Negentig man op straat bij twee fabrieken ,Een kansen-combinatie trok Vliegtuigbeheer naar Sloe' BILT KNF-Zeeland bereidt voorstel wijziging concoursreizen voor College b en w Domburg stemt in met hotelplannen 2 Zeeuws telegram over Grieks proces aan minister Luns 19e eeaws C-cursisten vóór samenwerking van academies BRANDKAST- KRAAK IN HEMA GOES: 20.000 BUIT MAAKT ÉÉN OOIEVAAR LENTE STEDEBOUWKUNDIGE ADVISEERT WIJZIGING ALMANAK Ontwerp-plan voor grote buitenhuizen in Middelburg PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 13 APRIL 1970 IN SLUIS EN SAS VAN GENT SLUIS/SAS VAN GENT In Zeeuwsch-Vlaanderen komen vermoe delijk 90 werknemers onder wie een groot aantal Belgen en Ne derlandse jongeren op straat te staan, doordat twee bedrijven sluiten respectievelijk hun personeelsbestand terugbrengen. De acht jaar oude Belgische schoenfabriek .Modelina' in Sluis heeft alle 49 werknemers in hoofdzaak Zeeuws-Vlamingen tussen nu en 17 weken ontslag aangezegd. De broekenfabriek .Fatex' in Sas van Gent vroeg bij het gewestelijk arbeidsbureau ontslag aan voor 42 van de circa 95 werknemers. Over deze zaak is nog geen beslissing genomen. De Fatex' weigerde tot dusver elk contact met de vakbonden over de ontslagaanvragen. .Modelina' gaat sluiten omdat het be drijf geen personeel kon krijgen, waardoor een regelmatig verloop van produktle in gevaar kwam. Hoe- VLISSINGEN Éénentwintig Zeeuwse organisaties en politieke partijen hebben minister Luns van buitenlandse zaken zondag in een telegram gevraagd alle mogelijke moeite te doen om gratie te verkrijgen voor de 34 Grieken van het Jmassaproces in Athene «aarvan dit weekeinde de vonnissen zijn gewezen. Eén van de Griekse verzetsstrijders, is veroordeeld tot levenslang. De Zeeuwse actiegroepen suiten met hun «gen telegram bij een landelijke actie aan. die wordt gevoerd door de Grieken land-werkgroepen. De Zeeuwse organi saties zijn: werkgroep Griekenland Vlis- tische Jeugd, Zeeuws Vredes Comité. •drijf betreurt met het de werkgelegenheid in Zeeuwsch-Vlaanderen ia de heer C. L. Schoof, districtsbesüuurder van de katholieke bond van werknemers in de industriële bedrijven .niet onte vreden' over de afvloeiingsregeling. Zijn bond en de algemene bedrijfsgroe pen centrale zijn bij de liquidatie betrokken en hebben overleg ge voerd met de directie van Modelina'. Er is onder meer een akkoord be reikt over een .afscheidspremie' voor werknemers van 21 tot 49 j3ar 50 per dienstjaar min. 2, voor werk nemers boven de 50 125 per dienst jaar) en verder wordt de wettelijke opzegtermijn in acht genomen. On der de ontslagen personeelsleden rijn ook vrouwen. .Het aantal Zeeuws- i'-textielbond .Dit is een methode die doet denken aan de toestanden in de 19e eeuw.' Al dus het commentaar van de heer H. de Jong, districtsbestuurder van de katholieke kleding- en textielbond ,Sint-Lanibertus' in Tilburg op het MIDDELBURG De vrijdagavond in he: leven geroepen werkgroep van de C-cursisten en docenten van de christe lijke pedagogische academie te Middel burg heeft nog diezelfde avond con tact opgenomen met de drie weken ge leden opgerichte werkgroep van de r'-"-- pedagogische academie. Dit gezan lijke beraad resulteerde in een drietal adviezen aan de directeuren van beide academies: er moet worden gekomen tot volledige samenwerking van de C-cursussen, on der meer door het gezamenlijk verwer ven van cursisten, in het belang van Zeeland dienen beide academies zich op zo kort mogelijke termijn te presen teren als Zeeuwse leergangen onder aus piciën van deze academies, de cursis ten willen gezamenlijke acties onderne men bij het ministerie van onderwijs en bij diverse examencommissies. Voorstel b en w: KOOPAVOND IN MIDDELBURG OP 8 MEI MIDDELBURG Wanneer de raad daarmee instemt, zullen de winkelbedrij ven in Middelburg op vrijdag 8 mei koopavond mogen houden. Burgemeester en wethouders, die in een schrijven aan de raad verzoeken met de ze koopavond in te stemmen, delen me de dat de betreffende aanvraag, van de plaatselijke afdeling van de Raad voer het Grootwinkelbedrijf, verband houdt met het feit, dat in de week van 3 tot en met 9 mei op twee werkdagen, namelijk 5 mei (bevrijdingsdag) en 7 mei (He melvaartsdag), het merendeel van de winkels voor het publiek gesloten zal zijn. Meegedeeld wordt voorts, dat ook b en van vlissingen, naar aanleiding van eei soortgelijk verzoek, eveneens toestem ming voor een koopavond willen verle nen. B en w van Middelburg voegen daaraan toe, dat de Middelburgse cen trale van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf van oordeel is, dat ten aan zien van het sluitingstijdstip van de win kels op 8 mei in Vlissingen en Middel burg een gelijke regeling moet gelden. Het college merkt tenslotte ook nog op, dat rij in het kader van de dubbelstad- besprekingen zijn overeengekomen, te bevorderen dat in een aangelegenheid als deze in beide gemeenten een gelijk standpunt wordt ingenomen. besluit van de directie van de broe kenfabriek .Fatex' in Sas van Gent om voor 42 werknemers (I man, 26 Belgische en 15 Nederlandse vrou wen) ontslag aan te vragen. De aan vraag bereikte het gewestelijk ar beidsbureau zonder dat er enige vorm van overleg was gepleegd met ,Sint- Lambertus' en de NvV-t .De Eendracht'. Dat overleg wordt consequent gewei gerd', zegt de heer De Jong, die ver wacht dat het arbeidsbureau over uiterlijk 14 dagen op de zal beslissen. .Donderdag gaan wij praten met de mensen en we willen ook de commissie die de aanvraag moet beoordelen beïnvloeden', aldus de vertegenwoordiger van ,Sint-Lam- bertus', die verder zegt afgelopen woensdag nog contact te hebben ge had met directeur Vink van .Fatex". Er was toen niets over de ontslag aanvrage gezegd. Volgens de heer Vink is het inkrimpen van het personeelsbestand in Sas van Gent een nevenvestiging hoofdbedrijf in Haarlem kelijk om .Fatex" rendabel te ma ken. De heer De Jong weet, dat er bij het bedrijf al geruime tijd ern stige moeilijkheden bestaan over de uitbetaling van de lonen. Er zou eni ge tijd te weinig rijn uitbetaald, af gemeten aan de cao voor bedrijven als de .Fatex". ,De directie beloofde binnen de 13 w ken na januari deze problemen te zullen bekijken, maar er gebeurde niets.' De ontevredenheid over de gang van zaken is ook oorzaak van een groot personeelsverloop bij de .Fatex' in het eerste kwartaal van dit jaar. De 42 werknemers die mo gelijk ontslag krijgen zijn overbo dig omdat het bedrijf een deel van de produktie wil overhevelen naar Oosteuropese landen. dienstweigeraars, Cineclubs Vlissingen en Goes, het Zeeuws Aluminiumcomité, Provadya Middelburg, BBK, Hei-vormde Jeugdraad Middelburg, D"66 Middelburg, Walk Inn, Vlissingen, PSP, werkgroep vredesweek Goes en provinciale werk groep vredesweek. De actie werd in Zee land gecoördineerd door de Vlissinger Ko Geldof. GOES Bij een brandkast kraak by de Hema In Goes Is in de nacht van zater dag op zondag 20.000 gulden buitge maakt. De brandkast, die normaal in het. kantoor boven de winkel staat, maar die In dit weekeinde in een gang achter het kantoor was gezet, werd met snij branders geopend. De dadefl of daders bleken zeer omzichtig te werk te zijn gegaan. Nadat ze via een raam van het maga zijn het pand waren binnengekomen, schermden ze de zaak zorgvuldig af met gordijnen en er werden emmers water klaargezet om een eventuele brand te blussen. Behalve de 20.000 gulden werd een vitrine met horloges leeggehaald er de kassa's, waarin wisselgeld werd ach tergelaten, werden geleegd. De Goese politie, die rich met het onderzoek bezig houdt, verzoekt een ieder die inlichtin gen kan geven zich te wenden tot de af daling recherche, telefonisch te berei ken onder nummer 01100-5555. Licht gewonde bij aanrijding te Zierikzee ZLERIKZEE Op de kruising Melk markt - Verre Nieuwstraat te Zierikzee deed zich vrijdagmiddag een ongeluk voor waarbij een meisje lichtgewind raakte. De automobilist J. J. de J. uit Zierikzee kwam op het kruispunt in botsing met de- bromfietster mej. E. H. uit Nieuwerkerk. Mej. H. moest zich onder doktersbehandeling laten stellen. De materiële schade was aanzienlijk. JAARVERGADERING IN GOES: VLISSINGEN Jïen behoorlijk nest hebben ze óók niet meer'. De ze ooievaar zou het zondagmorgen gedacht kunnen hebben, toen hij neerstreek op een tv-antenne van het Vlissingse Strandhotel en daar voor een niet alledaags tafereel zorgde. Het is een bekend feit, dat het aantal in Nederland waarge nomen ooievaars de laatste jaren sterk is gedaald. Dit exemplaar werd tegen elf uur op de Vlis singse tv-antenne aan de boute- vard gesignaleerd. Misschien, dat één ooievaar kan doen wat diverse zwaluwen tot nu toe niet gelukt is: lente maken.... GOES Het bestuur van de afde ling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Federatie van har monie- en fanfaregezelschappen (KNF) zal een ontwerpvoorstel samenstellen, waarin het hoofd bestuur van de KNF wordt ver zocht de huidige concourseisen te wijzigen. Men wil van de huidige eis in de hogere afdelingen een verplicht werk, en twee keuzewer- ken af, en overgaan op één ver plicht werk en één geheel vrij ïmer. Dit onder voorwaarde, dat een orkest die beide werken dan na uitvoering op een concours, gedurende vijf jaar niet meer op een concours mag spelen. Dit besloot de jaarvergadering de KNF afdeling Zeeland zaterdag morgen tijdens de bijeenkomst de Prins van Oranje te Goes. In een i KNF-afdeling Zeeland., nam het voor vergadering in het najaar ral het stel over. ontwerpvoorstel na verdere uitwer- Het deelnemen aan. en organiseren van king door het bestuur worden be- .wilde" of .vrije' concoursen vormde e«i sproken. Daarna zal men het na lander punt, waar uitvoerig over we*d eventuele goedkeuring indienen1 gediscussieerd. als voorstel voor de algemene lan- De heer X itterhoeve (voorzitter van d« deljke vergadering van de KNF in Zeeuwse bond van harmonie- en fanf»- 1971. 1 reverenigingen) noemde het verbod y- De heer Jac. Uitterhoeve uit Hoede- kenskerke noemde de huidige regeling te grote opgave voor de korpsen. Financieel is de aanschaffing bezwaar lijk. terwijl naast het verplichte werk de twee keuzewerken veel van de repe- tïtielust- en tijd vergen, aldus de heer Uitterhoeve. die zich met de huidige regeling allerminst gelukkig toonde. Sprekende over de keuzewerken, die niet ,vrij' zijn. omdat ze wit een spe ciaal samengestelde lijst moeten wor" den gekozen, zei hij: ,Ik heb de in druk dat degenen die het KNF-be- stuur hierin hebben geadviseerd lie den rijn met een commerciële inslag. Ik zeg misschien te veel. maar ik geef maar mijn gedachten weer." Dirigent Ko den Toonder (Kloetinge) lanceerde de gedachte te komen met een voorstel van één verplicht werk en één werk geheel naar eigen keuze, met de restrictie van slechts eenmaal per vijf jaar uitvoering daarvan op een con- De heer P. A. Ocké, voorzitter van de VERZOEK AAN RAAD OM UITSPRAAK TE DOEN: DOMBURG Burgemeester en wethouders van Domburg zullen de vergadering van morgen avond (dinsdag), de raad voorstel len om medewerking te verlenen aan de NV Hotelmaatschappij •Domburg' voor de bouw van een nieuw complex dat een hotel, een restaurant en appartementen zal omvatten. In zijn brief aan de raad stelt het college, dat het zowel voor de gemeente als voor de ho telmaatschappij gewenst is dat thans ten aanzien van de nieuw- bouwplannen een eindbeslissing wordt genomen. leeuwse ,Heer' Het optreden van de man, die zich vroeger als een minzaam kennis had voorgedaan, maar la ter heel wat minder plezierige ka raktertrekjes had getoond, zat die Middelburger danig dwars. Hij zocht naar een manier om het af te reageren. Dat zou opluchten. Maar hoe T Om de sfeer wat te zuiveren in huis werd een kat in het gezin opgenomen. Een beest mei een wat uitdrukkingloze kop. Pa zag zijn kans. Het dier moest een naam krijgen en die werd Pum mel'. De oudste van zeven had zich al eerder ontpopt als een groot die renliefhebber. Hij trok vooral graag op met de grote hond van een bevriende familie in Zoute- lande. Een viervoeter, die de naam Bommel had meegekregen en in een beste bui van zijn baas nogal eens met Peer Bommel' werd betiteld. Toen het ventje na een hernieuw de kennismaking met de hond thuiskwam pakte hij de kat op en zei met een vergoelijkende on dertoon in zijn stem: Zo, Heer Pummel....'. LUCHTVAARTONDERNEMER V. B. FETERIS: (Van één onzer redacteuren) DEN HAAG ,De stichting Vliegveld Midden-Zeeland heeft ons bedrijf voor investeringen en luchtverkeer op het nieuwe veld aan het Veerse Meer kunnen interesseren, omdat zij een combinatie van mogelijkheden aanbood.' Victor B. Feteris (28), directeur van de NV Nationaal Vliegtuigbeheer, zit in zijn kan toor aan de Scheveningseweg te Den Haag te springen om te beginnen: met de bouw van de grondaccommodatie en de ope ning van de (werk)dagelijkse luchtdienst Schiphol-Rotterdam- Noord-Sloe-Gent-Rijssel (Fr). De vergunningen van de Neder landse rijksluchtvaartdienst heeft hij op zak; die van de Bel gische en Franse autoriteiten verwacht hij binnen een maand. éoals het vliegveld bij Arnemui- len er op het ogenblik na de of ficiële keuring bij Ligt (een gras- Tiat met simpele bebakenlng) heeft het in aanleg drie ton ge tost- Het Zeeuwse bedrijfsleven en het provinciaal bestuur heb ben dat bedrag samen op tafel getoverd. Maar om er luchtreizi gers wat comfortabel te ktinnen ontvangen zal er méér moeten ge beuren. Zal er geld moeten wor den gestoken in voorzieningen als een stationsgebouw, hangar(s), die natuurlijk weer hun rende ment moeten leveren. Een enkele luc-htverbinding is daarvoor niet voldoende basis. De combinatie van activiteiten, die nationaal vliegtuigbeheer op het vliegveld Noord-Sloe gaatbe- g urnen? De heer Feteris somt even op: de luchtlijn dus, rond vluchten boven Zeeland en de del tawerken, taxi-vluchten voor wie bestelt, een café-restaurant in hel stationsgebouw, een vlieg- school. .Om met de lijndienst te begin nen: de frequentie daarvan moet goed zijn. Op 15 juni zijn we van plan te gaan draaien met in de ochtend- en de avondspits In bei de richtingen (Schiphol en Rijs- sel) een verbinding. Zó dat onze klanten op de plaats van hun be stemming een volle dag ter be schikking hebben. We vliegen uit sluitend op de vijf werkdagen van de week met de nieuwe Dornier .Skyservant', die ruimte biedt aan tien passagiers. Naaat de KLM en de NLM is onze onderneming de enige in Ne derland, die straks een lijndienst onderhoudt. Dat geeft wel een In druk van de matige belangstel ling. die er voor het kleine lucht verkeer Is. Toch hopen we al da delijk bij de start op een grote ontwikkeling. Natuurlijk zal de praktijk moéten uitwijzen hoe het gaat, maar een voorwaarde is dat de toekomstige reizigers weten waaraan ze toe zijn. Dat ze kun nen rekenen met het tijdstip waarop een kist vertrekt. In een min or meer geregelde charter rit voor een zakenman te veel risi co. Wanneer de frequentie van de vluchten op den duur kan wor den opgevoerd zal dat ongetwij feld ook meer reizigers aantrek ken.' elangste ooit gi Markt Heeft Haagse luchtvaartonderne- mer Feteris de markt voor zijn nieuwe luchtlijn afgetast? Hij knikt zeer gedecideerd. ,\Ve verhinden twee conglomeraties van elk ongeveer een miljoen in woners; plaatsen waar veel Indu strie en handel Ls geconcentreerd. Rijssel, Rouhaix en omgeving In Noord-Frankrijk is een gebied van grote economische hptekenis, waar een luehtverbinding in noordelijke richting toch echt wel als een manco wordt gevoeld. Datzelfde geldt op het ogenblik ook voor Midden-Zeeland. Vóór de oorlog had men bij u al luchtverblndin- gen met Rotterdam en België. Op het ogenblik niets. Toch ls er belangstelling. Rijesel heeft een goed geoutilleerd vlieg veld. Til Zeeland heeft het bedrijfs leven met het initiatief voor de aanleg van het nieuwe veld ge loond. dat men er het zakenlucht- verkeer van de grond wil bren- een'. Er ziln nog een naar argumen ten. die de heer Feteris incalcu leert als attractiepunten voor de nieuwe lijndienst: de aansluiting op de internationale verbindingen van Rotterdam (Zestienhoven) en Schiphol uit en het toeristenbe zoek aan Zeeland in de zomer. Voorlopig zal het nieuwe vlieg veld Noord-Sloe wel wat beperkt zijn in zijn mogelijkheden: geen radiobaken, geen radioverbinding, geen verlichting. Tub sen zonson dergang en zonsopkomst is het dus niet bereikbaar. Is dat niet een handicap? De heer Feteris: .Het is natuur lijk niet erg logisch om te zeg gen: we moeten eerst maar eens afwachten hoe het loopt. Ten slotte heeft men de belan ling voor de aanleg toch peild. Wanneer je een veld pro fessioneel wilt opzetten zeg dan met alleen a, maar ook meteen b. En dan het argument dat je op grasbanen per definitie geen ver plichting maakt, in Duitsland en Engeland doen ze het ook. We hopen dat het veld snel goed ge- equipeerd zal kunnen worden'. Luchtvloot Het Nautisch Technisch Bureau P. J. Feteris (1947) heeft zich ie laatste jaren steeds meer toe gelegd op vliegtuigactiviteiten en de nodige vertegenwoordigingen van fabrieken aangetrokken. Daar uit ontstond op de duur een eigen luchtvaartbedrijf en in augustus vorig jaar de oprichting van de NV Nationaal Vliegtuigbeheer. De luchtvloot, gestationeerd op Rotterdam - Zestienhoven bestaat uit: een Beagle Pup 150 (1 a 2 passagiers) bi Cesna Super Sky- lane (5 passagiers), een Dornier Skyservant (10 passagiers) en een Fairchild (3 passagiers). Een tweede tweemotorige kist zal bin nen afzienbare tijd worden aange kocht. De toestellen zijn op het ogenblik voor taxi- en rondvluch ten in gebruik op Rotterdam, Eel- de en Ameland. Eén van de kleine vliegtuigen zal komende zomer op Noord-Sloe worden gestationeerd voor rond- en taxivluchten. ,Dat is voorlopig echt een proef', zegt de heer Feteris. ,We willen zien hoe het uitpakt. Wat een taxi-vlucht kost Rekent u voor de Cessna op 250 per vlieguur.' Vliegschool Enthousiast vertelt de jonge Haag se ondernemer over zijn plannen voor een vliegschool op het veld aan het Veerse Meer. ,Het is een opleiding voor het sportbrevet-A. Er is voor de motorvliegerij veel belangstelling. De Rotterdamse vliegclub bijvoorbeeld heeft nu al 400 leerlingen. Steeds meer bedrij ven gaan over tot de aanschaf van eigen toestellen. Om zo'n brevet- A to halen zijn 30 tot 50 vlieguren nodig. Met instructeur komt een vlieguur op ongeveer 75. Do tekeningen voor de bouw van een stationsgebouw en een hangar zijn zo goed als rond. Het is de be doeling dat het stationsgebouw (prefab) vóór de officiële opening van het vliegveld op zaterdag 13 juni kant en klaar ia. De bouw van de hangar volgt iets later. In vestering eh exploitatie van het stationsgebouw komen volledig in handen van de NV Nationaal Vliegtuigbeheer. Het bedrijf zal komende zomer een personeelsbe zetting van ongeveer zes man op Noord-Sloe stationeren. Het cafc- reetaurant zal worden gedreven in nauwe samenwerking met de Hei- neken-bierbromverij. In het sta tionsgebouw zal verder ruimte zijn voor een kantoor van de haven meester. een afhandel ing3hai voor passagiers en bagage, een beschei den winkel en een ruimte voor naai Vliegtuigbeheer ook een ei gen nederzetting: op Schiphol. Gent (Gent-Air) en Rijssel zal worden samengewerkt met daar gevestigde luchtvaartondernemin gen. Blijft het (laar voorlopig bij? .O nee', zegt de heer Feteris als bij ons uitgeleide doet op zijn knn- toor. ,Tn 1971 geven we nog uit breiding aan onze activiteiten. We willen het kleine luchtverkeer In Europa, in Nederland en de buur landen populair maken.' de maatschappij al Jarenlang wordt onderhandeld mogelijk te maken. Burgemeester en wethouders delen voorts mee. dat zij over het voorgeleg de plan advies hebben gevraagd aan de stedebouwkundige ir F. Kuyken. De ze stedebouwkundige is van oordeel, al dus het college, dat het plan nog een te grote cc/ncentrati» van bebouwing te zien geeft. Op dit niet zo grote en .kwetsbare' terrein aan de Domburgse weg. Naar zijn mening komt deze te dichte bebouwing het sterkst tot uit drukking in de geringe afstand van de in het plan van de hotelmaatschappij geprojecteerde gebouwen tot aan de grenzen van het terrein. .Vooral langs de Badstraat en de Noordweg is een te hoge bebouwing te dicht op ae weg ge situeerd gedacht", zo schrijft de stede bouwkundige aan b en w. de SONMO. om vrije concoursen buiten haar normstelling om te organiseren, .buitengewoon ingrijpend'. .Deze maat regel tast de amateuristische muziek beoefening ernstig aan, draait ze zelf* de nek om', meende de heer Uittor- hoeve. Hdj betoogde dat als het verbod van de Sticht iig Overkoepeling Nederlandse Muziekorganisaties (SONMO) letterlijk wordt genomen, het soldstenconcours en het zaalconcours van de Zeeuwse Bond gevaar lopen. ,En als we die moeten missen, dan is dat een aanslag op het amateuristische muziekleven in ons ge west.' De heer Uitterhoeve verzocht het bestuur alles bij het KNF-hoofd- bestuur in het werk te stellen om deze concoursen te kunnen continueren. ,Zeelandsebond De heer Ocké zag hier een gelegenheid om te pleiten voor een vernieuwde Zeeuwse bond: .Laat nu aile muziekvere nigingen in Zeeland lid worden van één bond. de .nieuwe Zeelandse bond', btj wyze van spreken Het bestuur van deze bond moet het zelfde zijn. als dat van de KNF-afdeling Zeeland. Als KNF-afdeling organiseert deze bond dan concoursen, die aan KNF normen voldoen, maar als bond kan men dan ook nog wedstrijden en concoursen met eigen normen en afdelingen instel len, stelde de heer Ocké voor. Zijn idee werd door de vergadering nogal wel willend ontvangen. Ook had men wel be grip voor zijn stelling dat in het nieuwe bondsbestuur dan geen plaats meer voor dirigenten kan zijn. De heer Ocké was overigens ook niet ingenomen niet de SONMÓ-oekaze. Naar zyn mening mag men wel vrjje con coursen organiseren, mits men de afde lingen, prijzen en nonnen van die co», coursen maar niet ziet als gelijk staande met de officiële van de KNF. Men mag er in KNF-verband dan ook geen pro motie of degradatie aan ontlenen. ,Als een groep muziekkorpsen of solis ten voor fanfares, harmonieën en brass- beoordelen, wat is daar dan toch tegen zo vroeg hij zich af. Hdj zag ook geen enkel bezwaar in aparte vrije concour sen voor fanfares, harmonieën en brass bands. ,Men moet dit niet eng bekijken. De muziekbeoefening is ermee gediend en het stimuleert wellicht de deelname aan de officiële federatieve concoursen, We hoeven toch niet alles na te zeggen wat de SONMO zegt!' .Domburg' iaar het ge meentebestuur om de vastgelegde be stemming van de terreinen van de maatschappij zodanig te wijzigen, uitvoering van de bouwplannen! Sprekende over de discussie, die er in over tussen de gemeente en kringen van de KNF Brassbandconcours Bouwlagen Om toch tot een stedebouwkundig ver antwoorde situatie te komen, waarbij vooral zou moeten worden gelet op het karakter van de omliggende bebouwing, zou de hoogte van de langs de Bad straat en de Domburgseweg niet meer dan drie bouwlagen mogen bedragen, zo schrijven b en w aan de raad. Zij wij zen er voorts op, dat de stedebouwkun dige het nog beter zou achten, indien het langs de Badstraat ontworpen ge- houw geheel zou worden weggelaten, zo dat met een geringe verschuiving van de overige bouwblokken onderling wat meer afstand tot het villaparkt zou worden verkregen. In zijn brief betoogt de stedebouwkun dige voorts nog, dat op die wijze ook een complex zou kunnen worden ver kregen. dat vanuit de dorpskern als een verrijking zou kunnen worden ervaren. Het houtbestand zou juist aan do dorps zijde. bij het weglaten van het betref fende bouwblok, niet behoeven te wor den aangetast, hetgeen, zo schrijft de heer Kuyken. een grote whist zou bete kenen. Minderheid 0over de vraag of brassbands een eigen concours mogen hebben, zei de heer Ocké: ,We moeten durven opstaan voor hst nieuwe. In KNF-verband hebben drumbands toch ook hun eigen con cours gekregen. Als er voldoende brassbands zijn, die een eigen om- couirs wiMen, waarom moeten we dat dan tegenhouden De heer Ocké zegde toe zijn standpun ten over de concoursen ook in de ko mende besprekingen bij het KNF-hooft! bestuur kenbaar te zullen maken. Tijdens de vergadering die c maar matig was bezocht heer H. P. Verton uit Haamstede bij enkele kandidaatstelling tot penning meester herkozen. Hoewel de heer Ocké ook aan aftrede» toe was, blijft hij in functie tot in 1971. Hij legt dan tegelijkertijd zijn functie van hoofdbestuurslid van de KNF ook die van afdelingsvoorzitter neer. Bezoekers lopen Terneuzense schouwburg uit TEKNEUZEN Enkele bezoe kers zyn zaterdagavond veront waardigd het Terneuzense ,Zuld- landtheater' uitgelopen uit onge noegen over een aantal zin wieden in Hellers stuk .Gevallen als een lom', dat werd gespeeld door het Groot-Limburgs Toneel. Voor de .•ooSsteiling bestond een matige vlangstelling: er waren ongeveer Ï00 ADVERTENTIE B1j de bespreking van het plan bleek dat in het college van b en w geen eenstemmig oordeel over de aange legenheid kon worden verkregen. De meerderheid van het college stel de. dat de ingediende bouwplannen wél acceptabel waren. Deze meerder heid in b en w was daarbij ook van mening, dat in deze plannen ook in derdaad was voldaan aan de eisen, die de raad in vorige uitspraken ken baar maakte. De minderheid in het college stelde, dus mét de stedebouwkundige, dat het be schikbare terrein te intensief zou wor den bebouwd en dat het bouwblok langs de Domburgseweg en ook dat langs de Manteling geheel zouden moeten ver vallen. Dezelfde minderheid in het Dom- burgse college zou ook willen voor schrijven. dat onder de te bouwen ap- partementenblokken, over de gehele op pervlakte parkeergelegenheid zou moe ten worden gemaakt. .Ons college wil gaarne van uw raad een uitspraak omtrent de voorgelegde plannen', aldus schrijven b en w, die daaraan nog toevoegen, dat «elke de uitspraak van de raad ook zal zijn. een wijziging van het betrokken bestem mingsplan, waarmee opnieuw geruime tijd gemoeid zal zijn, nodig is. MIDDELBURG In de vergadering van maandag 20 april zullen b en w van Middelburg ae raad voorstellen om het bestemmingsplan vast te stellen, dat. is gelegen tussen de Noordweg en de Seis- weg, ter hoogte van het punt waar Zalndberglaan en Noordweg samenko men. Het omvat vijf kavels, namelijk van 8400 en 9500 vierkante meter, in hun toelichting bjj het voorstel schryven b en w, dat door aanvaarding van dit plan, de gemeente in staat zal zlfn om aan geïnteresseerden grote terreinen voor de bouw van ruime woningen te kunnen aanbieden. VERWACHT IETS MINDER ZACHT Opklaringen, nf gewisseld door buien. .Matige tot vrij krachtige wind uit wes telijke richtingen. Aanvankelijk in het noorden van het land nog regen en ma tige oostelijke wind. Iets minder zacht- VRIJ ZONNIG, NORMALE TEMPE RATUREN EN LATER KANS OP RE GEN. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 2 tot 9; min. temp. van onge veer normaal tot 4 graden onder nor maal; max temp. omstreeks normaal; kaïns op een clroge periode van min stens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal 60 procent, voor woensdag: aantal uren zon: 2 tot 9: min. temp.: omstreeks nomaal: max. temp. omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog et maal 40 procent. ZON EN MAAN 14 april Zon op 05.47 otnder 19,85 Maan op 11.26 onder 03.36

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2