Domburg: logies met inspraak n Harde verwijten in raad Goes aan adres economische zaken' Binnenvaart neemt af op het kanaal Gent-Terneuzen Chemische industrie of geen industrie ADVERTEER IN DE PZC 7 MILIEUHYGIËNE K0MT1NGEVAAR KOORSCHOOLENBAROKENSEMBLE MUSICEREN VOOR NIEUW ORGEL Praat-college' Pechiney likdoorns punt komma ysoiuntct \mui DONDERDAG 16 APRIL 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SUBSIDIEGETALM ROND DE RIOOLPERSLEIDING GOES Het voorstel tot het ver lenen van een aanvullend krediet van 97.797,72 voor de aanleg van de rioolpersleiding naar de Wes- terschelde ontlokte woensdag avond in de raadsvergadering van Goes enkele bittere opmerkingen aan de heer H. G. Jung (wd). Ik weet wel dat ik hiermee open deu ren intrap, maar ik wil toch nog eens gezegd hebben dat ik het al te dwaas vind dat deze zaak nog steeds niet draaien kan omdat het ministerie van economische zaken maar met de sub sidies blijft talmen. Het is te dwaas dat het ene ministerie meewerkt om de zaak te bespoedigen en daar is water staat dan nog wel bij ondergebracht. Ik meen te weten dat dat heel wat wil zeggen. Ook de provincie werkt mee, maar economische zaken blijkt de zaak dan weer uitgesteld te hebben tot de begroting voor 1971. Dat is een ver schuiving van een jaar. Nu vraag ik me af of hét onder deze omstandigheden nog wel economisch is dat de gemeente Goes blijft betalen.' De heer Jung had nog een ander mo tief dat bespoediging bepleit. .Iedereen heeft het tegenwoordig zo druk over milieuhygiëne. Dan moet men op deze zaak eens toezien. Zoals het nu is bomt het voor dat er dagen zijn dat een enor me stank wordt afgegeven. Ik vraag van b en w dat ze alles op stelten zullen zetten om economische zaken een draai in de goede richting te geven.' Burgemeester mr F. G. A. Huber zei de opmerkingen van de heer Jung te on derschrijven en dat hij reeds bezig was op economische zaken zelf een afspraak los te krijgen. De raad keurde het voor stel tot het verlenen van het krediet goed. De raad besloot verder het beheer en onderhoud van de Steenenweg over te nemen van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland. Dat geldt eveneens voor de Hoogeweg en Zijtak van de Poelweg in het Bestemmingsplan De Poel, eerste gedeelte. De raad voteerde een aanvullend kre diet van ƒ51.000 voor de aanleg van een chloreringsinstallatie bij Kattendlj- ke en een bedrag van 815 voor het aanbrengen van een stalen brandladder bij de woning van het Schuttershof die in gebruik is bij de stichting Open Jeugdwerk. bij monde van wethouder dr E. J. Prins graag toe. De raad nam in deze vergadering af scheid van de heer R. de Weerd, die de PvdA-fractie in de raad gaat verlaten ln verband met een benoeming elders. Raad Oostburg benoemt derde wethouder en gemeentesecretaris Het bestemmingsplan Kloetinge werd! ongewijzigd vastgesteld. De raad besloot voorts over te gaan tot aan- en verkoop I van enige percelen grond, al dan nietl met opstallen, onder meer in verband' met de realisering van het bestemmings-1 plan Noord. Bij de rondvraag vroeg de heer L. H.| de Leeuw (pvda) nog aandacht van bI nncTRT Rc. t»q j en w voor de slechtl situatie van dej° .*BLRG Df K*m«:nteraad van Nieuwe Dijk bij de zogenaamde Plan-1 Domburg gaat vandaag (donderdag) een ken Tente te Wolphaartsdijk. Hij vroeg derde wethouder en een gemeentesecre- het college stappen ter verbetering bij taris benoemen. Dat gebeurt tijdens een g. t. ondernemen. E en w negden dl, B„„,een,„.ad5ve,s,dering die om hall' acht begint. Andere punten op de agenda hebben! betrekking op het beschikbaar stellen van 50.000 voor het bestekklaar ma ken van de plannen voor een nieuw toe ristisch zwembad in Breskens. Verder' wordt 3.500 gevraagd voor het vergro- ten van de vuilstortplaats aan de Ha- vendijk in Groede. Heemkundige Kring gaf jaarboek uit VLÏSSINGEN De Heemkundige Kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een J50 pagina's tellend jaarboek uit gegeven, waarin onder meer de jaar verslagen over 1967 en 1968 zijn opge nomen. Daaruit blijkt dat de vereniging in 1967 een stijging van het ledental heeft gekend van 276 tot 312. Ook in 1968 mocht de kring zich verheugen op een groeiende belangstelling: het aan tal leden groeide in dat jaar van 312 tot 335. Het boekwerk bevat verder een groot aantal historische artikelen; zoals .De Franse inval in 1974' door G. A. C. van Vooren, ,Een geruchtmakende ruzie in Rotranchement' door dr. H. J. Pabbru- we en .Het geid in Vlaanderen tot de komst der Bourgondiërs door C. J. Holt- slag. De bundel wordt geopend met een uitgebreide autobiografie van Adriaan Schietekatte uit de streek van Cad- zand, die zijn leefmilieu tekende zoals j liet was in de eerste helft van de 18e ,Open avond' in Goes slagersvakonderwijs GOES Een in Zeeland niet zo bekende tak van vakonderwijs presenteert zich woensdag aan het publiek tijdens de .open avond' van de slagervaksehool. De avond is bedoeld als oriënteringsbijeen- komst voor de ouders, maar vanaf vijf uur 'h middags is er in het gebouw van de vakschool aan de Vlasmarkt te Goes tevens gelegenheid de werkstukken van de leerlingen te bezichtigen. Deze werk stukken bestaan uit verschillende pre sentatie- en fantasieschotels. De cursus in Goes geldt voor geheel, Zeeland en telt drie leerknngen. Een i dag per week wordt les gegeven. Het 1 leerlingental bedraagt momenteel 39, onder wie één meisje, mejuffrouw De,| Visser uit Middelburg. Er zijn vier leer-n krachten, die behalve het slagersvak ook te maken hebben met algemeen vormend onderwijs. De cursus staat onder toe zicht van het slagers vakonder,v:js m Utrecht en kan bekroond worden met het gezellendtplcma dat toegang geeft tot de Eerste Nederlandse Slagersvak school in Utrecht. De cursus Zeeland leidt ook cursisten uit West-Noord-Bra- bant op. MEER ZEESCHEPEN Cijfers over het eerste kwartaal TERNEUZEN Het kanaal Gent-Terneuzen wordt steeds druxker oevaren door zeescnepen Vrijdagavond in r-k kerk Goes: GOES De motetten, gezongen door jongens van de Zeeuwse Koorschool, de werken van Vival di en Bach, gespeeld door het Ba- rok-ensemble van de Zeeuwse Mu ziekschool zullen vrijdagavond niet alleen vanwege het artistieke ef fect door de ruimte van de rooms- katholieke kerk in Goes klinken. Er is een financieel aspect aan dit concert: het heeft tot doel geld op le brengen voor de aanschaffing van een nieuw orgel in de Goeso rooms-katholieke kerk. kan ondersteunen. Daarbij moet het nieuwe instrument ook bruikbaar zijn voor begeleiding van en samenspel met een orkest bij eventuele concerten. Bo vendien moet het ook als solo-instru ment zijn mogelijkheden hebben. De bekende Vlaamse oïgeldeskundige, .Het huidige orgel klinkt nog wel mooi, maar de totale constructie en de gehele systematiek van het orgel voldoen niet nicer aan de eisen, die de tegenwoordige kerkvCrwnrming aan het instrument stelt- Daarom is het zomers wel bruik baar, maar 's winters nauwelijks', zegt Evert Heijblok, de dirigent van do Zeeuwse Koorschool. De restauratie van het orgel vergt een enorm bedrag. Aanschaffing van een nieuw orgel is meer verantwoord. Daarom is er een orgelfonds gesticht, Er wordt nu gedacht aan een type orgel, dat geschikt is voor begeleiding van de koorschool, maar ook de samenzang de aankoop van het nieuwe orgel. Prof. Peoters heeft dit elders in het land al niet succes meer gedaan. Het Goese kerkbestuur beschikt zelf niet over voldoende financiële middelen voor bouw van een nieuw orgel, ipaar steunt uiteraard alle acties, die voor de aan schaffing van dit instrument worden revoerd. )e akoestiek van de Goese rooms-ka tholieke kerk i3 buitengewoon geschikt voor concerten als dat van vrijdagavond. Vanuit deze kerk zijn al talrijke radio uitzendingen van de koorschool ver zorgd: de laatste jaren ongeveer 30. Ook zijn er grammofoonopnamen ge maakt. Het Barok-ensemble geleid door Pe ter Jensen - en de Koorschool zullen on der het wakend oog van muziekschool- directeur G. W. Bergman vrijdagavond een programma van muziek uit het Ba- rok-tijdperk brengen, ditmaal ook met het doel de orgelkas te vullen. .Onge twijfeld zullen ook nu weer veel jonge ren van hun belangstelling voor deze muzieksoort blijk geven', aldus Evert Heijblok. (Voor het programma van de uit te voeren werken verwijzen wij naar de radio- en tv-pagina). en steeds minder door binnensche pen. Die conclusie laat zich trek ken uit het cijfermateriaal van rijkswaterstaat over descheep vaart op het kanaal in het eerste kwartaal van 1970. Er werden in deze periode 2478 zeeschepen met een gezamenlijk laadvermogen van 4.431.975 brt geteld. Gedurende het eerste kwartaal van 1969 wa ren het er slechts 2167 met een laadvermogen van 3.358.624 brt. Het aantal binnenschepen daarentegen nam af van 17.732 in de eerste drie maanden van 1969 tot 15.178 in de eerste drie maanden van dit jaar. Uit statistisch overzicht blijkt voorts, dat er gedurende deze periode in de Zeeuws- Vlaamse kanaalzone 986 binnenschepen werden gelost en 1473 geladen tegen "evelijk 1445 en 1927 in hetzelfde van 1969. De goederenomzet die vorig jaar nog 1.762.210 ton bedroeg liep dit jaar terug tot 1.491.084 ton. Bij de zeevaart valt juist een ont wikkeling in omgekeerde zin te sig naleren. In de Zeeuws-VIaamse ka naalzone werden 426 zeeschepen ge lost of geladen (vorig jaar 316), ter wijl de goederenomzet steeg van 701.018 ton in het eerste kwartaal van 1969 tot 796-388 ton in het eerste kwartaal 1970. Op de rede van Terneuzen werden 84 zeesche pen afgehandeld, in de kanaalha vens 256, in Sluiskil 49. aan de Axel- se Sassing 4. en in Sas van Gent 33. Er voeren 2.135 zeeschepen door naar België tegen 1899 in dezelfde periode van vorig jaar. Bij de binnenvaart bedroeg de op- en afvaart naar België 13.099 vaartuigen (vorig jaar 14.010). In de Zeeuws- VIaamse kanaalzone werden 2459 bin nenschepen gelost en geladen, waarvan 197 op de rede van Terneuzen. 1119 in de kanaalhavens. 636 in Sluiskil. 92 aan de Axelse Sassing en 415 in Sas van Gent. Uit de cijfers blijkt tenslotte nog, dat de bruggen in Sluiskil en Sas van Gent gedurende het eerste kwartaal 1970 res pectievelijk 1900 en 1798 maal open gingen. De pont in Sluiskil zette ruim 135.000 voetgangers en 72.5000 fietsen Op maandag 20 april 1970 DV. z(jn onze geliefde ouders J. DEKKER J. DEKKEK- BAKKER 25 jaar getrouwd. Hun dankbare kinde ren: Bart en Riet Rina Neli en Ben Domburg, april 1970 Duinstraat 3 Gelegenheid tot felici teren op maandag 20 april van 16.00 tot 17.00 uur, in hotel The Wig-Wam, Herenstr. 12, Domburg. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter CHARLOTTE JUDITH Chr. F. Sepmeyer C. G. Sepmeyer-Recter Vlïssingen, 10 april 1970 P. A. de Genestetlaan 2 Slot van pagina 1 dit hier wel even kwijt en u kunt het wellicht wel weer verder kwijt', zei de commissaris. JAAP KASSE LIA VADER hygiëne van het ministerie van so ciale zaken en volksgezondheid had dit kunnen weten. Er is rijkspremie toegekend. Het betreft hier dus een hebben de eer, mede namens regeringsbesimt Het lijkt me diis een wederzijdse ouders, kennis gevL van h„n voorga /-\ 1 zegd: ,Wat Pechiney thans aan «cl Ivprlpo'nro'ssn Sloe doet- geschiedt op e:gen risico', 'h"welDk .waarvan de Cl Iv^Ul gAQAl zei (jg heer Van Aartsen, daarbijv uitrekking zal plaatsheb-, kennelijk doelende op een recente ben op vrijdag 24 april '70, uitspraak van staatssecretaris Krui-1 om 13.30 uur, in het stad- singa en publikaties in de vakbonds- huis te Vlïssingen. pers. ,Als men zegt: ,De wet op de. lucht- Kerkelijke inzegening vindt verontreiniging komt voor Zeeland te!plaats in de Ned. herv. kerk De heer Van Aartsen achtte danks de rond het door het overleg orgaan zeehavenontwikkeling uitge geven .groene boekje' ontstane con troverse de recente conclusies door dit orgaan getrokken van groot be lang. .Ondaifks deze controverse heeft men toch de conclusie getrokken dat er op korte termijn een beslissing moet worden genomen inzake krachtige stimulering \an het Moerdijkgebied en de zuidelijke delta. Ere er is ge vraagd om een onderzoek inzake de uitbreidingsmogelijkheden van de noordelijke delta. Het orgaan beeft duidelijke taal gesproken', meende mr Van Aartsen. Tijdens de discussie was de Rotter damse heer J. de Jong, ABVA-be stuurder en lid van de Rijnmondraad het hiermee niet eens. .Zeeland is teveel in de verdediging tegen Rotterdam. Rotterdam zelf is in de aanval en doet de dingen ook al zegt men daar wel ,God zege- ne de Wapens', aldus de heer De Jong, die het overlegorgaan Zeeha ven ontwikkelingen een ,leuk praat college' noemde. De commissaris wees hem op de fei ten als de nieuwe industriële ves tigingen in Zeeland, ,de eerste pro vincie met een kerncentrale'. Alhoe wel de commissaris naar aanleiding van vragen verklaarde niet bestuur lijke herstructurering te zijn hij verwees naar de gedachte van één groot havenschap voor het gehele Scheldegebied zei hij: .Een plan tot bestuurlijke herstructurering, zo als dit door de heer Sidney va.n den Berg is gelanceerd gaat jaren duren. Tot zolang kunnen wij niet wach ten'. Tot de heer W. Vijg. NW-districts- bestuurder te Rotterdan die onder meer vragen over de Hoeksche Waard had gesteld, zei de heer Van Aart sen .Zeeland heeft nooit gezegd: er mag nooit iets gebeuren ln de Hoek sche Waard. Wel is er gesteld na tionaal gezien dat het Schelde gebied met minder kosten een goed alternatief is. Er zijn ook planolo gische bezwaren tegen industrie en havens in de Hoeksche Waard aan Iaat, dan dóet men net alsof het con venant inzake de bestrijding van luchtverontreiniging niet gesloten is. Pechiney is bereid gebleken tot over leg en tot het treffen van allo moge lijke voorzorgsmaatregelen', alen. Zeeland's commissaris- De industrie trekt zich de milieu- hijgiëne wel degelijk aan' betoogde later dr M. Albrecht, directeur van Hoogovens Maasvilakte, die in een in leiding over de vestiging van een staalfabriek op de Maasvlakte vooral inging op de economische en finan ciële en sociale aspecten van deze vestiging. Hij noemde haar een ver sterking van de economische struc tuur van ons land, dat behoefte heeft aan een aantal grote internationale ondernemingen als trekpaarden voor de economische ontwikkeling. Kri tiek op nieuwe vestigingen achtte hij terecht, als deze verantwoord is. ,De kreet: „Alles wat er bij komt is teveel' laat men bij de eerste recessie vallen. Men heeft dan de neiging door te slaan naar de andere kant', aldus dr Albrecht op <le NW-bijeen- komst die onder leiding stond van de voorzitter van het contactorgaan, de heer J. Witteveen. te voeren. Ais je daar aan begint, be- Rn je over 20 jaar ook aan Voorne- atten.' Op verzoek van de heer Hoek, secretaris van het NW-con- tactorgaan Zuidwest-Nederland ging de commissie nog even in op de kwes tie Pechiney. nogelijke moeite voor gedaan dit bedrijf naar Neder land te krijgen. We hebben destijds minister Blok er over aangevallen, dat hij geen goedkoop aardgas ter beschikking wilde stellen. Na al de ze moeite is het bedrijf gekomen en is de keus op het Sloe gevallen voor de vestiging. Ook de afdeling milieu- Jaarvergadering Delta-vissers VLÏSSINGEN De Federatie Delta Vissers houdt zaterdag aanstaande haar algemene jaarvergadering in ,de Koren beurs' te Bergen op Zoom. De agenda vermeldt onder meer een voorstel tot wijziging van het Delta-kampioenschap een voorstel met betrekking tot het ge bruik van zachte krab op de wedstrijd en een bestuursverkiezing. Ook wordt een toelichting gegeven over de Gre- velingen. te Oost-Souburg, om 14.15 uur, door de weleerwaarde heer ds W. den Toom, pre dikant te Abcoude. Receptie van 16.30 tot 18.00 uur in .Rehoboth', Reho- bothstraat 2, Oost-Souburg. Oost-Souburg, april 1970 Buteuxstraat 5 De Deckerestraat 27 Toekomstig adres: Walstraat 90, Vlissingen. Parfumerie Apollo NV. SNELWEG MET WONDEROLIE Geen omslachtige lik doornpleisters of gevaar lijk gepeuter met scheer mesjes en zo. Aanstippen met NOXACORN vloei- Btof ls zo eenvoudig, hy giënisch en verantwoord. NOXACORN bevat o.a. verzachtende wonderolie met jodium en een pijn stillend middel. NOXA CORN maakt direct een eind aan de pijn. Eeltplek- ken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. NOXACORN antisep tisch likdoornmiddel. Snel,pijnloos,afdoend.l.85. Voor het medeleven tijdens de ziekte en de deelneming na het overlijden van onze lieve vader en opa betuigen wy onze oprechte dank. Inzonderheid aan dr A. L Vos, zuster v. d. Plank en personeel .Nieuw Zorg vliet'. Fam. Kloosterman Fam. Schipper Wolphaartsdijk, april 1970 JAN-PIET ER VAN SCHAIK JOHANNA DE BUCK geven, mede namens hun ouders, kennis van hun voornemen in het huwelijk te treden op woensdag 22 april 1970 in het gemeente huis te Domburg. Oostkapelle, 6 maart 1970. Park Reygershergh 2- Landmetersweg 1. Receptie van 4-6 uur n.m. in Hotel Rozenhof, Oude Domburgseweg te Oostka^ pelle. Toekomstig adres: Peter van Anrooylaan 114, Terneuzen. Heden overleed, ge heel onverwachts, myn innig geliefde en zorgzame vrouw en onze innig geliefde moeder, behuwdmoe- der en oma MACHELINA VAN WAARDE geb. de Kraker op de leefttjd van 53 jaar. Nw- en St Joosland: H. van Waarde Mevr. M. van Waarde-Seybel en Machelientje Rlnu8 Adrle Tannie Kees en Joke Nw- en St Joosland, 15 april 1970. Molenweg 9 De begrafenis zal plaatsvinden op za terdag 18 april 1970 op de algemene be graafplaats te Nw- en St Joosland. Vertrek verenigingsgebouw Veerstraat te 11.30 uur. Tot onze diepe droef heid is heden van ons heengegaan onze lieve schoonzuster en tante JACOBA ADKIANA VAN GORSEL- VAN BAAI.EN op de leeftijd van 65 Jaar. Rllland-Bath C. van Gorsel Ruurlo: J. J. van Gorsel C. T. van Gorsel- Dijkstra Krabbendijke: H. van Gorsel Neven en nichten Bergen op Zoom, 14 april 1970 Heden is onverwachts van ons heengegaan, onze geliefde zuster en schoonzuster MACHELINA VAN WAARDE- DE KRAKER op de leeftijd van 53 jaar. Uit aller naam, S. Antheunise- de Kraker Nw- en St Joosland, 15 april 1970. Tot onze diepe droef heid is heden van ons heengegaan on ze lieve zuster, schoonzuster en tante JACOBA ADRIANA VAN GORSEL- VAN BAALEN op de leeftijd van 65 Rilland-Bath, 14 april 1970 Heden overleed onze zorgzame vader, be huwd-, groot- en ove rgrootvader JAN DE KONING !n de ouderdom van 87 jaar. Namens de familie. J. C. M. de Koning. Middelburg. 15 april 1970. Bachten Steene L Correspondentieadres: Familie De Koning, Nieuwe Oosterse- straat 48, Middelburg. Onze dierbare overle dene ligt opgebaard in het bejaardenhuis, Bachten Steene L De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 20 april op de algemene begraaf plaats te Middelburg, om 12.30 uur. J. A. B. Cramer, arts, AFWEZIG van 17 april tot 4 mei. de andere hulsartsen nemen waar. Algemene kennisgeving Heden overleed onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder LENA KOETS weduwe van de heer B. Verboom In de ouderdom van 87 jaar. Schiedam: A. W. van Weele-Verboom A. M. van Weele Middelburg: J. XL van Weele E. J. van Weele-Holtkamp Marc en Marina Leiden: L. van Weele Den Haag: L. de Jong Goes, 15 april 1970 Rusthuis .Oostwal' De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 18 april om 11 uur op de algemene begraafplaats te Goes. De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van ziekenhuis ,St-Joanna'. Gelegenheid tot bezoek van 11-12 en van 3-4 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de Oosterkerk aan de Bergweg. Geen bloemen Op 10 maart stond met grote letters in de PZC: .Inwoners krijgen maquette te zien', .Hotelmaatschappij Domburg: nieuwe plannen bij de raad', .Nieuwe opzet minder massaal'. Afgelopen dinsdagavond stond het punt .medewerking plannen NV Ho- telmijDomburg' op de agenda van de gemeenteraad. Tot een behandeling is het niet gekomen. De in de raadsvergadering van 10 maart Iet-gezegde tentoonstelling van de maquette van het oekomstlge torenhotel en die vier uppartementenblokken, die m de plaats zouden moeten komen van het huidige Bad- hot i. was nog niet gehouden. Tijdens do raadsvergadering bleek, dat hierover een misverstand was gerezen. Burgemeester F. G. Sprengen- van Domburg dacht, dat de tentoonstelling vam de maquette pas plaats zou vinden na het besluit tot medewerking aan de plannen van de NV J-iotelmij. Op voorstel vam de raadsleden mevrouw M. Vaandrager-vam 't Hoff, en de heren A. Don em j. Maas werd besloten het voorstel pas te behandelen nadat de bevolking in de gelegenheid was gesteld de maquette to bekijken en informatie over de plannen te krijgen. In de eerstvolgende Klapbamk (het informatieblad van de gemeente Domburg) zal worden gepubliceerd, waar en wanneer dat zal plaatsvinden. In het oorspronkelijke voorstel, dat door do heer Don werd gelanceerd, kwam het woord hoorzitting niet voor,. Dat gebeurde pas tijdens de discussie. In tegenstelling tot de heer Don toonde burgemeester Sprengei zich bepaald een tegenstander van het hou den van hoorzittingen door het gemeente bestuur. Hij vond dat dat meer op de weg van de politieke partijen lag. Positief Ook het raadslid VV. K. van Nieuwenhuijzen vond het houden van een hoorzitting niet zo geslaagd. Hij vond, dat hierdoor de kans zou ontstaan, dat de raadsleden nie.l; meer optreden als vertrouwensmannen van de bevolking, maar zich zouden laiten leiden door hetgeen op een dergelijke bijeenkomst naar voren wordt gebracht. Daar nader naai' gevraagd: ,Bij demonstraties komen ook altijd vooral de negatief ingestelde mensen. Die kans loop je ook bij hoor- zitingen. De positief-ingestolden zullen wegblijven en dat acht ik een ge vaar. Je krijgt een vertekend beeld.' Vol gens hem moet een raadslid zelf de ver antwoording voor 'n beslissing durven dra gen en die niet door middel van een hoor zitting afschuiven op de bevolking: .Boven dien heb je tenslotte een kiesvereniging achter je, waarmee je kunt overleggen. Ik vond het voorstel van de heer Don dwaa3, omdat ieder raadslid al lang had kunnen praten met wie den ook'. De heer Don kon meedelen, dat de ma- auette rond de 25e april zal worden ten toongesteld: .Direct daarop zullen we ho pelijk met andere fracties een hoor zitting houden, waar dan de bevolking alia voor en tegens kan bespreken. Zoals de plannen nu zijn staan we er als PvdA- fractie wel positief tegenover.' De heer Don blijkt het in het geheel niet eens met de opmerking van de heer Van Nieuwenhuij zen over het gevaar, dat de bewoners de gemeente zullen gaan besturen als er bij elk belangrijk voorstel een hoorzitting wordt gehouden: ,Dat is nu juist waar we naar toe willen. We moeten biivoor- beed ook hoorzittingen houden bij het vast stellen van bestemmingsplannen. Uiteraard dragen we als raadsleden onze eigen ver antwoordelijkheid, maar door het horen van de meningen uit de bevolking kun je toch facetten tegenkomen, die je over het hoofd hebt gezien. Bovendien vind ik die opmer king van de heer Van Nieuwenhuijzen over vertrouwensmannen niet zo geslaagd. Het is toch een puibliek geheim, dat de raad van Domburg misschen wel het vertrouwen ge niet, maar allerminst bestaat uit alleen maar wijze mannen.' Deze week De PvdA zal deeze week nog contact opne men met de andere fracties om gezamen lijk de hoorzitting te organiseren: ,11c hoop dat dat wordt aa.ivaand'. Deze maand moet alles rond zijn'. Wat de heer Van ëieuwen- huijzen betreft hoeft de heer Don niet bang te zijn. Hoewel hij tegen het voor stel stemde will hij proberen om ook aan wezig te zijn bij liet tentoonstellen van de maquette om daar aan de bezoekers zijn visie voor te leggen en reacties te ont lokken: Jk verwacht daar verschillende raadsleden. Natuurlijk doet onze fractie (chu) daaraan mee, het is toch een de mocratisch besluit?' Mevrouw Vaandrager vindt, dat de inspraak moet worden gerealiseerd door b en w, on danks de mening van burgemeester Spren- ger. dat dit op de weg ligt van de politieke partijen. Ook voor haar is het een wat vaag besluit geweest. Tenminste wat be treft de uitvoering. Over de opmerking van de heer Vam Nieuwenhuijzen zegt mevrouw Vaandrager: ,Stel nou eens, en dat is wel erg extreem, dat de hele bevolking zegt. dat het plan niet mag doorgaan. Dat zaJ natuurlijk een rul spelen bij het bepalen vam een standpunt im de raad. Maar de uiteindelijke beslissing ligt bij de raads leden. Het is toch goed om je eigen oor deel te toetsen aam dat vam de bevolking? Uiteraard zonder speelbal te worden. Ik vind ook dat we bijvoorbeeld bij uitbrei dingsplannen hoorzittingen zouden moeteB houden'. B en w niet Ook de gemeentesecretaris B. Goedbloed kon gisteren de consequenties vam het voor stel Don-cs niet geheel overzien: ,Hoe we het precies moeten doen is nog niet duide lijk. Wel dat de maquette te bezichtigen zal zijn, maar volgens mij hoeft het col lege van b en w geen hoorzitting te orga niseren'. Wethouder C. den Hollander (sinds deze week geen lid meer vam Gemeente Belang) weet nog niet of hij naar de hoorzitting zal gaan. Hij wil en kan zich daar nog niet over uitspreken: ,Wat mij betreft, als ik eenmaal 'm standpunt heb ingenomen, moet tem ze met heel wat argumenten komen om me daar vanaf te brengen, Ik voel ook weJ voor het standpunt van Van Nieuwenhuij zen. Verder vimd ik het moeilijk om over deze zaak te praten. Over vier weken in de raad. Er lean nog zoveel gebeuren, daar om is het gevaarlijk om er nu al over te praten'. De heer D. F. P. Hoegen vam de NV Hotelmij Domburg betreurde het dat de beslissing nu weer een maand is uit gesteld: .Overigens begrijp ik het verlangen wel, dat men de bevolking vooraf wil laten kennis nemen van de plannen. Het uitstel is te betreurem, maar aam de andere kant: het heeft er wel voor gezorgd, dat we tot een beter passend plan kwamen'. Hoe dan ook: Domburg krijgt inspraak. Deze maand nog zullen alle Domburgers in de gelegenheid worden gesteld, kennis te memen van de plamnen en er zich over uit te spreken. En zo te horen zijn de raadsle den wel gevoelig voor de mening van de bevolking, maar wensen zij zich toch ook niet te laten degraderen tot speelballen. Een beeld can de maquettedie aan de flat van het hotel met daaromheen de bevolking van Domburg zal tvorden ge- stervormig opgezette appartementenblok- toond. Bovenaan in het midden de toren- ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7