Bloot in Schouwburg geen aanleiding tot stellen voorwaarden Haringvliet is eigenlijk dicht' Hontenisse installeerde zijn nieuwe burgemeester mr Somers Man overlijdt in café Boschkapelle Jongelui belegerden nieuwe Terneuzense bar f 30.000 GESTOLEN Dieven stalen radio, tv, horloge en geld ZEVEN PROCENT MEER LOON IN DE SUIKER SPORTVISSER VERDRONK IN HET VOLKERAK Bromfietser ernstig gewond bij botsing ALMANAK Gouden echtpaar in Graauw Snelle evolutie in moderne cultuuruitingen Subsidie Kamermuziek van Zeeuws Orkest land ,Het' moment 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 20 APRIL 1970 KENNISMAKINGSRECEPTIES IN KERNEN BOSCITKAFELLE De G2-jarige on gehuwd© metselaar Joseph Jonckheim uit Rapenburg, gem. Hontenisse, is zondagmiddag om kwart voor drie in eafe Stallaert aan de Bossestraat te Boschkapelle onverwacht overleden. De heer Jonckheim was hartpatiënt. Hij was juist een half uur ervoor be trokken geweest bij een lichte aanrij ding in de Bossestraat, waarbij de door hem bestuurde auto bij remmen het trottoir raakte en kantelde. De heer Jonckheim kreeg geen verwondingen en reed naar het cafe door. J.n dit cafe zou zondagmiddag een schieting worden gehouden. Omdat hij zich niet goed voelde ging de heer Jonckheim in de woonruimte bij het cafe. Daar overleed hij kort voor de schieting begon. De arts J. W. ter Burg constateerde over lijden door hartverlamming. Het stoffe lijk overschot is overgebracht naar de rouwkamer van het bejaardentehuis in Groenendijk. TERNEVZEN In de Terneuzense Nieuwst raat is het zaterdagavond tot opstootjes en enkele korte schermutse lingen met de politie gekomen, nadat de eigenaar van de vrijdag geopende bar .Tabu' een aantal jongelui uit zijn zaak had laten \erwijdefen. In liet' heetst van de strijd sneuvelden de gla zen toegangsdeuren van de bar. De in houd van een aantal plantenbakken werd over straat gesmeten. De moeilijkheden begonnen toen de ex ploitant van de bar een stuk of acht jeugdige gasten duidelijk maakte dat hij op hun aanwezigheid geen prijs stelde. De jongelui beloofden weg te gaan als zij ieder een consumptie zouden krijgen. Toen bij hun vertrek bleek dat de politie inmiddels een oogje m het zeil hield, trommelde men in de jeugd- cafés in de buurt een man of vijftig bijeen. Onder het toeziend oog van en kele honderden jongens en meisjes op straat rukte deze groep de .verboden' bar weer binnen. Dé politie zag welis waar kans iedereen weer op straat te loodsen, maar niet zonder schade voor de glazen toegangsdeuren. Op straat bleef het voor "de bar nog geruime tijd onrustig. De eigenaar van de bar werd luidkeels van discriminatie beschuldigd. Toen een kleine groep jongens en meis jes toch naar binnen wilde, greep de politie opnieuw in. Twee jongelui wer den na een korte worsteling naar het bureau afgevoerd. Tegen hen is proces verbaal opgemaakt omdat ze geen ver volg gaven aan de sommatie door te lopen. KISTJE MET AXEL Bij een inbraak bij de; familie M. in de Verdistraat te Axel is vrijdagavond een geldkistje j met 30.000 ontvreemd. Men heeft zich door het forceren van de achterdeur toegang tot de woning: verschaft. Nadat alles was doorzocht en overhoop was gehaald werd uit een niet afgesloten kast het kistje gehaald. De inbraak moet rond half elf zijn ge pleegd. De technische recherche uit Den Haag beschikte zaterdag over diverse sporen. PHILIPPINE Door één of meer on bekenden is zaterdagavond ingebroken ln een huls in de Mosselpolder te Phillp- Eine, bewoond door de famfflie N. Men eeft zich tijdens afwezigheid van de bewoners toegang tot het pand verschaft via een omhoog geschoven raam aan de achterzijde. De buit bestond uit een te levisietoestel, een radio, een horloge en een geldbedrag van 100,-. De heer N. die bjj thuiskomst de hele huisraad over hoop vond, deed onmiddellijk aangifte bij de politie. Van de dader is) ontbreekt echter tot nu tóe elk spoor. Loco-burgemeester: U zult voorlopig geen rust hebben' KLOOSTERZANDE Mr M. So- mers, oud-burgemeester van Hoe- dekenskerke, is zaterdag officieel geïnstalleerd als burgemeester van Groot-Hontenisse. De instal latieplechtigheid tijdens een bij zondere openbare raadsvergade ring werd gevolgd door drukbe zochte recepties in alle kernen, waar de bevolking niet alleen met de nieuwe burgemeester en zijn gezin, maar ook met de nieuwe raad kennis kon maken. Loco-burgermeester P. J. Everaert. die mr Somers bij de installatie de ambts keten omhing, zei dat de manier van werken en de karaktereigenschappen van de nieuwe burgemeester de afgelo pen weken al veel vertrouwen hebbes ingeboezemd. Hij verklaarde, dat burge meester Somers in het nieuwe Honte- SAS VAN GENT De werkne mers in de bietsuikerindustrie krij gen met ingang van 1 april jl een loonsverhoging van zeven procent. Hnn nieuwe éénjaars-CAO houdt voorts rekening met enige loon- aanpassingen, om een betere ver houding te krijgen tussen de di verse loongroepen, met zeventien dagen vakantie en een vakantie toeslag van 6,4 procent met een minimum van 675 bruto. Er is voorts een indexeringsclausule in gebouwd die is gebaseerd op vier pro cent. Als de prijzen dit jaar meer dan vier procent zijn ges*j met de prijzen van dus een nabetaling. Een en ander deelde de heer C. L. Schoof, districtsbestuurder van de ka tholieke bond van werknemers in indu. striële bedrijven mee op een CAO-bij- eenkomst in zaal .Planetarium' te Sas van Gent, waar een vijftigtal personen aanwezig was. De heer Schoof lichtte de resultaten van de CAO-onderhandelingen toe, die goed werden ontvangen. De Suiker-CAO omvat omstreeks 3500 werknemers, waarvan ongeveer 400 in de Kanaalzo, ne van Zeeuwsch-VIaanderen. bij de Cen trale Suikermaatschappij >vi de Coöpe ratieve bietwortelsuikerfabriek. (groep Suikernnie), beide in Sas van Gent. De nieuwe CAO regelt voorts de tijd vrij-1 af na de suikercampagne, waarin 561 uur per week wordt gewerkt. De suiker. I fabrieken zullen volgens de nieuwe rege-l ling na de campagne van 24 december tot 1 januari jaarlijks zijn gesloten. Dei werkweek wordt per 1 januari 1971 ge bracht op 4114 uur en per 1 april 1973 op 40 uur. Er komt een resultatenuitkering van één procent en voor de jeugdige werk nemers is voorzien in extra Joonsver hoging, in de CAO wordt opgenomen een dag per week voor vorming en scholing voor deze groep. nisse volop de gelegenheid zal krijgen zijn kunnen .waaraan niemand twij felt' in daden om te zetten. ,In deze heringedeelde gemeente zal u voorlopig geen rust worden gegund', zo voor spelde hij burgemeester Somers. ,Uw taak is moeilijk, maar mooi en dank baar. En we zijn vol vertrouwen dat u het aankunt.' Promotie tenisse erg belangrijk zijn', aldus bur gemeester Dregmans. Zoals gezegd, werd de installatie van burgemeester Somers gevolgd door ken nismakingsrecepties in alle kerkdorpen., Zaterdagavond bracht de harmonie van Kloosterzande het nieuwe gemeentebe stuur een serenade op het Hof te Zande- plein. Burgemeester Somers verklaarde ln zijn .maidenspeech" zijn benoeming m Hon tenisse als een eervolle promotie te be schouwen. Over het toekomstige beleid zei hij, dat er gestreefd zal worden naar grote openheid en openhartige voorlich ting over het hoe en wat van het ge meentebestuur. Over allerlei belangrij ke streekaangelegenhedeoi zal overleg met de buurgemeenten moeten worden gepleegd. .We zullen moeten kooien tot goede en begrijpelijke vormen van in tergemeentelijke samenwerking", aldus burgemeester Somers, die verder ver klaarde dat in Hontenisse zelf zal moe ten worden gewaakt dat het gemeente bestuur tijdig betrokken wordt bij plan nen die de gemeente aangaan, zoals de vaste oververbïnding. het Baalhoekka- nve burgemeester als eerste gefelici teerd door gemeentesecretaris B. A. de Schepper, die er vooral de nadruk op legde dat de komende tijd van ieder een veel inspanning en aanpassing zal vragen. Hij sprak de hoop uit dat het gemeentepersoneel Ln de toekomst in de zelfde sfeer zal kunnen werken als voor de herindeling. .We zijn gewend in alles met het gemeentebestuur mee te voelen en mee te denken en waar dan kan mee verantwoordelijkheid te dragen', aldus de gemeentesecretaris. Namens de hervormde gemeente Honte nisse werd-burgemeester Somers harte lijk gelukgewenst door mejuffrouw ds H. B. de Neeling, de hervormde predi kante, Burgemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent deed hetzelfde namens de Zeeuws-Vlaamse collega's. Felicita ties namens de collega-burgemeesters van de overkant van de Schelde wer den uitgesproken door waarnernend-bur gemesster J. L. Dregmans van Borsele. Hij schetste de heer Somers als ,een vriendelijk mens, die precies weet wat hij wil'. .Precies twee eigenschappen die in een gloed-nïeuwe gemeente als Hon- BRUINISSE-DIRKSLAND De 52-ja- rige sportvisser J. J. Gravendeel uit Puttershoek is zaterdagmorgen in het Volkerak verdronken, nadat de polyes ter boot, waarin hij vlakbij de Grêve- lingendam zat te vissen kapzeisde. I" nadat de man uit het water was 0 haald door een hengelaar, die op de dam stond, overleed hij in een ambu lance-auto, die hem naar het ziekenhuis in Dirksland bracht. Een zwager van het. slachtoffer, de heer P. de Boer uit Putbershoek die ook in de boot had ge zeten, wist zwemmend de kant te be reiken. De mannen waren "s-morgens bij rustig weer het water opgegaan en ze hadden hun boot een 125 meter van de Greve. lingendam gelegd. In de loop van de morgen ging het vrij hard waaien en de boot bleef vastklemmen. Een henge- zwom naar de Grevalingendam om hulp te halen voor zijn zwager, die zich aan de boot bleef vastklemmen. Een ehenge- laar, die op de dam stond te vissen, de, héér W. J. J. Sierenberg uit Bergam bacht, zwom naar de sportvisser, die zich aan de boot vasthield en hij maakte hem vast aan een lijn, die was gemaakt van stukken koord van inmiddels gearriveer de politiewagens. Men wist de heer Gravendeel naar de kant te trekken, maar kort daarna overleed hij. Het slachtoffer was hartpatiënt. Hij was een goed zwemmer. Eerder op de mor gen kantelde een bootje op het Volke. rak. De vissers, die daarin zaten wisten veilig de wal te bereiken. KORTGENE De bromfietser C. K. uit Kats is zondagavond ernstig ge- and geraakt bij een ongeluk op rijks- eg 10 bij de afsplitsing naar Kortg< Leeuwse Beentjes Een Middelburgse familie bezoekt regelmatig het bosrijke Oostkapel- le, vooral met het oog op hun zoontjes, die zich daar gaarne wat vertreden. Ze hebben er spe ciale boakostuumpjes voor, met een zomer- en een wintertenue. Zaterdag was het weer tijd voor het zomer te nuewaarop het jong ste ventje blij reageerde: fla, ik mag mijn korte beentjes aan'. Zijn ouders zijn zo ongeveer een half uur in touw geweest om hem voor eens en voor altijd het ver schil tussen korte broeken en korte beentjes duidelijk te ma ken. Jhis je weet het' vierd hem in een slotsamenvatting voorge houden, ,xcat je nu aanhebt is je korte broek'. Eet kereltje stemde er van harte mee in: ja, die broek met die korte beentjes'. richting Kortgene kwam gereden en bij de splitsing de rijksweg wilde overste ken, gegrepen werd door een personen auto. Deze kwam uit de richting van de Zeelandbrug en werd bestuurd door H. t H. uit Goes. Deze kon de bromfietser niet meer ontwijken en schepte hem met volle vaart. De personenauto werd daardoor zwaar beschadigd. De heer K. is met ernstige verwon dingen in het Bergzicht ziekenhuis te Goes opgeno men. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Belg verleende geen voorrang op St-Anna TERNEUZEN Op de kruising Sint- Anna bij Teraeuzen ontstond zaterdag middag een aanrijding tussen twee per sonenauto's. bestuurd door respectieve lijk W. A. H. uit Devenmer en J. G. uit Waasmunster (B). Het ongeluk gebeur de, omdat de Belgische bestuurder geen voorrang verleende. Beide auto's wer den zwaa.r beschadig werden licht gewond) C.van Waterschoot voor PPR in staten OOSTBURG De voorzitter van het centraal stembureau heeft benoemd tot lid van provinciale staten van Zeeland de heer C. Th. A. van Waterschoot te Oostburg. De heer Van Waterschoot is lid van de PPR en eemt in de staten de plaats in van de heer T. Fransen te Breda, die. wegens vertrek nar die stad, zijn benoeming niet had aangeno men. Voor de PPR was al in de staten gekozen de heer J. .F van de Voorde. GRAAUW De heer en mevrouw L. de Rooy.Maes vierden zaterdag hun gouden bruiloftsfeest in de buurtschap I Paal. te Graauw. Er werd druk gebrui (gemaakt van de receptie thuis om het gouden echtpaar geluk te wensen. Er was een groot aantal geschenken en I bloemstukken. De drumband en de fan- fare .Nooit Gedacht' brachten het echt- :paar een serenade. ANTWOORD BURGEMEEST ER EN COLLEGES B EN W aldus de burgemeester. .Hoewel het uiterst moeilijk is de grens van het toelaatbare en niet toelaatbare te be- MIDDELBURG Burgemees ter drs Wolters heeft schrifte lijk geantwoord op vragen van de Staatkundig Gereformeerde raadsfractie over de enkele we ken in de Schouwburg gehou den popmanifestatie, waarin een aantal beatgirls beschilderd maar verder geheel bloot op trad. De raadsfractie van de SGP had zich eveneens tot het college van b en w met enkele vragen gericht en dit college heeft gelijk met de burgemees ter geantwoord. I)rs Wolters zegt in zijn antwoord, dat moderne cultuuruitingen en «le waardering over het al dan niet toe laatbare daarvan snel evolueren. .Zo lang manifestaties in de thans gege ven vorm plaatshebben, zie ik geen aanleiding voorwaarden te stellen'. manifestaties op het terrein van de pornografie komen, voorwaarden stellen'. Deze verklaring diende als antwoord op twee vragen: ,Zo geen voorwaar den zijn gesteld, acht u dit voor de toekomst niet gewenst en bent u be reid hiertoe over te gaan' en .Wat is de reden dat niet op grond van art. 95 van de algemene politieverorde ning de betrokken personen uit deze voorstelling zijn verwijderd wegens het kwetsen van de zedelijkheid' De eerste SGP-vraag was ,Is naar uw mening hier geen sprake van een openbare vèrmakelijklieid daar deze voorstelling toch tegen betaling voor ieder toegankelijk is'. ,Het betreft hier een openbare ver makelijkheid' antwoordde burgemees ter Wolters en op de vraag, welke voorwaarden door hem zijn gesteld overeenkomstig artikel 2 van de al gemene politieverordening in het be lang van de openbare orde en zede lijkheid antwoordde hij, dat door hem geen voorwaarden werden gesteld. Aan het college van burgemeester en wethouders waren twee vragen voorgelegd. De eerste betrof do sub sidieverlening aan de vereniging Jeugd en Muziek. De SGP-fractie in formeerde of het college bereid is deze vereniging voorwaarden te stel len die herhaling kunnen voorkomen, dan wel de subsidieverlening te be ëindigen. Het antwoord van b en w: .Nu aan de Vereniging Jeugd en Muziek sub sidie werd verleend is het niet moge lijk daaraan later voorwaarden te stellen dan wel het subsidie in te trekken. In verband met de snelle ont wikkeling van cultuuruitingen en de waardering daarvan, alsmede de waarde die wij aan de totaliteit van het door Jeugd en Muziek gebracht programma menen te mogen toeken nen, zien wij voor 1971 geen aanlei ding te bevorderen, dat aan de subsi die voorwaarden zullen worden ver bonden'. De tweede vraag betrof het verhuren van zaalruimte door 't bestuur van de Middelburgse Schouwburg. Over dit punt informeerde de SGP-fractie of het college van b en w niet van mening is. dat het bestuur van de heeft de vertegenwoordiger college in dit bestuur hieromtrent reeds" stappen ondernomen of is hij voornemens dit in hét betrokken: be stuur ter sprake te brengen'. De vèrhuur van de sohouwburg, zo hebben b en w geantwoord, be hoort tot de bevoegdheid van het bestuur van de Stichting Middel burgse Schouwburg. ,Wij zullen uw vraag of aan de verhuur van de zaalruimte voorwaarden dienen te worden verbonden ter voorko ming van zedenondermijnende voorstellingen aan dat bestuur doorgeven'. CONCERTZAAL MIODELBLRG ,Het Zeeuws Orkest', de aanduiding voor de pas ontstane combinatie van .Instru mentale' en .Het Zeeuws Kamerorkest', bood zijn vrienden zaterdagavond in de foyer van de Concertzaal in Middelburg een kamermuziekavond aan. Door de goede zorgen van de gemeentedienst was er een fraai plantcndecor aange bracht en de kunstschilder Andries Min derhout had enige van zijn mooie schil derijen opgehangen, zodat de anders wat kale foyer een aangename ruimte was geworden, waarin het prettig toeven was en waar met veel animo en toewij ding werd gemusiceerd door leden van het orkest, beroeps- en amateurmusici. Mevrouw mr M. Adriaanse-Quint en haar echtgenoot, mr F. K. Adriaanse, resp. clavecimbel en viool, openden het concert met een sonate van Corelli en een van J. S. Bach. Voor op. 5 no 6 van Corelli gebruikten zij een uitwerking van een tijdgenoot van Corelli; zij lieten daarbij, zeer" instructief, eerst enkele de len hóren in de onversierde zetting van de componist, die door de uitvoerende kunstenaars van geïmproviseerde toe voegingen voorzien moet worden een kenmerk van de Barok en daarna dezelfde gedeelten in de gekozen uit werking; een bijzonder mooie, die door de heer en mevrouw Adriaanse artistiek werd uitgevoerd. Ook de sonate in G van Bach kreeg een prima vertolking. Een heel aparte bekoring had de .Sona te op. 83 no 4 in G' van James Hook voor drie fluiten, gespeeld en heel foed gespeeld door de heer D. Boon, r F. D. Bonebakker en mevrouw T. Gunst-Dekker. Dick Boon (typisch dat men bij be roepsmensen de voornaam gebruikt en dat men amateurs in een programma heer, mejuffrouw of mevrouw noemt, in dit programma iedere instrumenta list) speelde ook in het .Blaasquintet in G' van Franz Danzï, samen met da heren Philip Fey, G. Wagenvoort en A. J. W. M. van Kraay, resp. hobo, althobo en klarinet en mej. A. v. d. Laan, fagot. Met de klanken van het Radio Blaas- ensemble vers in het geheugen, mochten we echt genieten van dit boeiende werk kort te doen er werd zeer zuiver e technisch knap gespeeld zouden we graag het werk van de fagottiste hier noemen. Het aantrekkelijke van het programma was dat er zoveel variatie was in de vormen van kamermuziek. Zo luisterden we na de pauze eerst naar een solo-so nate voor cello van Bernard van de Sigtenhorst-Meyer, meesterlijk uitge voerd door de solo-cellist van het Zeeuws Orkest, vroeger van het Resi dentieorkest. de heer Martin Zagwijn; een bespiegelend werk, vol kleur en ver fijnde sfeer, dat met groot vakmanschap gespeeld werd. Martin Zagwijn speelde vervolgens de cellopartij in het strijkkwartet op. 18 no 1, samen met mr F. K. Adriaanse, le viool, de heer F. Tavenier, 2e viool en mevrouw E. Marx-Szigeti, altviool. In zijn eerste zes strijkkwartetten, veria- Beethoven zijn illustere voorbeelden, Haydn en Mozart, nog naar de ogen, maar reeds treedt nu en dan de typisch Beethoviaanse zegging naar voren. Het kwartet, dat deze avond gespeeld werd (in F), werd na herschrijving door de componist als eerste van de serie ge plaatst, omdat, men zeker kon zijn van de aangename indruk die het zou ma ken. Die aangename indruk mochten we zaterdagavond wederom hebben in de zeer correcte en muzikale uitvoering, die gegeven werd. Gaaf en bekoorlijk klonk het. Het trieste adagio, wel eens be schouwd als een verklanking van de dood van Romeo en Julia, ontroerde bijzonder. ,Het Zeeuws Orkest.' heeft zijn vrienden een goede avond bezorgd. r.M. Auto tegen mast: 2 zwaargewonden in Nieuw-Namen NIEUW-NAMEN Slot van pagina 1 verfde .eerste' blokken in het water Het vallen is er met gemiddeld ze ven gondels in circuit bijna continu 90 uur per week gedraaid. Geleidelijk groeide in die periode het aantal blokken per etmaal: van 2000 tot on geveer 2700. Het liep allemaal gesmeerd, op dat ongeluk in het begin na, toen bij een te vroege start op de draaischijf een gondel naar beneden stortte. De ste nen dam tussen de landhoofden en de pylonen in het water werkte zich zienderogen omhoog. Eerst kwam de kop ervan boven de ebstand; wat later sloegen de golven er ook bij vloed niet meer overheen. .We zijn nog. ,Dat is niet meer nodig, want we liggen nogal wat voor op het schema. Bovendien kun je de oneffen heden in de dam beter overdag dan in het donker vinden'. i de nacht vao Het drijvende asfaltschip ,Jan Hey- mans' ligt tegen de dam aan en heefl de zwarte, 25 .meter lange pijp naar de bodem gestoken om een laag zand- asfalt te spuiten tussen de spuislui- zen en het noordelijkste stuk van de blokkenförmatie. In de verte zijn de drijvers en buizen al uitgelegd voor de grote zandzuigers, die straks on voorstelbare hoeveelheden zand en water tegen de nog poreuze dam zul len uitbraken. Drie tot vier maanden een hoogte van NAP plus 2,50 m moeten reiken. Met stortsteen, as faltbeton en kiel zal het dijklichaam tenslotte worden afgedekt: een dijk die een hoogte van NAP plus 18 me ter en van teen tot teen ongeveei 300 meter breed zal zijn. Voorlopig blijft de kabelbaan opgetuigd staar tot na de bouwvakvakantie. Mochl een onverwachte zware zomerstorm nog eens een geslaagde aanval op de nieuwe dam doen dan kan een even tuele schade snel met betonblokken worden bijgestort. Wanneer het zand- pakket overal stevig genoeg is kun nen de gondels van de baan worden getakeld, de kabels opgerold en to rens gedemonteerd. Op een gegeven moment staat de hele constructie ook ln de weg: aan de noordkant van het traject dat nu is volgestort met blokken zal dan het damlichaam op de duur tot de hoogte van het top je van de torens reiken. j vrijdag op zaterdag is een Belgische personenauto ln Nieuw-Namen op een lichtmast gereden. In de wagen wer- den twee Belgische jongemannen aan- getroffen, die zwaar gewond naar het rk.ziekenhuis St-Liduina te Hulst zijn vervoerd. Het is tot dusver niet bekend wie de bestuurder was geweest. In de auto 'trof men de 18-jarige H. de Wilde uit het naburige Belgische Kieldrecht aan 1 alsmede de 18-jarige R. de Maaijer, uit dezelfde gemeente. Dokter J. Niesten verleende eerste hulp en liet beide ge wonden naar het ziekenhuis overbren gen. De auto werd totaal vernield. De bestuurder heeft waarschijnlijk door te hoge snelheid de macht over het stuur verloren. kunnen zeggen; zodra de laatste blok van de laatste gondel is geval len; wanneer alle gaatjes tussen de blokken zijn gestopt. Ir Van der Weele houdt het hier op: .Wanneer in het najaar de dam storm- veiiig is. Bij waterstaat houden ze nog wel eens van een stukje show. Tegenover een stormveilige dam in het Haringvliet is dat echt wel de moeite waard. Tenslotte batekent het dat na dertien jaar werken aan het duurste en meest gecompliceerde pro. jeet van het deltaplan liet noordelijk bekken volledig is beveiligd'. In 1964 gingen de rode gondels HELLEVOET SLUIS Bijna 100.000 blokken zijn in de afgelo pen weken in het laatste sluitgat van de Haringvlietdam gegooid. In een rechte lijn reiken ze van landhoofd naar landhoofd tFoto PZC) boven het laatste gat in de Gre velingendam voor het eerst de draad op. Toen was het een expe riment. De .reprise' bij de Ha ringvliet heeft aangetoond dat deze methode van de zogenaamde geleidelijke sluiting een bijzonder bruikbare is. Auto in sloot RILLAND-BATH Een Duitse perso nenauto. bestuurd door K. H. uit Wil lig. raakte zaterdagavond om half ze ven op rijksweg 58 bij Riiland-Bath in een sloot en werd aan een zijde zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeur de ter hoogte van café Zeeland, doordat de wagen door de inhaalmanoeuvre uit zijn balans raakte. Met een zwenking "kwam hij in de naast de weg gelegen sloot terecht. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Zonnige perloden maar voornamelijk In liet. binnenland ook kans op een bui. Overwegend matige wind uit west tot noordwest. Iets lagere middagtempera- turen. Vooruitzichten voor dinsdag en woens dag, opgesteld door liet KNMI op zon dag om 18.00 uur: Zonnige perioden maar later ook kans op regen of motregen. Temperaturen in liet algemeen iets beneden de voor de tijd van liet jaar normale waarden. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor dinsdag: Aantal uren zon: 3-9. Min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden on der normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor woensdag: Aantal uren zón: 1-7. Min. temp.: omstreeks normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 gra den onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Normalen voor 21-25 april: min. temp. max. temp. Den Helder 6 11 Eelde 4 13 De Bilt 5 14 Vlissingen 5 14 Zuid Limburg 5 14 ZON EN MAAN 21 april Zon op 05.32 onder 19.47 Maan op 20.07 onder 05.02

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2