dan sdieertu zich elke dag bliksemsnel scheen. 27 28 29 Vlissingen viert uitgebreid feest Raad Bruinisse wil een kleedlokaal voor Bruse Boys Vuurwerk als klapstuk Scholencomplex in Souburg-noord BURGEMEESTER POORTVLIET WIL NAAR TH0LEN SOLLICITEREN Pedagogische academie sloot schooljaar al Lezing voor natuurhistorische vereniging Uw volgende shaver (weer) een Philishave Woningen in de Beetslaan per mei 1971 leeg BATTERIJ VERKEERSLICHTEN AAN INVALSWEG TERNEUZEN 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BEZOEK HR MS GELDERLAND VLISSINGEN De festiviteiten op 5 mei worden in Vlissingen ten dele ge combineerd met een vierdaags bezoek van de marine tornedobootjager hare majesteit .Gelderland' Het marinevaar tuig meert op 4 mei 's avonds om <1 uur af aan de binnenhaven in verband met een stille tocht en kranslegging, verzorgd door de mnrineknzcrne Vlis singen en vertrekt op 8 mei weer naar Het comité .Organisatie feestelijkheden in Vlissingen' heeft in overleg met de marine een aantal evenementen aan het officiële bezoek van de torpedobootja- ger vastgeknoopt. Het begint 5 me) 's morgens om 9 uur met een vlaggennarade en een muzikale show bij de aanlegplaats aan de Binnen haven door de Dèitaband. 's Avonds om 8 uur volgt op dezelfde plaats een grote taptoe met medewerking van het Vlis- sings Majorettepeloton en de muziek vereniging St-Cècïllia. Hare majesteit Gelderland' is verder op 5 en 6 mei van 3 tot 5 uur 's mid dags toegankelijk voor het publiek er wordt op beide dazen van zonsonder- uur herdacht met een Te Deum zang- dienst in de St-Jacobskerk met mede werking van enkele jongenskoren en de .Beth Cher em Singers'. In de sporthal van de De Ruyterschool wordt om 10.30 uur gestart met tafel tenniswedstrijden voor Zeeuwse scho lieren. Beiaardier P. H. Broerse speelt vanaf 11 uur een aantal liederen od het stadhuiscarillon waaraan luisterwedstrij- den worden gekoppeld en op hetzelfde tijdstip start de finale van de rolschaats- wedstrijden op het Baskenburgseplein, waarvan de voorronden op koninginne dag worden verreden. 's Middags maken alle muziekvereni gingen. drumband, sportverenigingen en het maiorettepel iton een rondgang door de stad en om 4 uur begint een oriënta- tierit voor fietsers. De jeugd kan om 4 uur vanaf de oprit van de Kenau Hasselaarstraat :n zelfgemaakte zeep kisten naar beneden sjezen, waarbij echter een jury om narigheden 'e voorkomen scherp op de deugdelijk heid van de remmen zal letten. Verder is er 's avonds een jeugdappel ln de Alhamhrabioscoop waarop enkele films worden getoond en daarna is er gelegenheid tot discussiëren. Het forum zal worden voorgezeten door een oud- verzetsstrijder Als sluit- en klapstuk van de Vliseing- se bevrijdingsfeesten wordt om 21.30 uur een groot vuurwerk de lucht inge schoten vanaf de Nolledijk. KONINGINNEDAG Ook voor koninginnedag heeft het feestcomité een uitgebreid program ma samengesteld, dat begint met klokgelui vanaf alle kerken en het stadhuis om 8 uur 's morgens. Vanuit vier punten in de stad vertrek ken dan tevens de muziekverenigingen ,Ons Genoegen'. St-Cecillia en de drum bands van VTV en Oranje-Nassau en om vijf voor half 10 wordt op de Oude Markt de vlag gehesen door padvind- sters. Op dezelfde plaats wordt daarna een aubade gebracht door schoolkinde ren. waarbij ook het publiek zich niet onbetuigd hoeft te laten. Om 10 uur starten de voorrondes van de rolschaats- wedstrMden op het Baskenhurgseplein en 's middags (aanvang 13.30 uur! orga niseert ,MAC de Zeeuwen' een oriënta- tierit voor auto's (start vanaf Bas- Uonburgseplein). Op het stadhuisplein kan de jeugd zich 's middags uitleven in een serie wed strijden in de trant van het tv-program- ma Zeskamp' Ook de zieken en beiaar den worden dit keer niet vergeten. De Beth Oherem Singers' verzorgen na melijk tussen 5 en 6 uur een optreden in het bejaardenhuis en in de zieken huizen. Konino-innedae wordt besloten met een lompionontocht (start om 19.30 uur) en ""s oren'^Unl «n de snorthnl (aanvang 20 uur). Voor de muzikale begeleiding 'vo^rtt gezorgd doo»- .B'nodv Plenic* uit Temeuzen en .Instant Music' nit Vlis singen. VLISSINGEN In de vrijdagmiddag gehouden vergadering hebben de Viis- singse raadsleden een krediet verleend van ƒ1.794.550,- voor de stichting van een openbaar scholencomplex in Sou burg-Noord. De raadsleden toonden zich er bijzonder mee ingenomen. Voor de uitbreiding van de Johan Friso-kleuter- school met een lokaal werd een krediet verleend van 106.501.- Aan de vereni ging voor christelijk lager onderwijs te Ritthem werd een krediet verleend var 14. voor deelneming aan de schoolvor- deringtoets. De heren J. J. Kempe (pvdai. J. M. H. van de Sande (bp) en H. A. Reddingius (bp) vroegen aan tekening te hebben tegen gestemd. Er werd een krediet verleend van 6300 voor het aanschaffen van negen televl sietoestellen ten behoeve van het open baar gewoon lager onderwijs. Op ver zoek van de VCB Lammerenburg zal de houten barak aan de Spuistraat wor den verplaatst naar het speelterrein van deze vereniging aan de Zuidbeekseweg ten behoeve van het jeugdwerk in de wijk Paauwenburg-Lammerenburg. De barak zal voor 770.- per jaar voor tien jaar worden gehuurd van de Gebr. De Witte te Westkapelle. De barak zal worden onderverhuurd aan de VCB Lam merenburg voor 1 794,75 per jaar. Er werd een krediet verleend van 5.750,- voor het verplaatsen en opknappen van de barak. Men vroeg zich af of het wel verstandig was om de barak voor tien jaar te huren. Loco-burgemeester Ch. J. Gillissen Verschage wees er even wel op dat de barak bij de speeltuin ook nog nuttig is nadat het wijkcen trum te Paauwenburg gereed zal zijn gekomen. Aan de vereniging .Souburgs Burgerzin' werd in verband met de vie ring van de bevrijding op 5 mei een subsidie verleend van 550,-. tADVERTENTIE Raad houdt speciale herindelingsvergadering Verdere stappen op MIDDELBURG De christelijke pe dagogische academie hield vrijdag m het schoolgebouw aan de Keetenstraal te Middelburg ter gelegenheid van het afsluiten van het schooljaar een ont spanningsdag, waaraan door leerlingen alsmede door niet-leerlingen werd mee gewerkt. Verschillende schoollokalen wa ren voor deze gelegenheid omgetoverd tot feestzalen waar men kon luisteren naar diverse soorten muziek op de £laat, zo was er voor de beatliefheb- ;rs een beatlokaal, ook voor jazz en klassiek was er een ruimte ingericht. Het programma begon echter met het optreden van het cabaret van Ivo de Wijs. Deze groep gaf een klinkende voorstelling met leuk en vlot cabaret wat bij de aanwezigen bijzonder in de smaak viel. Dit gezelschap, dat uit Am sterdam afkomstig is en bestaat uit drie jongens en een meisje, mocht na af loop een slaande ovatie in ontvangst nemen. Dit optreden vond plaats in de tot schouwburgzaal omgebouwde gym zaal. Er vonden verschillende evenemen ten naast elkaar plaats zodat men een keus kon maken voor een gewenst pro gramma. De dames hadden voor deze gelegenheid van allerlei waardeloos ma teriaal leuke kledingstukken vervaar- digd waarvan men een drukbezochte modeshow hield en waarbij een vajn de heren op grappige wijze commentaar leverde. Verder was er een ruilbeurs en een kantine waar men naast een ver frissing ook een broodje kon nuttigen, want het festijn dat om 1.30 uur begon duurde tot na middernacht voort. Na de genoemde programmapunten kreeg men achtereenvolgens te zien een talenten jacht en een stukje poëzie en proza ver zorgd door de leerlingen, een optreden van de Haagse popgroep .Illinois." de Beth Cherem-Singer* een vnralgroup het optreden van de multi-instrumenta- list Kees de Jonge met medewerking van Eelco Tamminga. de vertoning van een tweetal films, en het toneelspel van Robert Merle, Sisiphus en de dood'; dit stuk is een satire op de dood en werd op moderne wijze opgevoerd door de leerlingen Tot besluit van deze geslaag de .grote dag,' die tot stand kwam door de samenwerking van het bestuur der schoolvereniging en een werkcommissie, was er het optreden van de Haarlemse band .Modesty Blaise.' Oranjefeest voor bejaarden weg naar sanering POORTVLIET De heer W. J. van Doorn, thans burgemeester van Poortvliet, heeft tijdens de raadsvergadering van vrijdag mee gedeeld dat hij, als de sollicitatie naar het burgemeesterambt van Groot-Tholen opengesteld wordt, tot de sollicitanten zal behoren. De burgemeester deed dat tijdens de rondvraag waarin de Thoolse her indeling nog eens ter sprake kwam. Ir M. A. Geuze (dhu) verklaarde zich teleurgesteld over de behandeling in de tweede kamer, met name wat de moti vering betreft. Anderzijds had hij met instemming gelezen dat de raadsvoor zitter, die hierbij zo direct is betrok ken, zich nu weer zo positief opstelde aanzien van de toekomst van Tho- len. De heer J. I. Hollebrands zei niet te kunnen begrijpen waarom men de ar gumentatie van de tegenstanders van eén Tholen zo volkomen naast zich had neergelegd. Burgemeester Van Doorn verklaarde dat reeds volgende week de burgemeesters op Tholen zullen verga deren over een inventarisatie en het op stellen van een werkschema. Binnenkort zal de raad van Poortvliet een speciale vergadering wijden aan de behandeling van de herindeling in de kamer en aan de gevolgen voor de ge meente, waarbij een aantal maatregelen vastgesteld zal moeten worden. Door aankoop van pand Lauwerstraat 2, de voormalige bakkerij van de heer Strijd, kan de gevaarlijke hoek aan noordwest zijde van de woonkern belangrijk worden verruimd. De beslis sing daartoe viel vrijdagavond toen de raad na zoals de voorzitter uitdrukte .prettige' onderhandelingen unaniem tot aankoop besloot voor de som van 21.55. Minder vlot ging het met de benoeming van de welstandscommissie, volgens artikel 85 van de woningwet. Het voorstel was, evenals het meren- MIDDELBURG Het dienstencentrum voor bejaarden Het Schuttershof' biedt de ouderen van Middelburg met konin ginnedag een feestmiddag aan, die ge houden wordt in het city-theater te Mid delburg. Het feest begint om half drie. Medewerking verlenen onder andere het accor-Jeonduo The Cordoni's'. het zang- c .The Riwi's'. de zangeres Elisabethp MIDDELBURG In samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging, afdeling Zeeland organiseerde het Wereldnatuurfonds. af deling Midden-Zeeland, vrijdagavond in de foyer van de Concertzaal te Mid- Meliskerke, een lezing hield over zijn overwintering op Spitsbergen. Hij deed dit onderzoek in samenwerking met vier andere leden van de Nederlandse Spits bergenexpeditie die in de periode van augustus 1968 tot augustus 1969 op Spitsbergen verbleef, in het kader van hel ijsberen-onderzoek, waarbij onder andere het Wereldnatuurfonds betrok ken is geweest Voor de lezing van de heer A. Korte bestond zeer grote be langstelling. De biologisch student, ver bonden aan de vrije universiteit van Amsterdam bleek niet alleen een bij zonder goed fotograaf te zijn die zijn objecten feilloos weet vast te leggen, maar wist het geheel ook op boeiende wijze aan elkaar te praten, waarbij hij een groot aantal interessante gegevens over de rijke flora en het harde kli maat aan de stampvolle zaal (die het er gezien de spontane reacties ombeur- ten warm en koud van kreeg) meedeel de. deel van de andere eilandgemeenten, daartoe het Instituut Stad en Landschap te Rotterdam te benoemen als advise rend orgaan. Het coUege was echter met enthousiast en dat was nog mui- der het geval voor de heer Geuze, die b en w verzocht het voorstel aan te hou den, teneinde van de directeur van de centrale dienst, de heer P. A. Boot, in een volgende vergadering nog wat na dere technische gegevens te mogen ver nemen. De SGP-e'r J. I. Hollebrands sloot zwah daarbij aan. Hij had ten aan zien van dergelijke adviescommissies minder prettige ervaringen. B eis w toonden zich tot aanhouden bereid. De raad was blij met het agendapunt uit breiding en verbetering straatverlich ting. Met name de heer M. J. van Tig- gele (chu) was b en w dankbaar met dit voorstel te zijn gekomen, ook al zal er een slordige 10.000 voor gevoteerd moeten worden. Het torenuurwerk zal vervangen worden door een elektr sche luidsinstallaitie en dat zal 7000 vragen. Om technische redenen werd afgezien van verlichting van het uurwerk. De vele, vele mannen die zich elektrisch scheren, weten allang dat bliksemsnel schoon scheren pas kan met ronddraaiende mesjes. De Philishave 3 heeft liefst 3x6=18 vlijmscherpe mesjes van bikkelhard edelstaal. Genadeloos voor elk haartje, dun, dik, kort, lang. Met een vaart van 5000 toeren gaan ze onder het mes. De man die van scheren weet, scheert zich dus met een Philishave 3. Geen haar op zijn gezicht die nog aan een andere shaver denkt. Want dat is bliksemsnel, lekker schoon scheren. BESLUIT NU GENOMEN Ingewikkelde financiering voorbehoedmiddelen buiten besloten ruimten te verbieden. De heer Van de Velde vond, dat als men de verkoop in café's toestaat, men dat ook via automaten langs de stra- llRi rVrSSK De kantine en het kleed- le° gebouw op het voetbalveld van de n™.!"»»»™ nu verphent worden naar se Boys in Bruinisse komen er. De raad heeft daartoe vrijdagavond beslo- nniitieverordening ten, nad&t bnrgeoieester g. Hokken de ff.X voorbe- wat ingewikkelde financieringswijze uit eengezet had, die Bruinisse jaarlijks ƒ4000 gaat kosten, een bedrag dat wet houder S. A. Jumelet te hoog vond. De heer Hokken deelde mee dat de Raïffeisenhsink in Bruinisse het aan bod voor ee.n lening van 50.000 tegen 5 proeent rente niet gestand kon doen, omdat de centrale Raiffeisenbank daar niet mee akkoord ging. Voor de bouw van het gebouw heeft mem nu deze financiering gevonden: De Nederlandse sportfederatie geeft 10.000, een relatie van burgemeester Hokken leent 10.000 renteloos, via zalenverhuur kan men beschikken oer 1.680, een liefhebber van Bru se Boys leent 10.000 tegen 6 pro cent en de AMRO-bank in Zierik- zee leent 30.000 tegen 8 procent, een percentage, waar burgemeester Hokken zeer mee ingenomen was. Door medewerking van de leden van Bruse kan het bedrag van ruim ƒ67.000 dat nodig is voor de bouw. nog wat worden gedrukt. Verder heeft het bestuur van de voet balvereniging de toezegging gedaan, zelf te proberen nog .goedkoop geld te pak ken te krijgen, waardoor de jaarlijkse lasten wat zouden kunnen worden ver minderd. In antwoord op vragen van de heer M. J. van de Velde (pvaa) deel de burgemeester Hokken mee, dat de aannemer Den Herder te Bruinisse aan vankelijk de laagste inschrijver was met een bedrag van ruim 48.000. De volgende inschrijver kwam met een be drag van 67.000. Burgemeester Hok ken; .Ik heb de heer Den Herder ge vraagd of het niet verstandig was dat hij zich terugtrok. Het grote verschil verraste ons wel en we willen geen moeilijkheden tijdens de bouw'. En ver der zei de heer Hokken: .Je laat iemand niet met open ogen zijn ongeluk tege moet gaan. De heer Den Herder heeft later tegen mij gezegd, dat hij zich op De Nederlandse bijdrage aan het onder zoek is een klein steentje in het geheel geweest Er zal internationaal nog on gelooflijk veel werk verzet moeten wor den. terwijl men de resultaten pas na 5 10 jaar kan verwachten Het begin s echter gemaakt en ook van Ne- I derlandse ziide hoopt men in de toe- h,ioauci1i:k°ms' met "et onderzoek door te kun- - - »Tt_. nen gaan Enthousiasme Is volop aan- aL» en Duitse te- wezig, in de praktijk blijken financiële* maken ietJ?=ieValpJrt "ïCwakernaak houdt eenI middelen helaas een beperkende factor De raad besloot via een wijziging vanwershaven. Het orgel zal worden be- levlsie Bert Kwakernaak nouat eenpolitieverordening de verkoop van speeld door de heer C. J. bij de Vaate. egen mij gezegd, dat hij zich op een aantal prijzen had verkeken en hij heeft zich teruggetrokken. De Bruse burgemeester stelde nadrukkelijk, dat er geen sprake was van antipathie te gen de aannemer en hij was verbaasd, dat de heer Den Herder een raadslid had benaderd' Ik heb hem gezegd dat kort briefje te schrijven hij door café te gaan als ze zich hoedmidaelen willen voorzien. onderging tweede wijziging, waardoor de i voortaan tot 12 uur open mogen z:jn Burgemeester Hokken maakte duidelijk dat de exploitanten niet verplicht zijn de zaak tot middernacht open te hou den. Voor de installatie van burgemees ter Hokken verleende (le raad achter af een krediet van ƒ3.093,70. Voor aan schaf van een gazon motormaaier, een traotor en een sneeuwschuif gaf de raad in het totaal 23.208,- en voor aankoop van het barakkenkamp Stoofpolder van de staat 27.500,-. Een bedrag van 7.256,- stelde de raad beschikbaar aankoop van meubilair voor het gemeen tehuis en voor het maken van een raam erbij n de raadzaal. De garantie voor particulierewoning- bouw werd gedelegeerd aan b en w Er zijn voor particuliere bouw in Brui nisse West II zestien gegad.gden. De grondprijs werd per huis vastgesteld op 5.000,- voor een midden- en 6.000 voor een hoekhuis. De raad garandeer de een lening van 347.200, die de stichting woningen en woongebouwen voor bejaarden op Schouwen-Duiveland wil aangaan om 10 bejaardenwoningen te kunnen bouwen aan de jhr. mr. A. F. C. de Casembrootstraat Voor het slopen van de panden Kerkplein 9, 10 en 11 gaf de raad een krediet van 1.680,-. De heer Van de Velde drong er bij behandeling van het voorstel daartoe op aan, dat ernst wordt ge maakt met plannen voor het dorpshuis mede. omdat de jeugdsociëteit door de sloop van de panden zonder onderdak komt. VLISSINGEN Op schriftelijke vra gen van de heer J. Hekhuis (pvda )over het bestemmingsplan ,West' (omgeving Vredehoflaanin de Vlissingse raad zei wethouder Gillissen Verschage dat di rect na ontruiming van de bedoelde wo ning tot uitvoering van het plan over kan worden gegaan. De bewoners zul len overigens zelf actief moeten zijn bij het zoeken naar een andere woon ruimte, waarbij uiteraard door de ge meente medewerking zal worden ver leend. Omdat dit jaar een relatief ge ring aantal woningen gereed zal komen, hebben b en w besloten om de datum waarop uiterlijk de huur zal eindigen te verschuiven naar 1 juli 1971. De heer Hekhuis was nog niet geheel overtuigd ■aardoor "de"café's dat de gemeente wel zo hard meewerkt om de mensen aan een andere woning te helpen. Wethouder G. J. Janse verze kerde hem dat dat wel degelijk het ge val is: .We hebben ze nog altijd kun nen plaatsen'. Zangavond in Brouwershaven Op zaterdagavond 2 met as wordt de grote, met kaarsen verlichte, her vormde kerk van Brouwershaven een zangavond gehouden. Deze avond gaat uit van de commissie van bijstand tot instandhouding van het hervormd ver enigingsgebouw te Brouwershaven. Me dewerking wordt verleend door het her vormd zangkoor uit Haamstede, het christelijk gemengd zangkoor uit Scha Jijn schriftelijke mededeling, dat hij rendijke en een dameskoor uit Brou zich terugtrok, ook weer ongedaan kon, wershaven Jlet geheel ^zaj onder leiding voordracht. staan van de heer J. Sohouls te Brou- advertentie: Voordelige trein-toegangs- biljetten op de stations verkrijgbaar. rNj CROESELAAN-UTRECHT VOORDRACHTSOEFENING MUZIEKSCHOOL VLISSINGEN In het auditiezaaltje van de Zeeuwse Muziekschool in Vlis singen gaven leerlingen van Piet Broer- se een openbare voordrachtsoefening. Vanwege het Beethovenjaar had Piet Broerse gezocht naar geschikt speelma teriaal van deze componist voor jonge kinderhanden Hij is daar aardig ln ge slaagd, want niet minder dan zeventien stukken van Beethoven sierden het pro gramma. Daaronder waren veel menuet ten, maar ook sonatines, een bagatelle en zelfs een fuga. Het .grote' werk was voorbehouden aan Annette Theunis en Maarten Kloosterman (aangekondigd als de pianisten van het Zeeuws Jeugd Orkest) die een onbekende, hee'. mooie sonate van Mozart voor piano-vierhan dig uitvoerden Frans Suurmond ontpop te z ch als een goed organist ln aan trekkelijke moderne variaties van Jacob Bijster. De goed bezochte leerlingenuit voering werd op passende wijze besloten met .Abschied vam Klavier' van Beet hoven. Reimerswaalloop in Hansweert Onder auspiciën van de KNAU organi seert de RKHAV uit Huilst op 2 me wedstrijd en prestatielopen te Hans- weert. Jongens en meisjes tot en met 14 Jaar kunnen meedoen aan de 2'^ km prestatieloop Voor de 5 km pres tatieloop vanaf 15 jaar en ouder. Voor de wedstrijd jongens A (1951 en 1952) 5 km. Wedstrijd junioren B (1953 en 1951). Wedstrijd C (1955 en 1956) Wed strijdloop heren 5 km 1950 en ouder. Om hair drie wordt er gestart vanaf het gemeentelijk sportveld te Hansweert. De bekende hardloper M. Bogaert te Hansweert geeft inlichtingen. Verschil lende scholen hebben reeds ingeschre- Bouw ponton in haven Zierikzee De dienst gemeentewerken van Zierik zee heeft het maken van 2 drijfkisten voor de ponton aan de Nieuwe Haven te Zierikzee opgedragen aan fa. Saman Deurloo tee Zierikzee voor ƒ17.640,-. EXAMEN Bij de te Eindhoven gehouden exa mens, uitgaande van de algemene ver eniging voor de centrale verwarmings- industrie (ACI) slaagde voor centra le verwarmingsinstallateur de heer V. de' Kok te KraJ>bendijke. Kerkelijke mutaties NEDERLANDS IIERV. KERK Beroepen: te Rotterdam-Pernis E. Bou- man te Urk. te Usselmuiden C. den Boer te Zeist GEREFORMEERDE KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Den Helder D. Nieuwen- huis te Harlingen Aangenomen naar Enschede-Noord, M. Drost te Dalfsen. GEREFORMEERDE KERKEN VRIJGEMAAKT RUITEN VERBAND: Bedankt voor Haarlemermeer, H. van Ommen te Zaandam. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERKEN: Bedankt voor Soestdtjk: J. van der Vlies, kandidaat te Apeldoorn. OU D-G EK EFORMEERDE GEMEENTEN: Aangenomen naar Den Haag (tweede predikant): C. P. Groenewegen, te Aalburg. I Het oversteken van de nieuwe zuidelijke invalsweg in Temeu zen schijnt een r.skante bezig heid te zijn. Dat zou men althans kunnen concluderen, nu bij het verkeersplein! tje) Driewegen een indrukwekkende batterij verkeers lichten wordt geïnstalleerd waar mee de voetganger de verkeers stroom als daar tenminste spra ke van is straks via een sim pele druk-op-de-knop kan stop zetten. De door de voetgangers zelf te bedienen serie stoplichten wordt alleen geplaatst op de noor delijke aansluiting van het ver keersplein. Voor automobilisten ls het vermoedelijk een geruststel lende gedachte, dat de appara tuur een ingebouwd .afweer-me- ehamsme' tegen misbruik bezit. Wanneer de Lichten van rood op groen springen, kunnen ze pas na verloop van enkele minuten weer terug op rood worden gezet. Blijft de vraag, of deze nuttig* voorzieningen nu juist op dit punt van de gemeente Temeuzen het hardst nodig is. (Foto PZC).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 6