Vrouw moet naast man haar plaats innemen 99 3S 9 99 BS PRUSSLAG Kies uwtapijt thuis Mogelijk nog dit jaar dagverblijf op Schouwen Tuinbouwscholen in Kapelle en Goes gaan fusie aan Waslijnenmaniak bracht onrust in Breskens en Vlissingen Éf0 §n» j Bolletje Bevrijdingsfeesten I VOOR GEESTELIJK GEHANDICAPTEN in Breskens Raad Reimerswaal vergadert over bestemmings plannen louis de poortere DOMBURG HIELD KIJKDAG VOOR HOTELMAQUETTE Onderwijs wordt in Kapelle gegeven Vijf jubilea bij Goese politie VOORKEUR VOOR DAMES ONDERGOED U HEBT DE PRIMEUR EEN GROTE RPRTJ JJHOX" H4MP0RK di'eiwj unief ivoor 465. f-aan bieden p# YVRUCHTEfyö I^SINAS WV\ oeze week nog EDEUaUIT^ dat is pnjs-slagü wortelen KABELJAUW#*? SLASAUS 89 MACARONI VERMICELLI CHIN.SPERZIE BOONHESB vlAM SrM-sTj 1 ham- rn BURGERS0J7 BIEF- LAPPEN (WC.HERM4NS VRIJDAG 24 APRIL 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 PRESIDENTE ZEEUWSE PLATTELANDSVROUWEN: ADVERTENTIEI VOORJAARSBIJEENKOMST IN GOES DRUKBEZOCHT GOES ,Wij vrouwen moeten bewust onze plaatsen in gaan ne men op allerlei gebied. Niet als mindere van de man, niet als zijn meerdere, maar naast hem'. Dit zei de presidente van de afdeling Zeeland van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen mevrouw M. S. Evers-Pauw donderdagmor gen in Goes. Zij sprak tijdens de opening van de provinciale voor jaarsvergadering, waarvoor plat telandsvrouwen uit heel Zeeland de grote zaal van de Prins van Oranje vrijwel volledig vulden. Mevrouw Evers pleitte ervoor, dat de vrouw naast liet huishoudelijk werk zich nok niet ander werk zal bezighouden^ Zij noemde het vrijwilligerswerk, dat veel door de plattelandsvrouwen wordt gedaan, maar loonde zich ook een voor standster van een haan voor de gehuwde Het was de presidente opgevallen, dat vrouwen zo weinig in besturen va.n gro te verenigingen als de ZLM en grotere gemeenten in Zeeland zitten. .Dat ligt n-.et aan de mannen, dat ligt gewoon aan onszelf', aldus mevrouw Evers. ,We zul len h.er wat aan moeten doen. We wil len wel meepraten, maar dan op de juis te plaats. Niet als vrouwen onderling of adhter de keukentafel'. Mevrouw Evers wees het gebruik van bijvoorbeeld spandoeken af als middel om meer inspraak te krijgen. ,Het moet gewoon vanzelfsprekend zijn'. Betere m.ddelen zijn volgens de presi dente meer te weten te komen via cur sussen en discussies in afdelingsver*gade- nngen. Mevrouw Evers vertelde, dat Wn van de Zeeuwse plattelandsvrouwen een cur sus milieuhygiëne volgt in Utrecht. ,ZiJ zal deze winter proberen deze ma terie in Zeeland uit te dragen'. Be Zeeuwse plattelandsvrouwen willen dit onderwerp volgens hun presidente wel bestuderen, maar daarmee willen zij geenszins protesteren tegen allerlei vestigingen in deze provincie. .Dat wordt al door veel te veel onbevoegden ge daan'. De bedoeling is, dat de dames zidh kalm gaan beraden en hun kinde ren van de problemen proberen te door dringen'. Na het openingswoord gaf de secreta resse mej. A. v. d. Leeden een overzidht van de activiteiten van de Zeeuwse af- KRUININGEN B en w van Reimers waal willen hel voorbereidingsbesluit voor het bestemmingsplan .Eendenpol der' in Kruiningen intrekken. Het is na melijk nog niet zeker, of het plan wel kan worden uitgevoerd. Het gebied voor het plan. gelegen tussen Zandweg. Hoofdstraat. Hansweertsestraatweg en Eendenpoelweg zal namelijk gebruikt worden voor een belangrijk verkeers knooppunt, als de vaste oeververbin ding over de Westerschelde ten westen van de kern Kruiningen komt te liggen. B en w vragen de raad ook het bestem mingsplan .West' te Krabbendljke te willen herzien. De herziening is onder meer noodzakelijk om in het plan ruim te te creëren voor de bouw van een la gere- en mavo-school, benevens voor net scheppen van ruimte voor een twee de sportveld naast het bestaande. In het gewijzigde plan zou de ruimte voor bun- galowbouw komen te vervallen. B en w vragen de raad het bestemmingsplan .Grintweg1 te Yerseke vast te stellen. Om te voorkomen, dat leegstaande hui zen in de kernen der gemeente Reimers waal verkocht worden als weekendhuis en om te voorkomen, dat bewoners op allerlei terreintjes mini-camDings be ginnen stellen b en w de raad voor een verordening voor gebruik van gebouwen en gronden in het leven te roepen. De raad van Reimerswaal zal tiidens d» raadsvergadering van dinsdag 28 april over deze en nog veel andere voorstel len beslissen. De vergadering wordt ge houden in .Ons Dorpshuis' te Kruinin gen en begint om half acht. deling in 1969. Het huishoudelijk deel van de voorjaarsbijeenkomst werd af gerond met het goedkeuren van het fi nancieel verslag en de begroting voor1 1970. Voordracht Voor de uitslag van de bestuursverkie zing werd bekend gemaakt droeg me vrouw Reina Sanderse-Jaeobs uit Axel j het verhaal ,De bontmantel' van Roald i Dahl voor. De aanwezigen genoten van de professionele voordracht van dit ver-1 haal, dat als zovele verhalen van deze! auteur lieflijk voortkabbelde naar eei» j plotselinge ontknoping. In het bestuur werd mevrouw M. Kake- beeke-Odhtman herkozen. Mevrouw E. J A. de Koeyer-Doeleman, die niet meer herkiesbaar was, werd opgevolgd door mevrouw E. KHompe-de Jonge. In een aniere zaal van de Prins van Oranje waren de inzendingen voor de handwerkwedstrijd en de babypakket- wedstrijd tentoongesteld. Er waren 511 handwerkinzendingen. waarvan er 12 met een eerste en elf met een tweede j prijs werden bekroond. Aan de babypak- ketwedstrijd deden 25 inzendingen mee. De eerste twee prijzen gingen naar af dalingen, respectievelijk de afdeling Tho- len en de afdeling Oud-Vossemeer. Het middagprogramma van de voor jaarsvergadering droeg ee" hoofdzake lijk ontspannend karakter. De zange res Cobie Schreijer. bekehö van haar radioprogramma .Wie waagt, die zingt", bracht in de Prins van Oranje haar .Tour de Troubadour1. Bij dit zangpro gramma begeleidde mevrouw Schreijer zichzelf op de gitaar. NIEUW! Haal bij uw woninginrichter de 2 boe ken met tapijt-stalen van Louis de Poortere en kies thuis uw tapijt Keuze uit 18 kwaliteiten (wol en synthetisch) In 84 kleuren. De mooiste tapijt-col lectie van heel Europa ligt voor u klaar. Ga 'm halen. de grootste tapljtfabriksnt van het Europese vasteland HAAL DE TWEE STALEN STEVENS BENELUX TAPIJT Hoofdstraat 11 - Tel. 01140-3428 Brouwerijstraat 59 Tel. 01140-3027 SINT-JANSTEEN WACHTEN NOG OP SUBSIDIE BRESKENS Met een concert van af de toren van de Nederlands hervorm-1 de kerk door de muziekvereniging ,Ult I het volk voor het volk' worden op dins- dag mei 's morgens om 8.30 uur de bevrijdingsfeesten te Breskens ingeluid- Hierna volgt om half 10 een herden kingssamenkomst in de kerk. waarna oud-burgemeester J. A. Eekhout een her denkingsrede zal houden. Het christelijk zangkoor ,God is mijn lied' verleent hieraan medewerking. In samenwerking met de .Zeekrab' wor den 's middags hengelwedstrijden aan het zogenaamde Duivelshoekje gehouden waaraan jong cn oud kan meedoen Schoolkinderen, verenigingen en indivi- duelen kunnen om 2 uur s middags meelopen in een optocht, waarin taf ere- ZIERIKZEE De kans is bijzon- i len van 2o jaar geleden zullen worden I uitgebeeld. De muziekvereniging uit Breskens en de drumband uit IJzendij- I ke zullen de route eveneens mee lopen. De judovereniging Breskens verzorgt 's middags om 3 uur demonstraties en wedstrijden en om 4 uur kunnen auto mobilisten hun rijvaardigheid beproeven in behendigheidswedstrijden. Tussen de wedstrijden door zal de drumband van IJzendijke een show verzorgen. Het avondprogramma vermeldt verder een demonstratie door de turnvereniging ,Dio' op het Oranjeplein, een optreden van de majorettes en (ie muziekvereni ging .Nut en Vermaak' uit Klaldegem i en een iampionoptocht met de Bresken- se muziekvereniging. In diverse gelegenheden is er 's avonds april tot en met 9 mei zal in .Goedertijt' een tentoonstelling wor den gehouden van brieven, foto's enzo voorts met betrekking op de oorlog en bevrijding. Ook houdt de winkeliersvere niging .Ons Belang' op 5 mei een eta lagewedstrijd. De feestelijkheden op Ko ninginnedag worden beperkt gehouden, omdat men de nadruk wil léggen op de Bevrijdingsfeesten. Wel zal op die dag de Breskense muziekvereniging een rondgang maken, waarschijnlijk in de nieuwe uniformen, die dankzij het ge meentebestuur en de Breskense bevol king konden worden aangeschaft MET INGANG NIEUW SCHOOLJAAR KAPELLE Bij de Zeeuwse Land bouw Maatschappij in beheer zijnde ,Ir. A. W. van de Plasscheschool', de lagere tuinbouwschool te Kapelle, zal een fusie aangaan niet de lagere tuinbouwschool te Goes. Met ingang van het nieuwe schooljaar augustus zal er dan één school gevormd worden die de van .lagere agrarische school' gaat dra gen Naast de tuinbouw zal ook de land bouw m het onderwijsprogramma wor den opgenomen. Het onderwijs zal in de school te Kapelle worden gegeven. Dit alles deelde directeur J. op 't Hof woensdagavond mede tijdens de uitrei king van de diploma's aan elf vierde- jaarsleerlingeii van de ,Ir. A. W. van de Plasscheschool'. .Moeten we ach en wee roepen en blij ven zeggen dat het vroeger zo mooi was', aldus directeur Op t Hof. Vol gens hem zullen de bakens snel verzet moeten worden. Hij wees de ouders en genodigden er op. dat er algemeen een tendens is naar algemeen vormend on derwijs. Volgens hem is er ook een vlucht naar scholengemeenschappen die differentiatie bieden. Nochtans meende hij te moeten concluderen, dat er vak bekwame mensen nodig zullen blijven en dat zal ook gelden voor de land- en tuinbouw. Er werd op deze laatste diploma- uitreiking van de school maar ln pessimistisahe bewoordingen ge sproken. In zijn openingswoord wees de heer C. Traas als voorzitter van de commissie van toezicht er op. dat het vroeger een feest was als de leer lingen de school verlieten. .Thans drukt er een zware domper op dit gebeuren en we weten er niet zo best raad mee', aldus de heer Traas. De fruitteelt maakt een crisis door als nooit tevoren en d-.t heeft ook zijn te rugslag op het onderwijs. Dc animo ivoor de fruitteelt is dan ook tot een minimum teruggelopen. Ofschoon de prognoses niet zijn uitgekomen, mogen we de vragen niet onberoerd en naast ons neer leggen', zo ging de heer Traas verder. .Wellicht hebben er zich ouders afgevraagd, of ze voor hun kinderen wel een goede keus hebben gemaakt. Mis schien ook vragen ze zich af. of de vier jaar onderwijs een verlies hebben bete kend'. aldus de heer Traas. Hij meende deze periode toc.h ook te moeten zien als de basis die gelegd Is om va.n daar uit eventueel om te kunnen schakelen. Kritiek had de lieer Traas op de over heid die weinig begrip toont voor de zelfstandige ondernemers in de agrari sche sector. d;e allesbehalve meedelen in .De tuinbouw heeft recht bescher ming en bijstand', zo sprak bij over de hoofden van de geslaagden heen, .want ook de 25 jaar onderwijs heeft meege- 5t S6® ft ij ging van de welvaart.' Nadat hij de diploma's had uitgereikt er voor de beste leerlingen te weten Eelenbaas, Lewedorp, C. Braaimse, Hemkenszand, E. Slabbekoorn, Kapelle. A. Hamelink. Wemeldinge en A. Kuijs. Goes, presentjes waren van hoofd- en knngbestuur der ZLM. veilingvereni ging .Kapelle -Biezelinge en Omge- vmS'. alsmede van de afdeling Kapelle van de Nederlandse Fruiitlelersorganisa- tie sn vereniging van oud-leerlingen, werden er enkele toespraken gehouden die ook allemaal in het teken stonden van de huidige mineurstemming die er heerst. Acht scholen De heer C. L. de Wilde uit. Goes, die sprak namens inspectie landbouwonder wijs en rijks tumbouwconsulentschap. wees daarop op het verleden toen er acht vakscholen waren. Ofschoon hij zei begrip te hebben voor de keus waarvoor men thans wordt geplaatst, vroeg hij toch het touwtje niet m de boot te gooi en en adviseerde hij de jongens zich ver der te bekwamen. In dezelfde geest sprak ook !r W. M. Markusse als directeur van de middel bare tuinbouwschool te Goes. .Als de keuze vajlt om in de land- of tuinbouw door te gaan, zal men er alles aan moe ten doen om zich in dit vale verder te bekwamen'. Ir P. J. Balkenende, die als wethouder va.n Kapelle zijn felicitaties overbracht had als wens, wanneer de school -ehandhaafd blijft, er meerdere mogelijkheden voor opleiding moeten komen. Namens de afdeling Kapelle van de NFO en de vereniging van oud-leer lingen sprak de heer L. C. Oele en vooi de leraren deed dat de heer A. van de Vrie. Tenslotte bood Hans Karreman namens de leerlingen een boekebon aan De geslaagden zijn: C. Braanise, Hein- kenszand, A. Beeke, Biezelinge, S. Elen- baas. Lewedorp. A. Hamelink, Wemel dinge, J. Karreman. Kapelle, A. Kuijs Goes. T. Minnaar. Kruiningen, J. Nijs- sen, Kapelle, J. Overbeeke, Baarland E. Slabbekoorn, Kapelle en J. Traas, Baar land. V erwarmingstechnici houden een congres MIDDELBURG De Nederlandse tech nische vereniging voor verwarming en luchtbehandeling houdt ter gelegenheid van een driedaags congres in Zeeland vandaag een bijeenkomst in de Middel burgse schouwburg, tijdens welke bijeen komst burgemeester drs P. A. Wolters van Middelburg de aanwezige technici zal toespreken, 's Middags is er een ver gadering over het thema klimaatbeheer sing. De vereniging stelt zich ten doel het bevorderen van techniek en weten schap op het gebied van de luchtbelleer- sing. Zaterdag staan er nog enkele hoogst specialistische lezingen op het programma en enkele excursies. Van morgen omstreeks half elf komt bur gemeester Wolters de vergadering bij wonen. der groot, dat er dit jaar nog in Zierikzee een dagverblijf voor geestelijk gehandicapten van 18 jaar en ouder wordt gebouwd. De plannen verkeren in een ver gevorderd stadium. Het wach ten is evenwel op difinitieve subsidietoezegging van het mi- nisterie van crm. Over de huur van een stuk grond van de cen trale werkplaats .Schouwen- Duiveland' heeft men de bespre- kingen nog niet afgerond. Gsj moeten voor deze grondtransac- tie hun toestemming nog geven. Men verwacht echter niet. dat dit een struikelblok zal worden. Er is in elk geval al een oproep geplaatst om personeel aan te trekken voor het verblijf, dat gehuurd zal worden van Jarino en een capaciteit moet heb ben van zes tot tien geestelijk ge handicapten. Het dagverblijf wordt zó geconstrueerd, dat. als er behoef te toe bestaat, vrij gemakkelijk tot uitbreiding overgegaan kan worden. De zaak is urgent geworden, om dat op 1 januari 1969 de wet sociale werkvoorziening (dsw) van kracht werd. Daarin wordt bepaald dat per sonen die niet meer dan dertig pro cent van een bepaalde arbeidsnorm halen, niet meer in een centrale werkplaats geplaatst kunnen worden. Dit zou inhouden, dat bepaalde gees telijk gehandicapten, die deze norm niet halen, voortaan maat- thuis zou den moeten blijven. OPLOSSING DOMBURG Het nieuwe hotelcom plex zoals de NV hotelmaatschappij Domburg zich dat voorstelt heeft de bevolking van Domburg donderdag in maquettevorm op het gemeente huis kunnen bekijken. 's-Miadags van drie tot vijf en 's-avonds van zeven tot negen kon men zich een indruk van de toekomstige situatie vormen. Burgemeester F. Sprengers en en kele raadsleden waren aanwezig om. indien wenselijk, op vragen te ant woorden. Opzettelijk heeft Domburg deze kijk dag ingesteld, omdat morgen (zater dag) een openbare hearing wordt ge houden, waarop onder meer de bouw van dit hotelcomplex ter sprake zal worden gebracht. De hearing begint 's-mlddags om drie uur. Geslaagden aan Goese vakschool Voor het pedagogisch getuigschrift bij de akte N XIX slaagden de volgende leerlingen van de scholengemeenschap ,De Vakschool' te Goes: M. C. den Baars te Melissant; M. van Dam te Goes; C. S. Klompe te Goes; H. M. Klompe te Wolphaartsdijk; E. Martens te Ovezan- de; J. N. Mol te Kamperland; A. C. de Muijnck te Borssel; C. A. Rijk te Bor- sele. EXAMENS De heer J. Vxnck uit St-Jansteen slaa; de aan de universiteit te Genève voor het examen vertaler Nederlands, Fr en Engels, Nu heeft het bestuur van de centrale werkplaats in samenwerking met de blo-school Beatrix naar een oplos sing gezocht, die het dus vond in het te stichten dagverblijf. Hierin zul len die mensen geplaatst kunnen wor den. die toch al met in de centrale werkplaats ingeschakeld konden wor den, benevens de leerlingen van de blo-school, die achttien jaar zijn en vanwege hun gering arbeidsprestatie ook al niet in aanmerking komen voor deze werkplaats. De heer W. B. van Leeuwen, hoofd van de blo-school, toonde zich zeer inge nomen met het dagverblijf: ,Nu kan men veel meer rekening houden met een specifieke aanpak, die voor deze mensen een vereiste is. Men kan vooral aandacht schenken aan het sociaal educatieve element. Dit is uiteraard op de centrale werkplaats niet mogelijk, omdat dit een bedrijf la waar produkten vervaardigd wor den. De exploitatie moet sluitend zijn'. Eén van de initiatiefnemers van het dag verblijf, burgemeester mr J. P. Boers- ma van Brouwershaven, vertelde nog, dat men eveneens plannen heeft voor een kinderdagverblijf: .Maar dat kan nog wel enige tijd duren'. Ter Infor matie zei hij verder: ,Nu is het zo, dat geestelijk gehandicapten door al lerlei dispensatiemaatregelen tot hun achttiende jaar op de blo-school kun nen vertoeven. Een ideale situatie is dat natuurlijk niet. Een kinderdag verblijf zou dan ook de oplossing zijn. Maar urgenter is nu het ver blijf voor de achttienjarigen en oude ren. dat er hopelijk nog dit jaar komt. Ter geruststelling willen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht gde voor het kandidaatsexamen scheikunde de heer N. J. Koole te Mid delburg. Voor het doctoraal examen bio logie slaagde de heer Th. M. van Belle- gem te Ede. Aan de landbouwhogeschool te Wage- ningen slaagde voor het kandidaatsexa men agrarische sociologie van nlet-wes- terse gebieden, mej. J. P. de Regt uit Wisse nkerke POLITIERECHTER MIDDELBURG GOBS Donderdagmiddag huldigde burgemeester F. G. A. Huber van Goes in het .Slot Ostende' een vijftal jubila rissen met een 25-jarig dienstverband bij de politie. Hij gaf een kort overzicht van de verdiensten van de jubilerende politiemannen, met name de adjudanten Th. Peeman en W. Brouwer: de hoofd agenten Chr. Dekker, D. A. Remeijn en H. Willems. Verder voerden het woord de heer J. L. de Rave, hoofdinspecteur, namens het gehele korps K. Kievit, bri gadier namens de sport- en ontspan- ningsconimissie, M. de Kok, hoofdagent namens de algemene politiebond, C. P. van der Meet namens de christelijke politiebond. Allen getuigden van waar dering voor hun collega's en lieten hun felicitaties vergezeld gaan door diverse geschenken. Namens de jubilarissen MIDDELBURG -De polltierech- voerden de adjudanten Peeman en Brou wer het woord en spraken hun dank uit voor de vele goede woorden en de aangeboden geschenken. Hierna was ge legenheid de jubilarissen te complimen teren waarvan door het groot aantal aanwezigen op deze receptie dankbaar gebruik gemaakt werd. (ADVERTENTIE) 4KceZjepïeeom/ ter te Middelburg heeft donder dagmorgen de .waslijnenmaniak', die vorig jaar van april tot decem ber achtereenvolgens te Breskens en te Vlissingen actief is geweest, veroordeeld tot een maand voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en een boete van 150,- subs. 15 dagen. De officier van justitie had een zelfde straf geëist. De jongeman. C. A. den H; thans te Geertruidenberg. had in genoemde periode op verschillende tijdstippen tal van kledingstukken van .waslij nen uit achtertuintjes gehaald, waar bij hij een speciale belangstelling voor daniesoncferkleding aan de dag legde. En hoewel het tijdens de be handeling van <ip zaak niet geheel duidelijk werd of men hier met een uitgesproken fetisjist of transvestiet te doen had, wees zijn voorkeur voor bh's en slipjes wel in die richting. Hoewel onder het van waslijnen gegris te goed ook jurken met een redelijk grote nleuwwaarde waren, handelde Den H. niet uit winstbejag, niet met. het 'oogmerk het gestolen goed te verkopen. Het grootste deel werd later terugge vonden. Toen keerde, vooral in Vlissin- Igen, waar het verdwijnende wasgoed aanleiding was tot allerlei speculaties, I de rust weer onder de wassende huis- i Vlissingen de kop opstak, was Den H. te Breskens al een keer gegrepen en was er rapport over hem uitgebracht, een rapport dat uit ging van een tijdelijke ontsporing: men nain aan, dat het wel zou overgaan. De jongeman ondergroef de waarde van dit rapport door te Vlissingen het bedrijf opnieuw op te nemen. Officier van justitie mr J. L. Andreae liet in zijn requisitoir het criminele ele ment prevaleren boven het ziekelijke element in de handelingen van deze ver dachte: ,Men moet veilig en m goed ver trouwen zijn was buiten kunnen hangen'. Politierechter mr P. van Empel sprak over een .wonderlijke eigenschap voor een jongeman' en hield er in zijn vonnis rekening mee, dat Den H. het wasgoed niet stal met het oogmerk het te verko pen. Onder invloed De Domburger J. M; die op 28 januari te Vlissingen onder invloed een auto bestuurde kreeg een gevangenisstraf tien dagen en negen maanden ont- -^„"ing van de rijbevoegdheid, waarvar., vijf maanden voorwaardelijk met een vlissingen proeftijd van twee jaar en toezicht. De officier had in deze zaak twee weken geëist en 16 maanden ontzegging, waar van zes voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en toezicht. M. had op de split sing Badhuisstraat-Paui Krugerstraat een verkeerszuil geraakt, was even ge stopt en toen doorgereden. Een passant. laveloos geweest moet zijn, en ls door gereden'. L. van der M. uit Kamperland had op 26 maart te Middelburg onder Invloed een auto bestuurd. Op een gegeven mo ment werd naar voren gebracht dat hij in een verlofruimte aan de Noordstraat twee glazen bier zou hebben gebruikt, wat Van der M. met een hem sierende openhartigheid tegensprak: .wel meer dan twee'. Van der M. heeft zich de laatste ja ren voortreffelijk gedragen, maar is incidenteel, een keer uitgegleden, zo viel mede te beluisteren uit het be toog van zijn raadsman mr W. K. H. Dieleman. Bij hoge uitzondering wilde de officier in dit geval geen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf eisen: twee weken voor waardelijk met drie jaar proeftijd en acht maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. De politierechter nam de voorwaardelijke gevangenisstraf over, (met toezicht) en bepaalde de ontzeg ging op zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk. De zaak van de Amsterdamse vertegen hebben bestuurd, werd in afwachting van een rapport aangehouden. De offi-' cier had één week voorwaardelijk ge- eist en acht maanden ontzegging. De Middelburgse jongeman S. H. kreeg' (conform de eis) een week voorwaarde-] lijke gevangenisstraf en een boete van 100, subs. 10 dagen. Op 24 februari die* gezien had hoe bij de botsing metwerd hij in een winkel in zijn woon- de zuil een band was lekgeraakt. had n-»r.m h„ het nummer van de auto opgenomen en de politie hield hem bij aankomst in zijn woonplaats aan. Men rook een drank lucht en M. weigerde een bloedproef. Politierechter: .Jammer, dat het nog niet verplicht is'. M. had de lekke bana eerst tussen Koudekcrke en Biggekèrke verwisseld. Over de verkeerszuil zei ver dachte: ,lk wist wel dat ik 'm geraakt had, maar ik wist niet dat ie omver lag', waardoor er voor de officier twee mogelijkheden openlagen: .Of verdachte heeft het wel gemerkt, voelde zich niet safe en is er vandoor gegaan of hij heeft niets gemerkt, in welk geval hij er tenslotte nog op wijzen, dat wsw- regellng niet van toepassing Is op personen, die weliswaar de r. ,n niet halen, maar al op de werkplaat# waren voor de wet van kracht werd. Zij mogen blijven'. ADVERTENTIE DÜ1ZENDE NEDERLANDERS ZULLEN ER HNMENK0RT MEE KENNISMAKEN PRUS-SUVS KOCHT REEDS NU VOOR U 'maar voor ^•FLESSEN LET OP!! VOOR De OUDE PRIJS L VL/ MARGARINE I LITERBLIK DIEPVRIES AéE 'srachts gemrgen## I 's morgens irgevtoRSN ilTER 34 LITER MS* ïsmmmm qssneden kibpak I ZE ZUN &R WEER DIE SLANKE ZEER. RUNE ER FIJNE SOORT FJN5 KUUALiTEIT ROZE 4rol REKEN HET M4AR NA U BESPAART GULDEN OP UW WEKELUKSE BOODSCHAPPEN plaats op heterdaad betrapt bij een po- frammo- jas had foonplaten, die hij onder zijn verborgen. De Duitse zeelieden H. W. B. en VV R. D. werden bij verstek veroordeeld; tot boetes van 250,en 100. de bedragen die zij als waarborgsom-1 men hadden moeten storten, toen zij het ruime sop wilden kiezen na in benevelde toestand het Vlissingse hotel Noordzeeboulevard te zijn uitge wandeld met in de armen een schrijf machine en een regenscherm, waar-! va/n het eigendomsrecht bij anderen] berustte. y\ OPSO-WAL PRACHTIGE 50O GCAM MALSE FER SCO 6RAV|

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7