F. VAN WATERSCHOOT: .GELUK HEB IK WEL GEHAD ANDERS KLOP JE C. BAUMGARTE NIET Dumez-Matthijsen pupillenkampioen Scheldemondprijs voor w v Breskens De Vroet legde spelers ,vasi' Circa 300 ruiters naar de ICH-Axel Verrassend kampioen tafeltennis Zeeland Intertoto- competitie Ï1 Voetbalknie COMPETITIE DAMESVOETBAL ZEEUWSE JEUGD LAATSTE IN NOMEGF.N Moeilijkheden Tijdregelvoordeel LENNIS GABRIËLSE JEUGDTITEL TAFELTENNIS MIDDELBURG-ZUID US Paris geen partij voor EMM Successen Zeeuwse renners in België TOERNOOIEN VOOR JUNIOREN RILLANDIA WON EIGEN TOERNOOI Ajax-Twente in O.S. Amsterdam ZATERDAG 9 MEI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GRAAUW Eigenlijk werd hij verrassend kampioen van Zeeland door in de finale de grote favoriet en clubgenoot Cees Baumgarte te verslaan. Ondanks zijn vier voorgaande titels was Frans van Waterschoot dit jaar geen favoriet. Ook Frans zelf geloofde niet helemaal in een titel; ook voor hem was Cees Baumgarte de grote favoriet. Immers. Baumgarte was in de overgangsklas bijna onklopbaar. Slechts in de laatste wedstrijd van de competitie verloor hij een partij, en nu in pro motie voor de hoofdkla$ heeft Cees ook nog alles gewonnen. Toch klopte Frans van Waterschoot hem in Hulst in vier sets. Voor een kampioenschap moet je nu eenmaal geluk hebben en dat heb ik wel gehad, anders win je toch niet van Baum garte, is Frans laconieke commentaar. ,Wij bennen elkaar natuurlijk door en door, wij zijn allebei verdedigers en het gekke is. dat ik dit jaar bijzonder veel van hem geleerd heb. Hij speelt zeker een klas beter dan ik. Zonder hem hadden we met St-Alousius nooit zover gekomen en als we aanstaande zaterdag winnen van Scylla III zijn we gepromoveerd naar de hoofdklas. En daar heeft Cees Baumgarte toch wel het leeuwenaandeel in gehad, immers hij haait altijd drie winstpartijen. Het is bij ons zo: als Wilfried Dumez een partij wint. we meestal ook de wedstrijd winnen. Maar helaas ont breekt het Wilfried nog aan routine, zodat hij dikwijls alle partijen verliest, maar als die zo doorgaat slaat hij over twee jaar iedereen van de tafel. Cees en ik zijn echte verdedigers maar Wilfried is een aanvaller, trouwens hem wordt niet anders dan aanvallen geleerd. Op de centrale trainingen doet hij niets anders dan aanvallen. Vroeger ging ik ook nog wel eens over op de aanval, maar sinds de komst van Cees is dat defenitief verleden tijd. Ik blijf verdedigen, wat er ook gebeurt. Ik ga niet in de aanval. Toch is Frans van Waterschoot dit seizoen slecht begonnen. In het begin sukkelde hij met een voetbalknie, zo dat hij noodgedwongen zes weken rust moest houden. Na afloop van de pro motiewedstrijden gaat hij naar het zie kenhuis te Sluiskil voor een operatie aan die knie. Trainen doet Frans een keer of drie vier in de week. Toch leeft hij niet als een monnik voor zijn sport. Frans' ouders drijven een café WEMELDINGE Vorige week vond op het sportveld van Wemeldinge de start plaats van de eerste Nederlandse dameevoetbalcompetitie, georganiseerd door de eerste Zeeuwse damesvoetbal- vereniging uit KapeUe-Bïezelinge. Juist nog voor aanvang van de com petitie werd oompetttieleider G. Kor- suize geconfronteerd met de terug trekking van de Amrobankcombina- tie uit Middelburg-Vlissingen. Inmid dels heeft de pas opgerichte dames voetbalvereniging Arnemuiden de plaats ingenomen van de Aniro-Bank- combinatie. De wedstrijd Aviolanda - Amro Bank- combinatie werd dus gewijzigd in Aviolanda - Arnemuiden en is uit gesteld tot nader data. Wel gespeeld werden de wedstrijden EZDBB - Noor vrouwen (uitslag 1-0) en Octopus Zou- telande - SVH Hoedekenskerke (.uit slag 4-0). EZDW - Noorvrouwen. In een op matig peil staande wedstrijd heeft EZDW een kostbare overwinning be haald op Noorvrouwen Westkapelle. Het enige doelpunt kwam na 18 mi nuten tot stand toen Thea Bakx uit een voorzet van Marion Rooze via de handen van keepster Corrie Faase doel puntte. In die periode had EZDW met de wind in de rug het beste va nhet spel, doch verder, dan een schot van Marja Versprille tegen de paal kwam men niet. Na rust trachtte Noor vrouwen de bakens te verzetten doch verder dart enkele schoten van Janny Slabber en Loes van Beekhuizen kw men niet die overigens nog bekwaam door EZDW keepster Rosetta van Craenenbroek werden gekeeerd In Zoutelande werd de tweede wed strijd gespeeld tussen SVH Hoede kenskerke en plaatselijke club Octo pus. Via doelpunten van Saskia Me- fls-Vermeulen en Leny Dingemanse nam Octopus een voorsprong van 3-0 na rust bepaalde Ella Hendrikse de eindstand op 4-0 een voor SVH een dragelijke uitslag voor de dames Hoedekenskerke temeer dat het de tweede wedstrijd van deze dames w< De stand: Octopus 110 0 1 4-0 EZDW 1 1 0 0 2 1-0 Noorvrouwen 1 0 0 1 0 0-1 SVH 1 0 0 1 0 0-4 Arnemuiden 0 0 0 0 0 0-0 Aviolanda 0 0 0 0 0 0-0 Programma aanstaande week: vrijdag 8 mei 19.30 uur: SVH - EZDW; dins dag 5 mei 14.00 uur: Octopus - Ar nemuiden; zaterdag 9 mei 19.30 uur Noor vrouwen - Aviolanda. NIJMEGEN Het Zeeuwse jeugdelf- tal heeft het op het. Vierbondentoer- nooi in Nijmegen (Hemelvaartsdag) maar zeer matig gedaan Na de vele voorbereidingen, waaronder enkele oe fenwedstrijden kregen de officials vlak voor de afreis nog een vervelende te genslag. De VKssingse spelers Ad Sie- reveld. Van de Rafelaar en Gcsink lieten om verschillende redenen ver stek gaan, zodat op de wedstrijddag nog voor vervangers gezorgd moesten worden. In Yerseke werden Van Ast en Boone bereid gevonden mee te gaan. Uiteraard hebben de prestaties van het elftal onder deze tegenslag geleden. Zeeland eindigde op de laatste plaats. De afdeling Don Haag werd eerste, Nijmegen en Brabant derde. De ope ningswedstrijd werd door de Zeeuwen inet 0-1 van Nijmegen verloren. Den Haag - Brabant 10. Brabant - Nij megen 0-1. Den Haag - Zeeland 3-0, Nijmegen - Den Haag 0-1 en Zeeland - Brabant 13. Het enige Zeeuwse doelpunt werd gemaakt door Buysse (Biervliet) met een fraaie kopbal. in Graauw, zodat Frans een liefhebber is van een biertje, zonder dat echter te overdrijvan. Als Frans zaterdags een belangrijke wedstrijd moet spelen, zal men hem vrijdagsavonds niet aan het bier zien, daarmee wacht hij dan wel tot zondag want zaterdags blijft er ook al niet veel tijd meer over. Vooral niet als er een uitwedstrijd op het programma staat. Dan is het 's morgens om een uur of tien ver trekken en om een uur of twaalf weer thuis. Ondanks de voortreffelijke prestaties van St-Aloysius is het niet allemaal tafeltennis wat de klok slaat op .De Graauw'. De moeilijkheid is bij ons, dat de jeugd moet kiezen tussen ta feltennis en voetballen; beiden worden op zaterdag gespeeld. Voor ons als senioren ligt dat anders, wij tafel- tenissen zaterdags maar voetballen op zondag. Daarom zijn Cr ook tafeltenis- sers, die zondags voetballen ik heb zelf enkele jaren in het. eerste elftal van Graauw gekeept, maar door die die voetbalknie ben ik daarmee moeten stoppen. Bij de jeugd kun je het niet combi neren. men moet kiezen en dan wordt het toch meestal voetbal. Later gaat men dan wel weer tafeltenissen, maar dan halen ze toch nooit de top meer. Onze top is te smal. Door het stoppen van Geert de Kort en Jo Delforge moest Wilfried noodgedwongen al dit jaar meedoen. Volgens mij was het beter geweest, indien hij nog een jaar in een lagere klas had kunnen spelen, tijdregel als voordeel. Als verdediger speel ik meestal lange partijen en voor mij is de tijdregel een voordeel, je bent eerder klaar en wanneer je niet in paniek geraakt be haal je dikwlijls een punt. Aanvallers zoals Wilfried spelen bijna nooit met de tijdregel die zijn toch al vlug ge noeg klaar. Aanvallers zijn veel drif tiger. Zij hebben ook veel meer con ditie nodig dan wij. Ik tafeltennis nu ongeveer acht jaar en vroeger deed ik van alles een beetje. Dan was ik aanvaller en verdediger tegelijk, maar langzamerhand ben ik steeds meer verdediger geworden. Dit jaar he lemaal vanwege mijn knie en de komst van Cees Baumgarte. Als verdediger heb ik het voordeel dat ik niet gauw in paniek geraak als bijvoorbeeld bij de tijdregel tien slagen gevallen zijn raak ik nog niet in paniek, mijn te genstander wei. Met als gevolg dat hij meestal een fout slaat. Vijfmaal is Frans van Waterschoot nu kampioen van Zeeland in de hoog ste klas. Of er volgend jaar een zesde titel bijkomt betwijfeld Frans. Volgend jaar is Wilfried weer een jaar ouder en sterker en ik zal niet op ieder kampieonschap het geluk hebben om van Cees Baumgarte te winnen. Een slordige 35 belters vertellen van Frans prestaties. Het is mooi al die bekers, maar het heeft geen waarde. Je kunt ze nog niet eens verkopen', zegt hij van zijn prijzensehat. Frans heeft momenteel wel andere dingen aan het hoofd dan die bekers. Zaterdag naar Leiden tegen Scylla III, bij winst promotie naar de hoofdklas. Dan nog een promotiewedstrijd en dan het ziekenhuis in voor een meniscusopera tic. Na de operatie eerst op vakantie naar Spanje en dan weer trainer voor het nieuwe seizoen. Proberen om met St- Aloysius het begeerde ereklasserschap t.e behalen en zijn zesde titel van Zee land. ,Ik was vijftien toen ik het voor de eerste keer werd. ik was nog op de ambachtschool. Wilfried kan me dit volgend jaar nadoen. Hij is dan ook vijftien en zit dan voor het laatst-: jaar op de ambachtschool. Maar hij aal het niet voor een koopje krijgen dat beloof ik hem'. Want vechten voor ieder punt dat is het devies van Frans van Waterschoot, de twintig jarige vijfvoudige kampioen van Zee land. Voor diegene die niet weet wat de tijdregel precies inhoudt, het vol gende. Na overleg met beide partijen kan de scheidsrechter de tijdregel in- voeren. Dit houdt in. dat na vijf tien minuten gewoon spel, dus om de vijf punten servicewisseling, de service na ieder punt verwisseld. Tevens moet degene die serveert binnen 13 slagen een punt scoren Doet hij dat niet dan gaat het punt naar de tegenpartij. Het is verplicht met de tijdregel te spe- len. Maar men moet het voor de: partij beslissen: na de eerste set kan men niet alsnog de tijdregel invoeren. Als de tijdregel ingaat, komt er een tweede scheidsrechter in het spel, deze houd de telling j der slagen bij. DEVENTER De geselecteerde jeugdspelers van tafeltennissend Zeeland hebben hun afvaardiging naar de Nederlandse jeugdkam pioenschappen in Deventer vol ledig waar gemaakt. De Zeeuwse afvaardiging, die onder leiding stond van trainer Jo Kleinepier, nam zelfs een titel mee naar huis waarvoor de jonge en talentvolle Wilfried Dumez en Paul Matthij- sen van de t.t.v. St-Aloysius bij de pupillendubbelkas zorgden. MIDDELBURG Ruim 85 enthou siaste jeugdige tafeltennissers gaven zaterdag jongstleden in de Marcus de la Palmastraat in het gemeentelijke speellokaal van de tafeltennisvereni ging Middelburg-Zuid, acte de presen ce voor de jaarlijkse wedstrijden om de clubtiitel. Uit dit toernooi bleek, dat MZ met deze talentjes terecht mikt op een goede toekomst, die met een enorm elan streden om de begeer de titel. Wegens het grote aantal in schrijvingen was er een splitsing ge maakt in een A- en een B-groep waar bij in de A de competiliespelende ju nioren waren ondergebracht met daar bij de overige sterkste spelers en speel sters. Een verrassing was reeds in de achtste finales het uitschakelen van Hans van de Voorde door Carla Nije- boor, die echter in de volgende ronde de vlag moest strijken voor de latere kampioen Leunis Gabriëlse. In de hal ve finale wist Peter Kersten zijn team genoot Peter Coppejans in twee games uit te schakelen. Joke Roelse bewees op de goede weg te zijn door coming- man Koen de Vries m de kwartfinale in drie games terug te wijzen. In de halve finale had zij tegen Leunis Ga briëlse echter nog onvoldoende ver weer. De finale gaf derhalve twee ge lijkwaardige tegenstanders: Peter Kersten, titelverdediger en Leunis Ga- briëise. Laatstgenoemde won met 21-18 de eerste game waarna Peter Kei-sten terugkwam en met 21-11 de stand in evenwicht bracht. Toen was het echter met hem gedaan en een snelle voorsprong opbouwend haalde Leunis met royale cijfers de titel bin nen. Peter Coppejans wist in drie ga mes Joke Roelse van zich af te hou den en veroverde de derde plaats, In de B-groep werd kanshebber Snik kers reeds vroeg uitgeschakeld door Mario Stufkens terwijl ook Rob van de Bos niet verder kwam dan de eer ste ronde tegen Nelly Wijs. Ook Sjan- nie Meijs moest in Hans Joosse haar meerdere erkennen. In de halve finale won Frans van de Berg met zeer ge ring verschil van Dick Volberda ter wijl Peter Brakman er in slaagde Heintje Meijs met 22-20. 21-15 te klop pen. De tinale tussen beide nieuwko mers Peter Brakman en Frans van de Berg had een spannend verloop waar bij ook hier de beslissing pas in de derde game viel. De game-standen wa ren: 21-8,12-21 en 21-17. Vele ouders hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging voor het toernooi en de belangstelling was derhalve bij zonder groot. Bij de prijsuitreiking ging de door de fa. N. de Jong be schikbaar gestelde wisselbeker voor een jaar naar Leunis Gabriëlse, ter wijl de overige prijzen beschikbaar ge steld door de wijkvereniging Zuid eveneens dankbaar in ontvangst wer den genomen. Met grote overmacht versloegen zij de landelijke concurrentie en in de finale wezen het Limburgse duo Loenen-Tegels gedecideerd terug. In de enkelspelen bleek de concurren tie dermate groot dat hieruit geen Zeeuwse winnaars naar voren kwamen. Wél reikte Biggekerkse Koos Jakob- sen (Big Smash) in de meisjesklas zeer ver. namelijk de laatste acht- In de kwartfinale sneuvdlde zij tegen Son- ja Hetzel, die uiteindelijk pas in de finale werd afgestopt door Ellen Klatt. die hiermede kampioen wérd. Wilfried Dumez haalde zelfs de halve finale bij de jongens-pupillen maar vond in Hendrikse een te lastige tegenstander en werd gewipt. Kampioen bij de ju nioren werd uiteindelijk Anton Wil van Zoelen van het Leidse Scylla. die Hans van de Borek in de slotpartij klopte. Eddie Tieleman (St-Aloy) Christa Slinger (MZ), Belsie Jakobsen (Big Smash) en Paul Mathijssen kwamen in de enkelspelen niet verder rian de eerste ronde ondanks goed spel. Dit Nederlandse kampioenschap bete kent na het behalen van het persoon lijk kampioenschap van Dumi-z. enke le maanden geleden, opnieuwdat de Zeeuwse jeugd op landelijk niveau steeds meer mee gaat tellen. MIDDELBURG Een groot aantal zaalhandballiefhebberK heeft zaterdag in de Middelburgse sporthal moeten ervaren dat- de ploeg US XI uit Parijs, waar veel van werd \erwaoht, beslist geen partij was voor het Middelburg se E.MM. Trainer ,Ome Piet Bergs' zei na de wedstrijd dat de Franse ploeg erg tegenviel en gewoon te wei nig inhoud had om een bij vlagen zeer goed spelend EMM enige tegenstand te bieden. Toch was hij van mening dat duidelijk te constateren viel dat zijn jongens veel meer variatie in hun spel wisten te brengen dan tijdens «Ie zaalhamlbalcompetitie. En hij sloeg daarmee de spijker pre-j cies op de kop, want toen lileek dat het een walk-over zou worden, ging de Middelburgse ploeg ingestudeerde oefeningen ten tonele brengen, die dei Franse \erdediging onophoudelijk voor grote problemen stelden. Vanzelfsprekend hadden zr.j al direct alle moeite om een briljante Sam Traas het scoren te beletten, maar daarnaast kwamen Piet Buijs, John Bergs en Yntze Zijlstra dikwijls keu rig vrijgespeeld aan de cirkel. EMM probeerde alles ejt het was vooral Joost Louise die zich uit kon leven in de plotseling gehanteerde break-outs, waartegen de Franse ploeg geen en kel vérweer had. Mat de rust had EMM reeds een 16-5 voorsprong en toen de scheidsrechter Th. Jansen en F. de Haan, die een gemakkelijke avond hadden, maar uiterst geconcen treerd floten, het einde aankondigden, was de eindstand 35-10 voor EMM. Voor US Pans XI scoorden Lescureux 3, Hourdeau 3, Aubert 2. Dailleux 2 en Seldengart 1. De EMM doelpun ten kwamen van: Sam Traas 12, Joost Louise 9. Cees Coppejans 3, Plet Buijs 3, Yntze Zijlstra 3, Jan Jonge- pier 2, John Bergs 2 en Rob de Vos 1. TERNEUZEN In het kader var het 50-jarig bestaan houdt de voetbal club Terneuzen zaterdag 16 me: een toernooi voor C- en D-junioren. Voor de C-junioren begint het toernooi om 12.00 uur voor dè D-junioren of 13.00 uur. Deelnemende verenigingen aan de ze toernooien zijn: AZW, Axel, Corn Boys, HW'24, Sluiskil, Terneuzense Boys, Terneuzen 1 en 2, Vogelwaar de en Walcheren. Op tweede pinkster dag is er dan weer net jaarlijkse K. J. de Nooyerjeugdtoernooi voor A- en B- junioren. De deelnemende verenigin gen zijn bij de A-junioren: Biervliet "(met Rob Gruben), HW'24, Meeuwen, OJC uit Rosmalen. Terneuzens- Boys. Terneuzen, Vogelvaarde en het Bel gische Willebroek. Bij de B-hmioren: HW'24. Meeuwen. OJC uit Rosmalen. Rijswijk. Terneuzense Boys, Terneuzen Vogelwaarde en Willebroek. Het toer nooi begint om twaalf uur. Zeeuwse renners zijn in België weer zeer actief geweest: Wim de Waal uit Axel werd 5de. Ab Klayessens uit Biervliet 6de en Car los de Smit uit Hoofdplaat 7e in de 110 km wegwedstrijd voor amateurs te Eeklo. Winnaar werd de Belg Rob de Guehtenaere in een tijd van 2.36 uur. Ab Klavessens uit Biervliet werd 7de in een 102 km wegwedstrijd, die te Eeklo verreden werd. Er versche nen 102 renners aan de start. Theo van Poucke uit Koewacht werd lid?. Winnaar werd de Belg D. Pauwels in Kees Bal uit Kwadendamme wist een fraaie eerste plaats te veroveren in de 100 km wegwedstrijd voor ama teurs te Temse. Bal legde de 100 km af in 2.30 uur. Wlm Dubois uit Zuidzande werd 6de op 20 sec. achter de overwinnaar Fr. Melckenbeeck in de 175 km weg wedstrijd Roubaix - Kassei - Roubain. De winnaar legde de afstand af in 4.16 De amateur Theo vdn Poecke uit Koewacht werd eerste in de wegwed- strijs voor amateurs in de Belgische plaats Mariakerke. Er verschenen 96 'rennens aan de start. Van Poecke won de koers in een tijd van 2.29 De af te leggen afstand bedroeg 105 km. De Belg Alex Claeys werd 2de, terwijl de Nederlanders"Joh. Petgens en Joh. de Bruyne reap, als 3de en 9de ein- Richard Bouckaki uit Axel werd 4de in de 184 km wegwedstrijd te Ba- vikhove. De Nederlander Leen Poort vliet won de koers in een tijd van 4.32 uur. Er verschenen 83 rennet's in deze beroepsrennerskoers. Wim Dubois uit Zuidzande wist in de beroepsrennerskoers te Templeuve een fraaie Sste plaats te bezitten Er verschenen 64 renners aan de start. De andere Nederlander Arie Stevens werd 9de. Winnaar werd de Belg G. v d. Berghe. H-.j legde de 195 km af in 5.30 uur. BRESKENS De watersportvereniging Breskens hield zondag do openings wedstrijd van het zeilseizoen 11170 met de traditionele race om de Schelde- mond-wisselprijs voor club-teams en om de Breeoneup voor IOR-klas III. l)e weergoden waren deze dag gunstig gestemd en het was de eerste mooie lentedag van het jaar, ideaal zeilweer, wind zuidwest, windkracht 2-3. In totaal verschenen 21 zeewaardige jaehten aan de start, die om 10 uur plaatsvond aan het westelijk Haven hoofd te Breskens. Het publiek heeft van een prachtige start kunnen genieten, toen na het I startschot de jachten zich door de startlijn spoedden, met blinkend witte zeilen en de zich snel ontplooiende ba 11 on fokken in allerlei kleuren die opbolden in de wind. Het parcours was circa 33 mijl lang en liep door het vaarwater van Hoofd plaats, Pas van Terneuzen, Grevelin- gen, Schaar van Spijkerplaat, boei no 1 voor Vlissingen en dan via de gas- hoei naar de finish. Er werd in verschillende klassen ge varen in verband met de nieuwe metin gen van jachten. Daar alle uitslagen van deze metingen nog niet bekend zijn. werd de wedstrijd opengesteld zowel voor jachten gemeten volgens de RORC-formule (Royal Ocean Racing Club) als voor jachten met een IOR- meting (Internationaal Offshore Ru- les). Winnaar van de Breeoneup in klas IOR III werd het jacht .Poin- ciana' van mevrouw Warnderink-Vm- ke met een berekende tijd van 15188 sec; 2e in deze klas werd de .Robin' gevaren door de heer F. Maas en 3e .Zeehaas' van de heer M. Vroon. In de klas IOR 1 - II werd winnaars de .Hawk' van de heer Joppe met een berekende tijd van 16040 sec; 2de de .Tonnerre' van de heer Vroon en 3e de .Scaldis III' van de heer G. Pro voost. In de RORC-klas I en II werd winnaar de .Gazela' van de heer A. Goudriaan te Breskens met een bere kende tijd van 15557 sec: 2e en 3e werden respectievelijk de .Thabi'a' van de heer Hoezee en de .Zeezot" van de heer Deerns. Tenslotte werd in klas RORC IV winnaar de .Donna' van d« heer Van Oers, berekende tijd 12341 sec: 2e de .Kudruri van de heer Van den Heuvel. De Scheldemond-wissel- prijs werd gewonnen door het team van de watersportvereniging Breskens met. de jachten Scaldis TT' - .Robln' en .Tonnerre', .Zeehaas' én .Poincuina' 3e het team van de gecombineerde club van Antwerpen. 4e De BRYC uit Brussel. 5e de Maas - Rotterdan. Zaterdag 9 mei vindt om 9.30 uur en 10 uur de start plaats van de wed-1 strijd Breskens-Oostende. eveneens ge-1 orguniseerd door de BRYC. ZURICH (ANP) In Zurich is dins dag de indeling bekendgemaakt van de deze zomer te houden intertoto- voethaieompetitie, die in twee periodes wordt verwerkt. In de eerste afdeling waarin ADO, Holland Sport, MVV en FC Twente uitkomen, wordt van 16 mei tot 21 juni gespeeld. DOS, dat uit komt in de tweede afdeling, speelt van 28 juni tot 2 augustus. De indeling van de groepen ziet er. voor wat de Nederlandse clubs bc-i treft, als volgt uit: Eenrte afdeling: Groep 2ADO, Anderlecht Belg. IFK Nor kopping (Zwc.) en Hambur ger SV IWDI). Groep 3; FC Twente, Djur gaar den (Zwe.l; Hannover 96 (WD1.) en Uiw- on Toplice (Tsj.). Groep 4: MVA': Wareghem (Belg):' Órebrö iZwe.i en ZlUna (Tsj.). Groep 5: Holland Sport; MSV DuJ»- g (WD1): Atv!"*"' 3 Kosice (Tsj). en FC Winterthur (Zwl). Schaaksimultaan voor Teleaccursisten GOES Zaterdagmiddag werd in de aula van het Goese lyceum aan de_ Van Dusseldorpstraat een schaak.si-' multaan gegeven voor de Teleac-cur- sisten. Jammer was dat er slechts 11 deelnemers waren. De Vlissinger An- dré Steketee nam het op tegen deze 11 en wast bijna alles te winnen. Een remise tegen de Terneuzenaar Aard Rouw moest hij toestaan, zodat hij 10,5 punt scoorde uit 11 partijen watl een score betekent vam 95.5 pet. Voor het zover was heette de voorzit-1 ter van de Zeeuwse Schaakbond, drsi J. Scheltens, de aanwezigen welkom i en bracht dank aan de Góese schaak-1 vereniging die dit festijn organiseer-] de. GUADALAJARA (ANP) Het Braziliaanse voetbalelftal heeft woens-| dag in Guadalajara een oefenwedstrijd tegen de Mexicaanse kampioensploeg Guadalajara met 3-0 gewonnen. Alk treffers vielen in de laatste vijf minu ten voor de rust. Ribelino, Pele, en ColodoaJdo scoorden. Er waren maar liefst 75.000 toeschouwers. MEXICOSTAD (AP) Een com puterfirma heeft donderdag in denk beeldige wedstrijden voor het wereld kampioenschap voetbal België met 3-1 van El Salvador laten winnen. De Belgische doelpunten werden gemaakt door Dvrint (2) en Van Himst. De uitslagen van de andere elektronische wedstrijden waren: Brazilië-Tsjecho- slowakije 3-2; West-Duitsland-Marok ko 3-0; Zweden-Italië 2-2. BRUSSEL (ANP) De omloop van de Vlaamse gewesten ls gewonnen door André Dierikx. Hij versloeg in de eindsprint Frans Verbeeck, Her man Vnjders, Etienne Antheunis en Mare Lievens. Dierickx reed de 195 km in 5 uur en 1 minuut. Joop Zoetemelk (30e) was de beste Nederlander met een achterstand van negen minuten. FRANKFURT Piet Ketter.is heeft zondag in Frankfurt een ama teurcriterium gewonnen. Kettenis reed de 100 km in 2 uur 24 min en 55 sec en veroverde acht punten. De West duitser Erwin Derlick werd tweede en Bert Boom derde. Behalve het FORTE-DEI MAKMI (GI'D) To taal anders had de amatcurMClectlh zich de trip voorgesteld na: uige Italiaanse haaplaa' verrassende resultaat m ae r.tiropese eindronden van landen-pkieg'-n .pak ten' de voetballers weinig prettige her inneringen .in' voor de terugreis. De Vroet namelijk legde zijn spehrs .aan de ketting*. Zes dagen lang. lie meer dan professionele aanpak in de toer- nooidagen ,vrat' aan de Klemming van de ploeg. ,De veer is al die dagen gespannen gebleven', zei Henk Kiel. Een andere speler: .Ze hadden ons bijvoorbeeld na iedere wedstrijd even .Ion' moeten laten. Maar een krantje kopen in hot centrum of even wandelen op het strand werd al verboden. Dal tast de stem ming aan Den Rooyen treffen!: .We hebben da| Ete gordijn gezeten, slapen en kaarten. Waar-e -i. Na de wedstrijden mocht de voltal lige ploeg eindelijk even passag.'-ren. voor het vertrek naar Nederland Pe n vertrek waarnaar al dagen was uitge zien. Zondagavond, '.oen het. spelen van een replay op maandag noodzake lijk geworden was .betrokken' al heel wat gezichten Hel verlangen njuir huis won het van een tM-zock aan de Europacup In Milaan. Door de sleur van Forte del Marmi had niemand meer trek in Feïjcnoord-Oltic. Kiel: .De groep heeft opnieuw bi-wezen erg \'-«l karakter te bezitten door ondanks die niet ver wachte professionele aanpak toch nog zo goed Uit de bus te komen.' Of moet het zijn: dankzij die aanpak? RILLAND Het door de voetbalver eniging Rillnndia georgsvniseerde toer nooi is een groot surres geworden, me de uiteraard door het Krachtige weer. De publieke belangstelling was enorm (600 700). De wedstrijden begonnen om twaalf uur en dankzij een prima organisatie, die alles zo lot deed v er lopen, waren alle wedstrijden om zes uur verspeeld. Het werd een compleet succes voor de organiserende vereni ging. Titelverdediger Terneuzen moest De prijsuitreiking vond plaats in het clubhuis .Het Wapen van Zeeland', waar aan alle deelnemende elftallen een beker werd uitgereikt. De uitsla gen waren- eerste ef'aü'-r.: Kloet in ge-Ri 1 i an dia 0-1; Krabbendljke- Yerseke 1-0: Terneuzen-Krabbendijke 0-0; Yerseke-Rillandia 0-1: Krabben- drjke-Rïllandla 0-1; Terneuzen-Kloetin- ge 1-1; Yerseke-Terneuzeü 0-1; Kloe- finge-Krabbendijke 0-2; Terneuzen-Ril- land 0-0; Yerseke-Kloetinge 0-2. Eindstand: 1 Rillandia 4-7: 2 Krabben- dijke 4-5; 3 Terneuzen 4-5; 4 Kloetin- ge 4-3; 5 Yerseke 4-0. Tweede elftallen: Krabber.dijke-Yerse- ke 0-0. Kloetinge-Rillandia 0-0: Ter neuzen-Krabbendijke 1-0: RiliandSa- Yerseke 2-0: Krabbend like-Ril land la 0-1: Kloetinge-Terne-)?—i 1-1; Koe'in- ge-Yerseke 1-0: Rillar.d-.a-Temeuzen 1-0: Yerscke-Teraenzo-) 0-2: Klcettn- ge-Krabbendijke 1-1. Eindstand: Ril landia 4-7; Temeuzen 4-5: Kloetinge 4-5; Krabbendijke 4-2; Yerseke 4-1. AXEL Nu al weer voor de zesde maal houdt de landelijke rijvereniging ,De Oranjeruiters' uit Axel in samenwerking met de .Jolianaruiters' nit Zaamslag op de tweede pinksterdag een groots internationaal concours hippiqne op het terrein van WZF (bij de jeugdherberg) te Axel. Aan dit zesde .internationaal concours hippique Axel' doen ongeveer 300 ruiters mee. Er komen ondermeer drie landelijke rijvereni gingen uit België (Sint-Kruis, Erondegera en Temse) en het Belgische ver bond van paardenloopstrijden uit Oudenaarde neemt met ongeveer 35 ruiters deel aan de draverijen. Het programma omvat dressuur- proeven, draverijen en een spring concours. Aan dit concours doen veel meer rui ters mee dan aan het concours van 1968 (Het ICH-Axel wordt r,m de twee jaar gehouden). Toen moesten bovendien heel wat deelnemers op het laatste moment :n verband me! ziekte van de paarden (influenza) af zeggen. In 1968 kwamen slechts zo'n 150 paarden aan de start. Nu komen er zo'n driehonderd en dat brengt heel wat werk met zich mee. Zol moet bijvoorbeeld de internationale jury de dressuurproeven in 13 ringen beoordelen. In elke ring werken 22 ruiters hun ongeveer acht minuten du rende proeven af. Om het een en an-, der voor de toeschouwers aantrekke lijk te maken hebben de organisatoren besloten om 's morgens de selectie-1 wedstrijden te houden. In de middag (als het terrein voor het pubhek ge opend i&) komen dan de beste ru. ters aan de beurt. Om de nodige ser vice te kunnen verlenen wordt aan de noordzijde van de 1300 meter lange baan voor draverijen een zittribune gemaakt, die plaats biedt aan 1000 toeschouwers. Binnen de draverijbaan worden de dressuurproeven afgelegd en wordt het springconcours gehouden. Aan deze beide takken van de paar- desport wordt deelgenomen door zo wel grote paarden als door. pony's. Het springconcours is voor de toe schouwers doorgaans het meest specta culaire gedeelte van een concours hip pique. Aan dat onderdeel heeft men dan ook d? nodige aandacht besteed. Zo heeft men de heer J J. van Oeveren uit Kortgene bereid gevonden het pa*- koers uit te zetten. De heer Var, Oe veren hoeft bij het opzetten van het parkoers niet op een hirdernis meer of minder te k jker.; de Oranjeruiters hebben op d'. gebied 4e beschikking over voldoende en uitstékend materi aal. Ook wat de deelnemers betreft be looft het een spectacular concours te worden. Vooral uit België komen een aantal uitstekende springruiters. Een zeer bekende Nederlandse naam op de deelnemerslijst is Kees Steendijk. De Ruiter uit Nieuw- en Sir.t-Joosland is Nederlands kampioen van de landelij ke rijverenigingen. Zoals gebruikelijk zijn op deze ICH- Axel d? pony's weer beter vertegen woordigd dar. op de vorige ICH. Voor al in deze afdeling zat Axel hoge ogen kunnen gooien. De Axe'.re .Kleppertjcs' wonnen vorige jaar het Zeeuwse kam pioenschap. Dit maal komen de klep- pertjes voor de dressuur-proeven met twee achttallen en vier viertallen. Het Axelse concours is zoals gezegd zeer groot van opzet en zal daarom ook de nodige financiën vergen. Ik- heer A. J. Schieman, voorzitter van de Oranjeruiters. vertelde dat er zo'n Z'-s duizem bezoekers moeten komen wil men uit de kosten komen. Als het weer een beetje meewerkt zal het echter niet zo moeilijk zijn dit aantal bezoe kers te trekken. Vorige malen kwamen er ook zo'n acht duizend. Dit maal ver wacht tuen er zelfs me r. .Ook hebben we ontzettend veel medi-w-rking ge kregen van hedrijven' vertelde de heer Schieman. AMSTERDAM ANP) De besturen van Ajax en FC Twente zijn overeen gekomen de wedstrijd Ajax - Twente uit de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker te spelen n het olympisch stadion te Amsterdam. De halve finales van het bekertoernoo. zijn op donderdag 14 rm ROTTERDAM (ANP) De Ne derlandse equipe Van Grieken-Verbunt heeft de internationale tulpenralley ge* wonnen. Het duo reed met een BMW 2002 TL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 11