SGP:Middelburg wordt met onzedelijkheid overspoeld' Den Hollander met eigen lijst Speurtochten naar vermist jongetje zonder resultaat de BILT Walcherse artsen verontrust over asbest-vestiging Terneuzen moet zelf luchtvervuiling in de gaten houden 2 ,ONS VOLK GAAT AAN SEKS TEN GRONDE' B EN W WILLENINSPRAAK' IN PRO GRAMMABELEID JEUGD-MUZIEK Laagstaand HERINDELING THOLEN 1 JANUARI 1971 NIEUWE BRIL Seksboetiek Zorgen ALMANAK SUGGESTIES UIT BURGERIJ Commissie onderzoekt: MOGELIJKHEID DAGVERBLIJF VOOR KINDEREN BRIEF NAAR BRUSSEL COLLEGE WIL MEETPUNTEN VLISSINGEN SYSTEMATISCH UITGEKAMD MET HULP VAN KLEINE 200 MILITAIREN Dertig jaar zijn tijd vooruit! - Verwacht. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 21 APRIL 1970 MIDDELBURG De SGP-fractie in de raad van Middelburg is bij zonder teleurgesteld over het antwoord van burgemeester drs P. A. Wolters en het college van b en w op vragen van de fractie over de popmanifestatie van .Jeugd en Muziek' in de Middelburgse Schouw burg, waarin beschilderd en onbeschilderd vrouwelijk naakt was te zien. In de raadsvergadering van gisteren, maandagmiddag, vroeg de heer A. J. Schot namens de SGP-fractie aandacht voor die teleur stelling. Zoals gisteren gemeld, vonden b en w in de gewraakte voor stelling geen aanleiding tot het stellen van voorwaarden bij het ver strekken van volgende subsidies aan Jeugd en Muziek. Nu ontspon zich in de raad een discussie, die althans voor de SGP zoveel resul taat opleverde, dat b en w besloten een bemiddelende' suggestie, namens de rechtse fracties gedaan door drs G. M. Kerkhof (ar) en met de opmerking .heel zinnig' ondersteund door de heer W. Don (pvda). Twee commissies uit de raad, de culturele commissie en de commissie jeugd en sportzaken zullen de zaken, mede ten aanzien van het programma voor het seizoen 1970-1971 met het bestuur van Jeugd en Muziek gaan bepraten. Een vertegenwoordiger van de SGP-, fractie kan bij dit gesprek aanwezig zijn. Middelburgs wethouder van cul turele zaken, mr J. J. van der Weel, die meende dat bij de gewraakte voorstelling de grenzen van het toe laatbare niet waren overschreden, merkte ten aanzien van dit komen de overleg nog op, dat in een tijd, waarin men zo de mond vol heeft over inspraak het goed is ,de in spraak eens een keer om te keren'. SGP-woordvoerder Schot toonde zich in deze raadsvergadering niet alleen ver ontrust over wat zich in de Schouwburg heeft afgespeeld: hij sprak over een verregaande onzedelijkheid, waarmee onze stad thans overspoeld wordt.' Niet alleen onze fractie is teleurge steld over het antwoord van de burge meester en het college van b en w, zo stelde de heer Schot, maar vele inwo ners van Middelburg en voornamelijk ouders van opgroeiende kinderen, die hiermee te maken krijgen. De heer Schot, i'die aan het begin van de raads vergadering gevraagd de behandeling van de vragen zijn fractie aan de agen da toe te voegen) zei dat .het bewuste feit, waarover vragen gesteld zijn, niet op zichzelf staat'. .Ook voor dezelfde vereniging*, zo ver volgde hij. .werd op 14 februari 1970 een film gedraaid, zo laagstaand op ze delijk gebied, waarin zelfs, naar men mij heeft meegedeeld, handelingen in verband met de homofilie vertoond wer den, zonder dat ook hier ingegrepen werd. En als ik hierbij nog voeg de dansavond op 21 maart in de sporthal waar eveneens vertoningen als in de Schouwburg plaatsvonden en er boven dien een seksboetiek te vinden was waar voorbehoedsmiddelen te bekomen wa ren, dan meen ik dat uw college niet neutraal kan toezien, door te zeggen dat de verhuring van de Schouwburg behoort tot de bevoegdheid van het be stuur van de stichting Middelburgse Schouwburg wat op zich zelf wel juist is en dat u de door ons gestel de vraag dienaangaande aan dat be stuur zult doorgeven. Zo goed als wat het financiële beleid van de Schouw burg betreft, de gemeente het bestuur tot de orde kan roepen als wordt ge constateerd, dat het beleid niet juist is, zo kan dit ook hier geschieden. En dit geldt dan ook ten opzichte van de stich ting Sportbelangen, voor wat betreft de sporthal'. Het niet willen stellen van den noemde de heer Schot ,een sanctio neren van het kwaad, hetgeen lege en dan neem ik aan dat he college achter de beantwoorde vragen staat, niet meer als zedenkwetsend kwaad ziet.' Waar b en w hadden ge sproken over een snelle evolutie in mo derne cultuuruitingen, wilde de SGP- woordvoerder het college en de raad /net volle ernst waarschuwen gevolgen van het door u voorgestane beleid'. (Van onze correspondent) DEN" HAAG (GPD) In een vierde nota van wijzigingen op het wetsont werp gemeentelijke herindeling van het eiland Tholen is de datum van ingang van de herindeling gesteld op 1 januari 1971. Door deze wijziging wordt de verkiezing voorkomen van leden van de nieuwe ge meenteraad Tholen in de loop van de zomer, voor het geval het betreffende wetsontwerp op een zodanig tijdstip het staatsblad oereikt, dat de wet vóór 1 juni in werking treedt. Indien de wet vóór 1 Juni in werking treedt worden er geen periodieke ver kiezingen voor de raden van de op te heffen gemeenten gehouden. In dat ge val dient een voorziening te worden ge troffen, opdat die gemeenten tussen de eerste dinsdag van september en 1 januari 1971 niet van raden verstoken zullen blijven, aldus minister Beernink, die vandaag dinsdag in de twee de kamer over de Thoolse herindeling aan het woord komt. (ADVERTENTIE) De nieuwe mode vraagt ook om een Collectie '70 biedt verrassend brillennieuws. Kijk nu bij OPTICIEN St-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN - Telefoon 2398 De zaak nationaal overziende en zich verder bepalend tot allerlei andere ont wikkelingen in Middelburg zei de heer Schot: ,Ons volk gaat aan de seks ten gronde. Hetgeen geschiedt, is God en mensonterend en zielsverwoestend. In verband met de recente ontwikkelingen op dit gebied in onze stad waar tot schade en schande de smerige, onzede lijke lectuur wordt tentoongesteld en ten verkoop aangeboden in een seksboetiek in de Korte Delft en waar het te vre zen is dat dit niet bij dit ene geval zal blijvem zoals dit ook met de bars gegaan is. die als paddestoelen uit de grond verrezen zo wil ik uw college vragen alles in het werk te stellen dit kwaad in de kiem te smoren.' De heer Schot zei te menen, dat het tot de roeping van de overheid behoort, A. J. SCHOT Toen de heer Schot er op wees, dat het alleen maar een bepaalde kleine groep is, die de normen wil veranderen, ant woordde de raadsvoorzitter: ,De jeugd heeft een andere instelling dan de jeugd van vijfitrig jaar geleden. Alleen als het grensoverschrijdend is, zueln we ingij- Hij gaf toe, dat ,m"oilH1' ,o i, waar de grens ligt.' •Wel kon de burgemeester tenslotte ver zekeren. dat er voor het vaststeplen van het winterprogramma een gesprek zal zijn dat zal voldoende waarborgen geven. Drs Kerkhof stelde nog, dat men vaak ziet, dat het een betrekkelijke kleine groep is, die de zaak drijft. ,Als het zo'n kleine groep is, moeten we de zaak niet vertrekken' vond hij, ,die zakken vaak gauw weer in elkaar.' En over het veranderen van de nor men zei wethouder Van der Weel ter af sluiting van hef debat en ter prakti sche toelichting nog. dat in de musical ,Hair\ die tn alle theaters van de - reld is vertoond, zaken voorkomen gelijkbaar met die welke thans in de Schouwburg-popshow zijn gelaakt. Bij aankomst van de astronauten van de Apollo-13 aan dek van het vliegkamp- schip werd muziek uit ,Hair' gedraaid. Aldus de wethouder, die meende dat bij de gelaakte gebeurtenissen in de Schouw burg de grenzen niet zijn overschreden. Het hele debat was op bijzondere rustige toon gevoerd: het enige vuur werk" kwam van het PvdA-raadslid H. Gillissen, direct na het betoog van SGP-zijde,Een vraag voor de heer Schot. Hij heeft er voor gewaar schuwd, dat de wereld aan seks ten onder gaat. Men bedrijft al 2000 jaar seks deze schatting is bepaald aan de lage kant, red.) en waar gaat de mens eerder aa.n ten obder, de be leving van de seks of de bewape ningswedloop? Ik wou dat de heer Schot daar eens tegen protesteerde' De heer Schot onthield zich van eer weerwoord. geestelijke volksgezondheid te hel pen bevorderen. .Ouders uit alle gezind ten zullen er dankbaar voor zijn' zo vervolgde hij, ,er schijnen geen grenzen meer te kunnen worden aangegeven van wat toelaatbaar en niet-toeiaatbaar is, wat tot de pornografie behoort en wat niet'. Tenslotte merkte de heer Schot nog op, dat op de Zeeuwse jaarl>eurs een stand aanwezig was van de Neder landse Vereniging voor Sexuele Her vorming: ,Ook kinderen werd lectuur in handen gestopt, onder andere Sextant, waarover öe oudere terecht niet te spreken waren'. Een laatste vraag van de heer Schot betrof het verzoek van het GPV inza ke het verbieden van de verkoop van voorbehoedmiddelen. Dit komt in een volgende raadsverga dering aan de orde, zo zegde burgemees ter Wolters toe. Zeeuwse Voetbal Een zware day voor het Zeeuwse voetbal, zo lazen wij gisteren in de sportkolommen van dit dag blad. en het standenlijstje loog er niet om: van de twee enige Zeeuw se clubs in de eerste klasse bun gelt Vlissingen me' negen pun ten eenzaam onderaan en het eens zo trotse Middelburg maakt weinia hoger op de lijst, even eens een behoeftige indruk. Vroe ger omzeilden deze clubs altijd lastige klippen, wart kampioensk andidaa t/ waren dan beide kunnen se geen klip zien of se zeilen er bovenop. Vooral Middelburg is na talrijke kampioenschappen lelijk aan la ger wal geraakt. Maar de club is niet zo ernstig in degradatie gevaar als Vlissingen en daar schijnt men zich in Middelburg altijd tegen te willen afzetten. Een fervent Middelburgsupporter vertelde ons althans in alle ernst ,Nu willen we eens niet don vertikt Vlissingen hef. gen van de heren Schot en Rentier', al dus drs Kerkhof, .ook wil maken ons zorgen over bepaalde ontwikkelingen'. De heer Kerkhof meende te weten, dat J en M nadat de gemeente subsidie had verleend, wijzigingen heeft aangebracht in het winterprogramma. waardoor J en M. het de raad moeilijk maakt voor de raad steun te verlenen. Het AR-raads- lid deed vervolgens de overgenomen suggestie de commissies voor sport en cultuur de zaken eens met het be stuur van J en M door te laten prafen. Burgemeester Wolters ontvouwde nog, dat er reeds een gesprek is geweest met een delegatie van J en M, waarin de partijen tot de conclusie kwamen, .dat de zaak met zorg benaderd moest wor den'. ,Dit gesprek is voor ons bevredigend verlopen' aldus de raadsvoorzitter, die verder onthulde, dat van de kant van "b en w al gevraagd is of er niet indi caties mogelijk zijn ten aanzien %-an pro gramma's, die voor de jongste leeftijds groepen niet geschikt zijn. Wethouder Van der Weel on derstreepte nog eens, dat het subsidie beleid ten aanzien van J en M is afge stemd op de totaliteit van het program ma. ,\Ve zijn in dit totaliteit tilij met het programma, omdat mensen worden betrokken bij een cultureel gebeuren, die daar vroeger niet aan toekwamen'. Mr tan der Weel meende dat bij het opleggen van beperkingen voor afzon derlijke gebeurtenissen bet Schouw burgbestuur automatisch zyn beslissin gen moet nemen. Ook hjj vond 't goed, de suggestie ten aanzien van het overleg over te nemen: ,Dan krijgen we infor matie hoe het bestuur van het J en M deze, zaak ziet. Een redelijk gesprek met J en M is zeer wel mogelijk.' Het debat ging ook hierna nog even voort. De heer Schot, zorgelijk gestemd ten aanzien van de periode tussen nu en het .overleg'-seizoen 70-71: .er kan nog heel wat gebeuren voor die Üjd.' Burgemeester Wolters: ,De normen ver anderen wel eens wat, meneer Schot.' De heer Schot: .Het zevende gebod zal dit niet toestaan, meneer de voorzit ter.' SCHEURING IN GEMEENTEBELANG 00STKAPELLE OOSTKAPELLE De scheuring tussen de twee groeperingen die na het op treden van de groep P. Louws' in Gemeente be lang Oostkapelle haast onvermijdelijk leek, is nu een feit geworden. Het ,oude' Ge meentebelang heeft besloten de gemeenteraadsverkiezin gen voor Domburg in te gaan met een nog naamloze eigen lijst. Men heeft zich daartoe eendrachtig geschaard achter de kandidatuur van de heer C. den Hollander, thans wet houder voor gb in de raad van Domburg. De heer Den Hollander zaH dus op. treden als lijstaanvoerder. Op de lijst staan voorts 2 J. C. de Bruij- ne. 3 J. F. Salome en 4 A. W. Louws, uiteraard allen te Oost kapelle. Gemeentebelang Domburg vroeger nauw samenwerkend met gemeentebelang Oostkapelle wil zich in deze omstandigheden nog liever wat afzijdig houden van de broederruzie. Nummer twee op de lijst, secretaris van .oud' gb en voorlopig in dezelfde functie bij de .lijst Den Hollander', de Bruij- ne: .lk vind dat verstandig van Domburg. We hebben vroeger zeer goed met hun kunnen samenwer ken en ik denk ook wel dat als we in de raad komen er dan wel weer nuttige contacten zullen wor. den gelegd. Volgens de laatste be. richten wil Domburg niet met de groep P. Louws in zee'. De heer De Broljne: ,We hebben pas na rijp beraad kunnen beslui ten met een eigen lijst te komen. Waarom? Er bestaat In het dorp grote onzekerheid en ook on we. fendheid over wat er nu eigenlijk allemaal aan de hand is. Sugges. ties voor een eigen lijst zijn in de eerste plaats ran de gemeente, naren gekomen. Men vond dat Den Hollander het lang niet slecht heeft gedaan, niet als raadslid en niet als wethouder. Dus men wil hem terug. We zullen nu ook nog per circulaire vooral de oude kie zers laten weten wat er speelt. De mensen hebben daar tenslotte recht op'. De nieuwe groepering heeft nog geen maan. De heer De Bruijne: .Dinsdag was de laatste dag om de lijsten in te dienen. We hebben ons daar dus eerst op geconcen treerd en daarbij gedacht dat die naam nog wel kan komen. Het is de bedoeling dat we er een kies. vereniging van maken, met nor male verkiezingen. Tot zolang neem ik de zaken waar, net als ik dat vroeger deed'. GRENSOVERSCHRIJDENDE tc A/iinnri ditdp LUCHTVERONTREINIGING It, IVUDULLdUKU MIDDELBURG - De afdelinS Walcheren van de Koninklijke MIDDELBURG Voor werkende huismoeders bestaat een steeds dringender wordende behoefte aan kinder-dagverblijven, waarin kin deren van zes jaar en ouder na schooltijd kunnen worden opge vangen als moeder nog bezig is met haar dagtaak butenshuis. Op verschillende plaatsen elders in het land is in die behoefte reeds j voorzien en in Middelburg bestaat sinds kort een werkcommissie, die zich met een eventueel in Middel burg te stichten kinder-dagverblijf bezig houdt. In die werkcommissie hebben vertegen woordigers zitting van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen, de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, het ar. Iieidsbureau, de Stichting Maatschappe. lijke Oubouw Middelburg en het club- en buurthuis ,'t Trefpunt' te Middelburg. De comissime houdt zich bezig met een voorstudie van de organisatie, waarbij contact wordt opgenomen met de vereni ging voor kinderdagverblijven te Am. sterdam en reeds bestaande dagverblij ven voor kinderen, elders in Nederland. Verder wordt de behoefte in Middelburg aan een kinderdagverblijf gepeild, waar. bij onder andere het arbeidsbureau en de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers zijn ingeschakeld. Wat de financiering van het project be treft. daarvoor klopt men aan bij de gemeentelijke sociale dienst en CRM. Zeeland. Voorts zal te zijner tijd, door middel van voorlichtingsbijeenkomsten, de belangstelling van de grotere bedrlj. ven worden gepeild. Het initiatief voor een en ander is indertijd uitgegaan van de hervormde jeugdraad te Middelburg. Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst heeft in een brief haar veront rusting uitgesproken over de mogelijke vestiging van een as- bestverwerkende fabriek langs Tribune las, raad stemde TERNEUZEN De gemeente raad van Terneuzen heeft maan dagavond het grootste deel van de ruim drie uur durende verga dering besteed aan het invullen van stembriefjes. Er moest niet minder dan 37 keer schriftelijk worden gestemd, om te beginnen over de benoeming van een ge meentesecretaris en verder over de samenstelling van adviescom missies en de benoeming van ge meentelijke vertegenwoordigers in zo'n 26 besturen. Voor de zoals altijd goed bezette publieke tribune duurde het wach ten zichtbaar en hoorbaar lang. Om de tijd te doden deelde de chef van de secretarie-afdeling industrialisatie en voorlichting daarom maar het jongste nummer van het gemeentelijk informatie blad rond. De interessantste pa gina daarin bleek een .portretten galerij' van de nieuwe Terneu- zense raad. Na enig rekenwerk- kon de geïnteresseerde lezer te weten komen, dat de 23 raadsle den met elkaar 1065 jaar oud zijn, samen 87 kinderen hebben en dat het emge ongehuwde raadslid de heer P. de Jonge, van de Boe renpartij .is. Een onvermoed ge volg van de herindeling blijkt ook, dat 65 inwoners van ae vroegere gemeente Terneuzen zich nu Sas- senaars mogen noemen. het kanaal Terneuzen-Gent, op Belgisch grondgebied. Het schrijven is gericht aan alle afdelingen van de maatschappij in Zeeland en West-Brabant, aan de secretarissen van de ge neeskundige commissies in de provinciesOost- en West-VIaan- deren (België) en aan de hoofd geneesheer van het bestuur volksgezondheid van het mi- nisterie volksgezondheid te Brussel. De brief luidt letterlijk: .Op 4 december 1969 besloot het bestuur van het Ha venschap Vlissingen i.o. de vestiging van een asbestbewerkende industrie ASBESTOS LIEVER IN SLOE DAN IN BELGIË TERNEUZEN Het Terneuzeiise PvdA-raadslid P. J. Hnijbrecht is niet gelukkig niet de mededeling van Dow Chemical, dat men tussen de bebouwde kom van Terneuzen en de fabriek meet apparatuur zal opstellen om de luchtver ontreiniging in de gaten te houden. ,Ik (lacht dat dat nou typisch een taak voor de overheid was', zei hH gisteravond in dè Terneuzense gemeenteraad. De heer Huijbrecht bracht de kwestie ter sprake in verband met de gaslucht - .een duidelijke naftaline-lucht' - die eni ge tijd geleden langdurig over Terneu zen hing. Hij vroeg" het college welke stappen men toen had ondernomen. Wet houder R. Hol (milieuhygiëne) zei dat de arbeidsinspectie was ingelicht en om advies was gevraagd. De heer Hol liet verder nog weten dat ook het college stappen heeft onderno men om de beschikking te krijgen over meetpunten tussen Dow en Terneuzen. De heer Huijbrecht wilde de toezegging dat de gemeenteraad op de hoogte zal worden gesteld als er sprake zou zijn van een verslechtering van de toestand. Het PvdA-raadslid informeerde ook of het gemeentebestuur stappen heeft ge nomen in verband met de berichten dat Asbestos zich in de Belgische kanaal zone zou willen vestigen. Hij zei dit be drijf veel liever in het Sloegebied te zien dan in de buurt van de Zeeuws-Belgi sche gTens. omdat men er dan in ieder geval in Terneuzen geen last van heeft. Wethouder Hol liet ten aandien van de Asbestos-zaak weten, dat b en w van Terneuzen het beter vinden even af te wachten, temeer omdat het provinciaal bestuur al activiteiten heeft ontplooid. Ie problemen v sonaheidszorg. VLISSINGEN Ondanks een grootscheepse opsporingsactie heeft de Vlissingse gemeentepo litie maandag nog geen enkel spoor kunnen vinden dat enige opheldering zou kunnen geven met betrekking tot het sinds zondagmiddag vermiste 4-jarige jongetje George Leo van Mas- trigt uit Vlissingen. Met behulp van een 200-tal militairen van landmacht en zeemacht heeft men maandag het hele Vlissing se grondgebied van Ritthem tot Koudekerke systematisch uitge kamd. De hele stad, het Nollebos, het. Eiland onbewoonde huizen, watergangen, al les werd afgezocht, evenwel zonder enig resultaat. Ongeveer 110 man van de COAK en 80 man van de ma rine namen aan het zoeken deel. Het doorzochte terrein strekt zich uit van de hele kuststrook ten oosten van het Kanaal door Walcheren tot aan Valkenissc. Twee bootjes niet mensen van de marine en mariniers hebben de gehele dag gedregd bij de zee. sluizen en de buitenhaven. De kleine George is zondagmiddag voor het laatste gezien bij het lan dingsmonument. Er was daar een aantal kinderen aan het spelen, maar ADVERTENTIE De nieuwste Pfaff is een volslagen nieuw type naaimachine. Drukknopbediening, electronische snelheids regeling. en „dubbeltransport", dat voor u werkt als een extra hand, die de stof leidt, strékt en stuwt! Kom een vrybiy vende demonstratie bijwonen b\j: Pfaff Naaimachinehult W. Rikken N.V. Kortemeestraat 17 Bergen op Zoom Nieuwediepstraat 23 Papegaaistraat 4, Goes F. van Waesberghestraat 16, Hulst uwendijk 29, Vlissingen daar zij George nog wat te klein vonden, speelde hij meestentijds niet mee. De kinderen zagen wel dat hij dikwijls naar de waterkant ging, maar letten echter verder nauwelijks op hem. Plotseling zagen ze hem evenwel helemaal niet meer. Nle. mand had het jongetje weg zien gaan. De Vlissingse recherche meent dat wel haast aangenomen kan worden dat hier geen misdrijf in het spel is. maar dat het eigenlijk wel het meest voor de hand liggend moet zijn dat het jongetje verdronken is. Het dreggen heeft evenwel tot nu toe ook nog geen enkel resultaat opgeleverd. Op de foto: Commissaris J. van Marion van de Vlissingse ge meentepolitie (midden) coördineert, met een kaart van het. Nollebos in de hand, de speurtochten naa,; het vermiste Vlissingse jongetje. (Foto PZC) het havengebied Vlissingen-Oost, *.e wijzen. Dit geschiedde op grond een rapport waaruit bleek dat het bedrijf een sterke luchtverontrei niging zou veroorzaken met inadem- bare asbestvezels waarvan de ver spreiding over grote afstanden kan plaatsvinden. De gevaren die deze vezels voor de volksgezondheid met zich meebren gen zijn in de laatste jaren in medi sche kringen bekend geworden. De afdeling Walcheren nam dan ook met grote voldoening kennis van het besluit van het havenschap i.o. Het is derhalve met ernstige verontrus ting. dat onze afdeling bekend werd met het feit dat de vestiging van hetzelfde asbestbewerkende bedrijf wordt overwogen door het bestuur van de stad Gent (België). De plaats van vestiging is in dat geval gelegen aan het kanaal van Gent naar Ter neuzen, enkele kilometers ten zuiden van de Nederlands-Belgische grens. Indien de vestiging van dit bedrijf al daar zal plaatsvinden dient te wor den gerekend op aanzienlijke grens overschrijdende luchtverontreiniging. Dit houdt in dat een groot aantal in woners van Midden- en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. alsmede van West-Brabant hieraan zullen worden de Kon. Mij tot Bevordering der Geneeskunst verzoekt u dringend alle betrokken autoriteiten te wijzen op de grote ver antwoordelijkheid inzake volksge zondheid en milieuhygiëne, die zij zouden aanvaarden '.vanneer zij de vestiging van betrokken bedrijf toe- i staair. Van het schrijven is een afschrift ge stuurd aan het college van gs van Zeeland, het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Mij tot Bevordering der Geneeskunst, de provinciale raad voor de volksgezondehid in Zeeland, de geneeskundig inspecteur voor de volksgezondheid in Zeeland en de In specteur voor de hygiëne van het milieu in Zeeland. Bijgevoegd is ook een literatuurlijst met twaalf titels van werken inzake problemen van asbest en de ge- AF EN TOE REGEN Veel bewolking met af en loe enige regen. Matige, aan de kust nu en dan matige zuidwestelijke wind. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen als maan. dag. In het algemeen veel bewolking, af en toe regen ol motregen en geleidelijk hogere temperaturen. Vooruitzichten voor woensdag en don derdag. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: voor woensdag: aantal uren zon 2 tot 7; min temp om streeks normaal; max temp van onge veer normaal tol 3 graden onder nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 procent; ltans op een geheel droog etmaal 60 procent. Voor donderdag: aantal uren zon 0 tot 5; min temp 1 tot 5 graden boven normaal: max temp van ongeveer nor maal tot 4 graden Doven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 70 procent; leans op een geheel droog etmaal 40 procent. 22 april Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2