Krabbendijke won de Zeeuwse wedstrijden van Rode Kruis Minister Bakker over Reimerswaal SNEL AAMBEIEN fuca. VANDEMOORTELE NV VANDEMOORTELE - SPOED. TE KOOP ,DE HOOP' LUXAFLEX GEVRAAGD: SLAGERSBEDIENDE Kwaliteitsslagerij A. STURM Drie gewonden bij botsing Potjes NIEUW HEUGA LUX TAPIJT TEGELS B en w Domburg: molen Weltevreden niet aankopen A PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 MEI 1970 In plaats van kaarten. VERLOOFD: P. SORBER en S. A. DHONT j Woensdag 13 mei 1970 zijn w|j 45 jaar ge- 5 trouwd. Wij stellen ons j voor familie, vrienden 5 en kennissen gelegen- I lieid tot feliciteren te j geven 's avonds na half I acht in ,De Taveerne' te Heinkenszand. M. B. van Iwaarden A. van Iwaaxden- Lokerse j Heinkenszand, mei 1970 Op zaterdag 16 mei ho pen onze geliefde ouders en grootouders A. NAGELKERKE hun 35-jarige echtver eniging feestelijk te herdenken. Nog vele jaren in voor spoed en geluk, toege- ■enst van hun kinde ren en kleinkinderen Han en Bea Petra en Phyra Gelegenheid tot felici teren op de dag van 15.00 tot 17.00 uur ln In verband met de herdenking van hun 50-jarlg huwelyk geven de heer en mevrouw W. F. VAN RIET-SCHOUT (voorheen wonende Westsingel 52) op 14 mei 1970 van 4.00 tot 5.30 uur gelegenheid tot feliciteren in de recreatiezaal van .Huize Randwijck'. De heer en mevrouw GELDOF-LOUWS hopen op donderdag 14 mei 1970 hun veertigjarig huwelijksfeest te vieren. Gelegenheid tot het aanbieden van gelukwensen op deze dag van 16.30 tot 18.00 uur in hotel ,Zee- landia' te Oostkapelle. Mei 1970. Domburgseweg 62, Oostkapelle. Heden is. geheel onverwachts, van ons heenge gaan, onze lieve, zorgzame man en vader JAN VERSTELLE op de leeftijd van 53 jaar. F. E. G. Verstelle-Guequierre Pieter Addie Middelburg, 9 mei 1970 Essenlaan 1 De overledene ligt opgebaard in het mortu arium van het Gasthuis te Middelburg. Be zoekuren dagelijks van 10.00 tot 11.00 en van 18.00 tot 19.00 uur. Op woensdag 13 mei 1970 zal om 14.00 uur een rouwdienst worden gehouden in de aula van de ,Jhr mr A. F. C. de Casembrootschool'. Zuidsingel 129, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Na afloop der begrafenis bestaat er gelegenheid tot condole ren in de aula op de begraafplaats. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, nog geheel onverwachts, onze geliefde en zorgzame man, vader, behuwdvader en opa, de heer JAN SCHEENLOOP in de ouderdom van 73 jaar. Middelburg: L. D. M. Scheenloop - Karei IJmuiden: A. Cappon - Scheenloop J. Cappon Eindhoven: M. J. Scheenloop V. M. Scheenloop - de Groot En kleinkinderen Middelburg, 10 med 1970 Vlissingsestraat 3 De overledene ligt opgebaard in het mortu arium van het Gasthuis te Middelburg. Be zoekuren dagelijks van 10.00 -11.00 en van 18.00 -19.00 uur. De begrafenis vindt plaats op woensdag 13 mei 1970. Vertrek Vlissingsestraat 3 om 13.45 uur. Aankomst op de algemene begraafplaats plm. 14.00 uur. Heden werd door God thuisgehaald, Zijn kind, onze geliefde vader en opa WILLEM BOGAARDS sinds 1955 weduwnaar van Pieternella Sonke, In de ouderdom van ruim 82 jaar. ,De Heere te dienen was zijn verlustiging en steunend op zijn Heere en Heiland is hjj zacht en kalm van ons heengegaan'. Schore: A. J. Sanderse-Boogaards C. Sanderse Elly en verloofde Addie en verloofde Jacob, Wilma, Joke Yerseke, 10 mei 1970 Schotte 23 De begrafenis zal plaatsvinden DV op woens dag 13 mei op de algemene begraafplaats te Kapelle, om 14.00 uur. voorafgegaan door een rouwdienst in de aula op de begraafplaats. Aanvang der dienst 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de teraardebestelling in de aula. Enige en algemene kennisgeving Nog onverwacht is overleden, onze va der, behuwd- en grootvader op de leeftijd van 64 jaar. Uit aller naam, E. M. Maljers- Poortvliet Middelburg, 9 mei 1970 Koepoortlaan 38 Correspondentie adres: Domburgseweg 10, Domburg De begrafenis vindt plaats dinsdag 12 mei 1970 op de algemene begraafplaats te Mid delburg, om 13.30 uur vanaf de aula. (één van de belangrijkste slaoliepro ducenten met verschillende fabrieken In West-Europa) zoekt voor haar Ne derlandse vestiging contact met jon ge, actieve vertegenwoordigers Heden is in vrede ont slapen, mijn lieve vrouw en onze zorg zame pleegmoeder, oma en tante, mevr. in de ouderdom van b|jna 69 jaar. Uit aller naam, A. Wisse Domburg, 9 mei 1970 Dr B. Vaandrager straat 4 De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 12 mei 1970, om 11.30 uur, te Dom burg. voor de verkoop van MARGARINE in de levensmiddelenbranche. Voor pittige kerels met een maxi mum aan zelfvertrouwen een zekere toekomst bij een dynamisch concern. Schriftelijke sollicitaties te richten VERKOOPDIRECTIE Heden overleed, zeer plotseling, tot onze droefheid, onze gelief de, zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader AN DRIES HOEKMAN weduwnaar van Suzanna Blok, in de gezegende ou derdom van 93 jaar. Krutaingen: S. J. Gerritse- Hoekman A. A. Gerritse Krabbendijke: J. A. Houtman- Hoekman J. Houtman Kapelle: P. Caboort Krabbendijke: M. E. Paauwe- Hoekman L. Paauwe Klein- en achter kleinkinderen Krabbendijke, 9 mei 1970 Hinkelingestraat 3 De teraardebestelling zal DV plaatshebben op dinsdag 12 mei. Vertrek sterfhuis 13.00 uur. Marijnen Carpigiani ijs machine. type Doppia, 85 liter per uur; Marijnen-Carpigiani type Bar 3; Marijnen gebakvitrine, type Universum, breed 1.25 m, 2 deuren. Dit alles praktisch nieuw. Plusminus 1/3 van de nieuw prijs met volle garantie. Een gekoelde snackbar toonbank, 2 m lang 350,-. NV Handel-, Industrie- en Scheepvaart M|j gevestigd te TERNEUZEN Algemene vergadering van aandeelhouders op woensdag 27 mei 1970, om 15.00 uur. in hotel .Rotterdam'. Westkolkstraat Terneuzen. Punten van behandeling liggen ter inzage ten kan tore der vennootschap. De president-commissaris. wij kennis van ons zeer geacht Met diepe verslagenheid het plotseling verscheiden medebestuurslid, de heer J. VERSTELLE Altijd zullen wij dankbaar gedenken met hoe veel ijver en stuwkracht hij in zijn leven het christelijk onderwijs met zijn bestuursgaven vol overtuiging heeft gediend en wat hij daarin met Gods hulp heeft weten te bereiken. Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Middelburg, J. C. Wattel, voorzitter E. J. Glerum, secretaris Middelburg, 9 mei 1970 Het hoofdbestuur van de Protestants Christe lijke Bond van Onderwijzend Personeel geeft met diepe droefheid kennis van het overlijden van zijn voorzitter, de heer D. H. DUTMER Hoewel wij op de hoogte waren van zijn ernsti ge ziekte en z|jn overlijden niet onverwacht kwam, heeft zijn heengaan ons diep geschokt^ Gedurende vele jaren heeft hij zich, vanuit zijn christelijke levensovertuiging geheel Ingezet voor het onderwijs in al zijn geledingen. Namens het hoofdbestuur: A. G. Brouw, 2e voorzitter; G. J. Wenting, alg. secretaris: W. F. Pauw, alg. penningmeester. 's-Gravenhage, 8 mei 1970. i doncje Tot onze diepe droef heid overleed in Hui ze .Avondlicht' te Kruiningen, onze zeer lieve en zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder REINIERA HELENA GKEUTINK geboren Waveryn, in de ouderdom van 79 jaar. Kruiningen. 10 mei 1970 Burg. Elenbaasstr. 8 Condoleantieadres Hoofdstraat 67, Kruiningen De begrafenis zal plaatsvinden op 13 mei 1970, des namid dags om 13.30 uur, op de algemene begraaf plaats te Kruiningen. De griffier der arrondisse mentsrechtbank te Middel burg maakt bekend: L dat door Johannes Phi lemon Sebastianus Kerf, groothandelaar, in cafetariabenodigdheden, wonende te Clinge, ge meente Hulst en aldaar zaakdoende aan de Gra venstraat no. 287, is in gediend een verzoek schrift tot het bekomen van surséance van beta ling: 2. dat bij beschikking van genoemde rechtbank van 6 mei 1970 de gevraagde surséance van betaling voorlopig is verleend; 3. dat ingevolge genoemde beschikking de schuld eisers en de schuldenaar tegen dinsdag 11 augus tus 1970 te 11.00 uur zul. len worden opgeroepen teneinde in het gerechts gebouw aan het Hofplein 8 te Middelburg op het verzoekschrift te worden gehoord: 4. dat als bewindvoerder is benoemd de heer mr H. C. M. van Son, advocaat en procureur te Hulst, Houtmarkt 6; 5. dat geen ontwerp van akkoord b|j het verzoek schrift ia gevoegd. Middelburg, 6 mei 1970. De griffier voornoemd, J. W. Muller. Grote uitgeversmij zoekt bekwame VERKOPERS en VERKOOPSTERS die huis aan huis kunnen werken voor het plaatsen van prachtige encyclope dieën en Elsevier werken, alsmede woordenboeken en betere romans. Hoge provi- s. Soc. verz. is mogelijk. Voor nadere inlichtingen kunt u BChrijven onder no. 457, bur. PZC, Middelburg. NU IS ER DE ZON BESCHERM UW INTERIEUR Neem nu de echte LUXAFLEX JALOEZIEËN De beste jaloezie die te koop is en altijd de voordeligste en gratis gehangen. Wij zijn aan huis te ontbieden. woninginrichting kondekerke 1000 m2 verkoopruimte Wij zijn altijd voordelig GOES De Rode Kruis.] Krabbendijke is zaterdag winnaar ge worden van de gewestelijke wedstrij den, die de Zeeuwse kring van het Ne- derlandsche Roode Kruis in ,De Prins van Oranje' in Goes hield. De tweede prijs ging naar Goes II en de derde naar Middelburg H. Tot die beslissing kwam de jury, nadat Rode Kruis-ploe- gen uit 8 Zeeuwse plaatsen en uit de Schouwse Westhoek twee aan twee hulp moesten bieden aan gewonden, die het slachtoffer waren geworden van het in storten van een muur. De Lotus-groep van Goes zorgde de hele dag voor weinig opwekkende tonelen: men zorgde voor uitbeelding van een slachtoffer met schedelletsel, iemand met een gebroken been een man met wonden aan de arm en een vierde, die in het gelaat getroffen was. De ploe- 't/uimmiuimiuum/mimm/miuiimiuuuiiamwimmmimmaaaunaaimaiumiiim VEERSESINGEL 90 - MIDDELBURG - TEL. 01180 -2343 OOSTBURG Op het kruispunt Pot jes tussen Zuidzande en Cadzand botsten zaterdagmiddag om half 1 twee Belgi sche personenauto's tegen elkaar, waar bij 3 van de 4 Inzittenden zwaar ge won raakten en moesten worden opge nomen in het St.-Antoniusziekenhuis te Oostburg. O. A. uit Antwerpen reed met zijn echt genote in de auto vanuit Zuldzande in de richting Cadzand en verleende op het kruispunt geen voorrang aan een auto, bestuurd door F. E. uit Gent, die even eens zijn echtgenote bij zich in de wagen had, en die vanuit de richting Nieuw- vliet naar Sluis reed. Nadat de arts H. Bom uit Cadzand ter plaatse eerste hulp had verleend werd het echtpaar A. en mevr. B. per ambulance naar het Oost- burgse ziekenhuis vervoerd voor behan deling. B. die er het minst erg aan toe was werd met een particuliere auto naar Oostburg overgebracht. Beide auto' werden zwaar beschadigd. schrompelen weg Pijn en jeuk wèg Zwelling verdwijnt De wetenschap heeft thans een helende substantie ont dekt met de verbazingwek kende eigenschap de aambei en eenvoudig te doen weg- drogen - de pijn houdt op, zwelling verdwijnt. Toegepast in SPERT! doet deze weefsel- vernieuwende stof zelfs d® meest hardnekkige aambeien ineenschrompelen, zó afdoend dat ze nu geen probleem meer zijn. Sperti Zalf en Zetpillen 8PERTI is zacht en desinfec terend - bevat géén verdo vende middelen. Voor snelle, rechtstreekse behandeling van aambeien: SPERTI Zalf f 3.90. Zetpillen f520. Wij zijn enthousiast over deze tapijttegels voor Intensief gebruik Geen gebruik van vocht Nieuwe, fraaie kleuren Verwisselbaar Voordelig in prijs Direct uit voorraad woninginrichting Meisje bij botsing aan oor gewond MIDDELBURG Zaterdagmiddag om half vier werd het 7-jarig meisje H. S. uit Middelburg gewond aan het linker oor. toen zij met haar fiets op de Kou- dekerksweg met een auto in botsing kwam. Hoewel zij per ambulance naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, vielen haar verwondingen mee. Zij reed met haar fiets op de rijbaan van de Koudekerkseweg in de richting Middel burg em niet op het naast de weg gele gen rijwielpad, toen zij op de splitsing met de Oosthoekstraat plotseling naar links afsloeg op het ogenblik, dat ach ter haar een door B. A. E. uit Raams- donkveer bestuurde personenauto nader de. E. hield al enigzlna rekening met de manoeuvre van he<t medsje en had zijn snelheid teruggebracht. Hij week uit, maar kon toch niet meer geheel voor komen, dat zijn auto de fiets van het meisje raakte, waarbij zij ten val kwam. gver. VIJFHONDERD BEZOEKERS OORLOG EN BEVRIJDING De heer H. de Vries uit Vlissingen was op Hemelvaartsdag de 500ste bezoeker van de tentoonstelling .Oorlog en Bevrij. ding' in Breekens. Hij kon oen lepeltje van .Goedertijt' in ontvangst nemen van de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer M. Zegers. De tentoonstelling is verlengd tot en met 18 mei, op werk dagen van 19-21 uur, zaterdags van 14- 17 en 19.21 uur, zondags van 10.12, 14. 17 en 19.21 uur. Zondagavond kon de 635e bezoeker vaif de tentoonstelling worden genoteerd. i donge koudekerkt DORPSPLEIN 35 TELEFOON 493 1000 m2 verkoopruimte Wij zjjn altijd voordelig Ondergetekende zegt, mede namens zijn vrouw, kinde ren en kleinkinderen, harte lijk dank voor de belang stelling op zijn 80e verjaar dag ondervonden. A. Goedbloed. Veer®, Kaal 6L gen. die aan de wedstrijd deelnamen moestem eerste hulp geven en de gewon, den vervolgens naar het huis van eer dichtbij de plaats van het ongeluk wo nende arts brengen. Niet alleen de activiteiten van de ploe gen, ook die van de commandanten wer den beoordeeld. De eerste commandan- tenprijs ging naar de heer B. F. van Steenbergen van Goes II, de tweede naar mevrouw J. Labruère van Mid delburg I en de derde naar de heer J. Harthoorn van Krabbendijke. De jury werd gevormd door zuster K. Geleynse uit Axel, zuster J. de Bart uit Goes, dokter mevrouw L. de Haas-Ver- ploegen in actie, (foto PZC). DOMBURG De molen .Weltevreden' te Domburg zal, als een b en w voorstel betreffende deze kwestie dinsdag in de -Isvergadering van Domburg wordt genomen, niet door de gemeente Dom burg worden aangekocht en gerestau reerd. Ben w van Domburg becijfer den dat de molen de gemeente jaarlijks 5.823,94 gulden zou gaan kosten en dat het college een te zware belasting Jie.t budget, ook in verband met de realisering van andere objecten, die, zo stellen b en w, daardoor misschien niet «ouden kunnen worden uitgevoerd. De eigenaar van de molen, de heer C, M. van Leeuwen, had de molen aan de gemeente Domburg voor 30.000 gulden te koop aangeboden. Met btw en over drachtskosten zouden de totale aan- koopskosten op 35.000 gulden komen. 10.000 gulden daarvan zou door monu mentenzorg worden verschaft, zodat de aankoop de gemeente 25.000 gulden zou kosten. De restauratiekosten werden geraamd op 55.000 gulden, waarvan 40 procent dooor het rijk en twintig procent door de provincie zou worden gesubsidieerd, zodat aan restaura/utlekosten voor de gemeente Domburg 22.000 over zou blij ven. Aan bijkomende voorzieningen en andere zaken zou daar nog 25.000 gul. den bijkomen. Het totaal door de ge meente te investeren bedrag zou dus komen op 47.000 gulden. Aan afschrij ving. belastingen, verzekering, onder houd en werkuren zou de onderneming de gemeente bovengenoemd jaarlijks be drag van 5.823,94 gulden gaan kosten. Slot van pagina 1 binnenkort een advies zal vragen aan de rijkszeehavencommis6ie (de com- missie-Posthumus) over de toekom stige gewenste beheers- en bestuurs structuur van de zeehavengebiedea. Een nieuw plantaardig produkt dut in vele landen reeds roet succes wordt toegepast is Fuca excellent. Heerlijk-werkende Fuca-dragees! Probeer ze ook en u zult het roerken en voelen. Faca excellent bevordert de spijsvertering op doeltreffende wijze. Door zacht-laxerende werking van plantaardige stoffen wordt uw stofwisseling bevorderd. U voelt zich weer prettig en opgelucht. Fuca excellent is eenvoudig te gebruiken. U neemt 3 maal per dag voor of na de maaltijd 1 of 2 dragees mot wat water. In dubbele verpakking: 6.40 ■Om divere redenen, onder meer het streven naar uniformiteit op het ge bied vaiacquisitie en van vesti gingsvoorwaarden, het afwegen van prioriteiten en het vermijden van o ver investeringen. ma»r bovenal om aan het nationaal zeehavenbeleid ge stalte te kunnen geven, wordt be hoefte gevoeld aan een betere co ördinatie tussen de havenbeheerders.' De bewindsman herinnert nog een* aan een al eerder gelanceerde ge dachte van federatief havenbeheer. ,Dit houdt bi dat er een overkoe pelend havenorgaan ontstaat waar in de individuele havenbeheerders egt mogelijk ook bij de havenontwikke ling betrokken departementen zijn vertegenwoordigd.' Dg minister zegt er wel metaen hij dat bij voljedig open staat voor alternatieve mogelijk heden indien de (xwnmissie zeetoaven- nverleg daaraan de voorkeur zou ge ven. Benelux Over het Bcnclux-zoehavenoveiteg doet minister Bakker ook nog enkel® mededelingen. Eind dit jaar zullen de diverse rapporten gereed komen die inzicht geven in de concurren tieverhoudingen tussen de zeehavens. Het ligt in de bedoeling dat dp minis ter op ba.sis van deze gegevens een gesprek zal hebben met zijn ambt genoten van de partnerlanden om te komen tot een versterking van dn gemeenschappelijke elementen in het zeehpvenbcleid, Hierbij zal uiteraard ook aandacht worden geschonken aan de concur rentiepositie van de Benelux-zeeha- vens. Daarbij, zo zegt drs Bakker, zal uiteraard rekening moeten wor den gehouden met de belangen van alle havens in de Beneluxlanden. .Daarnaast is het van groot belang dat de samenwerking van de havens onderling aan betekenis zal toene men. De steeds grotere vervlechting van lang niet altijd tegenstrijdige belangen, met name voor de verdere uitbouw van de havens in de Bene- lux-grensgebieden maakt een derge lijke samenwerking uitermate ge wenst. Maar die zal in eerste in stantie moeten uitgaan van de haven beheerders. Hoewel het verheugend is dat de contacten tussen de Bene- luxhavens veelvuldiger worden, ral een nog actievere samenwerking in de toekomst niet kunnen worden ge mist", zo zegt de minister nog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4