KRIS KRAS Tofo-Frits van Turenhout: nooit meer dan zeven goed NEDERLAND-BELGIË EN DE PLUSPUNTEN NI 12 VERKONDIGER WEINIG GELUK EN VEEL SOF Foto Doelman Turnploeg tegen Hongaarse dames Jeugdcompetitie badminton Marathon opent het baanseizoen MEI 1940 ,Main Street' in Terneuzen GEZONDE SEX Waarom hoogbouw in Domburg BROOD GEVAARLIJKE Schoolhoofd Breda Vloeken verboden WFGSITUATIE VIADUCT Blote beatgirls legt functie neer Cijfers ongevallen glasindustrie OM GELD VERLEGEN? «DE DERDE HAND» PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 APRIL 1970 HILVERSUM (GPD) Toto Frits is zevenenvijftig en zo net jes als het beeldscherm het 's zon dagsmiddags om vijf voor vijf af spiegelt. In de KRO-studio is hij in alle opzichten .meneer Van Tu renhout', chef over vijf mensen, immer met twee woorden spre kend, goed in het pak en volijverig met kopjes koffie voor zijn gasten. Jk ben studiochef. Ik ontvang be zoekers en betaal honoraria. On der meer'. Waarmee de activitei ten van Toto Frits in de schaduw van onze katholieke zuil zijn af gehandeld. Zijn bekendheid in onze lage dreven is omgekeerd evenre dig aan de hoeveelheid zendtijd, die hij wekelijks wordt geacht te vullen. Het is zijn plaats naast de schoen van koning voetbal, die Frits als verkondiger van weinig geluk en veel sof, tot herkenbare tv-gestalte maakt. De fervente kolomvullers schrappen zelf van twee tot ongeveer kwart over vier door radioverslaggevers de benodi~de ge gevens bijeen, maar wensen slechts uit de mond van Frits von Turenhout de goed gearticuleerde eindconclusie over hun kansen te vernemen. Fr.ts van Turenhout betrekt zijn gege vens. landelijk verspreid om vijf voor half vijf in .langs de lijn' (NOS-rad-o) en om vijf voor vijf in .het zandagmid- dagblok' (NOS-tv) van vijftig corres pondenten. Deze mensen (bestuursleden, ■journalisten ein dergelijke) bellen na af loop van de wedstrijden in het betaalde voetbal de uitslagen door. Voor de ont moetingen die als ,oto-wedstrijden' staan genoteerd, worden twee correspondenten nagevraagd. dan 's zondagsmiddags de standen. .Ik volg zelf ook de radioverslagen. Om tien voor half vijf kan de zaa.k rond zijn. Dan ben ik de eerste die de complete toto-uitslagen brengt. Dat gebeurt eerst om half vijf. voor de radio. Om vijf over half vijf rij ik naar de NOS-stiidio in Bussuni. Met het bord. dat ik inmiddels in orde heb gemaakt. Twee weken geleden had ik gewoon een wedstrijd vergeten, maar dat was wel te repareren. Om vijf voor vijf verschijn ik dan op het scherm' .Eerst doelman, maar toen ik me niet meer kon blikken, hebben ze me op de rechtsbuitenplaats gezet. Waar ik geen bal nicer kreeg, overigens'. Zijn toto-avontuur begon dertien jaar geleden. Maar: .in '46 verzorgde ik al uitslagen in het KRO-spoitprogramma van Leo Pagano. omdat ik wel eens had gevoetbald'. Een ruimere plaats in sportieve om- roepkring heeft Frits van Turenhout noot geambieerd, volgens eigen zeggen. .Ik vind dat je dat werk aan jonge ke rels moet overlaten. Het beeld is meer gebaat met jonge gezichten'. De fraaie stem van Frits van Turenhout (.enige foutje: mijn uitspraak van nul-nul) is één van de aantrekkelijkheden voor het pub! tek. ,Ik weet dat ik een mooie spreekstem heb. Al op mijn achttiende. Daarom heb ik ook een tijdlang gedacht als zanger te kunnen slagen. Ik heb gezonden bij de Romancers' van Gerard van Krevelen en .Het orkest zon der naam' van Ger Roos. Mijn artiesten naam was toen Fred Starewood. Maar 0111 als zanger of conferencier te slagen moot Je in dit land wel erg goed zijn. Bovendien had ik een goeie baan als studiochef'. Ik heb ze maar even laten doorsijbelen' Via het prlvéleven van Toto Frits .vrijdagavond is bridgeavond. verder wandelen en charitatief werk (kerk. blinden en gehandicapten') eindigt het gesprek op zijn kansen in de weke lijkse voetbal-roulette. .Ik vul meestal twee of vier rytjes Omdat ik vrijwel altijd te laat hen. Een enkele keer ook acht. Het gemiddelde aantal goeie uitslagen ligt tussen de drie cm de zeven. Je kunt aannemen, dat als ik elf goede uitslagen heb. er zeker dui zend mensen zijn met dertien goeie. Triest maar waar ADVERTENTIE DAMESOLIFANT. Naast dc wilde olifanten, de dierenluinolifanten cn de circusolifanten komt de damesolifant steeds meer „in". Zij ziet er als volgt uit: hoog glas, ferme scheut Jonge Olifant jenever, blekjc ijs, schijfje citroen, opvullen met Tonic of Cola. Als Long-drink behoudt Olifant volledig zijn sympathieke karakter. BRUSSEL De Belgische voet balclub Anderlecht. die dit seizoen ho ge ogen gooit in het toernooi om de runners-up beker heeft de vroegere doelman van het Zuidslavisch elftal, Mirko Stojanovic (30), gekocht van Tasmania 1900 Berlin. Frits van Turenhouts bemoeienissen met de sport zijn ond. Hij was actief voet baller RKAVIC (Amsterdam, zijn ge boorteplaats) en OSO (Hilversum, se dert '42 zijn woonplaats). Over zijn populariteit: ,Tja. gisteren kwamen hier honderdvijftig vrouwen in de studio voor het programma .Tussen twaalf en twee'. Een heel stel riep: .Hé. dat Is meneer Van Turenhout. hij lijkt veel jonger dan op het scherm'. Frits van Turenhout kon die zonnige opmer king op een typische regendag wel waarderen. Hij is misschien een tikje tjdel. maar weet het van zichzelf. .Een kwartier geleden heb ik me geschoren vanwege de foto'. Het gesprek, omstreeks half twaalf '3 morgens gevoerd spitsuur in de studio duikelt terug naar het kans spel, dat toto heet. ,Er zijn nooit men sen die mij om raad vragen. Waarom ook? Reacties zijn er met. Ook niet van winnaars. Die mensen zijn veel te bang hum anonimiteit prijs te geven in verband met de altijd aanwezige klap lopers. Na een recent interview, ben ik wel opgebeld door een stel vrouwen. Dat was tegen half vijf 's middags. Ze vroe gen of ik nog niet naar Bussum moest. MOTTA NIET IN AGR MILAAN (ANP) De Italiaan Gian ni Mtta start vandaag (zaterdag) niet in óe Amstel Gold Race Hij kwam tot dit besluit na een medische keuring, waarbij zich een dijbeenbles sure openbaarde. De behandeling hier van mag niet worden onderbroken. Hierdoor start Felice Gimondi als kop man van de Salvaraniploeg. HAMBURG Ongeveer 65 pro cent van alle mannelijke Westduit- se televisiekijkers is geïnteresseerd in sportuitzendingen. Bij het vrouwelijke gedeelte is dat echter slechts 25 pro cent. Aldus luidt het resultaat van een in opdracht van de Westduitse televi sie ingestelde enquête. UTRECHT (ANP) De Nederlandse daniestiirnploeg, die op 1 en 2 mei in De Bilt en Utrecht in één van de eerste odstrijden als voorbereiding ot> liet wereldkampioenschap, dat eind oktober in Ljubljana (Zuid-SIavië) wordt gehouden, tegen Hongarije uit komt, Ls als volgt samengesteld: Ans van Gerwen (PSV), nationaal kampioene, Ans Moen (Turnlust, Hui zen). Cora Stans (Hercules Hygiëa, Noord-Söharwoude), Marian van Zetten (Pro Patria, Zoetermeer), Stientje de Goede (Quick Huizum), Willy de Groote (Tios. Erica). Mocht Marian van Zetten nog met her steld zijn van de blessure die zij bij het nationale kampioenschap in Am sterdam opl-.ep. dan zal de Zoeter- meerse vervangen worden door Ma rian Cafferata (Kralingen, Rotter dam). De Hongaarse ploeg is als volgt sa mengesteld: Agnes Banfai. Bona Be- kesi, Ersebet Bellak, Katalin Bajno- gel, Marta Kelemen, Szozsa Nagy en Margriet Horvath. badminton verloopt bijzonder er wordt met veel enthousiasme ge speeld. Dat de animo zo groot is, kc schillen zó klein zijn, dat van de 27 gespeelde wedstrijden er slechts 1 niet 8-0 eindigde; 6 wedstrijden eindigden met 4-4, 10 met 3-5. Alle teams zijn dus aan elkaar ge waagd. Opvallende uitslage n noteren in de le klas G. den Reyer van Zie rikzee en Joke Corbijn van Avanti. Zierikzee voert i n de le klas de rang lijst aan. in de 2e klas Marathon B. Het debuterende Matador is nog on geslagen. De standenlijaten: le klas: Zierikzee 5 4 1 9 15-15 Avanti A 6 3 3 0 9 30-18 Marathon A 6 2 1 3 5 25-23 Astro:den 6 1 3 2 5 24-24 Wings A 5 0 0 5 08-32 2e klas: Marathon B 6 4 1 1 9 29-19 Matador 4 4 0 0 8 21-11 Avanti B 6 2 2 2 6 28-20 Jong Ambcm 5 113 3 18-22 Wings B 5 0 0 5 0 8-32 VLISSINGEN Zondag organiseert de Vlissingse sportvereniging Mara thon de eerste baanwedstrijd atletiek van het nieuwe seizoen. Dat dit een groot succes wordt staat vast. Er zijn reeds 230 inschrijvingen bin nen, onder wie alle bekende Zeeuwse atleten en een grote groep van Dio- medon uit Steenbergen, met op de 100 m. onder ander Ad de Jong een van Nederlands topsprmters en Henk Snepvangers, toonaangevend op de 800 m. Aan de 3000 m heren nemen 20 lo pers deel. onder andere Piet Vonck van RKHAV uit Hulst. De wedstrijd begint om 1 uur 's middags. In .Service', het afdelingsorgnan van de afdeling Zeeland van de Nederlandse tafeltennlsbond, schrijft de secretaris .heet van de naald' het volgende stukje over de ilaniesinterland Nederland-België, die op 4 januari 1970 in Middel burg werd gespeeld. ,Voor de PZC-lezer in het alge meen, doch voor de tafeltenisser in het bijzonder moet het toch wel een bijzondere gewaarwording zijn geweest, in de maandageditie van 5 januari jl zoveel tafeltennis- nieuws bij elkaar op één pagina en nog wel de sportpagina aan te treffen. Als men weet, hoe moeilijk het in het verleden was iets van onze sport in de maan dagkrant te krijgen, dan moet er ditmaal toch wel iets bijzonders gebeurd zijn. Inderdaad, voor het eerst in de Zeeuwse tafeltennis- geschiedenis heeft onze afdeling een senioreninterlandwedstrijd be leefd. Zodra bekend wordt, dat dit staat te gebeuren, is dit voor mij reden genoeg, op zondag 4 januari voor de zoveelste maal cfe Zeeland- brug te trotseren en richting Mid delburg te rijden, waar het evene ment zal plaats vinden. Direct bij binnenkomst in de prachtige PZEM-sportzaal wordt je gecon fronteerd met iets, wat je vreemd is. Vele mensen, jong en oud, zit ten rond en op reglementaire wijze uitgezet speelveld, waarin enkefle dames aan het inslaan zijn. Je proeft een bepaalde sfeer, men sen lopen heen en weer en op de gezichten van de organisatoren is een zékere spanning zichtbaar. Als dan ook half drie. 6 dames keurig in het gelid, voorafgegaan door hun leiders en 2 scheidsrech ters het strijdperk betreden en de volksliederen van België en Ne derland ten gehore worden ge bracht. dan weet je dat hier de damesinterland Nederland-België gespeeld gaat worden. De ooenihg wordt verricht door NTTB-offi- cial H. van Dilst, d:e zijn bewon dering voor de organisatie niet onder stoelen of banken steekt. Hij deelt ook mede, dat misschien nog dit seizoen maar zeker vol gend seizoen een dergelijk evene ment weer in Zeeland zal plaats vinden, ieits wat hij na de wed strijd nogmaals naar voren brengt. Na de speelsters nog te hebben voorgesteld geeft hij de leiding over aan Adrie de Jong, die het geheel een nog fleuriger aanzicht geeft, door de sweaters een prachtige bos bloemen aan te bieden. Hierna neemt de wedstrijd een aanvang. Bij het horen van de naam Adrie de Jong is het dui delijk, dat de organisatie van deze interland bij de tafeltennisvereni ging .Middelburg-Zuid' berustte, een op zichzelf misschien niet zo'n opmerkelijk feit als men de acti viteiten van deze vereniging kent. Toch meen ik. dat men dank zij ai die activiteiten respect mag hebben voor deze nog jonge ver eniging. dat zij deze stap heeft ondernomen. Niet zozeer voor de vele en moeilijke problemen die een organisatie vaak met zich mee brengt. Integendeel, het echo- lierentoernooi zal heel wat meer van de organisatoren gevergd heb ben, doch alleen om net feit, dat Middelburg-Zuid door dit evene ment Zeeland iets unieks biedt, verdient alle lof. Naast een pri meur is het een enorme propa ganda voor de tafeltennissport in onze afdeling. Juist nu tafeltennis in Zeeland in vele opzichten een stijgende lijn vertoont is zo'n evenement een grote stimulans om de lijn le handhaven en wat nog beter is, voort te zetten. Tegenover de NTTB en dc andere afdelingen is duidelijk gesteld, dat ook Zeeland een woordje vvu meespreken en dat van een isolement geen sprake Behalve de wedstrijd zelf heeft zo'n evenement nog meer pluspun ten. Was je raak voordien alleen maar bekend met de namen van de NTTB-off:cials en van ook topspelers en speelsters, waardoor deze mensen meer verbeelding dan werkelijkheid voor je waren, deze middag bradht ook hierin veran dering. Zo kon men van bondszij- de officials als de he- door de clubbladen ren Van Dilst, Bas den Breejen, bondstramer Dusan T.german en mogelijk nog anderen, terwijl naast de drie speelsters onder an dere Bert Schoofs. Mauri Colthof en Carel Deken (laatstgenoemde als coach van de ploeg') aanwezig waren. Ook de heer Vos van de NTTB-redact ie was van de partij die er duidelijk zijn waardering over uitsprak dat er zoveel jon geren aanwezig waren en dat zelfs de toegang vrij was. De aanwezigheid an de vele jeugdspelers, die vrUe'angstel ling de wedstrijd volgden, leverde voor mij althans nog een leuk ta fereeltje op. Aan één van de zij den van de afzetting zaten ze, twee rijen dik niet daartussen on ze heide jeugdtrainers Kleinepier en Boone, als 2 herders wakend over hun kudde, waarmee de ver bondenheid van Jo en Piet met de jeugd nogmaals duidelijk werd onderstreept.' Met het slotwoord van de afde- lings-secretaris, waarin hij het bestuur van .Middelburg-Zuid', maar vooral de daaruit geformeer de commissie van harte feliciteer de met het slagen van deze dag en hen alle lof toezwaaide die een goede organisatie verdient is vol doende duidelijk geworden dat hier door een gedurfd initiatief een flink stuk propaganda werd ge maakt voor de tafeltennissport in het algemeen en die in Zeeland in het bijzonder. Als blijk van hulde voor dit initiatief dit door om standigheden wat verlaat bondsbladverslag. Naair aanleiding van het schrijven van de heer Soetens wil ik opmer ken dat de Zeeuwse soldaten niet bitter weinig hebben verricht, maar zij aan zij gestreden hebben met de inzet van hun leven voor het rader- land. Dat in Zeeland niet door Zeeuwen is gevochten is misschien halve waar heid, een klein deel heeft in Zeeland Kortemeestraat 17 Bergen op Zoom Tel. 35878 Nleuwediepstraat 23 Terneuzen Tel. 2294 Papegaaistraat 4 Goes Tel. 4187 B. F. van Waesberghestraat 16 Hulst Tel. 2215 Nieuwendijk 29 Vlissingen Het niet inzetten van Zeeuwen in eigen provincie ligt natuurlijk ten vol le voor rekening van de toenmalige legerleiding. De heer Soetens schrijft dan dat men niet altijd verwachten kan dat men voor een vreemde streek vech ten zou. Nu neem ik het op voor de Zeeuwen, die bijna allen ingedeeld waren bij het 14e Regiment Infan terie. Heeft dat niet moedig gestre den in de Peel?. Heeft het zijn epo- ren niet verdiend in de strijd in en om nabij Ypenburg? Nauwelijks ge oefend en zeer onvolledig uitgerust heeft dit bataljon de stoutste ver wachtingen verre overtroffen- Ondergetekende was één ran dit ba taljon wat in de volle bezettingstijd door de legerleiding (toen nog dienst doende) is onderscheiden met een draagmedaille en oorkonde voor dap per strijden. J. Jaspers*, Het touwtrekken om de wethouders zetels in het college van b en w in Terneuzen, heeft eens temeer aange toond, dat het gros der gemeente raadsleden nog steeds geen vlees heeft getrokken uit de politieke ont wikkeling, zoals die zich de laatste jaren in Nederland heeft gemani festeerd. Zoals de situatie zich nu laat aanzien, zijn er geen tekenen die op een eventuele klimaatsverande ring wijzen. De heren raadsleden schijnen vastgevroren te zitten in de kruidenierspolitiek, die ze gewend waren te voeren. En in een poolkli- maat is er nu eenmaal tropische zon neschijn nodig om het ijs te doen dooien... Het heet dan dat Terneuzen op dy namische wijze een nieuw tijdperk heeft ingeluid na de gemeentelijke herindeling. In die prachtige drooir- ballon ls wel op abrupte wijze ge prikt. De gemeenteraadsvergadering, waarin over de verdeling der wet houderszetsels werd bselist. zou een scène geweest kunnen zijn uit ,Ma.in Street'. De kiezer gaat zich dan zeer terecht afvragen of de gekozenen na het spuien van persoonlijke ran cunes nog aan de werkelijke proble men toekomen De tijd, dat de kie zers er zich bij neerlagen met een kluirie in het riet te worden gestuurd is definitief voltooid verleden tijd. Dat schijnen de gekozenen zich nog steeds niet te realiseren. Maar er is enige reden tot optimisme: D '66 heeft haar intrede in de raad ge daan. Zij heeft bij monde van haar vertegenwoordiger, de heer Vlieger zeer scherpzinnig opgemerkt, dat de scheidslijnen door de politieke partij en heenlopen. En nu maar hopen, dat de ontploffingstheorie van mr Van Mierlo geen .wishful thinking" blijft. Nadat de boel ontploft is, zitten we met de brokken. En hoe die te lij men, daarvoor heeft D '66 nog geen pasklaar antwoord gevonden. J. A. J. Mannaart, De Genestetstraat 24, Terneuzen. Het is een verademing om eens een .gezonde' ingezonden brief te lezen van ds Brummeldrmp :n de PZC van 22 april. Ook de heer Schot .schoot raak met zijn moedige houd r,g In de Middelburgse raad). Velen zullen met mij zich de ogen uitgewreven heb ben bij het zien van de stand der NVSH op de Mi», deltourgse jaarbeurs. Niels afdoende aan het vele baan brekende werft, dat deze veren gng op seksueel terrein heeft verricht, be wees zij zich met de-e stand een slechte "dienst. Als iemand behoefte heeft aan voorlichting op d t terre n, heeft iemand plezier in pikante fo to's, het rij hem en haar gegund, doch dat jong en oud op deze plaats kennis moest nemen van diverse standen en variaties, openlijk ten toongesteld, ic voor mij een kwalijke zaak. Het meest intieme en tere in een mensenleven, is waarachtig toch niet bestemd om op de straat gebracht te worden als prikkellectuur in de vorm van .Sextant'? De tijd. dat alles ta boe en zondig was op seksueel ge bied :s gelukkig voorbij, doch laat ons alstublieft niet in een nog groter moeras terechtkomen. Gun ons het recht, als vader en moeder, onze kin deren te vertellen van het leven tus sen man en vrouw en ze dc eerbied bijbrengen voor de sex en wat hier bij het leven in positieve zin ver aangenaamt. Geen uitsluiting van de sex, dodh haar brengen op die plaats waar ze hoort, tot meerdere vreug de van die ze beleeft en tot meerde"" glorie van cuze Schepper, die ons dit machtige element van ons mens-zijn gaf. J. de Herder, Serooskerke (W) De gasten zijn er niet dol op. Als je uit de stad komt, de kust nadert en weer een rij flats ziet in plaats van een mooie duinenrij zullen \elen (bo ven de 20 jaar) geneigd zijn uit te «ijken naar mooiere plaatsen, want als er eenmaal één staat volgen er meer. De heer Huisman stelde: .Met deze bouw gaaf Domburg van de kaart', architect Rothuizen: ,De laat ste mooie dorpskern gaat verloren.' Er zal met de jaren alleen maar meer beihoefte komen aan landsdhapssdhoon en er zal waarschijnlijk nooit iemand zijn, die ons zal verwijten dat we ge probeerd hebben dat te bevorderen, maar niemand zal ons dankbaar zijn als we de zaak verprutsen. Wanneer dit complex er komt gaat het bos tot het villapark verforen. Deze bo men zijn samen opgegroeid en we weten nog uit de oorlog, dat, wan neer daar drastisch in gerooid wordt, de zeewind en de tochtgaten de rest doen. Daarvoor n de plaats een aan zicht te vergelijken met Paauwen- buirg in Vlissingen vanuit het noor den gezien, dominerende flats. Som migen kan het met schelen omdat is dat toch wel het laatste wat men hier zou willen. Een dergelijke be bouwing en steedse sfeer staat velen tegen en wie er van houdt, er zijn al veel van deze plaatsen. Het is ook veelbetekenend, dat zelfs kinderen zeggen het jammer te vinden als .da*. hoge ding daar komt." De boot missen als dit plan niet doorgaat? Het lijkt beter te stellen; hou die boot af, ders zitten we straks in d3 boot. A. de Pagter Domburg -laar aanleiding van het stukje ,Bak- .;ers pro.es.eren in uw blad van 7 april jongstleden pag. 3 kolom 1, gaarne hc. volgende: Waar moet hel met ons dagelijks brood naar toe Hebben wij dan geen recht meer, zoals vroeger, op zuiver tarwebrood? Morton wij maar slik ken, wat de laboratoria voor nieuwe samens.elllngen naar voren brengen? Wat hebben" deze onderzoekingen al niet gekost. En wat kosten deze heden nog? Deze onkosten drukken nog elke dag op ons dagelijks brood. Als volksvoedsel is ons brood veel te duuri Zuiver tarwe gemalen en gezeefd, kan toch nooit zo duur zijn Als wij zien, wat een brood heden kost, waar gaan dan de verdere onkosten aan verloren De Kingcornmeel en broodfabrikan ten geven zelf toe. dat hun brood, dat zij reeds zelf in de handel hebben gebracht, de verbruikers weten moe ten. dat er 8 procent vet in is ver werkt. om het brood zacht en vers te houden. Mijn vraag is: geeft dit vetgehalte bij groot broodverbruik. ook geen aanleiding tot hartintacten Thans brengt deze fabriek brood in de handel onder de naam King- corn-KwiekbroocL In deze nieuwe sa menstelling van brood kan men onver zadigde plantevetten verwerken. De ze vetten worden ook gebruikt voor dieetmagarine. Het zogenaamde King- corn Kwiek brood, is dit een brood van 800 of 400 gram. Indien het broodje maar 400 gram weegt, en men moet er veel van eten, mensen doe dan dagelijks Je geldbeurs maar open !Met een huisgezin stroomt het geld je beurs uit. En de fabrikant maar lachen. Wij moeten en mogen gaan eisen, dat in elk gebakken brood een eti ket is in gebakken, waarop vermeld staal, waar de samenstelling van het brood uit bestaat, als ook de bij- produkten. Heeft u ook prof. Groen gehoord bij het onderhoud van Avro-Televizier op dinsdag 31 maart jongstleden? Hij kreeg toen le weinig tijd om zijn onderzoek bij hartinlacten mede te delen. Het betrof het eten van brood bij de verschillende volkeren. Maar prof Groen komt hier nog op terug. Wij hebben reeds in de PZC kunnen lezen, dat in A msterdam meen nieuwe fabriek is gevestigd, welke uit soja bonen olie persen cn er meel van maken. Ook met dit meel, met bij voeging van andere soorten meel wordt brood gebakken. Indien een mens te dik wordt van zuiver tarwe brood te eten, dan moet men minder brood eten. Wij moeten zelf de macht over onze eet- en drink gewoonte hebben. Dit moeten wij niet laten voorschotelen door de broodfa brieken. C. A. Evelein, Kasteelstraat 19, Vlissingen. Daar, (ik citeer) de geachte heer Brummelkamp met een stukje in .Le zers-Schrijven', met het opschrift: b en w van Middelburg en de blote beatgirls, met het antwoord van bur gemeester Wolters. mede namens de wethouders op vragen van de raad- fractie der SGP over de blote beat girls bij de Jeugd en Muziek' is niet alleen een treffend staaltje van moderne besluitloosheid en besluit loos modern-zijn. maar ook van de taai-devaluatie die aan de gang is enz. enz. wat ondergetekende graag allemaal toestemt. Maar, dat en- straks een nieuwe ge- In de onmiddellijke nabijheid van Nlemvland op de nieuwe rijksweg bij het viiiduct nebben reeds verschillen de verkeersongelukken plaats gehad, omdat de weggebruikers zich niot aan de verkeersregels houden. Deze tweebaans-weg met zijn on overzichtelijke bochten is een gevaar in het verkeer Ondanks het feit. dat er reeds verschillende malen door het bestuur van de wijkraad Nieinvland bij het gemeentebestuur van Middel burg op dc verkeerssituatie is gewe zen! is er tot heden niets aan gedaan. Dez*- weg. waar in het midden een doorlopende witte streep is aange bracht, is niet voor inhalen geschikt, daar men dan de witte streep moet overschrijden. Het verkeer is genood zaakt achter elkaar te rijden, maar omdat dit dan .te langzaam' eaat willen in deze onoverzichtelijke bochten, de weggebruikers toch in halen met alle gevolgen van dien. Komt er een tegenligger plotseling te voorschijn is Leiden in last, men kan nergens heen en ongelukken zi1n in dit geval niet te voorkomen. De situatie kan worden verholpen door het plaatsen van borden .inhalen ver boden' of het aanbrengen van witte pijlen op beide rijbanen. Een en an der zal het verkeer ten goede komen en verkeersongelukken kunnen wor den vermeden. Voorkomen ls beter dan genezen. leden), waarin de schrijver in enke le kolommen burgemeester en wet houders, blote beatgirls. .Jeugd en Muziek' zo ongenuanceerd be-oor- deeld: reclame, geldzucht. vieze plaatjes, eindeloos geklets overf) abortus en de pil, op éen hoop veegt en al even ongenuanceerd vér-oor deelt, allema-il onder auspiciën van Paul us en God! Evolutie heeft geen doel, maar is een proces van onafgebroken bewe ging in ALLE richtingen en zou het verschijnsel bloot hierin niet slechts viee zijn naargelang de eigen associ aties BREDA (ANP) Na een fel opgelo pen meningsverschil tussen de ouder vereniging, leerkrachten en het school hoofd van de .Kennedy School' in Bre- da-noord enerzijds en anderzijds het be stuur van de .Stichting Katholiek On derwijs Breda-noord', heeft het school hoofd, de heer J. Peerbooms, besloten met ingang van 1 augustus zijn functie neer te leggen. De heer Peerbooms heeft dit aan de ouders bekend gemaakt. Als motief geeft hij de ondemocratische in stelling van het stichtingsbestuur op. Het rommelt al langer tussen dit be stuur en de school zelf. Vorig jaar nam een oudervereniging geen genoegen meer met de houding van het bestuur en stap te eruit. Reden was, dat het bestuur de ouders niet bij de gang van zaken aan de school wilde betrekken Daarop stoelen ook de moeilijkheden die nu weer zijn ontstaan. Nu gaat het er om, dat de ouders geen inspraak hebben en geen vertegenwoordiging kunnen krij gen in het bestuur. Als directe aanlei ding speelt nog mee. dat loden van het bestuur blijven weigeren om op door de oudervereniging gestelde vragen ant woord te geven De opmerking: ,Wtj hebben met die ouders niets tc maken en inspraak is helemaal niet nodig', heeft veel kwaad bloed gezet bij de oudere. De oudervereniging heeft nu geëist, dat het stichtingsbestuur vóór 10 mei ont bonden wordt, en stelt voor om samen met de belanghebbende partijen een an der bestuur samen te stellen. Bisschop H. Ernst van Breda is van dit verzoek op de hoogte gesteld. neratle ons verwijten zal, dat wij ze hebben laten opgroeien in een maat schappij waarin geen enkele vaste lijn cn geen enkele hogere waarde meegekregen hebben, is zo, terwijl de heer Brummelkamp. Paulus met zijn uitspraak daarover aanhaalt en noemt, hoererij, onreinheid, harts tocht boze begeerte, en dat alles de toorn Gods opwekken, is juist. Vergeet Brummelkamp dan vooral niet dat vloeken ook Gods toorn op wekt. met een flink pak op hun d... krijgen van hun ouders, vroeger, daar zijn wij het niet mee eens en dat van iemand die zich voorgeeft prediker te zijn. DEN HAAG (ANP) De omvang van het ongevallenrisico ligt in de glasindu- strie hoger dan in de ruliherindustT» (rubberverwerkende industrie) en in tb bedrijfstak .houtslijp- en ooUuIosefa- I brieken, papier- en kartonfabrieken'. 1 Voor deze drie bedrijfstakken heeft Ne quentie boekt. De andere landen liggtt verspreid rond het gemiddelde, al ros: gelang het gaat om de ongevallenfre quentie bij de arbeiders of bij de em ployés, bi] de mannen of bij dc vrouwe.". Deze eerste vaststelling blijken uit ce resultaten van de twee enquêtes in ce reeks sociale statistiek, die in 1966 er ;n 1967 door hel bureau voor de statis- I tiek van de Europese gemeenschapp« werden uitgevoerd. Wat de tweede enquête betreft, stelt men vast dat het gemeenschappelijk gemiddelde in de glas ndustrie 99 ohk- vallen per miljoen gewerkte uren os- draagt en 85 ongevallen in de rubber industrie (72 in de pap.ernijverheld), Daar waar in de glasindustrie ieder on geval gemiddeld een werk onderbreking van 15 dagen bij het slachtoffer ver oorzaakt, is deze onderbreking 18 dagen in de rubberverwerkende industrie cn 19 dagen in de papiemijvortievd. ADVERTENTIE ga met uw tijd mee- ga naar de nmb! nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! Ook als het om een per soonlijke lening gaat, kunt u onbevangen binnen stappen bij de NMB. Daar wordt het als de gewoonste zaak van de wereld gezien u te helpen. Om maar een bedrag te noemen: ƒ5000,- kunt u aflossen in 24 x 238,09. Veel formulieren komen er niet aan te pas. Op elk NMB-kantoor is vlotheid en plezierige behandeling het wachtwoord, Voor'moeder Nu eindelijk éen naaimachine niet ri, èn nog zoveel ineer voor delen Hel is een PFAFF, dat zegt toch ook nog we» iets Een naaimachine, die nog maar enkele dames i-i de wereld bezitten. WERKELIJK IETS APARTS Vraagt demonstratie öf kom kijken. Gratis folders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 12