Bouwactiviteit in Terneuzen-Zuid de BILT Belangrijke toeneming van verkeer over Zeelandbrug Zilveren Raamsdonkveerse munten in kluis te Oostburg 2 DrC.A.v.Swigchem benoemd aan VU KRITIEK BLAD AB0P OP GS VAN ZEELAND BEKIJK HET BETER... HET WATERSCHAP WALCHEREN BESPREEKT BOULEVARDPLANNEN Jongetje (5) onder vrachtauto: vrij ernstig gewond PROBLEEM WETENSCHAPSBELEID: AANGEVEN VAN PRIORITEITEN' 1M EENGEZINSWONINGEN ALMANAK VeftJtcuJe koek verwacht: PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 APRIL 1970 NA INGEBRUIKNEMING HEINENOORDTUNNEL: VOORAL MEER VRACHTVERKEER MIDDELBURG Sinds het ver dwijnen van de flessenhals, de Ba- rendrechtse brug, in de bruggen- route en de opening van de Heinen- oordtunnel in de tweede helft van juli vorig jaar, is het verkeer over de Zeelandbrug aanmerkelijk toe genomen. Kennelijk speelt het feit, dat de automobilist thans de af stand tussen Rotterdam en Wal cheren of de Bevelanden in niet veel meer dan een uur kan afleg gen, bij de toename een rol. Het aantal auto's dat de brug passeer de steeg in de maanden januari tot en met juli 1969 met slechts 5 pro cent ten opzichte van het aantal van het vorig jaar. In de maanden augustus tot en met december 1969 vertoont het aantal auto's dat van de Zeelandbrug gebruik maakte plotseling een stijging van 19 procent ten opzichte van het vorig jaar. De feiten kan men le zen in het jaarverslag van de NV Provinciale Zeeuwse Brug Maat schappij, dat dezer dagen is ver schenen. Het verkeer over tie Zeelandbrug in 1960 toe met 10,6 proeent, dat is meer dan de gemiddelde toename van het verkeer op de rijkswegen, die onge veer 8 procent bedroeg. Er passeerden ruim 116.000 motorvoertuigen meer dan Ook het aantal lichte vrachtwagens, dat I ging ten opzichte van 1968 van onge- van de brug gebruik maakte steeg, veer 10.6 procent. In de wintermaan- In 1969 waren het er 80.100, dat wil den ls het verkeer over de brug door zeggen 9.136 meer dan in 1968 of een; de week drukker dan in het weekend toename van 12,9 procent. He*, aantal terwijl m de zomermaanden precie6 het personenwagens dat de brug passeerde steeg met 99.687 meer tot i.085.019 stuks, een toename van 10,1 procent. De categorieën langzaam verkeer en mo tors en scooters daarentegen vertoon de in '69 een lichte teruggang ten op zichte van '68: een afname van respec tievelijk 10,0 en 12,5 procent. De tolopbnengst van de brug steeg met 336.019.50 tot 3.877.804.00. Over 1966, 1967 en 1968 be droeg de tolopbrengst respectie velijk 2.948.404.50; 3.286.802,50 en 3.541.784,50 gulden. De verwachtingen wat betreft de stijging van de tolopbrengst door de toename van het verkeer kwam ech ter niet uit. De totale tolopbrengst bleef, aldus het jaarverslag met 84.046 gulden benden de raming. Ai- leen het bedrag dat geraamd was als tolgeld valn lichte vrachtwagens werd met 2 procent overschreden. Het verkeer over de brug bereikte op tweede pinksterdag de hoogste, intensi teit. Liefst 8665 voertuigen passeerden op die dag de brug. Drukke dagen wa ren verder de paasdagen en hemelvaarts dag. De gemiddelde verkeersintensiteiten liggen voor de maanden juii eh augus tus hoger dan voor de maanden januari, februari, november en december. In juli bedroeg de gemiddelde etmaalintensiteit 5907 tengenover 1846 In februari. De gemiddelde etmaalintensiteit bedroeg over het gehele jaar 1969 3316, een stij- omgekeerde het geval is. De seizoengevoeligheid van het verkeer j op de brug wordt vooral door de per-] sonenauto's veroorzaakt. In Juli passeer-1 den er per werkdag gemiddeld 490 vrachtwagens tegenover 317 in februari en 405 in december. Van enig fiets en bromfietsverkeer is alleen in de maan den juni, juli en augustus sprake. Het verkeer van voetgangers, fietsers en bromfietsers is dan ruim zes maal zo groot als het jaargemiddelde. De intensiteit van dit langzame verkeer be droeg in februari per etmaal gemiddeld 19 oh in juli 395. Er deden zich in 1969 op de Zeeland brug 13 verkeersongelukken voor en 122 pechgevalien. Samen nam liet aan tal pech- en ongevallen toe met 12,4 procent ten opzichte van 1968. In 1969 passeerden tottaai 903 schepen de basculebrug in de Zeelandbrug. Na der gespecificeerd blijken het 582 jach ten. 54 schepen van het loodswezen, 6 marinevaartuigen. 104 kustvaarders en 157 ander soortige vaartuigen geweest tc zijn. In 1968 passeeerden 810 sche- p<ln de basculebrug. De passage van jachten was in de maand juli het grootst (185).. in 1969 41.720 de Zeelandbrug, dat is 8-292 meer dan het jaar daarvoor. AMSTERDAM (ANP) Tot buitenge woon hoogleraar in de geschiedenis van de architectuur aan de vrije universiteit te Amsterdam, is benoemd dr C. A. van Swigchem. Cornells Albertus van Swigchem, gebo ren 14 mei 1923 te Middelburg, studeerde rechten aan de ru te Leiden en aan de vu (doctoraal examen aan laatstgenoem de universiteit in 1947.). Na enige jaren in 1968. Opvallend is daarbij dat het advocatuur begon hij in 1951 zijn studie verkeer met zware vrachtwagens sterk in de geschiedenis (doctoraal examen in is toegenomen. Het verschil met het aan- 1955, cum laude). Daarna was de heer tal zware vrachtwagens in 1968 bedroegVan Swigchem in verschillende functies ongeveer 24.8 procent. Er casseerden eraan de vu werkzaam ivoor studenten- en civïtaszaken. als secretaris buiten landse betrekkingen, als adjunct-secre taris academische senaat, als weten schappelijk hoofdambtenaar voor de stu diebegeleiding van de jongerejaars stu denten in de sectie geschiedenis). Se dert 1961 is de heer Van Swigchem hoofd van de afdeling beschrijving van de rijksdienst voor monumentenzorg, ter wijl hij sinds enkele jaren als weten schappelijk hoofdmedewerker part-time verbonden Is aan de sectie kunstgeschie denis van de vu. Hij promoveerde in 1965 aan de ru te Utrecht op een proef schrift over Abraham van der Hart (1747 1820) architect, stadsbouwmeester te Amsterdam; hierbij verwierf hij tevens het judicium ,cum laude'. Kamervragen over Beneluxcommissie havenontwikkeling DEN HAAG (ANP) De eerste-ka- merleden J. L. P. M. Teijssen en drs W. L. A. Lockefeer (beiden kvp) heb ben minister Luns en minister Bakker (verkeer en waterstaat) gevraagd het rapport van de nieuwe ambtelijke com missie van het ministercomité van de Benelux die de zeehavenontwikkeling in de Benelux zal bestuderen, zal wor den gepubliceerd of aan de parlemen ten zal worden aangeboden. Zij willen tevens weten waarom deze commissie is ingesteld en of zij con tact onderhoudt met de door de Bene- luxraad ingestelde speciale commissie voor de havenvraagstukken en met de door Nederland ingestelde zeehavencom missie Posthumus. VLISSINGEN In het jongste nmnrner van ,Het schoolblad', het officiële or gaan van de Algemene Bond van On derwijzend Personeel, wordt ernstige kri tiek geuit aan het adres van het voor nemen van dit college een provinciale commissie onderwijs in het leven te roe pen. De kritiek van ,Het Schoolblad' richt zich met name tegen het feit. dat in de commissie geen vertegenwoordigers van kleuteronderwijs, basisonderwijs, bui tengewoon onderwijs, lager technisch onderwijs en middelbaar technisch on derwijs zijn opgenomen. .Het Schoolblad' constateert uit de samenstelling van de commissie dat .blijkbaar alles ié gedaan ora alle takken van ondervijs te doen vertegenwoordigen. Ja zelfs voor de vorming en opvoeding belangrijke insti tuten als muziekschool en vormingscen trum voor de werkende jeugd, die (he laas) nog altijd niet tot het .officiële' onderwijs worden gerekend, zijn niet vergeten,' aldus het blad, dat verder zegt .daarom oprecht blij te zijn'. Het onderwijzersblad vindt het evenwel vervelend de vraag te moeten stellen of in Zeeland dan geen kleuteronderwijs, basisonderwijs, buitengewoon onderwijs enz. aanwezig is. De vraagstelling is onjuist, aldus het ABOP-blad, zodat de vraagstelling moet luiden: .Hebben gs van Zeeland deze takken van onderwijs over het hoofd gezien of beschouwen zij ze als onbelangrijk?' In beide geval len is er maar één kwalificatie: Be lachelijk! Tot zover ,Het Schoolblad'. (ADVERTENTIE) kies ook een moderne bril bij OPTICIEN Stoffelijk overschot geborgen Gewonde na slip op viaduct 's-HEER ARENDSKERKE De automobilist J. W. Th. G. uit Badhoeve dorp is maandagmorgen vroeg direct achter het viaduct van rijksweg 58 bij 's-Heer Arendskerke met zijn wagen van de weg geraakt. De man ls met rugletsel in het ziekenhuis Bergzicht in Goes opgenomen De automobilist kwam uit de richting van Middelburg en toen hij over het viaduct reed raakte zijn wagen in een slip. De auto werd to taal vernield. In vergadering van 4 mei a.s. Bezwaren tegen overgangsregeling gs onderhoud wegen MIDDELBURG Het waterschap Wal cheren zal in zijn vergadering van maandag 4 mei a.s. de plannen voor de Vlissingse boulevard bespreken. In deze vergadering zal tevens het voorstel v gs van Zeeland aan de orde komen afwachting van de resultaten van studiecommissie waterschappen voor het onderhoud van de wegen op Walcheren voor drie jaar en met ingang van 1 ja nuari 1971 een gemeenschappelijke re geling aan te gaan. Gs willen deze re geling telkenmale stilzwijgend met een termijn van drie jaar verlengen. Tegen dit voorstel bestaan bij het dagelijks bestuur van het waterschap Walcheren overwegende bezwaren, mede omdat dit voorstel ook in strijd is met de strekking van een motie, aangenomen in de vergadering van liet waterschap Walcheren van november 1969. Deze motie bedoelde zeer bepaald de eer ste en eventueel enige bestaans- periode van de gemeenschappelijke re geling een voorlopige en overgangsfase te doen zijn, Ln afwachting van het re sultaat van een nader onderzoek naar een zo doelmatige mogelijk gecoördi neerde oplossing voor de waterstaats taken, waaronder het wegenbeheer, op Walcheren. Tijdens de genoemde ver gadering van 21 november 1969 werd het voorstel van ga behandeld tot op heffing van het huidige waterschap weg schap Walcheren, in de plaats waarvan dan in het leven zou worden geroepen een gemeenschappelijke regeling weg schap Walcheren tussen de gemeenten op Walcheren het waterschap Walche ren. Het dagelijks bestuur van het water schap heeft de algemene vergadering thans voorgesteld om gs te berichten, dat naar de mening van het waterschap de redactie van een hoofdstuk van de concept gemeenschappelijke regeling zo zou moeten zijn, dat de regeling voor een tijd van drie jaar wordt aangegaan, welke periode slechts eenmaal en dan weer met drie jaar kan worden ver lengd. Daarna eindigt de voorlopige regeling in ieder geval en zal deze plaats moeten maken voor een als dan tussen partijen overeengekomen definitieve figuur. Voorts acht men het met het karakter van een overgangsregeling in strijd, wan- KRUINTNGEN In het Kanaal door'neer een of meer der deelnemers tus- Zuid-Beveland ln de buurt van de sentijds zou kunnen uittreden, loswal bij Vlake is maandagmiddag I Voor de bouw van een sluismeesterswo- door de rijkspolitie het stoffelijk over- nmg te Veere wil het dagelijks bestimr schot gevonden van de sinds 9 april een bedrag van ƒ73.000 uittrekken. De- vermiste H. Hetitema uit Krumingen. ze woning, waarin enige kantoorruimte Het stoffelijk overschot is ter identifi- zal zijn opgenomen, is nodig voor de be- catie overgeebracht naar de begraaf- diening en bewaking van het m het ka- Kruinmgen. der van de aanpassingsweflken te bou wen gemaal Veere-West. De bovenstaan de woning is niet meer geschikt en re delijkerwijze ook niet meer geschikt te maken. Schikkingsbedrag Een ander voorstel van het dagelijks bestuur betreft verhoging van het schik kingsbedrag schonen waterlopen. Men wil dit van 10 op 25 brengen. Wan neer bij de najaarsschouw blijkt dat de 1 andgebruikers niet of niet voldoende aan hun onderhoudsplicht schonen waterlopen hebben voldaan, is het waterschap bevoegd, om strafvervolging te voorkomen, 'n schikking aan te gaan met de overtreder. Deze geringe boete werkt toenemen de traagheid ln de hand: het loont soms om tegen betaling vaji 10 in de praktijk een uitstel van enkele weken tot de tweede schouwing te krijgen. Andere voorstellen, die in de vergade ring van 4 mei van het waterschap aan de orde komen zijn die tot aanschaf van een bestelwagen voor dienstgebruik in de Oostwatering, tot aanschaf var boekhoudmachine en tot het aan gaan van een vaste geldlening var 500.000. Voorts moet een aanbeveltng worden op gemaakt voor een gezworene, vertegen woordigende de gebouwde eigendommen, ter vervulling van de vacature, die ont staat na het verlenen van ontslag aan de heer F. G. Sprenger. VLISSINGEN —Het 5-jarige jongetje L. B. heeft maandagmiddag een aantal inwendige kneuzingen opgelopen toen het met zijn fietsje onder een vracht auto van de gemeentereinigingsdienst terecht kwam. Hij moest in het Beth- esdaziekenhuis worden opgenomen. Het knaapje reed met zijn fiets op het voetpad van de Joost de Moorstraat in Vlissingen en reed gelijk op met de vrachtauto, bestuurd door L. M. uit Vlissingen. Toen M. de Bonedijkestraat wilde inrijden en juist de stopstreep naderde, hoorde hij een merkwaardig geluid en na uitgestapt te zijn vond hij het jongetje onder zijn auto, juist voor het Imker-achterwiel. Later bleek dat het knaapje niet door één der wielen was overreden, maar na in het zieken huis te zijn opgenomen, kwamen toch diverse inwendige kneuzingen aan het licht. Er bestaat echter geen direct le vensgevaar. GROEDE In een kluis van de Amro-bank te Oostburg ligt een zak met zo'n 340 zil veren en een enkele gouden munt, oogst van een onbe- zaaid veldje in Raamsdonk- veer, die door de Zeeuwse veilingmeester A. I. Verhage te Groede onder de hamer zullen worden gebracht. Wan neer en waar dat zal gebeu ren, staat nog niet helemaal vast. Het zal in ieder geval nog wel een paar weken du ren voor er geveild kan wor den. Het is de bedoeling van de heer Verhage om een gedeelte in Mid delburg en een gedeelte in Raamsdonkveer te veilen, maar daarover kan pas beslist worden wanneer de munten zijn geselec teerd. De mogelijkheid blijft voor lopig nog bestaan dat er of alleen in Middelburg of alleen in Raams donkveer wordt geveild. Voor het zover is, gaan de mun ten eerst naar Den Haag, waar ze worden schoongemaakt en ge registreerd. Vervolgens moet de catalogus voor de veiling worden gemaakt. Op enkele meters van de huidige vindplaats te Raams donkveer is enkele jaren terug al eens eerder een flinke vondst ge daan. Ook toen heeft de heer Ver hage zorg gedragen voor de vei ling. De ongeveer 120 munten brachten toén zo'n 24.000.- op. De tweede vondst, die geheel an dere muntstukken bevat, zal waarschijnlijk iets minder kost baar zijn, maar de heer Verhagé waagt zich niet aan een taxatie. Dc ervaring heeft hem geleerd dat er soms de meest onverwachte opbrengenst uit de bus komen. De vondst bestaat hoofdzakelijk uit zilveren daalders, dukatons, drie-gulden-stukken, enzovoorts, uit alle windstreken van Neder land, uit Brabant, uit West-Fries land, uit Zeeland, geslagen in Ant werpen, Zwolle en ga zo maar door. De data die de munten ver melden zijn nogal uiteenlopend en varieren van rond 1650 tot rond 1700. Wat deze vondst zal gaan op brengen is vooralsnog een open vraag, maar misschien wordt enig houvast geboden door de wetenschap dat de munten een totaal gewicht vertegenwoordi gen van 9 kilogram en dat de zilverprijs op het ogenblik zo rond de 270,- per kilogram ligt. En dat is dan alleen nog maar de waarde van het ma teriaal. Voor de historische waarde wordt vaak ook heel wat neergeteld (Foto PZC). Prof H. W. Lambers in Middelburg: ADVERTENTIE voor 120 winnaars samen 720 pakketten Verkade artikelen van f 25.-. Voor elke winnaar 6 pakketten, een half jaar lang. Maak een tekst bij dit MIDDELBURG .Het is natuurlijk overigens het hele vraagstuk van de nranie (max. 10 WOOrdenL wetenschap en het wetenschapsbeleid o hj niet alleen op het vlak van de overheids uitgaven kan worden gezet, omdat ook met bedrijfsleven in research enorme sommen investeert: de overheid ƒ1 mil jard en het bedrijfsleven ƒ1,5 miljard. .Deze twee Kjnen zijn niet los van elk aar te zien en de verbinding ligt voor al in de toewijzing van de mankracht. mooi om te zeggen in de ontwikkeling van het wetenschappelijk onderzoek moeten we prioriteiten bijstellen, moe ten we veranderingen aanbrengen, maar laten we niet vergeten dat we met mensen te maken hebben. Aan de andere kant kunnen we ons niet per mitteren om een toekomstige ontwikke ling maar af te remmen ten gunste van de wetenscnappelijke richtingen die we een jaar of tien geleden gekozen heb ben.' Met deze twee uitspraken ken schetste prof. H. W. Lambers, hoogle raar aan de Nederlandse economische hogeschool te Rotterdam maandagmid dag in Middelburg wel ongeveer de lij nen waarbinnen het zo moeilijk is om te komen tot een (economisch) verant woord wetenschapsbeleid in Nederland. De hoogleraar sprak over dit onder werp op de maandelijkse lunehbij- eenkomst van het departement Zee land van de Nederlandse maatschap pij voor nijverheid en handel in de schouwburg te Middelburg en bena derde de problematiek vooral vanuit de economische hoek. Hij begon met te stellen dat weten schap en maatschappij niet van elkaar los te maken zijn. .Het onderwijs neemt een kwart van het totaal van de over heidsuitgaven voor zijn rekening en een kwart daar weer van is bestemd voor de wetenschap. We lopen dus met 2,5 pet van het nationaal inkomen rond en daarmee hebben we meteen een belang rijk stuk verantwoordelijkheid op onze schouders'. In het vervolg van zijn be- De Rotterdamse hoogleraar gaf een overzicht van de uitgangspunten, die hebben gegolden in een gespreksgroep over het te voeren wetenschapsbeleid, m 1965 officieel ingesteld en nadien (bij wet) uitgemond in de oprichting van de raad "van advies voor het we tenschapsbeleid. Prof. Lambers is zelf lid van deze raad. Om er enkele te noe men: één van de doelstellingen is de verhoging van het inkomen per hoofd van de bevolking (en dat dan niet zui ver gezien als méér in het loonzakje, maar als een mogelijkheid om het ge heel van collectieve voorzieningen te verbeteren door de infrastructuur voor een dichtbevolkt land als het onze gron dig aan te passen); verder het behoud, van de Nederlandse identiteit en dan een wetenschap op een niveau dat in ieder geval ambachtelijk te vergelijken is met dat van het buitenland. Wanneer nu binnen een bepaalde beleidsruimte van het wetenschapsbeleid prioriteiten moe ten worden gesteld zag prof. Lambers het als de grootste moeilijkheid om aan te geven waar dan bepaalde ont wikkelingen zouden moeten geredres seerd. leeuwse Paragraaf Een docent van een vermaarde Zeeuwse onderwijsinstelling legt bij het toekennen van strafwerk een merkwaardige voorkeur aan dé dag. Hij laat steeds paragraaf tachtig overschrijven. Als zijn leer lingen in hoge vlucht het plafond van zijn gedrild hebben bereikt, zegt hij met 'n trage stem, waarin droeve berusting doorklinkt: ,Nu zal ik het met langer door de vingers zien. Schrijft u...' JDe tachtigste paragraaf' vult men op de achterste rijen aan hij knikt dan enigszins dankbaar, alsof hem de hand wordt gereikt op een punt, waarop het geheugen hem iw de steek dreigde te laten. Die dankbaarheid leeft ook in de klas: van die tachtigste paragraaf zijn enorme voorraden aangelegd, er is zelfs sprake van een leven dige handel in dit materiaal en hét valt te begrijpen, dat bij een plotselinge voorkeur voor een an dere paragraaf de markt lelijk zou. instorten. De paragraaf is toch al weinig waardevast, sinds men begonnen is hel strafwerk van maanden langs laakbare weg aan de tas va.n de docent te onttrekken. Er zijn belangrijke overschotten, de handel is 'flauw, de fondsen vlie gen omlaag. Een eerste, harde levensles. Plaats voor kerkcentrum nog niet bepaald TERNEUZEN Op het al ja- ren gereedliggende terrein tus sen Bellamystraat en Alvarea- laan wordt sinds kort een koortsachtige bouwactiviteit ontplooid. In de loop van dit jaar zullen hier niet minder dan 184 nieuwe woningen verrijzen, waarvan 156 in opdracht van de woningbouwvereniging Terneu- zen. Van de overige 28 worden er zes gebouwd door het aanne mingsbedrijf Hermans uit Boschkapelle en 22 door de han delsmaatschappij Terneuzen. Van de 156 huizen van de woning bouwvereniging wordt een gunstig effect op de zogenaamde .doorstro ming' verwacht. De huizen zijn van een iets groter type dan de gemid delde woningwetwoning en dus aan trekkelijk voor huurders die bereid zijn een iets hogere prijs te betalen maar daar dan ook iets voor terug verwachten. Van de goedkope huur woningen die op deze wijze beschik baar komen, zullen vooral jongge huwden en categorieën met lagere inkomens kunnen profiteren. De doorstroming naar flatwoningen ls in Terneuzen geen succes worden. Maar een enkeling is bereid zijn eengezinswoning te verruilen voor een flat. Het was aanvankelijk de bedoeling de 156 nieuwe eengezinshuizen in de premiesector te bouwen. Dat is niet gelukt, vandaar dat de huizen nu als woningwetwoningen in een wat .uitgeklede' vorm zullen verrijzen. Niettemin blijven ze aantrekkelijk voor hen, die naar een wat groter woningtype zoeken. De 28 woningen die door de beide particuliere ondernemingen worden gebouwd, zijn voor de verkoop be stemd. Met de in totaal 184 nieuwe huizen is het beschikbare terrein vrijwel volgebouwd. Precies op de hoek van de Bellamystraat en de Alvare/.laan dus tegenover Albert Heijn is ruimte gereserveerd voor een openbaar gebouw De betreffen de grond is aangekocht door de r-k parochie .De verrezen Christus' voor de bouw van een nieuwe kerk. Nu de Nederlands Hervormde Kerk, dc Gereform. Kerken en de Rooms- Katholieke Kerk in principe hebben besloten in Terneuzen-Zuid gezamen lijk een kerkcentrum te stichten, is hel echter onzeker geworden of het terrein tegenover 91bert Heijn nog wel voor kerkbouw zal worden ge bruikt. De drie kerken waren name lijk oorspronkelijk van plan ieder een eigen gebouw te stichten en de benodigde grond daarvoor was al aangekocht. Nu er een gemeenschap pelijk gebouw komt, zal slechts één van dc drie beschikbare terreinen worden gebruikt. Welk het wordt is nog niet uitgemaakt. Als het ter rein tegenover Albert Heijn weer beschikbaar komt, overweegt de cen trale stichting voor sociaal-cultureel werk in Terneuzen op deze plaats de bouw van een buurtcentrum. straat: plaats: Knip het grapje uit, stuur het met uw tekst, naam en adres en één uitgeknipte naam van een Verkade koek in een envelop (postzegel 25 ct) naar: Verkade-postbus 666-Zaandam. U kunt iedere week meedoen! mals en geurig met boter... mmm! ZONNIGE PERIODEN Zonnige perioden maar ook plaatselijk enkele buien en een overwegend matige noordwestelijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. Zonnige perioden, ook enkele buien en aanhoudend to koud. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor woen«dag: aantal uren zon: 2 tot 8; min. temp.: 0 tot 4 graden onder nor maal; max. temp.: 1 tot 6 graden on der normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent: kans on een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 1 tot 8; min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal; max. temp.: 0 tot 5 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Normalen voor 26 tot 30 april, respec tievelijk min, temp. en max. temp.: Den Helder 6 31 Eelde 4 13 De Bilt 5 15 Vlissixigen 7 13 Zuid-Limburg 5 14 29 april Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2