Minister houdt vol: alleen vakcentrales enquêterecht Haringseizoen 1970 niet veelbelovend Minister Eban en Dajan waren voor gesprek met Nasser GRAAFSCHAPSVERKIEZINGEN IN ENGELAND BELANGRIJKE POLITIEKE BAROMETER Tandartsen zeggen dat 'kaas uit het vuistje' goed is voor tanden. Waarom? Fabery de Jonge VHMO-Breda ziet af van geplande bestuursbureau Vrouw bij brand in Voorburg gedood Vuurgevecht met 2 hotelgangsters: 1 dood, 1 gewond FUSIEGESPREK VRIJE VOLK, PAROOL EN VOLKSKRANT DONDERDAG 9 APRIL 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Meningsverschillen tussen WD-minister Polak en WD-kamerlid Rietkerk Ontheffingsregeling betekent extra belasting van economische zaken' (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Polak blijft het oneens met zijn partijgenoot, het kamerlid mr Rietkerk, dat ook aan categorale vakorganisaties het recht zou moeten worden gegeven om een enquête te laten instel len naar het beleid van het ondernemingsbestuur. De bewindsman bleef gistermiddag in de tweede kamer bij zijn oorspronkelijke voor stel om alleen via de vakcentrales een dergelijk onderzoek toe te staan. Het is niet zo dat ik de categorale bon den zou willen weren omdat zij catego raal zijn", aldus minister Polak. ,Er zijn organisaties die alleszins respecta bel zijn en goed werk doen'. Maar hij meende dat zijn voorstel een goede zeef betelcent tegen het te voorbarig laten instellen van een onderzoek naar het bedrijfsbeleid. ,Na de discussie gisteren in do kamer ben ik tot de conclusie ge komen dat het toch beter is als de cen traio organisaties alleen worden inge schakeld. Ik wil het wel openlijk als een probleem erkennen'. In eerste instantie was al gebleken dat met name de fracties van de KVP, de PvdA. de ARP en de CHU niets voe len voor het betreffende amendement van mr. Rietkerk. Ook op een ander punt wilde minister Polak niet tegemoet komen aan de wens van zijn partijge noot Evenals de KVP-er Perflaenburg had mr. Rietkerk gepleit voor het op nemen va.n een dispensatie-regeling voor mat name kleine bedrijven die bij een verplichte publókatie van het jaar verslag in hun concurrentiepositie scha- ondervinden. .Een regeling van ontheffingen betekent een belasting van mijn collega van economische za ken, vooral als er een stroom van ont- heifmgsverzoeken zou komen', zo meen de dr. Polak. Bovendien voelde de be windsman er weinig voor de verantwoor ding van zo'n besluit op de schouders te leggen van zijn collega. Het kamerlid Peijmenburg interrumpeer de de bewindsman en wees hem erop dait hij nu de verantwoordelijkheid zelf op zidh nam als er inderdaad bedrij ven in moeilijkheden komen. Minister Polak was dat wed met hem eens en IJMUIDEN (GPD) Als over ongeveer zes weken vermoedelijk 25 mei de Nederlandse haring vloot opnieuw uitvaart naar de visgronden voor de jacht op het zo begeerde zeebanket dan mag dit met gematigd optimisme zijn. Drs K. H. Postuma van het Rijks instituut voor Visserij-Onderzoek in IJmuiden meent dat voor het seizoen 1970 ongeveer eenzelfde vangstresultaat als vorig jaar binnen deredelijkheid ligt, zulks op grond van biologische waarne mingen. De totale haringvangst uk; de gehele Noordzee in 1969 wordt geraamd i.OOO ton bij een vrij hoge viss» intensiteit. Ongeveer de helft van gevangen haring was kleiner dan 23 centimer en werd gebruikt voor indu striële doeleinden. Desondanks voerden erlandse vissers vorig ja duizend ton haring voor menselijke con sumptie meer dan in 1968 aan, toen zij MINISTER POLAK BREDA (ANP) Het bestuur van het voorbereidend en hoger middelbanr on derwijs in Breda en omgeving heeft gis ternacht om 1 uur na een urenlange ver gadering meegedeeld, dat besloten Is voorlopig terug te komen op het on langs genomen besluit om voor alle scho len voor voortgezet onderwijs in Breda een bestuursbureau in te stellen met een directeur in de persoon van mr G. Bary met een jaarsalaris van 50.000. Op dit besluit van het vhmo-bestuur was veel kritiek losgekomen in Breda van de zijde van twee bestuursleden van het vhmo-bestuur. die aftraden, van de rec toren van de vier middelbare scholen en de avondschoolgemeenschap, welke on der het vhmo-bestuur vallen en van het bestuur en de docenten van de vijf ma vo-scholen In Breda, die nu nog een ei gen bestuur hebben, maar voortaan on der het bestuursbureau zouden hebben geresorteerd. Ook van de zijde va.n de ouders was veel verzet gerezen tegen wat algemeen genoemd werd een regen- tenbesluit, dat door het bestuur van het vhmo was genomen zonder voldoende in spraak van de bij het onderwijs betrok ken groepen. verklaarde daarom dat hij heit probleem nog eens wilde bekijken. .Het is mijn laatste wens om ondernemingen via de wetgeving de nek om te draaien'. Dispensaliemogelijkheid Vrijwel aan het slot van het debat echter dienden de heren Peijnenburg en Rietkerk toch hun amendement in, waardoor het mogelijk zal worden om kleine bedrijven of bedrijven met een eenzijdige produktle die door pu- blikatie van het jaarverslag in hun .zelfstandigheid' zouden worden ge schaad, een dispensatie te geven. Drs Peijnenburg verduidelijkte dat hij wil voorkomen dat bedrijven in hun voor bestaan worden bedreigd door de con currentie op de hoogte te brengen van hun positie, maar ook wil hij een kans op een overval door dit amendement voorkomen. Minister Polalt verklaarde toch geen reden te zien het amendement over te nemen. Hij wilde een beslissing hier over aan de kamer overlaten. Het so cialistische kamerlid Van den Bergh was vierkant tegen het amendement, omdat dam toch weer de mogelijkheid zal zijn om geheimzinnig te doen. Dr. Boertien (arp) betwijfelde of het amendement wel helemaal juist gesteld is. ,Ik heb nu nog enige aarzeling', zo zei hij. Motie-Goudsmit Via een motie wilde mejuffrouw Goud smit (d'661 bewerkstelligen het enquê terecht uit te breiden tot andere be drijven dan naamloze vennootschappen en coöperaties. Minister Polak echter voelde er niets voor. Een enquêterecht met name bij een mansbedrijven zal te ver ingrijpen betekenen in privé-omstandigheden, zo meende de bewindsman. ,Het zal een soort onteigening worden, daarom moet ik een motie ernstig ontraden'. De mi nister vond het overigens een positief advies van mejuffrouw Goudsmit, maar waar echter niets in staat. Zij zou vol gens hem opnieuw de regering belas ten, terwijl aie toch een vrij uitgebreid wetgevend programma heeft. Volgt week dinsdag wordt gestemd over b wetsvoorstellen, de vele amendementen en de motie van mejuffrouw Goudsmit. DOOR INTENSIEVE BEVISSING dat seizoen 18.000 ton i hadden gevangen. MINISTER: Niets bekend over besluit Progil zich niet in Nederland te vestigen DEN HAAG (ANP) Van een besluit van de directie van Progil om zich de finitief niet in ons land te vestigen is minister mr R. J. Nelissen .niets be kend'. De minister heeft dit de tweede kamer meegedeeld in antwoord schriftelijke vragen van de PvdA-ka- merleden Wierenga en Willem». In dit antwoord zegt minister Nelissen, dat het Franse bedrijf Progil zich niet met een verzoek tot vestiging tot het bestuur van het industrieschap Moer dijk heeft gewend. Het is de minister niet bekend, zo blijkt uit het antwoord, of zulks in het voornemen van Progil alvorens een eventueel verzoek te doen. eerst een onderzoek zou instellen, aangezien geenszins bij voorbaat vast staat dat vestiging op het bij Moerdijk geplande industrieterrein voor Progil aantrekkelijk zou zijn- Zuidelijke Noordzee Gezien het uitgesproken slechte re sultaat van de totale haringvisse rij hebben de Nederlanders het vo rig jaar dus zo gek niet gedaan. Vooral niet als men in aanmerking neemt dat de vangst 1969 minder werkuren heeft gevergd dan de oogst in het jaar daarvoor. Deze toename moet worden toegeschreven aam de opleving in de laatste maanden van het jaar van de haringstand in de zuidelijke Noordzee, waar in het laatst van 1969 de sterkte Jaarklas 1966 in de vangst kwam. De verbeterde haringstand in de zui delijke Noordzee is te danken aan 10 jaar veel minder visserij: eenvoudig om dat daar nagenoeg niets meer te van gen viel, bleven de vissersvaartuigen weg. Indien men in de zuidelijke Noord zee opnieuw zou vervallen in dezelfde fout overbevlssing dan belooft het daar een vreugde van korte duur te zijn geweest. In de laatste drie jaar zijn ook meer larven en meer jonge haring aangetroffen dan voorheen. De thans drie jaar oude haring, jaarklas 1967 dus. zal het grootste deel van de vangst 1970 gaan vormen. De oudere haring is en blijft schaars. Bekijken wij het ge hele Noordzeegebied dan blijkt de jaar klas 1967 heel dun uitgezaaid: er is maar heel weinig haring onder die enor- wateroppervlakte. Mien verwacht dat het grootste gedeelte van de haring in augustus-september 1970 naar de paaiplaatsen Flamborough- Whitby gaat en naar de paaiplaatsen In het Kanaal en de Sandettie in de zuide lijke Noordzee in de maanden novem ber en december 1970. Van de jaarklasse 1966 die sterk was in het Kanaal zal in het seizoen 1970 nog een goed deel over zijn. Deze vierjarige haring doet (in het licht van de algemene haringschaarste) een redelijke visserij in 1970 verwach ten in het water ten noordwesten van de Doggersbank. Hier is namelijk het voedselgebied voor jonge en oude ka naalharing en hier vissen de Nederlan ders. Een lichtpuntje «lus in de donkere wol ken. Want hoe verheugend het ook mag zijn dat, althans vergeleken met 1968, een gunstiger periode lijkt aangebroken voor de Nederlandse haringvisserij op de Noordzee, met de totale haringstan» in de gehele Noordzee is en blijft het droef gesteld. Na do in januari m Den Haag gehouden conferentie van de intei nationale werkgroep zal in mei van dit jaar in Londen de Noordoost Atlantische visserijconventie bijeenkomen. Dat men daar eindelijk zal komen tot een algehele, overeenstemming ten aanzien van een Woonkazerne in Seoel ingestort: 15 doden SEOEL (RTR) Ten minste 15 perso nen zijn gedood als gevolg van het in storten van een vijf verdiepingen tellen de woonkazerne in de Zuidkoreaanse hoofdstad Se»>el gistermorgen. Volgens de politie bevonden zich 60 per sonen in de woonkazerne zelf en meer dan tien anderen in «irie nabijgelegen huizen, die door het instortende gebouw werden bedolven. Reddingsploegen slaagden erin binnen enkele minuten na de instorting 26 van de ingesloten bewoners te bevrijden. Ve len waren ernstig gewond. De politie vreest dat vele van de ongeveer 40 per sonen die nog opgesloten zijn. om het leven zullen komen voordat, de redders erin slagen hen te bereiken. In totaal waren gisteravond 15 Lijken gevonden in de puinhopen van het flat gebouw. Vermoedelijk liggen er nog 12 lichamen onder het gesteente. Het aantal gewonde personen dat kon worden be vrijd bedraagt 37. (ADVERTENTIE) Dat is Reel simpel. Tanden bestaan voor een groot deel uit 'kalkverbindingen* (calciumfosfaat). Kaas bevat ze in een makkelijk opneembare vorm. Vooral kinderen die hun tanden nog moeten 'bouwen' hebben dat hard nodig. En volwassenen moeten hun tanden onderhouden. Daarom is 't een goed advies om 'kaas uit het vuistje' te geven aan kinderen in de groei - en zelf ook es een stukje ter hand te nemen. Da's het leuke van zo'n blokje kaashet is lekker, goedkoop en doet nog een heleboel goed ook. DEN HAAG (GPD) Met groot ma teriaal is de Voorburgse brandweer dins dagavond uitgerukt naar een uitslaan de brand In een eengezinswoning aan de Damslgtstraat in Voorburg. Op zol der, verstopt achter een droogrekje met kle<ling, vonden brandweerlieden de 69- jarige aUeenwonende bewoonster me vrouw A. Alberda. Ze had geen brandwonden opgelopen, maar door het inademen van de hete Lucht en veel rook waren haar Lucht wegen verschroeid. Buiten bewustzijn wartt ze naar het ziekenhuis St-Antho- niushove gebracht, maar onderweg in de ambulance overleed zij. De brandweer ontdekte dat de achter zijde van de woning van onder tot bo ven was besprenkeld met petroleum en daarna op zeker vier plaatsen in brand moet zijn gestoken. De politie sluit op zet van de vrouw niet uit, maar laat zich verder niet over haar vermoedens uit. De schade wordt op dertig- tot veertig duizend gulden geschat. De Voorburgse politie heeft geen oorzaak van de brand genoemd. Wel bevestigde de politie des gevraagd dat de politie wel eerder ter assistentie is geroepen voor hulpverle ning aan de nu overleden alleenwonen de \touw, die in kleine kring als ,wat eigenaardig' bekend stond. MAUI (HAWAII)Prinses Bea trix en Prins Claus zijn dinsdag middag aangekomen op het evtand Maai op 250 km van Honoloe- loe voor een verblijf van en kele da-gen. Bij zijn aankomst kreeg het paar de gebruikelijke welkomstgroet: de bloemenslinger. Tegenaanval dr Goldmann: TEL AVTV (AFP) Terwijl het Israëlische parlement in Jeruza lem woensdag met overweldigen de meerderheid (64 tegen 4 stem men) de moties van wantrouwen tegen de regering naar aanleiding van haar optreden in de ,zaak- Goldman' verwierp, ging de voor zitter van het Joodse wereldcon gres zelf op een door honderden journalisten en cameralieden bij- eengewoonde persconferentie ir Tel Aviv tot de tegenaanval over. tij persoonlijk gunstig tegen over mijn eventuele reis naar Cairo. Hij heeft me gezegd dat ik als parti culier moest gaan en achtte, evenals ik, een beslissing van de regering niet wenselijk, daar een goedkeuring van de Israëlische leiders dit bezoek een offi cieel karakter zou hébben gegeven en daarmee onmogelijk gemaakt', zei dr Goldmann. Ook minister van defensie Dajan had met het denkbeeld van zo'n bezoek ingestemd. gendheïd' hem had gezegd dat pre sident Nasser wel voor zo'n plan voelde als het een particulier bezoek betrof en als premier Melr .ervan afwist*. Dr Goldmann betreurde het besluit van de Israëlische regering hem de re-jj naar Cairo te verbieden. De weigering was geen .ramp', maar zou .de hernieu wing van een dergelijk initiatief wel zeer moeilijk, zo met onmogelijk ma ken'. LYON (AFP, RTR) De politie heeft woensdag in Lyon een vuurgevecht gele verd met twee van de vier mannen <lie zich vorige week In een hotel in Ville- franche Sur Mer met drie gijzelaars ver schanst hadden. Eén van het viertal was begin deze week al aangehouden, een vierde is nog voortvluchtig. De politie ontdekte d<r bandieten iin Ville-Ürbanne, een indus trieplaats bij Lyon. Zij trokken onmid dellijk hum vuurwapens, waarna een he vig vuurgevecht ontstond. Toen zij zich tegen een overmacht van poli tie-agenten Particulier Dr Goldmann vertelde dat hij nooit een uitnodiging ,of zelfs maar de formele belofte van een van de Egyptische vangen. Het was ,een ambassadeur van Europese ji Z.CU.N uuuir ue tl een uitno»Iiging' regering had oni- eenvoudig zo, dat Meningen Goldmann verklaarde dat hij, wanneer de reis was doorgegaan, president Nas ser alleen een aantal meningen van Is raëlische leiders kenbaar had kunnen maken, geen voorstellen had kunnen doen. De mensen die dachten dat in zo'n conflict onmiddellijk met directe onderhandelingen kon worden begonnen, .vergissen zich'. De Joodse leider zei tenslotte dat hij met van plan was zich aan het hoofd te stellen van een of an dere oppositiebeweging in IsraëL Wel zou hij zijn memng blijven geven over de Israëlische politiek. In Jeruzalem hielden woensdag vierhon derd hoogleraren en studenten van de Hebreeuwse universiteit en leden van de .beweging voor de vrede' een beto- ~vrg tegen de regering in verband met ;e kwestie. DEN HAAG (GPD) Gesprekken zijn gaande omtrent een economische en technische samenwerking tussen de Volkskrant, het Parool en het Vrije Volk. Tot een definitieve fusie is het in middels nog niet gekomen. In de redactie van de drie dagbladen een versterking van de fusie-geruel vorige week nieuw voedsel aam specula ties en veronderstellingen. Een groep leidinggevende redacteuren van 't Vrije Volk heeft om die reden dinsdag een gesprek gehad met directeur Claus en gesteld schoot een vam de mannenhoofdredacteur Messer. In dat gesprek zich een kogel door het hoofd. De ander Iwerd toegegeven dat de fusiebespre" was verscheidene malen door kogelsgen Inmiddels zijn hervat, maar dat van de politie getroffen. geen definitief resultaat is bereikt GOEDE RUIL Woensdag hebben vier obers van het restaurant Aviora- ma op Schiphol zelf het diner betaald, dat zij aan een Amerikaan hadden ge serveerd, De ongeveer 30-jarige gast had Schiphol als eindpunt gekozen van zijn reis van drie maanden door Europa en wilde voor hij terugkeerde naar zijn land nog een goed diner gebruiken. Bij zijn aankomst in Europa had hij des tijds een tweede hands Peugeot gekocht en was daarin door Europa gaan trek ken, Hij achtte het niet de moeite en de kosten waard de wagen mee te ne men naar Amerika- In het Aviorama restaurant bestelde hij een tournedos met aardappelen en groenten en deed zich voor de laatste k<:er te goed aan een Nederlandse maal tijd. Toen het tijdstip van afrekenen was genaderd, riep hij een ober en vroeg hem of hij de maaltijd voor hem wilde betalen samen met drie van zijn collega's die hem ook hadden bediend, in ruil voor de Peugeot, inclusief een Duits nummerbord, autopapieren, sneeuwbanden en een autoradio. De vier verblufte obers vroegen de Amerikaan eerst zijn rijbewijs te tonen en de ove- (Van onze correspondent in Londen). T^eze week worden in de 59 graafschap pen van Engeland en Wales de drie jaarlijkse verkiezingen gehouden, die maandag zijn begonnen en die tot en met zaterdag zullen voortduren. Het hoogte punt is donderdag wanneer de ruim 7,7 miljoen Londenaren de honderd leden van de (provinciale) raad voor Groot-Londen verkiezen. Deze verkiezingen en de op 14 april door de kanseher van de schatkist Jenkins in te dienen begroting vormen de twee hindernissen, welke waarschijnlijk beslissend zullen zijn voor het lot van de Labourregering die uiterlijk in mei 1971 zal moeten aftreden en die thans aarzelt tussen juni en oktober. Labours positie is mede door het winnen van de slag om het pond sterling, dat eindelijk vaste grond onder de voeten heeft gekregen thans min der wanhopig dan maandenlang het geval was. Maar de conservatieven bezitten nog altijd een belangrijke, hoewel sterk schommelende en in het algemeen dalende voorsprong. Londen en Lancashire gelden bij deze provinciale verkiezingen als de barometers voor Labours for tuin, hoewel door de meestal uiterst geringe kie zersopkomst en het vaak verbrokkelde beeld van de plaatselijke politiek vergelijkingen met de landelijke situatie niet helemaal opgaan. Deson danks zal men natuurlijk wel de algemene poli tieke gezindheid kunnen afstellen. Labour dat bij de vorige provinciale verkiezingen werd weg gevaagd dergelijke dramatische veranderingen zijn nu eenmaal kenmerkend voor het oneven redige Britse verkiezingssysteem be ;it op het ogenblik slechts een meerderheid in eén graaf - schapsraad in Engeland (Durham) en twee raden in Wales (Glamorgan en M«imouth). De enige graafschappen, waar Labour een redelijke kans maakt om de macht te heroveren zijn Notting hamshire, Derbyshire en Northumberland, ter wijl de partij in Staffordshire en Lancashire mo. geljk vooruitgang zal boelten. Drie jaar geleden werd de bestaande Labour- meerderheid in de raad van Groot-Londen van 64 tegen 36 op sensationele wijze omgezet in een meerderheid van 82 tegen 18 ten gunste van de conservatieven. Zelfs centraal-Londen (het gebied van de vroegere Londen.se graafschapsraad, die uitgebreid werd met de nieuwe raad van Groot- Londen) kreeg voor het eerst na 33 jaar een con servatieve meerderheid. Daaraan moet echter wor den toegevoegd dat dergelijke lange regerings perioden van één enkele partij in Londen gebrui kelijk zijn. want voordat Labour aan de macht kwam deelden de Fories 35 Jaar lang de lakens uit. Het rs onwaarschijnlijk dat Groot-Londen naar Labour zal terugkeren, hoewel het niet on mogelijk is dat de partij centraal-Londen zal her- Men kijkt echter vooral naar Lancashire dat de gewoonte heeft de slingerbeweging van Labour naar conservatieven en omgekeerd te to nen. Indien Labour Lancashire terugwint zal het met een iets geruster hart de algemene verkiezrim- gen kunnen ingaan. Labour hoopt ook Carmar then in Wales op de Wels Nationalisten en on- afhankeiijken terug te winnen. Van de honderd Londense zetels liggen er elf in vier door Labour beheerde gemeenten, die de conservatieve aardverschuiving bij de gemeen, teraadsverkiezingen van 1968 weerstonden. Ge zien Labours vooruitgang wordt verwacht dat de partij ook beslag zal leggen op de 9 zetels van Hackney Iflington en Greenwich. Het zal het heetst toegaan in Hammersmith, Lewisham, Camden en Wandsworth. Indien Labour de con servatieven, wier meerderheid in deze vier ge meenten gering is, verslaat zal de partij de con trole over het onderwfls van centraal-Londen her overen, dajt het voorwerp van een voortdurend gevecht tussen de beide grote politieke partijen is. Andere tere punten In de verkiezingsstrijd zijn natuurlijk de woningnood, alsmede de vervuiling, de leefbaarheid van de metropolis en het plan tot aanleg van een nieuwe autorondweg welke het stedelijk schoon dreigt aan te tasten en hui zenafbraak meebrengt. Er is dan ook een partij die zich .Homes Before Roads' (woonruimte gaat voor wegen) noemt en 85 kandidaten in het veld leeft gebracht. Verder is er een allegaartje zoals de .Brood en Spelen'-partij, de ,AH Night' (de ge hele nacht open)-partij en een kandidaat die zich als .strijder voor niet-politleke bewustheid" aan dient. Voor het eerst mag elke kandidaat op zijn stembiljet niet alleen de naam van zijn partij ver melden doch ook met zes woorden persoonlijke standpunten aangeven. Het is de vraag of de kiezers daar zoveel wijzer uit zullen worden. Ook mogen de jongeren van 18 tot 21 jaar voor het eerst stemmen. Indien Labour de raad van Groot-Londen her overt is er een kans dat Wilson tot algemene ver kiezingen in juni zal worden verleid. Maar hier voor zal bij deze graafschapsverkiezing een po litieke omzwaai van minstens negon percent no dig zijn. Indien de hervorming van het plaatselijke bestuursapparaat zoals voorzien in 1973 tot stand komt, kunnen dit de aaiste provinciale zingen in oude vorm zijn. Bij de vorige graafschapsverkiezingen, toen Labour de kous op de kop kreeg, nam in Lon den slechts 41,1 percent de moeite om te stem men. In tegenstelling tot meer dan 70 percent bij de algemene verkiezingen van 1966, toen Labour op overweldigende wijze won. Hieruit kan men de gebruikelijke malaise voor de Labourpartij aflezen. De massa van de teleur gestelde Labourkiezers pleegt niet op deze partij te stemmen. Ze laat het eenvoudig afweten Af gescheiden hiervan komt bij plaatselijke ver kiezingen altijd slechts een fractie van de kie zers opdagen. HERENR1NGEN Gaarne tonen wij U onze veel heid aan modellen in o.a. zegel- en monogramringen. Vele prijsklassen. U slaagt voor treffelijk reeds vanaf f 60.- JUWELIERS - HORLOCERS - SINDS 183* LANGE KERK6TR. SO - TEL. 6006 - COES

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 3