Iberia neemt strenge veiligheidsmaatregelen Maxi-mode delfde graf voor Parijse modehuizen veel Suggesties voor lawaaibestrijding Aangeooden: drie minuten bellen voorde prijs van twee. NA AANSLAGEN OP VIER VLIEGVELDEN Iedere passagier moet eigen bagage identificeren Man boven veertig: levenskansen als in 1900 Grammofoonplaat voor jeugdactie in Israël OP GELUIDSHINDERCONGRES Homofiele relatie in kerk bevestigd België legt het Lichte pantser-rupsvoertuigenserie gokken aan banden GEZAMENLIJKE BELGISCH-BRITSE WAPENPRODUKTIE IN BRUGGE? Zelf produceren Werkgelegenheid NIEUWE KLAP VOOR DE FRANSE HAUTE COUTURE NIEUWE GOLF VAN GEWELD IN FRANKRIJK DINSDAG 12 MEI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 AMSTERDAM (GPD) De Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia heeft strenge veiligheids maatregelen ingesteld om te voor komen dat zich op schiphol of op andere luchthavens explosies voordoen zoals in het voorbije weekeinde. Vliegtuigen van Iberia worden nog niet, zoals de toestellen van de Israëlische maatschappij El Al, omringd door een HOEKDERLOO (ANP) De levens, kansen van een man van veertig jaar zijn op het ogenblik nauwelijks beter dan In 1900. Deze uitspraak deed dr J. W. Gerrit sen, cardioloog te Apeldoorn en ver. bonden aan de .Hartstichting5, maandag tijdens een persbijeenkomst in het jachtslot ,St-Hubertus' in het nationale park ,De Hoge Veluwe5 te Hoenderloo. Hij illustreerde zijn opmerking met eai. ge cijfers: in 1903 stierf 5,8 procent van het totale aantal mannen aan een ziekte van Ihet hart en de bloedvaten; een percentage dat in 1967 was opge lopen tot 32,2 procent. De toename van de sterfte van mannen tussen de 35 en 39 jaar was in 1950 tot 1967 447 pro cent; in de leeftijdsgroep 40 tot 44 jaar was er een toename van 379 pro. cent; van 45 tot 49 jaar 202 procent. Daarna loopt het weer wat af. Het per centage mannen boven de 35 dat een hartaanval heeft geihad, bedraagt op het ogenblik twee procent. Dr Gerritsen ging de oorzaken na, die aan hartafwijkingen ten grondslag lig. gen en naast factoren waaraan niets of met medicamenten iets te doen is, noemde hij vier oorzaken, waaraan we wel iets kunnen doen: eten, roken, be. wegen en ons levenspatroon. Hij wees er daarbij op, dat de grondslag voor een gezond vaatstelsel al op kleuter leeftijd wordt gelegd. Rookt iemand twintig sigaretten per dag, dan heeft zo iemand bijna twee. maal zoveel kans om te sterven als een niet-roker. Meer dan twintig sigaretten per dag verhogen de kansen tot tegen de drie maal. Kamercommissie naar gevangenis BREDA (GPD) De vaste commissie voor justitie van de tweede kanier zal woensdag in Breda een bezoek bren gen aan de beruchte koepelgevangenis om zich persoonlijk op de hoogte te stellen van aard, inrichting en sfeer van deze strafinrichting. De dreigende opstand in deze gevange. nis eind april heeft onderwerp van be. spreking uitgemaakt in verschillende fracties van de tweede kamer. AMSTERDAM (ANP) .Joodse jeugd in Nederland voor jeugd in Israël5 is het motto van een maandag gestarte bliksemactie van de joodse jongerenor ganisaties in ons land, waarbjj een langspeelplaat 15) wordt verkocht, waarvan de opbrengst bestemd is voor een speciaal jeugdproject in Israël. Met het geld zal in het grensgebied van de Beth Shéan bij de uit 1939 da terende kibboets Neve Eitan een schuil den ingericht dat hij tevens als lokali teit voor een talenpracticum voor de Engelse cursussen van de regionale school kan worden gebruikt. Op de plaat worden Jiddische-, ja liturgische- en liederen over Israël in het Engels gezongen. Aan de plaat welkten mee: Sonja Berend't, zangeres van het jiddische lied, Paolo Gorin, een in ons land werkzame Israëlische ope razanger, de oppervoorzanger, prof. dr Hans Bloemendal, het duo Dinny No- ach en Ron Kllpstein en de zanger Da vid Herman. haag van politiemannen als zij op Schiphol neerstrijken. De dienst lucht, vaart van de rijkspolitie verlaat zich oj de Interne maatregelen die Iberia overigens ook in overleg met haar heeft genomen. Dat houdt onder meer in dat elke passa gier zijn eigen bagage moet identifice ren. Daarmee wordt voorkomen dat kof. fers aan boord worden genomen die niet door een passagier worden vergezeld en een helse machine kunnen bevatten. De chartermaatschappij Martinair Hol land bestudeert wat haar te doen staat. Martinair heeft veel charterverkeer r Spaanse toeristenoorden. Politie Via de kanalen van de internationale politie-organisatie Interpol houden de luchtbewakingskorpsen m de verschei dene landen elkaar nauwkeurig van ont. wikkelingen en ontdekkingen op de hoogte. De gedachten gaan al uit naar een conferentie eventueel in Parijs te houden van politie, en andere In- De internationale pilotenorganisatl dreigde nog maar kort geleden me een staking over de hele wereld na aanslagen op toestellen van Swissair, waarvan er één met tientallen pas sagiers neerstortte. Het toestel was op weg naar Tel Aviv en werd in de lucht vernield door 'n tijdbom die, in 't bagageruim, gekoppeld was aan een hoogtemeter. Het zakken van de luchtdruk deed de bom exploderen. Tips geveer 25-jarige vrouw die zondag ge. ruime tijd in de vertrekhal van Schip hol heeft gezeten dicht bij het rode, Schots-geruite koffertje waarin de bom heeft gezeten. De helse machine ont. plofte om vijf over één zondagmiddag met een grote steekvlam die tot het plafond reikte. De koffer was bestemd om in het Iberia.toestel met bestem ming Majorca te worden geladen. Per week doen tien Iberia-machines Schip hol op lljnvüuchten aan. De vrouw droeg een bruine japon met, vermoedelijk, 'iantre witte mouwen, zij had een bruine, gladharige tekkel bij' zich. GRONINGEN (ANP) Propa ganda voor de instelling van spe ciale anti-lawaaiafdelingen bij de politie, invoering van een interna tionaal certificaat voor fabrikan ten van produkten die een aan vaardbaar geluidniveau niet over schrijden, een juridisch onderzoek naar de verantwoordelijkheden op de luchtwegen en samenbundeling van de tijdschriften van de natio nale geluidshinder bestrijdingsor- ganisaties tot één internationaal blad. Deze vier concrete voorstel len deed maandagochtend in Gro ningen prof. mr Zonderland, hoog leraar in het burgerlijk recht aan de Nederlandse economische hoge school te Rotterdam, als voorzitter van het zesde internationale ge luidshinder congres Noise 2000'. De matheid van de burgers in de wel varende landen is langzamerhand zo groot, dat prof. Zonderland in zekere zin blij is met de dreiging van de su personische knallende verkeersvliegtui gen. Hij benadrukte in dit verband met klem dat de lawaaibestrijding echt niet tegen de techniek, de KLM of Fok ker is. In werkelijkheid, aldus de voor. zitter. ligt de overwinning van het la waai binnen het luchtvaartbelang zelf. Volgens prof. Zonderland is het gevaar de giganitomanie: het gapen van bewon- UTRECHT (GPD) Harry Thomo voorzitter van de Nederlandse Homo. fielenpartij, heeft bekendgemaakt dat hij op zondag 28 juni aanstaande, ge. durende een speciale eucharistie.vieruig de kerkelijke inzegening zal ontvangen over zijn verbintenis met AJex Verhoe. dering voor alles wat groter en sneller is, maar het juiste criterium is daaren tegen of Iets ook beter is. Hanteerbaar Naar de mening van prof. Zonder land zou het dwaasheid zijn te be weren, dat er in de wereld niets wordt gedaan aan de lawaaibestrij ding. Hoewel de problemen in alle landen grotendeels hetzelfde zijn, valt het niettemin op, dat het ene land wel veel verder is dan het andere. Met name de Duits spreken de landen hebben de grootste suc cessen geboekt. Hij heeft wel vast kunnen stellen dat in het ene land veel sneller en eenvoudiger een an. tilawaaimaatregel uit de wetgevende machine te voorschijn komt dan in het andere. Antilawaaivoorschriften moeten evenwel zeer concreet zijn en vooral hanteerbaar voor de poli tie en andere controlerende organen, aldus prof. Zonderland. Pdof. Zonderland besteedde vervolgens aandacht aan de geschiedenis van de bestrijding van de geeluidshinder ito Ne derland. Er is, zo zei prof. Zonderland, met name dankzij TNO In ons land vol doende technische kenlnns aanwezig om het lawaai effectief te temperen. Als boodschap gaf hij dte Nederlandse Stich ting Geluidshinder mee om de hoogno dige coördinatie tot stand te brengen tussen alle groeperingen die zich in ons land met lawaai, plaatselijk zowel als op deelgebieden van het lawaai, bezig houden. Men komt er volgens prof. Zonderland niet als men zich ten doel stelt te vreden te zijn als het lawaai wordt verplaatst naar een ander dorp. De minister van sociale zaken en volks gezondheid, de heer B. Roolvink, merkte in zijn rede nog op, dat het begrijpelijk en berecht is dat velen een waarschu wende stem laten horen, waarbij men tracht aan te tonen, dat het welzijn van de westerse mens in toenemende mate in gevaar wordt gebracht door het geluidsniveau en de geluidshinder waar mee men dagelijks wordt geconfron teerd. De plechtigheid zal plaatsvinden des middags om 14.00 uur in een katholieke kerk in het midden van ons land. De plaats zal eerst op het laatste moment worden bekendgemaakt In verband met gevaar voor demonstraties. De plechtig, heid zal worden bijgewoond door 14 ka tholieken en vier protestante geestelij ken alsmede door het voltallige bestuur van de Nederlandse Homofielenpartij. Zowel Nederlandse als buitenlandse pers media zullen worden uitgenodigd de dienst bij te wonen. .Uit de houding van kardinaal Alfrink na ons schrijven van 3 maart jongstle den hebben wij mogen opmaken dat er geen redenen aanwezig zijn om een vriendschapsrelatie niet In de kerk te bevestigen', aldus Harry Thomas. PVDA-RAPPORT OVER ALTERNATIEVE DIENST PLICHT: GEEN MEISJES DEN HAAG (ANP) Slechts in ui terste noodzaak zou de invoering van een melsje(Klien»tplicht overwogen gen worden. Aldus een van de conclusies uit het maandagmiddag verschenen rap port alternatieve dienstplicht5, uitge bracht door een commissie uit de Partij van de Arbeid. In dit rapport wordt het bieden van al ternatieven voor de militaire dienstplicht een zinvolle zaak genoemd. Voor alter natieve dienstplicht lenen zich, aldus het rapport, de VN-politiemacht en een tot rampendienst gereorganiseerde Be scherming Bevolking. De commissie >s op basis van het gegeven, dat er nog ge durende vrij lange tijd een militaire dienstplicht zal blijven bestaan, van oordeel dat het zin heeft deze diensten onder te brengen in een systeem van al ternatieve dienstplicht. De wet op de ge wetensbezwaren dient, naar de mening van de commissie, te worden aangepast aan het feit, dat iemand die wei in VN- verband of in een rampenbrigade wil dienen, maar daar niet geplaatst wordt of kan worden, op grond van gewetens bezwaren niet gedwongen mag worden dan toch die eigenlijke militaire dienst plicht te vervullen. Dienst in een ont wikkelingsland en sociaal werk werden door de oommissie niet als geschikte alternatieven gezien. In het rapport be- Sleit de commissie een verruiming van e vrijstelling van de militaire dienst voor jongeren-vrijwilligers voor dienst in de ontwikkelingslanden, voor hen die werkzaam zijn in sectoren van sociale dienstverlening en voor hen, die werk zaam zijn in beroepen, ,waar noodlottige tekorten dreigen te ontstaan.' BRUSSEL (ANP) De Belgische re gering gaat het gokken in dat land meer reglementeren. De minister van Justitie heeft een wetsontwerp ingediend dat, In-1 dien het nog dit jaar door het parlement wordt goedgekeurd, de speelautomaat zal Vermeden voor personen beneden de achttien jaar. Ook voor de Belgische casino's komen er nieuwe regels. Volgens het wetsont werp zal aan de gemeenten Oostende. Knokke, Blannenberge. Dinanit, Spa, Na men en Ghaudfontaine op aanvraag een verleend worden voor het ploltanten zullen duidelijke opschriften moeten aanbrengen die dc toegang aan minderjarigen verbieden. Iedere casino- bezoeker zal voorts een entreegeld moe ten betalen van ten hoogste veertien gul den, welk bedrag door de exploitanten afgedragen moet worden aan een bij de begroting van justitie onder te brengen speciaal .steunfonds voor de jeugdbe scherming.' STRENGERE KRIJGSTUCHT VOOR MILITAIRE ARTS? AMSTERDAM (ANP; Het ant woord van minister Den Toom van de fensie op een vraag uit de tweede ka mer over de kwestie betreffende de mi litairen van het 103de geneeskundige bataljon in Ermelo is voor de Ne derlandse Vereniging voor Medische Po lemologie aanleiding geweest hem een brief te schrijven. De minister had gezegd, dat hij heit optreden van deze dienstplichtigen des te meer moreel te laken acht daar hun taak in oorlogstijd de verzorging van zieken en gewonden van eigen en vij andelijke strijdkrachten betreft. Het bestuur van de vereniging vraagt zich af of hij als minister van defen sie hiermee degenen die medische werk doen in het leger alleen moreel in een uitzonderingspositie ten aanzien van de krijgstucht wil plaatsen of dat uit zijn antwoord de gevolgtrekking moet wor den gemaakt dat van aeze medisch werkzamen ook in feite een meer on- BRUSSEL (ANP) België onderhandelt momenteel met Groot-Brit- tannië over de invoering in zijn strijdkrachten van lichte (acht ton) pantser-rupsvoertuigen. Het gaat hier om een door het Britse Milita ry Vehicle and Engineering Establishment, samen met Alvis Ltd in Coventry ontworpen voertuigfamilie waarvan de verscheidene types, die steeds een licht gewijzigde uitvoering hebben, voor verscheidene taken kunnen dienen. Belgen willen ook aan derden leveren Niet alleen over de invoering In het Belgische leger waar de verkennings eenheden rv.g uitgerukt rijn met Jeeps maar ook over een gezamenlijke Belgisch-Britse produktie rijn onderhandelingen tan de gang. Mochten die slagen dan lijkt de kans groot da:, heg te Brugge gevestigde bedrijf .La Brugeolse' de produktie mede ter hand zou kunnen nem.-n De mogelijkheid bestaat echter ook nog dat de Britten in België een gehevi n.cuw bedrijf zou den stichten. Eén van de pantservoertuigen uit de nieuwe familie is dezer dagen te Brugge te zien, waar het tentoongesteld wordt ter gelegenheid van het ne- gimentsfeest van een Belgisch regiment. Het is de .Scorpion', bewapend met een kanon van 76 mm. Een andere versie die bestaat is de .Sclmi'.air', bewapend met een geheel nieuw 30 mm snelvuurkanon. Het Brlt.se ministerie van defence schijnt een contract te hebben afgesloten voor de levering van 2000 van deze twee types voertuigen. Voor het Belgische leger wordt voorlopig aan 700 stuks gedacht. Als België en Groot-Brittaniiië tot overeciist' turning komen, zullen de Belgen niet economisch gecompenseerd worden, aldus Belgische bladen, maar wel rechtstreeks aan de produktie gaan deelnemen, niet alleen vnn die voertuigen voor de eigen strijdkrachten, maar ook voor levering aan leder willekeurig land. Daad wordt in België grote waande aan gehecht. Kien alleen uit een oogpunt van werkgelegenheidsvoorziening maar ook van wege de know how die men zal verkrijgen voor de wapenpro Juktie. De nieuwe Britse voertuigen hebben namelijk allerlei snufjes. De bepantsering bestaat deels uit een alurrriniumlegering en het voertuig kan opereren in door kern-, biologische of chemische wapens besmet gebied. Het voertuig is amfibisch en kan, door zijn geringe gewicht, door de lucht vervoerd worden. (ADVERTENTIE) Interlokaal bellen? Profiteer van de goedkope uren: elke werkdag van 7 uur 's avonds tot 8 uur 's morgens -plus de hele zaterdag en zondag. Dat scheelt u ruim 30% in de kosten. Dus als het niet al te dringend is, wacht dan met bellen tot de avond. U kunt dan langer praten voor hetzelfde geld. PARIJS De maxi-mantels en -rokken waarmee de Franse textielbaronnen het tekort aan stof, en daardoor aan inkomsten, van de mini- rage weer op hoopten te kun nen vangen, hebben uiteinde lijk het graf gedolven voor een fors aantal Parijse mode huizen. Ziedaar de conclusie waartoe het complete college der Parijse modedictatoren samen met de voornaamste textielmagnaten dezer dagen met bloedend hart en verhitte hoofden is gekomen. Ook in Parijs zijn de maxi's evenzeer figuurlijk als letterlijk nauwelijks van de grond gekomen een strop waarmee de grote cou turiere een der somberste floppe: van hun eens zo roemrijke ca rière hebben geboekt. En met da' fiasco hebben ze vrijwel de hek ndustrie der prête porter-oonfec tie meegesleurd in hun val. Vijfendertig bekende en soms zelfs befaamde prête a polder huizen hébben hun faillissement al moeten aanvragen en met dat cijfer is de kous nog lang niet af. Zeker tachtig procent van deze sector is al door de maxi- mode aan de grond geraakt. Alleen een beperkt dee! vnn de .progressieve' jeugd, die op de ter rasjes van Saint Germain en van het Quartier Latin zijn dagen en nachtkwartieren had opgeslagen, had ln Parijs de dracht der lange, somhere mantels geadopteerd, om zo de klok van het stadsbeeld naar de napoleontische dagen te rug te draaien. De rest van man- nelük en vronwelijk Parijs, om van Frankriik verder maar te zwij gen: had zich potdoof en steke blind voor de mysterieuze char mes van die jongste modegrill ge toond. meter en de meteorologie die dit jaar twee seizoenen herfst en lente hebben overgeslagen, waardoor ook de agenda der mo de-voorschriften goeddeels in het honderd moest lopen. Bij die fac toren, of juister elementen, voeg den zich vervolgens de consequen ties van het bezuinigingsplan van de regering, waarvoor noodzake lijkerwijs een luxe-industrie als de haute couture zich wel bijzonder gevoelig moest tonen. Zo heeft de laatste salon van de préte por ter maar een kwart omgezet van de cijfers van vorige jaren. Maar de ware en fundamentele oorzaak van het echec, zo weten de mode. experts fluisterend te verklaren, schuilt toch nog veel dieper. De mini-rokjee, die overigens niet Ln Parijs maar in Londen en New- York werden geboren, betekenden niet alleen een aanzienlijke be sparing van materiaal en daar- loor delving van inkomsten voor de textielindustrie. Ze beant woordden vooral ook, zoals nu wel gebleken is, aan een tendens van de seksuele revolutie, die het scho ne geslacht geleidelijk aan, en centimeter na centimeter, van haar complexen-subsidiair van haar gevoelens van pudeur of schaamte bevdfldden. En zo werd dan dus steeds wat meer kuit, dij en rest bloot gegeven. De Anglo-Amerikaanse invasie can die mini-mode werd door de Dior's, de Cardin's, de Saint Lau rent's, de Bal main's en de Given- ally's met blikken vol panische angst gevolgd, want die ontkle ding ging immers bovendien nog gepaard met een onttakeling van nun schoonheidsideaal. Niet alleen verd de vrouw voortdurend kor ter van stof, maar bovendien nam te voor de bekleding van haar lichaamsoppervlak dat nog niet definitief aan het oog was bloot gegeven, genoegen met een hippy- truitje, een bluejean of een col- lamt, waarvan de schoorsteeën al evenmin kan roken. Met de maxi-mode hoopte de Pa- de textielmagnaten die in feite de eigenaars van hun huizen zijn, dat fatale getij radicaal te kun nen doen keren. Haar arm was lang, en zelfs madamme Pompi dou werd door de Parijse mode koningen aan het verstand ge bracht dat het .nationale, belang' ook van haar eiste, dat zij bij haar recente bezoek aan de Ver enigde Staten uitsluitend in lange gewaden gekleed zou gaan. Maar ze.Ifs die presidentiele bedrage heeft de maxi-mode toch nog niet aan de overwinning op de mini kunnen helpen. En die kans is voor de komende weken en maan den wel helemaal verkeken, nu zelfs op Saint Germain de lange koetsiersjassen als sneeuw voor de zon verdwenen zijn. Voor Parijs is de les dus wel bitter. Ook ln het rijk van de mode werd Parijs de laatste jaren steeds duidelijker door Londen, New York en ook Rome haar aan zien en haar invloed overvleugeld. De Franse haute couture vege teerde op vergane glorie, en de Parijse modekoningen hadden zich in hun ivoren torens gebar ricadeerd. En in dat isolement van de illusie van vervlogen dagen verzuimden ze ook de elementaire wetten van economie en handel te leren, die iedere moderne zaken man al lang uit zijn hoofd kent. Hun syndicaat is misschien doel matig "georganiseerd om met een regiment van persattachés en de tectives tegen modetekenaars en - of spionnen te vechten. Maar naar de ambities en de smaak en de behoeften van de clientèle, al vorens een nieuw madewacht woord te lanceren, is er tot nu toe daarentegen nooit bij geweest. In de plaats van de kiant(en) voelden zij zich don ook nog al tijd koning, een paternalisme dat nu tot een kortsluiting met het pu bliek heeft geleid die, als gezegd, door tachtig procent van Frank- rijks mode-industrie met een bank roet betaald zal moeten worden. PARIJS Frankrijks conservatieve minister van binnenlandse zaken, Ray mond Marcellin, heelt gisteren speciale instructies naar alle perfecten in het land gestuurd met het doel een dam op te werpen tegen een nieuwe golf van geweldplegingen, aanvallen en sa botages, die sedert enkele dagen weer over Frankrijk is geslagen. Rond de zenuwcentra van die nieuwe onrust bij Grenoble. Cherbourg, Be- sancon en ook natuurlijk Parijs zelf. heeft de minister gelijkte jig weer ster. ke troepenmachten van de oproerpolitie geconcentreerd. Tegen welke vijand dat contra_offen- sief nu eigenlijk precies is ingezet is ondertussen nog met erg duidelijk ge. worden. In de stad Grenoble, die net zwaarste door deze nieuwe epidemie van het geweld geteisterd wordt en waar binnen een week tien aanslagen werden gepleegd, lieten de daders wel iswaar hun visitekaartje achter, maar geen enke.-e ultra.-.rikse groep of dan van Maoïstische, trosk.s: .*he of andere huizen heeft tot dusver de aanvallen van die zogeheten revolutionaire groep num- mero twee. die in Grenoble opereert voor zijn rekening genomen. Integen deel ze hebben zich van d.e ind-vlduel® geweidsacties allemaal publiekelijk ge distantieerd. Daarentegen heeft zich de Laatste dagen ook een aantal gewelddadigheden voor gedaan, die politiek weer wel onder een et.ket waren onder te brengen. Zo heb. ben in de stad Cherbourg leden van een extreem rechtse jeugdorganisatie gisteren ruzie gezocht en ook gevonden met de mariniers van twee Russische oorlogsschepen, die .n de haven gean kerd lagen. Ook heef: intussen de politie een tweetal studenten gearresteerd, een jongen en een meisje, die met een groep van dertig leden vrijdagmiddag een ge welddadige inval hadden gedaan in een internationaal bekende comestibleswin. kei in het centrum van Par.js, waar voor ongeveer drieduizend gulden aan kaviaar, oeroude cognac, Japanse abri- m en andere onbetaalbare lekker, nijen was gestolen. Die twee studenten, waarvan er een op de vlucht door voor bijgangers nogal zwaar werd toegeta keld hebben erkend Mao-ccmmunisten te z.jn. Hun actie was bedoeld, zo zeiden zij. als een kle.ne correctie op de heerser.de maaischappel.ike misstan den en inderdaad werd de gestolen koop. waar door hun toedoen gisteren ver deeld onder de bewolking van enkele bidonvilles en andere misdeelde groe pen van gastarbeiders, die vermoedelijk vbor het eerst van hun leven naar harte lust en voor eigen gebruik exquise gan zenlevers met champagne mochten be. sproeien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9