275 ABN Spaarbiljet 1970176 Geldboeten voor niet rooien van besmette pruimebomen haarkleurspoeling kent u een betere? ZEEUWSCH-VLAANDEREN Trainingsprogram, zwemmers werd in Eekloo afgesloten f100.- groeit naar f155.- in vijf jaar en acht maanden Algemene Bank Nederland wofnsdag 29 april 1970 Wissel Zeeuws -Vlaanderen provinciale zeeuwse courant II op crèmebasis 2 behandelingen per tube 26 sprankelende tinten FRUITTELERS VOOR ECONOMISCHE POLITIERECHTER NIET EENS MET CONCLUSIES P.D. MIDDELBURG Door de econo mische politierechter te Middel burg zijn maandag een aantal fruit telers, die hadden geweigerd voor een bepaalde datum zieke pruime bomen te rooien en te vernietigen, tot geldboeten veroordeeld. De te lers hadden opdracht tot verwijde ring van de de bomen gekregen van de plantenziektenkundige dienst. Het merendeel van de fruittelers verklaarde voor de politierechter niet aan de opdracht gevolg te heb ben gegeven, omdat zij van oordeel waren, dat de bomen niet waren aangetast. P. de J. uit Kapelle verklaarde ter zit ting: zelfs, Iilij te zijn voor een onpar- tijdige rechter te kunnen verschijnen, omdat nu tenminste de onjuistheid van de conclusies van de planteziektenkun- dige dienst zou kunnen worden aange toond. De J. zei voorts, dat het een eigen be lang van de fruitteler was om door ziek te aangetaste bomen te rooien. Ook op zijn bedrijf was dat in. de afgelopen ja ren gebeurd met het resultaat, dat de bomen tihans kerngezond waren. Een bewijs daarvan waren wel de goede prij zen, die de pruimen op de veiling had den opgebracht. Aldus De J. die voorts betoogde niets van een onderzoek door de planteziektenkundige dienst te heb ben afgeweten en evenmin, toen hij daarom verzocht een .bewijs' van de dienst te hebben verkregen. .Hier zou sprake zijn van kapitaalver nietiging waar voor ons telers geen erfkele vergoeding tegenover staat. Als gedupeerden wordt ons zelfs het recht op een degelijk onderzoek ontzegd'. Zo zei De J„ dié de rechter dan ook om vernietiging van het bevel tot a-ooien verzoaht. Nadat getuige-deskundige-n van de planteziektenkundi'gen dienst wa ren gehoord, zei politierechter mr P. van Empel de conclusies vam de dienst wel degelijk te kunnen onderschrijven vooral ook, oimdat de bladmonsters ook nog eens waren onderzocht door de dienst te Wageningen, waarbij eveneens dui delijk was aangetoond dat de bomen door een schadelijk organisme waren aangetast. Naar de mening van mr Van Empel was dat een voldoende bewijs en was verder onderzoek niet nodig. De straf, die officier mr Th. Lebret voor het niet rooien van de betrokken 19 bomen vorderde een boete van 500 gulden, waarvan 450 gulden voor waardelijk met de bijzondere voor waarde. dat de bomen alsnog bin nen een maand zouden worden ge kapt -werd dan ook conform door de economische politierechter opge- legd. De fruitteler J. S. uit Kattendijke werd veroordeeld tot een boete van 250 gul den waarvan 200 gulden voorwaarde lijk eveneens onder voorwaarde binnen een maand alsnog aan opdracht van de dienst te voldoen. Het bedrag van de voorwaardelijke boete was aanmerke lijk geringer dan in de zaak tegen De J omdat het ook om een veel kleiner aantal pruimenbomen ging, naimelijk drie. S. had opdracht gekregen om in totaal 67 bomen van zijn perceel te verwijderen. De teler was het met de dienst eons, dat het merendeel, dus 64, inderdaad ziek was en had ze dan ook gerooid. Ook voor de rechter hield hij echter voet bij stuk, dat de resterende bomen, die van een ander soort waren, beslist niet waren besmet. Naar zijn mening waren de controleurs van de dienst veel te vroeg in het Jaar geko men om werkelijk naar behoren een ziektebeeld te kunnen constateren. Het districtshoofd van de planteziek tenkundige dienst, J. van de V.. die als getuige optrad, wees erop. dat Wagenin gen de bevindingen van zijn dienst niet alleen had bevestigd, maar er zelfs op had gewezen dat het rooien van de bo men geen enkel uitstel gedoogde. De officier, die dezelfde straf eiste als de rechter later oplegde, stelde nog dat utt hel opleggen van de boete duidelijk kon worden opgemaakt, dat de teler diende uit te voeren hel geen hem hier door de dienst was opgelegd. Bij de fruitteler W B. uit Kapelle ging het om 33 pruimebomen. B. verklaar de dat het tijdstip waarop hi1 de bo men had moeten rooien ongelukkig was gevallen, deels door drukke werkzaam heden elders in liet bedrijf, waardoor hij de tractor hard nodig had gehad, (ADVERTENTIE) maar ook omdat door het natte jaarge tijde de grondstructuur door rooiwerk- zaamheden teveel zouden worden be schadigd. Omdat B. inmiddels toch de bomen had verwijderd beperkte zich eis en vonnis tot een boete van tien gul den. Omdat ook de teler W. D. uit 's-Graven- polder alsnog de bijl in de door de dienst als ziek bestempelde bomen had gezet, werd hem eveneens slechts een boete van tien gulden opgelegd. J. K. uit Wemeldmge, die bij verstek voor hetzelfde feit terecht stond werd veroordeeld tot een boete van 150 gul den, waarvan 100 gulden voorwaarde lijk eveneens onder voorwaarde de bo men binnen een maand te verwijderen. De handelaar P. K. uit Terneuzen werd, conform de eis van de officier, veroor deeld tot een boete van 15 gulden, om dat hij bij een controle in bezit, bleek te zijn van bussen met bestrijdingsmid delen voor planteziekten, die in Neder land niet waren toegelaten. Naderhand bleek het echter slechts om onjuiste etiketten te gaan. Tot een boete van 50 gulden, eveneens conform de eis, werd de firma D. te Goes veroordeeld. Dit bedrijf bleek in bezit te zijn van een niet toegelaten ontsmettingsmiddel voor landbouwge wassen. Terwijl hij niet in het bezit was van de daarvoor vereiste papleren had J. de B het beroep van élektro-technisch insta.! - leur uitgeoefend. Mr Lebret wees erop, dat De B. al eerder voor dit feit was veroordeeld en eiste een boete van 150 gulden en stillegging van het installatie bedrijf voor de tijd van zes maanden. Het vonnis was conform. J. M, uit Middelburg, aan wie hetzelf de feit was tenlastegelegd kreeg een uitstel van drie maanden omdat hij. zo verklaarde hij ter zitting, bir examen zou afleggen. W. W. uit Middelburg, die slechts in het bezit was van een ontheffing voor het verkopen van gebruikte radio- en televisietoestellen, bleek bij controle ook handel te drijven in nieuwe toestellen. Een vertegenwoordiger van de kamer van koophandel verklaarde dat M. wel een vergunning had aangevraagd om ook nieuwe toestellen te mogen verko pen maar eerst via een test zijn vak- bekwaamhled op dit terrein zou moeten aantonen. Mr Van Emnel veroordeelde W. tot een boete van 60 gulden, nadat de officier eerder 75 gulden had gevor derd. De caféhouder W. G. uit Sluis stond terecht omdat het perceel waarin hij zijn bedrijf uitoefende niet bleek te voldoen aan de in de warenwet gestel- die voorwaarden. Mn Van Empel die. con form de els van de officier, G. een boete van honderd gulden oplegde, wees er voorts op dat" indien binnen redelijke tijd niet alsnog aan de voorwaarden zou worden voldaan, sluiting van het café zou kunnen volgen. OOSTBURG VOORLICHTING OVER VOORTGEZET ONDERWIJS In de kantine van de tedhmische sohool te Oostburg hield de openbare lagere school een goed bezochte ouderavond. Na een welkomstwoord van voorzitter van de oudercommissie, de heer C. J.' Holtslag, kregen drie hoofden van scho len voor voortgezet onderwijs het woord, die elk voor hun schooltype een uiteen zetting gaven over de studie mogelijk heden. De heer drs H. P. Waalwijk, rector van de Oostburgse rijksscholen gemeenschap Koningin Wilhe.'mina' sprak over de verschillende richtingen van onderwys op zijn school, t.w. na de brugklas de mogelijkheid van een 3- of 4-jarige mavo, havo en vwo waar van laatstgenoemde nog de keuze iaat tussen atheneum en gymnasium. Verder besprak hij "nierbij ook de verdere stu diemogelijkheden en de keuzevakken pakketten bij de eindexamens. De directrice van de huischoudschool .Prinses Marijke' te Schoondijke. mej. Kooyman, gaf een inzicht in de ver houding tussen praktische en theore tische lessen op haar school, de brug klas en de diverse mogelijkheden tót een verdere studie na het behalen van het diploma. De heer A. P. de Grocte. wnd. directeur van de techniscjhe school te Oostburg" merkte in zijn teoelichtmg op dat zijn school nog steeds aangewe zen is op het geven van onderwijs aan jongens, maar elders toch ook al meis jes op soortgelijke scholen onderwijs volgen. Hij gaf ook een ovei-z:c|ht var de opbouw van de school vanaf het brug- jaar. Van de geboden gelegenheid tot het stellen van vragen werd een dank baar gebruik gemaakt. Hierbij kwamen o.m. aan de orde het doubleren in de brugklas de moeilijkheid by het kiezen van een keuzevakpakket in verband met mogelijkheden tot verdere studie, per soonlijkheidsvorming en sexiuele voor lichting. Doordat het voorlichtingsgc deelte van deze ouderavond zoveel tijd in beslag nam, moest het huishoude lijk gedeelte tot een later tijdstip wor den uitgesteld. Kaartcompetitie De ambtenaren vereniging Oostburg sloot vrijdagavond het winterkaartsei- i in hotel-café .Victory' af. Wed strijdleider B. Schrier maakte tijdens bijeenkomst de uitslag bekend van de totale kaartcompetitie van de afge lopen winter, waarvoor 13 avondudtsla- gen bepalend waren. De eerste 6 prijs- 1. W. Klerks; 2. J. Marteijn; 3. M. Ver- cruijsse; 4. J. van Hauwe; 5. P. Moens; 6. Mevrouw J. te Beek. Plattelandsvrouwen bijeen De leden van de afdeling West Zeeuwsch- Vlaanderen van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen kwamen dezer dagen bijeen in hotel-café ,Chez René' te Oostburg. De heer Th. van Kouteren uit Aardenburg hield een lezing over haarverzorging, een onderwerp waar voor de dames zeer veel belangstelling hadden. Ook liet hij een aantal pruiken en haarstukjes zien. terwijl enkele da mes-modellen verschillende kapsel toon den. Verder was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Gecombineerde bi'eenkomst NCVB en CPB In het Nederlandse hervormd kerkcen trum te Oostburg werd dezer dagen een zeer goed bezochte gecombineerde ver gadering gehouden voor leden van de afdelingen West Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse christen vrouwen bond en van de christelijke plattelands vrouwenbond in de opening met gebed en schriflezing door de voorzitster van de CPB. mevrouw S. de Feijter-van der Hoofd uit Schoondijke. sprak me vrouw S. Kolff-Hoogendoorn uit Aar denburg als presidente van de NCVB een welkomstwoord en hield een medi tatie over .Het volgen van Jezus'. Spre ker op deze bijeenkomst was ds J. Wes- sel uit. Middelburg, directeur van de stichting Jeugd en Jongerenwerk in Zeeland overliet onderwerp: .Vooroor deel', waarover na de pauze in discus- sieverband vragen werden gesteld. SLUIS Afdeling PvdA Sluis- Retranchement SLUIS In café-restaurant .Wilhel- mina' te Sluis vond een vergadering plaats van de Partij van de Arbeid onder voorzitterschap van de heer J. Versprille uit Retranchement. De afdeling Retran- chement werd omgevormd tot de afde ling Sluis - Retranchement. Omdat er in Sluis geen afdeling bestond zullen de verspreide leden, die in Sluis wonen an het ledenregister worden ingeschreven en werd het bestaande bestuur uitge breid met een 2-tal leden uit Sluis, na melijk de heren J. P. J. Wage en G. J. van Oorschot. De heer P. Faas, be stuurslid in Retranchement wenste af te treden en in zijn plaats werd geko zen de heer Th. van Soolingen uit Re tranchement. Winkelweek van slart met muziek en majorettes De winkelweek te Sluis werd zaterdag op feestelijke wijze geopend met een concert op de Markt van de Harmonie uit Terneuzen met medewerking van het Majorettenpeloton. Voor dut concert bestond een goede belangstelling en de waardering bleek uit een spontaan ap- ZUIDZANDE Openbare school gaf uiltoering In hotel .De Roode Leeuw' te Zuidzan- de vond de jaarlijkse uitvoering plaats van de plaatselijke afdeling van de ve reniging voor openbaar onderwijs. Het programma werd verzorgd door de leer lingen _van de openbare lagere school voor basisonderwijs. De heer J. van La- re sprak een woord van welkom tot de aanwezigen in het bijzonder tot de heer J. Vermeulen uit Waterlandkerkje als vertegenwoordiger vam het provinciale bestuur. Voor de pauze brachten de leer lingen op muzikale wijze (blokfluit etc.) verschillende stukjes zoals .Zeg kwezel- ke wilde gij dansen," ,Hoe de kleermaker dertig rovers fopte.' en dergelijke. Na de pauze werd een toneelstukje voor het voetlicht gebracht, namelijk ,De Bom.' een vrolijk spel in vier bedrijven. De heer L. de Rcoy. voorzitter van de ou dercommissie van de schcol bracht aan het einde van de avond dank aan allen die op een of andere wijze hun mede werking aan het welslagen van deze avond hadden verleend. De belangstel ling van de zijde van de ouders en van de leden van VOO was groot. Vergadering VVO Op een vergadering van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs te Zuidzande werd de heer J. van Lare, hoofd van de openbare lagere school voor basison derwijs, gekozen als voorzitter van de VOO. Hiermede werd een vacature ver vuld die reeds 3 jaar vacant was en ge durende die tijd werd waargenomen door de heer A. Goedegebuur. KLOOSTERZANDE Pianoconcert in Kloosterzande Op vrijdag 1 mei aanstaande zal in de Nederlands hervormde kerk te Klooster zande een pianoconcert worden gegeven door de bekende pianist Geoffrey Madge. Deze van ongme Australische pianist, d:e overigens al jaren in Nederland ver blijft. heeft reeds eerder geconcerteerd in Kloosterzande. Het concert begint om S uur :s-avonds. Tijdens het concert zal de pianist de prachtige coneei"t vleug el van de Zeeuwse muziekschool uit Tér- neuzen bespelen. Gevonden voorwerpen loosterzande zijn inlichtingen te beko men omtrent de navolgende gevonden voorwerpen. 2 heren- en een damespols horloge. 1 dameshorloge. 1 goudkleuri ge 'hercnhorloge met rekband, 1 geva rendriehoek, 1 gouden zegelring" met blauwe steen. In het stedelijk zwembad in Eekloo werd het zaterdagstrainingsprogramma van het seizoen 1969-1970 afgeslo ten met een bescheiden wedstrijdpro- gramma. De volgende winter hopen de beide verenigingen samen weer de win- tertraining te kunnen voortzetten. |De uitslagen luiden: 50 meter vrije slag 'jongens onder 12 jaar: 1 Jan Leenhouts Sluis 42,6: Jean-Pierre du Fossé Sluis 43.9; 3 Mike Leurgans 47.9: 4 Henk de Weert Sluis 48,2. H. Jongman 56,6; 6 A. Notebaert 1.13.7 en 7 D. Bondewel 1.30. 50 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar: 1 Sabine Sandhof Sluis 58.5; 2 Christian Clincke Sluis 59.6; 3 S. de Rooij Breskens 1.16 100 meter schoolslag meisjes onder 14 jaar: 1 C. van Opdurp 1.46; 2Jannie Cambier 1,46.6; 3 I. Verduijn 2.00.2 allen te Breskens) 100 meter vrije slag dames: 1 Carita Salomé 1.18.3; 2 Magda Cambier 1.20 4; 3 I Beun 1.27.5 en 4 J. Streefkerk 1.48.3 (allen Breskens) 100 meter vrije slag jongens onder 14 jaar: 1 M. Nelisse <1.25): 2 Bram Cam bier (1.30.1); 3 W. Claerhoudt Sluis (1.32.3); 4 De Bats Sluis (1.45.9), 5 Van Oefelen (1.46.8); 6 H. Reijnders Sluis (159.00); 7 Harry du Fossé Sluis 1.47): 8 Kees van Aert (2.01.2); 9 P. de Smit (2.09.2); 10 Peter Ohms (2.34) (allen Sluis). 100 meter vrije slag heren: 1 R. van de Vijver 1.11.9: 2 F. Salomé 1.12.1; 3 Jonkman 1.17: 4 Frank van den Neste Sluis 1.18.15 W. Berckmoes Sluis 1 19 2 6 Th. Berckmoes Sluis 1.20.1; 7 C. Erad- mus 1.21; 8 Oosterling 1.27.9: 9 J. du Fossé sluis 1.28.1 100 meter vrije slag meisjes onder 15 jaar: 1 Ineke Vergouwe 1.32; 2 Maatje Marijs 1.34.5 en 3 J. Hubrechtse 1.34.9 allen Breskens 100 meter vrije slag jongens onder 16 jaar: 1 S. Salomé 1.14.9; 2 H. Lucieer 1.25.3 en 3 H. Vergouwe 1.33 (allen Breskens 100 meter vrije slag meisjes onder 14 jaar: 1 A. de Gardeijn 1.37.7: 2 D. de Nooijer 1.37.S; 3 C. van Opdurp 1.41.8; 4 I. Riteco 1.48.2; 5 J. Roofack 1.56.5; 6 C Clincke Sluis 2.16.7 en 7 Sabine Sandhof Sluis 2.22.3. 100 meter schoolslag Jongens ondör 14 jaar: 1 L. Cambier 1.48.9; 2 H. du Fossé Sluis en F. van Schaick Breskens £52.3: 3 H. Reijnders 2.01.3; 4 C. van Aert en F. de Badts beiden Sluis 2.05.2; 5 M. Nelisse 2.06.8; 6 Van Oefelen 2.10.7; 7 P, de Smit 2.13 en 8 Mike Leurgans 2.13.3. 100 meter rugslag meisjes onder 16 jaar: 1 I. Vergouwe Breskens 1.49 2; 2 A. de Gardeijn 1.54.07; 3 Jannie Cam bier 1.54.09; 4 Maatje Marijs 1.57.8 (al len Breskens). 11 meter sch jaar: 1 S. Salome Sluis 1.35.1, 3 H. Lucieer 1.47.30; 4 H. Vergouwe 2.13 05 (allen Breskens). 4 keer 50 meter wisselslag heren: 1 J. Salomé 3.14.01; '2 R. van de Vijver 3.27.5 3 Th. Berckmoes Sluis 332.08; 4 W. Berckmoes Sluis 3.50.09; 5 J. Erasmus Breskens 4.10.01. 4 keer 50 meter wisselslag dames: 1 M. Cambier 3.21.04; 2 Carita Salomé 3.25.07: 3 Eliij Beun 3.45.06; 4 J. Cam bier 4.10.09 cn 5 J. Streefkerk 4.25 (al len Breskens 100 meter schoolslag meisjes onder 16 jaar: 1 Ineke Vergouwe 1.59.8; 2 Maat je Marijs 2.01-7; 3 J. Hubrechtse 2.02.7: 4 M. de Gardeijn 2.17.01 (allen Bres kens 100 meter rugslag jongens onder 16 jaar: 1 S. Salomé 1.28.02; 2 H. Lucieer 1.40; 3 A. Cambier 1.50.01 (allen Bres kens); 4 Herman Claerhoudt Sluis 2.00. Aan iedere winnaar in een groep zal een medaille gegeven worden Voor zo\*2l- achter de namen van de deelnemers geen plaatsnaam Is toegevoegd dient dit Breskens te zijn. SCHOONDIJKE Veel belangstelling ,Maoneblussersrit' Zondagmiddag ging tc Schoondijke de zesde .Maoneblussersrit' van start. Voor deze rally bestond een bijzonder grote belangstelling. De netto opbrengst zal te z.yner tijd worden overgedragen aan het zeehospitum Zonneveld te Oostka- pelle. De rit werd verreden onder auspi- eiën van de regionale autoclub YVZA en had een lengte van 57 km. Tijdens deze rit moesten de deelnemers zeer veel moeilijkheden oplossen, die na afloop door de heer H. van Geffen in zaal Wijffels aan de hand van een groot aantal dia's nader werden toegelicht. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door da heer J. Sturm uit Oostburg, die dank bracht aan de uitzetters van de rit, de controleurs en aan de plaatse lijke middenstand die voor een bijzon der goede prijstafel gezorgd had. De uit slag luidt als volgt: l L. Dierckx. 59 strafpunten, Schoondijke; 2 C. Bode, Vlissingen, 79 strafp.; 3 L. de Nooyer, Vlissingen, 102 strafp.; 4 M. Baert, Ka pelle. 114 strafp 5 A. Deegens, Mid delburg. 115 -strafp.: 6 M. Groenleer, Kapelle, 132 strafp.; 7 H. van de Vij ver. IJzendijke, 132 strafp.; 8 P. de Jonghe, Schoond.jke, 141 strafp.; 10 J. Wielz, Oudelande, 142 strafp.; 11 H. Minaert, Kattendijke. 150 strafp.; 12 J. Rodrigo. Terneuzen. 153 strafp.; 13 A van de Winde. Aardenburg. 163 strafp. KOEWACHT Schieting voor bejaarden De bejaarden van Koewacht gaan rustig verder met hun bejaardenschieting. Bij J. de Guohteneire namen deze keer 41 schutters deel. die tot de volgende uit slag kwamen: le hoogvogel: A. van Giesen: 2e hoog vogel: R. Verschraogen le zijvogel: A. de Kever; 2e zijvogel: R. Verschragg'en; le prijsvogel' A. de Caluwc: 2e prijsv ,Ludo et Emergo' gelijk tegen Schelde II Het eerste team van de OostburgHc l.awntennisclub .Ludo et Emergo' speel de zondagmiddag een thuiswedstrijd in; competitieverband (5e klas Zuid) te gen Schelde II. De ontmoeting eindigde onbeslist, want beide teams wonnen 4 partijen. De uitslagen waren: neren enkel: C. J. F. van Noorden - P C. Stroo 6-0. 2-6 en 6-4; R. Belde- rok - J. Poerstamper 6-2 en 6-3; dames enkel" A. Schul'e - K Hame- linck 4-6 en 5-7, A. Geqssens - L. Wis se 3-6 en 0-6; heren dubbel: C. J. F. van Noorden en F. C. van Noorden tegen P. C. Stroo en J. Poerstamper 6-3 en 9-7; dames dubbei: S. A. van Noorden en A. Geijssens tegen B. Hamelinck en L. Wisse 0-6 en 3-6; gemengd dubbel: A. Schulte en C. J. F. van Noorden tegen B. Hamelinck en P. C. Stroo 2-6 en 4-6, S. A. van Noor den en F. C. van Noorden tegen L. Wisse en B. Hamelinck 6-3. 1-6 en 6-2 De uitslag van de wedstrijd tegen Hul ster Ambacht III werd een 2-6 over winning voor Oostburg. Heren enkel: B. de Boy - C. J. F. van Noorden 5-7 en -6. J. Verbunt - F. C. van Noorden 3-6 en 3-6; dames enkel: L. Broekmans - A. Schul te 0-6 en 0-6, M. v. d. Voorde - A. Geyssens 2-6 en 5-7; heren dubbeJ: J. Verbunt en W. Naes- sens tegen C. J. F. van Noorden en F, C. van Noorden 0-6 en 0-6; dames dubbel: L. Broekmans en M. v. d. Voorde tegen A. Geyssens en S. A. van Noorden 6-4, 2-6 en 6-2; gemengd dubbel: L. Broekmans en B. de Boy tegen A. Schulte en C. J. F. van Noorden 4-6 en 1-6, M. v. d. Voor de en W. Naessens tegen S. A. van Noorden en F. C. van Noorden 1-6. 9-7 en 6-2. ZAAMSLAG Wandeltochten De wandelsportvereniging .Oranje Nas sau' te Zaamslag houdt aanstaande za terdag wandeltochten over de afstanden 5. 10. 15 en 25 km. De start is om 14.30 uur vanaf het verenigingsgebouw ,De Rank' in de Zaagstraai. Collectes De Simavicollecte bracht, te Zaamslag op 1356,40. De Sakorcollecte had een opbrengst van 176,12. Opening zwembad Vanaf vrijdag 13.30 uur zal het zwem bad (verwarmd) te Zaamslag openge steld zijn voor het publiek. De voorver koop van abonnementen aan de kassa is inmiddels begonnen. De bepaling, dat de ze abonnementen voorzien moesten zijn van een pasfoto, is komen te verval len. Wat de prijzen betreft zijn deze onveranderd gebleven vergeleken met 1969. Na de sluiting aan het eind van het vorige seizoen zijn nog diverse ver beteringen aangebracht ten aanzien van de kleedgelegenheden. Door de afslui ting aan de voorzijde zal de koude tocht voorkomen kunnen worden. Ledenvergadering CPB In ,De Poort' te Zaamslag kwam de christelijke plattelandsvrouwenbond af- i deling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen dezer I dagen in haar maandelijkse ledenverga- 1 dering b:jeen. De causerie van mejuffrouw Van Steen voorde over het onderwerp ,Hoc gaan wij goed en modieus gekleed', werd door' de dames met veel interesse gevolgd, i Wegens het aftreden van de secretares-l se C. Loeve-Kruik, en de pennmgmecs-i •-• -esse mevrouw C. A. de Koeijer- v.d. Ree. werden t.jdens deze vergadering twee nieuwe bestuursleden gekozen. Voor deze zittingsperiode werden be noemd de dames J Dieleman-v. Dix- hoom te Axel cn E. de Keoijer-v. d. Ree te Zaamslag. De jaarvergadering zal gehouden wor den op 27 mei om half acht in .Pro hege' te Terneuzen. Tennisbanen De tennisbanen achter de gymzaal te Zaamslag liggen gereed. De opening daarvan is nu spoedig te verwachten. Er moeten nog enkele voorzieningen worden getroffen voor de afscherming ten aanzien van de belendende percelen, NIEUW-NAMEN Pronostiekkampioen Bij J. Werrens te Nieuw-Namen werd een pronostiekwedstrijd gehouden voor het kampioenschap van de club. De eind uitslag luidde. 1 H Middelkamp. 2 A. Cap, 3 A. Burm. 4 G. de Maaijêr, 5 K. van de Walle, 6 A. Debaudt. 7 R. Ver- dood, 8 Th. Clippelaer, 9 G. de Keser en 10 L. Bamberg. BRESKENS GEVONDEN VOORWERPEN Overname garanties leningen water leiding door de provincie MIDDELBURG - De NV Waterk-lLng- rnar.tst-happij Midden-Zeeland gaat. zo als eerder in dit blad gemeld een fusie aan met de NV Waterleidingmaatschap pij .Zeeuwsch-Vlaanderen.' 'Een besluit tot fusie werd 22 januari 1969 genomen- Voor het tot stand komen var. de fusie is echter nodig dat de provincie Z>-'-':and is door de Zeeuws-Vlaamse gemeente- ten verleende garantie» voor geldlenin gen over neemt. Gedeputeerde staten van Zeeland stellen de prov.raciale sta ten dan ook voor te besluiten zich ga rant te verklaren voor de juiste beta ling van hoofdsom, rente, boeten en kos ten van een aantal geldler n/en van een totale som van 15.067.071,00 gulden, wel ke leningen met Ingang van 1 januari 1970 worden overgenom -n door de XV Waterleidingmaatschappij Zeeland. Aanwinsten Technische bibliotheek Zeeland Abeln, G. H. J. Het Nederlandse inter nationale handelshuis en de groe Af voerkanalen voor verbrandingsgassen in bestaande hu .zen. And.-.st. R. K en G. J. Dufek. Heiden3tnjd om de Polen. Beumer, B. J. M. Tabellen staalcon structies. Blld'buöh, Das, der Weltraum- fahrt. Bloemen. A. F. P. H. en A. D. Mesntz. Elektrische meet.nstrumenten en meetschakelrngen. Catalogus van Ne derlandse zeekaarten en boekwerken. Delta; gateway to Europe. Delta; stro menland in beweging. Desalination pro- Farris and materials. Dooper, R. en C. Moree. Enkele aspecten van schil- over de hier onder vermelde gevondenderen er. conserveren n de bouw. Dwo- goederer.; twee gouden ringen, een he- rak. W. Management in Europe and the ren armbandhorloge; een iïderen tabak-'United States. Emmering. E. Wogwlj- zak met inhoud; diverse sleutels: diver-jzer voor de autorijder; dnehonderdvier- se handschoenen en wanten; een bril in ennegentig juridische adviezen en ant- een half bankbiljet: een zilveren1 woorden op vragen u.t de praktijk, die ij... jiedere weggebruiker kan stellen. Engel. L Die Maschinen der Eisenhiittenwerke. Gerrevink. G. van. Schoonmaakorgan.sa- tie in het bedrijfsgebouw. Grand hotel en theatre Gooiland. Grauslein. W. C. Differential geometry Guide to the uni versal decimal classification (UDC). Jak. W. Audio handbook; versterkers, weergevers, platenspelers, afstemmers. magnetofoons. Klug, Th. Die Fette und Oele. Koperen pijpen voor de d.stribu- tie van gas. Kwaliteitsbeheersing en con trole in de wegenbouw. Lijmbach, G. W. M Bongkrekzuur: een toxin e van pseudomonas cocovenenans. Nederland. Ontwikkeling, De. van .de bouwnijver heid tot 1970. Prae-adviezen uitgebracht aan de Nederlandse vereniging van Er kende Reklame-adviesbureaux. So wird es gem acht; Wartung und Istandhal- tung des VW 1300 u.nd VW 1200 A ab Modelijahr 1966. Sportaccommodaties :n Zeeiand. Studeren n Rotterdam 1969- 1970. Verslag 1968 uitg. Nederlands Scheepsst/udiecentrum TNO. Verslag openbare werken 1966 u;tg. Rijkswater staat, Directie Algemene Dienst. rieten kinderUsje met inhoud; een wit plastic tasje met rode figuurtjes; een herenfiets en een kinderfiets (da mes). AXEL Schietwedstrijd Voor de competitie van het Zeeuws Vlaams Schuttersverbond kwamen de zer dagen de verenigingen ,Het gulden schot' uit Axel en Caózand tegen elk aar uit. Deze wedstrijd leverde met een verschil van 4 punten een overwinning op voor de Axelaars. De uitslag van de 5 best gemiddelde schutters luidt: Cadzand: 1. NL van Gemert 172 punten. 2 J. van Gemert 169. 3. Jaap Jansen 169. 4. Joh. Jansen 168. 5. A. Jansen 166. totaal 8>4 punten. Axel: 1. J. Sol 172 punten. 2. K. Du- dek 171. 3. M. de Visser 170. 4. J. Ocké 168- 5. W. de Groote 167, totaal 848 punten. (ADVERTENTIE) dat is een samengestelde Interest van 8% per jaar! de inkomstenbelasting verschuift, en dat kan fiscaal voordeel opleveren en bovendien krijgt u, als u meedoet met het Algemeen Premie Spaar- plan, 'n extra premie, omdat er 5 jaarwisselingen in de spaarperiode vallen elk kantoor van de ABN kan u alle inlichtingen verstrekken over de finan ciële voordelen van het ABN Spaarbiljet 1970/76 U bent welkom bij de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 29