Rijn-Schelde heeft vertrouwen in toekomst Duits containerschip vast tegen dijk Hoedekenskerke Kritiek KVO-voorzitter op beleid Kamer van Koophandel bij koopavond-enquête Middelburgse jeugd zendt post naar gevangenen 2 WINST STEEG IN 1969 MET RUIM 1,1 MILJOEN Orderportefeuille van 1,4 miljard JAARVERSLAG 1969 VERSCHENEN ALMANAK OVERLEG OVER FUSIE VEILINGEN Rokerij liep uit de hand combinatie In ,Raad voor de Arbeidsmarkt' is middenstand niet vertegenwoordigd IN EGYPTE, MEXICO, DDR Mexico Verzet VREEMD GELD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 24 APRIL 1970 PZC OP KONINGINNEDAG de krant niet verschijnen. Onze kantoren zullen die dag gesloten zijn. VLISSLNGEN Rijn-Schelde macliinefabrieken en scheepswerven nv ziet gezien de grote omvang en de kwaliteit van haar orderporte feuille ultimo 1969 rond 1.270.000.000,- reparatieopdrachten niet meegerekend ,de komende jaren met gematigd optimisme tege moet, zo verklaart de raad van bestuur in het zojuist verschenen jaarverslag over 1969. En zo zegt men verder, dit vertrouwen is mede gebaseerd op de voordelen van de toenemende integratie en diversi ficatie binnen de Rijn-Schelde groep. Tegelijk wordt een pleidooi geleverd voor een industriebeleid van de Nederlandse regering dat er bp gericht is de zware kapitaalgoederen- industrie, welke een moeilijke tijd doormaakte, in de gelegenheid te stellen de internationale concurrentie met gelijke faciliteiten tegemoet te treden en haar bovendien een gezonde basis te verschaffen, door het bevorderen van optimale binnenlandse afzetmogelijkheden. De buitenlandse concurrenten genieten overheidssteun, onder meer in de vorm van financieringsfaciliteiten bij export of nadien het afzet in eigen land betreft, door de voorkeur die in veel landen de eigen indu strie krijgt, met name bij opdrachten die door of namens de overheid of met overheidsinvloed worden geplaatst. Vlissingen. bestemd voor de bouw van lichtere apparaten van bijzondere ma terialen en met geavanceerde, produk- tietechnieken. "Voor de procesindustrie hebben de Rijn-Schelde bedrijven zich toegelegd op de fabricage van vrijwel alle hoogwaardige machines en appara ten die in deze industrie worden ge bruikt. Men ziet hier daarom zeer goedt afzetmogelijkheden. De verkoop van de "nparaten voor de chemische en petro- lemische industrie is thans in een af zonderlijk verkoopkantoor samengebun deld. Ook op het gebied van stoomke tels lagen de activiteiten op een hoog niveau. Hoewel de stoomketels voor elektrische centrales de grootste post van de orderportefeuille uitmaken, neemt het aantal van de scheeps- en indus trieketels voor binnen- en buitenland ook toe. De reparatie an onderhoudSaf- delingen droegen ook bij tot een grotere omzet. Ontwerp en verkoop van water pijpketels werden dit verslagjaar in Vlissingen geconcentreerd. Veel activi teit werd verder ontplooid op het ge bied van stoomturbines voor elektrische centrales. In Rotterdam. Schiedam en Vlissingen bij elkaar werden vorig jaar niet minder dan 2.087 schepen gerepa reerd, waarvan er 755 met 9.645.426 brt. in 5.783 doklagen werden gedokt. Naast vele reeds gepubliceerde opdrachten zijn er bijvoorbeeld ook orders voor 27 tandwieloverbrengingen voor turbine schepen, to taalvermogen 1.232.000 pk. Uit de orderportefeuille blijkt ook dui delijk de diversificatie, want naast or ders voor tien schepen, zijn er onder meer ook opdrachten voor een vuilver brandingsinstallatie, een zeewaterontzil- tingsinstallatie, compressoren en dei lijke en allminimumgevels. Bij een beschouwing van de verschillende bedrijfssectoren van de Rijn-Schelde- groep wordt melding gemaakt van een verdere voortgang met de coördinatie van de activiteiten in de succesvolle scheepsreparatiesector, met name in het Waterweggebied. De overbrenging van de reparatiewerkzaamheden aan de Westkousdijk te Rotterdam naar Schiedam heeft een rationelere uitvoe- In de nieuwbouwsector heeft de Rijn- Schelde-groep zich bewust afzijdig ge houden van de bouw van zeer gtote taiikschepen, omdat deze orders tot nu toe voor de werven niet rendabel wa ren. Wel heeft de groep zich mede dank zij de intensieve samenwerking bij de produktie die voor de werken van Rijn- Schelde mogelijk is, op aantrekkelijke voorwaarden een aandeel verworven in een serie van de acht meest geavanceer de zeer snelle containerschepen welke voor Amerikaanse rekening in Europa worden gebouwd. Drie zullen er door Rijn-Schelde worden gebouwd en voorts wordt het grootste gedeelte van de voort stuwingsinstallaties voor alle acht sche pen in haar machinefabrieken vervaar digd. Hét verwerven van deze opdracht, zo wordt ln het jaarverslag gezegd, geeft ons vooral ook voldoening omdat wij hierin een ondersteuning zien van onze overtuiging, dat op onze werven nu en in de toekomst goede mogelijkheden be staan voor de bouw van dergelijke in gewikkelde schepen, waarbij het grote vakmanschap van doorslaggevende bete kenis is. Met voldoening wordt gecon stateerd, dat als direct gevolg van de verhoging in begin 1970 door de regering van het maximum percentage dat onder de renteoverbruggingsregeling aan de reders ten goede komt, door Rijn- Schelde een order voor twee schepen kon worden geboekt. Aan het eind van het jaar liepen de marktprijzen op. Landactiviteiten Van de andere sectoren waarin Rijn- Schelde werkzaam is, wordt onder meer gezegd dat de snelle groei van de gas- turbime-produktie het nodig maakte de assemblage- en proefstandfaciliteiten aanmerkelijk uit te breiden. Tegen het eind van dit jaar zal deze uitbreiding gereed komen. In de kernenergiesector kreeg Rijn-Schelde vorig jaar onder an dere 8 reactorvaten in opdracht. In de nieuwe reactorvatenfabriek te Rotter dam zal men vaten voor centrales van 1500 mw kunnen bouwen. Deze zeer gro te hal is reeds tot eind 1972 goed van werk voorzien. Een belangrijk deel van het ontwikkelingswerk voor natrium fekoelde snelle kweekreactoren en de aarmee samenhangende fabricage van prototypes werd uitgevoerd in de inmid dels gereedgekomen nieuwe fabriek te Rijn-Schelde had op het eind van verslagjaar bij de vijf werkmaatschap pijen en haar 100 pet deelnemingen to taal 16.741 personen in dienst, tegen 10.840 per ultimo 1968. Voor het over grote deel is deze toeneming ontstaan door de overname van Wilton-Feijen- oord-Bronswerk NV. Er is een realtief grote belangstelling van jongeren voor opleiding in de bedrijfsscholen, maar overigens blijft het aantrekken van ge schoolde arbeidskrachten problemen stel len. Hoewel Rijn-Schelde totaal 1762 wo ningen in eigendom had, blijft vooral in het westen een tekort aan woningen met een passende huurprijs een duide lijke belemmering bij het aantrekken van het personeel, zo wordt verder in het verslag opgemerkt. Een aanzienlijke stijging onderging de post lonen, sala- ADVERTENTIE) -i In geval van storing, is voor de abonnees op onze servicedienst dit weekend beschikbaar: de heer J. Kusse, Sloehaven- straat 5. Nw- en St-Joosland. Telefoon 01182-506. Leeuwse Pain In de tuintjes van Souburgs jong ste nieuwbouw kan men 's avonds allerlei keurige huisvaders aan het werk zien, bezig met de eer ste voorbereidingen, het versver- xoorven lapje grond, een fraai aan zien te geven. Bezig met. puinrui men dus, want die jongens van de bouw kumnen er wat van. Nu woont, daar een heel keurige meneer, die tedere keer z'n oogtst aan puin netjes in een doosje ver zameld. en het dan op een daar toe door de overheid aangewezen plaats aflevert, 't Is wat extra, moeite, maar goed burgerschap is ook wat waard. Een mooi voorbeeld, waar vele anderen de meest laakbare me thoden aanwenden om zich van 't pum te ontdoen. Ze sluipen er mee naar de open containers, die wat verderop bij de nog niet vol tooide nieuwbouw staan. Omdat de mensen van de bouw die dingen 's morgens iedere keer al half gevuld vonden, werd de politie er in gemengd. Toen heeft uitgerekend, die meneer, die zich altijd zo keurig gedroeg, voor één keer, door tijdnood gedreven, ge bruik gemaakt van zo'n contai ner. De volgende morgen stond de politie op z'n stoep. Er zat een briefje met z'n adres tussen het puin. De boete bedroeg vijfenzestig gril den. Personeel 1969 werd ca. ƒ276 miljoen uitbetaald. In de geconsolideerde jaarstukken over 1969 zijn thans ook Wilton-Fijenoord- Bronswerk NV en tot deze vennootschap behorende 100 pet dochtermaatschap pijen opgenomen. Geconsolideerd wer den ook de machinefabriek en scheeps werf van P. Smit jr NV en de NV Scheepswerf en Machinefabriek Waalha ven. Deze vennootschappen, waarin Rijn- Schelde reeds voor 50 pet participeer de, zijn door de overname van Wilton- Fijenoord-Bronswerk volledige doch termaatschappijen geworden. Met het oog op de kosten welke voortvloeien uit de integratie van deze vennootschappen in de Rijn-Schelde groep is uit de re serves van deze vennootschappen een reorganisattevoorziening gevormd van 30 miljoen. Ten laste hiervan werd in het boekjaar ca 5'/2 miljoen gebracht wegens reorganisatiekosten en een in 1969 geleden vei-iies van de machinefa briek Schiedam. Onder leningen op lan ge termijn is een in '69 aangegane geld lening van 15 miljoen ter financiering van de uitbreiding van de Scheldepoort- werf opgenomen. Aaln het eintdl van het verslagjaar bedroeg het eigen vermo gen 1.93 maal het vreemde vermogen op lange termijn. Geen compensatie De wederom zo sterke toename van de salarissen, ionen en sociale lasten kon in de scheepsnieuwbouwsector niet door produktiviteitsstijging wor den gecompenseerd, zo verklaart de raad van bestuur verder in zijn ver slag. Ter vermijding van onderbezet ting in deze sector werden opdrach ten voor een passagiersschip, twee vrachtschepen en het verlengen van zes vrachtschepen aangenomen waar bij tezamen een voorziening voor ver liezen van negen miljoen gulden moest worden getroffen. De post .in cidentele resultaten' werd gunstig beïnvloed door een uitkering van ca. 5 miljoen uit het tegoed bij Scheepsbouvvbelangen NV. Er res teerde over 1969 een rentelast van 1.300.000. De op zichzelf reeds gunstige cash flow steeg in het boekjaar uitgedrukt in procenten van het aandelenkapitaal tot 88 tegen 75 in 1968. De exploitatireke- ning geeft een bruto resultaat van 40 miljoen aan, tegen 34,6 miljoen in 1968 (toen exclusief Wilton-Fijenoord- Bronswerk, P. Smit jr en Waalhaven). Het winstsaldo van de geconsolideerde winst- en verliesrekening over 1969 nam ten opzichte van het voorgaande jaar met ruim 1,1 miljoen toe tot 10.079.000. Voorgesteld wordt deze winst als volgt te bestemmen: dividen den 6.643.000, statuaire uitkeringen 672.000, toevoeging aan reserves 2.727.000, onverdeeld winstsaldo 37.000. Zoals bekend is voorgesteld een onveranderd dividend van 13 pet uit te keren. MIDDELBl UG ,De tijd is voorbij, dat we ons de luxe konden permitteren om onze zaakjes apart van elkaar te run nen. By de afzet van onze totale pro duktie is een samenwerking in groter verband noodzakelijk. Er zijn thans be sprekingen aan de gang over een toe komstig fusioneren \an de veilingen in Zuidwest-Nederland (dat zijn de vei lingen van Fijnaart, Krabbendyke, Ka- pelle. Goes, Terneuzen en Middelburg)'. Deze mededelingen deed de voorzitter van de coöperatieve veilingvereniging .Walcheren', de heer J. de Visser don derdagavond in zyn openingswoord voor de algemene vergadering van de veiling in de afmijnzaal. De voorzitter deelde verder mee dat de minister zekere toe zeggingen had gedaan betreffende het beschikbaar stellen van gelden, indien tot een dergelijke reorganisatie van de afzet zou worden overgegaan. ,Het be stuur is bezig uit deze feiten haar con clusies te trekken', zo zei de lieer De Visser. Ook de secretaris van de vereniging, de heet' W. Joziasse besteedde bij het voor lezen van zijn jaarverslag enige aan dacht aan de fusiegedachte, en hij her innerde er aan dat een voorstel tot fusie van de veiling Walcheren met de veilin gen Goes en Kapelle vorig jaar was af gestemd, De fouten van het voorstel van vorig jaar waren, aldus de secretaris in zijn jaarverslag, dat het voorstel niet ver genoeg ging en dat er te weinig vei lingen bij waren betrokken. Ook werd er uitgegaan van een rapport dat drie jaar oud was en van cijfers, die nog ouder waren. MIDDELBURG Een brandje in de rokerij van slager R. D. W. in de Sint-Anteunisstraat te Middelburg, even over half drie donderdagmiddag, is geblust met een brandblusapparaat, dat kabelgravers, die in de buurt bezig waren, bij zich hadden. Er de den zich geen persoonlijke ongeluk ken voor en er is ook geen sprake van rookschade omdat het vertrek waar in het brandje plaatsvond, juist voor rokerij geschikt was gemaakt. Het brandje is vermoedelijk ontstaan door een scheur in de rookoven, waar door smeulend zaagsel in gereed staande zakken zaagsel terecht kwam, dat toen ook ging smeulen, wat enige rookontwikkeling tengevol ge had. HOEDEKENSKERKE Het con tainerschip Juno' (Duits) is don derdagmorgen vastgelopen op de dijk, vlakbij het veer van Hoede kenskerke. Het 23.000 ton meten de schip kwam vanaf Antwerpen. Er ontstond vroeg in de morgen schade aan de motor en als ge volg daarvan werd het zeeschip onbestuurbaar en liet sukkelde met een kalm gangetje tegen de wal. Slepers van de Union de rémar- quage et de sauvetage en van Muller Terneuzen voeren ter as sistentie uit. Het schip kwam op eigen kracht vrij toen het water rond elf uur begon op te komen. Twee slepers hebben de Juno' naar de Biezelingse Ham ge bracht, waar het schip voor an ker is gegaan voor reparatie. Op de foto: het Duitse containerschip uit Flensburg ligt- tegen de dijk bij Hoedekenskerke. (Foto PZC). (ADVERTENTIE) een broek moet lekker zitten, moet plooi houden, moet sterk zijn. moet perfect combineren met een mooi colbert of leuk jack. broek met colbert 145,- broek met jack 98,- GEORGANISEERDE MIDDENSTAND GENEGEERD IN KADER MEI-ACTIE AMNESTY INTERNATIONAL MIDDELBURG Scholie- ren in Middelburg nemen bin nenkort deel aan een brief kaartenactie van Amnesty International, de internatio nale organisatie die ijvert voor steun aan en vrijlating van mensen die vanwege het uiten van him mening wor den gevangen gehouden. De kaartenactie, het zenden van voorgeadresseerde kaarten met 'n persoonlijke groet naar drie ge vangenen, in een neutraal, een westers land en een land uit het oostblok, is onderdeel van de mei campagne van Amnesty Interna tional, in het kader van de her denking van 25 jaar bevrijding. De actie wordt in Middelburg ge voerd door en op de chr. lagere school in Zuid en de chr. detail handelsvakschool. Daar zullen de jongelui kaarten tekenen en ver zenden. Bovendien wordt aandacht aan deze actie besteed in een zon dagavond a.s. door jongeren voor bereide dienst in de Koorkerk. De beide pedagogische academies in Middelburg eh de chr.' scholenge meenschap aan de RlzenlaaTi zijn gevraagd ook mee te werken. De drie door de scholieren via Amnes ty International in de kaartenac tie geadopteerde gevangen zitten vast in Egypte, Mexico en de Duit se Democratische Republiek, Oost-Duitsland In Egypte gaat het om Sayis Loutfi, die voor zyti gevangene ming werkte als journalist en to neelschrijver. In 'n rede voor ra dio Bagdad had hij kritiek op liet beleid van Nasser. De rechter ver oordeelde hem tot levenslang. De heer Loutfi zat volgens de ge gevens van Amnesty Internatio nal tot voor kort gevangen ln de Tourah-gevangenis in Cairo en nu in 'n cel in AJêxandrië. Hoewel hij in Mexico gaat het om de hoog- eraar in de filosofie Eli de Gor- ari, die doceerde aan de univer- iiteit in Mexico City en die bc- angrijke werken op het gebied van de filosofie op zijn naam ïeeft staan. Hij werd in zijn huls gearresteerd ten tijde van de stu- lentenonlusten tijdens de Olympi sche Spelen. Hij zit gevangen m de Lecumber- rigevangenie. zonder voor de rech- :er te zijn geweest. De zware be schuldigingen die tegen hem zijn •euit zijn onbewezen; zij zullen wel in verband staan met het lidmaat schap van een organisatie van do centen die morele steun gaven aan le studentenstaking. De Mexicaan se hoogleraar ging december 1969 met nog ongeveer 85 andere poli- ieke gevangenen in hongerstaking, maar hij moest ermee ophouden omdat de suikerziekte waaraan hij lijdt hevigeir werd en zijn ge zichtsvermogen aantastte. In de DDR gaat het om mevrouw Solveis-Körner, vroeger omroep- ster en actrice bij de Oostduitse tv. die ongeveer 27 jaaroud is. Zij zou vroeger overtuigd com muniste zijn geweest, maar na de invasie van de Warschaupactlan- den in Tsjecho-Solwakije is zij met vele anderen gearresteerd we gens openlijk protest tegen de in vasie en de rol die Oost-Duits land daarin speelde. Van de mees te arrestanten wordt vermoed dat zij pamfletten maakten en op straat uitdeelden. Mogelijk deed mevr. Körner hieraan mee. Na arrestatie in augustus 1968 bleef zij in eenzame opsluiting tot november. Januari 1969 werd zij tot twee jaar en twee maanden revangenisstiraf veroordeeld, waar schijnlijk wegens ,opblt6lng' te gen de staat. Amnesty Interna tional heeft berichten gekregen dat mevrouw Körner na het pro ces ziek is geworden, dat haar hart is aangetast en dat de ziekte gewichtsverlies met zich heeft ge bracht. De organisatie Amnesty Interna tional werkt sinds 1961 voor de vrijheid van meningsuiting en van godsdienst. Er zijn in 21 landen groe pen die zoveel mogelijk hulp ver lenen ook aan de achterblijvende gezinnen bij regering en gevange nissen vrijheid proberen te ver krijgen. Door liet werk van Amnesty In ternational zijn al veel gevange nen vrijgekomen, anderen kregen verlichting van straf en een be tere behandeling. Van de 6000 se dert 1961 geadopteerde gevange nen zijn er nu 2200 vrijgelaten, waarbij in een groot aantal ge vallen de invloed van Amnesty International waarschijnlijk of zeer waarschijnlijk is. Het blijkt da.t veel regeringen gevoelig zijn voor de publieke opinie in het buitenland en zeer gevoelig voor uitgeoefende druk als deze maar aanhoudt, redelijk en onpartijdig is, aldus de ervaring van Amnes ty International. De Middelburgse kaartenactie In het kader van de Al-meicampag- ne met als motto .Beter u voor hen, dan zij voor u' lieeft als startpunt een door jongeren voor bereide dienst op zondag aan staande in de Koorkerk te Mid- de bevrijding, als van bezinning op de huidige vrijheid, van in formatie, confrontatie en actie voor het behoud van die vrijheid omvat ook de medewerking van een lid van het voormalig verzet in ons land en informatie over Amnesty International. Vanuit de sector verzet zal mej. dr T. E. N. Ozinga, lerares, in gaan op vragen rond de idealen die haar, als mede-oprichtster van Trouw, indertijd bezielden en of deze idealen nu nog bestaan. Dan za.l zij ook ingaan op de vraag of dat verzet indertijd, bezien van deze tijd uit, zinvol was, Aan de hand van interviews tijdens de dienst over de vrijheid toen en nu, zal de dienst zich uiteindelijk toe spitsen op de vraag vrijheid ln vrijblijvendheid of de opdracht tot betrokkenheid bij de heersen de onvrijheid. MIDDELBURG De voorzitter Ivan .Handelsbelang', afdeling Middelburg van het Koninklijk i Verbond van Ondernemers, de heer A. Imanse, heeft iïi de gister avond gehouden algemene leden vergadering van de afdeling ern stige kritiek geuit op het beleid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor midden en noord- Zeeland bij een onder de Middel burgse winkeliers gehouden enquê te over het al of niet instellen van een koopavond. Tegen de achter grond van de grote inbreng van de neringdoenden uit het midden- en kleinbedrijf in de Kamer van Koophandel laakte hij het volko men negeren van de Middelburgse georganiseerde middenstand bij het voorbereiden van de enquête. Hij sprak er zijn ontstemming over uit, dat de middenstand noch Han delsbelang, noch de Middenstands centrale wist iets bij de organisa tie van de enquête buiten spel is ge bleven. .We vonden het formulier zon der meer in de bus' aldus de heer Imanse, die temeer getroffen was door 't feit, dat de Kamer van Koop handel, nadat de georganiseerde mid denstand het misnoegen hierover had kenbaar gemaakt, op geen enkele manier had gereageerd. Over de uitslag van de enquête kreeg nen evenmin iets te horen, men moest ia b en w achter de cijfers komen.De lieer Ininnse verduidelijkte hierb\j, dat het college van b en w na drie maan den ook nog niets wist: ,Na drie maan den heeft het college gebeld, zo moest men cr aankomen.' De Middelburgse Handelsbelangen-voorzitter aarzelde niet, dit een methode te noemen, dit weinig respect toont voor het midden- en kleinbedrijf. Raad Bedenkelijk was hij ook gestemd over de samenstelling van de ,Raad voor de Arbeidsmarkt,' die op hetzelfde adres gevestigd als de Kamer van Koophan del en waarvan de secretaris een functio naris is van dezelfde Kamer. ,Alle gele dingen zijn hierin vertegenwoordigd' al dus de heer Imanse. .uitgezonderd het midden- en kleinbedrijf, de grootste werkgever op de arbeidsmarkt in Zee land.' Met een ,Men is blijkbaar verge ten, dat deze groepering in onze bevol king bestaat' besloot hij zijn kritiek aan het adres van de Kamer. In deze in het Nederlands Koffiehuis gehouden vergadering aarzelde de Middelburgse afdelingsvoorzitter van het KVP niet, de vestiging van super- markts op het Vlissingse industrieter rein (hij noemde overigens Vlissin gen niet, maar sprak over één van onze zustersteden') ,een moordaan slag op de bedrijven in de oude stad' te noemen. De heer Imanse prees zich in dit ver band gelukkig met een gemeentebestuur, dat dergelijke ontwikkelingen heeft kunnen vermijden. Het afgelopen 1969 noemde hij ,aen jaar vol twijfels' met een aanvankelijk te ruglopend toeristenbezoek, waarvan de eindcijfers echter minder tegenvielen als aanvankelijk was gevreesd. Met de sanering van de Geere toonde de Han delsbelang-voorzitter zich zeer ingeno men: ,Het moest voor ons in een veel sneller tempo gaan,' Vestiging van grootwinkelbedrijven, die overigens als eis stellen een gecombineerde vestiging met speciaalzaken, kan Middelburg als koopcentrum aantrekkelijker maken, waarbij van de zijde van de gevestigde middenstand de eis bestaat van een goe de verbinding tussen het oude en het nieuwe centrum. ,Ik meen, dat we er gelukkig mee moeten zijn, dat groot winkelbedrijven het oog op Middelburg hebben laten vallen' zo zei de heer Iman se over dit punt. Verontreiniging Meer deskundige duidelijkheid langde hij rond de problemen van water- en luchtverontreiniging: ,ln de provinciale pers vliegen nu de voor- en tegenstanders elkaar in de haren en de gewone burger helt ten slotte over naar zwart. Tot op heden is daar gelukkig geen sprake v Handelsbelang zou van de provi ale overheid graag meer positieve verklaringen zien, .waardoor de groot ste industrie van Zeeland, het toe risme, die het meeste geld in het laadje brengt, niet de nek wordt om gedraaid.' De nieuwe secretaris, de heer C. W. Saai bracht het jaarverslag 1969 uit en de penningmeester, de heer D. P. Labrujère, kon over het afgelopen jaar een batig saldo melden van 231,97 en een ver mogen van ca 4.000. De begroting 1970 kreeg de goedkeuring van de vergade ring; de contributie werd, mede in ver band met de hoge afdracht aan het KVO 35) van 40 op 50 per jaar gebracht De bestuursleden I. M. van Houte en J. P. Ohristiaansen werden herkozen. Voor zitter Imanse kondigde aan, zijn functie over ongeveer een jaar te willen neer leggen. Bij de ï-ondvraag deelde het lid de heer A. P. van de Kamer namens de lolk- loristische commissie mee, dat wellicht één of twee van de folkloristische da- (ADVERTENTIE) OOK OP ZATERDAG Cheques - goud - reisverzekering Spaar-, salaris-, deposito rekeningen DE GRENSWISSELKANTOREN sinds 1927 VLISSINGEN HANSWEERT TERNEUZEN SLUIS SAS VAN GENT Hal station NS Sluisplateau Herengracht 5 Douanepost Douanepost Telefoon 01184-4295 Telefoon 01130-1397 Telefoon 01150 - 4051 Telefoon 01178- 334 Telefoon 01158-1210 (ADVERTENTIE) betere fotowerk Toto I St-Jacobsstraat zt, Vlissingen. (ADVERTENTIE) gen niet zullen kunnen doorgaan door gebrek aan geldmiddelen. Bij de ge meente is om een hogere subsidie ge vraagd. Ten aanzien van geruchten over het verplaatsen van Miniatuur Walche ren naar een plaats buiten de stad het zou dan in grotere vorm terugkeren zei voorzitter Imanse nog, dat dit alles nog in het stadium van zeer voorlopige besprekingen verkeert. Na de pauze hield ir J. Snoey, ad junct-directeur van gemeentewerken een met dia's toegelichte lezing over restauratiewerken aan woningen in de binnenstad, die met rijkssubsidie kunnen worden verricht. TWEE JONGENS ERNSTIG GEWOND BIJ AANRIJDING MIDDELBURG Op de kruising Nieu we Vlissingseweg-Trompstraat te Mid delburg deed zich donderdagavond om negen uur een aanrijding voor waarby twee jongens vry ernstig gewond raak ten. S. A. B. uit Vlissingen reed met zijn bromfiets over de ventweg in de richting Vlissingen met W. E. F., eveneens uit Vlissingen, als duo-passagier. De automobilist F. P. K. uit Middel burg sloeg rechtsaf van de Nieuwe Vlis- singseweg de Trompstraat in zonder daarbij voorrang te verlenen aan de bromfiets op de ventweg. B. werd met een hersenschudding en schaafwonden, F. met een hersenschud ding en een kaakfractuur, overgebracht naar het Gasthuis te Middelburg. MINDER WIND Zonnige perioden, maar voornamelijk ln het binnenland, ook hier en daar een bui. Overwegend matige westelijke wind. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen TEMPERATUREN. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot S; min. temp,: 0 tot 4 graden boven nor maal; max. temp.: omstreeks normaal; katas op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot. 6: min. temp.fO tot 4 graden boven nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. 25 april Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2