FANTASTISCHE REDDINGEN DOELMAN WEVER ZORGDEN VOOR GELIJKSPEL TEGEN SPANJE ERNST H APPEL: DE CUP WINNEN VOORZITTER 0SSEWAARDE ONDERSCHEIDEN MET GOUD BIJ 75-JARIG JUBILEUM ZEBRA in het zonnetje Vijftigjarig t Zonneke Diploma van verdienste voor Dick Weststrate Bakker belooft Westerschelde zwemmend over te steken NEDERLANDS AMATEURELFTAL VANAVOND WEER IN FINALE EUROPEES KAMPIOENSCHAP Geheel Zeeland Twee jaar Symbolisch Dick Weststrate Discussie Training Machteloos Onhoudbaar MAANDAG 4 MEI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BRESKENS Een opvallende belofte deed voorzitter I. W. Bakker van de afdeling Zeekind van de KNVB zaterdagmiddag tijdens de receptie ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de voetbalclub Breskens. De heer Bakker had namelijk een zeer nadrukkelijke wens: ,Ik hoop dat Zeeuwseh-Ylaanderen ook weer eens een clnb in de eer ste klas zal krijgen'. Daarbij had hij niet alleen zijn hoop gevestigd op Terneuzen of Axel maar by 7.a g in een wat \erdere toekomst ook mogelijkheden voor Bres kens. ,de vaandeldrager van de KNVB in West-Zeeuwsch-Vlaan deren". En de heer Bakker ver volgens: .Als er een eerste klas se r in Zeemv.<-h-Vlaanderen komt, dan kom ik niet met de boot over maar ik beloof u dan de Westerschelde te zullen over zwemmen'.... Overigens meende de heer Bakker dat dit resultaat niet bereikt moet worden door een fusie van clubs Elke ge meenschap heeft recht op een ei gen club en in het voetbal ben ik tegenstander van schaalvergro tingen.' MILAAN (GPD) Nog altijd ma noeuvreert Ernst Happel laconiek, ogenschijnlijk nonchalant en aldus na tuurlijk aanwezige spanningen camou flerend langs een groep voetballers, die hij binnen een jaar naar de Europese top tilde. En ook nu nor prevelt hij, vliegend naar de plek aie ook voor hem een mjjlpaal in zyn carrière be tekent. in opperste oprechtheid de zin nen die synoniem zijn aan het speech- je dat een nieuwe periode voor Feij- enoord inluidde, toen hy B«n Pee- ters afloste als leider van een forma tie, die juist gekroond was als kam pioen en bekerwinnaar en alleen nog maar het grote internationale succes begeerde. Toen, amper tien maanden geleden, vatte de Oostenrijker, in In tieme kring, zijn opdracht samen met de toch wel verrassende uitspraak: ,Ik neem een ploeg over, die de landstitel en de beker heeft gewonnen en die zijn trobe concurrent Ajax de finale van e Europacup zag halen. Wat rest mij dan anders dan met Feijenoord die Europacup te winnen. Alleen dén heb Ik het goed gedaan'. Hoewel de oefenmeester de onredelijk heid van die overigens nooit door de Feijenoord-leiding opgelegde plicht er kende, zag hij het zelf wél als zijn enige taait. .Wamt", legde hij later vaak genoeg uiit, .Feijenoord is we reldklasse. Wij hebben geweldig ma teriaal en kunnen het tegen iedere te genstander opnemen'. Omdat, zo bleek al vlug, de spelers onvoorwaardelijk in ae .meester' geloofden, optimaal ge ïnspireerd werden en zijn tactische plannen in voile concentratie stipt uit voerden. Nu, op weg naar het einddoel in Mi laan. waar Feijenoord al eerder dit seizoen tot ieders verbazing de we reldkampioen afremde, signaleert Ernst Happel, licht sdhokkend met de schou ders, nog altijd de kwaliteiten die zijn equipe aan de absolute top kunnen brengen. We moeten nu alleen de punt- Snog op de i's zetten', oordeelt dè ,iner. ,Dan is het werkstuk af'.q Waarna hij wat dieiper ingaat op het belangrijkste karwei in Feijenoords geschiedenis. ,We krijgen natuurlijk met een bekwame topploeg te ma/ken. Maar dat is logisch, eigenlijk was toch alleen Reykjavik een zwakke tegen stander in dit toernooi. Celtic ls ech ter absolute top. De Schotten spelen harder dan wie ook, in een enorm hoog tempo, met fantasie en raffine ment. Maar wij zijn zeker niet kans loos. Indien we de juiste instelling hebben, zoals tegen AC Milan, en zonder zenuwen kunnen spelen, heb ben we mogelijkheden. Ik heb het volste vertrouwen in ons elftal. Die finale moet een hoogtepunt worden, zoals bij de wedstrijden tegen AC Milan en Ajax. Want je maakt het misschien geen tweede keer mee. Die gedachte zal het moreel van de spelers waarschijnlijk óók versterken'. En wat een nóg grotere rol moet spelen: .In dien Feijenoord niet wint, is het voor het volgend seizoen alle troeven kwijt. Landstitel en KNV B-beker zijn al verspeeld en als daar de cup der cups niet voor in de plaats komt, resteert hoogstens op internationaal niveau het jaarbeu rsstedentoernooi, de revanche tegen Celtic in de oefenperiode en wat andere vriendschappelijke wedstrijden. Dan kan Feijenoord net als Leeds-Uni ted helemaal opnieuw beginnen. ,Ja', weet Happel, ,dat moeten we voorkomen. De spelers beseffen dat ook. We hebben natuurlijk wat voorde len In die eindstrijd. Celtic is favo riet, en dat ligt ons wel. Bovendien •pelen we in San Siro, dat herinnerin gen oproept aan het grote duel tegen AC Milan. En dan kunnen we ook nog, dacht ik, rekenen op de steun van de Italianen'. De oefenmeester ziet echter niet al leen pluspunten in het morele vlak. Ook tijdens zijn speltechnische analy se sprokkelt Happel voordelige feiten bijeen: .Celtic past geen consequente mandekking toe en wil steeds aanval len. Het Britse voetbal is in elke situ atie snel. Wij moeten dus rekening houden met een normaal en een abnor maal hoog tempo en wij dienen alleen op de juiste momenten snel te spelen. Dat maakt voor de Schotten verschil. Want Feijenoord tegen Celtic is na tuurlijk heel wat anders dan twee Engelse ploegen tegen elkaar. Ik be treur het alleen, dat Jock Stein ons tegen Ajax heeft zien voetbalen. Want toen constateerde hij uiteraard onze volle break-outs en hij zal zijn verdediging daar dus wel op attende ren'. Stein zal bijvoorbeeld, bedoelt Ernst Happel, de brute Brogan wel bij KindvaD posteren en de moedige Murdoch niet al teveel vrijhei»! voor de offensieve daden gunnen. ,D» reken er ook op', redeneert de Oostenrijker, ,dat de gevaarlijke John stone vanuit het middenveld zal ope reren. Hij zal dan door onze midden velders opgevangen moeten worden. Zoals de Engelsen deden In de inter land tegen Schotland'. En verder is Feijenoords trainer alleen maar be nieuwd naar hoe de Italiaanse scheids rechter Lo Bcllo reageert op de En gelse en de Nederlandse sliding: ,Want dat kan van essentieel belang zijn'. Van belang is ook, dat de Feijenoor- ders hun aanvankelijke ongerustheid omtrent de finalepremie resoluut in dammen en voluit spelen. Omdat de beloning gegarandeerd mee zal vaJlen. Zeker bij winst. Doelman Sies Wever die door zijn fa belachtige reddingen een gelijkspel te gen Spanje bewerkstelligde. FORTE DEI MARMI (GPD) Het Nederlandse amateur elf tal moet vanavond opnieuw in de slag om het Europees kam pioenschap voor landenploegen. Twee uur voetbal tegen pro fessioneel optredende Spanjaarden leverde de 1-1 score op, die eeen replay noodzakelijk maakt. Een van de zenuwen trillende Oranje-equipe werd gisteren gered door zijn doelman, Sies We ver van Sportclub Assen. De 4000 Italianen, die het bekerge vecht onder de felle zon beleefden, konden hun ogen niet gelo ven. De schaarse Nederlanders en Spanjaarden trouwens ook niet. Wever stopte zeker drie .onmogelijke' ballen en verliet het gort-droge veld onder een ovationeel applaus. De 23-jarige gereedschapmaker uit Assen, die over twee maan den in Belgische dienst zal zijn (Anderlecht), speelde hij gaf dat zelf ook toe de wedstrijd van zijn leven. ,Het ging gewoon lekker, en wanneer ik een beetje op dreef ben, pak ik iedere bal', was de laconieke verklaring van Oranjes formida bele laatste man. BRESKENS In café 't Zonne- ke in Breskens werd zaterdag middag terecht de voetbalclub Breskens in het zonnetje gezet: de club gaf een receptie ter ge legenheid van het 50-jarig be staan. Voorzitter C. J. Erasmns en zijn medebestuursleden moee ten dan ook tientallen handen drukken en in een dankwoord kon de heer Erasmus tevreden vaststellen dat niet alleen de meeste voetbalclubs uit Zeeuwsch -Vlaanderen acte de presence hadden gegeven, maar ook tal van clobs van de andere kant van de Westerschelde en zelfs vertegenwoordigers uit Brabant. Zo was er onder meer een afvaar diging van MOC '17 uit Bergen op Zoom, een respectabele tegen stander van Breskens in de derde klas. Ook was wethouder J. J. Vergouwe van de gemeente Oost burg (waaronder ook Breskens ressorteert) aanwezig. De belangrijkste woordvoerder tijdens deze receptie was de heer I. W. Bakker voorzitter vaa de afdeling Zeeland van dan voortreffelijke organisator van de| Nederlandse verdediging over die goal: ,Het had niet gehoeven. Ik moest nog wennen aan Cor Mel en die samen- werking begon pas na een half uur- tje te vlotten. Daarvoor brachten we elkaar nog wel eens ln moeilijkheden Ook bij die actie waar dat doelpunt uitkwam.' Mei, d>- vervanger van zondageerwe- diger Kokgroeide in de hevige «11J- ta ges lag uit tol een zeer betrouwbare verdediger. De keus voor De Vroet. want vanavond Is Kok natuurUjk weer beschikbaar ls erg moeilijk. ,Ik moet t alles laten bezinken vannacht. Mor-1 genochtend zal ik het elftal samen stellen,' hulde de trainer zich gister avond nog In een nevel. Vandaag laadt de equipe zich op voor de tweede finale. .Het zal moeilijk worden,' weet iedereen. Toch acht niet één lid van de Nederlandse ploeg zich kansloos. Henk Kiel: ,Wij waren ln die eerste finale vreselijk nerveus. Vooral omdat we die Spanjaarden met kenden We wisten alleen dat ze Ita lië met 6-0 hadden gewipt. Dus moes- i ten ze erg sterk zijn. Nu echter ken-! nen we ze. Vanavond gaan we echt voetballen.' De opstellingen waren: Spanje: Cas tro. Fabian. Macias. Grande Benlto. Jose Manuel, Herrero, Quini. Fortuno, Garzon, Bosmediano. Nederland: We ver, Delmotte, Cor Mei. Van Londen. Van Kesteren. Den Rooven, Hoek. Willy van de Kezikhof, Kiel, Abma en René van de Kerkhof. GOES Bloemen op de revers van het Zebra-bestuur markeerden zaterdagmorgen in de grote zaal van hotel ,De Korenbeurs' in Goes duidelijk dat er een feest te vieren was En inderdaadde Zeeuws- Brabantse turnkring begon daar met een receptie aan de festiviteiten rond het 75-jarig bestaan van deze kring. Niettemin moest mr C. Pijl Hogeweg, burgemeester van de gemeente Reimerswaal, Zebra- voorzitter H. A. Ossewaarde vriendelijk, maar dringend verzoeken: ,WiIt u even uw bloem afdoen, anders wordt het wat moeilijker'. Op de rever van de heer Ossewaarde moest enige ruimte gecreëerd worden voor een onderscheiding. De heer Pjjl Hogeweg: ,Het heeft hm de koningin behaagd u de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau in goud toe te kennen voor uw verdiensten in de sportwereld'. Als eerste voerde de heer Pijl Hoge weg het woord. Dat gebeurde derhal. ve op het grondgebied vaju de gemeen te Goes. ,Maar in het feat dat ik als eerste het woord neem, moet u geen discriminatie van de gemeente Goes zien. Ik doe dit in overleg met mijn Goese collega. De oorzaak ligt in het feit dat de heer Ossewaarde in mijn gemeente, de gemeente Reimerswaal, woont. Al bijna tien jaar is de heer Ossewaarde voorzitter van de Zebra en voorzitter zijn van zo'n grote kring is tegenwoordig geen senecure meer. Vroeger kon een voorzitter zeg gen: zó gebeurt het. En dan gebeurde het zó. Maar nu is er veel meer in spraak en dat betekent dat een voor. zitter in alle kwesties de zaak van veel meer kanten moet bekijken. Ik mag u wel bekennen dat ik de kwes tie over het keurturnen in de krant gespeld heb. De verdienste van de heer Ossewaarde kwamen daarbij weer eens aan het licht', aldus de heer Pijl Hogeweg. De verdiensten van de Zebra-voorzit ter rechtvaardigen alleszins de toe. kenning van deze onderscheiding, zo stelde de burgemeester. In 1961 werd de heer Ossewaarde- voorzitter en in 1964 werd hij ook lid van de Zeeuwse sportraad .waardoor u zich niet alleen verdienstelijk hebt gemaakt voor het sportleven in uw woonplaats Yerseke, maar voor geheel Zeeland en wat be. treft de turnsport ook voor een deel van Brabant', aldus de heer Pijl Ho geweg, die vervolgens de onderschei ding op de rever van de heer Osse. waarde speldde en die bloemen aan. bood aan mevrouw Ossewaarde. Vanzelfsprekend was een verraste heer Ossewaarde zeer dankbaar voor de gouden medaille .Ik ben de konin gin en de mensen die mij hebben voor gedragen zeer erkentelijk' .maar', zei hij, ,ik ben naar Goes gekomen om samen met u een feest te vieren en nu wordt het individu Ossewaarde centraal gesteld en ik hoop niet dat dit lang cal duren, Burgemeester Pij) Hogeweg heeft gelijk: voor een Ze. bra.voorzitter komt er steeds meer werk. In feite is het dan ook zo dat een voorzitter het niet meer alleen kan doen. En wij doen het dan ook samen met heel het bestuur en de le den van de technische commissie die hier ook zitten. Niet graag zou ik do- ze functie neerleggen. Het is een stuk van mijn leven geworden. Maar ik ben een principieel tegenstander van het verheerlijken van sportmensen op het veld en achter de groene tafel. Daar. om gaan wij nu weer samen door met het jubileum'. De heer W. A Feskens van de gym. nastiekvereniging Prins Hendrik uit Breda, die als voorzitter van het ont vangstcomité optrad als ceremonie meester en die in zijn openingswoord vele vertegenwoordigere van gemeen, tebesturen, van andere sportbonden en van vele turnverenigingen welkom kon heten, gaf nu het woord aan de heer J. de Jong uit Leeuwarden, voorzatter van het KNGV (koninklijk Nederlands gymnastiekverbond De heer De Jong (die vergezeld aas van het hoofdbestuurslid J. Tielrooij uit Amsterdam) herinnerde er aan dat in 1887 de gewesten van de gymnas. tiekbond werden ingesteld. Zeeland was toen aangesloten bij het gewest Zuid-Holland Maar tijdens een buiten gewone bondsvergadering in 1895 werd besloten het aantal gewesten van vijf op zeven te brengen en daarbij ontstond ook een afzonderlijk gewest Zeeland. In 1926 verdween de naam gewest' en kwam de aanduiding .kring' daarvoor in de plaats. Allerminst in ernst trok de heer De Jong het 75-jarig bestaan ln twijfel. .Want', zo wist hij, ,in 1902 werd het gewest Zeeland opgeheven en Inge. aecld bij het gewest Zuid. In 1904 ont stond weer het zelfstandige gewest Zeeland. Maar die twee jaar schenk Burgemeester Pijl Hogeweg van Rei merswaal (rechts) speldt de Zebra voorzitter, de heer Ossewaarde, de koninklijke onderscheiding op. (foto PZC) ik u graag want het is bekend dat de Zeeuwse turnsport steeds zijn ei gen karakter en zijn eigen 6feer in die twee jaar heeft behouden'. Vanzelfsprekend feliciteerde de heer De Jong ook de heer Ossewaarde met zijn onderscheiding: ,De overheid stelt zich steeds positiever op tegenover de sport en het is symbolisch dat een vertegenwoordiger van die overheid u bij het begin van deze receptie on. derscheiden heeft'. De heer De Jong stelde zelf ook een symbolische daaa: .Het is bekend dat juist in de Zebra grote aandacht wordt besteed aan de vaardigheidsproeven. Onze bond telt ruim 260.000 leden, maar nu wil ik toch twee dames van Prins Hendrik uit Breda in het bij. zonder in de feestvreugde betrekken. Zij hebben namelijk met succes 25 keer de vaardigheidsproeven afgelegd', en vervolgdens schonk hij bloemen aan de dames M. Diekstraten-Lokhoff en Joosen-Buijs. Mevrouw Diestraten kon overigens vertellen dat zij de vaardigheidsproeven al 27 keer met succes achter de rug heeft. In éérn klap werd de Zebra 887,30 ry- ker toen de heer H. M. Mijnsbergen uit Goes namens het huldigingscomi. té het woord nam. Dat bedrag was na melijk bijeengebracht door alle vere nigingen van de Zebra alsmede door een aantal particulieren, zoals jury. leden. ,Ons plan was de Zebra een ge luidsinstallatie te schenken', aldus de heer Mijnsbergen, .maar de sporthal len hebben meestal een uitstekende geluidsinstallatie en daarom willen we de bestemming van het bedrag overla ten aan het bestuur en aan de tc waar. bij wij denken aan een bestemming voor de jeugd'; De heer Ossewaarde in zijn dank woord: ,We weten dat bijna alle ver enigingen op zwart zaad zitten en daarom stellen we dit bedrag zo op prijs. We zullen inderdaad traenten dit bedrag op een verantwoorde wijze aan het jeugdwerk te besteden'. Op zijn beurt mocht de heer Osse waarde ook aan ander onderscheiden: de heer Dick Weststrate uit Nieuwer, kerk aan de IJs6el. Nu al 20 Jaar lang heeft Dick Weststrate zich bijzon, der verdienstelijk gemaakt voor de Zeeuwse turnsport. In 1950 werd hij directeur van VTV (Vlissingse turn vereniging). werd later ook trainer van Swift uit Koudekerke en Medio Bar gum uit Middelburg. Van 1963 tot 1970 was hij trainer van de trainings, groepen meisjes en dames van de Ze. bra. En voorts is hij al jaren docent van de voortumcursussen en leiders- cursussen van de Zebra. De heer Ossewaarde: ,U krijgt het di ploma van verdienste echter in het bijzonder omdat we ook in de drie jaar waarin u in Nieuwerkerk aan de IJssel woont, nooit tevergeefs een be. roep op u hebben gedaan. Altijd bent u naar Zeeland gekomen om les te ge. ven en u hebt er nooit een cent extra voor gevraagd'. Behalve het diploma van verdienste kreeg de heer West strate dan ook een horloge terwijl zijn echtgenote een ruiker bloemen ontving. De heer I. W. Bakker, voorzitter van de afdeling Zeeland van de KNVB, voelde zich in relatie tot de Zebda-voor zitter staan als .huurlieden in een flat gebouw waarin de tussenmuren zijn weggevallen', waarbij hij er op doelde dat zij samen zitting hebben in de Zeeuwse sportraad. Nu de waarde van de sport door de overheid steeds meer erkend wordt, brak de heer Bakker een lans om samen gebruik te maken van de kansen nog meer te doen voor de jeugd. De jeugd kiest vaak blin delings voor een tak van sport: turnen, atletiek, korfbal, voetbal, handbal, zon der te weten of men wel het meest geschikt is voor die tak van 6port. .Daarom moeten we komen tot een ge. zamenlijke onderbouw', aldus de hese Bakker, die ook gezamenlijke taken zag voor opleiding van jeugdkader en het samen aanpakken van administra tieve beslommeringen. De heer A. A. Marteljn uit Yerseke. voorzitter van de afdeling Zuidwest vmn de Koninklijke Nederlandse Korf- balbond, wees er op dat heel wat korf. balclubs rijn ontstaan als afdelingen van gymnastiekverenigingen: ,Toen ik mij als 15-jarige aanmeldde bij een korfbalclub had die club als voorzit ter de man die nu voorzitter is van de Zebra'. Ondanks alle tegenstellingen tussen zijn sport en de korfbalsport zag de heer N. C. de Regt, voorzitter van het gewest Zeeland van de Koninklij ke Nederlandse Schaatsbond, toch ook gezamenlijke taken. ,1" hebt verwarm de ruimten nodig en wij wensen kou maar samen kunnen we veel doen voor de sport'. Wethouder J. H. Roose van Goes ver telde dat zijn gemeente jaarlijks zo'n 200.000 gulden toelegt op de tekorten van sportaccommodaties (zwemba den. sporthal, zalen, velden), .maar toch moeten we erkennen dat we nog maar aan het begin staan van de dis. cusBie over de dienstverlening aan de sporten. Wij besef fan ook wat een or ganisatie als de uwe doet voor het ledding geven aan de jeugd en het scheppen van sportmogelijkheden voor die jeugd', aldus de heer Roose Voorts werd nog het woord gevoerd door de heer F. F. Dreesnian die na mens de fabriek van gymnastiektoe- stellen De Schelde in Goes een erepodi um (met de ereplaatsen 1, 2 en 3) aan. bood. door mevrouw Ossewaarde, die namens de echtgenotes van bestuurd en trieden een voorzittershamer aan. bood, door de heer D. J. Lindeberg. voorzitter van UDI uit Wolphaarts- dijk, door de heer Vissenberg, voorzit ter van de NoordBrabant s-Geldersi- turnkring en door de heer Korstanje, voorzitter van VZOS uit Yerseke. In zijn slotwoord zei de heer Ossewaar de onder meer dat de relatie tussen de Zebra en het bondsbestuur uitstekend is, ,maar we zijn niet helemaal tevre den want we willen een stem hebben in de sectie keurturnen'. Dn tenslotte stelde de heer Ossewaarde voor: .La ten we deze geanimeerde receptie be sluiten met het zingen van het bonds lied'. En zulks gebeurde. de KNVB, die ook de KNVB verte genwoordigde. ,Er moet veel liefde voor de club bij de bevolking aanwezig zijn', zo constateerde de heer Bak ker, .want het aantal c*jd-leden dat hier aanwezig is, is opvallend en voor al zijn er velen die gezien hun leef tijd tot de zeer sterken gerekend mo ver. werden. Breskens ls altijd de vaan deldrager van de KNVB in westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen geweest en de club heeft zelfs nog de tweede klas gespeeld'. De lieer Bakker stelde echter nadruk kelijk dat het niet in d«* eerste plaats om de prestatie gaat: .Deze clnb heeft vooral veel gedaan voor de vrijetijds besteding van de Jeugd'. Niettemin was de heer Bakker ook verheugd over de hoge plaats die Breskens op de ranglijst van de derde klas in neemt. De afdelingsvoorzitter sprak de hoop uit dat de voetbalclub een uitstekende compensatie zal krijgen voor het verlies van zijn sportcom plex. Tenslotte bood de heer Bakker, geas sisteerd door de heer Pol van der Piuijm. bestuurslid van de afdeling Zeeland, aan het bestuur de boodswim- pe! aan. De heer Van der Plu.jm over- narsdigde de heer Erasinus na-mens de afdeling Zeeland een bal. Breskens kwam deze middag toch ruimschoots ln een nieuwe voorraad splinternieu we ballen te zitten want behalve ve le bloemstukken kreeg de jubilerend» vereniging vooral veel ballen. In de onderlinge gesprekken toonde vooral trainer Janus Smits zich een te vreden man. Met eer. blik op de vele nieuwe ballen vertelde hij: ,Ik begin au aan mijn derde seizoen bij deze club. Toen ik hier begon had ik bij de trai ning de beschikking over een bal maar het bestuur werkte zo goed mee dat ik nu tijdens iedere training met 20 ballen kan werken. En nu hebben we er helemaal genoeg. De heer Bakker heeft gelijk als hij stelt dat de club erg bij de bevolking leeft. De trainin- gsn worden altijd zeer druk bezocht, n schipper Fenijn, om een voorbeeld te noemen, wacht altijd met het uit varen tot de training klaar is en zijn zoon Henk Fenijn ook uitgetraind is. Zelf is schipper Fenijn in zijn tijd ook een uitstekende voetballer ge weest. De animo is h.er bijzonder groot. Zo zijn er ook vijf trainers voor ae junioren. Iedereen stelt er hier in eer in dat een club uit zo'n kleine gemeenschap zo goed meedraait in de derde klas'. Tijdens de uiterst geanimeerde recep tie waren ook heel wat geschiedenis sen uit een verder verleden te beluis teren Arie Delmotte, een van de rotsen in de Spaanse branding. Spanje en Nederland moeten, door wever, vanavond om 9 uur weer aan treden. Mochten ook dan na een ver lenging de partijen nog in evenwicht zijn. dan zal de Italiaanse voetbalbond ijlings een tweede Europacup moeten laten vervaardigen. .Of.' vertelde de Nederlandse chef de delegation Van Marle. .wij en Spanje krijgen de be ker ieder een jaar in bezit.' Het Nederlandse amateurelftal heeft, in ieder geval, meer bereikt dan le dereen verwachtte. Het toonde giste ren aan zijn plaats aan de top van Europa waard te zijn. Hoe angstig een deel van de ploeg 7,lch ook opstelde tegen de technisch betere en ook fa voriete Spanjaarden. ,Die zenuwen hebben ons te veel uit ons spel gehouden.' analyseerde later 'aanvoerder Kiel. De rossige spelma ker bewees zijn kwaliteit in de fina le vooral in de veertiende minuut. Aangespeeld door Gert-Jan Hoek sla lomde Kiel tussen Grande en Benito door om de bal daarna in de uiterste linker bovenhoek te prikken. Zelfs die belangrijke eerste goal bracht nog geen ruist in de ploeg. De middenvel ders Hoek en Den Rooyen konden niet voldoende breken en daardoor kwam de laatste hjn van De Vroet's keur- elf lange periodes onder zware druk te staan. Een druk waartegen Van Londen, vooral hij, Delmotte. Van Resteren en ook Mei meestal bestand bleken. Van Londen later: .Tegen Joegoslavië was het middenveld het sterkste deel van de ploeg, maar nu komt ons die eer toe. Natuurlijk als eerste Siesl Wever. Geweldig, zoals hij gekeept heeft.' Aanvallend waren de Nederlanders machteloos tegen de Spanjaarden. Abma, de spits, kon zyn keuze op- I nieuw niet waarmaken. Hij bood zich! te weinig aan en kon de tweeling Van de Kerkhof op de vleugels slechts zei- den bereiken. De Van de Kerkhof - tweeling, rij vielen in deze waardige i finale toch wel door de mand. De pas 18djarige Helmondse broers konden dit alles vragende werk zowel psy chisch als fysiek niet aan. Zij waren onbereikbaar ver weg voor de net toch al moeilijk hebbende bouwers in de ploeg en lieten zich bovendien té ge makkelijk intimideren door de getruc- te Spaanse verdedigers. ,De aanvallers zijn totaal afhankelijk van de passes die moeten komen uit het midaenveld. Die kwamen te wei nig. Den Rooyen barstte van de ze nuwen en ook Hoek had het erg moeilijk,' verdedigde De Vroet na af loop over zijn driemansvoorhoede. Maar het verweer van Hoek daarop was volkomen juist: .Waar moesten we in hemelsnaam naar toe met d:e bal? Iedereen stond steeds gedekt. Er werd té weinig gezworven in de aan val!.' De Spanjaarden overbrugden het ,gat' in de 25ste. miinuuiL Spits Garzon rondde een inzet van de veelvuldig op komende verdediger Grande met een strak schot af, dat beslist onhoud baar was. JYieo van Londen, de meer Afdelingsvoorzitter Bakker (links) overhandigd de bondswimpel aan het bestuur van Breskens. Derde van links Breskens-v oor zit ter Erasmus. (foto PZC)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9