In beroep gaan tegen aanwijzing Veere tot beschermd stadsgezicht VAN/lERE J Succesvolle Zeeuwse tobber naar Tokio REIMERS W AAL KAPT SUBSIDIE MUZIEKSCHOOL Nieuwe kernen moeten hogere Axelse lege's meteen betalen 2 Raad Veere besloot onverbiddellijk: ALMANAK J. Dieleman (pvda) derde wethouder in Axel Aanvaring op rede Vlissingen voor kou en regen zernm VERMIST MEISJE Werknemers in het bakkersbedrijf geen inspraak over vrij op koninginnedag Raad Hontenisse geeft 70.000 Olienijpleiding Le Havre-België Zwembadproblemen bij confrontatie Hoek-Terneuzen M In Axel op zondag geen kermis Beslissing over ruilverkaveling Kieldrecht 27 mei Films over oorlog en bevrijding voor archief Middelburg PROVINCIALE ZEEUWSE COUKXNT WOENSDAG 29 APRIL 1970 (ADVERTENTIE) VEERE De gemeente Veere gaat in beroep tegen de aanwijzing van Veere als beschermd stadsgezicht. Daartoe besloot de gemeente raad van Veere in haar vergadering van dinsdagmiddag, nadat uitvoe rig was gediscussieerd over een voorstel van b en w om tegen de aan wijzing géén beroep in te stellen. De Veerse gemeenteraad wil voorts over deze kwestie zo spoedig mogelijk een gesprek met de dienst mo numentenzorg, warin de bezwaren tegen het huidige plan van deze dienst zullen worden uiteengezet. Die bezwaren richten zich in de eerste plaats tegen de procedure, die is gevolgd. De gemeenteraad gaf unaniem te kennen zich gepasseerd te voelen. an Veere te kennen te geven dat men daar alleen het gebied vlaik rond de vesten als beschermd had gewiild. En kel leden van de raad waren het met het hele idee niet eens geweest. .De tegenstanders van toen hebben voor hon derd procent gelijk gekregen", aldus de heer Sturm. RAADSLEDEN VOELDEN ZICH GEPASSEERD Het raadslid J. A. A. Mol (gem. bel.) drukte zijn misnoegen over de gang van zaken als volgt uit: .Als we dit over ons kantje laten gaan, zijn we ons gezicht als gemeenteraad al kwijt voor dat ons gezidht als stad is beschermd. De raad is overal buiten gelaten. Wij zijn door de televisie voor een voldon gen feit geplaatst. Ook de heer D. Kasse (ar) was erg geschrokken toen, over het NOS-jour- naal dezer dagen plotseling werd mee gedeeld, dat veere tot beschermd stad- gezicht was verklaard, hoe goed het hem overigens ook gedaan had, Veerse beelden op zijn scherm te zien. ,Op deze wijze zijn we echter als gemeen teraad gepasseerd. Ook de overige le den van de gemeenteraad lieten zich in deze trant uit over de door mo numentenzorg gevolgde procedure. Wat het plan van monumentenzong be treft, daarin stond de raad niet aan het feit dat een groot gefbied buiten de ves ten van Veere binnen het .beschermde' gebied zou komen te liggen.' ,Het is een aanslag op de agrarische sector rond Veere en een beperking van het men selijk individu', aldus het raadslid Mol. ,De bewoners van de strook buiten de vesten zijn door de aanwijzing duide lijk gedupeerd en m hun vrijheid be knot' vond een ander raadslid. Het OHU-raadslrd A. Sturm had het allemaal wel voelen aankomen. Enkele jaren terug had monumentenzorg de wens reeds te kennen gegeven Veere. met een groot gebied er rondom tot beschermd stadsgezicht te verklaren. In de gemeenteraad was toen het voor stel In stemming gekomen om als wens Ook de heer Mol verheelde niet dat hij volstrekt geen vertrouwen had in de mensen van monumentenzorg: .Ik ben i mijn dood van monumentenzorg.' 'ethouder P. Abrahamse (ar) deelde deze mening over monumentenzorg niet. ,Wa.t zou er van Veere geworden zijn zonder monumentenzorg? een puin hoop!' Zoals Veere er nu uit ziet. was echter met het werk van monumentenzorg, meende de heer Mol: 't Is al het resul taat van particulier initiatief.' Burgemeester A. de Kam waagde nog een enkele poging om het b en w-voor- stel om geen beroep aan te tekenen te redden: ,Er is geen- sprake van, dat monumentenzorg de stroken buiten de vesten gaat bevriezen, het gaa om een zo goed mogelijke aanpassing'. De bur gemeester wees voorts op de financiële faciliteiten die er voor Veere aan de aanwijzing als beschermd stadsgezicht zitten, wanneer men bestemmingsplan nen gaat maken. Het grootste deel van de raad, onder aanvoering van de heer Mol en de heer Sturm wilde er echter niets van weten, ook niet van het voorstel van de heer De Kam om formeel in beroep te gaan en dat beroep later in te trekken, wan neer een bespreking met monumenten zorg positief mo ht uitvallen. Het col lege van b en w kreeg bij de pogingen om de scherpte van het raadsbesluit af te vlakken nog enige steun van de 1 Kasse. ADVERTENTIE Voor slechts enkele centen méér per glas geniet U van een jonge jenever van wereldklasse: DE KUYPER EXPORTJENEVER Leeuwse Rapport Een jongeman in Goes is, zo ver nemen wij wat laat, geheel tegen zijn gewoonte met een heel goed paasrwpport thuisgekomen. Acht, negen, acht, negen, negen, acht en zo ging het maar door. Het rapport icerd slechts ontsierd door een persoonlijke noot van de directeur, die een lelijke domper op de feestelijke cijfrreks plaat ste: Jan schrijft allerbelabberdst'. ,Een heel mooi rapport', vonden zijn ouders, ,kïjk er staat ook nog iets onder'. Ze hebben er een hele avond door een loep naar zitten staren, maar ze konden er niet. uitkomen. Op de aansluitende ou deravond zijn ze naar de directeur gestapt. ;t Was een goed, rajpport, maar wat hebt U er toch onder gezet De man tuurde er zelf enige tijd naar en besloot toen; Éven de bril halen'. Jan schrijft allerbelabberdst', las 'hij tenslotte, ,ja, dat staat er, Jan schrijft allerbelabberdst.' Met een bemoedigende glimlach, toaarin welwillendheid lag, liet. hij de ouders van zijn pujtil achter. AXEL De gemeenteraad van Axel heeft gisteravond de heer J. Dieleman (pvda) met negen van de veertien stem men tot derde wethouder benoemd. De heer M. L. M. IJsebaert (kvp)die kan didaat werd gesteld door de fracties \an KVP Gemeentebelang kreeg vyf stemmen. Over de persoon van de derde wethou der waren de overige fracties het van tevoren kennelijk zo eens geworden, dat men het tijdens de vergadering niet eens meer nodig achtte tot een formele kan didaatstelling over te gaan. Dat die kan didaat de heer Dieleman was, bleek dan ook uitsluitend uit, de uitslag ran de stemming. Vóórr de stemming reageerde de heer P. A. C. H. Dierick (kvp) nog even op de uiteenzetting die de heer Dieleman in de vorige raad over de voorgeschie denis van de wethoudersbenoeming gaf. De heer Dieleman motiveerde bij die gelegenheid de .ommezwaai' van de PvdA-raadsfractie. In antwoord op het betoog van de heer Dierick zei hij gister avond de reactie van de KVP liever di rect te hebben gezien, omdat er dan ten minste een punt was gezet achter een, wat hij noemde, .onverkwikkelijke af faire'. met zijn promotie van raadslid tot wet houder. Hij zei, dat de toestemming van gedeputeerde staten tot het benoemen van een derde wethouder alleen voor de komende zittingsperiode geldt. Wel ver klaarde hij te hopen en te verwachten dat het door een wetswijziging mogelijk wordt ook In de verdere toekomst met drie wethouders te opereren. VLISSINGEN Op de rede van Vlis singen heeft zicli algelopen nacht een aanvaring voorgedaan, waarby drie schepen waren betrokken. De Franse .Martinique', 4309 brt, van de Compagnie Génemie Transatlantique te Parijs kwam omstreeks kwart voor een in aanvaring met het Pooiise vracht schip ,K. I. Galczynsky', 5587 brt, eigen dom van de Polish Ocean Lines en de Westduitse .Moselstein' van 6994 brt, eigendom van de Norddeutsche Lloyd in Bremen. Het Poolse schip liep schade op boven de waterlijn. De .Martinique' en de .Moselstein' meldden geen schade. Het Franse schip heeft kort na de bot sing de reis naar Antwerpen voortgezet. Examen den aan de lagere agrarische school Goes de volgende leerlingen: C. Boone, Borssele; L. Klap, Wissenker- ke; M. J. Nijsse, Ellewoutsdijk; C. Rijk, Ovezande; C. Schrijver, 's-Heer-Arends- kerke; P. Wattel, Wissenkerke; voor akkerbouw en veeteelt: L. Kaboord Wolphaartsdijk; H. de Leeuw Rilland-Bath; P. C. van Oeveren Kort- gene; voor groenteteelt en fruitteelt: J. A. Rijk Heinkenszand; J. M. Rijk Ovezande; A. L. Vermue Heinkenszand M. A. van 't Westeinde Ovezande; voor akkerbouw, veeteelt, groenteteelt en fruitteelt: L. Paauwe Yerseke; voor akkerbouw, veeteelt, groenteteelt en bollenteelt. Er werden geen leerlingen afgei De diplomauitreiking vond plaats op 24 april. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor semi-arts de heer R. Ba ren tsen vroeger te Middelburg. regenjassen in alle prijzen, kort, op de knie, maxi. terlenka en katoen, gevoerd en ongevoerd, normaal en getailleerd. 75,00 - 159,00 L. DELFT 86H8 MIDDELBUR6 PZC OP KONINGINNEDAG Op Koninginnedag zal de krant verschijnen. Onze kantoren zuilen die dag geopend zijn van 10.00 tot. 12.00 uur. Op 5 mei a.s. zal de krant niet verschijnen. Onze kantoren zullen die dag gesloten zijn. GOES. Dit is het Goese meisje Aagje Jacoba Tholenaar (18), dat sinds zondag 19 april wordt vermist. Zoals wij reeds eerder meldden is het meisje die dag ver trokken naar Bergen op Zoom. Sinds dien heeft niemand meer iets van haar vernomen. De Goese gemeentepolitie zal gaarne nadere inlichtingen horen. VLISSINGEN De Vlissingse werk nemers in het bakkersbedrijf zijn onte- reden. Ontevreden omdat er over het al dan niet vrij zyn op koninginnedag geen enkel overleg is gepleegd. Het lan delijk hoofdbestuur van de bond van werknemers in de agrarische voedings- en genotmiddelen van het NKV kon met de werkgeversbond niet tot over eenstemming komen. Het hoofdbestuur adviseerde zodoende de afdelingsbestu ren om de kwestie van koninginnedag plaatselijk met de werkgeversbond te regelen. De werkgevers kregen een on geveer gelijkluidende circulaire. Ver schillende werkgevers hadden inmiddels reeds hun personeel vrijaf gegeven, zen der op de hoogte te zijn van de rege ling van de organisatie. De secretaris van de Vlissingse bond van werknemers, de heer A. v. d. Made, trachtte diverse malen door middel van een brief contact op te nemen met de secretaris van de werkgeversorganisa tie .Samenwerking Bevordert Welvaart', de heer C. Henderikx te Souburg, om een afspraak te maken voor een avond om de kwestie te regelen. Op deze brie ven kwamen geen of onvolledige ant woorden. Duidelijk werd in ieder geval dat de heer Henderikx overleg niet no dig vond en er ook niets voor voelde. De heer Van der Made heeft nog enkele malen telefonisch contact met de heer Henderikx opgenomen, maar deze bleef bij zijn standpunt. Het gaat de heer Van der Made volgens zijn zeggen niet in de eerste plaats om deze vrije dag, maar om het feit dat er van de zijde van de werknemers geen enkele in spraak is geweest, terwijl juist door het hoofdbestuur een gemeenschappelijke regeling werd voorgestaan. De heer Van der Made heeft overigens diverse voor stellen gedaan, bijvoorbeeld om een hal ve dag vrij te geven, of door dagelijks een uur over te werken en de verloren tijd van de vrije dag in te halen, maar er werd niet ou deze voorstellen gerea geerd. De heer C. Henderikx verklaarde des gevraagd, dat hij inderdaad niet het hut inzag van een overleg met de heer Van der Made, omdat voor deze zaken een Vlissingse Bedrijfscommissie staat, waarin vertegenwoordigers van bakkersbedrijven zitting hebben. Deze commissie zou hem hierover ech ter niet hebben benaderd. Hij zei verder dat er wel overleg is gepleegd met diverse bakkerspatroons waarna zijn werkgeversorganisatie een circulaire deed uitgaan met het advies op koninginnedag vrijaf te geven. KLOOSTERZANDE Behoudens een paar op- en aanmerkingen heeft de ge meenteraad van Hontenisse zich dinsdag -avond akkoord verklaard met. een kre diet van maximaal 70.000 voor de ver betering van de huidige burgemeesters woning. Dit besluit viel tijdens een bij zondere vergadering, die werd belegd vanwege het feit. dat het college het een ongewenste situatie vindt, dat de per 1 april il benoemde burgemeester Somers voortdurend tussen zijn oude standplaats Hoedekenskerke en de gemeente Honte nisse op eri neer moet reizen. Loco-burgemeester P. J. Everaert. voor deze ene gelegenheid de hamer hanteerde, wees c-r in zijn toelichting op, dat het geraamde bedrag wel te billij ken is, indien men in aanmerking neemt, dat het onderhoud van deze ambtswo ning steeds op de lange baan werd ge schoven het pand was een aflopende zaak waaraan geen geld meer moest worden gespendèerd. Na de gemeente- lil'ke herindeling bleek evenwel dat men zioh voor de gemeente Hontenisse geen betere representatieve burgemeesterwo ning op stand kon indenken dan de be staande. Dus koos het college voor ver bouwing. Het raadslid P. J. Mangnus (gem. bel.) vond de speling van ,f 10.000 veel te ruim, die het college ,met het oog op mogelijke verrassingen bij de uitvoering van het werk' in de verbouwingsnota had opgenomen. Hij was van mening dat een post onvoorziene kosten van 4.000 wel genoeg flexibiliteit bood. De voor zitter onderstreepte hierop nog eens uit drukkelijk wat min of meer al in de brief aan de raad was gesteld, namelijk beneden de kostengrens dat men zoveel mogelijk de begroting aanhoudt en dat de verbouwing zeker niet meer, maar ongetwijfeld minder dan zeventig mille zal bedragen. De heer L. F. Anne drong er tenslotte nog bij het college op aan. dat het er op toeziet dat de uitbesteding van de opdrachen zo eerlijk mogelijk onder de neringdoenden in de gemeente geschiedt. (Van onze correspondent) BRUSSEL In Brussel zullen op minis terieel niveau besprekingen worden ge voerd tussen de Franse en de Belgi sche regering over een mogelijke olie- pijpleiding Le Havre - België. Een en ander houdt verband met pl nen van de Franse regering Le Havre toegankelijk te maken voor zeer grote tankers. Binnen de eerstvolgende tien jaar zouden die plannen worden verwe zenlijkt. Daarna zal Le Havre via pijp leidingen en kleinere tankers een groot deel van Noordwest-Europa van olie kunnen voorzien tegen voorwaarden, die in verhouding tot die voor olie. gele verd via andere havens, aantrekkelijk zouden zijn. In de gehoorzaal te Hoek waren dins dagavond talrijke vertegenwoordigers an kerken, verenigingen enzovoorts sa mengekomen om kennis te maken met en openhartig problemen voor te leg gen aan het voltallig college van b en groot-Terneuzen. Burgemeester Asclioff vertelde dat men zich niet geannexeerd moet voelen maar een levend deel van het nieuwe geheel inoest uitmaken. 'Ook zei hij dat het college zo gauw mogelijk een beeld van wat er in de ge meenschap Hoek leeft, moet krijgen. Het moeilijkste probleem werd het eerst aan de orde gesteld, namelijk de afwijzing van het raadsbesluit van de oude gemeenteraad tot het bouwen van een zwembad door gs op grond van finamcieringsoverwegingen. De heer v. <L Peyl pleitte voor het snel opnemen van de zwembadplannen. ,Deze bloeien de gemeenschap heeft er recht op, het zwembad zit ons hoog', zo zei hij. Het college beloofde al het mogelijke te zul len doen en als pleister op de wonde zullen de schoolkinderen van Hoek voortaan in het instruotlebad .De Honte' kunnen leren Er werd verder gediscussieerd over de uitbreiding van de DOW op de mossel- banken, de uitbreiding van Hoek als woonkern, de aankoop van de Hoekse kreken en wensen van de toneelgroep ten aanzien van de gehoorzaal. Deze toneelgroep zal waarschijnlijk in stichting Zuidlandtheater worden dergebracht, deelde wethouder Barbé mede. Het college deed tot slot het voorstel om te komen tot een permanent over legorgaan tussen de woonkern Hoek en het gemeentebestuur. Het vroegere college van Hoek, be staande uit de heren J. v. d. Peyl, L. M. Jansen, J. D. Haak met een nog te kiezen vertegenwoordigster werden ge machtigd, het orgaan voor 1 juni te formeren. Met de wens dat Hoek een representatieve dorpsraad zou krijgen, besloot de burgemeester de geanimeer de bijeenkomst. HANS WEEKT Ken succesvol le tobber kan men de zeven*.: er. - jarige Pieter Borg uit Hanaweert noemen. Met drie jongens van zijn school, het Juvenaat Bergen op Tokio'. Dat betekent dat de vier scholieren met één van hun leraren naar Japan en Thailand mogen. De trip duurt van tot en met 27 juli. Op het program ma staat onder meer een bezoek aan de wereldtentoonstelling in Osaka. Wat er verder gaat ge beuren weet Pieter nog niet, hij heeft het reisprogramma nog niet ontvangen. Pieter zit nu in de vijfde klas gymnasium Hij heeft al eerder buiten het Europese continent rondgekeken: Kerstmis 1968 bracht hij ir Canarisohe I TIp 7.ppnwcA Raadslid J. Lako (cliul toonde zich een tegenstander van het afschaffen van de subsidie voor de muziekschool. Hij wees er op, dat momenteel 71 leerlingen uit Rcimcrswaa! les krijgen van deze in stelling. Burgemeester mr C. Pijl Hogeweg re- Icenae de raad voor, dat de subsidie KRUININGEN muziekschool staat niet meer op de subsidielijst van de gemeente Reimerswaal. Dit is één van de ge volgen van het uitgebreide subsi- dievoorstel, dat de Reimerswaalse raad dinsdagavond na lange dis cussies heeft geaccepteerd. De raadsvergadering werd gehouden in het dorpshuis te Kruiningen. (ADVERTENTIE) Doe mee aan onze jubileum enquête f10.000.-AAN PRIJZEN kies de zeven best geklede mannen van Nederland Zie advertentie in Zeeuwsch-Vlaanderen extra RAAD VOELDE NIET VOOR ETAPPES AXEL - De fracties van KVP meentebelang in de Axelse raad heb ben gisteravond een vergeefse poging gedaan de inwoners van de voormalige gemeenten Koewacht, Zuiddorpe en Overslag in twee etappes te wennen' aan de veel hogere leges, begraafrech- ten en besmettelijke ziekten-gelden van de voormalige gemeente Axel. Dat gebeurde bij de behandeling van een voorstel om de genoemde gemeen telijke heffingen van het ,oude' Axel van toepassing te verklaren voor het hele grondgebied van de nieuwe ge meente Axel. De heer M. L. M. IJsebaert (kvp) noemde het ineens gelijk trekken van de heffingen veel te rigoreus, omdat het zou gaan om verhogingen van 50 tot 100 procent. Als voorbeeld noemde hij, dat trouwen in de vroegere ge meente Koewacht op werkdagen 15 kostte en op zaterdagen 35, terwijl er nu respectievelijk 25 en 100 voor neer zal moeten worden geteld. Hij be toogde, dat de aan Axel toegevoegde kernen in veel gevallen toch a.1 extra kosten zullen moeten maken, terwijl de kernen bovendien (nog) niet beschikken over dezelfde faciliteiten als de kern Axel. Dergel ijlce onpopulaire maatre gelen zullen het alleen maar moeilijker maken de kernen geruisloos naar elkaar toe te laten groeien', aldus de heer IJse baert. Wethouder D. J. Oggel betoogde, dat een verhoging in etappes alleen maar extra administratief werk en kosten zou betekenen. Hij stelde zich op het standpunt, dat alle kernen recht hebben op een gelijkwaardige verzorging, maar dan ook gelijke belastingtarieven zullen moeten betalen. De heer IJsebaert vond, dat de gemeen te dan eerst maar eens moest zorgen dat de voorzieningen in alle kernen ge lijkwaardig zijn. Het voorstel om in etapi stemmen verworpen. Heteroseen De fracties van KVP en GB zagen even eens een poging stranden om de pink- sterkerniis in de kern Axel ook op zon dagmiddag te laten .draaien'. In de kernen Koewacht, Zuiddorpe en Overslag zullen der kermissen wel op zondag open mogen zjjn en GB zeiden dan voerders van KVP en GB zeiden dan ook niet in te zien waarop in een hete rogeen samengestelde gemeente als Groot-Axel voor een van de kennen een uitzondering zou worden gemaakt. Bur gemeester M. K. van Dijke gebruikte ae heterogene bevolkingsopbouw juist als motief om de uitzondering voor Axel te onderstrepen. .Gezien de mentaliteit in de kern Axel is het verstandiger de kermisvermakelijkheden op zon gesloten te houden', zei hij. Bij een stemming hierover bleek de meerder heid van de raad het met dit standpunt eens. De raad ging akkoord met de aanschaf van een veegmachine van ƒ35.500. De heren M. L. M. IJsebaert, P. Apers en P. Dierick stemden tegen, omdat ze niet voldoende inzicht hadden in de fi- nancierings- en exploitatiemogelijkhe den en het rendement van de machine. Wethouder Oggel kon de gevraagde op heldering niet verschaffen, maar wel zei hij dat de machine de goedkoopste ver vanging is de gsw-ploeg (4 man) die nu de straten schoonhoudt. De raadsleden benoemden de leden voor negen adviescommissies en vertegen woordigers in 12 besturen. Dat ging, op een uitzondering na, zonder hoofdelijke stemming. De Heren C. Smies en A. J Fermont werden tot respectievelijk eer ste en tweede waarnemend-gemeentese cretaris beëdigd. Bij de rondvraag pleatte de heer Apers voor meer en betere mogelijkheden tot zwemonderrieht in Koewacht. De heer Hamelink vroeg het college in de be groting 1971 rekening te "houden met een progressie in de gemeentelijke be lastingen. De heer M. 't Gilde vroeg b en w een commissie midden- en klein bedrijf in te stellen. De heer Apers ver zocht het college nog een betere oplos sing te zoeken voor het ruimtegebrek op de r-k school in Koewacht. Er wordt momenteel, in afwachting van de mo gelijkheid tot uitbreiding, gebruik ge maald van een behuizing op ruim een kilometer van de school. volgens de bestaande regeling Reimers waal jaarlijks tussen de 15.000 en 20,000 gulden gaat kosten. ,En nou kijk ik niet op 1000 gulden'. Volgens de burge meester wil Reiimerswaal alleen instel lingen ten algemenen nutte subsidiëren. Bij de muziekschool is dat volgens hem maar gedeeltelijk het geval, namelijk alleen wanneer les wordt gegeven aan leerlingen, die in een harmonie of een dergelijk muziekgezelschap gaan spelen. .Subsidie is niet nodig voor kinderen, die als hobby piano leren spelen, daar geniet de gemeenschap niet van.' Omdat b en w gebleken is, dat een deel van de plaatselijke muziekgezelschappen hun nieuwe leden zelf lesgeven, wilde de burgemeester het vrijkomende sub sidiebedrag liever verdelen onder die ge zelschappen. Raadslid Lako was het er in principe mee eens, dat privé-muzieklessen niet behoeven te worden gesubsidieerd. Aan de andere kant woog voor hem zwaar, dat het lesgeld voor de muziekschool is aangepast aan liet inkomen van d( ouders van de leerlingen, zodat ook min der draagkrachtigen van de school kun nen profiteren. Hij stelde voor de subsidie op andere leest te schoeien. De burgemeester zei, dat drt kan worden bekeken. .Voor dit jaar staat de subsidie in ieder geval al vast', aldus raadslid E. A. Süy (kvp). Hij maakte een eind aan het gesprek door te stellen, dat de raad nog de muziekschool kan discussiëren meer liet uiittredingsbesluit ter sprake komt.' Het totale subsidievoorsteJ van w werd aangenomen met elf stemmen voor eu vier tegen. Op verzoek van de heer Lako werd in het voorstel de sub sidie voor de WV verhoogd van 500 5 hier LEGSELS WEIDEVOGELS BEDREIGD DOOR LANDBOUW- WERKZAA1HEDEN AMSTERDAM (ANP) De legsels van weidevogels, (lie in veel gevallen reeds enkele weken zjjn bebroed worden volgens de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels ernstig be dreigd door laitdbouwwerkzaamtieden, waarin ais gevolg van de ongunstige weersomstandigheden van het voorjaar een aanzienlijke achterstand is ontstaan. De vereniging doelt onder meer op het eggen en slepen, welke werkzaamheden nu op en later tijdstip en in een korter tijdstip zullen moeten plaatsvinden. De vereniging heeft in dit verband een be roep gedaan op de akkerbouwers en veehouders om alvorens deze werkzaam heden uit te voeren de nesten van de weidevogels op te sporen en te markeren met stokken, waarvoor zonodig een be roep kan worden gedaan op de plaat selijke vogelbeschermingswachten of vo gelwerkgroepen. HULST In ,De Koning van Enge land' te Hulst zal op woensdag 27 mei een beslissing worden genomen over het al of niet doorgaan van do ruilverka veling Kieldrecht. Voor de vergadering, die om 10 uur begint, worden opgeroepen zij, die bij het kadaster bekend staan als hebben de recht van eigendom, opstal, erfpacht, beklemming, vruchtgebruik en gebruik of bewoning op onroerende goederen, be horende tot het blok vaa dit ruilvcrka- velinigsgebied. Nadat de gelegenheid is gegeven tot het verkrijgen van nadere inlichtingen omtrent de ruilverkaveling en zonodig terzake toelichting is gege ven, zal, na al of mlet schorsing van de vergadering, gelegenheid tot stemmen, betreffende het doorgaan of niet van de ruilverkaveling, bestaan tot 13.00 uur. MIDDELBURG Tijdens een huldigingsbijeqnkomst van Middel burgse politiereservisten heeft de heer P. Castenmiller uit Middel burg, bekend en ambitieus ama teurcineast, burgemeester drs P. A. Wolters twee films aange boden, bestemd voor het archief van de gemeente. In de eerste film, .Walcheren herrezen', zijn authentieke opnamen verwerkt vajn oorlog, watersnood, bevrijding en herstel van Walcheren en Mid delburg. In de tweede film, .Mid delburg-Journaal' heeft de cüneast Castenmiller seizoendrukite, ste- deschoon en folklore (d'e ringrtjj- derijen) vastgelegd. De films heb ben een gezamenlijke speeldeur van ongeveer een uur. In .Walche ren herrezen' zijn onder meer op namen ingelast van het bombar dement van de dijken op Walche ren. Burgemeester drs Wollens aanvaardde die films namens de gemeente en lichtte zich in een hartelijk dankwoord tot de heer Castenmiller. koud Wisselende bewolking niet enkele re gen- of hagelbuien, maar in het zui den aanvankelijk nog veel bewolking met tijdelijk regen. Matige tot krachtige, aan de kust nu en dan harde t-ot stormachtige wind tus sen west en noordwest. Dezelfde of iel» lagere temperaturen als dinsdag. Vooruitzichten voor donderdag en vrij dag: Regen of hagelbuien. Later meer zon, aanhoudend koud met grote kans op nachtvorst. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor donderdag: aantal uren zon: 2 tot 7; min. temp.: 0 tot 4 graden onder normaal; max. .temp.: 2 tot 7 graden onder normaal; kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 3 tot 9; min. temp.: 1 tot 6 giraden onder nor maal; max. temp.: 2 Lot 7 graden on der normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Normalen voor 1-5 mei, respectievelijk min. temp. en max. temp.: Den Helder 7 12 Eelde De Bilt Vlissingen Vlv Zuid-Limburg 14 30 april Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2