St-Laurens opende nieuw wijkcentrum ■AGENDAs Dienstencentrum en bejaardenwoningen in Terneuzen Burgemeester van Goes geïnstalleerd OOK OPENING SPEELTUIN CREMATIE VAN CHR. J. MAZURE ZEEUWSCH-VLAANDEREN Gesprek Groene kruis Axel verhoogt contributie Lees de PZC EEN CAISSIÈRE 4 J ZELFBEDIENING SEX '69 SEX - SEX - SEX PITTIG MEISJE "S-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 BURGEMEESTER WOLTERS DRUKTE OP KNOP ADVERTENTIE SINT-LAURENS ,Het is het gemeentebestuur van Middelburg-' ernst om in de gehele gemeente, dus niet alleen in het centrum maar ook in de kleinere kernen en wijken de voor de bewoners nood zakelijke voorzieningen te schep pen. Het bewijs van die ernst is vandaag toch wel geleverd'. Dal zei zaterdagmiddag: burgemeester drs P. Wolters, kort nadat hy het geheel vernlewde wijkcentrum van Sint-Laurens officieel had geopend. De heer Wolters Terrichtte die opening door in de grote zaal van het wijkgebouw op een knop te drukken. Prompt daarop schoof het gor dijn van het toneeltje open en werden schilden met daarop de namen van de .vaste gebruikers', de school, verenigin gen en instellingen, zichtbaar. De op het toneel opgestelde judoband accentueerde onmiddellijk daarop een daverend nummer dit feestelijke mo ment. De druk op de knop was het hoogtepunt van een feestdag in Sint-Laurens, die van 's morgens tot in de late avonduren duurde. Voor de jeugd van Sint-Laurens op wie trouwens een belangrijk deel van de door een speciaal gevormde commissie op touw gezette festiviteiten waren ge richt. was het zaterdag een dubbele feestdag. De burgemeester had namelijk nog maar nauwelijks het wijkcentrum voor geopend verklaard of hij begaf zich. gevolgd door de vele genodigden, naar ae naast het gebouw gelegen speeltuin, geheel nieuw aangelegd door inwoners van Sint-Laurens, en verrichtte ook hier de officiële opening. Eeide handelingen waren tegelijkertijd de eerste officiële openingen, die de begin dit jaar benoemde burgemeester Wolters in zijn nieuwe gemeente verrichtte. In een korte toespraak in de zaal van MAANDAG 13 APRIL 1970 BüRGH Hotel Bakker: bijeenkomst Rode Kruis. GOES Korenbeurs, 19.30 uur: ver gadering museum voor Noord- en Zuid- Beveland. -MIDDELBURG Hof van Tange, 16 uur: opening Zeeuwse jaarbeurs. 19-23 uur. openstelling Zeeuwse jaarbeurs voor publiek. Gasthuis, 19.45-20.45 uur: uitzending radio Walcheren. Molenwater, 9-17 uur: miniatuur Wal cheren. het wijkgebouw, had de heer Wolters er eerder aan herinnerd, dat de ge meenteraad na de Walcherse,herinde ling in 1966, waarin onder meer Mid delburg en Sint-Laurens werden sa mengevoegd. al spoedig besloot om het economisch technologisch insti tuut in Zeeland opdracht te geven om na te gaan wat er in de verschil lende delen van de nieuw gevormde gemeente aanwezig was en welke nieuwe voorzieningen nodig waren. Voor Sint-Laurens bleek er daarbij nogal wat op het terrein van sport en spel te mankeren. Vertegenwoordigers van de wijkvereni ging, het onderwijs en het gemeentebe stuur bekeken de mogelijkheden, waar na werd besloten de dienst van ge meentewerken stelde daarvoor een plan op om het bestaande verenigingsge bouw te verbouwen en nieuw in te rich ten. Burgemeester Wolters wees er in dit verband speciaal op. dat dank zij de verbouwing, de zaal ook geschikt is ge maakt voor gymnastiek en andere sport beoefening. Om de ruimte zoveel moge lijk te kunnen benutten, is daarvoor het podium .opklapbaar' gemaakt. Wensen BERGEN 01' ZOOM Galerie Etcete ra' tentoonstelling .Dimensie 4'. HULST Boekhandel Van Geyt, 9-12 en 13-18 uur: tentoonstelling werken George Degenhart en Jan Haas. Stadhuis, morgenuren: tentoonstelling werken Ben Bonte. MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland Sint-Pieterstraat 38 9.30-12.30 en 13 30 - 17.30 uur: tentoonstelling .Bladzijden uit Veere's verleden'. BERGEN' OP ZOOM Roxy, 20 i Ben Hur, alle leeftijden. GOES Graad, 20 uur: de man met devijfpaspoorten,14jaar. MIDDELBURG City, 20 uur: Battle of Britain, 14 jaar. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Bezete ten-het gat in de muur' 18 jaar. VLISS1NGEN Alhambra, 20 uur: De tnan met de vijf paspoorten. 14 jaar. De heer Wolters bracht ook nog het nieu we wijkcentrum in Zuid ter sprake. Of schoon hier sprake was van grote ver schillen. het aantal nwoners "van Zuid zal eerlang tot 20.000 toenemen, in Sint- Laurens wellicht tot 2000, de bouw van het centrum in Middelburg-Zuid vergde een investering van 470.000 gulden, ter wijl voor Sint-Laurens .slechts' 75.000 gulden op tafel moest komen, zag de bur gemeester hier toch ook duidelijk paralel len. De belangrijkste daarvan waren, naar zijn mening enerzijds het ontwik kelen van wat hij noemde het samen levingsverband In de kernen en wijken en anderzijds het streven naar een ver dere integratie van de gemeenschappen met de stad als geheel. Alvorens het wijkgebouw namens de stichting maatschappelijke opbouw Middelburg, die tot zaterdag namens de gemeente het beheer voerde, over te dragen aan de beheerscommissie, had de heer Wolters er ook nog op gewezen, dat het gemeentebestuur zich er goed van bewust was, dat er onder de inwoners van Sint-Laurens nog andere wensen leefden. .Daarbij zijn gerechtvaardigde wensen, maar ook wensen die moeilijk te vervullen zijn', aldus de heer Wolters. die in dit verband een gesprek, op korte termijn', aankondigde tussen burge meester en wethouders en het be stuur van de wijkvereniging. Ook de heer L. Jansens, die als voorzitter van de beheerscommissie vervolgens het gebouw .overnam', herinnerde aan dit komende gesprek. .Wij hopen dat het ge meentebestuur een open oog zal blijven hebben voor deze wijk. Juist nu zich ve len zorgen maken over de uitbreiding van Sint-Laurens en het zo noodzakelijke voorzieningenpakket tot een minimum is beperkt, doe ik een dringend beroep op het college van h en w 0111 medewerking te verlenen bij de uitbreiding daarvan. De heer Jansens was eerder eveneens in gegaan op de voorgeschiedenis van de totstandkoming van het vernieuwde wijk centrum. Hij stelde daarbjj. dat via de stichting maatschappeijke opbouw Mid delburg, aan de beheerscommissie, wijk vereniging', basisonderwijs, bij het op stellen van de verbouwingsplannen in derdaad inspraak was verleend. De heer Jansens. die met voldoening vaststelde dat het centrum een trefpunt'was ge worden voor het verenigings- en club leven in Sint-Laurens. hij noemde in dit verband de bejaarden, de jeugd, de gym nastiekvereniging, de zangvereniging, de wijkvereniging, de crèche enz., deelde voorts mee, dat het de beheerscommissie is gelukt om aan alle aanvragen van per manente gebruikers te voldoen terwijl het zelfs ook in incidentele gevallen mo- Teliik zal zijn ,om een zaaltje ter be schikking te stellen'. De heer Jansens, die vooral zijn erkentelijkheid uitsprak aan het adres van de dienst van gemeen tewerken voor de bemoeienis met het verbouwingswerk, dankte tenslotte alle verenigingen en instellingen, die het hun ne bildroegen voor de totstandkoming van het wijkgebouw In zijn huidige van een groot aantal inwoners van Sint- Laurens was tot stand gekomen. In het bijzonder prees hij hierbij nog de grote werkkracht van de heer C. van Slooten. De feestelijkheden in Sint-Laurens waren reeds zaterdagmorgen om tien uur be gonnen met een kinderkermis in de speeltuin. De jeugd wist zich hier. ook met allerlei attracties zoals ringwerpen, ballengooien en natuurlijk ook de grab belton uitstekend te vermaken. Het ver dere programma vermeldde onder meer voetbal- en basketbalwedstvijden, even eens in de speeltuin, een mars door het dorp door het tamboers- en pijperskorps .Juliana', een optreden van de band met majorettes van de stichting eerste Mid delburgse judoschool eri voorts de monstraties door de korfbalvereniging .ONDO' en de gymnastiekvereniging .Veldo'. 's Avonds gaf in het wiikcentrum het gezelschap .De Hoepel' uit Terneuzen een cabaretvoorstelling waarna de feestdag met dansmuziek van het Trio Outermans uit Middelburg werd besloten. OPGAVIN VOOR OP INUCHTINGIN OVSR WZI RUBRIEK 1 O. VAN OORSCHOT P/A PZC VlISSINGEN TEL.0IIM-5IW- t Ruimte De heer J. Maas, voorzitter van de feest commissie, die aan het begin van de bij eenkomst de aanwezigen had verwel komd, leidde vervolgens de genodigden .achter de muziek' naar de nieuwe speel tuin. Burgemeester Wolters, die de oficiële opening van de speeltuin verrichtte door het hijsen van de vlag, had nog maar nauwelijks geroepen: .Geef ze de ruimte' waarmee hjj de jeugd bedoelde of er ging tot zyn verrassing een houten kist open waaruit een groot aantal hal kinnen inderdaad de rnimte ingingen. De heer C. Volp, voorzitter van de wijk vereniging, herinnerd" er nog aan, dat de speeltuin, dank zij de volledige inzet SINT-LAURENS Op het mo ment. dot burgemeester Wolters de symbolische opening verrichtte van de achter het vernieuwde wijkcentrum iu Sint-Laurens ge legen speeltuin hij deed dat door een vlag te hijsen stegen een groot aantal balonnen de lucht in- (Foto PZC). MIDDELBURG In het crematorium .Rotterdam-Zuid' is zaterdagmorgen het stoffelijk overschot gecremeerd van de heer Chr. J. Mazlire uit Middelburg, oud-directeur van de Focus-bedrijveii. De heer Mazure had tal van verdiensten voor de Middelburgse samenleving: hij! was onder meer lange tyd voorzitter' van de koninklijke vereniging ,L'it het volk - Voor het volk', in welke functie hjj vele manifestaties organiseerde. Voor zijn verdiensten werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Tijdens de plechtigheid in het cremato-i rium te Rotterdam bleven de toespra- j ken op verzoek van de familie beperkt! tot een kort woord van één van de direc-i teuren van Focus-Veilig NV, de heer] J. Reijnïerse. Deze memoreerde dat de heer Mazure op reeds gevorderde leef tijd het directeurschap van de Focus- bedrijven aanvaardde en hij legde vooral het accent op de medemenselijkheid en de veelzijdige interesse van de ontslapen oud-directeur. De heer J. C. Stins uit Goes sprak een kort woord namens de vrijmetselarij, in welke beweging de heer Mazure steeds zeer actief is geweest. De oudste klein zoon en naamgenoot van de overledene, de heer Chr. J. Mazure, dankte voor de belangstelling, onder wie behalve af vaardigingen van de Focus-bedrijven, ook vertegenwoordigers waren van het Kon. Nederlands Gymnastiek Verbond, waarvan de heer Mazure voor de .Zebra' lange tijd bestuurslid is geweest. Tijdens de laatste tocht door Middelburg hield de stoet korte tijd halt voor de verschillende vestigingen van de Focus- bedrijven daar. Jaarvergadering katholieke bond voor EHBO SAS VAN GENT De plaatselijke af deling van de Katholieke Bond voor EHBO heeft dezer dagen haar jaarlijk se algemene ledenvergadering gehouden. Op deze bijeenkomst werd, nu de herin deling een feit is, de mogelijkheid tot meer samenwerking in de nieuwe ge meente Sas van Gent belicht. Ook is een werkgroep opgericht, die zich gaat be lasten met de technische facetten en de uitvoering daarvan. Schapenstamboek Zeeland 50 jaar GOES Dinsdag 21 april vieren ,Het sphapenstamboek voor Zeeland' en de Zeeuwse afdeling van de .Nederlandse Wolfederatie' hun 50-jarig bestaan. Dat gebeurt met een bijeenkomst, d5e om half 3 in ,De Prins van Oranje' In Goes wordt gehouden. Na opening door de voorzitter van de beide verenigingen, de heer J. Nieuweiihuijze uit Lewedorp, houdt de voorzitter van de Nederlandse Wolfederatie, ir. J. A. Haverhals, een rede. Tussen 5 en 6 uur is er een recep- PHILIPPINE Jaarvergadering boerenleenbank Donderdag 16 april aanstaande des mid dags vier uur zal in de zaal bij de heer A. Vermeirssen te Philippine de algeme ne vergadering worden gehouden van de boerenleenbank Philippine. De agenda bevat onder meer de volgende punten: goedkeuring van de balans en het re- sultatenoverzicht 1969; verkiezing van een lid van het bestuur, aftredend is de heer L. Goense, die herkiesbaar is en ook als zodanig door de raad van toe zicht kandidaat wordt gesteld; verkie zing van een lid van "de raad van toe zicht, aftredend is de heer J. Boonman, die herkiesbaar is en door de verenigde vergadering van bestuur en raad van toezicht kandidaat wordt gesteld. Dorpsraad Philippine hield jaarvergadering Dezer dagen hield het voortopig bestuur van de dorpsraad Philippine onder voor zitterschap van de heer A. P. van Oote- ghem een werkvergadering in de zaal bjj de heer F. Rammeloo. Doel van dieze bijeenkomst was om te komen tot het vaststellen vain een reglement van orde. Naast de zogenaamde huishoudelijke re glementen, werd hierin duidelijk gesteld, dat de dorpsraad ten doel heeft: het be hartigen van de algemene belangen van de bevolking van Philippine. Op een nog nader te bepalen openbare vergadering zal het bestuur, dat tijdens de oprichtingsvergadering al3 voorlopig bestuur werd gekozen, en bloc aftredien, teneinde de kansen weeer voor een ieder Gouden bruiloft Het echtpaar A. B. Ploegaert-M. de Koeijer te Philippine viert woensdag 15 april aanstaande zijn gouden bruilofts feest. Beide echtelieden stammen uit de vorige eeuw. De heer Ploegaert ls van 1892. terwijl zijn vrouw van 1897 is. Het echtpaar heeft twee dochters en vier zomen, een aantal kleinkinderen en achterkleinkinderen. krachtterm^ voor een smerige en heel lelijke situatie, want uw auto is aan het roesten. Het enige middel om dit-te voorkomen isTECTYLén de originele Zweedse ML-methode (er gaat nu een maal niets boven origineel).* Waar andere middelen tóch, ïlsnög of op de lange duur falen, zit U joed met TECTYL (van Valvoline: altijd goed). Valvoline Oil Nederland N V. Postb.11 Dordrecht Tel. (01850) 44011. OP 20 APRIL IN DE RAAD Dffcf 1W7 \7 AM 1 CC quentle* van dit plan Er zyn leningen DL/U W V /VIN 1DD aangevraagd voor ruim 5 miljoen gul- WOlVINrTFlV B en w willen verder komen tot een vas- V-,A ,JL1 xyjib te commissie van advies en bijstand die 17VT *71 T¥r\0/~VT rvT7D zich bezighoudt met volksgezondheid en li\ ,ZUlürULULJ\ meenle steeds meer bemoeiingen gaan TERNEUZEN De woningstichting krijgen. De behoefte van ons college om .Zeeuwsch-Vlaanderen' uit Terneuren wfi j terzake advies en bijstand te vragen I in deze plaats 175 bejaardenwoningen aan een vaste commissie uit uw raad zal jen een dienstencentrum bouwen. Het I zich den ook meer dan voorheen het ge - complex komt aan de Van Steenbergen- val was doen gevoelen. Daarnaast zal laan. B en w van Terneuzen vragen de juist door instelling van deze commi.s- raad die maandag 20 april vergadert sie mogelijk de belangstelling voor deze Iom een garantie voor een zCdie- materie worden geactiveerd', schrijven ning van 6 miljoen, die de woningstieh-b en w. Zij geven tevens in overwe- ting wil aangaan om haar plannen uit ging de commissie vc het onderwijs to voeren. De woningbouwvereniging spl !sen in een comi !e voor het on- Terneuzen zal beginnen aan de bouw van 120 woningwet- en 36 eengezinswo ningen in de particuliere sector in de buurt van de Bellamystraat in het v'"n .Zuidpolder'. De raad zal moeten beslis sen over de diverse financiële conse- AXEL Ouderavond lts Scholieren speelden voor bejaarden AXEL In het dienstencentrum Trefpunt" te Axel hebben de leerlingen van de Prinses Marijke school voor de Axelse bejaarden hun jaarlijkse school- uitvoering nogmaals voor het voetlicht febracht. Van de vrij goed bezette zaai nachten de laagste klassen voor de pau ze het sprookje .De legende van het ronde putje.' De leerlingen van de hoog ste klassen hadden met hun toneelstuk jes na de pauze eveneens veel succes. Mevrouw versteeg sprak na aifloop een dankwoord. Collecte rheumafonds De opbrengst van de collecte voor het nationaal rheumafonds bedraagt te Axel 834,45. Slot van pagina 1 had. Ook voor de gemeenteraad was dit een allesbehalve aangename zaak', aldus de heer Prins. ,Men kan toch niet van de raad verwachten, dat de eerder uitgesproken principiële ver antwoordelijkheid opeens niet meer zou gelden vanwege het blote feit, dat de zogenaamde inspraak zo laat werd gegeven?. Voor deze gang van zaken ligt de verantwoordelijkheid heel uit drukkelijk niet bij de raad. Het ifl niet in het belang van de gemeente, dat er op deze manier ten aanzien van haar toekomstige voorzitter J« gehandeld'. In de bijzondere raadsvergadering spraken zowel de heer Prins als bur gemeester Huber en het oudste raads lid, de heer B. M. van Nieuwenhuij- ze, over de taak, die de burgemeester wacht. De heer Prins: ,Naar mijn mening ligt dc taak van de burge meester van Goes bijzonder duidelijk: het doorzetten van de grote lijnen, het pleiten voor een verdergaande bestuurlijke reorgan:satie, het plei ten voor de belangen van de gehele regio bil het rijk en bij de provinciale overheid. De belangen van de streek en de belangen van Goes zün immers gelijk'. Burgemeester Huber: .De eenheid van het nieuwe Goes moet groeien door een voortdurend gesprek tus sen burger en plaatselijke overheid met respectering van bclangei en ge voeligheid, die elke gemeenschap een maal heeft. Het doel zal echter moe ten zijn om ons te bevrijden van al of niet vermeende tegenstellingen en van een verouderde instelling, waar in wij ons gevangen kuunen voelen. Er zijn thans nieuwe verhoudingen op Zuid-Beveland geschapen, die do bestuurskracht van de nieuwe ge meente op de proef zullen stellen. Die bestuurskracht is echter niet op te brengen zonder zich gedragen te weten door de eendrachtige samen werking van en door de saamhorig heid van bewoners in dc verschillen de kernen. De bevordering van die saamhorigheid zie ik wel als een der belangrijkste taken van ons allen, de en menselijke samenleving binnen de gTenzen van de nieuwe gemeente Goes'. De heer Van Nieuwenhuljze ging In zijn toepsraak in op het feit, dat de gemeente Goes met meer zaken van doen heeft dan voor de herindeling. ,Een veel groter grondgebied en an- Seveer 30 procent meer inwoners heb- en Goes een totaal andere inhoud en aanzien gegeven. Het besturen van Goes is veel meer omvattend dan voorheen. Recreatie zowel als land bouw bijvoorbeeld waren zaken, waar u in het verleden betrekkelijk wei nig bemoeienis mee had; nu zijn het twee onderdelen van betekenis gewor den'. aldus de nestor van de raad tot de pas geïnstalleerde burgemeester. De neer Van Nieuwenhuijze ging in op de taken, die Goes wachten en hij verzekerde: .Zouden we alles wat gedaan moet worden in één pak bun delen, dan zou u als burgemeester dit alleen nooit kunnen torsen en op een doeltreffende manier kunnen ver werken. We willen u met deze uit spraak niet bang maken, want ieder van ons weet. dat niemand in staat is een dergelijke hoeveelheid werk te verzetten. U zou er onderdoor gaan en de gemeente met u. Stelt u zich echter gerust. U mag zich verzekerd weten van goedwillende medewer kers In de vorm van de heren wet houders, raadsleden, secretaris, hoof den van verschillende diensten en af delingen met al ons personeel' De heer Van Nieuwenhuijze maakte dui delijk, dat de raad vertrouwen heeft in de persoon en kwaliteiten van de heer Huber. Burgemeester Huber gaf in het begin van zijn installatiercde uan, dat in tegenstelling tot de gebruikelijke gang van zaken bij de vervulling van een burgemeestervacature, dit maal velen zich betrokken hebben ge voeld bij de benoeming van de bur gemeester van Nieuw-Goes. ,Oat beeft mijn vrouw, mijn kinderen eu mij delijkheid op mijn schoidcrs is ge* legd'. De heer Huber behandelde in zijn rede ,één kernvraag, die mij reeds lang bezighoudt': ,Wat is de bedoe ling van de herindeling en wat doeD wij met het samenstel van oude op geheven gemeenten, die van bovenaf samengevoegd zijn in één nieuw ge meentelijk verband? Mr Huber haal de aan, wat in beschouwingen In de staen-generaal hierover is gezegd en hi- concludeerde, dat schaalvergro ting in het bestuurlijk vlak ,dus zal moeten worden bevorderd enerzijds opdat het in aantal en zwaarte toe nemende taken van de rijksoverheid in meerdere mate op de grotere ge meenten kan worden afgewenteld eD anderzijds opdat het maximum aan welzijn voor de burger kan worden bereikt'. En daarbij vroeg de heer Huber zich af, of dat wel voldoende is. .Vraagt het lokale bestuursbeleid niet meer dan de maximale zorg voor het wel zijn van de burger, een welzijn, dat hoofdzakelijk bestaat uit goede rtM- teriële en culturele voorzieningen. Is het niet van veel groter belang, dat een nieuw bestuurlijk verband inspi rerend gaat werken op en leiden tot herleving van de gehele gemeenschap binnen dit verband', zo vroeg de Goe- se burgemeester zich af. Na de instal latie van mr Huber tot burgemeester van Goes was er een receptie in hotel ,De Korenbeurs' waar zeer velen kwamen gelukwensen. IJZENDIJKE Schieting op koninginnedag Ter geJegenlheid van koninginnedag orgar niseert de liandboogsociëteit Kunst en Genot' te ÏJzendijke op 30 april twee openlucht schietingen. Hieraan zijn ve le gratis prijzen verbonden. De spran gen zullen worden opgesteld op het plein recht over het .HofzicMtheater" en op de Markt. De schietingen zullen om 3 beginnen. In de christelijke lagere technische school te Axel werd voor de ouders van de leerlingen van de 2e klas metaal be werken en timmeren een openbare les gehouden. Voor de ouders was er op de ze avond een zeer goede gelegenheid om eens wat nader m contact te komen met de school en de leraren. Ook bestond gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen. De leiding van deze redelijk goed be zochte bijeenkomst was in handen van de directeur van de school, de heer M. t Gilde. AXEL Het Groene Kruis Asel kwam in het consultatiebureau bijeen onder voorzitterschap van de heer J. Blok voor het houden van haar algemene ledenvergadering. De heer Blok kon ook dit jaar in zijn openingswoord slechts een zeer minimaal aantal leden welkom heten. In zijn korte toespraak memoreerde de voorzitter het overlijden van mevrouw Hamelink- le Feber, die gedurende een groot aantal jaren als trouw en enthousiast medewerkster de vereniging haar steun heeft gegeven. De heer Blok achtte het niet uitge sloten dat de vereniging door de her indeling van gemeenten een terugslag in ledental zal moeten ondergaan. Dit ledental, zo bleek uit het jaarverslag van de secretaris, de heer C. de Putter, heeft zich thans weer boven de 1.500 uitgewerkt. Op 31 december 1969 telde de vereniging namelijk 1.522 leden. Deze stijging schrijft de secretaris mede toe aan het voortreffelijke werk van de bode-incasseerster mevrouw Van Meurs- de Bruyne. Het verloop van het leden tal over 1969 kan als volgt worden samengevat: ingeschreven werden 97 nieuwe leden, door intrek in het be jaardentehuis ,De Burssche' vielen 7 le den af, door overlijden 12, door ver trek naar elders 30 en door bedanken 11 leden. Het jaarverslag vermeldde verder een greep uit de vele facetten der volksgezondheid waarbij het Groene Kruis wordt ingeschakeld. Wijkzuster K. P. Geleynse legde 2.888 normale huisbezoeken af. hier komen nog bij 58 bezoeken voor de tbc-bestrijding, 77 voor reumabestrijding en 182 bezoeken voor de bejaardenzorg, voor mantoux-con- trole in het wijkgebouw verschenen 97 lersonen. Het zuigelingen- en kleuter- iureau hield 37 zittingen. Voorts werd geassisteerd bij o.a. het vaccineren van de schoolkinderen en sportkeuringen. Dankbaar is het bestuur ook voor de ;ezegde gemeentelijke subsidie voor gelijk aan 50% van de contributie- gelden. Tot slot behandelde de secreta ris in dit 55e jaarverslag nog enkele feiten van financiële aard. De penning meester. de heer C. D. van Wijck. gaf in aansluiting hierop een gedetailleerd overzicht van de financiën. De heer Van Wijck kon hierbij melding maken dat 1969 met een batig saldo kon worden afgesloten. Ondanks dit kleine voorde lige saldo kwam op de agenda, rekening houdende met de steeds stijgende kos- het voorsteü tot contributieverho ging voor 1971 voor. Met goedkeuring van de vergadering werd de contributie voor 1971 verhoogd van 12 tot 15 per jaar. Op verzoek wordt voor alleen staande bejaarden, boven 65 jaar. deze bijdrage gehalveerd. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer C. de Putter, die periodiek aftredend was, herbe noemd. derwijs en een comi.. :sie voor Jeugd zaken, sport, cultuur en recreatie. Al deze voorstet'en maken deel uit van een reeks die verband houdt met de recente herindeling. Secretaris B en w stellen voor de heer A. J. van Pa gee te benoemen als gemeentesecreta ris. De heer Van Pagee is momenteel .tijdelijk gemeentesecretaris' van Ter neuzen. Als tweede op de voordracht staat de heer W. H. Blok, chef van de secretarleafdeling industrialisatie, pla nologie en voorlichting. De lieer Blok en de heer B. van Wouwe. chef van de afdeling algemene zaken, zijn kandidaat voor de functie ven loco- gemeentesecretaris. De raad zal zich verder bezighouden met het benoemen van gemeentelijk© vertegenwoordigers in een aantal instel lingen. de regeling voor de financiële administratie, het vaststellen van de le gesverordening en het aanwijzen van di verse .huizen der gemeenten' In de ker men en het stadhuis van Terneuzen als .gemeentehuis'. SLUISKIL Oliebollenactie voor majorettenkorps avond in de zaal van de openbare la gere school te Sluiskil, teneinde over enige tijd de drumband van Sluiskil t© kunnen uitbreiden met een majoretten- peioton. Op zaterdag 18 april zal er een ollebollenactie worden gehouden ten bate van het majorettenkorps. HULST ,De Hoepel' op tournee De Terneuzense cabaretgroep ,De Hoe pel' gaat 24 april naar het bejaarden- centrum ,De Blaauwe Hoeve' in Hulst. Op 1 mei treedt het gezelschap op in Wemeldinge. Ook aan de opening van het vereniginsgebouw in Sint-Laurens, afgelopen zaterdag,, verleende J3e Hoe pel' medewerking. KLOOSTERZANDE Jaarvergadering Wit-Gele Kruis Op donderdag 23 april zal in de zaal van hotel Lievens de jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis worden gehou den. Om de opkomst op deze vergadering te stimuleren zal tijdens deze vergade ring een lezing worden gehouden door dr Héberlein uit Oosbburg met als on derwerp: .verkeersongevallen'. Deze ver gadering zal om half acht beginnen. Heden overleed, na een kortstondige ziek te, in het ziekenhui! te Oostburg. onze ge liefde vrouw en moe der JOZLNA ANNA KAKELS geboren Faas, op de leeftijd van 26 jaar. P. A. Kareis Robby Familie Faas Familie Kareis De teraardebestellinf zal plaatshebben te Groede op dinsdag 14 april 1970 om 14.00 uur vanaf Bejaarden sociëteit. Groede, U april 1970 Jhr Quarles van Uffordstraat 9 Op 15 april 1970 hopen onze geliefde ouders, be huwd- en grootouders TH. KOENS en N. E. VAN AKKER hun 50-jarige echtvereniging te gedenken. Dat ze nog lang in ons midden mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Zuidzande: H. Koens M. L. Koens - Sijnesael Terneuzen: I. Swartelé - Koens E. Swartelé Kinderen en kleinkinderen J. J. J. V. d. GRIEK/ arts, Terneuzen, van 16 april tot 11 mei AFWEZIG Waarneming: de doktoren Bauwens, Van Herk en Jiskoot. WIJ VRAGEN MET SPOED FRANS KAYSER Vlooswfjckstraat 64-66 - Tel. 2992 - TERNEUZEN Dijkstraat 41 - Terneuzen OPNIEUW WORDT AAN UW EISEN VOLDAAN Alle sexbenodigdheden o.a. speciaal prothesesfilms, dia's. Vrijdagsavonds tot 9 uur geopend. Afspraken per telefoon 01150 - 4936 voor afwisselend en interessant werk op klein kantoor. Sollicitaties mondeling of schriftelijk worden graag verwacht door I. SCHOENMAKERS NV HOUTHANDEL Stationsweg 30, teL 01150-3148 TERNEUZEN Plaats uw familieberichien in de PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 15