35 jaarBraderie' in Terneuzen Vitessespel en halve fond door het weer bedreigd d\GENDAn exit* VLAAMS JOURNAAL Songfestivalliedjes blijven stijgen Ayers heeft plezier van speelgoed Sandy Coast in IJzendijke ONZE TOPTIEN Voor gebak SMIDT'S 20 -- - - WOÉNSDAG 29 APRIL 1970 TERNEUZEN In Jnnl wordt bi Terneuzen de .Braderie' weer gehou den; de 35ste dit maal. Aan deze 35 Jaar Braderie zal ,Oud-Terneuzen' in deze Braderleweek een tentoon stelling wijden. Wat is nu eigenlijk een braderie en hoe is die ontstaan Waarschijnlijk komt deze naam oor spronkelijk uit Nederland uit de tijd dat er in de steden nog veel hou ten huizen stonden en de vrouwen, wegens het brandgevaar, hun vlees op straat hakten in een gezamenlijk vuur. Al spoedig kwamen er mars kramers en marktkooplui naar zo'n hulzen later van steen werden ge maakt, gingen de vrouwen hun vlees thuis bakken en braden, maar de marktkooplui bleven komen. De Bra derie werd een plaats waar de koop lieden .buitenshuis' hun spullen aan de man brachten. Dit .buitenshuis' verkopen hebben de Terneuzense winkeliers ook toe gepast in hun Braderies waarvan de eerste in 1935 werd gehouden. De Terneuzense Braderie heeft nog en voorgeschlederts van vijf jaar gehad, waarin winkelweken werden gehouden. Op 22 juli 1930 hebben de Terneuzense winkeliers in café ,'s Lands Welvaren' een vereniging opgericht, die deze winkelweken moest gaan organiseren. Voorzitter van deze vereniging was de heer A. van de Bruele en ae an dere bestuursleden waren de heren J. Domze, I. Fonteijn, Joh. de Haas en A. F. Mannaert. De eerste win kelweek werd gehouden van 25 tot 30 augustus 1930. Deze winkelweek (on ook die daar op volgden) kre gen de naam .Terneuzensen Klimop' mee. De eerste winkelweek viel sa men met de 50ste verjaardag van koningin Wilhelmina. veel reclame in geheel Zeeuwsch- Vlaanderen gemaakt. Een speciale tram reed vanuit West-Zeeuwsch- Vlaanderen naar Terneuzen en van af Hulst reed een speciale markt- trein naar Terneuzen, terwijl buson dernemers van toen af speciale bus sen lieten rijden. De opening van de markt ging ui teraard met feestelijkheden gepaard. De heer Huineman begon toen met de eerste stoot te geven tot het stichten van het monument. Hii maakte van Wei het eerste beeld voor het Neuzenmonument. Het was een der wachters die rond het mo nument zouden worden geplaatst en het stelde een dijkwerker voor die een zware steen torste. Inmiddels was aan .Terneuzen Klim- het .Nosefcmds' een revue op te voe ren. Deze revue heette .Nose sonder Nose'. De eerste opvoering vond op 30 oktober plaats in het stampvolle concertgebouw. Deze uitvoering moest nog twee maal worden her haald. Tegen St-Nicolaas trok de autoka ravaan voor de derde keer door de streek. Ook toen ontwikkelde Ter neuzen Klimop een groite activiteit. Sint-Nicolaas werd aan de ponton van de provinciale boot begroet en in die week werd een Sint-Nicolaas- markt gehouden. Ook toen stroomden de belangstel lenden uat geheel Zeeuwsch-Vlaan deren weer naar Terneuzen. Aan het eind van het jaar werd het Nose-comité opgericht. A. van den Bruele, die het plan had ont worpen tot het stichten van een Neuzenmonument, droeg het reeds verrichte werk over, waarna dit co mité het ondernemen van verdere ac ties op zich nam. Terneuzen Klimop had een houten bijzonders moest bieden. Men enga geerde voor de duur van de tentoon stelling de Beierse kapel van Hans Westermeier. Het Concertgebouw, dat aan het tentoonstellingsterrein grens de, werd omgetoverd tot een Beierse omgeving. Zang en dans brachten hier een sfeer die de feestgangers nog lange jaren herinnerden aan het be zoek dat ze daar brachten. In het tentoonstelLngsgebouw toonden ver schillende Nederlandse maatschappij en hun produkten en vele namen de gelegenheid waar door te laten zien hoe die produkten vervaardigd wer den. Uiteraard werd door de Terneu zense middenstand de grootste bij drage geleverd. Deze tentoonstelling, die uniek was voor de streek, kreeg grote bekendheid. Nog vele jaren, ja zelfs nu nog, hoort men direct de naam Ober-Beiern' als men over <Le actie van Terneuzen Klimop spreekt De grote tentoonstelling van 1933 wera ruim overtroffen door de fees telijkheden die in 1934 plaats von den in verband met de herdenking van het feit. dat Terneuzen 350 jaar geleden stadsrechten verkreeg. Dit feest werd gecombineerd met de win kelweek, die van 3 tot en met 8 sep tember door Terneuzen Klimop werd ingericht. Lichte uilen en erebogen werden opgericht en de straten wer den versierd. Door het inrichten van een grote historische-, allegorische- en reclameoptocht werd de woensdag een der belangrijkste dagen van deze week. In het historisch deel van deze optocht reden onder andere wagens die het volgende uitbeelden: Maria van Artois, de le klerk te Triniteit, Graaf van Hoheloge, Prins Willem van Oranje, de Moffenschans, de Vliegende Hollander, enz. Daarna volgde de reclamestoet, ingericht door verschillende winkeliers. Braderie Neus om heen de festiviteiten plaatsvon den. Zo had men zich tot doel gesteld een .Neuzenmonument' op te richten waarvoor het .Nosefonds' werd in gesteld. Om de gelden in te zame len werd een .Noseton' gebouwd. In heel Zeeuwsch-Vlaanderen werd het .neuzenmanifest' verspreid door de ,Neuzenkaravaan'Verder werden er .neuzeninsignes', .neuzenvlaggen' en kaarten met afbeeldingen van de het .Neuzenlied' gecomponeerd. Kortom, Terneuzen werd goed bij de nous genomen. Onmiddellijk na deze eerste winkel week werd overgegaan tot het orga niseren van een nieuwe actie. In de loop der laren was de weekmarkt geheel verlopen om die markt nieuw leven in te bla- grote letters stond boven de deur daarvan .Nose Atelier'. Hierin werk te de heer Huineman hard aan het Neuzenmonument. De winkelweek van 1932 kenmerkte zich door grote feestelijkheden. Het was een goed gevuld programma dat voor de periode van 29 augustus tot 3 september werd aangeboden. Bui ten ae grote reclamestoet waren er zwemwedstrijden, kanowedstrijden, ringrijderij te paard, wielrijden, kin derspelen een gondelvaart en een groot vuurwerk. Terneuzen Klimop zag steeds uit naar nieuwe attracties. In 1933 vond men dit in een grote tentoonstelling voor handel, industrie, scheepvaart en landbouw, die van 23 tot en met 31 men van da t jaar werd gehouden. Ober-Beiern en men besloot toen 1931 de eerste grote marktdag werd gehouden. Ook hiervoor werd weer Voor dit doel werd op het parkeer terrein een houten hal gebouwd van ongeveer 1400 vierkante meter. Daar naast waren er verschillende attrac ties, waarvan .Ober-Beiern' de groot ste trekpleister werd. Het Nosecomi- té was er zich terdege van bewust, dat men, om publiek te trekken, iets Het vijfjarig bestaan van Terneuzen Klimop werd in 1935 gevierd. In die 5 jaar had men dus verschillende ac ties gevoerd, die de aandacht van de gehele streek hadden getrokken. Met aiit jubileumjaar wera in Terneuzen een geheel nieuwe actie ontketend. Terneuzen hield toen voor de eerste keer een braderie, iets wat in Neder land tot dan nog onbekend was. In de week van 28 tot en met 31 augus tus werd deze eerste Braderie gehou den. Zonder tekort te doen aan de organisatoren van de huidige brade- rièm, moeten wij zeggen, dat er bij die eerste braderie bestuurders wa ren die over een enorm organisatie vermogen beschikten. Zo kondigde men in 1935 aan, dat men tijdens die braderie voor een dubbeltje per tram van de ZVTM vanuit alle dorpen in Seeuwsch-Vlaanderen naar Terneu zen icon reizen. Dat die aclie insloeg bleek wel uit het feit, dat men voor dien nimmer zoveel mensen in Ter neuzen had gezien als tijdens die week. Vraag nu maar eens aan een oudere Terneuzenaar naar die eerste Braderie. Gegarendeerd zal hg direct zeggen dat men toen voor een dub beltje naar Terneuzen kon komen met de dubbeltjestram'. P. J. Baeit DE NONNEN TERNEUZEN ,De nonnen' is een parabel van de Eduardo Manet. Onder regie van Kees van lersel brengt de toneelgroep Studio' de parabel vrijdag 1 mei in bet Zuidlandtheater te Terneuzen voor het voetlicht. De voorstelling begint om acht uur. LENTE FEEST Het Sportpaleis te Antwerpen heeft voor mei een ge varieerd programma in elkaar gezet. Onder het motto Lentefeesttreden vrijdag 1 mei, zaterdag 2 mei en- zondag S mei een groot aantal bekende orkesten en ar tiesten op. Verder wordt aan dit lentefeest luister bij gezet door een Vlaamse kermis en diverse prijskam pen. De drie lentefeesten beginnen telkens om drie uur 's midaags. Zaterdag 23 mei staat, hot Sportpaleis in het teken van de krachtsport. Bekende catchers uit verschillen de landen zullen elkaar onder meer in een vierkamp bestrijden. Deze internationale catchmeeting begint om acht uur 's avonds. Het mei-programma wordt zondag 31 mei afgerond met het jaarlijkse zangfeest van het algemeen Neder lands zangverbond. Dit feest begint om hal) drie 's mid dags. 1 El condor pasa - Simon Garfunkel 2 AU kinds of everything - Diana 3 Knock, knock Who's there - Mary Hopkin 4 Lay down - Melanie The Edwin Hawkins Singers 5 Sympathy- Steve Rowland The Family Dog 6 Let it be - Beatles 7 Spirit in the sky - Norman Greenbaum 8 Good morning freedom - Blue Mink 9 El condor pasa- Los Incas 10 Huilen is voor jou te laat - Corry en de Rekels JAZZ - RAB - ZANG - BEAT - JAZZ - R«B Simon Garfunkel handhaven zich nog steeds op de eer ste plaats met hun .El condor pasa.' In de rest van de top-tien zijn nog al wat verschuivin gen te zien. Zo zakt .Lay down' van Melon le en de Ed win Hawkins Singers van de tweede naar de vierde plaats. .Let it be' van de Beatles zakte van de derde naar de zesde plaats en ,E1 condor pasa' van Los Incas tuimelde van de vijfde naar de negende plaats. Mary Hopkin's .Knock, knock, who's ther' steeg één plaatsje. De grote winnaars van deze week zijn .Sympa thy' van Steve Rowland en The family dog en .AU kinds of everything' die vijf plaatsen stegen. .Bridge over troubled water' van S.nion Garfunkel, Down South' van Rob Hoeke en .Dear Ann' van de George Baker Selection zijn verdwenen. Daarvoor m de plaats zijn .Hullen is voor jou te laat' van Coory en de Re kels, .Good morning freedom' van Blue Miink en .Spi rit in the sky' van Norman Greenba/um gekomen. lijk in de minder volumineuze geluiden van bijvoorbeeld hobo, tarnbourijn. cello en fluit. Je moet wel goed luis teren want anders zullen deze gedeelten )e gemakke lijk ontgaan. Deze elpee van Kevin wordt wel eens vergeleken met de .Nacht- en ontij-elpee' van Eoudewijn de Groot, een vergelijking die vooral gemakkelijk kan worden getrok ken bij het eerste nummer van .Joy of a toy", Joy of a toy continued'. D.t nummer is e-m maasaal gezongen werkje, dat je direct In een vrolijke stemming brengt. Van de elpee noemen we verder nog .Town feeling', ,Glrl on a swing" en .Song for insane times' op de A- kamt en ,On a railwaytrain to anywhere', .Lady Rachel' en .Oleh, oloh Bandu Bandong' op de B-kant Met Joy of a toy, heeft Kevin Ayers iets zeer bij zonders en zeker met lets alledaags geproduceerd. JOY OF A TOY SANDY COAST Kevin Ayers, de vroegere sologitarist van de The Soft- Machine heefl z'n eerste solo elpee gemaakt: ,Joy of a toy'. Het is een perfect stukje werk van een zeer veelzijdige musicus. Sinds hij bij de Machine is wegge gaan (Hugh Hoppen volgde hem op) heeft Kevin "zich onder meer toegelegd op het bespelen van hobo, cello, fluit en tarnbourijn. Deze Instrumenten heeft hij ook In deze elpee gebruikt. Op ,Joy of a toy' werd Kevin Ayers bijgestaan door de Soft-Machine-leden wat een erg pret tige bijkomstigheid is, want deze groep overstelp ons nu met bepaald met nieuwe platen. .Joy of a toy' valt vooral op door de fraaie arrange menten. De schoonheid van deze muziek zit voorname- De Haagse formatie Sandy Coast' komt donderdag 30 april voor het eerst sinds een jaar weer naar Zeeland. Ditmaal treden ze op in .Hofzicht' te IJzendijke. De laat ste maai dac Sandy Coast in Zeeland optrad was in Terneuzen waar de groep voor ongeveer 500 man een onvergetelijk concert gaf. De meeste bekendheid kreeg deze Haagse groep met de single .Capital punishment', die wekenlang in de Neder landse top-tien stond. Na deze plaat s de groep zich voornamelijk gaan toeleggen op de life-optredens; het .platenwerk' lieten ze voor wat het was. Manager Willem Bosman vertelde dat Sandy Coast momenteel veel speelt. Willem Bosman typeerde de show van de Sandy Coast als ,ruig en meeslepend'. JAZZ R&B - ZANG - BEAT-JAZZ-R&B Zelden zal een start van het seizoenbegin zo te lijden hebben gehad ondar de weersomstandigheden als dit jaar. De eerste Frankrijk- vlucht van dit seizoen moest om financiële redenen reeds uitge steld worden en vervangen worden door een grensvlucht. Ook de laatste vlucht van april heeft nog fel te lijden gehad van de weers omstandigheden van de afgelopen weken. Op vele hokken is nog geen enkele vliegduif in de mand geweest en verschillende spelers, die t.och mee wilden doen, kwamen nog slechts met enkele oude .mannen' en wat duivinnen van stal. ten sparen, doch vooral ook van die duiven, tegen dat van hen groot spel en topprestaties verwacht worden, ze in de juiste conditie te brengen. Het geleidelijk via de voeding op peil brengen is de kracht van de specialis ten. Wellicht een der moeilijkste on derdelen van de duivensport, UITSLAGEN ,Nog weken genoeg,' geldt niet voor de vitessespelers, want voor hen blijft voor groot spel in feite nog slechts de maand mei over, want zodra juni aangebroken is, schakelen veel lief hebbers reeds over op het spel met de jonge duiven. Het spel met de jonge duiven, dat in feite het vites sespel voor de oude duiven een maand te vroeg beconcurreert. Vooral nu er meer en meer liefhebbers aan win- terkweek doen, zien velen reds met spanning uit naar het jonge duiven- seizoen. Het succes van het spel met de jonge duiven vindt zijn oorzaak vooral in het feit, dat de onderlinge verschillen ln mogelijkheden veel dichter bij elkaar liggen. Zogenaam de .grote' melkers zijn normaliter door 75 pet van de kleine liefheb bers niet te kloppen in het spel met oude duiven, doch telkenjare zien we, dat met de jonge duiven iedereen bij de uitblinkers kan horen. Daarom ook, dat wat de oude duiven betreft, veel liefhebbers zich steeds meer en meer aangetrokken voelen tot de voor ieder bereikbare midfondvluchten. Het zijn deze, welke ook van dit bar slechte voorseizoen gaan lijden, aan gezien velen onvoorbereid aan de start zullen moeten komen. Er is ook menige speler, die er nog niet van overtuigd is, dat betrekkelijk grote sprongen voor de duiven geen enkel bezwaar inhouden. We hebben het elk jaar op het hok van onder andere Jef Schelf au t meegemaakt, dat zijn duiven hooguit eenmaal Qui- vraine of Noyon vlogen en dan ln een sprong op Corbeil of Dourdan gezet werden. En zodra ze die vlucht gedaan hadden, kwamen ze praktisch nooit meer beneden de 350 en 400 km vluchten. Ook voor de fond is het zelfs aan te raden, de duiven in het voorjaar niet teveel te bespelen op de kortere vluchten. We menen, dat het niet alleen een kwestie is van krach- Concourscombinatie Zuid-Beveland vanuit Moescroen met 713 duiven. C. Zegers Biezelinge 1; P. van het Westeinde, Lewedorp 2, 6 en 7; A. Eijke, Hansweert 3 en 5; J. van de Velde, 's-Heer-Arendskerke 4; H. van Es, Yerseke 8; R. van de Peijl, Goes 9: W. Raas, 's-Heerenhoek 10. Eerste de Beste Schoondijke met 91 duiven: 1ste 1353 m. p. m. C. van Acker 1, 5 en 10; G. Dobbelaere 2; Klaassen Taillie 3 en 6; H. Galon 4 en 8; S. Huigh 7; J. Pijcke 9. PV De getrouwe Duif te uadzand met 224 duiven. 1ste 1329 m. p. m. laatste 1171 m. G. Schrier 1; W. Goossen 2, 3 en 7; J. van de Plasse 4 en 9; J. Porreij 5: J. Pleijte 6; A. Vasseur en Zn 8; A. Duininck en Zn 10. VZV Hogeweg te Hoofdplaat met 249 duiven. 1ste 1358 m. p. m., laat ste 1140 m. p. m. J. Steijaert 1 en 4; Wabeke en Zn 2; B. de Poorter S; Th. Steijaert 5, 7 en 9; A. Hame- linck 6; W. van Grol 8: A. van de Broecke 10. PV Hoop te Biervliet met 177 dui ven. 1ste 1312 m. p. m. M. de Regt 1 J. Lecluyze 2: Th. de Boevere 3; P. Pladdet 4 en 6: H. H. de Dobbelaere 5: J. Boeije 7; P. Weeda 8 en 9; P. Jansnen 10. Steeds Sneller te IJzendijke met 106 duiven, late 9.22 uur. O. Marlens 1; J. de Meester 2; A, Verwulst 3 en 8; P. Deliaert 4; G. de Boevere 5. Putter en Zn 6: J. de Smet 7; Th. Gruson 9; L. de Jaeger 10. Strijd in Vrede te Groede met 177 duiven. 1ste 1341 m. p. m. Ch. Ras 1: J. van de Wege 2 en 4; Th. de Buck 3, 5. 6 en 8: H Elfrink 7; D. Ekkebus 9: A. Hendriks 10. De Snelvliegers te Oostburg met 139 duiven, lste 9.23 uur. P. de Paepe 1; A. Simpelaar 2; M. Krijger 3 en 9; A. Daansen 4: G. van die Bossche 5: J. Verkeste 6: J. Riteco 7; J. van de Waile 8; C. Bron 10. Nieuw Leven te Koewacht vanuit Doornik met 4en jaarlingen. P. van Goethem 1; G. Schalkens 2; Th. Gij- se 13; G. Janssen 4; R. Martens 5 en 7: A. Ysebaert 6: Ch. Suy 8; P. van Goethe m9; L. Belaert 10. Met 86 oude duiven. Joh. de Block 1; J. Verschueren 2; Th. Ingels 3; Raf Marlens 4, 7, 8 en 9: Ch. Suy 5; L. Scghers 6; H. Mannens 10. De Eendracht te Terneuzen met 271 duiven, lste 9 26 uur en laatste 9.33 uur. A. Knol 1: H. Koch en Zn 2; A. van Tricht 3: F. Mollet 4. 5 en 7; F. de Schepper 6; J. Buize 7; M. de Roo 9 en 10. De Vrede te Sas van Gent met 146 duiven, lste 9.16 uur laatste 9.23 uur. K. de Backer 1: O. Obrie 2; R. Cap- paert 3; O. Martens en Zn 4, 7 en 8: P. Fermont 5; P. Goossen 6; F. van Hoy 9; Th. van Zale 10. CCZ met 1546 duiven, lste 9.40 uur. J. Schrier. Kapelie 1: A. de Leeuw, Goes 2; J. en P. Voois. Kruiningen 3 en 9: J. van de Velde, 's-Heer- Arendskerke 4; J. Waverijn, Kruinin gen 5: P. van Os, Yerseke 6; D. Brouwer, Goes 7; P. Willeboer. Krui ningen 8; K- Tjarks, Yerseke 10. (ADVERTENTIE) is het adres Banketbakkerij Nieuwediepstraat 1 TERNEUZEN Jaarvergadering bejaardenbond De bond van bejaarden en gepension- neerden te Koewacht hield zijn jaarver gadering. De dag werd begonnen met een H. Mis waarna een gezamenlijke koffietafel ln het patronaat. Op de ver gadering kon voorzitter H. Suij een 90- tal leden verwelkomen. Hij was ver heugd dat de bond nog steeds groeiende namelijk mevrouw van Pottelberghe-Re- mery. Het aantal leden bedraagt mo menteel 304. Kringleider Van Aert uit St-Jansteen sprak over verschillende sociale aspec ten van de huidige tijd die voor de ou den van veel belang zijn en waarmee men leven moet. Met een vlot dank woord werd deze gezellige vergadering gesloten. Uitbreiding clubhuis Het clubhuis van de algemene stichting voor club- en buurthuiswerk aan de Sportlaan te Zaamslag krijgt voor 1 mei uitbreiding. Dit om de activiteiten voor de verschillende leeftijdsgro betere ontwikkelingsmogelijkheden bieden. PHILIPPINE Ledenvergadering Vrijdag houdt de toneelvereniging ,Es- moreit' te Philippine haar algemene jaarvergadering in het dorpshuis ,De Meerpaal.' Punten van bespreking zul len onder andere zijn: het vijftienjarig bestaan, het aanstaande speelseizoen, uitbreiding bestuur en bespreking van de jaarlijkse reis. Na het officiële verga dergedeelte, zal de avond verder worden gevuld met het vertonen van een film over de vorige reis (naar Königswinter) en daarna is er een discobal. CUNGE Prijskaarting Aan de prijsschieting bij M. Megroedt te Clinge namen 208 personen deel. De uitslag luidde: 1 F. Bauwens-H. Bau- wens; 2 A. de Roeck-A. van de Gucht, 3 F. van Ferket-F. van de Block, 4 Th. van Haute-E. Reijns, 5 R. Schelfhout-J. van Haute Prijsbiljarten Aan de prijsbiljartwedstrijd bij F. Buijs te Clinge namen 36 personen deel. De uitslag luidde: 1 P. Prior, 2 H. de Witte, 3 W. Buijs, 4 R. Meul, 5 J. de Block. HULST Gemeentebestuur bezoekt kerkdorpen Burgemeester, wethouders, raadsleden, secretaris en opzichters van Hulst be zochten zaterdag de kernen van de voor malig gemeenten, waaruit Hulst be staat. Er werd gewezen op de uitbreidings plannen aangaande datgene wat er nu is en nog zal verwezenlijkt worden. Te Graauw werd in de buurtschap De Paal het haventje bezichtigd. Te Nieuw-Namen werd een palingmaal gebruikt in café-restaurant Praet. Wedvluchten De duivenmaatschappij ,De Postduif te Heikant hield een wedvlucht op Door nik. De uitslag luidde: 1 B. Danckaert; 2 en 4 F. van de Velde; 5 en 10 J. Boe- keling; 6 en 9 L. Herwegh; 7 en 8 Theo de Block; 3 gebr. Smit. Er werden 87 oude duiven ingeschreven. .De Luchtbode' te Zuidzande nam op 19 april met 57 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Moescroen. De hoogste snelheid was 1071 meter per minuut. De uitslag is: 1-7 W. Kuijpers; 2-3-5-9 S. Aalbregtse; 4-6 J. Datthijn; 8-10 J. de Lijzer. Bij de duivenmaatschappij ,De Zwaluw' te Sint-Jansteen werd met 98 duiven deelgenomen aan de wedvlucht op Door- De uitslag luidde: 1 G. van Dorsse- 2 E. van Goethem; 3 F. Blommaert; 4 P. Verstraeten: 5 C. de Roeck; 6 J. Everaert; 7 A. Sturm; 8 F. Smit; 9 J. Strobandt en 10 L. de Bruijn. De duivenmaatschappy ,De Snelle duif uit Clinge hield een wedvlucht op Guar- din, waaraan met 130 oude duiven werd deelgenomen. De uitslag luidt: oude duiven: 1 Th. v. Goethem. 2 J. v. Verberghe, 3 en 7 J. d. Buyer, 4 A- Seg- hem, 5 W. d. Cock, 6 C. v. d. Brandt. 8 J. Gorderts, 9 P. Wellaert, 10 P. Ver- straete. Jaarlingen: 1 en 3 A. M. Cauter, 2 en 8 R. v. Gaver, 4 P. Bolsens, 5 J. Pilaet, 6 A. Seghus, 7 Th. v. Goethem, 9 A. de Cock, 10 Th. v. Goethem. TERNEUZEN De bond van zaterdag vliegers EMM uit Terneuzen organi seerde een vlucht voor duiven uit Moes ereen. De uitslag was als volgt: 1, 13 en 15 C. Moerman. 2. P. Scheele, 3 en 12 A. Scheele. 4 F. Verhelst, 5 J. de Kra ker. 6 en 7 A. Smallegange, 8 J. Zegers, WOENSDAG 29 APRIL ANTWERPEN Kon. Vlaamse opera, 20 uur: Rose Marie. BRESKENS Oranjeplein, 10-12 u.: bibliobus. KLOOSTERZANDE Raiffeisen- bank: tentoonstelling werken Vlaam se en Nederlandse kunstenaars. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Fun ny girl, alle leeftijden. SINT-ANNA TER MUIDEN St.- Annaplein, 13-13.30 uur: bibliobus. SLUIS Go evem eu rstraat 14-14.45 uur. Markt 15-16.30 uur: bibliobus. TERNEUZEN Alvarezlaan, 15 u.: officiële opening van de Zeeuws- Vlaamse handelsbeurs Stihato door burgemeester J. C. Aschoft Alvarezlaan, handelsbeurs Stihato, ui y van Hooff. t'ESTDORPE Galerie Trout- zaerte, 9-18 uur: tentoonstelling wer ken Paul Citroen. DONDERDAG 30 APRIL ANTWERPEN" Kon. Vlaamse opera, 20 uur: Cavalleria Rusticana Paljas. BRESKENS Goedertgt, 16 uur: opening tentoonstelling .Oorlog en bevrijding'. CADZAND-BAD Eglantierlaan, 14.15-14.45 uur: bibliobus. CADZAND-DORP Markt, 15-16.30 uur: bibliobus. HEDENESSE 13.45-14. uur: bibli obus. KLOOSTERZANDE Raiffeisen- bank: tentoonstelling werken Vlaam se eD Nederlandse kunstenaars. WESTDORPE Galerie Trout- zaerte, 9-18 uur: tentoonstelling wer ken Paul Citroen. ZUIDZANDE Dorpsplein, 12-13.30 uur: bibliobus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 33