Ingrijpende reorganisatie Wijkverpleging Middelburg Herindeling Tholen in tweede kamer 4 TWEE TEAMS VIER WIJKEN Vergadering van diocesane- muziekbond Subsidievoorstel voor kunstmarkt RAIFFEISENBANK .MIDDELBURG' ZAG OMZET VERDER STIJGEN TERNEUZENSE HENGELAARS GAAN JUBILEUM VIEREN OPENING VAN BEJAARDENHUIS IN YERSEKE HOTELPLANNEN IN DOMBURG BURGEMEESTER WOLTERS OPENDE VIERDE ZEEUWSE JAARBEURS yROUWELlJK HANDWERKENIN STATENZAAL ,DE L0FSTEM' OP DE PLAAT D'66 TERNEUZEN IN ACTIE TEGEN INPOLDEREN M0SSELBANKEN PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 14 APRIL 1975 Oranje-Groene Kruis ging akkoord: MIDDELBURG De medische organisatie van Middelburg zal, naar het zich laat aanzien, met ingang van 1 mei een ingrijpende verandering ondergaan. Uit geza menlijke besprekingen tussen de drie kruisverenigingen, de Middel- ROOSENDAAL -.Het is betreurens waardig dat van de kant van de pro vinciale overheid geen flauw benul aan wezig is van wat leeft in de boeiende wereld van de amateuristische blaasmu ziek. Daar is nooit een studie van ge maakt.' Dat zei burgemeester F. Twaalfhoven van Nieuw-Vossemeer terdagmlddag tijdens de algemene le denvergadering van r-k diocesane mu- ziekbond in Roosendaal naar aanleiding van het verzoek om subsidie, dat de Bre dase en de Bossche bond gezamenlijk hebben ingediend bij de staten van Noord-Brabant. Het gaat om een bijdra ge in de kosten van concoursen en be stuurswerkzaamheden. Voorzitter Twaalfhoven wees erop, dat men deze zaak tot dusver geheel heeft overgelaten aan lokale overheden en de gemeenschappen. Hij wees ook op nood zakelijke bijdragen voor de kosten in de leerlingenopleidingen. Er werd tijdens deze vergadering ook over de vaststelling van een aantal con coursen gesproken, onder meer op 14 ju ni en een drumbandconcours op 7 mei. Op het verzoek van Lamswaarde. dat in het kader van haar 75-jarig bestaan een concours houdt op 25 oktober ver zekerde de heer Twaalfhoven, dat men wel voldoende belangstelling zal heb ben van Brabantse zijde. Tijdens de rondvraag werd er nog op gewezen, dat het verplichte werk voor de afdeling superieur bij diverse korp sen slecht ligt. Voorzitter Twaalfhoven deelde de bezwaren en zal ze ter sprake brengen op de eerstvolgende vergade ring van de gezamenlijke federaties. EXAMEN verpleegster, met A- plus kraamaantekening slaagde in het Diakonessenhuis te Utrecht mejuffrouw t «uKapelle bij Aan de universiteit van Amsterdam slaagde voor het kandidaatsexamen de heer M. D. Smallegange uit Wolphaarts- dijk. burgse huisartsen en maatschap pelijke werkers is een plan gebo ren dat voorziet in een nauwe sa menwerking in het wijkwerk tus sen bovengenoemde groepen; een plan dat nu alleen nog het fiat be hoeft van het Groene Kruis en van het Wit-Gele Kruis. Het Oran je-Groene Kruis ging in de verga dering van maandagavond, gehou den in hotel De Burg te Middel burg, reeds met de reorganisatie akkoord. In het kort komt het plan, dat op 1 mei gerealiseerd zou worden hierop neer: de gezamenlijke Middelburgse huisart sen. wijkverpleegsters (acht in totaaJ, alle kruisverenigingen inbegrepen) en de maatschappelijke werk(st)ers zijn in twee groepen gesplitst, zodat twee teams ontstonden met in elk ongeveer vijf art sen, vier wijkverpleegsters en een maat schappelijk werk(st)er. die regelmatig bijeen komen om te spreken over meenschappelgke patiënten. Voor de wijkverpleging is Middelburg in vier wijken verdeeld, met in elke wijlt twee verpleegsters, één van het ene me dische team en één van het andere. Elke arts, die overigens zelf wel geheel Mid delburg als werkgebied houdt, heeft in het plan maar met vier wijkverpleeg sters te maken, die zich op hun beurt. collega-wijkverpleegster houdt zich an derzijds weer bezig met de rest van de patiënten van de wijk, die weer een dokter uit het andere team als huisarts hebben. Zo hebben twee mec-ische teams over geheel Middelburg hun eigen pa tiëntenkring. waar zij zich met dubbele ijver aan kunnen wijden. Met het plan zal worden voorzien in een behoefte aan samenwerking, die zich steeds meer deed voelen. Met de verwe zenlijking, overigens nog geen feit, is een nauwer en persoonlijker contact mo gelijk geworden, zowel binnen het medi sche team over de patiënten zelf, all op basis van gedeelde verantwoordelijk heid en wederzijdse consultatie, aldus het plan, zoals het ter sprake kwam tij dens de vergadering van het Oranje- Groene Kruis. Overigens blijft men bij het Oranje- Groene Kruis, ondanks de samenwerking met de andlere kruisverenigingen, aan de andere kant toch ook het behoud van de eigen kleur op prijs stejlen. Speciaal voor ledenwerving voor de eigen vereni ging wil men propagandisten aantrek ken. Uit het jaarverslag bleek een da lend ledental. MIDDELBURG In de raadsvergade ring van maandag zullen b en w do raad voorstellen om de Stichting Kunst markt Visch markt een gemeentelijk ga rantiesubsidie tot maximaal vijfhonderd gulden te verlenen in het door deze stichting over 1970 geraamde exploi tatietekort. B en w willen de garantie subsidie verlenen omdat deze kunst markt. zo stellen zij. in een behoefte oorziet en als een toeristische trek- ileister kan worden gezien. In dit ver- iand merken zij nog op. dat de folklo ristische markt vorig jaar 55.000 bezoe kers trok. Zeeuwse afdeling plattelandsvrouwen houdt voorjaars vergadering in Goes GOES De Zeeuwse afdeling van de Nederlandse bond van plattelandsvrou wen houdt donderdag 23 april de pro vinciale voorjaarsvergadering. In de morgenvergadering wordt het huishou delijk gedeelte van de agenda afgewis seld met een voordracht door mevrouw R. M, Sa nderse-Jacobs uit Axel en in de middagvergadering zingt mevrouw Cobie Schreyer eigentijdse liederen. De vergadering wordt gehouden in JDe Prins van Oranje' In Goes en men be gint om half elf. Dubbel afscheid Activiteiten verder uitgebreid sten voor de bank kregen beide schei dende functionarissen een cheque aan geboden. Namens de Coöp. Centrale Raiffeisen- bank te Utrecht sprak de heer A. Oud- kerk woorden van dank voor de bereid heid om naast de normale. IM3DDELBURG De goed bezochte le denvergadering van de Coöp. Raiffeisen- bank .Middelburg', welke dezer dagen werd gehouden, stond voor de laatste keer onder leiding van de heer A. VV. Zandee. Uit zijn openingswoord bleek, dat het balanstotaal en omzet stegen tot respectievelijk 2H57.220.73 (Vorig jaar 18.698.046,81) en 196.790.000 (vorig jaar 157.045.000). Het aantal verwerkte dagboekposten vermeerderde met 52.534 tot 208^04. Achter de 18e ütt rondvraag kwam de wenselijk- eeuwse gevel van het op 3 apni 1969 voren om meer samenwerking. YERSEKE Het het dagelijkse leven ook de zorgen van 1 de bank voor hun rekening te nemen. Hij bood de heren Zandee en Koole leder een legpenning met inscriptie aan. De heer Zandee dankte voor ce goedé woorden en geschenken en gaf een te rugblik op het verleden, waarin vooral' de groei van de bank werd betrokken.' Ook de heer Koole zegde dank voor de' 1 goede woorden. Uit d. Jaarvergadering ONI Regenboogforel in Otheense kreek TERNEUZEN De jaarvergadering van de hengelvereniging ontspanning na inspanning, zaterdagavond gehouden, was zieer druk bezocht. De bovenzaal van La belle vue was bijna geheel be zet. De voorzitter, de heer C. J. van den Broek e, kon mededelen, dat ONI ongeveer 700 leden telt. Wat betreft het viswater deed hij de verheugende mededeling dat men thans ook de be schikking heeft gekregen over de Spui- kreek (gelegen tussen Spui en Schapen bout). ONI-leden kunnen nu terecht op de Otheense Kreak, het Gat van Pinte, de Grote Dulfert, de Spudkreek en de Uitwatering van de organisatie voor ven-betering van de visstand is bericht ontvangen, dat nog in de eerste helft van mei 500 kilogram regenboogforel op de Otheense Ki-eak zal worden uit gezet. Hij verzocht de leden dringend nimmer meer dan drie van deze vissen te behouden en de meerdere die gevan gen zullen worden, tenzij in 't water te deponeren. Aangaande de vegetatie van het viswater kon de heer Van den Broe- ke mededelen, dat men daarvan momen teel geen overlast heeft. Indien het ech ter noodzakelijk zal worden daarin ver betering te brengen, zal met medewer king van de daarbij betrokken instan tie een zogenaamde veegboot worden in geschakeld. De heer Van den Broeke maakte ook het programma bekend van de op dinsdag 12 juni, in verband met het 25-jarig bestaan van ONI te hou den feestelijkheden. Des morgens zal van 9 tot 12 uur op de Uitwatering een jubileumwedstrijd worden gehouden. Des middags houdt het bestuur een recep tie in het clublokaal La belle vue. Des avonds wordt de leden een cabaretuit voering aangeboden in het Zuidlandthea- ter. Met nadruk wees de heer Van den Broeke erop, dat, in verband met de be perkte plaatsruimte in het theater, slechts die leden zullen worden toege laten, die zich tevoren hebben opgege ven. de secretaris, de over 1969 reeds tijdens de najaarsvergadering waren medegedeeld. De bestuursverkiezing had tot uitslag dat de aftredenden, de heren C. van der Muren (2e voorzitter), Th. de Bakker russe werden herkozen. Het jaarverslag (secretaris), W. de Cuyper en K. Flo- russe worden herkozen. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer P. van den Berge, toonde aan dat men over 1969 een batig saldo heeft kunnen boe ken van bijna 4200 gulden. In de be groting voor 1970 waren de inkomsten geraamd op 8626 gulden en de uitga ven op 12.000 gulden (waaronder 5000 gulden v-oor de feestviering). De contri butie werd vastgesteld op 12 gulden voor senioren, 7 gulden voor jeugdleden en 8 gulden voor damesleden per jaar. Overwogen zal woi-den on in 1971 een verminderde contributie in te voeren voor boven 65-jarigen. Heel wat gehar rewar ontstond er bij de vaststelling van, de puntentelling bij de concoursen. Er wei-den legio voorstellen ingediend. Ten- sLotte kwam men toch tot een vergelijk. Ter sprake kwam ook de aanleg van een afvoerieiding van vuil watea- van West- Brabant naar de Westerschelde. Aange drongen werd deze kwestie bij de Wes- terscheldefederatie ter sprake te bren gen. Men voorzag dat dit niet alleen een gevaar voor de recreatie zal ople veren, maar ook fnuikend zal rijn voor de visstand op deze rivier. Lezers schrijven Oproep aan de raad der gemeente Dom burg. Ondergetekende, kennis nemend van het feit dat in uw vergadering van 14 april een uitspraak zal worden ge raagd op het verzoek tot goedkeuring -an de bekende bouwplannen van de NV Hotelmaatschappij Domburg, plan nen die strijden met het vigerend be stemmingsplan, doet een dringend be roep op uw raad aan die plannen geen medewerking te verlenen. De meeste Walcherse- dorpskernen zijn thans in meer of minder belangrijke mate aangetast omdat commerciële overwegingen voorrang hadden boven de gaafheid en de schoonheid van de harmonisch gegroeide nederzettingen. Na de oorlog had Domburg een der beste en meest gave herbouwde kernen. Daar aan is door de motelbouw in die kem reeds ernstige schade berokkend. Het is onjuist de moderne hotel- mentenverblijven, die van andere orde en schaal zijn dan de dorpsbebouwingen bezitten (of be zaten), in of tegen de kernen te willen drukken. Ze dienen een eigen leven te leiden op behoorlijke afstanden daar vandaan zodat de een de ander niet stuk maakt. Wij dienen ter zake wat meer moed op te brengen, wil er nog iets gered worden. Maar dan moet dat wel snel gebeuren, want de verwoesting is ver gevorderd. De niets ontziende .vooruitgang" zal van Walcheren niet veel overlaten als ze haar gang kan blijven gaan. Dat er met laagbouw uitstekende re sultaten te bereiken zijn. tonen ons buitenlandse voorbeelden als de in ont wikkeling zijnde toeristische centra langs de Tunesische kust en de zuid kust van Tenerife (Canarische eilan den). Zij weten hun kustlijn wel te be schermen Daar mag niet hoger gebouwd worden dan 2 lagen. Uw raad zou kun nen overwegen vooral by het laatste te gaan kijken hoe voortreffelijke creatief, het oog verrukkend werk is gemaakt, om terug te komen met de zekerheid dat het geen enkele zin meer heeft u wolkenkrabbers als onontkoombaar te gen uw kern aan te laten praten. Uw raad sterkte toewensend verblijft met hoogachting, ir. A. Rothuizen - b.i. Middelburg, 13 april 1970. Primeur: eerste vouw-bromfiets MIDDELBURG Middelburgs burgemeester drs P. A. Wolters. beeft maandagmiddag op het Hof van Tange te Middelburg officieel ie vierde Zeeuwse jaarbeurs geo pend. Dat gebeurde in aanwezig heid ten stadhuize van het voltal lig collega van b en w, dat de werk zaamheden ten stadhuize even had onderbroken, enkele leden van de Middelburgse gemeenteraad en vele andere genodigden, al dan niet vergezeld van hun echtgenote. Het dochtertje van de heer J. Male- steijn, de organisator van de beurs, bood de echtgenote van de burge meester bloemen aan. De burgemeester schetste in een kort openingstoespraakje de ontwikkeling van het beurswezen in Nederland en noemde de beurs een ontmoetingspunt waar koper en verkoper; fabrikant, de taillist en consument elkaar treffen. Wat het beurswezen betreft zag de burgemeester een ontwikkeling naar spe cialisatie en een toespitsing op de regio. Het feit dat die Zeeuwse jaarbeurs in Middelburg werd gehouden, onder kan vorden. werk goed opgevangen De heer L. Riemersma, direeteur der bank gaf een toelichting op het jaar verslag. De algemene ledenvergadering is bij de coöperatieve bank het hoogste gezagscoüege. Er is dus inspraak, eeni democratische inslag met beslissende zeggenschap voor de leden, aldus de di recteur. De aanwas van de toevertrouw de middelen was gunstig in het verslag Ïiar. Inclusief de rente werden aan de ank aan spaargelden en rekening- courantgelden ruim 19.880.000 toever trouwd. Ten opzichte van vorig jaar be tekent dit een toename met 2.S50.000. Dank rij die stijging konden hypothe ken, voorschotten en kredieten "worden verstrekt. In totaal stegen de uitzettin gen tot ruim 13 miljoen, dat is een stijging met 18 procent ten opzichte van het vorig jaar. De kredietverlening aan particulieren neemt daarbij een belang rijke plaats in en voorts kunnen ook niet-agrarische bedrijven bij de bank terecht. De baten stegen met 255.591,82 tot 1.193.681.22 (vorig jaar 938.089,40) en de lasten met 255.259.13 tot 1.163.170,09 (vong jaar 907.910,96), zodat het resultaat gunstig is en 30.511,13 (vorig jaar ƒ30.178.44) be draagt. Het winstsaldo zal aan de re serve worden toegevoegd waardoor dit stijgt tot 557.902,08. De bank aldus de directeur, is een dienstverlenend be drijf. dat evenals alle bedrijven tegen woordig rekening dient te houden met steeds stijgende lasten. Door schaalver groting, waaronder ook te verstaan uit breiding en verdieping van het diensten assortiment probeert men de kosten te drukken. In het verslagjaar werden op- der andere de openingsuren uitgebrdid, terwijl thans het dienstenpakket is uit gebreid met reisbemiddeling. Zo mogelijk fusie, tussen de beide cen trale landbouwkredietinstellingen te Utrecht en Eindhoven. De verwachting werd uitgesproken, dat dit een kosten besparende factor zou zijn. huis .Vrederust' in Yerseke wordt vrij dagmiddag 24 april officieel geopend. Dat gebeurt om 2 uur. Burgemeester C. Pijl Hogeweg van Reimerswaal ver richt de officiële handeling. en zelfs voor Zuidwest Nederland. De burgemeester wenste de orgalnisa.tor. de heer Malesteijn toe, dat de volgende jaarbeurs nog groter en fraaier zou zijn en een nog iets aantrekkelijker toe gang zou hebben. Als Nederlandse primeur voor de Zeeuw se beurs onthulde de heer Malesteijn bejaardente-het feit. dat op de tentoonstelling de De openingstijden z\jn van half twee tot half zes 's middags en van zeven tot elf uur 's avonds. De beurs duurt tot en met zaterdag. eerste opvouwbare bromfiets te was. De jaarbeurs verwacht ongeveer 15.000 bezoekers. Er zjjn 50 stand houders, verdeeld over een totaal vloer oppervlak van 3000 vierkante motor. Afscheid Na bespreking van de jaarstukken werd overgegaan tot bestuursverkiezing. Af tredend en niet herkiesbaar waren de heren A. W. Zandee (bestuurslid) en de heer J. Koole Dzn (lid van de raad! van toezicht). In het bestuur werd gekozen ir H. Vis ser en als lid van de raad van toe zicht de heer R. Meycring. De heer J. Davidse werd herkozen als lid van bestuur. De heer J. Davidse, vice-voorritter, sprak namens bestuur en raad van toe zicht woorden van dank aan het adres; van de heren A. W. Zandee en J. Koole.! De heer Zandee was 22 jaar secreta-i ris van de raad van toezicht en 11 jaar! voorzitter van het bestuur. De heer Koo- le is 31 jaar voorzitter van de raad vanj toezicht ge-.veest, AJa waardering voor de grote verdienri MIDDELBURG In de voorhal van statenzaal te Middelbary wordt woensdag weer de jaar lijkse tentoonstelling gehouden van de Vrouwelijke Handwerken', in de lijn van 'n traditie, cBe ouder is don 130 jaar. De opbrengst van de tentoonstellingkomt ten goe de aan verschalende kerkelijke- en sociale instellingen. De openingstijden zijn: 's vu/r- tot - - verkopen en rxposeren voorwerpen op lange ta lels uitgestald. Daarbij is hand werk, maar ook veel door win kels kant-en-klaar geleverd ma teriaal Zo zijn er een grote voorraad ba by-goed, allerlei geborduurde kus sens, tafelkleden, theebladen, ke ramiek en glasvierk om maar wat te noemen. De hoofdprijs bestaat uit. een zilveren theeblad, de tweede prijs is een fraaie koffer. Verder worden onder andere en- kele fraaie linnen tafelkleden en de beauty-case verloot. Op de foto vier dames bezig met de voorbereidingen voor de tentoon stelling. Foto PZG) ARNBMUTDEN De producer Simon de Koker van de platenmaatschappij .Bazart' uit Amsterdam heeft maandag avond onverwachts op een repeti tie van de zangvereniging Lofstem' te Arnemuiden twee langspeelplaten van het koor aangeboden aan de diri gent, de heer Joh. Slinger uit Middel burg. De opnamen één lar van het kinaerkoor onder de titc nu met zang', en één van het gemengd koor getiteld ,U bidt ik aan' zijn reeds in juni van het vorig jaar op ver zoek van de platenmaatschaippjj maakt. De geestelijke zang op eL. plaat staan dertien liederen wordt begeleid door orgelspel van de heer Meulmeester uit Arnemulden. De in 1959 opgerichte zangvereniging, die momen teel in totaal ruim 160 leden telt, heeft enkele jaren geleden een EP laten op nemen. waarvan het resultaat overigens was tegengevallen, aldus dirigent Slin ger. De opbrengst kwam destijds ten bate van de zending. Deze twee lanj spelers echter ze zijn al enige tij' in de handel worden zuiver uit com mercieel oogpunt uitgegeven. Het be stuur van de vereniging heeft het aan bod van opnamen na veel wikken en we gen vorig jaar aangenomen. De heer Slin ger: ,Ik kan er nog niet zoveel van zeg gen, maar ik denk da.t vooral de plaat van het kinderkoor wel zal lopen. De opnamen klinken erg fijn in ieder ge val'. TERNEUZEN D'66 Ter zen maandagavond opge richt gaat een handteke ningenactie voeren tegen het inpolderen van de Mosselban- ken ten behoeve van Dow Chemical. Tijdens de oprich tingsbijeenkomst in restau rant .Vijverhof' werd met al gemene stemmen een motie aangenomen waarin inpolde ring van de Savoyaardsplaat Hoge en Lage Springer wordt afgekeurd in verband met de natuurhistorische waarde van dit gebied, dat onder meer dient als fourageplaats voor vele honderdduizenden trekvogels. D '66 wil het inpolderen met alle mogelijke wettelijke middelen be strijden. Het bezwaarschrift met handtekeningen tegen de plannen gaat naar provinciale staten en gemeentebestuur van Terneuzen. D '66 stelt in de motie als vesti gingsplaatsen voor industrie voor: de kanaalzone (schone industrie) en het gebied rond Ossenlsse (zwa re en chemische industrie). De afdeling Terneuzen, ontstaan door de noodzaak tot splitsing van de vroegere afdeling Zeeuwsch- Vlaamderen van D '66, kreeg als bestuur de heer A. Janszen, voor zitter; T. v. d. Hul-Houwlnk, se cretaresse en J. P. Jansen, pen ningmeester. Op de bijeenkomst legde de heer S. Vlieger, raadslid voor D '66 in Terneuzen, ook ver antwoording af voor het beleid. Op de bijeenkomst gaf de heer Ot- tens van de vogelwacht Zeeuwsch- Vlaanderen een uiteenzetting over het belang van de zogenaamde .mosselbanken' als natuurgebied. Door een eventuele inpoldering zouden honderdduizenden vogels waaronder vele zeldzame soor ten verdwijnen. Heden is onverwachts van ons heengegaan Id het Juliana ziekenhuis te Terneuzen, onze in nig geliefde zoon, broer, kleinzoon, neef en achterneef, P1ETER LOURENS PAULUSSE op de jeugdige leeftijd van 19 jaar. Oost-Souburg: P. J. Paulusse E. J. Paulusse-Orlee Lia en Marco Terneuzen: P. Paulusse M. J. Paulusse-Verheljke Abbekerk: L. S. J. Ortelee C. L. Ortelee-Witte Familie Paulusse Familie Ortelee Oost-Souburg, 13 april 1970. Prins Bernhardstraat 6. Condoleantieadres Terneuzen, Klaassenstraat 10. De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 16 april a s. om 14.15 uur op de Zuiderbegraaf plaats te Terneuzen, vanaf de aula van ,Bach- ten Dieke', ingang Ferdinand Bolstraat. In de hope des eeuwigen levens is heden van ons heengegaan, mijn lieve man, onze lievf vader, behuwd-, groot- en overgrootvader FRANCOIS LAVOOIJ in de ouderdom van 77 jaar. Vllsslngen: W. Lavooij-Kriekaard Middelburg: P. S. Franse-Lavooij D. J. Franse Rotterdam: B. Lavooij P. Lavooij-Kole Vlissingen: S. Lavooij Klein- en achterkleinkinderen De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis Bethesda. Bezoekuren van 14.30-15.30 uur en van 19.00-19.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden donder dag 16 april om 11.15 uur in het jeugdgebouw van de gereformeerde kerk (Dr Ottestraat), waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de algemene begraafplaats, om 12.15 uur. Geen bloemen In het geloof met Christus te zullen verrijzen is op de Zondag van de Goede Herder van ons heengegaan gesterkt door het Sacrament van de Zieken, op de leeftijd van 79 Jaar REINT MARINES ALBERTUS MOE VEEN VAN DIJKUM, geboren te Amsterdam 22 oktober 1890, priester gewijd 15 augustus 1915, rustend deken van Middelburg, oud-pastoor van Goes. Namens de familie: P. J. N. M. Piep, ex. test. Goes. 12 april 1970. Kloetingseweg 5L Voor de overledene zal op woensdag 15 april om 19.00 uur een eucharistieviering plaats hebben in de parochiekerk. De uitvaartdienst zal plaatshebben op donder dag 16 april a.s. om 11.00 uur in de parochie kerk van de Heilige Maria Magdalena te Goes, waarna de begrafenis op het r-k kerkhof al daar. De overledene ligt opgebaard ln het St-Joanna ziekenhuis, kamer 9. Bezoektijden van 15.00 tot 16.00 uur. Hiermede vervullen wij de droeve plicht, ken nis te geven van het plotseling overlijden van onze lieve en zorgzame vader en opa ADRLAAN SCHRIJVER weduwnaar van Anna M. de Kok, ln de ouderdom van 80 jaar. Goes: M. Gelok-Schrijver P. Gelok Elly Goes: F. Driessens-Schrijver R. Driessens Ronald Goes, 12 april 1970, Willem Barentszstraat 27. De overledene ligt opgebaard In de rouwka mer van het ziekenhuis .Bergzicht'. Gelegen heid tot bezoek van 11-12 en van 2-3 uur. De begrafenis vindt plaats op woensdag 15 april 1970 om 1 uur, op de algemene begraaf plaats te Goes. Liever geen bezoek aan huis Heden overleed, tot onze grote droefheid, onze geliefde broer en zwager ADRIAAN SCHRIJVER op de leeftijd van 80 jaar. J. W. Schrijver J. J. Scbrijvor-Sampon M. Schryver-Franke J. W. v. d. Weert-Schryver M. M. v. d. Weele-Schryver Goes, 32 april 1970. Hiermede ven-uilen wy de droevige plicht kennis te geven van het zeer onverwachts overlijden van ome in. nig geliefde moeder, behuwd- en grootmoe! der ADRIAN A VAN SABBEN' weduwe van J. J. v. d. Voordo in de ouderdom vai 80 jaar. De familie, Wolphaartsdyk: J. N. v. d. Voorde Den Haag: N. J. v. d. Voorde W. C. v. d. Voorde van Gaaien en kinderen Kloetinge: L, J. de Vos- v. d. Voorde A. J. de Vos en kinderen Wolphaartsdyk, 13 april 1970. Veerweg 30. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 15 apnl 1970 des namiddags 2 uur, vanaf ver enigingsgebouw ,Dt Brug'. Na een kortstondige ziekte is nog onver wacht van ons heen gegaan onze lieve, zorgzame moeder, be- huwd-, groot- en over grootmoeder ELISABETH HAGEMAN weduwe van K, Wlelemaker in de ouderdom van bijna 81 jaar. Vlissingen: C. P. M. Contant- Wielemaker Middelburg: C. Wielemaker H. Krijger J. D. Corthals- Wielemaker L. F. J. Corthals H. Wielemaker- Lammera J. J. de Graaf- Wielemaker J. P. H. de Graaf K. Wielemaker T. Schaap E. Beekman- Wielemaker P. W. E. Beekman Klein- en achter kleinkinderen Middelburg, 13 april 1970. Westerschelde- straat 95. De overledene is op gebaard in de 1 kamer van het Gast huis. Bezoekuren van 10.00-11.00 uur en van 18.00-19.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben don derdag 16 april a.s. om 13.30 uur op de algemene begraaf- plaats. Vertrek van huis om 13.15 uur. Na afloop gelegen heid tot condoleren in de aula op de be graafplaats. Slot van pagina 1 november 1967 het wetsontwerp in zake de Thoolse herindeling in en hij volgde daarbij het ééngemcenten- plan van gs: hij toonde zich een prin cipieel tegenstander van een herinde ling in fasen en vond het driege- meêntenplan verwerpelijk, omdat de belangen van de kernen da.n zouden domineren, terwijl het naar zijn me ning primair gaat om de belangen behartiging van het eiland Tholen als geheel. De kamerbehandeling van de Thool- se herindeling is vertraagd door een nota van de kamerleden Van Beek, Bode en Schakel over de gevolgen 1 de schaalvergroting Ln het ge Onderwi j zersbond bespreekt onrust MIDDELBURG De algemene bond van onderwijzend personeel belegt in een 11 tal plaatsen in ons land bijeen komsten met als onderwerp: ,Het con- pres en de onrust". Het ligt daarbij in le bedoeling een uiteenzetting te geven ver de wijze waarop het congres het hoogste gezag in de bond, functioneert. In Middelburg wordt deze bijeenkomst ;ehouden op 24 april in café-restaurant iulsse aanvang half acht. de lokale democratie. Dit stuk bfr pleitte de vorming van .dorpsraden' met gekozen vertegenwoordigers be hartiging voor een aantal zaken op lokaal gebied. Voor die suggestie bleek tijdens een hoorzitting van de Thoolse raden niet zoveel be langstelling te bestaan: twee van de zeven raden stelden er zich positief tegenover. Recenteiyk na de be handeling van de nota bestuurlijke organisatie in de tweede kamer heeft minister Beer rink de kamer geschreven, dat hij met betrekking tot deze materie in het wetsont werp een bepaling heeft laten opne men, die erop neerkomt, dat de raad van de nieuwe gemeente Tho len gs binnen een jaar gemotiveerd zal laten weten of en zo ja hoe men aan deze .lokale democratie' uitvoe ring heeft gegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4