Suikerpatiënten A. J. BURGER Haal de twee stalenboeken van Louis de Poortere r EERSTE GESLAAGDEN VOOR DE CURSUS BLOEMSIERKUNST MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINSZORG KREEG KANTOOR 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 21 A Pt tl De heer en mevrouw DV 22 april 1970 ho pen onze geliefde ouders en grootouders J. JOOSSE en Receptie: zaterdag 25 april van 15.30-17.30 j uur in de .Schakel', Bachten-Steene 14, Middelburg. Nw. Vlissingseweg 320, Middelburg. Woensdag 22 april ho- pen onze ouders, groot- en overgrootouders D. VLEUGEL SR L. VLEUGEL VALKIER hun 55-jarig huwelijks feest te gedenken. Wij hopen dit te vieren zaterdag 25 april in het j herv. verenigingsge- bouw ,De Brug'. Gelegenheid tot felici teren 's avonds van 7.30 tot 9 uur. Namens allen, D. Vleugel jr. Wolphaartsdijk, april 1970. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde vader, behuwdvader, grootvader en overgrootva der PIETER HENGST betuigen wij onze oprechte dank. In het bijzonder dan ken wij zuster Bakker, voor de liefderijke verzorging tij dens de laatste jaren van zijn leven. Uit aller naam, A. Verhage-Hengst Westkapelle, april 1970 Voor de bewijzen van mede leven, ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, groot- en over grootmoeder MA GD ALEN A ADRIAN A OSTÊ betuigen wij onze oprechte dank, in het bijzonder aan directrice en personeel van ,Ter Hooge' voor de goede verzorging. Wed. L. W. de Visser- Sturm M. A. Geerse-de Visser J. Geerse Peter Oost-Souburg, april 1970. Burchtstraat 37. Het beste adres voc u is nog steeds daar waar u naast een vol ledige sortering artikelen een goede persoonlijke voorlich. ting krijgt. Onze samenwerking met de Ned. Ver. Suikerzieken garan deert u een zo goed mogelijk en objectief advies. Velen zijn nog onbe kend met onze RIEDEL TONIC Suikervrij. Een pittige drank van deze tijd. Gewild om ziin mild bittere smaak. Prettige kleine flesjes van 35 ct. Het bezoek aan onze speciaalzaak zal een aangename belevenis voor u zijn. Ook voor u wordt er gezorgd bij1 CHOCOLATERIE KORTE DELFT 5-7 MIDDELBURG Volop parkeerruimte! TANDARTS VAN WIGGEN heden geen spreekuur Uitslag van International,2-15"52 National 2- 5-23 uw tapijt thuis Louis dé Poortere, de grootste tapijtfa brikant van het Europese vasteland, stelt u in staat om thuis, in uw eigen huis kamer, uw tapijtkeus te maken. Precies zoals u behangselpapier uitzoekt, kunt u nu uw vloerbedekking kiezen. Twee prachtboeken vol tapijt-stalen helpen u om een goede, verantwoorde keus te maken. In uw eigen huisl Bekijk het op uw gemak De twee stalenboeken van Louis de Poortere bevatten 18 kwaliteiten (wol en synthetisch) in 84 kleuren. Daarmee kunt u thuis, op uw gemak, precies het tapijt kiezen dat het beste bij uw interieur (en uw budget!) past De woninginrichters waar u de staten* boeken kunt halen, herkent u aan het speciale raambiljet iou is de poortere CD Q. O O O "O 0) k- c 0) -o Diplomauitreiking in Kapelle Voorbereiding op vakdiploma KAPELLE In de lagere tuinbouw school te KapeUe hebben 21 leerlingen van de cursus bloemsierkunst B uit handen van de inspecteur voor het land bouwonderwijs, ir L. M. Bouten, hun diploma in ontvangst genomen Het is de eerste keer dat deze cursus in Zee land is gegeven. De cursus, die eerst een A-gedeelte omvat, geldt als voorbe reiding op het vakdiploma bloemen verkopers bedrijf. Voor het examen hadden alle cursisten drie werkstukken moeten maken. Na de diploma-uitreiking kon men die be kijken. In zijn welkomstwoord wees de directeur van de school, de heer J. op 't Hof er op, dat een hoogtepunt van d< cursus was de versiering van het ge bouw ,De Vroone' bij de officiële inge bruikname. Een woord van dank richtte hij tot de heer B. van Durp uit Bergen op Zoom voor het beoordelen van net werk. Voordat ir Bouten tot uitreiking van de diploma's overging, wees hij op de ontwikkelingen die er in Zeeland gaande zijn. Hij toonde zich verheugd over het feit, dat de heer J. J. Reijerse uit Oudelande zich als leraar beschik baar heeft gesteld om deze eerste cursus gestalte te doen geven en hij stelde dat er behoefte aan ait onderwijs is. Felici taties kwamen er verder van wethouder ir P J Balkenende, de voorzitter de vereniging .Floralia' de heer J. Huishoorn en van de heer C. Traas, voorzitter van de commissie van toe zicht. Als voorzitter van de bloemis tenwinkeliers Zeeland sprak de heer J. Sanderse, etrwijl de heer C. L. de Wilde uit Goes dit deed als cursus bezoeker namens de inspectie op het on derwijs. Aan de cursisten werd daarbij gesteld, dat het slechts de eerste schreden zijn die men heeft gezet, op de weg naar een boelend vak. Als raad werd meege geven om verder te studeren, te trach ten een eigen stijd te vinden en mee te gaan met de veranderingen die de tijd vraagt. Als dankt voor de prettige samenwerking in cursusverband ont ving de heer Reijerse van directeur Op 't Hof een cadeaubon De geslaagden zijn: A Adriaanse, Mid delburg, J. van den Bosse, Sint-Lau rens; C. F. de Bokx, Middelburg; L. Bur- ggr, Kapelle; J. W. Daane, Wemeldinge; WIELERRONDES KAPELLE De wielersportvereniging .Kapelle' hield dezer dagen onder voor zitterschap van de heer J. Eversdijk in hotel ,De Zwaan' te Kapelle haar jaarvergadering. Na afwerking van de huishoudelijke agenda waarbij de heren H. K. Kramer, F. Eversdijk, M. van Liere en A. D. J. Kloet als bestuurs leden werden herkozen, werd uitvoerig besproken over de op 2 mei te houden wielerrondes. Het besluit viel om zowel voor adspiranten als amateurs het start schot te geven. Om twee uur zullen eerst een 25-tal adspiranten hun krach ten kunnen meten, terwijl om drie uui de amateurs van start zuilen gaan. Voor deze ronde kunnen een 70-tal renners vertrekken met onder meer de ploegen van Toyota, Clarijs, Victoria, sporthuis Wouti en Tlrcot Noble. Start en finish zijn aan de Van der Biltlaan met als traject Vijverstraat, Dijkwelstraat, Sta tionsstraat en terug naar dc Van der Biltlaan. 's-Avonds wordt ln hotel Zwaan' een wielerbal gehouden. J. J. Fllkweert, 's-Gravenpolder; P. C. Hermes, KapeUe; mevrouw S. J. M. Her- mes-Pletors, Kapelle; J. op 't Hof, Ka- pelde; G. G. de Jonge, Kuiitaart; P. D. Joose, Schore; A. A. Jonker, Haamstede; J. Jonker, Bruimisse; C. L. de Klerk, Middelburg; P. Labruijère. Middelburg; mejuffrouw C. A. Luteijn, Krui-ni.ngen mevrouw P. Leendertse-Baijens, Hoedc- kenskerke; mevrouw J. Lindenbergh- Nicuwenhuijze, Sohore; A. van Liere, Kapelle; A. J. van Liere, Kapelle en D. Zuidweg, Kapelle. Voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen Te Oostburg in Zuidzandsestraat OOSTBURG Met het verwijderen van het naambordje van de vroegere bewoonster mevrouw M. Legrand is zaterdagmorgen liet kantoor van de samenwerkende stichting voor maat. schappelijk werk en gezinszorg in West- Zeeuwsch-Vlaanderen in het eand Zuid. zamlsestraat no 6 te Oostburg officieel in gebruik genomen. Deze handeling met een schroevendraaier, werd verricht door de heer F. Hagenaar uit Sluis, voorzitter van de samenwerkende mi stellingen. In zijn openingstoespraak verwelkomde dc heer Hagenaar een groot oarvtal bestuursleden van de 3 stichtingen, maatschappelijke werkers en werksters en genodigden, waaronder ook directeuren van gemeentelijke so. clalc zaken. Het college van burgemeester en wet. houders van Oostburg liet zidh veront schuldigen omdat dit bezet was wegens het kennismakingsbezoek aan de woon. kernen, terwijl de secretaresse, mevr. J. C. la Gassc-Bevelander uit Oostburg wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. De heer Hagenaar gaf een toelichting op het samenwerken tussen de 3 stich tingen te weten de prot. chr. stichting West.Zeeuwscn.Vlaanderen, de r-k stichting in West-Zeeuwsch-Vlaanderen en de algemene stichting voor Zeeuwsch- Vlaanderen. In een terugblik zei de heer Hagenaar dat in 1947 de stichtingen zijn geboren uit particulier initiatief en sedert dat jaar steeds zijn gegroeid, dank zij de financiële medewerking van overheid en de nu inmiddels heringe deelde gemeenten in de streek. Hij sprak de hoop uit dat deze goede sa menwerking in de toekomst met de 3 overgebleven gemeenten zal mogen wor den voortgezet. Hij zei blij te zijn met deze gezamenlijke start van een eigen gemeenschappelijk kantoor en sprak de wens uit dat het streven van een ge zamenlijke administratie voor de toe komst ook zal mogen slagen. Hierna kwamen diverse sprekers aan het woord die hun felicitaties aanboden. De heer H. J. D. Meyer uit Terneuzen deed dit namens de algemene stichting en bracht de heer Hagenaar dank voor het vele werk dat deze in het belang van deze samenwerking heeft gedaan. De heer J. Stenvert, direcbeur van de sociale dienst te Terneuzen zag voor de toe- Aankoop van kolenopslag MIDDELBURG - Om stagnatie te vor komen bij de aanleg van de aansto tende wegen voor de tweede kanaalbrrg te Mfd-delburg is het nodig, dat de ge meente eigendom verwerft van een ito- lenopslagrulmte met loods, afdak en be- tonnen keerwanden, met een oppervlak te van 916 m2, gelegen aan de Schoor steen vegerssingel te Middelburg. B o w verlangen van de raad dat zij ar mee akkoord gaat dat het perceel docf de gemeente wordt aangekocht. komst een samenwerking voor gehad Zeeuwsch.Vlaanderen als mogelijkheid tot het krijgen van een zogenaamde A- instelling en zag de totstandkoming van deze samenwerking als een belang voor de inwoners. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer J. D. Herrebout uit Schoondijke, zuster M. Bos uit die zelfde plaats en A. van de Velde, even eens uit Schoondijke. Voordat op de opening een dronk werd uitgebracht sprak de heer F. v. d. Bout uit Middelburg over een unicum voor Zeeland wat deaa streeksamenwerking betreft. Hij sprak de hoop uit dat dit kantoor een open huis zal mogen worden voor allen die zonder drempelvree# een beroep op maatschappelijk werk en of gezinszorg menen te moeten doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 20