rtGENDAa Eerste uitwisselingsexpositie Brabant-Zeeland in Vleeshal' Rotary-congres in Goes:Gezag en democratie' TWEE INLEIDERS VAN GRONINGEN Verkleumde man uit water gered Goud voor kapitein bij PSD TIENJARENPLAN RESTAURATIE R-K KERK VAN 'S-HEERENH0EK Eerste bloesem P. VERHAGE VEILT VONDST RAAMSDONKVEERSE MUNTEN MAANDAG 27 APRIL 1970 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 ,H00P OP HERSTEL VAN EENHEID IN DE ZEEUWSE KUNSTENAARSWERELD' HOGE VERWACHTINGEN VAN STERKERE BANDEN MIDDELBURG Met het voor beeld van de Bergse kunstenaars hier in eigen huis voor ogen, kan ik niet anders dan de hoop uit spreken dat de eenheid in onze Zeeuwse kunstenaarswereld spoe dig weerkeert. Deze dringende wens is misschien ook een vrome wens. Toch is te hopen dat onze kunstenaars als ze naar buiten tre den met een zo goed mogelijke pre sentatie komen. Het wegblijven van bepaalde groepen op exposi ties, om welke respectabele rede nen dat ongetwijfeld ook gebeurt, kan daar onmogelijk goed aan doen', aldus besloot mr J. J. van der Weel wethouder van culturele zaken van Middelburg, zaterdag middag in zijn openingsrede ter ge legenheid van de eerste uitwisse lingsexpositie tussen Bergen op Zoom en Middelburg. De wethouder had zich tevoren zeer po-1 gitief opgesteld tegenover het initiatief dat vooral van de zijde van Bergse stichting .Etcetera' voldoende leven in geblazen is om de kunnen resulteren in de tentoonstelling die nu, tot en met 10 mei, dagelijks in de Vleeshal van het stadhuis te bezichtigen Is. De heer Van der Weel: .Middelburg en heel Zeeland zouden zeer gebaat zijn met een stichting als Etcetera. Ik geloof dat heel uw optreden hier de noodzaak daarvan nog eens duidelijk heeft onderstreept" Eer Evenals de heer Van der Weel had ook drs P. van Heyst. wethouder van onderwijs en cultuur te Bergen op Zoom een grote eer iets van zich te mogen laten zien in de prachtige historische entourage van Middelburg en prees zich gelukkig ate wethouder "samen te mo gen werken met een zich alleszins guns tig ontwikkelende stichting als .Etcete ra' die .in het culturle leven van Bergen op Zoom en omstreken een niet meer weg te denken plaats heeft ingenomen en die ook waardig bezet.' De heer Van Heyst wilde deze tentoon- Dat mag ook wel: tegen dit soort drie hoeksverhoudingen in de cultuur heb ik bepaald geen bezwaar.' De heer Dusarduijn hoopte dat dit eerste project dat de titel Kunstenaars van de Scheldezoom heeft gekregen, zon worden afgerond en dat niet op al te lange termijn door een expositie .Kunstenaars van de Scheldemond' in Bergen op Zoom. Adem Namens de expoeanten sprak Fons Gie- les. ,Wlj zijn blij hier in Middelburg onder de adem der traditie te mogen exposeren We zijn Middelburg dank baar dat het op zo uitnemende wijze het gastheerschap op zich heeft ge nomen. .De heer Gieles overhandigde aan mr Van der Weel een tekening van Albrecht Dürer,. waarbij hij diens reis van Bergen op Zoom naar Middelburg in herinnering bracht De heer Gleis overhandigde ook attenties aan de heer Moor, ambtenaar vain culturele zaken van M-'ddelburg en mevrouw en de heer Aat Weysters, voorzitter van .Etcetera' die het leeuwendeel van de voorberei ding voor zijn rekening heeft genomen. De opening van deze tentoonstelling werd van een muzikale omlijsting voor zien door het kamermuziekensemble van de Bergoe muziekschool (Harry Stal kers, Piet Kats. Ran Dur en Isabella Ngy), dat werken speelde van Bach, de Fesch en Telemann. In de tot de laatste plaats bezette hal van het stad huis fungeerde het tweede kamerlid J. H. Jansen uit Den Haag, algemeen be stuurslid van Etcetera', als ceremonia- ris. De tentoonstelling laat werken zien van Mien van Giels, Mia van Gijzel. Mar tha en Anton van Meurs, Ada Wegge- man, Paul Blom. Hein Gehring, Fons Gieles. Ruud Neyndorff, Sjaak Timmer mans, Kees Visser. Hein Vree. Jan Wes- sendorp, Aat Weusters en Louis Weyts. Het betreft aquarellen, beeldhouwwer ken, gouaches, lino's, miniaturen, por tretten, schilderijen en tekeningen. De expositie is open tot 11 mei, elke dag van twee tot zes uur. op zaterdagen van tien tot zes uur en op zondagen van een tot vijf uur Bergen op Zoom en .Middelburg op meer banden kunnen wijzen en voor de naaste toekomst zit daar alleen versteviging en uitbreiding in. Ik vind het geheel passen in de lijn van de grote inter nationale diplomatie eerst met culturele manifestaties over en weer te beginnen. Dat is nuttig om te weten op welke grond men staat.' Drs W. R. V. Dusarduijn, lid van de tweede kamer en de Zeeuwse staten, wees in zijn inleiding op het wai merk waardige verschijnsel dat Zeeland in de laatste tien jaar slechts zes uitwisse lingsexposities gekend heeft en dat die alle nog getuigden van een zeker één richtingsverkeer met België, terwijl de andere naaste buren in het spel niet voorkwamen. .Onze naaste buren bleken in dit opzicht helaas lange tijd verre vrienden, maar ik ben blij nu te kunnen zegeen dat er met dit Brabants initia tief dat in Zeeland zijn opvolging heeft gekregen, een nieuw begin is gemaakt. Duivenconcours De concoursclub Zuid-Beveland bracht het afgelopen weekend 1546 duiven in concours voor een wedvlucht vanuit Moeskroen, De voornaamste uitslagen zijn: 1 Jac. Schrier, Kapelie: 2 A. de Leeuw. Hansweert: 3 en 9 J. en P. Voois. Kruiningen; 4 Joh. van de Velde 's-Heer- Arendskerke; 5 J. Waverijn. Krutningen; 6 P. van Os. Yerseke: 7 D. Brouwer, Goes; 8 P. Willeboer, Kruiningen en 10 K. Tjarks, Yerseke. De postduivenhoudersvereniging .Oost West, thuis best' te Kapelie nam met 124 duiven deel aan een wedvlucht van uit Moescroen. afstand 97 km. De uit slagen zijn: 1, 2. 4. 6 en 8 Jac. Schrier; 3 P. Glas: 5 en 10 M. Brutfnooge; 7 M. Hengstdijk en 9 P. I. Butler. Maandag 27 april 1970 GOES Goese lyceum. 20 uur: filmver toning in verband met 25-jarig best lyceum. MIDDELBURG Molenwater, 9-17 uur; miniatuur Walcheren. Gasthuis, 19.45-20.45 uur; uitzending ra dio Walcheren. MIDDELBURG Vleeshal, stadhuis, J4-18 uur: tentoonstelling .Kunstenaars van de Scheldezoom.' ZIERïKZEE Gravensteen, 10-12 en 14-17 uur: tentoonstelling ,25 jaar V BERGEN op ZOOM Roxy. 20 uur: Dokter Zjivago. 14 jaar. GOES Grand, 20 uur: De vernieti ging van Frankenstein, 18 jaar. MIDDELBURG City. 20 uur: Nudls- tenparadijs. 18 jaar. OOSTBURG Ledel. 20 uur: Funny girl, alle leeftijden. TERNEL'ZEN Luxor, 20 uur: The lï>- ve bug. alle leeftijden. VLISSINGEN Alhambra, 20 bhalako. 14 jaar OPGAVEN VOOR OP INUCHTINCtN OVM DB8 RUBRIEK, C. VAN OORSCHOT PUk nCVUSSINCEN Til. OltM-5144 GOES ,Wat gezag ook moge zyn, in wezen moet de eerste eigen schap ervan zyn, dat het aanvaard baar is'. Dat zei professor H. Bau- det, hoogleraar in de economische geschiedenis te Groningen, zater dagmorgen in een inleiding, die hij hield voor de Zeeuwse en Holland se leden van Rotary International. Samen met burgemeester J. J. A. Berger van Groningen sprak pro fessor Baudet over het thema Go- zag en democratie vandaag', dat op de tweedaagse Rotary-conferentie centraal stond. De Groningse hoogleraar meende, dat er geen definitie te vinden is voor het begrip gezag. Als redenen voor het feit, dat gezag steeds minder aanvaardbaar is, gaf de heer Bau det onder meer: de voorstellingen, die er zijn van een statische maat schappij zijn niet meer houdbaar er er is vrees voor dictatuur van de tecluiocratle.' Dat zijn motieven vooi het niet aanvaarden van gezag' al dus de Groningse hoogleraar. Hij bracht in het midden, dat gezag zich aanvaardbaar moet maken door goede motivering. .Het is makkeluk om zonder meer te zeggen, dat gezag ge handhaafd moet worden, maar daar ko men we niet verder mee. Het komt aan op twee dingen. We moeten onszelf en onze ervaringen aanvaardbaar maken en we moeten onze plaats weten', zo stelde professor Baud-et, die bij herhaling ver zekerde. dat hij niet zou overlopen naar .de andere generatie'. De heer Baudet gaf aan, dat er .gisteren' een beeld was van wat de goede maatschappij zou moeten zijn, dat men .gisteren' werkte om die goede statische maatschappij te krijgen, ,Nu leven we in het beset, dat er dynamische veranderingen gaande zijn en dat je geen statisch beeld van de inleuwe maatschappij hebt. INLEIDING PROF BAUDET KRUININGEN Een kantoimier van rijkswaterstaat en een PSD-personeels- lid hebben zaterdagavond op de Wes- terschelde een door kou bevangen man gered, nadat omstreeks half negen in de veertiaven te Kruiningen een roei boot aan was gespoeld, waarin een tas met boodschappen en een schoen lag. Te acht uur had ersoneel van de PSD gezien, dat de wachtsman van de in de veerhaven liggende baggermolen ,Hol- land-11', de 50-jarige J. C. R. uit Bres- kens, met deze boot was weggeroeid. Gezien de harde wind vermoedde men dat er met de wachtsman een ongeluk was gebeurd en sloeg men onmiddellijk alanm. Een kantonnier van rijkswater staat en een lid van het PSD-personeel begaven zich met de roeiboot naar de baggermolen om daar een onderzoek in te stellen. Aan boord werd niemand aan getroffen, waarop werd aangenomen, dat de wachtsman verdronken was. Op het moment, dat men terug naar de wal wilde gaan, hoorde men jniig gekreun. Bij onderzoek bleek, dat bij een drij vende kraanponton in de buurt aan een autoband de wachtsman hing, geheel verkleumd en door de kou bevangen werd hij met veel moeite aan boord ge hesen en overgebracht naar de wal. Na dat een arts de drenkeling had onder zocht. werd hij met een wagen van de rijkspolitie uit Kruiningen voor onder zoek naar .St.-Joanna' te Goes overge bracht. DE BEVELANDEN W/SS"'KERKE Sakor-collecte pragmatisch denken' De heer Van Rap- pard voegde het begrip .vrijheid in ge bondenheid' aan het onderwerp toe. ne Gorkumse burgemeester constateerde dat de .mens vecht voor de kwaliteit van het bestaan inplaats van voor kwaliteit van de beschaving.' Vanuit de zaal werden problemen op geworpen als .hoever kan een onderne mer nog gaan bij zijn eisen om ge zag' en er werden stellingen naar voren gebracht als ,de ondernemer is de dra ger va.n de vooruitgang', .gezag is on verbrekelijk verbonden met orde-hand- having' en zonder ofdening is geen vrij heid mogelijk' Na de discussies en in leidingen verzorgde het jongenskoor van de Zeeuwse koorschool onder leiding van Eef Heyblok een uitstekend pro gramma De tweede dag van het Rotary- conferentie werd, net als de eerste, ge leid door de gouverneur van het dis trict 160, de heer J. W. Heringa. Dynamisch De Roterians volgden zaterdag ln de .Prins van Oranje' in Goes een onge bruikelijke methode van vergaderen: eerst kwamen de vragenstellers aan het woord en vervolgens de inleiders Bur- Ëemeester Berger stelde in zijn korte leiding, dat wie er niet tegen kan, dat er over z(jn functie ais ondernemer gediscussieerd wordt, er mee moet op houden. .We moeten kiezen voor het feit, dat we leven in een dynamische samenleving en niet in een statische. leerde niet moer aanwezig als men vol wassen Is geworBen. Het normenpak ket is aan verandering onderhevig', zo hield de heer Berger zijn gehoor voor. Hij stelde, dat gezag geen romantisch begrip is en dat wie gezag draagt risi co's loopt. Burgemeester ridder Van Rappaird van Gorkum was één van de vragenstellers, die vóór de inleiders het woord voerden. Hij constateerde, dat er kortsluiting is ontstaan tussen bestuurders en bestuur den en dat alle partijen .verdoemelijk HANSWEERT Collectes De collecte voor het Nederlandse Ast mafonds heeft te Hansweert 282,5f opgebracht, de Sakorcollecte 140. F eestprogramma voor Kats De oranjevereniging te Kats heeft een programma vastgesteld voor de vie ring van het bevrijdingsfeest op 9 mei. Om acht uur is er klokgelui, terwijl om half tien een korte kerkdienst wordt gehouden. Om tien uur beginnen de kin derepelen. Eerst is er een tekenwed strijd voor de kinderen van de lagere school. Ondertussen houden de kinderen van de kleuterschool zich bezig met het kegelspel. Onmiddellijk hierna volgt de prijsuitreiking en traktatie. Om elf uur beginnen de wedstrijden voor de klas sen 1. 2 en 3 van de laeere school en om half twaalf komen de klassen 4, 5 en 6 aan de beurt, waarna prijsuitrei king en traktatie. Hierna wordt gepau zeerd tot twee uur. Dan zal het fanfare korps Wilhelmina uit Colijnsplaat een rondwandeling door het dorp maken. Om 14.30 uur beginnen de spelen voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar. Na dat Wilhelmina' vanaf drie uur nog maals concerteert, beginnen omstreeks half vier de wedstrijden voor personen ouder dan 15 iaar. onder andere stoelen dans Tenslotte volgt dan het ringste ken van paren op bromfietsen vanaf 16.15 uur. Om acht uur vindt de prijs uitreiking plaats met medewerking van de Boerenkapel. VLÏSSINGEN Zaterdag nam aan boord van de .Prins Bernhard' in de fuik van de veerhaven Kruiningen de heer C. J, Grootenboer offieieel af scheid als kapitein eerste klas bij de PSD in Zeeland. Hij zal de dienst per 1 mei met functioneel leeftijdsontslag verlaten. De heer m. J. van Poelje, lid van gs, was daarbij aanwezig en ken schetste de 40-jarige loopbaan van de heer Grootenboer, op grond waarvan hom de gouden medaille, verbonden de Orde van ON werd toegekend. Vervolgens sprak de waarnemend-direc teur van de PSD, de heer J. N. Adri- aansen, met veel waardering over de wij ze, waarop de scheidende functionaris steeds zijn dienst heeft vervuld Onder aanbieding van enkele nuttige geschen ken voerde tenslotte de heer W. m. Rotte het woord namens het personeel en sprak woorden van dank voor de prettige samenwerking. Zeer velen maakten van de gelegenheid gebruik om de scheidende kapitein de hand te druk ken. Er moei f 400.000,- op tafel komen Kerk in 1974 honderd jaar 's-HEERENHOEK Pastoor C. C. Kroon van de Sint-Willibrordusparo- chie te 's-Heerenhoek heeft zijn pn- roehlanen een interessant en ook kostbaar tienjarenplan voorgelegd. Doel van liet plan is te komen tot een financieel verantwoorde restau ratie van de straks honderd ju rige Willibrorduskerk. Pastoor Kroon in zijn begeleidings brief: .In die tien jaar of nog liever in de eerstkomende drie jaar hopen we de restauratie van de kerk te mogen voltooien. In 1974 im mers zal de kerk honderd jaar be staan Een waardige viering mag, dunkt me. alleen in een gerestaureer de kerk plaatsvinden Dat is een ere schuld zowel ten opzichte van onze voorvaderen als ten opzichte van het nageslacht Maar in die tien jaar hopen we ook de schuldenlast radi caal te mogen wegwerken'. Het tienjarenplan maakt melding va.n een totaal kostenbedrag van 400.0000,waarbij woitit opge merkt dat afbraak en nieuwbouw sa men een veel hoger investeringsbe drag zouden hebben gevergd. Het plan omvat restauratie van de toren, in terieur en exterieur. Het plan is ter uitvoering en contro le voorgelegd aan de bisschoppelij ke bouwinspectie met de opdracht geen kostbare of .ons dierbare' stuk ken in de kerk te slopen; een gron dige en afdoende restauratie door te voeren om aldus het nageslacht lan ge jaren voor hoge kosten te sparen; onnodige kosten te voorkomen en ruimschoots de gelegenheid te bie den via zelfwerkzaamheid kosten te besparen. Anderhalve toD kan op dit moment gedekt worden via bestaande fond sen en grondverkoop. In het restbedrag wil het tienjaren plan voorzien door het op peil bren gen van normale parochtebijdragen, Klaatsengeld en het solidariteitsfonds et plaatsen van renteloze leningen; inschakelen van oud-parochianen in biranen- en buitenland; subsidies zelfwerkzaamheid en verschillende kleinere acties. Het bisdom Breda heeft inmiddels zijn instemming met het plan be tuigd en zich garant gesteld voor eventueel aan te gane leningen. Dode en enkele zwaargewonden botsing Rucphen RUCPHEN Bij een te krappe Inhaal manoeuvre heeft zich zaterdagavond bijl Rucphen een gecompliceerde autobot- |j sing voorgedaan, waarbij een persoon werd gedood en verscheidenen gewond. Vier personenauto's werden totaal ver- j nield. De 19-jarlge J. de R. uit Roosendaal wüde inhalen, maar botste daarbij fron taal tegen de tegenligger, bestuurd door de 27-jarlge mevrouw C. J. Stavenulter uit Utrecht die later aan haar verwon dingen overleed. De R. botste vervol-1 gens tegen de auto van de familie W. uit Krabbendijke. De heer en mevrouw W. werden hierbij ernstig gewond. Het inzittende kind kwam met de schrik vrij. De auto van de familie W kwam in de sloot terecht. Na nog de auto van W. G. de H. uit Rucphen geramd te hebben, kwam de R. tegen een boom sendaal. Voor zijn leven wordt gevreesd. De heer en mevrouw W. uit Krabben dijke konden na in het ziekenhuis be handeld te zijn, huiswaarts keren. KAPELLE Hoewel nog aar zelend zyn op enkele plaatsen de eerste tekenen te zien van de naderende bloesempracht. In de omgeving van Kapelle-Bïezelinge hebben de vroege pruimen hun witte bloemblaadjes tevoorschijn gehaald. Een groots verschijnsel is het nog niet, maar het bete kent, dat het toch niet zo lang meer zal duren of de hele natuur komt weer tot ontwaken. Of dit snel zal gebeuren hangt geheel van het weertype af. Verwacht mag worden dat er by een omme- zaai naar zomerse temperaturen geweldig veel in de Zeeuwse boomgaarden zal veranderen. Immers, ook de peren staan met gezwollen knoppen te wachten op wat zon en warmte. Het late jaar, de bloei valt aanmerkelijk later dan andere jaren, kan er bij veran dering van weer wel eens oor zaak van zyn, dat het gehele fruitbomenassortiment snel in bloei staat en dat ook de bloei mogelyk van een wat kortere duur zal zyn. MIDDELBURG De muntenvondst uit Raamsdonkveer zal worden ge veild door de Zeeuwse veilingmeester L P. Verhage uit Groede. Het is nog niet helemaal zeker waar de vedling zal worden gehouden: vermoe delijk zal een deel ln Middelburg en wellicht ook een deel in Raamsdonk veer worden geveild. De vondst bestaat uit zilveren daalders en dukatons, afkomstig uit Zee land, West-Friesland en Antwerpen. De opbrengst van de vondst wordt op enige tienduizenden guldens geschat. Heden heeft onze Heer tot Zich genomen, on lieve moeder en grootmoeder NEELTJE SCHRIËR geboren De Boo Zij mocht de leeftijd van 81 jaar bereiken. Kats, 26 april 1970 Middenstraat 8 De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 1 mei, om 15.00 uur, te Kats. Ontslapen, in de ge zegende ouderdom van ruim 91 jaar, on ze geliefde moeder, grootmoeder en over grootmoeder JACOMINA QUAKKELAAB weduwe van Francois Dronkers ,In Uw hoede is zij wélgeborgen' (Gez. 53 herv. bundel) Rotterdam: L. G. Dronkers W. Dronkers- Jansen Vlissingen: C. Dronkers C. W. Dronkers- de Koster Middelburg: J. Dronkers G. Dronkers- Knoppers Hansweert: p. Dronkers A. Dronkers- Koopmans F. N. Dronkers Bennebroek: N. F. Korteweg- Dronkers P. C. Korteweg Hilversum: C. L. Fijn- Dronkers P. H. F(jn Heerlen: H. A. Dronkers E. Dronkers- van Herwijnen Klein- en achter kleinkinderen Hansweert, 25 april 1970 Oude Kerkstraat 3 De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 28 april te 13.00 uur op de alg. begraaf plaats te Kruiningen. De uitvaartdienst ts in het dorpshuis Kaj Munk te Hansweert. Voor de vele felicitaties, ca deaus en bloemen ontvan gen bij de viering van ons 50-jarig huwelijk, ook mede namens de kinderen en kleinkinderen, onze harte lijke dank. H. van Sluis W. van Sluis-Verhage Voor de belangstelling en het medeleven, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vrouw, moeder en oma LEUNTJE JANSEN geboren Bimmel, betuigen wij onze hartelijke dank. In het bijzonder dan ken wij de H.H. doktoren en het verplegend personeel van het ziekenhuis St-Joseph. Vlissingen: P. L Jansen Rhenen: M. Bollee-Jansen H. Bollee Judith en Robert-Frank Vlissingen, april 1970, Sottegemstraat 40. j Donderdag 30 april j 1970 hopen onze ge- I liefde ouders, groot- en j j overgrootouders C. van der kl'yl hun 50-jarige echtver- 5 eniging te herdenken. 5 Hun dankbare kinde- 3 ren, klein- en achter- 3 kleinkinderen. 3 Receptie van 16.30 tot 18,00 uur in ,De Vroo- g ne', Kapelie. Heden overleed plot seling. mijn zeer ge liefde man WILLEM POLDERMAN op de leeftijd van 65 jaar. Rom. 8 38 en 39 Zijn diepbedroefde echtgenote, A. S. Polderman- Lijnse Oost-Souburg, 26 april 1970 Padweg 1 De rouwdienst zal plaatshebben op woensdag 29 april 1970, om 13.30 uur, in het verenigings gebouw Concordia', Paspoortstraat. Daar na zal de teraardebe stelling plaatshebben om 14.10 uur. Geen bloemen Heden werd, geheel onverwacht, van ons weggenomen, onze geliefde broeder en zwager WILLEM POLDERMAN op de leeftijd van 65 jaar. Fam. Polderman Fam. Lqnse Souburg, 26 april 1970 Heden, 25 april 1970, is na een langdurig, geduldig gedragen lij den, overleden mijn man en onze mede werker, de beer JULIUS ANTONTU8 BE VIN geboren 20 februari 1905 te IJzendijke, en overleden te Oostburg in het St-Antonius- ziekenhuia. Uit aller naam, O. Bevin - Sturm Drukkerij Bevin NV [Jzendyke, 25 april 1970 Hoogstraat 4 De uitvaartdienst zal gehouden worden op dinsdag 28 april 1970 om 10.30 uur in de pa rochiekerk van Onze Lieve Vrouw ten Hemelopneming te IJzendijke. ZIJ, die bij vergetel heid geen kennisge ving mochten ontvan gen. gelieven deze mededeling als zoda nig te beschouwen. Op 24 april 1970 over leed in ,Ter Valcke' te Goes, mevrouw ANNA KLOPMEIJER op de leeftijd van 82 jaar. Dat zij ruste in vrede, is de wens van M. Kuiper Zusterstraat 68 Middelburg Heden overleed, zacht en kalm, na een ge duldig gedragen lij den, onze innig gelief de vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JANNEKE JANSEN geboren De Blaeij, in de ouderdom van 89 jaar. Nisse: M. Jansen Kats: L. C. de Vos üeisenhofen i Duitsland): J. van Engelhardt- de Vos F. van Engelhardt Michel, Alexandera, Thomas <ats: L. M de Vos E. de Vos - Blok Ludi, Caroline Nisse, 25 april 1970 Van der Poest Jlementstraat 14 De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 29 april 1970, des namiddags om 2 uur vanuit het verenigingsgebouw. Door een noodlottig ongeval overleed op 27- jarlge leeftijd, onze lieve dochter, zus en klein dochter CLARY STAVENUITER Goes: C. J. Stavenulter C. W. E. Stavenuiter- Krekelbei, Groningen: Jaap Stavenulter Gonneke Bastlaenaen Goes: Monique Fokke- Stavenuitei Plet Fokke Hilden (W.-Dld): Cort Stavenulter Els Leys Goes: mevr. C. W. Krekelberg Koppeno Goes, 25 april 1970 Kamperfoellestraat 43 Voor Clary wordt een eucharistieviering ge houden op dinsdag 28 april om 19.00 uur. De uitvaartdienst zal plaatsvinden ln de H Maria-Magdalenakerk op woensdag 20 april, om 11.00 uur, waarna de begrafenis op de r-k begraafplaats aan de Zuidvlletstraat te Goes zal plaatshebben- Na afloop van de begrafenis gelegenheid tot condoleren ln hotel Terminus. Stationsplein. Heden overleed, na een langdurig, smartelijk lijden, onze onvergetelijke, lieve vrouw en moeder MARIA SONKE geboren Sonke, op de leeftijd van ruim 43 jaar. Adr. Sonke Piet en Rita Kloetinge, 25 april 1970 Buijs-Ballotstraat 11 De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 28 april om 12.00 uur op de algemene begraafplaats te Kloetinge. Heden werd van ons weggenomen, onze lieve dochter, zuster, schoonzuster en tante MARIA SONKE op de leeftijd van ruim 43 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. Chr. Sonke J. Sonke - Jansen P. C. Hoogstrate - Sonke P. Hoogstrate P. C. Sonke M. J. Sonke - Korstanje en kinderen Kloetinge, 25 april 1970 Heden werd van ons weggenomen, onze lieve schoondochter, schoonzuster en tante MARIA SONKE op de leeftijd van ruim 43 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. P. Sonke K. Sonke - Paauwe C. de Vrieze - Sonke J. W. de Vrieze A. Korstanje - Sonke J. Korstanje J. Sonke L Sonke-Rosier Neven en nichten Kloetinge, 25 april 1970 Heden overleed, op de leeftijd van 44 jaar, onze geliefde broer, zwager en oom J. J. BROYL echtgenoot van E. P. van Gorp 's-H.-Arendskerke: P. Bliek - Voois H. Bliek Wolphaartsdijk: H. B. Broyl M. Broyl - Ka boord Nieuwen hagenJ. A. Broyl F. Broyl - Nerker Kamperland: L. H. Mevaard - Broyl J. Meyaard Kloetinge: B. Broyl P. Broyl - Kodde Wolphaartsdijk: H. H. van Ruiten-Broyl F. W. van Ruiten Neven en nichten 25 april 1970 Correspondentieadres: Dorskamp 11, Warns veld Heden overleed, tot mgn grote droefheid, ge heel onverwachts, mijn lieve en zorgzame man JOHANNES GERARDUS GO E MANS op de leeftijd van 65 jaar. M. J. Goemans - Lindenbergh Dreischor, 25 april 1970 Ring 11 De teraardebestelling zal plaatsvinden woens dag 29 april op de begraafplaats te Dreischor. vanaf de Winterkerk der Ned. herv. kerk te 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleantie na de begrafenis ln genoemd gebouw. Geen bloemen Liever geen bezoek aan huis Heden overleed te Dreischor, tot onze droef heid, geheel onverwachts, onze geliefde zwa ger en oom JOHANNES GERARDUS GOEMANS echtgenoot van M. J. Lindenbergh, op de leeftijd van 65 jaar. Namens de familie. Overveen, 25 april 1970 Heden ging van ons heen onze lieve, zorg zame man, vader, behuwd- en grootvader GERRI1 JACOBUS VAN HOLTHUIJSEN echtgenoot van W. J. de la Houssajje, op de leeftijd van 71 jaar. Uit aller naam, W. J. van Holthuijsen- de la Houssajje Middelburg, 24 april 1970 Oosterscheldestraat 12 De overledene ligt opgebaard in hel mortu arium van het Gasthuis te Middelburg. Be zoekuren dagelijks van 10.00 - 11X0 en van 18.00 - 19.00 uur. - De begrafenis vindt plaats op woensdag 29 april 1970 op de algemene begraafplaats te Middelburg om plm. 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13