Nieuwkamp nu leider in Olympia's ronde RCS volgend seizoen derde klasser Levendige en sensationele Vlissingen- Middelburg eindigt met 1-1 onbeslist PRIEM KOPMAN VAN DE PLOEG-LIEBREGTS SPARTA EN TSC WEER AAN TOP 9 Unieke kans Sensationeel PROVINCIAL! ZEEUWSE COURANT ELSLOO boer gaal - De finish van de derde etappe van Olympia's Ronde van Nederland in Elsloo, winnaar B er de finishlijn. (Van onze sportredactie) ELSLOO (GPD) De meestal goed geluimde en meestal onverstoorbare Her man Krott, strateeg achter de successen van nationale toprenners als Fedor den Hertog en de broertjes Jans en Wieehert Vlot, kon na een tumultueus weekeinde in Olympia's ronde van Nederland voor amateurs, zondagavond in het Limburgse Elsloo alleen nog maar met b\]tend sarcasme spreken van z(jn raspaardjes. ,Zü hebben als ouwe mannetjes zitten maffen op hun fiets toen anderen In de slag gingen', zo luidde nog de meest dragelijke kritiek van een sombere Her man Krott. Zelden is Neerlands meest geprezen amateur, luisterend naar de naam Fedor den Hertog, alsmede zyn legertje talentvolle adjudanten, zo ont luisterend de vernieling in gereden als t(jdens de etappen van zaterdag (Bia- del - Rosmalen) en zondag (Rosmalen - Elsloo). Toen Amstel stalbaas Krott dan eindelijk de schade in de algemene klassementen had opgemaakt, moest hjj verbijsterend vaststellen dat Den Hertog (het grootste talent dat hij ooit onder zijn hoede heeft gehad) opnieuw een kansloze figurant was geworden met een niet te overbruggen achterstand van circa zeven minuten en dat voorts de eerste plaats in het algemeen ploegenklassement verspeeld was. Een totale desillusie derhalve. Zaterdagavond nog kon meneer Krott de overigens al bijna onherstelbare schade camoufleren met wat jjdele hoop. Die onherstelbare schade was dan dat zijn renners Jans Vlot (win naar van de eerste rit) en Fedor den Hertog in de tweede rit alle slagen die er maar te missen waren hadden ge mist en tenslotte met circa vijf minu ten achterstand versuft over de eind streep gingen in de vierde en allerlaat ste groep. En Herman kon alleen nog maar moed putten uit de jjdele hoop, dat Wiechert Vlot, de 23-jarige broer van Jans, zich staande had weten te houden in de kopgroep en zowaar de eerste plaats in het algemeen ploegen klassement overnam van broeder Jans. Dus toch nog een Amstelman op de eerste plaats. Maar toen al had Her man Krott zijn twijfels: ,Ik geloof niet dat Wiechert Vlot mentaal sterk ge noeg is om die leiderspositie te kunnen handhaven', sprak hij profetisch in een kleine kring in een etablissement in Rosmalen. En de woorden van profeet Krott kwa men met een verbijsterende nauwkeu righeid uit. Want een dag later had de Amstelformatie vrijdag in -Am sterdam van start gegaan als de ge doodverfde sterkste groepering niets en niemand meer in de voorste linies. Zelfs geen troostprijzen waren er meer voor Fedor en zijn beschaamde adjudanten. Zaterdagavond nog in het Oostbrabantse Rosmalen, waar de 27- jarige Hankie Nieuwkamp uit Borne van de Kettingploeg zijn comeback vierde met een etappezege (hjj zit nog maar drie weken op de fiets na gene zen te zjjn van een hersenschudding, opgelopen tijdens een trainingsrit twee jaar geleden won deze Nieuw kamp in Oploo ook een rit in Olympia's Tour), zaterdagavond dan was er dus nog een pleister op de wonde omdat Wiechert de eerste positie van broer Jans overnam. Maar zondagavond was de Amstelfor matie helemaal uit de eerste linies weggevaagd. Niet één pupil van Krott was er le bekennen in <Ie zeven man sterke kopgroep die tenslotte zondag middag de Limburgse heuvels bij Els loo bestormde. Verbazingwekkend was echter dat juist de grootste concurren- Hennie Kuiper uit Denekamp en de Noor Thorleif Andresen, die in het al gemeen klassement slechts vijf secon den achterstand hadden op Wiechert Vlot. Opnieuw had de Kettingploeg de meest succesvolle formatie in dit weekeinde een sterke troef uitge speeld: de 21-jarige Hennie Kuiper. De stevig gebouwde 23-jarige Rotter damse stucadoor Wim Bravenboer van de ploeg Acifit-Trico Noble (ploeglei der Peet Verschure) mocht aan ten-j slotte in Elsloo over de scherpste eind-1 sprint beschikken en de etappe win-! ncn, maar toch was Hennie Kuiper de j gelukkigste man. Want omdat hij voorj de geduchte Noor Andresen (geducht tijdrijder van de Noorse ploeg bij de Olympische Spelen in Mexico en bjj de wereldkampioenschappen in Brno) door de finish stormde, mocht hij zich de nieuwe leider van Olympia's ronde van Nederland noemen. Totale verbazing was de opvallende stemming onder "de ploegleiders na af loop van die rit van zondag van Ros malen naar Elsloo over 167 kilometer. Want na zo'n tachtig kilometer in de buurt van Meijel, ongeveer op de grens van Brabant én Limburg, gebeurde het meest onbegrijpelijke. Na een vergeefse ontsnapping van het kwartet Bazzan (Italië), Van Katwijk, Schür en Van Pol en na een in de klem gesmoorde vluchtpoging van het viertal Vonck, Blom. Hennie Kuiper! en Lefering, kwam de beslissende ontsnapping, waarbij het Amstellegertje van Her man Krott de totale ondergang tege moet ging. Onrustbarend was het nog niet dat vijf renners aan de greep van het peloton ontsnapten: Bravenboer, Westrus, Aling, de Italiaan Segato en de Noor Thorleif Andresen. Goed, de Noor An dresen was een explosief gevaar voor alle andere favorieten, maar het com pacte peloton karakteriseerde de nieu we situatie nog niet als kritiek/Maar toen gebeurde er iets totaal onbegrij pelijks: Hennie Kuiper (evenals de Noord Andresen dus tweede in de al gemene rangschikking) werd zowaar toegestaan in alle eenzaamheid naar de koplopers te rijden. Hij overbrugde een gat van driehonderd meter razend snel. Toen kon geen Amstelman meer ontkennen dat er een kritieke fase was ingetreden. Notabene: de twee grootste concurrenten van leider Wiechert Vlot waren met een aantal andere tempo-1 beulen aan de haal gegaan. En nog1 reageerden de discipelen van Herman Krott niet, toen ook Adrie Duijker, winnaar van de ronde van België, even eens in alle eenzaamheid naar de kop groep toesprong. Zeven temporijders derhalve op kop. zonder een Amstel- vertegenwoordiger. Piet Liebregts, ploegleider van Tri co Nobel/Acifit, analyseerde na afloop knel: ,Als die Jongens van Amstel toen om beurten aan ae kop van het pelo ton waren gaan sleuren, hadden zy de zaak toch weer b(j elkaar moeten bren gen. Maar *y deden het niet. ZJj lieten net by wat schuchtere pogingen'. Maar Krott zelf stelde woedend vast: ,Ze hodden het nooit zover moeten laten komen. Zy hadden stomweg niet toe moeten staan dat juist de twee gevaar lijkste concurrenten konden ontsnap pen. Zy zaten te maffen'. En Krott zeer sarcastisch: ,lk ging nog naast Fedor ryden, in de staart van het pe loton en ik riep: Fedor, nou moet je toch oppassen, er rijdt nog maar één man achter je. En Fedor, stilzitten en vragen: wat, wat? en ik: goed zo, Fe dor, nou ryd je helemaal achteraan....* JOOP VAN" DEN BERG UITSLAGEN De kettingploeg heeft zaterdagmorgen een ploegentijdrit van Olympia's ronde, een koers over 26 kilometer in de om geving van Bladel, gewonnen. De uitslag: 1. Ketting 34.20.000 (met bon 33.22.00), 2. Amstel 34.29.50 (met bon 33.59.50), 3. Noorwegen 35.09.00 (met bon 34.54.00), 4. militairen 35.17.10, 5. Tricot Noble Acifit 35.27.90. De uitslag van het tweede gedeelte van de tweede etappe is: 1. Nieuwkamp (Ketting), 125 km in 2.58.14 (met boni ficatie: 2.57,59). 2. Vrancken (Ovis) zt (met bon 2.58,04), 3. Westrus (Peu geot) zt (met bon 2.58.09; in dezelfde gato (It.) zt (3.37,5T), 4. Kutper (Ket ting) zt, 5. Aling (militairen) zt; 5. T. Andresen (Noo) zt, 7. Duyker (Peu geot) 3.38.09, 8. Koeken (Mars) 3.39,46, 9. Janbroers (Peugeot) zt, 16. Koeken (Ovis) zt. Het algemeen klassement Is: 1. Kuiper (Ketting) 10.42,38, 2. T. Andressen (Noo) zt, 3. Westrus (Peugeot) 10.43,11, 4. Bravenboer (Acifit Tricot Noble) 10.44.01, 5. Aling (militairen) 10.44.16, 6. Duyker (Peugeot) 10.44.29, 7. W. Vlot (Amstel bier) 10.44.48, 8. Van Katwijk (Amstel bier) 10.45.16, 9. Priem (Tricot Noble Acifit) zt, 10. Meijer (Acifit Tricot Noble) zt, 11. Oosterhof (Locomotief/Vredestein) zt. 12. Schuer (Ketting) 10.45.18, 13. Nieuwkamp (Ketting) 10.45.26,14. Van der Kruys (Tricot Noble Acifit) 10.45.33, 15. Van Leeuwen (Felix Bon zo) 10.45.41. Het algemeen ploegenklassement ziet er na de derde etappe als volgt uit: 1. Ketting 32.46.57; 2. Amstel 32.48.10;, 3. Peugeot 32.50.02; 4. Noorwegen 32.50.34; 5. Acifit 32.51.33. VLISSINGEN Op een veront waardigde aanvoerder - keeper Wim Bos na heerste er in de Vlis singse kleedkamer na afloop van het duel tegen Middelburg on danks een boeiende strijd met een 1-1 puntenverdeling als resultaat een bedrukte stemming. Stellig voelden de rood-witten, dat de de gradatie naar de 2e klas nu toch wel definitief is. Een zege op Mid delburg had de Vlissingers nog een kans gegeven om de met eer veel zwaarder programma belas te hoofdstedelingen mogelijk nog In te halen en met de hoop geves tigd op een eveneens falend Bra- bantia nog net voor de rode streep te eindigen. Maar de ach terstand van 5 punten op de Wal- cherse rivaal bleef.... Een troost voor beide ploegen mag evenwel zyn, dat ze zich in deze belangrij ke stryd bepaald geen ploegen toonden, die met het degradatie spook worstelen. Want over het algemeen moet gezegd worden, dat Vlissingen en Middelburg een goede partij én sportieve op de grasmat legden, van begin tot eind een enorme inzet tentoon spreidden, een boeiend kijkspel weggaven omdat belde teams Smit, ,een schoolvoorbeeld van ob structie, waarvoor de scheidsrechter nooit een directe vrije trap had mo gen geven. Maar het ergste vond Ik nog, dat de scheidsrechter niet wilde vertellen wat het was: direct of ln- direct. Moet Je de spelregels maar le- beurtelings de aanval opzochten ren, zei de arbiter tegen me. Wij dach. _i t j- ten dus. dat het een indirecte was, en VOOr vele levendige en vooral zodat Iedere speler zijn positie ging dekken en geen muurtje gevormd werd. sensationele spelmomenten zorg den! Waarom die verontwaardiging van keeper Bos? Het gold het openings doelpunt, dat Middelburg na 8 minuten scoorde. Middelburgs Bert Pentury brak met een lange rush door de Vlissingse gelederen, totdat Wim de Waal hem tot staan bracht. Op een 25 meter afstand van Bos vandaan belastte international Arie Delmotte zich snel met de vrije trap. Laag en hard zoefde de bal in het Vlissingse doel: 0-1. ,IHt was', zo verzekerde Wim Bos, ea* ook Vllsslngens traint* Bram de ELSLOO De pas 19-jarige Kees Priem uit Goes maakte een verras send debuut in Olympia's toér door Nederland. Na drie etappen conclu deerde zijn ploegleider Piet Liebregts zondagavond in net Limburgse Elsloo: ,Kees zal zich in Olympia's ronde als één van de grote'ontdekkingen open. baren en ik geef hem een uitstekende kans om bij de eerste vijf in het al. gemeen ploegenklassement te eindigen'. Priem is dan ook na drie etappen de kopman geworden van de ploeg van Liebtegts, omdat hij de beste geklas seerde van deze ploeg is In het alge meen klassement. Kees Priem —die in het afgelopen weekeinde de morele steun kreeg van de aanwezigheid van zyn vader, zijn zuster Ria en zijn zwager Bertus Ver meulen uit Ovezande (zuster Ria: .Ber tus trekt al jarenlang met hem op naar alle grote wedstrijden') heeft de voorspelling van zijn ploegleider tot nu toe allerminst gelogenstraft. In de etappe van zaterdag was hij voortdurend in de voorste linies te vinden, deed tenslotte vooral met Piet Legierse (de winnaar van vorig tijd: 4. Van Leeuwen (F-B), 5. Priem 3aar) verwoede pogingen om weg te v - komen en finishte in de kopgroep als vijfde man. Zondag was hij één van de belangrijkste motors in de achter- volgingsgroep, die joeg op de kop groep. Op heuvelachtige, 7 kilometer lange circuit rond Elsloo, dat de ren ners na de derde etappe nog vijfmaal moesten rijden, kwam Priem dicht bij de kopgroep en klasseerde zich ten slotte als veertiende. In het algemeen klassement staat hij nu op de 9e plaats (TN-A). 6. Legierse (M.F), 7. Tabak (mil.), 8. Van Katwijk (Amstel Bier), 9. Prinsen (M.F), 10. Meyer AT.N 11. Kuiper (Ketting), 12. Andresen (Noor). 13. Bedendo (It.), 14. W. Vlot (Amstel bier), 15. Oosterhof (L-V). De uitslag van de derde etappe Is: 1. Bravenboer (Acifit de 160 km in 3.37,56 (met tijdsvergoeding 3.37,41), 2. Westrus (Peugeot) zt (3.37,46), 3. Se en daarmee ls hij de best geklasseer de renner uit de formatie van ploeg leider Piet Liebregts, want hij pas. seerde zijn ploegmakker Peter van de Kruijs, in1 de algemene rangschikking. Peter van de Kruijs gaf als commen taar: ,Als Priem sterker rijdt dan ik, zal ik me voor hem opofferen'. Met andere woorden: Kees Priem is de kopman geworden van ploegleider Piet Liebregts. Ook de Zeeuwse ploegleider Peet Ver schure uit Hansweert van de andere ploeg van Tri co Noble-Aciflt maakt een uitstekend debuut in Olympia's ronde van Nederland. Een van zijn renners, de Rotterdammer Wim Bra venboer (overwinnaar van de Omloop van de Braakman), won gisteren de derde etappe van Rosmalen naar Els loo en staat nu nog voor Priem als 5e in het algemeen klassement. De Zeeuwse renner Han Westerweele Uit Sint.Anna ter Muiden verging het slechter in Olympia's ronde. Zaterdag morgen. tijdens de ploegentijdrit, raak te hij het contact met zijn ploegmak- kers kwijt. (.Ik ben geen sterke tijd rijder'), reed toen maar op eigen hout je binnendoor naar de finish en kwam nog eerder aan dan zijn ploegmakkers en werd uit de strijd genomen, even als de Limburger Wanders, die iets soortgelijks presenteerde. Later liet de wedstrijdleiding genade voor recht gelden en stond Westerweel en Wan ders toch weer toe van start te gaan, maar zij kregen een straf van 15 mi. nuten, waardoor zij in het algemeen klassement ver terug werden gewor pen. Delmotte had dus vrij speL Na af loop zei de scheidsrechter tegen me, dat hij een directe vrije trap gegeven had omdat Wim de Waal Pentury had weggeduwd. Maar dat is niet zo: Wim bleef staan en toen botste Pentury tegen hem aan. Zuiver obstructie.' Tegen de Middelburgers had scheids rechter Anneveldt wél gezegd wat er genomen moest worden. Tonnie Hen- drlkse: .Toen ik het vroeg wat het was, zei hij een directe.' Overigens waren Vlissingers noch Middelburgers erg te spreken over het beleid van de heer Anneveld. Arie Delmotte: ,Wij konden niets doen of hij floot tegen ons.' Inderdaad: de arbiter nam her haaldelijk zeer vreemde beslissingen, vooral tegen Middelburg. Al ln het eerste kwartier bijvoorbeeld nam Sjaak de Waal, Tonnie Hendrikse flink ln da heupzwaai, maar Vlissin gen kreeg een vrije trap mee. ,Dc pakte hem inderdaad", gaf Sjaak de Waal later toe.... Ondanks de afstand van 5 punten, dia Middelburg op zijn rivaal voorbleef, was Middelbar gtralner Piet Linden- berg toch nog lang niet gerust. ,Wij zijn nog niet veilig*, verklaarde hij, ,we weten pas volgende week, het Sinksterweekeinde met twee wedstrfj. en, of we in de le klas blijven.' In de tweede helft was de strijd het aantrekkelijkst. Veel meer dan voor rust durfden nu de ploegen massaal in de aanval; voor rust moesten de spitsspelers nog te vaak als eenlingen te werk gaan, omdat de middenllnies kennelijk niet durfden mee te komen.' Na rust was het anders. Met name de Middelburgers die veel meer om de bal .vroegen' dan in de weken er voor hadden geruime tijd dankzij een zowel ln de defensie als achter de aanval hardwerkende Juul Vogel, Frans Vermeirssen en Sjakie Boera een greep op het middenveld. In die tweede periode kregen de Middelbur gers dan ook de beste kansen op een zege, terwijl de Vlissingers die voor rust hadden gehad. Maar ook de Vlis singers kregen na rust kansen: de ge. vaarlijkste aanvallers, Johnny Siwa- bessy en Jopie van de Velde, misten echter te veel doortastendheid om er van te profiteren, hoezeer zij ook ge regeld .opgejaagd' werden door de mid. denvelders Cees Stroo en Wim de Waal en ook door verdediger Ko Huser. Vlissingen ging snel uit de startblok ken en nadat Philip Krant eerst on beheerst hoog over geknald had zag dezelfde speler een scherpe voorzet net achter de verste paal verdwijnen. Middelburg zette zich snel over een zenuwachtig begin heen en zocht via Boera en Pentury de aanval op, met in de 8e minuut de reeds gemélde openingstreffer van Arie Delmotte: 0-1. Vlissingen attaqueerde fel en in de 15e min. kwam het gelijk. Overigens met een klein tikkeltje geluk. Scnut- ter-linkervleugelaanvaller Jopie van de Velde zette zich op een dertig me ter van doelman But achter een In directe vrije trap en loeihard suisde de val naar het Middelburgse doel. Het bon dus zonder dat iemand de bal aanraakte, geen treffer worden. Maar ongelukkigerwijs voor Middel burg zeilde de bal via het hoofd van Arie Delmotte onbereikbaar voor But tussen de palen: 1-1. Vlak nadat ln de 18e min. Frans Vermeirssen een voorzet tegen de han den van doelman Wim Bos had ge kopt kreeg Vlissingen een unieke kans om op voorsprong te komen. Jopie van de Velde loste weer eens een keihard schot, dat But niet onder controle kon krijgen. De bal sprong weg voor de voeten van Krant, die tot verbijstering van alles wat Vlissingen was hoog overlepelde. Jk schoot tegen But aan', zei Krant later. In de 30e minuut bouwden Slwabessy en Ltlllpaly een knappe aanval op, maar Krant kwam net te laat om er wat van te maken. In de 36e minuut opnieuw een vrije trap: Hendrikse was gevloerd, Delmotte stapte over de bal en Wim Koster vuurde hard in de muur. Na de hervatting ging Middelburg meteen in het offensief. Vlissingen kwam ln de 7e minuut enorm goed weg toen Wim Koster een voorztet van Tonnie Hendrikse tegen de onder kant van de lat uiteen zag spatten. Twee minuten later kopte Koster een dieptepass van aanvoerder Schoenma kers net naast. Na een kwartier slaagde Vlissingen er in het evenwicht te herstellen. In de 24e minuut brak Slwabessy door, maar er was niemand aanwezig om zijn voorbereidend werk af te ronden. In de 26e minuut mocht Jopie van de Velde het nog eens pro beren met een vrije trap, maar die Sng hoog de bomen In. al zoek! Maar direct e*op een ap plausje voor keeper Wim Boes, die over net hek heen het onmisbare voetbal ingrediënt moest gaan ophalen De slotfase werd enorm sensationeel met de meeste kansen voor Middel burg. In de 30e minuut bracht Ver meirssen de bal tot bij Hendrikse, maar dde mikte in de handen van Bos. Een zenuwslopende 33e minuut voor de Middelburgers: de opgerukte Vlis singse linksback Jan Kapelle schoot in en weer kon Johnny But de bal niet klemvast krijgen maar nu was Arie Delmotte er om er resoluut een corner van te maken. Een minuut later stormde Delmotte naar voren, maar zijn schot ging een paar decimeter naast. In de 37e minuut was het weer de beurt aan Vlissingen: verdediger Jan Marijs kop te van dichtbij in. maar Max Wijs haalde de bal uit de doelmond. Vlis singen bleef even aandringen dankzij SOUBURG Voor het eerst sinds veertien jaar werd het Sou- burgse RCS weer kampioen. Zon dagmiddag had het eerste elftal van deze club aan een gelijk spel tegen Biervliet genoeg om zich kampioen van de vierde klas H te kunnen noemen. En het werd een gelijk spel. Nadat Leen Va der in de tiende minuut op aan geven van Kees de Nooijer er 1-0 van had gemaakt, bracht Peet van den Bossche drie minuten voor het einde van de wedstrijd de partijen volkomen verdiend met een kopbal uit een hoog voor het doel geplaatste comer op ge lijke voet. ln 1o veir •en ploeg 14 jaar later pas weer kam. iloen wordt van de vierde klas RCS ïeeft in die jaren echter een periode an malaise gekend. Va de niet succesrijke promotiewed strijden voor een plaats in de tweede (las volgde er een periode, waarin ta lentvolle spelers RCS verlieten om te .'aan spelen in een club, die in een iogere klas uitkwam. Dit werd nog versterkt toen RCS degradeerde naar de vierde klas, waar de Souburgers tien jaar lang in speelden. De laatste jaren echter is men het dieptepunt voorbij en vorig jaar heeft het er lang naar uitgezien, dat men via het kam pioenschap zou promoveren naar de derde klas. HVV '24 heeft daar toen nog een stok je voor gestoken. Maar dit jaar was e. geen houden aan. RCS bleek de sterk ste ploeg in dc vierde klas H. Zonda; thuis tegen Biervliet had RCS no kunnen verliezen om volgende week I de laatste wedstrijd één puntje te bc halen, ook dan waren de Souburge nog kampioen geworden. Overigens was de ka/mpioenswedstri. bepaald niet van hoog gehalte. Ov< het geheel van de wedstrijd had RC wel een veldoverwicht, maar in d aanval ontbrak voldoende samenhanj Dat laatste gold ook voor Biervlie. aanval. Hoewel de verdedigingen va beide ploegen het spel beheersten ont stonden er me' name voor het doe van de wat onzekere Biervliet-doel man Johan Zeegers af en toe gevaar lijke situaties, maai- ook Biervliet kreeg de nodige kansen, zoals in de I5e minuut toen Kees dc Ruijsschei alleen voor de uitstekende doelman Johan Dijkhuizen verscheen. Zijn schot was echter niet goed ge richt. RCS-tralner Henk Versluijs noemde de wedstrijd .de slechtste die we dit seizoen speelden.' Hij stak het op de zenuwen. ,Maar dat is eigenlijk niet nodig, want wehebben maar één punt u/it twee wedstrijden nodig. Ik geloof ook dat we de tegenstander wat heb ben onderschat. Want Biervliet heeft hier laten zien, dat ze kunnen voet ballen.' Biervliet-tralner Walraven vond de uitslag wel ln overeenstemming met hetmetoonde spel: ,De beste ploeg uit deze klas is kampioen geworden. Na de wedstrijd stonden burgemees ter dra D. Roemers van Vlissingen en voorzitter I. W. Bakker van de KNVB Zeeland bij de kleedkamers klaar om de nieuwe kampioenen geluk te wen sen. Er volgden nog vele gelukwen sen, Onmiddellijk na de wedstrijd in het elubgebouw en 's avonds tijdens een kampioensfeest, eveneens ln het clubgebouw. Voorafgaand aan het kampioensfeest bood het bestuur de eerste elftal spelers en hun dames in het Nederlands Koffiehuis in Middel burg een diner aan. VLISSINGEN Vlissingse verdedi ger a m duel met Middelburgse aomnxU- lers: v.l.n.r.r Wim Koster (M), Wim de Waal (V), Ko Huser (V) en Bert Pentury (M). (Foto PZC) middenvelder Cees Stroo, maar do laatste minuten waren voor Middel burg. Pentury gaf Koster een kans, maar die schoot hoog over, een scherp hard schot van Boera tipte Bos er maar nauwelijks uit en Pentury knalde in de laatste seconden nog net naast... Een flink stuk dos over kansen, ont staan dankzij van beide kanten uitge voerd aanvallend spel, dat de moeite van het bekijken ten volle waard was. Beide ploegen wilden na afloop Jn de kleedkamers aanspraak op de zege maken, maar de puntenverdeling gaf toch de Juiste krachtsverhouding weer. MIDDELBURG In de eerste klas E zijn Sparta 25 en TSC opnieuw samen aan de leiding gekomen. Kop- pmper TSC verspeelde namelijk een puntje bij een fanatiek TOP (0-0 en Spara 25 hadwetrfig moeite metAL liance (0-4). Desk en Schijndel speel de gelijk (1-1), waarmee Schijndel nagenoeg ln veiligheid is en de Zeeuw se derby Vlissingen - .Middelburg ein digde ook al in 1-1. Sparta 25 20 13 TSC 20 12 Veerse Boys 20 11 Concordia'SVD 20 7 RKC 21 6 DESK 20 8 TOP 20 6 Helmond 20 6 Schijndel 21 5 Alliance 21 5 Middelburg Brabantia Wissingen 3 30 37—13 2 30 37—22 4 27 27—31 5 22 28—23 6 21 21—23 5 20 53—46 6 20 19—17 7 19 23—31 8 18 21—27 8 18 20—35 7 16 15—23 6 12 12 23—37 7 11 11 15—23 10 TOP - TSC was het aankijken zéker waard. De Oosterihouters kregen van de thuisclub weinig gelegenheid om de op hemelvaartsdag zo succesvolle vuur linie in stelling te brengen. Nee. eer. der andersom. TSC mag blij zijn met deze puntenverdeling, aangezien de thuisclub vooral voor de rust het be3te vanhetspel had... én de beate kansen. Eerst schoot Coolen tegen de lat. Daarna moest Van de Avoird een inzet van Van Schijndel van de doel lijn trappen en juist voor de rust zag Van Orsouw een fraaie kopbal even eens van de doellijn gehaald. Na de hervatting nam TSC wei meer het ini tiatief. maar de goed sluitende TOP. defensie gaf geen enkel kansje weg. ALLIANCE -SPARTA leverde een verdiende 0.4 overwinning op voor de bezoekers, die daarmee profiteerde van een misstap van TSC. Voor de rust kon Alliance goed volgen, maar het ontbrak veelal aan de juiste rich ting. Niet echter bij Sparta 25. Jan van Schijndel en Van Hoof bepaal den de ruststand op 0-2. Na de thee viel Alliance wat terug en konden de Beek en Donkers met gemak uitlopen naar 0-4 door Jan van Schijndel en DESK SCHIJNDEL speelden een matige wedstrijd. De thuisclub was vrijwel de gehele wedstrijd sterker, maar ook hier bleek weer. da: doeL punten maken een groot probleem is. Tegen de verhouding in nam Schijn del na een half uur spelen op geluk kige wijze de leiding. Een gevaarlijke voorzet van links werd grandioos door de DESK-goaiie gemist. Achterspeler Voogd wilde de bal uit het doei kop pen, maar zag tot zijn schrik de bal tegen de touwen gaan (O-l). Na de rust kon Van Rooij al m de eerste mi nuut de pariijen weer op gelijke voet brengen (1.1), wat oo de eindstand werd. SOUBURG Het eerste elftal van RCS kreeg zondagmiddag onmiddellijk na de wedstrijd tegen Biervliet bloe men aangeboden vanwege het be haalde kampioenschap in de vierde klas H. Op de foto de kampioensploeg staand vlnr: H. Versluijs (trainer), Frans Waisapy (reserve), Wiete Mes man, Ko Meulmeester, Jan Karrernan, lohan Dijkhuizen, Ko de Kraker, Paul le Kraker (aanvoerder en trainer van Kieuwdorp. welke ploeg de dag tevo ren kampioen van de eerste klas at- ■lelingsvoetbal was geworden') en Bob Laisina (reserve/, zittend, vlnr: Jan Wcmjon, Leen Vader, Jan Meulmees ter. William Debbaut en Kees de Nooijer. (Foto PZC).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9