Geld moet rollen, zegt men. Laat het uw kant oprollen, zeggen wij. LEZERS SCHRIJVEN Wat heb je aan een dure automobiel... ...als er geen Mercedes-service achter staat DE WETHOUDERSBENOEMING IN TERNEUZEN (II) Effect Plan Astma collecte KUNSTENAARS EN SUBSIDIE Links Frankrijk HOUTHAKKERS van OEVEREN MONA WOENSDAG 15 APRIL 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 ADVERTENTIE' Dat is minder moeilijk dan U denkt. U hoeft er geen omwegen voor te bewandelen. Of een speciale "neus" voor geld te hebben. U hoeft alleen maar af te gaan op het advies van deskundigen. Zoals de beleggings specialisten van de AMRO-Bank en die van Pierson, Heldring Pierson.. Wanneer kunt U op hen rekenen? Als U deelneemt aan het Effect Plan. U stort dan telkens een bepaald bedrag (minimaal f 500,- perjaarj.En U doet dat gedurende 10,15 of 20 jaar. Volgens een vast plan dus. Uw geld wordt dan op een uitgekiende manier belegd door specialisten, die het Amro-Pierson Fund beheren. Zodat U, als het Plan is voltooid, er hoogst waarschijnlijk aanzienlijk beter van bent geworden. Het aardige van het Effect Plan is bovendien, dat het altijd wordt voltooid, omdat het is geconstrueerd als een levensverzekering. Als U b.v. niet meer zou kunnen betalen omdat U invalide bent geworden, dan nemen twee grote verzekeringconcerns (de Eerste Nederlandsche en Nationale-Nederlanden) Uw betalingen voor hun rekening; Uw Plan gaat normaal door. En mocht U tijdens de looptijd van het Plan over lijden, dan ontvan gen Uw nabestaanden de uitkering. Direct. Het Effect Plan is dus een combinatie van beleggen en verzekeren, waaraan tevens belangrijke fiscale voordelen zijn verbonden. En wij menen dat mensen, die iets meer van hun geld willen maken,maar daarnaast toch zekerheid wensen, prijs stellen op een duidelijke uitleg. - Dat kan in een kwartier - Op onze kantoren. En in een gesprek met Uw eiger, verzekeringsadviseur. Daar kon wel eens een heel aardig plan uitrollen In het Effect Planwerken samen: de Amsterdam-Rotterdam Bank; Pierson, Heldring Pierson (die het Amro-Pierson Eund beheren); Nationale-Nederlanden; de Eerste Nederlandsche En hopelijkU. In uw nummer van afgelopen dins dag drukt u een brief af van do heer M de Vos, de PvdA-wethouder, die onlangs afscheid heeft genomen. De De Vos heeft een respectabele staat van dienst als wethouder en als voor man in de PvdA te Terneuzen. Het verwonderde mij dan ook enigszins, dat zijn betoog wat onzorgvuldig in elkaar was gespijkerd. De mededeling, dat het maar een haar had gescheeld, of de heer Hol was helemaal niet meer op de kandidaten lijst voorgekomen, bestempelt de heer De Vos als een pertinente onjuistheid. Hij voegt er aan toe, dat de besturen van Blei-vliet, Hoek. Terneuzen en Zaamslag de heer Hol als nummer 2 op de voorlopige kandidatenlijst had den geplaatst. Hier debiteert de heer De Vo6 echter een halve waarheid, want als bestuurslid weet hij maar al te goed, dat deze kandidaatstel ling er als nummer 2 door een min derheid in het bestuur, onder aan voering van de heer Van der Peijl, is doorgedrukt met gebruikmaking van bedenkelijke middelen, waarvoor het bestuur is gezwicht. Dat de heer Huijbrecht nummer 1 werd door het bestuur nummer drie geplaatst) op de definitieve groslijst en de heer Hol nummer drie werd gezet geeft wel aan hoe de leden erover dachten. De heer De Vos gaat verder met het heroïsche verhaal over het beroep, dat op hem werd gedaan om zich op- noeuw kandidaat te stellen. Maar hij verzuimt er bij te vertellen, dat hij aan het bestuur had medegedeeld, zich niet meer kandidaat te willen stellen. Het beroep werd dus niet ge steund door het bestuur, want dat w«t niet beter of de heer De Vos wenste zich niet meer kandidaat te stellen. Het werd wel gesteund door de heer Brakman, die zich in Sluiskil ijverig inspande om handtekeningen te verzamelen voor een lijst, waarop de heren De Vos en Hol bovenaan prijkten, maar daarvoor geen leden kon meekrijgen. Het beroep werd ook gesteund door de heer Hol, die nu een wethouderszetel heeft aanvaard tegen de wens van de gehele raads fractie van de PvdA, tegen de wens van het plaatselijk bestuur en tegen de wens van het gewestelijk bestuur en het hoofdbestuur van de PvdA en die tevoren nog verklaard had een dergelijke benoeming niet te zullen aanvaarden. Het werd boven dien gesteund door de heer Van Driel, die als bestuurslid zijn sporen heeft verdiend, maar die- noch door het be stuur, noch door de leden opnieuw kandidaat werd gesteld. Van een krachtige steun blijkt niets en In de ledenvergadering waar noch de heer De Vos noch de heer Hol aanwezig waren behoefde over dat beroep niet eens gestemd te worden. Een nieuwe onwaarheid voegt de heer De Vos aan zijn stukje toe, wanneer hij suggereert, dat de heer Huijbi-echt lijsten heeft laten circuleren met kan didaten voor de gemeenteraadsfractie. Als bestuurslid weet de heer De Vos dat dat niet juist is. Die lijsten heb ik nl zelf opgesteld en laten circu leren. Het betrof een volkomen le gale actie en ik heb ook in een brief In de vierde week van april van 20 tot en niet 25 april zal ook in Vlissingen de jaarlijkse collecte voor het Nederlands astmafonds weer worden gehouden. Deze collecte Is bestemd voor de bestrijding van ast matische ziekent. waaraan 8 tot 10 procent van onze bevolking lijdt. Jaarlijks wordt hieraan een bedrag van 1,6 miljoen gulden besteed. Zo worden daar onder andere van be kostigd; - het wetenschappelijk onderzoek naar oorzaken en behandelingsmethoden van astmatische ziekten. - de astmabehandelingscentra. - therapeutische kampen voor astma tische jongeren. In heel Nederland brengt deze col lecte een bedrag op van ongeveer 800.000 gulden en vormt als zodanig een belangrijke inkomstenbron om deze activiteiten mogelijk te maken. Het plaatselijk comité hoopt, dat door middel van deze collecte de Vlissingse bevolking een bedrag bij een zal brengen van ruim 2500 gul den. Om deze collecte te doen slagen zijn evenwel 70 a 80 collectanten no dig. Gaarne verzoekt het astma-eo- rnrté Vlissingen ieder van 36 jaar en ouder, die in de week van 20-25 april as. zich enkele uurtjes beschikbaar wil stellen om voor dit goede doel te collecteren, zich te willen melden bij: Mevr. Roemers. Mozartlaan 12. Vlis singen. tel. 01184-6212 of bij de heer G. van Sluijs. Middenhofsingel 18, Oost-Souburg, tel. 01183-1301. Namens het comité Vlissiiigen, de secretaris, G. van Sluis. aan het bestuur uiteengezet wat ik aan het doen was. Op deze lijsten waren in alfabetische volgorde plus minus 25 kandiaten opgenomen en de ondertekenaars konden naar be lieven daarin wijzigingen aanbren gen. Aan de ondertekenaars verstrek te Ik ook een lijst met mijn voorkeur als discussiestuk bij de ledenverga dering. Ook hier had ieder vanzelf sprekend het volste recht dat voor- keurlijst aan zijn eigen ideeën aan te passen. Het ging niet om een actie tegen personen, maar om een actie niet het doel de leden meer te interes seren voor de gang van zaken bij de kandidaatstelling, die in het verleden een matte vertoning was geweest. Dat er ook sprake was van een drang naar vernieuwing zal duidelijk zijn. Waarom zou tie vernieuwing aan Terneuzen voorbijgaan Een handjevol conservatieve politici robeert die vernieuwing in achter- oedegevechten tegen te houden en praat over .haalbare kaarten" en eruit halen wat er in zit', maar de onop rechtheid en oneerlijkheid zullen het toch afleggen tegen de schone han den van degenen die met open vizier strijden. Een paar rancuneuze figuren in de PvdA in Terneuzen zijn verant woordelijk voor het spelletje, dat de heer Hol met zich heeft laten spelen. Zij hebben hem daarmee geen dienst bewezen, want hij heeft zien in een zeer benarde positie gemanoeuvreerd. Het is ook niet aarding van de VCP, omdat deze verzekerd" was van een meerderheid van 13 tegen 10 (vcp, gpv. sgp. bp. wd). Zij haddendie meer derheid ook kunnen gebruiken om een andere vierde nvan aan te wijzen. Het zal toch geen grootmoedigheid ge weest zijn. Het verbond van 13 heeft het handig gedaan en de Hol-groep heeft misgekleund, omdat zij zich zelf en anderen in discrediet heeft febracht. Het verbond van 13 pro- eert heel handig een splinter van de PvdA te hakken en de heer De Vos tracht met zijn halve waarheden de splinter te vergroten. J. H. Kes. Terneuzen MEI 1940 Wanneer ilk lees wat onze soldaten hebben verricht in de eerste oorlogs dagen in Zeeland in mei 1940. dan moet de conclusie luiden: bitter wei nig. Het ls toch wel erg triest, dat men vlucht, terwijl men numeriek in de meerderheid is en terwijl men in een goede stelling ligt. De Duit sers wisten er wel van te profiteren in het najaar van 1944. Het heeft toen de Canadezen veel mensen ge kost om de Bath- en Zanddijkstel- litagen te veroveren. Ik meen. dat wanneer men soldaten uit die omge ving in mei 1940 de stellingen had laten verdedigen, dus Zeeuwen, de Duitsers zware offers zouden heb ben moeten brengen. Zó had men in geheel Nederland on ze soldaten moeten inzetten in de streek, die ze goed kenden en die ze ook wilden verdedigen. Dat kan men niet altijd van een vreemde ver wachten. Wie verdedigt er niet zijn streek waar hij woont en arbeid ver richt? En dan die adjudant, die zo zenuwachtig was, dat hij bij het verbranden van geheime stukken, het gehele raadhuis van de gemeente Ril- land-Bath in vlammen deed opgaan. Die commandant en zijn adjudant waren toch zeker geen Zeeuwen. J. Soetens Schiekade 35 Rotterdam. LOZEN OP WESTERSCHELDE Naar aanleiding van de tv-uitzen- ding ,Van Gewest tot Gewest' van vorige week donderdagavond, waarin werd getoond hoe Noord-Brabant zijn ongezuiverde afvalstoffen uit de Brabantse Westhoek in de Wester- schelde bij Waarde wil lozen, wil ik hierbij een fel protest laten horen. Dat wij als Zeeuwen worden gecon fronteerd met water- en luchtveront reiniging van eigen industrieën is op zich reeds een moeilijk verteerbare zaak, maar dat wij daarenboven nog eens worden opgeschept met de beer putten van onze buren is de drup pel. die voor mij de emmer doet overlopen. Laten wij allen, ieder op eigen wijze, bij de voormannen van onze politieke partijen bij gs en bij gemeentebesturen fel tegen dit feit Srotesteren. Het gaat om de bewoon- aarheid van ons gewest. Als de Bra bantse drek eenmaal aan het stro men is, is het te laat. Met zijn allen kunnen we toch een vuist maken en Brabant dwingen de afvalstoffen ge zuiverd in de Westerschelde te lozen. C. J. van Damme, Kortgene. Reactie op het stukje .Bergse kunste naars exposeren in Vleeshall te Mid delburg' van donderdag 26 maart jl. Enige vragen daarover. Ia de stich ting Etcetera, nu zij een subsidie van 1000,- van de gemeente Mid delburg heeft gekregen, verplicht om nog meerdere culturele activiteiten te ontplooien dan deze tentoonstellng van 11 Bergen op Zoomse kunste naars in het Vleeshuis te Middel burg. Het ls ons nl opgevallen, dat in de groep van 11 kunstenaars maar 2 mensen in aanmerking zouden moeten komen voor expositiesubsidie met na me Marta en Anion van Meurs. De 9 anderen zien wij goed in staat hun eigen exposities te bekostigen. Graag zouden wij hier een duidelijke uit leg over hebben. Peter Oosterbos, Dick Hageman, Ossendrecht. Naar aanleiding van het artikel .Links Frankrijk blijft verdeeld', in uw blad van 6 april Jongstleden wens ik het volgende onder uw aandacht te brengen. Men hoeft geen geloof te hebben in een revolutie zoals u ln het artikel over de Franse Mao's schrift, om toch een gevoel van afschuw te heb ben, zoals u zich uit over de Dufitse jood Cohn-Beaidat. Waarom Duitse jood, was Duitse re volutionair student niet beter ge weest, of is er ook b(J u nog Iets over gebleven, na 25 Jaar van de bezet ting. Het ls maar een vraag!! Of Bi me gekwetst voel? Ja! L. W. van Witsen Schuitvlotstraat 16 Groede Raad Borsele Met Pasen werd hij van bevriende zijde de gang van zaken tijdens de laatstgehouden raadsvergadering van de nieuwe gemeente Borsele verteld. Dat alle leden van deze nieuwe raad nog niet op het juiste peil zijn ge bracht blijkt uit het verhaal over duidelijk. Voor een aantal is dit niet kwalijk te nemen, zij moeten het nog leren. Dat er ook bij zijn. die het vanwege de vroegere werkkring be ter konden doen. is wel zeker. Ge bleken is echter, dat die juist op kosten van de belastingbetaler elke letter zitten te spellen en op elk voorstel met allerlei pietlutigheden reageren loopt toch wel de spuigaten uit. Hier is het spreekwoord .Ledig heid is des duivels oorkussem', blijk baar van toepassing. Maar aan de ze ledigheid op kosten van het alge meen kan misschien wel wat gedaan worden. Te hopen is het in ieder ge val. P. Visser. Goes. Nu ga ik als oud-voetballer (ben 50 jaar) zelden of nooit bij Zwalu wen kijken, maar toevallig heb ik wel de wedstrijd Zwaluwen - Arae- muiden in VIaardingen gezien, dat was een stevig partijtje, waarbij de stoere Zeeuwen het lijf aan lijf werk niet schuwden. Zo te zeggen manne lijk voetbal. Ik heb toen bepaald niet de indruk gehad, dat hier houthak kers aan het werk waren. Ik hób mij over de wedstrijd Araemuiden- Zwaluwen dan ook laten informeren door een speler van Zwaluwen, die toegaf, dat het van beide zijden een forse partij was, maar houthakkers waren er bepaald niet bij. Moet ik dan van uw sportredacteur, die dit stukje geschreven heeft gaan den ken, dat hier een superchauvinist aan het werk is geweest, want mijns in ziens riekt zijn verslag naar dema gogie. In zijn aanhef heeft hij het over versterkte promotie dat ruw spel :n de hand zou werken. Zelf speelde ik tegen clubs als HW. DCV (Rle- nus Terlouiw), OKV e.d. 2e klas voor oorlogse amateurs en wist je uit er varing welk speltype je toe moest passen, dat verschilde nog wel eens, maar hoewel oa Terüouw er een hout je van kon, ik zou nooit durven be weren. dat hij een houthakker was. Uw redacteur moet zijn stukje nog maar eens goed nalezen over natrap pen e.d. (De Ridder) want dat is .houthakken'. P v. d. Vaart, Vlaardingen. HARD - SELLING IN VLISSINGEN Vrijdagmiddag S april belde een mij onbekende heer aan de deur. Zeer vriendelijk, kende de namen van mijn dochters hoewel niemand van ons hem kende. Of mijn vrouw daarom ging het vooral en ik een half uurtje tijd hadden. Aan de deur kon hij verder niet vertellen waarvoor hij kwam maar In elk geval voor mij gezondheid en economische toestand. Binnengekomen bleek hij te komen voor de Amerikaanse .Rena-ware' pro dukten; stalen pannen, volgens hem zeer bijzonder, zag er ook prima uit. Hij zag kans gedurende een uur zeer indringend te praten en zei uiteinde lijk dat een neutraal Nederlands instituut had vastgesteld dat de set (circa 7-delig) ƒ2300 moest kosten. Maar: geen reclame via televisie, bla den enz., dus goedkoper. Zou me vrouw de set willen hebben voor slechts ƒ1300? Nog steeds vrij veel geld. nietwaar? Na nogmaals zeer overtuigend praten zijnerzijds bleken wjj voor een zeer bijzondere eenma lige aanbieding in aanmerking te ko men. Zou mevrouw de set voor moeder dag. verjaardag of sinterklaas wil len hebben voor 785? Mijn vrouw liet een aarzelend en beschouwend .Tjaaa' horen, waarop hij haar en thousiast feliciteerde met het geno men besluit en zei dat bij deze lage prijs vooruit 250 contant moest worden betaald. Hij gaf mij een koopcontraot, waarin onder andere stond dat er bij annulering geen re- titutne van het voorschot was. Op mijn opmerking dat er nog geen besluit was genomen, dat wij er mis tig over wilden praten en hem even tueel zouden opbellen kregen we ten antwoord dat dit niet ging: op deze eenmalige aanbieding moesten wij di rect ingaan en anders hadden we de kans op deze voordelige aanbieding verspeeld Dit is .hard-selling" in de ergste vorm waartegen .Het Parool', Consumen tengids en .Koning Klant' onder an dere terecht ageren. Nu deze VLissmgse heer met tientaillen adreskaartjes, die hij toon de, zeer waarschijnlijk Vlissingen en directe omgeving onveilig gaat ma ken is een identieke waarschuwing in de PZC misschien van nut, want het zal voor velen zeer moeilijk zijn na zijn verhaal niet het gevoel te heb ben zo'n kans niet te mogen missen. Aan de opleiding van deze heren mankeert niets. Geen deskundige op pannengebied zijnde maak ik me toch sterk voor dik honderd gulden per pain het beste langs normale weg ook te kunnen kopen. L. van Ham Souburg. MOEDERS WILLEN VREDE Op bevrijdingsdag hoopt de actiegroep van .Moeders willen vrede', afdeling Vlissingen, een alternatieve 5 mei- viering te organiseren. De officiële bescheiden zijn nog niet binnen, maar laten hopelijk niet at te lang meer op zich wachten. De opzet van deze actie is. de mensen bewust te maken van het feit, dat de bevolking van vele landen nog steeds onder druk leven, hetzij door een dictoriaal regime, hetzij door het feit, dat de levensstandaard neg niet op dat peil is. dat noodzakelijk is, voor een menselijk bestaan. We zijn van plan om op bovenge noemde dag een marktstand te hou den op de Kleine Markt in Vlissin gen en vandaar allerlei informatie te verstrekken tegen een zeer lage prijs, van verschillende vrijheidsbewegin gen. Deze zullen onder meer zijn: Griekenland Verzetsgroep, Angola Comité, Zeeuws Aluminium Comité en Medisch Comité Vietnam. Verder zal e.r aandacht worden ge schonken aan ,het zich beroepen op de wet gewetensbezwaarden militai re dienst We staan zeer positief tegenover re acties met afbrekende of opbouwen de kritiek. Een ieder, die mee wil werken met deze organisatie kan zich wenden tot: Judy Geldof. Jongkindlaan 8, Vlissingen. Wethouder en wet In het verslag van de raadsvergade ring van Reimerswaal, opgenomen in uw blad van woensdag 8 april jongst leden zag ik tot mijn verwondering, dat door een der wethouders van Rei nierswaal aan de raad medege deeld was. dat wanneer een der kan didaten voor het directeurschap van gemeentewerken, op wachtgeld ge steld zou worden, dit een financieel nadeel voor de gemeente zou beteke nen. Ik mag aannemen, dat deze aange legenheid toch voldoende bestudeerd is door het college en dat daarbij toch wel naar voren zal zijn geko men, dat bij ontslag van een der amb tenaren, ten laste van 's rijks kas wachtgeld wordt toegekend. Dat hieruit ten laste van de ge meente financiële nadelen zouden voortvloeien is krachtens art. 23 van de wet tot gemeentelijke herindeling van Zuid-Beveland. met juist en het komt mij voor, afgaande op het kran- tebericht en aannemende dat het ver handelde juist is weergegeven, dat hier aan de raad een onjuiste voor lichting is verstrekt. W. Brouwer. Nieulandestraat 35. Krabbendijke. ADVERTENTIE Wat heb j'e aan een dure automobiel als de dealer voor zijn vak niet even vak-kundig is als de constructeur? Wat heb je aan een dure auto als uit de outillage van de dealer niet hetzelfde streven naar perfektie spreekt, als waarmee ook elk detail van de auto wordt vervaardigd en gemonteerd? Wat heb je aan een dure auto als de kwaliteit en de kwantiteit van de dealers niet bijdraagt tot dat gevoel van weergaloze veiligheid? Wat heb je aan een dure automobiel N.V. GARAGE Goes, Couwervestraat 51, tel. 01100-61 00 GARAGE Middelburg, St Janstraat 20-22, tel 01180-5251 (ADVERTENTIE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9