Tros weigert toto-prijs uit te keren - kaart ongestempeld H Zuid-Vietnam levert wapens aan Cambodja Maatregelen Athene nog niet voldoende 0017: de vraagbaak van de P i l Taak van staatssecretaris van justitie Bescherming voor de kievitstand VAN BIEMEN 2 MILJARD NODIG VOOR BOUW VAN VUILVERBRANDINGSOVENS Jonge hakkers en koks protesteren tegen uitbuiting' VRIJDAG 24 APRIL 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 LANDRÊ: IEDEREEN KAN HET WETENHET STOND IN TROSKOMPAS VLAARDINGEN (GPD) De directie van de TROS kan over enige dagen een dagvaarding ver wachten van de advocaat van de Vlaardinger C. van Steenis, pro curatiehouder in deze stad en met zijn gezin medespeler in de toto van deze omroep. De inzet van de civiele procedure: een prijs vain 930,-, waar de heer Van Steenis meent recht op te hebben, maar die de Tros niet wil uitkeren, omdat noch de postzegel van 20 cent, noch de zegel van een grilden op de .winnende' briefkaart van dochtertje Marylou van Steenis (7) van een geldig poststem- Ïel waren voorzien. larylou had dertien goede uitslagen in de' toto van 8 januari. Bp was vol daan aan de Tros-voorwaarden, die op het scherm verschijnen: juist gefran keerde kaarten plus 1,- zegel, juiste adressering, duidelijke oplossing, tijdige inzending en één kaart per persoon. De familie Van Steenis, blij met het onverwachte meevallertje, deed in de daarop volgende weken enige extra uitgaven: de prijs werd op 100,- na besteed. Toen kwam er een brief van de Tros: ,De voorschriften zeggen dat alleen ge stempelde kaarten geldig zijn. Als de PTT in Vlaardingen u kan helpen, heb ben wij daar natuurlijk geen beswaar tegen'. PTT Werkgever tol fiscus: GEHUWDE EN WERKENDE VROUW MINDER LATEN BETALEN DEN HAAG (GPD) De Raad van Nederlandse Werkgeversverbonden heeft zich in een brief tot de leden van de tweede kamer gericht over de nota van staatssecretaris Grapperhaus (financiën) inzake de fiscale positie van de wer kende gehuwde vrouw. Met de staatssecretaris is de raad van mening dat een aftrok naar arbeids inkomen van de vrouw de voorkeur ver dient boven een aftrek naar arbeids duur. Ook prefereert de raad de metho de, waarbij de eerste 1000.- van het arbeidsinkomen wordt vrijgelaten, als mede 20 pet van het meeilillere, terwijl de maxium-vrijstelling ƒ4000,- is. Deze methode geeft doorgaans een gunstiger resultaat voor de werkende gehuwde vrouw dan een aanpassing van de hui dige regeling aan de Inflatie. De werkgevers zijn voorstander van een puistige belastingregeling voor de wer kende gehuwde vrouw opdat :ln ruimere mate gebruik kan worden gemaakt van deze arbeidsreserve. Daarom moeten niet alleen fiscale belemmeringen worden weggenomen, maar er moeten ook sti mulerende maatregeüen worden geno men. In verband zou nagegaan moeten wonien of het huidige uitgangspunt in de inkomstenbelastingwetgeving, dat de Inkomsten van man en vrouw" tezamen worden belast, nog Wel juist is. DEN HAAG (ANP) De minister van justitie, mr C. H. F. Polak heeft de staatssecretaris van justitie, mr K. Wiersma, belast met de behandeling van de zaken van andere dan wetgevende aard. Behalve deze wetgevingszaken zal hij zelf blijven behandelen de zaken wel ke behoren tot het terrein van het al gemeen beheer, dat van de rechterlijke organisatie, de organisatie van de poli tie en het algemeen vreemdelingenbe leid. Daarbij vallen de naturalisatiewet geving en de zaken van het notariaat echter weer onder de staatssecretaris, zo wordt van de zijde van het ministe rie van justitie meegedeeld. EPE (ANP) Op de Veluwe hebben vogelliefhebbers maatregelen genomen om de bedreigde kievitsland te bescher men. Nu de voorjaarswerkzaamheden op het land zijn verlaat, is liet risico vergroot dal tientallen nesten door landbouwma chines zullen worden vernield. Om dat te voorkomen zullen de nesten worden gemarkeerd door lange latten met daar op 4 eieren geschilderd Gebleken ts ook, dat deze latten de roofvogels afschrik ken om de jonge kievieten aan te val len. WEEK VOORWAARDELIJK VOOR ZEELOODSEN HAARLE M(AXP) De eerste drie rijkszecloodsen van de zestig die zich erband met de loodsenaffaire voor rechtbank in Haarlem moeten ver antwoorden, zijn gistermorgen wegens overtreding van artikel 362 van het wet boek van strafrecht (het als ambtenaar aannemen van gelden) veroordeeld tot voorwaardelijke gevangenisstraf een week. Veertien dagen geleden luidde de eis: ƒ500 boetej subsidiair vijftig dagen hechtenis onvoorwaarde lijk en twee maanden voorwaardelijke •gevangenisstraf. De rechtbank aclitt/ het primair ten gelegde: overtreding van artikel 363, niet bewezen. De verdachten waren de 43-jarige J. M. S. uit Haarlem, de 40-jarige G. D. uit Overveen en de inmiddels gepensioneer de, 57-jarige D. L. S. uit IJmuiden. Ze hebben toegegeven in de periode 1961 tot maart 1966 gelden te hebben ont vangen van de sleepvaartmaatschappij- en bureau Wijsmuller uit IJmuiden en Goedkoop uit Amsterdam. De bedragen varieerden uiteindelijk van 100 tot 130 per maand. De loodsen gaven ad vies over het aantal sleepboten, dat as sistentie moest verlenen Hoe meer boten ze adviseerden, des te hoger waren de bedragen die hen door de maatschappijen werden gegeven. Hoewel de verdachten bij de politie en de rechter-commissaris andere verkla ringen hadden afgelegd, zeiden ze voor de rechtbank dat ze steeds het juiste aantal sleepboten adviseerden. Door een krantebericht, waarin vermeld stond dat een van een rijkszeeloods ge scheiden vrouw een uitkering wilde heb ben uit het .extra potje' kwam de zaak aan het rollen. Uit de boeken van de sleepvaartmaatschappijen bleek, dat in enige jaren aan het uit ruim honderd man bestaande zeeloodsenkorps bedra gen van ƒ758.000 en ƒ631.000 werden uitgekeerd. Binnenkort zullen veertig zeeloodsen, werkzaam in het arrondissement Am sterdam voor de rechtbank in Amster dam terecht staan. het heel goed mogelijk was dat de kaart niet afgestempeld was gewor den. Het Vlaardingse postkantoor maakte meteen van de gelegenheid gebruik te verklaren, dat de PTT in deze kwestie geen enkele verantwoor delijkheid heeft. Dit op grond van de postwet. De PTT keert een niet ge stempelde frankering wel uit. Na twee weken reageerde de Tros met een kort briefje- De geldigheid van de kaart werd afgewezen en de zaak zou nog eens onderzocht worden als de toto-serie afgelopen zou zijn. Dit is inmiddels het gevaL De heer Van Steenis: ,In het begin kriebelde deze zaak vaD onder tot bo ven. De Tros-brieven laten aan duide lijkheid niets te wensen over: wij krij gen het geld niet. Nu zegt de Tros dat iet voorschrift dat alleen gestempelde kaarten geldig zijn, vermeld staat en het Tros-K' wel in rmpi edereen leest het Troskompas, dus dit voorschrift hoef je niet te weten. Bo vendien: je gaat tocih niet op het post kantoor controleren of ze je kaart wel afstemepelen? AI met al" een hoogst ongezellige houding van deze omroep bij itotospel'. Mr J. M. Landré, directeur van de Tros, vindt het vreemd dat de heer Van Stee nis zijn advocaat heeft ingeschakeld. ,Dit is een kwestie van voorschriften', zegt hij, ,Ik kan me indenken dat dit een zure zaak is voor de heer Van Stee nis, maar wij kunnen er mets aan doen. Verder ga ik hier niet op in, want het is een zaak tussen de advocaat en ons'. De heer Landré vertelt, dat hij nog zes -eva 11 en van niet afgestempelde brief- :aarten heeft meegemaakt. ,Die men sen krijgen hun geld ook niet. Zij heb ben er zich bij neergelegd. De PTT neemt in dergelijke gevallen geen ver antwoordelijkheid. Dat is dan jammer". Het betreffende voorschrift Is geen en kele keer op het scherm verschenen. ,Dat is wel mogelijk, maar iedereen kan ermee op de hoogte zijn omdat het is afgedTukt in het Tros-kompas. U be- begrip niet opbrengen. Ik vrees dat hij is geroepen om eventuele fraudes tegen te gaan. De heer Van Steenis wil dit begrip niet opbrengen. Ik vrees da thij zijn geld niet Krijgt'. (ADVERTENTIE) Een „geraffineerd" geheim van Voile Invisible Poeder Parfumerie Klokstraat 10 - Goes Minder uitstel van dienstplicht in de VS WASHINGTON (RTR) President Nixon heeft donderdag bepaald da voortaan jonge mannen tussen 19 en 21 jaar in beginsel om heroepsredenen geei uitstel van dienstplicht meer kunnen krijgen. De maatregel geldt niet voor bepaalde beroepen, zoals de politie en de brnndweer, waarvoor ook nu al uit stel wordt gegeven. Het presidentiële besluit is niet van kracht voor studerenden. Het staats hoofd heeft echter het congres gevraagd hem ook op dit gebied te machtigen. Hij kondigde donderdag al aan, dat hij, als deze machtiging wordt verleend, een einde zal maken aan het verlenen van uitstel aan studenten die dan nog geen examen hebben gedaan. Men verwacht dat het congres met voor juhe het machtigingsverzoek van de president in behandeling zal nemen. Op het ogen blik hebben ongeveer 1,7 miljoen stude renden uitstel van militaire dienst Tezelfdertijd heeft president Nixon voor gesteld de wedden voor militairen te ver hogen. als maatregel om de overgang naar een strijdmacht van vrijwilligers te vergemakkelijken. De president zei dat de dienstplicht met ineens kan wor den afgeschaft. Maar niet Voorschriften Demonstratie tegen terreur in Brazilië DEN HAAG (ANP) De Nederlandse regering dient haar bezorgdheid en af schuw over de toestanden in Brazilië aan de regering van dit land kenbaar te maken. Minister Luns van buitenlandse zaken moet er bij de Verenigde Naties op aandringen, dat de schending van de mensenrechten door de Braziliaanse o- verheid aan de orde wordt gesteld. Mi nister Luns zou voorts moéten nagaan of de diplomatieke betrekkingen die Ne derland met Brazilië onderhoudt, moe ten worden herzien. Een en ander werd gistermiddag op het Binnenhof aan de voorzitter van de vas te kamercommissie voor buitenlandse zaken, drs Schmelzer, in 'n petitie voor gehouden door een delegatie van het ac tiecomité ,hulp aan ontwikkelingslan den'. In het gesprek met drs Schmelzer werd ook de aandacht gevestigd op de vele Nederlandse priesters die in Brazilië gevaar lopen door het bewind te den beschouwd als leiders van een het regime onwelgevallige beweging. Vele leiders ook priesters, zijn reeds gevan gen gezet en hebben onmenselijke fol teringen ondergaan. STORTPLAATSEN MOETEN VERDWIJNEN UTRECHT (ANP) Tot het jaar 2000 zal de bouw van inrichtingen voor de verwerking van vast af val en vuil ongeveer twee miljard gulden vergen. De verwerkings kosten zelf zullen, als algemeen wordt overgegaan op verbranding in regionale inrichtingen, stijgen met dertig cent per week voor een gezin van vier personen en uitko men op een totaal, dat iets lager ligt dan de huidige kosten voor drinkwatervoorziening en als de wet waterverontreiniging in wer king treedt voor de rioolbelas ting. Dr N. J. A. Groen, hoofdinspecteur van de volksgezondheid voor de hygiene van het milieu, becijferde dit donderdagmor gen in Utrecht op de kadercursus milieu verontreiniging. Hij stelde, dat de to tale hoeveelheid huisvuil die per jaar in Nederland wot ril geproduceerd in een strook van een meter hoog en met een meter breed de aarde ruimschoots zou kunnen omspannen. De hoeveelheid huis vuil groeit per jaar met 3,5 pet. Het industriële afval, op het ogenblik een hoeveelheid die overeenkomt met zestig procent van het huisvuil, neemt jaar-, iijks met tien procent toe. Daar ko men dan nog zo'n 200.000 ton tuinvuil, 450.000 ton overmatige meststoffen en ,150.000 afgedankte auto's bij. Het afvalprobleem neemt proporties aan, die volgens dr. Groen een andere aanpak vergen dan de tot nu toe ge bruikelijke. In dit verband merkte hij onder meer op: .hoewel het de Amsterdammer misschien niet hele maal kwalijk te nemen is dat hij zijn oude fiets of matras in de gracht gooit, zolang ook nog vele toiletten op diezelfde grachten lozen met heel wat gevaarüiker, infectueus materi aal, maakt dit gedragspatroon toch wel de indruk van een onvermogen tot het bijhouden van een sociale ontwikkeling die tot gevolg heeft dat de afvalproduktie in onze woon kernen voortdurend toeneemt'. ze altijd stank, rook en roet veroor zaken, Hetzelfde geldt volgens hem i de eenvoudige ovens die voor kleine ge meenschappen worden gepropageerd. Streeksgewijs Verbrandingsinrichtingen die goed func tioneren zijn, zo zei hij, zo kostbaar, dat ze het vuil pas tegen redelijke kos ten kunne verwerken als het gaat om grote hoeveelheden, bijv. van eni ge honderdduizenden inwoners. Voor de kleinere gemeenten kan dan ook alleen een streeksgewijze aanpak een goede oplossing bieden Gebeurt dat niet, al dus dr. Groen, dam komt er niets van een algehele sanering van de huidige on gewenste toestand en dam zal het aan tal open stortplaatsen nog worden uit gebreid. Enkele provincies hebben al plannen of bereiden die voor een gecoödi- neerdo nanpak. Dat gebeurt In samen werking met de stichting vaste afval stoffen, een instituut, dat ressorteert onder het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid. 7 DEN HAAG (ANP) Zestig Jonge koks, leerlingkelners en jeugdige ban ketbakkers hebben gistermiddag in Den Haag met een mars van het Malieveld naar Binnenhof gedemonstreerd tegen .het welhaast dictatoriale gezag en de middeleeuwse mentaliteit van de on dernemer.' De bij de katholieke bond van personeel in de Agrarische, Voedings- Genotmid- delenbedrijven aangesloten jeugdleden wilden er bij de tweede kamer op aan dringen, aan ,die toestand' een eind te maken. Vier leden van de KVP-fractie uit de 0. tweede kamer hebben de aandacht van j Straat DU Tg gezegd dat enkele re- minister B. Rooivink van sociale zaken ;cente maatregelen van de Griekse ud e-evraaed voor het G MR LUNS IN STRAATSBURG: STRAATSBURG (ANP) De Nederlandse minister van buiten landse zaken, mr J. M. A. H. Luns, heeft donderdag in de assemblee van de Raad van Europa en volksgezondheid gevraagd voor het feit, dat vaak jeugdige horeca-werkne- regering welkom zijn mers werktijden hebben, die niet in I 1 overeenstemming zijn met de arbeids-1 VOlaoenae. wt''i', bepa""eS' van d?-cao' 10 De minister die ais schriftelijke vragen dringen zij aam op, maar niet het die als voorzitter mini sterscomité zei de minister hel verf te vinden dat de ministerraad van de zes zich niet heeft uitgesproken over een Juridische interpretatie volgens wel ke de huidige tekst van het verdrag van Rome toelaat dat in de toekomst het Europese parlement de begroting van de gemeenschappen kan verwerpen. De raad had zich er ook tegen kunnen uit spreken, aldus de minister. De interprotaUe was van de voorzitter van de Europese commissie, de heer J. Rey, ea had betrekking op artikel 203 van hef verdrag van Rome. preventieve controle door de ar- i van beidsïnspectie, met name ook op zon- en feestdagen. In de vragen wijzen de KVP-jde Raad van Europa verslag Uit- ragenstellers er op. dat de betrokkenen be- maatregelen het begin zijn van een herstel van de democratie in Grie kenland. Hij voegde eraan toe hier- den haag een groep in de mee alleen een wens uit te spre- horeca-hedrijven werkzame jeugd- i -f leden heeft donderdag m Den ken en S**11 Uiting te geven aan Hang gedemonstreerd tegen de optimisme of jWitbuiting' door de ondernemers. 1 Op de foto de groep demonstran ten op het Haagse Binnenhof Engeland tegen deze werktijden veelal geen zwaar durven maken uit vrees voor ver breking van het arbeidscontract en daar door het verlies van deelneming aan het leerlingenstelsel. AMSTERDAMSE POLITIE ZOEKT LSD-FABRIKANT De minister maakte melding van de uit spraak van het ministerseomité vorige week volgens welke Griekenland ver scheidene artikelen van de Europese conventie van de rechten van de mens had geschonden, waaronder die over fol tering en mishandeling van gevangenen. De minister deelde voorts mee dat de plaatsvervangers van de ministers op dracht hebben gekregen tot voorberei ding van de ministeriële bijeenkomst luropese gemeenschap- g ziet het er naar uit idelingen met Groot- Bribtannië en de andere drie kandidaat leden alle vier lid van de Raad van Europa op tijd zullen kunnen begin nen, dat wil zeggen vóór juli aanstaan de, aldus de minister. Over de voorbereiding van een rapport over de politieke samenwerking var. de ':dctaten kon de min.ster. naar hij zei thans nog geen mededelingen doen. De directeuren-generaal politieke zaken zullen het probleem van de politieke samenwerking eind mei ln Italië be spreken, onmiddellijk na de ministers conferentie van de Navo in Rome. Mi nister Luns ze: het wenselijk te vinden dat ook de kandidaatlanden voor de Europese gemeenschappen over dit pro bleem meespreken. Hij o~ J Rattengevaar De ongeveer duizend vuilstortplaatsen die Nederland nu nog rijk is, geven hoe langer hoe meer aanleiding tot klach ten over stankhinder, vliegenplagen, het aantrekken van ratten, rook, vervui ling en ontsiering van de omgeving. Dr. Groen meent, dat vooral met het oog op het rattengevaar een eind moet worden gemaakt aan het bestaan van dit soort vuilnisstortplaatsen. De meest geschikte methode van vull- vemietlging Is verbranding. Dr Groen noemde kleine verbrandingsoventjes (bij voorbeeld voor wooncomplexen of inrich tingen) evenwel utt den bozen, omdat Brandwacht redt onder zand bedolven jongen HEERLEN (GPD) Snel optreden van de Heerlense brandwacht Louis Stam (30) heeft gisteravond het leven gered van de negenjarige Jan Meemv- sen uit Heerlerheiue. De jongen was met twee broertjes (7 en 12 jaar) aan het spelen in een zandgroe- De jongens hadden een hol gegraven zich niet meer bevrijden. Zijn broer tjes renden weg om hulp te halen. Buurtbewoners begonnen onmiddellijk de jongen uit te graven en waarschuw den ook de brandweer. Op de brand weerkazerne hoorde brandwacht Stam, die wel daar aanwezig was maar geen dienst had. de alarmmelding. Hij sprong in zijn auto en reed snel naar de groe ve. Daar paste hij op de mmiddelsbe- vrljde jongen onmiddellijk mond-op- mond beademing toe, waardoor het be wusteloze kind gered werd. ronderstreepte dat het van de politieke wil afhang-, of men tot overeenstemming zal komen. In antwoord op vragen van leden van de raadgevende vergadering sprak de mi- nister zich uit voor meer zittingen van binnen I niet vastg«steM. ïn februari had de Raad de gemengde commissie van de Raad .ivan Europa daarover een niet-min:ste- Van Europa ten behoeve van het eon- een week bekend is wie de fabrikant riëie conferentie in Straatsburg gehou- tact tussen de ministers en de assem- den. De minister onderstreepte de nood-1 blee-leden. zaak van een rationele taakverdeling op| het terrein van de bescherming van het leefmilieu. AMSTERDAM (GPD) Een hoofdin specteur van de -Amsterdamse politieover het leefmilieu. _Een daum is nog: houdt het voor mogelijk dat is van de 20.009 lsd-tabletten die tot het begin van dit jaar naar Stockholm zijn geëxporteerd. De politie meent al thans voldoende aanwijzingen te hebben dat de tabletten in Amsterdam zijn ge produceerd. In januari is in Stockholm een Ameri kaan die in Zweden asiel had gekregen opgenomen in een ziekenhuis nadat hij vijf tabletten had gslikt die op de zwar te markt onder de naam .Purplahaze' waren gekocht. Bij het onderzoek naar de herkomst is in de daarop volgende weken een groot aantal personen gear resteerd, onder wie zeven Amerikanen die eveneens asiel hadden gekregen. De tabletten, die 300 microgram lsd bevat ten zouden, zo wordt thans ook in Am sterdam verondersteld, van Amsterdam se herkomst zijn. Via Interpol in Den Haag tracht de Amsterdamse politie meer gegevens uit Stockholm te krijgen. Intussen betreurt zij het wel dat de politie van Stockholm de zaak niet in zoverre heeft afgerond dat zij haar Am sterdamse collega's op de hoogte stelde alvorens de arrestaties bekend te maken. In totaal zou voor ongeveer 1 miljoen gulden aan lsd-tabletten uit Amsterdam zijn verhandeld. Midden-Oosten Kerkelijke mutaties aan Beiroet, Amman en Cairo en zei Aangenomen naar Erme.o T. ivuipers te Dwingeloo die bedankte voor Zevenhui zen. GEREF. KERKEN VRIJGEM. Beroepen te Zwijndrecht J. Meilof te Beverwijk. tot, terugtrekking van de troepen uit,Bedankt voor Leens en voor Zuidbroek- de bezette gebieden. Hij bepleitte een1"" Israëlische beginselverklaring daar- Veendam J. Slopman te Urk. J NEDERLANDS HERV KERK °yer- Verontrustend v. as volgens nu-1 Aangenomen de benoeming tot geeste- mster Luns ook dat m de Arabischelijk °verzorger (conrector) van het .De Wever-ziekenhuis te Heerlen: drs W. Heins te Gel een. Bedankt voor Ridderkerk: G. H, van Kooten te Delft. GEREFORMEERDE KERKEN VRUG Beroepen: te Hillegersberg-Terbregge: landen de radicale groepen de over hand krijgen. 1 Meer dan ooit is het noodzakelijk dat j de westelijke landen zich inspannen om j mogelijkheden te zoeken voor een op lossing van het conflict in het Midden- Oosten. Hij wees daarbij speciaal op het gevaar voor een groot conflict dat uit J, - - - - -- - -- - 5 ae toestand zou kunnen voortvloeien. ILJsselstein-BensdiopM. M. de Wol- .e Zonder de Sowjet-Unie met name te noe-Gramsbergen. men maakte de minister melding vani GEREFORMEERDE GEM het vraagstuk van de maritieme midde-1Bedankt voor Woerden: C. Harinck len ln de Middellandse Zee. te Utrecht. (ADVERTENTIE) Slot van pagina 1 op de voor alle overige verkeer ge sloten luchthaven van Pnom I'enh waren geland, de eerste Indonesische zending afgeleverd. Het waren naar verluidt transportvlieg tuigen van de Australische luchtmacht. Die konden echter ook de door Zuid- Vietnam beschikbaar gestelde wapens hebben gebracht. In Cambodjaanse mi litaire kringen is overigens opgemerkt, dat er aan vrijwel alles dringend behoef te bestaat, van schoeisel tot aan com- mumcaUe-apparatuur, transportmidde len, helikopters en artillerie. Huurleger Uit Hongkong is vernomen dat de Cam bodjaanse regering Washington ook heeft gevraagd of het ongeveer 10.000 rnan sterke Khmer-huurling* leger', dat al enkele jaren als onderdeel van de Amerikaanse .special forces' in Zuid Vietnam vecht, niet in Cambodja kan worden ingeschakeld. Deze .Khmers' staan bekend als uiitste- narissen zijn aangekomen om daarover van gedachten te wisselen met de Cam bodjaanse autoriteiten. Zou Washington gehoor geven aan het verzoek, dan zul len waarschijnlijk ook de Amerikaanse militaire adviseurs van de bewuste een heden naar Cambodja worden overge plaatst Zo'n besluit zou echter grote risi met zich meebrengen. Politieke leringen wijzen erop dat ook de uitbreiding van de oorlog in Laos en daarmee de directe verwikkeling van Amerika ln dat con flict onder zulke omstandigheden plaats vond. In Laos vormde de CIA zo'n leger met Amerikaanse adviseurs uit de Meo- stam. Inschakeling van het ,huurlingenleg< in Cambodja zou zodoende precies 9a gene kunnen bewerkstelligen wat Nixon vermoedelijk gaarne vermijden wil: dat Amerika steeds meer bij de strijd in Cambodja betrokken raakt. Anderzijds is de militaire toestand ln Cambodja voor de regeringstroepen zo- zeer verslechterd, dat Amerika misschien ondanks alle risico's toch het Cambod jaanse verzoek zal inwilligen. De Cambodjaanse regeringstroepen boek ten donderdag een succes met de ver overing, na vier dagen strijd, van de plaats Saang op de Vdetcong, maar en kele tientallen kilometers zuidelijker be zetten Vietnamese troepen de stad Ang- tassom, een belangrijk wegenknooppunt. Volgens welingelichte kringen werd de aanval uitgevoerd door ongeveer 300 Noordvietnamezen en Vietcong-strijders die ,Lang leve prins Sihanoek' (het af gezette Cambodjaanse staatshoofd) rie pen. Ze hadden zich na acht uur uit de stad teruggetrokken. Vier Cambodjaanse militairen sneuvelden, tien werden ge wond en een pantserwagen werd ver nield. De bewoners van de stad vlucht ten tijdens de strijd. 'M'n briefkaart heb ik verknoeid, kan ik het geld van de postzegel terugkrijgen?' 'Ik heb een verkeerd bedrag gegireerd, wat moet ik doen?' Bel 0017 en al vraagt u honderduit en belt u uit Roodeschool: het kost u geen cent. U krijgt informatie over alles wat Post, Postgiro en Rijkspostspaarbank aangaat. En als u 't schriftelijk wilt doen? Het adres is 'Klantenservice Posterijen, Antwoordnummer 0017' en een postzegel hoeft er niet op. Dus hebt u een vraag, bel of schrijf vraagbaak 0017.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9