St-Laurens opende nieuw wijkcentrum EriGENDAsa Burgemeester van Goes geïnstalleerd Dr Prins in Goes: organisatie van bestuur verouderd OOK OPENING SPEELTUIN CREMATIE VAN CHR. J. MAZURE verroest..! DRIE INBRAKEN IN KAMPERLAND BRACHTEN IN TOTAAL 1135,- OP WALCHEREN Gesprek Westkapelle: 10 pet meer toeristen MAANDAG 13 APRIL 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 BURGEMEESTER WOLTERS DRUKTE OP KNOP SINT-LAURENS ,Het is het gemeentebestuur van Middelburg ernst om in de gehele gemeente, dus niet alleen in het centrum maar ook in de kleinere kernen en wijken de voor de bewoners nood zakelijke voorzieningen te schep pen. Het bewijs van die ernst is vandaag toch wel geleverd'. Dat zei zaterdagmiddag burgemeester drs P. Wolters, kort nadat hij het geheel verniewde wijkcentrum van Sint-Laurcns officieel had geopend. De heer Wolters verrichtte die opening door in de groto zaal van het wjjkgebouw op een knop to drukken. Prompt daarop schoof het gor dijn van het toneeltje open en werden schilden met daarop de namen van de vaste gebruikers', de school, verenigin gen en instellingen, zichtbaar. De op het toneel opgestelde judoband accentueerde onmiddellijk daarop een daverend nummer dit feestelijke mo ment. De druk op de knop was het hoogtepunt van een feestdag ln Sint-Laurens, dio van 's morgens tot in de late avonduren duurde. Voor de jeugd van Sint-Laurens op wie trouwens een belangrijk deel van de door een speciaal gevormde commissie op touw gezette festiviteiten waren ge richt, was het zaterdag een dubbele feestdag. De burgemeester had namelijk nog maar nauwelijks het wijkcentrum voor geopend verklaard of hij begaf zich. gevolgd door de vele genodigden, naar de naast het gebouw gelegen speeltuin, geheel nieuw aangelegd door inwoners van Sint-Laurens, en verrichtte ook hier de officiële opening. Beide handelingen waren tegelijkertijd de eerste officiële openingen, die de begin dit jaar benoemde burgemeester Wolters in zijn nieuwe gemeente verrichtte. In een korte toespraak in de zaal van het'wjjkgebouw, had de heer Wolters er eerder aan herinnerd, dat de ge meenteraad na de Walcherse herinde ling in 1966, waarin onder meer Mid delburg en Sint-Laurens werden sa mengevoegd, al spoedig besloot om het economisch technologisch insti tuut in Zeeland opdracht te geven om na te gaan wat er in de verschil lende delen van de nieuw gevormde gemeente aanwezig was en welke nieuwe voorzieningen nodig waren. Voor Sint-Laurens bleek er daarbij nogal wat op het terrein van sport en spel te mankeren. Vertegenwoordigers van de wijkvereni- ging, het onderwijs en het gemeentebe stuur bekeken de mogelijkheden, waar na werd besloten de'dienst van ge meentewerken stelde daarvoor een plan op om het bestaande verenigingsge bouw te verbouwen en nieuw in te rich ten. Burgemeester Wolters wees er in dit verband speciaal op, dat dank zij de verbouwing, de zaal ook geschikt is ge maakt voor gymnastiek en andere sport beoefening. Om de ruimte zoveel moge lijk te kunnen benutten, is daarvoor net podium .opklapbaar" gemaakt. MAANDAG 13 APRIL 1970 BURGH Hotel Bakker: bijeenkomst Rode Kruis. GOES Korenbeurs, 19.30 uur: ver gadering museum voor Noord- en Zuid- Beveland. MIDDELBURG Hof van Tange, 16 uur: opening Zeeuwse jaarbeurs. 19-23 uur: opensleliing Zeeuwse jaarbeurs voor publiek. Gasthuis. 19.45-20.45 uur: uitzending radio Walcheren. Molenwater, 9-17 uur: miniatuur Wal cheren. BERGEN OP ZOOM Galerie Etcete ra' tentoonstelling .Dimensie 4'. HULST —Boekhandel Van Geyt, 9-12 en 13-18 uur: tentoonstelling werken George Degenhart en Jan Haas. Stadhuis, morgenuren: tentoonstelling werken Ben Bonte. MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland Sint-Pieterstraat 38 9.30-12.30 en 13.30 - 17.30 uur: tentoonstelling .Bladzijden uit Veere's verleden'. Wensen BERGEN OI» ZOOM Roxy, 20 uur: Ben Hur, alle leeftijden. GOES Grand, 20 uur: de man met ül-y, !>:ispooi ten,14jaar. MIDDELBURG City, 20 uur: Battle of Britain, 14 jaar. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Bezete ten-het gat in de muur' 18 jaar. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Dé man met de vijf paspoorten, 14 jaar. De heer Wolters bracht ook nog het nieu we wijkcentrum in Zuid ter sprake. Of schoon hier sprake was van grote ver schillen, het aantal nwoners van Zuid zal eerlang tot 20.000 toenemen, in Sint- Laurens wellicht tot 2000, de bouw var het centrum in Middelburg-Zuid vergde een investering van 470.000 gulden, ter wijl voor Sint-Laurens ,3lecr.ts' 75.000 gulden op tafel moest komen, zag de bur gemeester hier toch ook duidelijk paralel- fen. De belangrijkste daarvan waren, naar zijn mening enerzijds het ontwik kelen van wat hij noemde het samen levingsverband in de kernen en wijken en anderzijds het streven naar een ver dere integratie van de gemeenschappen met de stad als geheel. Alvorens het wijkgebouw namens de stichting maatschappelijke opbouw Middelburg, die tot zaterdag namens de gemeente het beheer voerde, over te aragen aan de beheerscommissie, had de heer Wolters er ook no«r op gewezen, dat het gemeentebestuur zich er goed van bewust was. dat er onder de inwoners van Sint-Laurens nog andere wensen leefden. .Daarbij zijn gerechtvaardigde wensen, maar ook wensen die moeilijk te vervullen zijn', aldus de heer Wolters, die in dit verband een gesprek, op korte termijn', aankondigde tussen bu— meester en wethouders en het stuur van de wijkverenïging. Ook de heer L. Jansens, die als voorzitter van de beheerscommissie vervolgens het gebouw .overnam', herinnerde aan dit komende gesprek. ,\Vy hopen dat het ge meentebestuur een open oog zal blijven hebben voor deze wijk. Juist nu zich ve len zorgen maken over de uitbreiding •an Sint-Laurens en het zo noodzakelijke .•oorzieningenpakket tot een minimum is beperkt, doe ik een dringend beroep op het college van b en w om medewerking te verlenen bij de uitbreiding daarvan. De heer Jansens was eerder eveneens in gegaan op de voorgeschiedenis van de Lotstandkoming van het vernieuwde wijk centrum. Hij stelde daarbij, dat via de stichting maatschappeijke opbouw Mid delburg, aan de beheerscommissie, wijk- vereniging, basisonderwijs, bij het op stellen van de verbouwingsplannen in derdaad inspraak was verleend. De heer Jansens, die met voldoening vaststelde, dat het centrum een trefpunt was ge worden voor het veren igings- en club- leven in Sint-Laurens, hij noemde in dit verband de bejaarden, de jeugd, de gym nastiekvereniging, de zangvereniging, de wijkvereniging, de crèche enz., deelde voorts mee, dat het de beheerscommissie is gelukt om aan alle aanvragen van per manente gebruikers te voldoen terwijl het zelfs ook in incidentele gevallen mo gelijk zal zijn ,om een zaaltje ter be schikking te stellen'. De heer Jansens, die vooral zijn erkentelijkheid uitsprak aan het adres van de dienst van gemeen tewerken voor de bemoeienis met het verbouwingswerk, dankte tenslotte alle verenigingen en instellingen, die het hun ne bijdroegen voor de totstandkoming van het wijkgebouw in zijn huidige 'orm. van een groot aantal inwoners van Sint- Laurens was tot stand gekomen. In het bijzonder prees hij hierbij nog de grote werkkracht van de heer C. van Slooten. De feestelijkheden in Sint-Laurens waren reeds zaterdagmorgen om tien uur be gonnen met een kinderkermis in de speeltuin. De jeugd wist zich hier, ook met allerlei attracties zoals ringwerpen, ballengooien en natuurlijk ook de grab belton uitstekend te vermaken. Het ver dere programma vermeldde onder meer voetbal- en basketbalwedstrijden, even eens in de speeltuin, een mars door het dorp door het tamboers- en pijperski .Juliana', een optreden van de band met majorettes van de stichting eerste Mid delburgse judoschool en voorts de monstraties door de korfbalvereniging ,ONDO' en de gymnastiekvereniging ,Veldo'. 's Avonds gaf in het wijkcentrum het gezelschap .De Hoepel' uit Terneuzen een cabaretvoorstelling waarna de feestdag met dansmuziek van het Trio Outermans uit Middelburg werd besloten. Schapenstamboek Zeeland 50 jaar GOES Dinsdag 21 april vieren .Het schapenstamboek voor Zeeland' en de Zeeuwse afdeling van de .Nederlandse Wolfederatie' hun 50-jarig bestaan. beurt met een bijeenkomst, die If 3 in ,De Prins van Oranje' in Goes wordt gehouden. Na opening door de voorzitter van de beide verenigingen, de heer J. Nieuwenhuijze uit Lewedorp, houdt de voorzitter van de Nederlandse Wolfederatie, ir. J. A. Haverhals, een rede. Tussen 5 en 6 uur is er een recep tie. OPGAVEN VOO» OP INLICHTINGEN OVEft D€Zi RUBRIEK, C. VAN OORSCHOT WA nc .VHSSINGENTEL 01IMSU4. Ruimte De heer J. Maas, voorzitter van de feest commissie, die aan het begin van de bij eenkomst de aanwezigen had verwel komd, leidde vervolgens de genodigden .achter de muziek' naar de nieuwe speel tuin. Burgemeester Wolters, die «Ie oficiële opening van de speeltuin verrichtte door hel hijsen van de vlag. had nog maar nauwelijks geroepen: .Geef ze de ruimte' waarmee hij de jeugd bedoelde of Ier ging tot zijn verrassing een houten kist open waaruit een groot aantal bal- Tonnen inderdaad de ruimte ingingen. De heer C. Volp, voorzitter van de wijk vereniging, herinnerde er nog aan, dat Ide speeltuin, dank zij de volledige inzet SINT-LAURENS Op het mo ment. dat burgemeester Walters de symbolische opening verrichtte van de richter het vernieuwde wijkcentrum in Sint-Laurens ge- legenr speeltuin hij deed dal door een vlag te hijsen stegen een groot aantal balonnen de lucht in. Foto PZC). s s/ mm tyyu» WWimM MIDDELBURG In het crematorium Rotterdam-Zuid' is zaterdagmorgen het stoffelijk overschot gecremeerd van de heer Chr. J. Mazure uit Middelburg, oud-directeur van de Focus-iiedrijven. De heer Mazure had tal van verdiensten de koninklijke vereniging ,L"it het volk - Voor het volk', in welke functie hij vele manifestaties organiseerde. Voor zijn verdiensten werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Tijdens de plechtigheid in het cremato rium te Rotterdam bleven de toespra ken op verzoek van de familie beperkt tot een kort woord van één van de direc teuren van Focus-Veilig NV. de heer J. Reijnierse. Deze memoreerde dat de heer Mazure op reeds gevorderde leef tijd het directeurschap van de Focus- bedrijven aanvaardde en hij legde vooral het accent op de medemenselijkheid en de veelzijdige interesse van de ontslapen oud-directeur. De heer J. C. Stins uit Goes sprak een kort woord namens de vrijmetselarij, in welke beweging de heer Mazure steeds zeer actief is geweest. De oudste klein zoon en naamgenoot van de overledene, de heer Chr. J, Mazure. dankte voor de belangstelling, onder wie behalve af vaardigingen van de Focus-bedrijven, ook vertegenwoordigers waren van het Kon. Nederlands Gymnastiek Verbond, waarvan de heer Mazure voor de .Zebra' lange tijd bestuurslid is geweest. Tijdens de laatste tocht door Middelburg hield de stoet korte tijd halt voor de verschillende vestigingen van de Focus- bedrijven daar. KLOETINGE Jaarvergadering van .Excelsior' Vanavond (maandag) houdt de muziek vereniging .Excelsior' haar jaarverga dering in het vergaderlokaal van .Ami- citia' te Kloetinge. Op de agenda staan naast een aantal huishoudelijke punten een bestuursverkiezing. Aftredend is Wam van Boven, die zich herkiesbaar stelt. Voorts worden de evenementen, concerten, concoursen en brassband be sproken. ADVERTENTIE Een krachtterm^ voor een smerige en heel lelijke situatie, want uw auto is aan het roesten. Het enige middel om dit te voorkomen is TECTYL én de originele Zweedse ML-methode (er gaat nu een maal niets boven origineel).* Waar andere middelen tóch, alsnog of op de lange duur falen, zit goed met TECTYL (van Valvoline: altijd goed). Valvoline Oil Nederland N.V. Postb.11 Dordrecht Tel. (01850) 44011. Jtt Frink rijk» grootst! ulo mor*. tectyl ml protectie KAMPERLAND Zonder dat ook maar iemand lct« hoorde, zyn in drie huizen te Kamperland Iaden en kaaten overhoopgchaald door onbevoegden. De buit van deze acties, in dc nacht van zaterdag op zondag, bedroeg onge veer 1135,— De heer G. Clement, die een winkel aan de Veerweg heeft, was dc eerste van de drie gedupeerden, die ontdekte dat er bij hem was Ingebroken. Omstreeks half negen 's morgens ging I»y naar beneden en zag dat dc achterdeur was geforceerd. De hele benedenwoning, inclusief de winkel, was overhoopge- haald. Uit de winkel werd voor ongeveer 75,aan kasgeld meegenomen. De inhoud van een houten kistje 50,waarin huLshoudgcId zat, werd eveneens meegenomen, alsmede een beurs met 25,inhoud. Ongeveer gelijk met de heer Clement kwam de heer I. Bollen, die ook een winkel aar, de Veerweg drijft, tot de ontdekking dat er bij hem eveneens was ingebroken. De inbrekers waren hier bijzonder netjc-A te werk gegaan. Na dat een keukenraampje was opgeschoven werden de bloemen, die in de ven sterbank stonden, voorzichtig buitengezet. Als .opstapje' voor de aanrecht gebruikte men twee stoelen. De buit bedroeg hier 825, Na een telefonisch onderzoek van de heer Clement bleek ook de winkelier A. Harlnck door inbrekers te zijn bezocht. De heer Harlnck had echter meer geluk dan zijn twee mede-gedupeerden. Bij hem werd alleen een spaardood vermist. Deze doos waar geen cent in zat werd later gevonden onder een auto in de Molenweg, door Kees van Dijk. De buit had bij de heer Harinck ongeveer 1800,groter kunnen zijn. Een envelop, waar deze som In zat, werd over het hoofd gezien. In de loop van zondagmiddag werden in de schuur van de firma Van der Heijden 5 tassen, enkele ball-points en opschrijfboekjes gevonden, die uit de winkel van de heer Clement afkomstig waren. Een en ander bleek voor de heer nog een extra tegenvaller te zijn. In die vijf tassen had voordien namelijk ongeveer 160,aan klein geld gezeten. Van de dader of daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Het onderzoek is in handen van de plaatselijke rijkspolitie en de technische afdeling van de rijks politie. VLISSINGEN Cursus voor werkloos horecapersoneel VLISSINGEN In Vlissmgen en Mid delburg worden voorbereidingen getrof fen om een cursus te organiseren voor werkloos horeca-persotieel. Eén en an der gebeurt in navolging van Den Haag waar vrijdagmiddag 22 van de 23 deel nemers aan een dergelijke cursus hun diploma behaalden. Deze cursus werd op touw gezet om de vele werkne mers in de horecasector ook in de win termaanden aan werk te helpen. In Den Haag was er in de winter namelijk een groot gebrek aan geschoold personeel in deze sector. Bijna alle 22 geslaagden kregen een vaste en beter betaalde be trekking aangeboden. Dezelfde resulta ten verwacht men ook in Vlissingen en Middelburg te behalen. NIEUWE EXPLOIT ATI EOPZET WONINGEN IN SOUBURG-N. VLISSINGEN —Op vragen van het raadslid J. Hekhuis over de vaststelling de huurprijs van de 88 woningen in bestemmingsplan Souburg-Noord, welke door de woningstichting Walche ren worden gebouwd, delen b en w van Vlissingen mee. dat zij een nieuwe ex- ïtieopzet voor deze woningen heb- gemaakt. Deze resulteert in een huurprijs van gemiddeld plusminus 130 per maand en plusminus 150 per maand voor hen, die in verband met de hoogte van hun inkomen niet in aanmerking mogen komen voor huur tegen een ver-i een boenmachine aan te schaffen en laagde huurprijs. Het bestuur van de'voorts de verbetering van de verwar- rning ter hand te nemen. Er zal nog na- Slot van pagina 1 had. Ook voor de gemeenteraad waa dit een allesbehalve aangename zaak', aldus de heer Prins. ,Men kan toch niet van de raad verwachten, dat de eerder uitgesproken principiële ver antwoordelijkheid opeens niet meer zou gelden vanwege liet blote feit, dat de zogenaamde inspraak zo laat werd gegeven?. Voor deze gang van zaken ligt de verantwoordelijkheid heel uit- drukke]ijk niet bij de raad. Het is niet ifl net belang van de gemeente, dat er op deze manier ten aanzien van haar toekomstige voorzitter la gehandeld'. In de bijzondere raadsvergadering spraken zowel de heer Prins ais bur gemeester Huber en het oudste raads lid, de heer B. M. van Nieuwenhuij ze. over de taak, die de burgemeester wacht. De heer Prins: ,Naar mijn mening ligt de taak van de burge meester van Goes bijzonder duidelijk: het doorzetten van de grote lijnen, het pleiten voor een verdergaande bestuurlijke reorganisatie, het plei ten voor de belangen van de gehele Burgemeester Huber: ,De eenheid van het nieuwe Goes moet groeien door een voortdurend gesprek tus- GOES De bestuurlijke organisa tie, die met de totstandkoming van de Zuid-Hevelandse herindeling ont stond, is al verouderd op het moment van geboorte. Dat zei wethouder dr E. J. Prins van Goes zaterdagmiddag in een toespraak, die hij hield bij de installatie van mr F. G. A. Huber als burgemeester van Goes. Hij stel de, dat liet doel van herindeling moet zijn een zodanige bestuurlijke inde ling te scheppen, dat de bewoners van het betreffende gebied in staat zijn effectief over een aantal belangrijke zaken mee te kunnen praten, zelf bij liet proces van beslissen te worden betrokken. En de heer Prins consta teerde: .Dat is bij de herindeling, die hier heeft plaatsgehad nu net niet het geval. De centrumgemeente op Znid-Bevelnnd heeft uiteraard liet meeste te maken met de gevolgen van een dergelijk beleid.' De wethouder wees op een aantal punten, om de achtergronden te ver duidelijken, die van naar zijn inzicht van overwegend belang zijn voor de ontwikkeling van de gemeente Goes in de regio. Hij stelde, dat ervarin gen elders vragen om uiterste waak zaamheid.' Het eerste industriegebied, dat goed is ingericht, moet nog wor den gemaakt. Het nieuwste gebied, de omgeving van Rotterdam, kan men beschouwen als mislukt.' De heer Prins stelde, dat toch in de Zeeuwse ontwikkeling veel overeen komsten zijn aan te "wijzen met an dere al tot ontwikkeling gekomen in dustriegebieden.' Er is geen sprake van een democratisering in het ruim telijk beleid, men weet lang niet ai- de regio wel te maken krijgt met de gevolgen', aldus de Goese wethouder. Hij stelde dat bij ontwikkeling van de infra-structuur van een gebied een bestuurlijke aanpassing hoort. En hij constateerde: ,wij hebben met de nu tot stand gekomen herindelin gen een achterstand van 100 jaar in gehaald, maar dan lopen we nog al tijd 50 jaar achter. Dat betekent he laas tevens, dat de regio niet in staat is, door dit gebrek kwalitatief vol doende tegenspel te leveren in haar eigen belang.' En het betekent naar de mening van de heer Prins ook. dat het beleid niet altijd is gebaseerd op de werkelijke vraag per gebied, waardoor maatregelen en investerin gen ook niet het maximale rende ment hebben. Hij noemde ais voor beeld de woningbouw. .Nog steeds beschikken wij in deze provincie niet over een fundamenteel inzicht in de woningbehoefte per plaats, per ge bied en voor iedereen te raadplegen.' De heer Prins bracht tenslotte in het midden, dat de rol van het bedrijfs leven in een gebied zeer belangrijk is. maar dat Zeeuwse belangen en| belangen van het bedrijfsleven tegen-1 gesteld kunnen zijn. Hij meende, dat dat laatste aspect bij de ontwikke ling van bijna elk industriegebied on der tafel is geschoven. .Gelukkig zijnl er nu ook andere tendensen te be-| speuren. Een bedrijf, dat belangrij ke investeringen doet stelt prijs od een goed woonklimaat voor de werk nemers in het betreffende gebied. Maar dat aantal werknemers is nietj zo groot als men veelal denkt. Het! produktieproces wordt immers steeds minder arbeidsintensief. Bovendien hebben lokale en regionale overheden nog te zorgen voor de belangen van de andere werknemers in de verzor- ginssector.' De heer .Prins concludeerde, dat er nauwelijks voldoende essentiële ver schillen tussen de Zeeuwse ontwikke ling en al andere tot ontwikkeling gekomen industriegebieden op te noe- zijn. Hij vond, dat dat betekent, dat een zekere welzijnsdrempe! al overschreden. De taak de raad en van b en w vond hij daarom duidelijk: Wij zijn verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de woonfunctie, van de verzorgingsfunctie van deze gemeente. Die ontwikkeling hangt ten nauwste samen met de ontwik keling van het gebied. Daar zuilen wij ons mee moeten bemoeien. Maar door de onvoldoende bestuurlijke or ganisatie betekent dit, dat er zeer veel gevraagd irdt van de kwalitei ten van de bestuurders.' sen burger en plaatselijke overheid met respectering van belangen en ge voeligheid, die elite gemeenschap een maal heeft. Het doel zal echter moe ten zijn om ons te bevrijden van al of niet vermeende tegenstellingen van een verouderde instelling, waar in wij ons gevangen kunnen voelen. Er zijn thans nieuwe verhoudingen op Zuid-Beveland geschapen, die de bestuurskracht van de nieuwe ge meente op de proef zullen stellen. Die bestuurskracht is echter niet op te brengen zonder zich gedrager weten door de eendrachtige san werking van en door de saamhorig heid van bewoners in de verschillen de kernen. De bevordering van dio saamhorigheid zie ik wel als een der belangrijkste taken van ons allen, willen wij op vruchtbare wijze bij dragen tot een vernieuwde, beziel de en menselijke samenleving binnen de grenzen van de nieuwe gemeente Goes'. De heer Van Nieuwenhuijze ging ln doen heeft dan voor de herindeling. ,Een veel groter grondgebied en on geveer 30 procent meer inwoners heb ben Goes een totaal andere inhoud en aanzien gegeven. Het besturen van Goes is veel meer omvattend dan voorheen. Recreatie zowel als land bouw bijvoorbeeld waren zaken, waar u in het verleden betrekkelijk wei nig bemoeienis mee had; nu zijn het tsvee onderdelen van betekenis gewor den', aldus de nestor van de raad tot de pas geïnstalleerde burgemeester. De heer Van Nieuwenhuijze ging in op de taken, die Goes wachten en hij verzekerde: .Zouden we alles wat fedaan moet worden in één pak bun- elen, dan zou u als burgemeester dit alleen nooit kunnen torsen en op een doeltreffende manier kunnen ver werken. We willen u met deze uit spraak niet bang maken, want ieder van ons weet, dat niemand in staat is een dergelijke hoeveelheid werk te verzetten. U zou er onderdoor gaan en de gemeente met u. Stelt u zich echter gerust. U mag zich verzekerd weten van goedwillende medewer kers in de vorm van de heren wet houders, raadsleden, secretaris, hoof den van verschillende diensten en af delingen met al ons personeel'. De heer Van Nieuwenhuijze maakte dui delijk, dat de raad vertrouwen heeft in de heer E Burgemeester Huber gaf in het begin van zijn installatiererin aan, «Int in tegenstelling tot de gebruikelijke gang van zaken bij de vervulling van een burgemeester-vacature, dit maal velen zich betrokken hebben ge voeld bij de benoeming van de bur gemeester van Nieuw-Goes. ,Dat heeft mijn vrouw, mijn kinderen en mij persoonlijk niet onbewogen gelaten Het is alsof een extra verantwoor delijkheid op mijn schouders is ge legd'. De heer Huber behandelde in zijn rede .één kernvraag, die mij reeds tang bezighoudt': ,Wat is de bedoe ling van de herindeling en wat doen wij met het samenstel van oude op geheven gemeenten, die van bovenaf samengevoegd zijn in één nieuw ge meentelijk verband? Mr Huber haal de aan, wat in beschouwingen Ln de staen-generaal hierover is gezegd en hi- concludeerde, dat schaalvergro ting in het bestuurlijk vlak .dus za) moeten worden bevorderd enerzijds Tpdat het in aantal en zwaarte toe nemende taken van de rijksoverheid in meerdere mate op de grotere ge meenten kan worden afgewenteld en anderzijds opdat het maximum aan welzijn voor de burger kan worden bereikt'. En daarbij vroeg de heer Huber zich af, of dat wel voldoende is. .Vraagt het lokale bestuursbeleid niet meer dan de maximale zorg voor het wel zijn van de burger, een welzijn, dal hoofdzakelijle bestaat uit goede ma teriële en culturele voorzieningen. Is het niet van veel groter belang, dat een nieuw bestuurlijk verband inspi rerend gaat werken op en leiden tot herleving van de gehele gemeenschap binnen dit verband', zo vroeg de Goe se burgemeester zich af. Na de instal latie van mr Huber tot burgemeester van Goes was er een receptie in hotel .De Korenbeurs' waar zeer velen kwamen gelukwensen. NISSE GROTE BELANGSTELLING VOOR DORPSHUIS NISSE Het dorpshuis van NLsse is in 1969 in to taal 397 maal verhuurd of gebruikt. Dit blijkt uit het jaarverslag dat dezer dagen in de algemene vergadering van de Stichting Dorpshuis besproken werd, Het nadelig saldo bedroeg evenwel 218,62, waarvoor als oorzaken worden genoemd de hoge kosten van verwarming en de aanschaf van nieuwe gordijnen. De ver gadering. die onder voorzitterschap stond van de heer P. Kloosterman, be noemde de heren P. Huissoon en J. Zuur deeg ingstichting heeft met goedkeuring b en w de huurprijs nog met 5 per maand verhoogd voor het opvangen van niet voorziene risico's. Na de defini tieve vaststel'-ihg vaai de stichtingskosten wordt de definitieve huurprijs vastge steld. Eventueel teveel betaalde huur- sommen worden terugbetaald. Aanvan kelijk was als voorlopige huurprijs een gemiddelde prijs van 119,70 per maand genoemd. Voor ,ARNE' ZIJDENBOS VERTELDE VAN REIS OM DE WERELD MIDDELBURG Oj watersportverenigi eiler Bertus Zijden oos vrtjoaj gebouw ,de Schakel* te Middelburg voor leden en andere belangstellenden verteld van zijn reis om de wereld, met het jacht .Santa Maria'. De belangstelling voor de lezing was zo groot dat de grote zaal van ,De Scha kel' aan iedereen nauwelijks een plaats je kon bieden. De heer Zijdenbos, die het als eerste Nederlander heeft gepres teerd om de wereld rond te zeilen, ginj- béhaJve op zijn reiservaringen zelf, ooi in op de technische eisen.- vooral wat betreft de voorbereiding van een derge lijke gewaagde onderneming. Zo werd de 11 meter lange en drie me ter brede Santa Maria' ontworpen door de Breskense jachtbouwer Frans Maas, volgestouwd met alle mogelijke artike len, van vitaminepillen lol leesboeken toe. Van het allergrootste belang voor het slagen van een dergelijke reis was ook. zo verzekerde de heer Zijdenbos. een gedegen kennis van de navigatie. Een klemmende vraag die hij zichzelf stelde, was hoe hij zou reageren op de weken achter elkaar durende volslf eenzaamheid. De heer Zijdenbos du te vooral, als gevolg van dat alleen zijn, 'nz met alle geva- iijdenbos zei, het der worden bekeken in welke vorm de viering van het 10-jarig bestaan gegoten zal worden. De verenigingen die lid zijn van de stichting zullen dit jaar een re ductie op de huurprijs krijgen. In de voorzittersvacature B. van Dijke werd tenslotte de heer J. Zuidweg gekozen. ZIFRIKZEE Bijeenkomst NCVB De Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Zierikzee, houdt op woensdag 15 april aanstaande 's avonds 8 uur een bijeenkomst im het hervormde vereni gingsgebouw. Ds Korevaar uit Rotter dam zal spreken over het onderwerp: .Mogen onze kinderen zelf hun geloof kiezen'. Benoeming de andere zeezeilers, van wie nooit meer iets werd vernomen, fataal was gewor den. De heer Zijdenbos wisselde zijn verha len af met het vertonen van door hem zelf tijdens deze reis opgenomen kleuren films, waaruit bleek dat zijn belangstel ling, behalve naar de zee, ook in be langrijke mate uitging naar de landen en de bewoners, waarmee htj tijdens zijn kennis maakte. De heer Zijdenbos VE STKAPELLE WESTKAPELLE Volgens de ge meentelijke gastenstatestiek is het aan tal overnachtingen in Westkapelle in het zomerseizoen van 1969 met bijna If procent gestegen. Daarvan wordt mei- duig gemaakt in het jaarverslag van de VVV Westkapelle, dat verder zegt ,niet overtuigd te zijn van de juistheid van deze registratie, daar er nog steeds le den zijn die in deze geen medewerking verlenen ondanks het feit, dat men wet telijk verplicht is aan deze registratie mee te werken'. Er wordt op gewezen, dat aan het bad- strand ,te klein om alle gasten in drukke perioden werkelijk strandgenot te bezorgen' veel aandacht is besteed. Men noemt in dit verband het schoon houden, terwijl ten aanzien van zuïderstranden wordt geattendeerd op de aanleg van we's, douches en wippen. Mét de aanleg van waterleiding hebben laken veel seld felmsr r-it eg van we's, de aanleg va.. deze zaken veel geld gekost. .Uitgegaan van de gedachte, dat de ontvangsten zouden stijgen door een verhoging van het aantal leden van bungalows en ca ravans heeft het bestuur tot grote te leurstelling moeten constateren, dat dit niet het geval is geweest. Wat dat aan tal leden betreft: dat liep terug van 408 tot 400, ondanks toetreding van 15 nieu we leden: een aantal leden met strand tenten kwamen na de herindeling terecht op grondgebied van Zoutelande. Het jaarverslag geeft voorts een indruk van de verschillende activiteiten en evene menten. r,r wordt nog meiding van ge maakt dat de vakanties tn Westkapelle steeds korter worden. Het bestuur meent, dat een actie om ook ln de win termaanden gasten naar Westkapelle te trekken beslist vruchten zal afwerpen en laat weten plannen in die richting te overwegen- Oliebollenactie voor kerkrestauratie Op vrijdag 17 april zal er weer een olie bollenactie worden gehouden ten bate van de verbouwing en restauratie van de gereformeerde kerk te Westkapelle. ZIERIKZEE De heer C. D. Bal. als hoofdboekhouder en adviseur verbanden aan drukkerij voorheen Lakeman Ochtman KV te Zierikzee. is met in gang van 15 men aanstaande benoemd tot directeur van drukkerij Schotanus Jens NV te Utrecht. MIDDELBURG Wekker behoedt raadslid Don voor parkeerboetes MIDDELBURG -— Het Middelburgs PvdA-lid W. Don weet een manier om aan bekeuringen wegens te lang parke ren te ontkomen. Hij houdt er in zijn kantoor gewoon een wekker op na, dia hem er op attendeert, wanneer zijn par- keerschijf verloopt. Overigens ging het foefje niet altijd op. Het raadslid ont hulde bovenstaande feiten zelf, toen tij dens een bijeenkomst van de PvdA-vrou- wenbond het parkeerprobleem ter spra ke kwam. Daarbij wees de heer Don er ook op dat employees van het belas tingkantoor hun wagens wel onbeperkt en onbelemmerd kwijt kunnen voor het kantoor. De heer Don was van mening dat iedereen dezelfde rechten moest hebben, ook ten aanzien van het parke ren van een auto. Vakantieweek Van 20 tot 25 april houdt de staf van het dienstencentrum .Het Schuttershof te Middelburg een vakantieweek voor bejaarden. Men wordt met particuliere auto's gehaald en brengt deze week door in het CNV-vakantiecentrum .Bosch en Duin' in Oostkapelle. De leiding berust bij de dames Straks-de Lugt en Bok horst-van Vegten. Van onze adverteerders) Shell-service in Middelburg-Zuid MIDDELBURG .Dit is een belang rijke dag voor Zuid'. Met deze woorden begon de heer W. P. J. Baars, wethou der van openbare werken te Middelburg, zijn openingstoespraak bij het nieuwe Shell Quick Service- en Garagebedrijf .Statenlaan'. De heer Baars wees erop dat deze wijk in acht jaar is uitge groeid tot een totaal van 1000 woningen en dat er nog 600 in aanbouw zijn ter wijl er nog een restgrond is voor nog eens 100 woningen. Nu dit servicstation het enige is in deze wijk mogen we wel spreken van ,een noodzakelijke algeme ne voorziening', aldus de wethouder. Voorts wenste de heer Baars de be drijfsleider, de heer A. Wagenaar en echtgenote geluk met dit nieuwe pand en ging daarna over tot de opening. Hiervoor moest de wethouder eerst een brug laten zakken waarop een auto stond, die er op waardige wijze door hem werd afgereden. De heer De Leeuw van Shell-verkoop dankte de heer Baars voor de vlotte manier waarop dit bedrijf tot stand ge komen is en verzocht tevens de dank ovei te brengen aan de betrokken amb tenaren der gemeente. Namens de BOVAG sprak de heer Kor- tekaas. Tot slot dankte de heer Wagenaar allen voor de belangstelling en "de waarde rende woorden. Het geheel werd opgeluisterd door de drumband .Con Affezzione' uk Kwaden- tes™anZuidrafgeêaJm d°°r de maJ°ret- Officiële publikaties VLISSINGEN De burgemeester van Vhssingen maakt be kend dat ingaande 15-4-2971) voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en ruimtelijke ordening, kamer 130, ter inzage Kgt ht< structuurschema Lamme, renburg. waarmee de raad van deze gemeen te zich m zijn vergadering van 27 februari .970 heeft verenigd. Vbsstogen. 8 april 1970 De burgemeester voornoemd D. Roemers

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 5