De Nederlandse Hartstichting houdt in de week van 27 april t/m 3 mei een nationale collecte voor iedereen die een hart heeft. Help de keten smeden! 14 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 24 APRIL 1970 Elke dag sterven er in Nederland honderd mensen aan een hartaanval. Is het zinvol ons af te vragen of wij hun leven hadden kunnen redden? Hart- en vaatziekten zijnVolksvijand no.l. De sterftecijfers vertellen dat dit geen uit de lucht gegrepen kreet is. Ze tonen aan dat hart- en vaatziekten jaarlijks 47.000 slachtoffers voor zich opeisen. Dat zijn er meer dan honderd per dag. Het betekent, dat er evenveel mensen aan hart- en vaatziekten sterven als aan alle andere doodsoorzaken samen. OC^at kunnen we tegen hart-en vaatziekten doen? Gelukkig staan wij niet machteloos tegen onze Volksvijand no.lRouw in duizenden gezinnen—ook in uw eigen gezin— kan worden voorkomen. En natuurlijk wordt daar ook o. a. door de overheid hard aan gewerkt Maar om deze genadeloze ziekten nog efficiënte te kunnen bestrijden, zal er meer moeten gebeuren. De Nederlandse Hartstichting zet zich volledig in voor dat doel. Uw hulp kan zij daar echter niet bij missen. Er is geld nodig. Erg veel geld zelfs. De Nederlandse Hartstichting heeft in de eerste plaats geld nodig. Geld voor een Nationaal Plan om de strijd tegen hart- en vaatziekten afdoende te kunnen voeren. Dat Nationale Plan bestaat uit het smeden van een levensreddende keten van 5 schakels. Help de keten smeden! Wat betekenen de 5 schakels van die levensreddende keten? l.Voorlichting aan het Nederlandse volk ter voorkomW van hart- en vaatziekten. 2. Snelle hulpverlening na hartinfarct. 3. Stichting en inrichting van revalidatiecentra voor hartpatiënten. 4.Wetenschappelijk onderzoek. 5. Hulp aan kinderen met aangeboren hartafwijkingen. U moet de Nederlandse Hartstichting helpen die keten te smeden. De enige manier waarop u dat kunt doen, is door geld te geven. Geld dat ook uw gezinsleden van de dood kan redden. 27 april t/m 3 mei de Week van het Hart In de Week van het Hart van 27 april t/m 3 meikunt u de Nederlandse Hartstichting daadwerkelijk helpen bij haar werk dat letterlijk een zaak is van leven of dood. Daarom: doe geld in de collectebus die u wordt voorgehouden. Of vul het collectezakje dat u thuis krijgt. Of teken in op de lijst die u wordt aangeboden. En bedenk daarbij dat het gaat om iets dat niet alleen een ander, maar ook uzelf, uw kinderen, uw collega's en uw kennissen aangaat Attentie! Mocht u niet door een collectant worden bezocht en geen collectezakje ontvangen, stort dan uw bijdrage op giro 300 van de Nederlandse Hartstichting, Den Haag. Deze publicatie wordt U aangeboden door: Algemeens Zeeuwsche Verzekering Maatschappij NV Middelburg - Dow Chemical .Nederland' NV - SPAR afdeling Zeeland, H. C. Baarens NV Markt 9 Kruiningen - Vroom Dreesmann, Middelburg - Zeeuwse Nutsspaarbank, kantoren Vliasingen, Middelburg. Souburg, Oostkapelle, Goes, Kapelle, Wolphaartsdijk, Kruiningen,Kortgene, Breskens, Oostburg, Axel, Terneuzen. In de gemeente Vlissingen worden de door ,De Scheldebode' verspreide zakjes maandag 2T april opgehaald door personeelsleden van da kon. marine. Te Middelburg wordt op dezelfde datum gecollecteerd door militairen van O.C.M.A.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 14