rtGENDfe sakko Kinderkermis Terneuzen Burgemeester Aschoff opende 8-daagse handelsbeurs Stihato Sluis vierde zelfstandigheid zeeuws 's-Gravenpolderseweg 2 ZEEUWSCH-VLAANDEREN het gezondste moederdag geschenk: een nieuwe fiets! J. F. Rouw sieraden VRIJDAG 1 mei 1970 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 BOEK HA N-DEL KUNSTHANDEL DE VEY MESTDAGH Beliamypark 45-5 8 - Vlissingen In totaal 53 standhouders TERNEUZEN Burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen heeft donderdagmiddag de handelsbeurs Stihato officieel voor geopend ver- ADVERTENTIE Wij hebben nu ons eigen kantoor in GOES aan de Telefonisch zijn wij bereikbaar onder r 01100-4331 Esso-olie - Staatsmijnkolen klaard. In drie paviljoens aan de Alvarezlaan exposeren tot en met donderdag 7 mei (Hemelvaarts dag) 53 standhouders huishoude lijke apparatuur, materiaal voor woninginrichting en -aankleding, bouw- en constructiemateriaal machinerieën, kampeeruitrusting en kantoormachines. Op de Stihato zijn ook een aantal niet- commercieel gerichte instellingen en or ganisaties vertegenwoordigd. De ge meentepolitie van Terneuzen geeft voorlichting over het voorkomen van in braak en diefstal. In de stand is bo- endien een interessante collectie wa pens te zien. De gemeente Terneuzen is vertegenwoordigd met de reuzen-ma quette van oud-gemeenteontvanger J. Olyslager. Ook het Rode Kruis, het Ver bond voor Veilig Verkeer, de NVSH en de Welfare hebben op de Stihato een plaatsje gevonden. De handelsbeurs Stihato is opgezet als een evenement voor heel Zeeuwsch- Vlaanderen. Stihato-voorzitter L. C. Ha melink vertelde bij de opening dat dit is gedaan omdat "Terneuzen zich snel ontwikkelt tot het voornaamste cen trum van nijverheid, handel en cultuur. .In een dergelijk centrum van bedrijvig heid zal handel en middenstand zich moeten beraden over de taak die men heeft voor wat betreft bevoorrading en serviceverlening", zei hij. De heer Ha melink verklaarde overtuigd te zijn dat het Stihato-bestuur met de expositie Vrijdag 1 mei 1970 GOES Schuttershof. 20 uur: 1-mel- viering socialistische jeugd. KATS Nieuw-Zeelandhuis, 19.30 uur, openbare vergadering PvdA-kandidaten. MIDDELBURG Molenwater, 9-17 uur: miniatuur Walcheren. Zuiderbaken, 20 uur: filmvoorstelling .Gisteren komt nooit weerom'. SINT-ANNALAND Zaal Van Dijke, Hoendersweg, 19.30 uur: jaarvergade ring Groene Kruis. VLISSINGEN Britannia: diner-dan sant met muziek van Leen Zietse. Noodkerk Paauwenburg. 20.15 uur: le zing voor vereniging culturele belangen Lammercnburg. Het Anker. 20 uur: bijeenkomst PvdA- PPR voor vaststelling verkiezingspro gramma. WEMELDEN GE Dorpshuis, 14.30 uur: officiële opening sportcentrum. BERGEN Ol» ZOOM Gemeentemu seum. 9-12 en 14-17 uur: tentoonstel ling werken Albrecht Dïirer. BRESKENS Goedertijt. 14-17 en 19- 21 uur: opening tentoonstelling .Oorlóg en bevrijding'. KLOOSTERZA NDE Raiffeisenbank. openingsuren bank: tentoonstelling wer ken Vlaamse en Nederlandse kunste naars. MIDDELBURG Vleeshal stadhuis, 14-18 uur: tentoonstelling .Kunstenaars van de Scheldezoom'. Rijksarchief Zeeland, Sint-Pieterstraat 38, 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur: ten toonstelling over lager onderwijs ,A is een aapje'. TERNEUZEN Foyer Zuidlandtheater. 20-22 uur: fototentoonstelling. WESTDORPE Galerie Troutzaerte. 9-18 uur: tentoonstelling werken Paul Citroen. ZI1CKJKZEE Gravensteen 10-12 en 14-17 uur. tentoonstelling ,25 jaar Zee land'. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM Roxy. 20 uur James Bond and her majesty's secret service, 14 jaar. GOES Grand, 20 uur: Ben Hur, al le leeftijden. MIDDELBURG City, 20 uur: De te rugkeer van Dracula, IS jaar. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Met jouw tanden in mijn nek. 18 jaar. Bij de foto: burgemeester Aschoff drukt Stihatovoorzitter L. C. Ha melink de hand. (Foto PZC) het bewijs levert dat men heeft welke positie Terneuzen inneemt. Burgemeester Aschoff sprak zijn waar dering uit voor de durf en visie waar mee de Stihato werd opgezet. Hij ver klaarde erg blij te zijn met het feit dat de middenstand elkaar voor een dergelijk evenement weet te vinden Over die middenstand in het algemeen zei burgemeester Aschoff, dat deze me de een bijdrage levert aan de leefbaar heid en het welzijn in een gemeente. ,Het verbreden van de economische ba sis mag echter nooit ten koste gaan van de dingen waar het werkelijk om gaat', aldus de burgemeester. ,Bij een te grote sprong voorwaarts op de econo mische ladder kan het welzijn in de knel komen.' Het Stihato-bestuur heeft de feitelijke organisatie van de beurs overgela ten aan een gespecialiseerd bureau. Or ganisator L. de Groen zei bij de ope ning, dat er zoals altijd weer een ge zonde hoeveelheid improvisatie vereist was. Stihato-voorzitter Hamelink sprak er nog zijn spijt over uit. dat een deel van de Teineuzense middenstand ver stek heeft laten gaan omdat men zich liever op een andere wijze aan het pu bhek wil presenteren. De Stihato zal iedere avond omlijst worden met een feestprogramma in een speciaal daarvoor ingericht paviljoen. Donderdagavond gebeurde dat met een optreden van het Vox Humana combo, de zangeres Karin Kent en pianist Har ry van Hooff. Bisamrat gevangen TERNEUZEN Schoolvoetbal Terneuzen gaat niet meer door Het tijdens de paasdagen uitgestelde voetbaltoernooi voor scholieren te Ter. neuzen, dat werd verschoven naar ko. ninginnedag, is nu geheel afgelast. Er bleek niet meer voldoende animo om de wedstrijden nog te organiseren. Bejaarden genoten van Breng eens een Zonnetje' TERNEUZEN Voor zover er. plaats was, hebben de bejaarden van Groot- Ter neuzen zich donderdagavond uitste kend vermaakt in het Zuidlandtheater. Rien van Nunen en Bert van Dongen waren er met liet van de tv bekende irogramma .Breng eens een zonnetje' De muziek bij de zangnummers was van een combo van Wim Vos, die als solist met zijn accordeon, de gesproken introductie van de programma-onderde len en enkele goocheltrucs een flinke hap uit het repertoire voor zijn reke ning nam. Het begin was al direct raak: met zijn trekorgel nam hij moeiteloos de mee zingers in de zaal in de houdgreep v het lichte amusement en dat bleef de gehele avond. Faassen en Rien van Nunen slo ten hier direct op aan met een ijzer- sterk nummer uit .De Jantjes'. Rien ■an Nunen en Bert van Dongen deden _r nog een schepje bovenop met liedjes uit het litel-repertoire, hierbij ingecal culeerd het kissevitten zoals ze dat al tijd voor de. tv laten zien. Na de pauze verschenen drie dames en twee heren uit het publiek desgevraagd op het toneel en geassisteerd door Hella Faassen lieten deze hun solisti sche kwaliteiten bewonderen. Nog eenmaal het zangduo van ,het Zon- ne.tje' en toen was dit feest voor do bejaarden van Groot-Terneuzen voorbij. De goede stemming niet, want voordat iedereen naar huis ging, werd nog bi Zeeuws-Vlaamse volkslied gezongen. RETRANCHEMENT Feestprogramma voor Retranchement Ter gelegenheid van de 25-jarige her. denking van de bevrijding zal te Re. tranchement din.-dag 5 mei aanstaande onder auspiciën van het Oranje.Oomi- té het volgende programma worden uit. gevoerd. 8.00 uur: reveille door koperkwartet van de toren; 8.20-8.30 uur: klokgelui; 9.30.10.30 uur: gezamenlijke kerkdienst (Nederlands hervormde kerk); 10.45 uifr vlag hijsen voor het gemeentehuis, toe. spraak door burgemeester lid ge meentebestuur, koraalspél en Wilhelmus door muziekvereniging; 11.30 uur: kof fiedrinken voor genodigden. 13.30.15.00 uur: kinderspelen op hetl .Groentje' (Marlet) onder leiding van onderwijzend personeel, traktatie; 15.00i -18.30 uur: volksspelen voor ouderen', (oudere jeugd) onder andere zaklopen.i evenwicht^ wedstrijd met tractoren.! modeshow van zelfgemaakte (papieren) toiletten voor dames enz. 20.00 uur: muziek lampionoptocht door gemeente, vertrek en aankomst Markt: 21.00 uur: na ontbinding optocht stoelen dans met muziek op de Markt. In een watergang in de buurtschap Va. leiskreek, tussen Eede en Sint.Laurijns (België) heeft de hond van de heer L. Matthijs een bisamrat gevangen. Van. wege de planteziektenkundige dienst zal het dier worden opgehaald en worden doorgezonden naar Wageningen voor nader onderzoek. HOOFDPLAAT Uitstapje voor bejaarden Op 8 mei organiseert de reisvereniging voor bejaarden en weduwen te Hoofd plaat een reisje naar het .Medipark' te Adinkerke-De Panne in België.., Het ligt in de bedoeling dat men om streeks elf uur in het park is, waar en. kele consumpties worden aangeboden. Op de terugweg wordt een warme maal tijd genuttigd Tevens wordt op de te rugweg een bezoek gebracht aan het be jaardencentrum .Coensdike' te Aarden, burs. Het vertrek is gepland om 8 uur en 9e terugkomst om 20 uur te Hoofd plaat. De bejaarden worden dan verwel komd door de plaatselijke fanfare. Eremedaille in brons voor L. F. Maenhout Inaanwezigheid van onder anderen de heren P. F. Rottier, kantoorhouder der PTT te Koewacht, P. F. Standaert, di. recteur van het postkantoor Axel en de heer A. T. M. Maessen, personeelschef, reikte de heer C. S. Vis. directeur van het postdistrict Middelburg woensdag, morgen de eremedaille in brons beho. rende bij de orde van Oranje-Nassau uit aan de heer L F. Maenhout bestel ler der PTT te Koewacht. In zijn toe. spraak prees de heer Vis de grote hulp vaardigheid en buitengewone toewijding van de heer Maenhout. De heer Maen hout trad op 16 maart 1930 bij de PTT in dienst. BRESKENS Tentoonstelling oorlog en bevrijding' in Breskens BRESKENS De heer A. Hoolhorst, oud-rector van het Oostburgse lyceum, heeft donderdagmiddag in het diensten centrum Goedertijt' te Breskens, df tentoonstelling .Oorlog en Bevrijding' geopend. De oud-verzetstrijder deed dit door het in werking stellen van een bandrecorder, waardoor enkele toespra ken ten gehore werden gebracht van wijlen Hare Majesteit Koningin Wilhel- niina bij haar bezoek aan Breskens, di rect na de bevrijding. De heer M. Zegers, voorzitter van de oranjevereniging kon in zijn openings toespraak burgemeester A. Schipper van Oostburg en echtgenote welkom heten, de voormalige burgemeester van Bres- kes, de heer J. A. Eekhout, tw.ee Oost- burgse wethouders en diverse oud-ver zetstrijders. De heer Hoolhorst liet verder verschil lende facetten uit de oorlogsjaren dë re vue passeren en legde daarbij de nadruk op het vele werk dat de Zeeuws-Vlaam- se bevolking heeft gedaan, ook om de overige bevolking van Nederland te helpen. .Deze tentoonstelling', zo zei de heer Hoolhorst. ,is bedoeld voor onze leugd die niet weet wat er zich allemaal heeft afgespeeld. De jonge mensen wil len weten wat ze moeten doen om te voorkomen dat er nog eens zo'n vrese lijke oorlog zou uitbreken'. Hij dankte tevens de stimulator van de tentoon stelling. de heer J. A. Keijmel uit Bres kens, die zich hiervoor tpn volle heeft ingezet. De tentoonstelling is voor het publiek toegankelijk op 2, 3. 5, 7 en 9 mei van 10 tot 12 uur, van 14 tot 17uur en van 19 tot 21 uur, op 4 mei van 14 tot 17 uur. 1. 6 en 8 mei van 14-17 en 19-21 uur. AARDENBURG Rally voor Rode Kruis De jaarlijkse oriëntatierit ten bate van het Roode Kruis in West Zeeuwsch- Vlaanderen wordt ook nu weer in Aar denburg verreden. Op de rit, technisch verzorgd door de regionale automobiel club ,WZA' en met een lengte van 57 kilometer, is het KNMV reglement 1969 van toepassing. De rit is zo opgezet, dat ook niet ervaren rijders hieraan kunnen meedoen. De eerste deelnemer vertrekt om 14.01 uur en zo spoei mogelijk na afloop wordt de uitslag het sportpaviljoen bekendgemaakt. SLUIS In Sluis werd op 30 april gevierd in verband met het be houd van de gemeentelijke zelfstandig heid. Op het Marktplein in Retranche ment werd een muzikale aubade gege- ■iijke kinderen van de scholen voor basison derwijs van Sluis en Retranchement en die eindigde met het symbolisch over handigen van de sleutel van het ge meentehuis van Retranchement aan de nieuwe gemeente Sluis. Hierna was er nog een ballonnenwed strijd op de Markt in Sluis en •■•-n pres- tatieloop over de wallen in Sluis, waar meer dan 300 liefhebbers aan deelna men. Rond het middaguur werd aan de bejaarden van Sluis een maaltijd aan geboden door de directie van een plaat selijk hotel. De belangstelling hiervoor was van de zijde van de bejaarden bijzonder groot. Hierbij werd assistentie verleend door de afdeling Sluis van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. In de middaguren vond op de Markt te Sluis, een zeskamp plaats waarbij het be kende tv-programiua als voortM-eid dien de. De deelname hiervoor was zo groot, dut het een zeventienkamp werd. De uitslag wordt later bekend gemaakt. Het feestcomité verzorgde bovendien een gratis busdienst voor de inwoners van Heille, Siiit-Anna ter Muiden en Retranchement. Aan dit feestprogramma werd die dag nog medewerking verleend door ver schillende Sluisc verenigingen Het feest werd 's avonds be*dotcn met muziek van WIK uit Helst (Inclusief na- jorettonj, bals in het landbouwhiiis en in de stadshuiskelder en een vuurwerk. IJZENDtJKE Jaarvergadering boerenleenbank In hotel .Lievense' te IJzendijke hield dinsdag de plaatselijke boerenleenbank haar jaarvergadering. De voorzitter de heer Ph. Haverbeke. vond het jammer dat de belangstelling maar matig was. Hij herdacht allereerst de overleden le den met een minuut stilte. De groei heeft zich ook in 1969 voortgezet. Door dat men nu gebruik maakt van de dien sten van de computerdienst van de cen trale bank te Eindhoven kon er wat werk worden overgeheveld. Het ver heugde hem te kunnen mededelen dat ook de resultaten van het bijkantoor te Schoondijke reden tot tevredenheid ga ven. Eht bijkantoor had op 31 december 360 spaarrekeneingen. 70 rekeningcourant en 76 privérekeningen. De voorzitter deelde mee dat de kassier is gepromo veerd tot directeur. In de notulencom- missie werden benoemd de heren H. Wijffels en H. Thomaes. De balans iaat aan aktiva en passiva een bedrag zien van 16.139.528,50 met een winstsaldo van 23.517,59. Aan de volgende verenigingen werd een subsidie verstrekt. KPJ 200,KVO 100, RK Gezinszorg 100,Wit-Gele Kruis IJzendijke 150,Wit-Gele Kruis Biervliet en Hoofdplaat 150.Schoon dijke ƒ75, en de praktijklandbouw school te Schoondijke 200,Aan de reserve werd een bedrag toegevoegd van 22.542.55. De aftredende bestuursleden Aug. Thomaes en Eug. van Damme wil den in verband met hun leeftijd niet meer gekozen worden. In hun plaats werden gekozen de heren Fr. Thomaes en Ars. van de Hemel. Directeur Fr. Wieme gaf een nadere uitleg over de balans. Het aantal leden ls 425. De directeur bracht dank aan de schei dende bestuursleden voor de grote steun die hij van hun heeft mogen ondervin den, vooral in het begin van zijn voor zitterschap. Daar de heer Thomaes we gens ziekte niet aanwezig was bracht hij de dank over aan zijn aanwezige zoons. Namens de centrale bank en dis trictsdirecteur bracht de heer Bèenen dank voor het goed verzorgde jaarver slag en de zeer goede groei. Na de rondvraag ging men aan de koffietafel SLUIS Prijsvlucht De postduivenhoudersvereniging .Recht voor Allen', uit Sluis deed met 128 dui ven mee aan een prijsvlucht uit Beau- metz. De hoogste snelheid bedroeg 985 meter per minuut en de gedetailleerde uitslag luidt: 1. C. van der Walle: 2, 5, 7. J. Wage. 3. J. Focke, 4. E. Visser: 6. O. Marteijn; 8. en 9. G. de Meijer; 10. A. van den Wilt u een fiets winnen? Kijk dan naar de advertentie in uw damesblad of vraag uw fietsenhandelaar een deelname-biljet. Beste schutter In het clublokaal van het handboog schuttersgilde .Willem Teil' uit Sluis werden de beste schutters van het af gelopen winterseizoen gehuldigd. Hier bij werd uitgegaan van een totaal over 450 verschoten pijlen en de uitslag luidt: 1. P. Leenhouers 4042 punten; 2. A. Quaak 3894; 3. Jul. Verschoore 3830; 4. P. Thomaes 3787; en 5. A. Houben 3702. Biljartwedstrijd De biljartvereniging .Krijt op Tijd' uit Sluis sloot het seizoen af met een ge meenschappelijke maaltijd voor de le den en hun dames in café-restaurant .Wilhelmma' tevens was hieraan een onderlinge wedstrijd verbonden, waarbij de leden zelf voor prijzen hadden ge zorgd. De uitslag van deze onderlinge wedstrijd luidt: 1. M. van Loocke met J. Mussen; 2. Alf. Clijncke met H. van Solingen; 3. P. Qauataert met M. Grahame; 4. L. Qua- taert met A. Groosman. Hierna volgde nog een verrassingsprijskamp voor J~ dames, die gewonnen werd door We 'rouw Van Westen. HOEK Collectes De buscollecte ten bate van hef Neder lands Astma Fonds heeft te Hoek 177,30 opgebracht. De busjesactie ten bate van Hemava bracht in het le kwar. taal van 1970 140,. op. MARKTBERICHTEN VEILING ZWIJN DRKCIIT. jjrtl. AüdJjvio 72103; spinazie 42-49; IS—25: knokefciiTij 87: »-63; sla Wedvlucht De uitslag van de wedvlucht van de Zeeuws-Vlaamse Bond te Oostburg van uit Beaumelz op 26 april met 231 duï- venhoogste snelheid 1049 m. p. m.) ïsi 1 L. Martens. Hoofdplaat; 2 H. ScheL straete, Breskens: 3 R. Scherbeijn Hoofdplaat; 4 T de Jonge. Sasput: 5 A. de" Bruyker. Hoofdplaat: 6 Joh. Pijcke. Breskens: 7 J. van de Walle, Oostburg: S I. Ritico, Breskens: 9 Th. de Buck, Groede; 10 J. Wage, Sluis. Na een kortstondig bezit van slechts 2 uur werd van ons weggenomen ons dochtertje en zusje CARINA MARIA A. Ph. de Bruyne C. A. de Bruyne- Witkam Johnij Anita Zuiddorpe. 29 april 1970. Romerswaalestraat 16 Engelenmis op zater dag 2 mei om 10.30 in Onze lieve vrouw ten hemelopneming, Zuid dorpe. PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT zich donderdag niet onbetuigd gr. laten op de kinder-kermis die d' centrale stichting voor sociaal cul tureel werk ter gelegenheid van koninginnedag had georganiseerd. Op het Java waren rond een .ter rus' een groot aantal kraampjes gegroepeerd waar de jeugd zich te buiten kon gaan aan knikke ren. hengelen, ringwerpen, bal- 'engooien en wat dies meer air Er viel voor vrijwel iedereen tcel een prijsje te winnen. Wie de kermis rond was geweest kon in het Zuidlandtheater gaan kijken naar de voorstelling van ,Appie en /-'hippie', twee zingende, goo- De belangstelling hiervoor was zo /root, dat cr vier'voorstellingen no dig waren inpiaats van de gepro grammeerde drie om iedereen aan zijn trekken te kunnen laten ko men. (foto PZC). Heden is van ons heengegaan, onze lie ve moeder, behuwd-, groot-, overgrootmoe der en tante MARL4 HERMEXET weduwe van J. Leurgans, in de ouderdom van bijna 92 jaar. Schoondijke: E. Neele-Leurgans P. Neele Dubbeldam: J. M. Leurgans Breskens: M. J. Leurgans E. Leurgai s- Aalbregtse Klein- en achter kleinkinderen Schoondijke, 30 april 1970 Dorpsstraat 86 De teraardebestelling zal plaatsvinden op de algemene begraaf plaats te Groede, op zaterdag 2 mei 1970, te 16.00 uur. Bungalows Woningen Bedrijfsgebouwen MakelaarNUantoor Herengracht 5 TERNEUZEN Telef. 01150-4051 (4 lijnen) Tot onze diepe droefheid werd nog vrij onver wachts van onze zijde weggenomen, na een langdurige ziekte, onze geliefde vrouw en zorgzame moeder, behtiwdmoeder en oma, schoondochter, zuster, behuwdzuster en tante. MARIA JANNA DE RUITER echtgenote van Edeganlus Wegman, op de leeftijd van 51 jaar Hoek: E. Wegman A. I. M. van der Maalc- Wegman J. A. van der Maale Jan en Marion Koudekerke: AL I. A. Kestelo - Wegman C. Kestelo Johnny, Eddie en Ru dl Hoek: R. Wegman familie De Ruyter familie Wegman Condoleantieadres: Molendijk 17, Hoek De begrafenis zal DY' plaatshebben op zater dag 2 mei 1970 op de algemene begraafplaats te Hoek. om 15.15 uur. na voorafgaande rouw dienst in het Ned. herv. kerkcentrum, Lange- straat, aanvang 14.30 uur. TOT EN MET HEMELVAARTSDAG moderne colliers hangers ringen :e etalage!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 27