n BILT Uit ontwikkelingsfonds twee ton voor sporthal Oostburg sakko Zweefvliegclub nam vliegveld Midden-Zeeland' in gebruik Brabant Rijnmond: studie van Moerdijk èn Reimerswaal Tunnel Zelzate in '70 mogelijk open Combinatie met instructiebad; bouw niet uitstellen Cao kanaalzone: 8,5 pet meer loon 's-Gravenpolderseweg 2 ALMANAK Discussiestuk Over grenzen Eén gewonde en zware schade door inhalen Consumenten onderzoek van het zeewater ,De nonnen' Moderne mensen ventileren óók de woonkamer 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 4 MEI 1970 GS STELLEN VOOR: MIDDELBURG Gedeputeerde staten hebben provinciale staten voorgesteld de gemeente Oostburg een bijdrage van 200.000 a fonds perdus te verlenen voor de bouw van een sporthal gecombineerd met een overdekt instructiebad. Het bedrag kan ten laste komen van het fonds voor de ontwikke ling van de provincie Zeeland. De plan commissie Zeeland en de Zeeuwse sportraad achten de tot standkoming van dit gecombineerde project van groot belang voor West- AXEL De werknemersorganisaties hebben hun leden zaterdag het resul taat van de onderhandelingen over een nieuwe cao voor de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone ter goedkeuring voorgelegd. BH de vrijdag afgesloten cao-onderhan delingen werd overeenstemming bereikt over een loonsverhoging van 8.5 pet met terugwerkende kracht tot 1 april. Het aantal vakantiedagen voor de mees ten momenteel 16 wordt met één uitgebreid. Andere verbeteringen hebben betrekking op een verhoging van vakantietoeslag tot 6,4 pet, verbeterii van de jeugdlonen en het recht op vr af voor scholing en vorming. Twee doden van Alfred Petra' geborgen HANS WEERT Zaterdagmorgen vroeg bracht het bergingsbedrijf Van den Ak ker uit Vlissingen het achterschip bov< water van de op 1 april bij een aanv. ring gezonken Alfred' Petra. Dit scheeps deel werd bjj het eerder gelichte voor schip vastgezet by de vluchthaven te Hansweert. Nadat het achterschip vrij kwam van het water, werd een onder zoek ingesteld in het woongedeelte. Daar werd het stoffelijk overschot aangetrof fen van de 30-jarige schipper P. H. on der de Linden. Met de werltzaamlieden bezig zijnde trol men ook het stoffelijk overschot aan var bet vijfjarige zoontje Alfred Gerard. De bemanning van de rijkspolitieboot RP 64 borg de stoffelijke resten, die werden overgebracht naar het lrjkenhulsje op de algemene begraafplaats te Kruiningen. waar zij deze week ter aarde zullen wor den besteld. Het motorschip .Alfred Petra' raakte destijds in aanvaring met de Belgische hopperzuiger .Sambre EL' en de onder- losser .ANMOW n, waarbij vier opvaren den het leven lieten. De 25-jarige mevrouw Onder de Linden en de driejarige dochter Petronella An- tonia worden nog vermist. Zeeuwsch-Vlaanderen. Door ziju cen trum-functie acht men Ooslburg hier voor de aangewezen plaats. Het ge meentebestuur van Oostburg bereikt kostenbesparingen door het kiezen voor een gecombineerd project, maar de geraamde kosten, groot 2.300.000 waarin de grondkosten zijn begrepen, laten voor Oostburg, rekening hou dend met verschillende subsidies, een belangrijk exploitatietekort zien. .Lettende op de belangrijke streek- funetïe van het project is er alle aan leiding voor een provinciale bijdrage', schrjjv-- ovinciali Verwacht mag worden, dat in het ka der van de rijksregeling subsidiëring overdekte sportaccommodaties een sub sidie van 225.000 voor de sporthal zal worden toegekend; een hogere bijdrage laat de regeling niet toe. In het kader van het bijzonder regionaal welzijnsbe leid hebben gs overeenkomstig het voor stel van de plancommissie Zeeland reeds een subsidie van 200.000 voorgesteld. Gs verwachten bovendien, dat de bij drage van de Nederlandse sportfedera tie ten minste 50.000 zal bedragen. In totaal belopen de geraamde subsidies dan een bedrag van 475.000. Ondanks deze subsidies blijft er voor de gemeen te een belangrijk exploitatietekort, wes- ADVERTENTIE) Wij hebben nu ons eigen kantoor in GOES aan de Telefonisch zijn wij bereikbaar onder i 01100-4331 Esso-olie - Staatsmijnkolen Leeuwse Beveiliging Een Walcherse lezer attendeert one er op, dat hi) in hef. bezit is van een radiotoestel van Oost- dwit'se makelij, uitgerust met een golfbereik, waarop hij regelmatig het mobilofooncontaet tussen de politieposten en de surveillance wagens beluistert. Miet om voor luistervink te spe len', zo schrijft hij, ,maar het is zo aardig om de mem achter het uniform te horen. Als de dienst tijd er op zit hoor je bijvoorbeeld Jtcrm see gaan naar moeders' of JCom xce 'gaan een bakje halen'. Maar het. meest was onze luiste rende lezer getroffen door een mobilofooncontact, waarin onrust werd behandeld in een buitenwijk. Een particulier had bij de politie geklaagd, dat allerlei op brom fietsen rossend gespuis de rust in de buurt verstoorde, er had zich al een oploop gevormd, kortom krachtig ingrijpen kwam hem als bijzonder gepast voor. De agent, die de zaak onderzocht, meldde zich even later correct en had in de bedreigde omgeving alleen rust en vrede aangetroffen, wat hij als volgt illustreerde: Brigadier, als hier ter plaatse m'n broek zou afzakken, zou niemand het mer ken'. Erg beeldend en een indicatie, die geheel afdoende lijkt, maar waar uit toch een overdreven zelfver trouwen spreekt: de achtergrond is uiteraard, dat de agent in het geheel nt'ef vericacht. dat dit hem ooit- zal overkomenhij houdt het voor onmogelijk. Bij navraag bleek dit zelfvertrou wen niet geheel ongepast: de man draagt een riem én bretellen. t pro tij dra- ,Het fonds biedt hiervoor ruimte', zo schrijven gs m hun voorstel, ,de fi nanciële positie van Oostburg zal in Niet wachten Vermeld wordt nog dat de sporthal is opgenomen in het urgentieschema sport hallen van de Zeeuwse sportraad. Het schema geeft aan het Oostburgse pro- J'ect de zevende en laatste plaats. Be- ioudens één uitzondering zijn de overi ge sporthallen van het urgentieschema gerealiseerd dan wel in aanbouw. De uit. zondering betreft Zienkzee. .Het is ons bekend', zo schrijven gs in hun voorstel over het Zierikzeese project, .dat het ge meentebestuur wil komen tot de bouw van een sporthal. Er wordt eveneens Je dacht aan combinatie met een over- ekt instructiebad'. Gs tekenen nog aan. dat de eind vorig jaar door het provinciaal opbouworgaan stichting Zeeland en de Zeeuwse sport raad gezamenlijk uitgebrachte nota .Sportaccommodaties in Zeeland' de be hoefte aan een overdekt instructiebad in West-Zeeuwsch-Vlaanderen duidelijk aantoont. Voorts wijst het college er op. dat de subsidiemogelijkheden voor de bouw van overdekte mstructiebaden voorshands beperkt zullen zijn. maar dat wachten met de bouw tot 1971 stijging van de bouwkosten tot ge volg zal hebben. .De meerkosten zul len hoogstwaarschijnlijk een even tuele subsidie voor het instructiebad overtreffen. Dit in aanmerking ne mende, is er geen aanleiding voor uit stel van de bouw', aldus gs. PZC VERSCHIJNT MORGEN NIET Onze krant zal morgen, dinsdag 5 mei, niet verschijnen. Onze kantoren zullen op die dag ge sloten zijn. ADVERTENTIE Voor moeders over de gehele wereld BLOEMENGROET VIA FLEUROP Bel 01180-5253* Kwekerij M. H. Dekker MIDDELBURG Langevielesingel 34 SOUBURG: Kanaalstraat 59 - Tel. 01183-1772 GOES: Lange Vorststraat 34 - Tel. 01100-7621 GECOMMITTEERDE P. BIERSMA: (Van een onzer redacteuren) SCHIEDAM ,Het college van gedeputeerde staten van Noord- Brabant heeft begrip getoond voor onze schets ruimtelijke structuur en zich bereid getoond mee te studeren op de daarin ontwikkel de visie', zei Rijnmond-gecommit teerde P. Th. Biersma gistermor gen op de persconferentie bij de presentatie van het boekwerk. ,Zeer onlangs hebben wij een ge sprek gehad met het Brabantse college en daar kennis genomen te uitbreiding van het Moerdijk industriegebied'. In de vergadering van Brabants staten twee weken geleden wer den de denkbeelden van Rijnmond eigenlijk al meteen van de hand gewezen, .omdat ze in strijd zijn met het streekplan voor dit ge bied'. Brabant wil in eerste in stantie het Reimerswaalplan in de Oosterschelde stimuleren. Van zijn kant heeft het Rijnmondbestuur nu de Brabanders toegezegd om mee te studeren op de mogelijk heden voor Reimerswaal. Het is niet uitgesloten dat, wanneer Bra bant zich blijft verzetten tegen een grote industrie-ontwikkeling bij Moerdijk, Rijnmond de zoge naamde Zoomse richting van het Rotterdamse industriële en stede lijke gebied naar Reimerswaal zal moeten afbuigen. .Maar zover zijn ze nu nog niet. Overigens komen ze dan op Zeeuws gebied terecht', aldus de heer Biersma, die tege lijk aankondigde dat binnenkort met het provinciaal bestuur van Zeeland een bespreking zai wor den gevoerd over deze ruimtelijke structuurschets. ,Wie weet wat. er in een gesprek met drie uit de bus kan komen. De Rijnmond- gecommitteerde legde er de na druk op dat de nadere studies naar het model waarvoor men zijn voor keur heeft uitgesproken (Moer dijk en Tonnekreek samen 3000 hectare; Maasvlakte 1500 hectare en luchthaven op Tiengemeten en Hoeksche Waard) in het kader van het zeehavenoverleg voor Zuidwest-Nederland zullen moeten worden verricht. En dat moeiten dan studies zijn ten aanzien het milieu, de vestigingseisen en de arbeidsmarkt. Duidelijk liet het bestuur van Rijnmond uitkomen op de perscon ferentie dat de nu verschenen schets moet worden gezien als een discussiestuk waarin de hoofd lijnen voor de groei van Rotter- dan in de delta en voor de inrich ting van het woon- en leefmilieu worden aangegeven. Nu steeds meer mensen uit het Waterweg gebied wegtrekken en er tegelij kertijd van wordt uitgegaan dat Rijnmond in 1990 een totaal van 570.000 arbeidsplaatsen zal heb ben zal het tekort aan de beroeps bevolking tegen die tijd gestegen zijn tot ongeveer 70.300. Vandaar de afdeling van de industriële druk naar de zuidelijke delta. De twee modellen voor havenont wikkeling op de Maasvlakte (4.500 hectare), respectievelijk in de Hoeksche Waard zijn voor de re gering niet aanvaardbaar. .Van daar dat de regering ons eigen lijk heeft gedwongen om te kie zen voor de zuidelijke oever van het Hollandsch Diep', aldus de heet- Biersma, die «laar bi.i nog dit min tekende: ,Als we elkaar niet vinden in het zuidwesten gaat; de regering beslissen'. Hij vond het intussen voor Rijn mond wel moeilijk dat dus nu al een keus moest worden gemaakt zonder dat men de zekerheid had of de plannen bij Moerdijk wel uitgevoerd kunnen worden. Pas wanneer duidelijk is wat men in Brabant wil (Moerdijk of Rei merswaal of beide) kan Rijnmond met de opzet van een streekplan voor het eigen gebied beginnen'. Dat laatste is namelijk de achter grond van deze structuurschets. Het dagelijks bestuur van Rijn mond heeft intussen de indruk dat de regering vrij positief staat te genover de ingenomen visie voor wait betreft uitbreiding van het Moerdljkgebied. Gs van Zuid-Hol land hebben zich zoals men weet uitgesproken tegen indu strie in de Hoeksche Waard en men had in het Schiedamse kan toor van Rijnmond het gevoel dat Rotterdan zich op het stand punt stelt, de regering moet nu maar beslissen'. Over het feit dat de schets ver uitgaat builen het eigen territoir van Rijnmond, zei de heer Biersma nog: .De provin ciale besturen moeten ei* maar aan gaan wennen dat men over de grenzen van anderen gaat kij ken'. IJZENDIJKE Bij een botsing c provinciale weg bij IJzendijke ras personenauto's zondagavond 7. adigd. Een 9-jarig - - tje brak hierbij 2\jn pol Het ongeluk ontstond toen de Belgische automobilist M. V. uit Vosselaar, me uit de richting Waterlandkerkje kwam en naar IJzendijke toe reed, een voor hem rijdende file wilde inhalen. Toen hij op de linker weghelft reed botste hij prak tisch frontaal op een Nederlandse tege moetkomende auto, bestuur door G. Ch. uit Waterlandkerkje. Het 9-jarig zoon tje A. van de Belgische automobilist was de enige die verwondingen opliep. Met een gebroken pols werd hij naar het St-Antoniusziekenhuis in Oostburg over-1 gebracht. De auto van Ch. werd totaal vernield, ook die van V. was ernstig be schadigd. Warm maar mobiel plaatsje voor nest TERNEUZEN JSen lekker warm plaatsjemoet de merel hebben gedacht., die in een per- sonenbusje een nest, heeft ge maakt onder de motorkap. Met dit busje rijdt de heer S. Blom- maert mt-Ctinge iedere dag van zijn woonplaats naar het terrein van Dow-chemical m Terneuzen. Waarschijnlijk hoort irmeü&f me rel in Cling e thuis. De heer Blom- maert parkeert zijn auto daar na melijk in een boomgaard. De heer Blmnmaemt wil het nest met 5 eieren nu in een van de bomen vande boomgaard plaatsen, in de hoop dat moeder merel haar aanstaande jongen terug kan vinden. drecht staat. (De Walcherse Zweefvlie; club heeft namelijk na de oorlog altija in Woensdrecht gevlogen). Dit toestel wordt één dezer dagen ook naar het Sloe gebracht. Hoewel men zondagmiddag eigenlijk nog maar heeft .proefgedraaid' maakte men toch al zoin 25 vluchten. Vanwege ben zinegebrek moest men tegen vijf uur de activiteiten staken. Wanneer men weer gaat vliegen is nog niet bekend, maar erg lang zal het niet meer duren. Binnen veertien dagen heeft de zweef vliegclub de beschikking over een twee- trommellier waarmee de zweefvliegtui- n geieaen is Intauuui uil «tu êen wonden opgesleept. Vanaf dat mo de Walcherse Zweefvliegclub ment zf} men zeer regelmatig kunnen I eraan vhepfln. onder VLISSINGEN Het vliegveld .Midden- j Zeeland' in het Noord-Sloe heeft zondag I de eerste vliegtuigen op haar grasmat gehad. Met twee zweefvliegtuigen, die 'door een eenmotorïg sportvliegtuig wer den opgesleept, heeft de vliegclub Mid- I den-Zeeland zondagmiddag het veld in gebruik genomen. Voor dit .vliegbedrijf I bestond enorm veel belangstelling, t an heinde en verre kwam men per auto naar deze .vreemde vogels' Rijken. Zelfs 's morgens, toen er nog helemaal niet werd gevlogen, stonden er al vele ticn- I tallen auto's rondom het veld. I De vliegclub .Midden-Zeeland' (die enke- j ie maanden geleden is ontstaan uit een fusie "m||-- «-•>= de Zeeuwsehe Vliegclub) heeft zater-| f^®n dag met een auto een tweepersoons- Een zweefvliegtuig heeft tontel uit Teriet gehaald. Het aaderekun»»,2,tSS 'êrt zweefvliegtuig werd achter het sport- bouw schuur. Het andere toestel were vliegtuig van Seppe naar het Noord-S!oe j gevlogen. De vliegclub heeft zelf een zweefvliegtuig dat nu Sn Wc ADVERTENTIE VOOR MOEDER een doos luxe postpapier m h BOEKHANDEL 1 1 k 11 M <1T M A w n F I' 1 1X1 DE VEY MESTDAGH Bellamypark 4 5-5 8 - Vlissingen DEN HAAG (ANP) Na de consu- I mentenorganïsaties van België en Frankrijk gaat ook de Nederlandse con sumentenbond een onderzoek instellen naar de kwaliteit van het zeewater langs de kust en het zwemwater in een aantal belangrijke recreatiegebieden. De con sumentenbond zal daartoe deze zomer op grote schaal monsters nemen, verwacht wordt dat het onderzoek ruime tijd in beslag zal nemen, 011 een betrouwbaar beeld kan worden ver kregen op grond van een aantal waarne mingen, gespreid over een langere pe riode met verschillende weertypen. SCHOUWBURG, .MIDDELBURG; TONEELGROEP STUDIO Dat Kees van leisel, regisseur van .De nonnen' bij Studio, bij de montering van dit spel het pad van de barokke over daad insloeg, laat zich begrijpen: in een vette, overtrokken aanzet, is Eduardo Manets parabel althans nog enigszins acceptabel als eert absuriditische bena dering van het thema angst-ontluiste ring. Dat Studio ,De nonnen' op het re pertoire nam laat zich, althans voor mij, minder begrijpen: het is een venijnige draak, die men, bij de introductie m het programma, overgoten met een intellec tueel sausje, maar weer dankbaar als des keizers nieuwe kleren moet aanvaar den. De drie nonnen volgt men in een beneden het maaiveld gelegen gewelf, waar ze zich schuil houden voor het ge weld van een slavenopstand; de negers Slot van pagina 1 ook mogelijk, dat de bij Zelzate ge plande tunnel geheel .in het droge' kon worden gebouwd. Ir Van de Vel de: ,De tunnel is niet gebouwd om zo snel mogelijk een verbinding met de kust te krijgen, maar is in het raam van de kanaaiwerken aange pakt omdat ze dan in het droge kon worden gemaakt en daardoor voor een interessante prijs.' Voor met de aanleg van de oostelijke toegang (uit de richting Antwerpen) kon worden begonnen, moest eerst het oude stuik kanaal worden gedempt. Het totale project komt op ongeveer 15 miljoen gulden. De lengte van de <gesloten tunnel' is bijna vijfhonderd meter. De beide toegangen (Antwerpen en EeWo) zijn ruim 250 nieter lang, terwijl voor de wegaansluitingen richting Eeklo en Antwerpen een lengte van ruim 350 meter is gepland. De tun nel bevat twee verkeerskokers, die elk twee rijbanen hebben met een to tale breedte van 7,50 meter; daar naast liggen trottoirs. Behalve voor zieningen als verlichting, ventilatie en brandblusapparatuur bevat, de tun nel moderne controle-apparatuur: er wordt gecontroleerd via televisie schermen. terwijl ook een luidspre kerinstallatie beschikbaar is. Op de foto: de oostelijke, Antwerp se' toegang tot de tunnel van Zelza te: deze toegang ligt in de loop van het gedempte stuk kanaal. (Foto PZC) Wijziging samenstelling provinciale raad voor de volksgezondheid MIDDELBURG Als gevolg van de in gang zijnde ontwikkelingen op liet ge bied van de gezondheidszorg enerzijds 'oortschrydende regionalisatie de organisaties op dit gebied, is noodzakelijk dat do samenstelling de provinciale raad voor de volksge zondheid in Zeeland wordt aangepast. In het licht van de huidige ontwikkelin gen moet worden bezien het opnemen van een vertegenwoordiger van het be stuur van de afdaling' Zeeland fln de Ne derlandse maatschappij tot bevordering der tandheelkunde, alsmede van een ver tegenwoordiger van het bestuur van de vereniging tot oprichting ein instandhou ding van een Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme. Gedeputeerde staten hebben provin ciale staten een voorstel tot wijziging van de verordening gedaan, die de samenstelling, de bevoegdheid1 en de werkwijze van de raad regelt, De raad heeft het provinciaal bestuur in overweging gegeven de vertegen woordigers, die tot dusver werden voor gedragen door de diensten voor de gees telijke volksgezondheid, thans te benoe men op voordracht van het Zeeuws in stituut voor de geestelijke volksgezond heid, terwijl in de nieuwe conceptie de vertegenwoordigers van de kruisvereni gingen zullen wondlen voorgedragen dooi de stichting Zeeuwse kruisraad. Het zei niet nodig zijn het aantal leden van de raad uit te breiden. - Albino-lijster in Kloetinge KLOET1NGE Een albino bij merels komt nog wel eens voor, maar een compleet witte zang lijster behoort tot de grote zeld zaamheden. Toch ;s er zaterdag één ontdekt en wel aan het. Berg- wegje op het perceel van de hoor M. Verhuist te Kloetinge. Het nestje bevatte vier jongen, waar onder het witte jong. De vogels zijn naar schatting veertien dagen oud. De witte zanglijster had ook een witte snavel, alsmede rode ogen. De heer Verhulst stelde van zijn vondst direct de heer G. H. Ossel te Kapelle in kennis, die op zijn beurt weer een natuurvorser uit Wolphaartsdijk op de hoogte bracht, waarna het zeldzame vo geltje op de gevoelige plaat werd vastgelegd. hebben na een voodoo-ceremonie de ke tenen afgelegd en jagen nu. dorstend naar bloed, over het eiland. Het is 1791, we zjjn op Saint Dominique, later het onafhankelijke Haïti. Maar die situering is niet belangrijk: Manet heeft een angst-situatie nodig om de totale ont luistering van zijn drie nonnen in bijna demonische beelden aan te tonen. Daar zyn intussen, na de roerige première in Brussel en de Nederlandse première in Emmen, al allerlei aardige opmerkingen over gemaakt. Onder de doem van de i- angst zou het geestelijk verval beginnen, primitieve angsten drijven hen naar de status van het wilde dier en zich over gevend aan zinsbegoocheling breekt hun mens-zijn door naar een oerdrift waar mee ze elkaar verscheuren'. Ja-ja. Voor mij blijft het gewoon een erg slecht stuk, penvoudig omdat drie men sen in een dergelijke situatie ook wél eens plegen te groeien tot heroïsché hoogte. Schrijf je het zo, dan heb je een draak van gelijkwaardig gehalte. Het brengt ons wel bij het manco van deze .De nonnen': het is een spel zonder even wicht, zonder nuanceringen, exuberant geschreven, weliswaar opzettelijk, maar ;ie opzet faalt in de overdrijving. Het moest zonodig allemaal weer anders, .nieuw' zijn. Zo stelt dc auteur de ont maskerende eis, dat de moeder overste, zuster Angela en zuster Ines, gespeeld moeten worden door mannen en dat, ge durende de gehele voorstelling de stem men en gebaren .mannelijk moeten blij ven'. Studio deed dit nog ook door Ruai van Vlaenderen (moeder overste). Ad van Gessel (zuster Angela) en Robert Borrcmans (zuster Ines) een habijt aan te trekken, wat niet alleen erg misstond maar tevens aantoonde, dat er geen en kele artistieke eis was het spel in tra- 'estic te spelen. Ze voldeden i;n deze conceptie wel iswaar alle drie, Rudi van Vlaenderen was zelfs een erg fraaie moeder over ste, maar hun duidelijk mannelijke aan wezigheid kon alleen het aantal vraag tekens rond dit spel maar vergroten. Marielle Piolet. die de bemiddelde aris tocrate speelt, die geheel volgens de kloostergebruiken wordt omgebracht, imponeerde vooral in de tweede acte als de ontslapen signora, ter aarde besteld maar voor een goede gang van zaken maar weer opgegraven. Dat vraagt nog al wat stil spel, dat zij eerst verbrak om de bloemen van de ZVU in ontvangst te nemen. Van deze zaterdagavond in de Middelburgse Schouwburg in de serie hedendaags toneel gegeven voorstelling moet dan nog worden vermeld, dat re gisseur Van Iersel zelf voor een uitste kend decor had gezorgd en dat Koosje Henneman de kostuums had ontworpen. .De nonnen' werd vrijdag in het Zuid- landtheater te Terneuzen opgevoerd, voor de daar samenwerkende culturele instellingen. H.H. VERWACHT. ADVERTENTIE) en natuurlijk met'n itho 4im» ventilatoren vanaf 53.90 VRIJ WARM zon: 6 tot 13: niin.tenip.: 1 tot 6 fraden boven normaal; max.temp.: 2 tot graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog et maal: 80 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 2 tot 9: min.temp.: 1 tot 6 graden boven nor maal; max.temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden ooven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Normalen voor 6-10 mei: min.temp. max.temp. Den Helder 8 13 1 Eelde 6 16 De Milt 7 17 Vlissingen 8 15 I Zuid-Limburg 7 17 In het binnenlnnd droog weer met zon nige perioden en vry warm. In de kust- streken plaatselijk mistbanken en onge veer dezelfde temperaturen als gisteren. Weinig wind. Vooruitzichten voor dinsdag en woena- I dag, opgesteld door liet KNMI op zon dag om 18.00 uur: dinsdag: waarschijn lijk nog vrij warm en zonnig, woensdag kans op een l>ui en iets lagere middag- 1 temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2