Arsenals conditie bleek in laatste kwartier tegen Ajax beslissend: 3-0 Reserves MIDDELBURG HEEFT BIJNA DE HELFT TE WEINIG ACTIEVE VOETBALLERS Avanti badmintonkampioen Londense ploeg, had kracht om 90 minuten door te gaan... Highbury was ook 'n akkerland AJAX ZIET HET NIET MEER ZO GOED ZITTEN.. Herman van Springel na sterke slotsolo minnaar Aan sportaccommodatie ontbreekt nog wei wat Bekerronde nummer 3 II Sneller Strafschop KNWU: tekort van 59.000 McNab Arsenal vervangt Madeley Luchtruim SPORTNOTA BRENGT MERKWAARDIGE ZAAK AAN HET LICHT Sociale functie Kunstijsbaan DONDERDAG 9 APRIL 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT LONDEN (ANP) De cij fers registreren koel. Arsenal -Ajax 3-0. Er is maar heel weinig op af te dingen. Arse nal is geen geweldige ploeg, maar wel een elftal dat de macht heeft om 90 minuten, zoals elke Britse ploeg trou wens, door te gaan, in het laatste kwartier van de wed strijd bleek dat conditionele verschil beslissend. Op het moment dat Ajax de Londen se storm van het eerste kwartier na de rust had doorstaan en een evenlange periode tenminste gelijkwaar dig aan de Engelsen was ge weest, had Arsenal nog de kracht om weer aan te zetten voor de finale', die voor Ajax fataal werd. Want 12 minuten voor tijd vergat de verdediging Sammels te dek ken, dat betekende 2-0. Vier minuten later velde Swart Graham. De Duitser Tschen- scher, veel fluitend en niet altijd even juist, gaf de straf schop, die zeker niet mis plaatst was. Charley George, een 18-jarige, voor het eerste seizoen in Arsenal's top- ploeg spelend, vuurde hard raak in de rechterhoek on danks de geweldige reactie van Bals. Ajax ontkwam wederom niet aan de doem, dat Nederlandse clubs bij be langrijke wedstrijden in het buiten land op vrijwel onbespeelbare terrei nen moeten aantreden. Highbury, toch één van de meest gerenomeerde voet balstadions ter wereld, had, toen bei de ploegen even voor half acht hun entree maakten, veel weg van een zo juist- drooggevallen uiterwaarde. Merkwaardigerwijs echter temperde het teveel aan vocht geenszins de snel heid van de bal. Onder deze omstan digheden was er weinig eer te beha len voor Keizer en Cruijff, de beide met veel talent begiftigde Ajaxaan- vallers. Hun acties werden vaak on derbroken door meterslange slidings van Storey en Kelly. Het enige wat Keizer aan al zijn technisch vernuft overhield was een schoon tenue. Als enige van de 22 Crujjff ontworstel de zich enkele malen aan de zuigende modder en passeerde na 35 minuten bij een plotselinge tegenstoot doelman Wilson. De op de doellijn opgestelde Simpson keerde echter het schot. Ajax is duidelijk verslagen door een elftal dat weinig meer kwaliteit had en in feite slechts op een punt beter was. Arsenal kon op het bijna onbe speelbare veld de bal sneller verwer ken. Arsenal speelde directer en was daardoor niet alleen sneller maar ook veel gevaarlijker, ondanks zijn voor Nederlandse begrippen ouderwetse speelwijze. De Britten geloven nog in de steeds maar weer herhaalde hoge voorzet van de vleugels. Een tactiek, die Ajax na een moeilijke start ge leidelijk minder problemen ging ople veren. Mant Ajax heeft op Highbury, waar van bet veld meer op bouwrijp ge maakt akkerland leek dan op een voetbalterrein, een zeer moeilijke eer ste helft gehad. Sjaak Swart speelde duidelijk defensief en dat middel om de verdediging te versterken bleek er ger dan de kwaal: de gevreesde aan- vals kracht van Arsenal. Want al zwalkte Dick van Dijk tijdens de spaarzame aanvalsacties van Ajax hij vlagen naar de rechter buitenkant, ge woonlijk lag dat gedeelte van het veld, wat de Amsterdammers betrof, braak. George McNah, Arsenals Mexicaan, maakte er een gretig gebruik van. De sublieme linksachter spoot voort durend mee naar voren en legde daar door een exrn druk op de Amster damse achterhoede, die zich letterlijk en figuurlijk toch al moeilijk kon staande houden. laag kwam. Dit keer vuurde lip laag naar de rechterhoek en de in zijn uit zicht belemmerde Bals kon er niets tegen doen (1-0). Na rust hield Ajax, dat Keizer had uitgewisseld voor Suurendonk, ruim een ha-lf uur stand tegen de niet te temmen Londense aanvalsstorm. Juist echter toen het offensief van de gast heren wat afflamvde en de Amster damse ploeg het uitzicht had zonder al teveel kleerscheuren het met 45.000 toeschouwers bezette Highbury te ver laten, werd de achterstand van 1-0 vergroot tot 3-0. In de 33ste minuut kws Sammels ineens vrij. Doelman Bals redde in eerste instantie, maar de ba! kwam opnieuw voor de voeten van de Britse aanvaller, die ditmaal vernie tigend uithaalde. Vijf minuten later keek Ajax tegen een nog grotere ach terstand aan. Bij een doelworstellng bracht Sjaak Swart, die veelal in de achterste linies opereerde, maar soms ook dankbaar de aanval stutte, Gra ham ten val. Scheidsrechter Tschen- selier kende een strafschop toe, die door George werd benut met een schot in de uiterste benedenhoek. Deze twee doelpunten vormden de dis sonanten in een periode, waarin Ajax energiek aanviel. De Amsterdammers hadden voordien veel zwaarder onder druk gestaan. Maar dat massale of fensief. was dankzij de sublieme kop- teohniek van Hulshoff. het storende werk van Dick van Dijk in de spits van de verdediging en niet in de' allerlaatste plaats het slechte schie ten van de Britten zonder gevolg ge bleven. Doelman Bals behoefde niet eens veel te doen. ford schoot George over en deed Ma- i frd schoot George over en deed Ma-' rinello hetzelfde. De hevig aangemoe digde lieveling van het publiek hield zich veelal achter de aanval op en werd in de 65ste minuut vervangen door Armstrong. Tijdens de reorgani satie van de Ajax-dcfcnsie, die deze wijziging ten gevolge had, vielen de doelpunten, die de Londense ploeg in een uitziehtrijke positie brengen voor de returnwedstrijd over een weck in Amsterdam en voor de finale! LONDEN (ANP) De klap van het laatste kwartier dreunde lang nog na in de kleedkamer der Ajacieden. Het verschil van drie doelpunten werd groot gevonden, te groot gezien de verhouding in het veld, te groot voor al omdat Ajax toen liet laatste kwar tier begon juist de stormvloed van Arsenal leek te hebben ingedamd. Rinus Michels: .Ik vind 3-0 erg veel, hoewel niemand zal kunnen zeggen dat Ajax is afgegaan. 2-0 zou aan vaardbaar zijn geweest. Arsenal blijkt altijd gevaarlijk. Ieder moment is het in staat tot het maken van typisch Engelse doelpunten. Hun ploeg heeft me niet verrast. De uitslag wel. On aangenaam. Tactisch klopt er iets niet als je de kleinst mogelijke ne derlaag voor het grijpen hëht en je komt dan toch nog met 3-0 achter. Het was begrijpelijk dat de teleurstel ling leefde in de kleedkamers van Ajax. Ook al omdat de spelers niet hadden mogen voetballen zoals ze wil den. Die teleurstelling was het grootst bij Swart. die de strafschop op zijn geweten hart. .Het was echt geen pe nalty. Het was veel te zwaar. Die was geen beste sch< speler viel over mijn been", en hij vervolgde: ,Nu zie ik het voor Am sterdam niet zo meer. Maar als we ons echt kwaad maken zo gewel dig is Arsenal ook weer niet zit er misschien toch nog wat in. Mühren, Suurendonk. die de aan zijn knie geblesseerde Keizer Suurbier hadden zelfs dat timisme niet meer. Mühren: naar 3-0 na een periode, dat je er door 'ijkt te zijn, mag natuurlijk nooit ge beuren. 3-0 is wel heel erg veel'. Suu rendonk: ,Wij hebben geen kansen. Suurbier: .Als wij hier nog doorheen komen, valt Arsenal me heel erg te gen. Dan zou er iets heel bijzonders moeten gebeuren'. verving, ei t vleugje op -en: ,Van l-i LONDEN Arsenal-Ajax 3-0 Dick van Dijk en Sjaak Sxoart staan tegen over een muur van Arsenal verdedi gers! UTRECHT (ANP) Een verhoging van de contributies en wedstrijdgelden zal in d-e toekomst noodzakelijk zijn om het teko-t dat de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie heeft, dit jaar 59.000 gulden, te dekken. Op de jaar vergadering, die in Utrecht werd ge houden, werd mog niet besloten tot verhoging maar de onafwendbaarheid daarvan wel onder ogen gezien. De vergadering ging er mee akkoord dat een prof. die opnieuw amateur wil worden, 365 dagen na het inleveren van zijn licentie weer mag; starten bij de amateurs. Wanneer burgemeester en wethouders van Apeldoorn hun toestemming geven zal het wereldkampioenschap cyclo cross 1971 in deze stad woelen gehou den. De KNWU benoemde mr F. W. D. C. A. van Hattum tot erelid. MIDDELBURG Avanti is kampi oen van de eerste klas geworden, door de 2e wedstrijd tegen Jong Ambon met 4-4 gelyk te spelen, na de le met 7-1 gewonnen te hebben. Bij Jong Ambon speelde .Jan Willem Visser de le herenparty en Martin Ti- tiheru de 2e. Avanti had zijn opstelling ten opzichte van de le wedstrijd ge handhaafd, zodat Visser nu tegenover Coen Valekenier kwam te staan en Titiheru tegenover Ad Proos. Deze tactiek van oJng Ambon had succes, want beiden wonnen hun enkelspel èn het dubbelspel. Toen mevr. A. Sapulet- te verrassend van Herma Kok won, lag een oJng Ambonzege voor de hand. Avanti kwam eheter terug. Toos ler- beek won haar single van Greet Ma- nuhutu en ook het damesdubbel werd door Avanti gewonnen. Beide ge- mengddubhels werden door de Avanti koppels gewonnen, waarmee de stand op 4-4 kwam. Rilland-.a en Wings hebben twee in teressante wedstrijden gespeeld om de 3e en 4e plaats. In eigen huis won Wings met 6-2, in Rilland werd het 4-4. Opvallend was de strijd tussen de sterkste herenspelers. Be.den wonnen ailleen In eigen zaal. Kees Outermans met 15-11. 15-12. Frans Mldava:ne nam een week later revance met 15-8, 15- 10. Marathon en Avanti II gaven elkaar niets toe en speelden beide malen 4-4. Mevrouw Lammers verloor haar partij in de thuiswedstrijd, doch won uit van Marjan Bokhorst. Guus Duden deed het omgekeerde tegen Frits Jongbloets, zodat net evenwicht hersteld werd. Na telling bleek, dat Avanti n een beter setgemiddelde had. oJng Am- bon II won met 5-3 van Z.ërikzee. De strijd om de alatste plaats tussen Mings II en Fifteenth Point werd bei de malen ruim door het Koudekerkse. team gewonnen, respectievelijk met 7-1 en 6-2. De eindrangschikking van de le klas 9 1 0 19 4 3 3 11 JAMBES iANPi Herman van Springel. die in 1968 de ronde van Frankrijk achter Jan Janssen als twee de besloot, heeft dinsdag de tweede etappe van de Ronde van België via een sterke solo in de slotfase gewon nen. De weersomstandigheden, waar onder gereden moest worden, waren beter dan dinsdag. Verscheidene vluchtpogingen deden zich voor, maar steeds was de alom tegenwoordige Merckx tijdig in de slag om de aanvallen te pareren. De oppermachtige Belg staat eenvoudig niet toe, dat een andere vedette hem uit de wielen rijdt. Ook bij de beslis- LONDEN (ANP) Paul Madeley (Leeds United), die door sir Alf Ram sey werd aangewezen als vervanger van clubgenoot Paul Reaney in de Engelse selectie voor het wereldkam pioenschap voethal, heeft zich woens dag teruggetrokken. In een verklaring, die de Engelse voetbalbond woensdag in Londen uit gaf, staat dat Madeley zich om per soonlijke redenen heeft teruggetrok ken. De speler van Leeds United zegt zich zeer vermoeid te voelen door het grote aantal wedstrijden dat hij seizoen reeds gespeeld heeft. Mad wordt op zijn beurt vervangen bob Mcnab (Arsenal), die reeds op de lijst van twaalf reserves voor Ram sey's selectie stond. Mcnab speelde tot nu toe vier maal in het Engelse elf-1 tal. sende ontsnapping was hij weer voor aan te vinden Een groep van zes man, onder wie voorts zijn landgenoten Van Springel en de uitstekend rijdende Ro ger de Vlaeminck, bereikte met een voorsprong van twee minuten de fi- nishplaats Jambes. waar op een par koers van negen kilometer nog drie ronden gereden moesten worden. In de tweede omloop demarreerde Her man van Springel. nam een voorsprong van achttien seconden op zijn mede vluchters, die blijkbaar in zijn ont snapping berustten. Ruim drie minu ten later kwam het peloton binnen. De sprint werd gewonnen door de Ne derlander Jan Krekels. De uitslag van de tweede etappe is: 1 Van Springel (B). 192 km in 4.42,35 (met tijdsvergoedin^ 4.42,05); 2 R. de Vlaeminck (B) 4.43.23 (met tijdsver- roeding 4 43.08): 3 Merckx (Bi 4.43.23; Van Rijckeghem (B) op 1.47: 5 Van Schil (B) zt: 6 De Schoenmaker (B) op 1.50; T Krekels (Ned.) op 3.20 en het peloton in dezelfde tijd als Kre kels. De plaatsingen van de Nederlanders in de etappe waren verder: allen zelf de tijd als Krekefs: 16 Zoontjes, 27 Schepers, 37 Janssen, 47 Vianen, 48 Karstens, 49 Den Hartog, 69 Holst op 7.48, 71 Frijters op 15.43 85 Poort vliet op 17.15 en 88 Serpenti zt. Het algemeen klassement ziet er na de tweede etappe als vo'.gt uit: 1 Roger de Vlaeminck (B); 9 uur en 43 sec., op 3 sec.- 2 Van Springel (B). op 30 sec.: 3 Merckx (B), op 2.02: 4 Ver- beeck (B). op 3.23: 5 Godefroot (B). 6 Sercu IB): 7 Vekemans f): 8 Van Clooster (Bi: 9 Van Vierberghe 'B> 10 Rosiers (B): 11 Zoontiens (Ned. I 16 Schepers (Ned.): 19 Janspn (Ned.): 23 Karstens (Ned.), op 7.3 32 Krekels (Ned.): 46 Vianen (Ned. Arsenal heeft, enkele speldeprikken van Cruijff en Keizer daargelaten, speldeprikken die overigens niet on- gevaarijk waren, Ajax in een tame lijk knellende omarming gehouden. In de slag op Highbury pittig, fel. soms hard, maar zelden onfatsoenlijk beheerste Arsenal gewoonlijk het luchtruim In zijn verdediging en vaak ook in zijn aanval. De kopkracht van John Radford drukte als een last op de Ajax-verdedigers, zeker nadat Rad ford al in de eerste minuut uit een hoekschop van McNab de bal kogel- haj-d langs het doel had gekopt. De verdediging van het centrale lucht ruim werd niet zelden door drie man gedaan: Vasovic. Hulshoff en Krol. Maar de drie kregen geen greep op Radford. Krol vooral was zeer ongelukkig met| zijn kopwerk en uit een door hem weg-1 gewerkte bal kon George keihard in de richting van het doel vuren. De vuis-1 len van Bals redden. Maar in de 16ei minuut gebeurde hetzelfde. Weer stond George op dc plek waar de bal om-I EUROPESE TITEL TAFELTENNIS- MOSKOU (ANP) Hans Alser, de 28-jarige tafeltennis-,veteraan' uit het Zweedse Boras heeft woensdagavond in Moskou de Europese titel, die hij acht jaar geleden in zijn bezit had, heroverd. Hij deed het op overtuigende wijze Nadat hij in de halve finales in drie games had afgerekend met zijn zeventienjarige landgenoot Bengts son. stond hij in de eindstrijd de Zuidslaviër Istvan Korpa eveneens slechts het minimale aantal games toe: 21-19. 21-18, 21-9. Zijn superiori teit in de razendsnelle contra-at- tack was zo drukkend, dat niemand aa de overwinning van de Zweed tqwij- felde. Reserve eerste klas: Bra bant in n - V lissingen II 2-0, TOP II - Internos II 0-0, Middelburg II - TSC U 1-0, de Valk II - UNA II 0-5. RKC II - NAC in 2-2, Woensel II - Veerse Boys n 0-1. Veerse Boys n 15 13 2 0 28 42-10 TOP II 16 8 6 2 22 27-15 NAC III 16 6 6 4 18 32-15 Woensel II 17 5 5 17 19-19 RKC II 17 6 5 6 17 22-26 Brahantia II 16 5 6 5 16 25-26 Middelburg II 16 4 7 5 15 17-24 de Valk II 17 4 3 8 13 13-23 TSC n 15 4 4 7 12 12-16 UNA n 15 4 4 7 12 21-25 Internos II 16 3 6 7 12 16-27 Vlissingen II 18 2 8 8 12 21-41 Res. 3e klas D: Vlissingen 111 Axel in 9-1, Zeeland Sport II - RCS H 2-1, Goes II - HVV II S-2. Alliance II 13 12 1 0 25 41-5 Middelb. III 13 7 3 3 17 21-12 Vlissingen IH 13 5 4 4 14 30-22 HVV H 13 5 4 4 14 27-25 Zld. Sport II 15 5 4 6 14 25-34 RCS II 14 4 4 6 12 19-20 Steenbergen H 15 5 2 8 12 26-2.8 Goes II 13 4 3 6 11 23-25 Zierikzee II 13 3 4 6 11 18-23 Axel m 12 0 4 8 4 10-36 MIDDELBURG In de zojuist verschenen sportnota Middelburg wordt een hoogst merkwaardige zaak aan het licht gebracht: de stad, die een drievoudig voetballandskampioen bij de amateurs herbergt, heeft amper de helft van het aantal voetballers, dat er landelijk gemeten zou moeten zijn. Het door de stichting Zeeland op gemaakte accommodatierapport constateert: .Vergeleken met ge heel Nederland kan men een zeer grote achterstand in actieve be langstelling voor de voetbalsport in Middelburg noteren' Het rap port rekent er dan ook op, dat Middelburg zijn aehterstand aan ac tieve voetballers (in de bij de KNVB aangesloten clubs dan) tot 1980 flink zal inhalen: thans zjjn er 760 verenigingsspelers, over 10 jaar wordt gerekend op 1240 voetballers. Met ecu forse vracht aan cijfermate riaal is in het rapport uitgerekend, dat voor die verenigingsvoetballers voor 1980 naast de zeven aanwezige velden nog twee velden gerealiseerd moeten worden. Daarnaast behoort er echter ook voor de zomeravondavondvoetbal en voor de bedrijfssport ruimte wor den gelaten oni de voetbalsport te be oefenen. Daar juist door de toenemen de industrialisatie de toeneming van het aantal deelnemers aan deze spor ten zal verdubbelen (inploats van 320 nu zal het in 1980 om 500 spelers gaan) moeten er voor de zomeravond- sporten ook twee velden bijkomen. Daar dus gezien de landelijke ont wikkeling en gezien de bevolkingstoe neming in Middelburg nog een ver dubbeling te verwachten is van het huidige aantafl voetballers zijn er één grasoefenveld. Het advies in de nota luidt: gezien de grote vraag naar het huidige arodaterrein het nieuwe arodaveld voor 1975 aanleggen. Verder wordt opgemerkt dat voor korfbal, handbal en hockey tot 1980 genoeg accommodatie is. Hoewel er in de afgelopen jaren in Middelburg heel wat gymnastiekzalen (en een sporthal) gebouwd zijn is dat toch nog niet genoeg gebleken. Voor de lagere scholieren zijn er tot 1980 nog twee turnzalen nodig (waarbij is uitgegaan van 3 uur gymnastiek in de week, met 1 lesuur zwènionderricht) maar de leerlingen van het voortgezet onderwijs en de diverse zaaLsporten hebben in diezelfde periode negen gymnastieklokalen en een sporthal no dig. Er zijn momenteel namelijk nog vijf turnzalen tekort: voor 1975 moet die achterstand ingehaald en met nog 2 nieuwe zalen aangevuld worden, van 1975 tot 1980 zijn er 2 zalen en sport hal nodig. In het rapport wordt geadviseerd om deze tweede sporthal voor 1975 in Mid delburg-Zuid te bouwen; de vraag van de sportverenigingen gaat nu al de huidige capaciteit van één sporthal vet te hoven. De afmetingen van deze hal moeten zijn 22 bij 42 meter en een ob stakelvrije hoogte van 7 meter. rapport, .in respectievelijk 1975 en 1980 ook inderdaad gerealiseerd wordt, mag men aannemen, dat er naast het gymnastiekonderwijs voor de middel grote en grote zaalsport voldoende ruimte is, mits de zaalaccommodaties in de avonduren efficiënt gebruikt wonden dat wil zeggen, dat de avond ruimte' evenwichtig verdeeld moet wor den over alle sportverenigingen en over alle sportbeoefenaren, die niet in verenigingsverband een bepaalde spor' beoefenen KLEINERE SPORTEN —Indien de nieuwe sporthal en de gymnastieklo kalen in zuid gereed zijn" wordt ver wacht, dat er voor de tafeltennissport voldoende ruimte is. Daarbij moet ech ter, aldus het rapport, opgemerkt worden, dat ook de kleine zaalsport vaak eeen eigen besloten ruimte no dig heeft voor de .mensen aan de kant.' .Bij de kleine zaalsport is de sociale functie wellicht groter als bij de mid delgrote en grote zaalsporten.' zo wordt opgemerkt JUDO Het is zeer aan te bevelen, dat hiervoor een eigen afzonderlijke ruimte komt, een zogenaamde dojo. Wellicht is het mogelijk deze dojo met de tafcltennisaceommodatie aan te leg gen annex de sporthal in Zuid. Ook de bouw van het nieuwe over dekte zwembad heft nog niet alle pro- Avanti I Jong Ambon I Wings I Marathon R-.llandia Avanti II Zier.kzee Jong Ambon II Wings II Fifteenth Point Het Aw nti-kam pioensteamvlnr.- Henna Kok, Ad Proos, Toos Verbeek, Els Kénig en Coen Valekenier. VLISSINGEN Het programma voor het betaalde voetbal Ls uiterst beschei den. De reden daarvan is, dat de 3e bekerronde aan de beurt is: 14 ploe gen treden daarvoor op de grasmat. Spectaculaire wedstrijden zijn er ove rigens niet bij of het moest Go Ahead - FC Twente zijn, maar zeer waar schijnlijk zal het met een 0-0 eindstand (voor de poule dan) wel met een sis ser aflopen. Het betaalde voetbalprogramma luidt: DERDE RONDE KNVB-BEKER: GVAV - Ajax, AZ '67 - Ajax, AGOW S DWS. Go Ahead - FC Twente. ADO - Haarlem. PSV - Telstar, de Graaf schap - Elinkwijk. Normale programma's: EERSTE DIVISIE: Heracles - Fortu- na VI., Vitesse - Veendam, SC Cam- buur - Volendam. TWEEDE DIVISIE: Roda JC - Lm- burgia, SC Drente - Heerenveen. Wa gen ngen - RBC en Hermes DVS Winnende kolom? AZ '67-Ajax l X AGOW-DWS 2 X Go Ahead-Twente 3 X ADO-Haarlem X PSV-Telstar X Graafsch.-Elinkwijk X Heracles-Fortuna VI X Vitesse-Veendam X X Cambuur-Volendam v X Roda JC-Limburgia ld X Drente-Heerenveen X Wagenïngen-RBC 12 X NOAD-VVV 13 X STAND EREDIVISIE blemen op. Het rapport concludeert: .Bij het huidige bezoekersaantal van het zwembad, dat toch al zeer laag ligt (veel mooie stranden in de nabij heid) is er een tekort aan oppervlak te zwembassin van ruim 1100 vierkan te meter en aan 1500 vierkante meter zon- en ligweide. Men rekent er op, dat de behoefte in 1980 anderhalf keer zo groot zal zijn als nu. Voor 1980 is dan nodig een groot openluehtbad met een minima le bassinoppervlakte van 1672 vier kante meter en 2250 vierkante nieter zon- en ligweide. Dit bad moet uiter lijk in 1980 gerealiseerd zijn. Kunstijsbaan: In een stedelijk gebied met een toekomstig aantal van 95.000 inwoners behoort het aanleggen van een kunstijsbaan op zijn minst een gezamelijk project te zijn van Middel- hurg en Vlissingen. Het rapport zegt: .Met Vlissingen dient overlegd te wor den wanneer realisatie mogelijk is. Watersport: Voor de Arne is er be hoefte aan 35 nieuwe ligplaatsen. Ais die er zijn zal de aanleg van een i kantine met kleed- en wasgelegenheid! en toiletten plus douches noodzakelijk! zijn. Voor het organiseren van grote toer- nooien voor sporten als biljart, dam men, schaken en bridge zijn vaak te| weinig financiën. liet rapport geeft ook enig inzicht in de leiding in de sport voor de jeugd \an 6 tot 17 jaar: totaal gaat het hier burg. De verenigingssport maakt momenteel gebruik van 55 sportleiders-trainers met een diploma; er zijn 56 sportlei ders-trainers zonder diploma. De be langrijkste conclusie is, dat de jon gens aanzienlijk meer onder gediplo meerde leiding' de sport beoefenen dan l de meisjes. Ajax 26 23 2 1 48 71-15 Feijenoord 26 18 8 0 44 60-11 PSV 26 12 7 7 31 50-31 FC Twente 26 11 8 7 30 35-31 ADO 26 10 9 29 43-27 Sparta 26 11 8 29 41-31 MW 25 9 11 5 29 36-30 Holl. Sport 26 11 5 10 27 38-42 NAC 25 10 6 9 26 30-35 Go Ahead 26 8 9 9 25 29-36 NEC 24 7 9 8 23 23-25 Haarlem 26 5 13 8 23 16-24 AZ '67 25 8 10 22 24-34 Telstar 26 5 8 13 18 26-38 DWS 26 6 4 16 16 20-38 GVAV 25 5 6 14 16 14-35 DOS 26 5 6 15 16 17-44 SVV 26 3 4 19 10 21-67 STAND EERSTE DI\ ISIE Elinkwijk 26 15 6 5 36 43-27 Volendam 24 13 9 2 35 40-16 Blauw Wit 26 13 9 4 35 34-16 Excelsior 26 13 9 4 35 39-25 Den Bosch 26 10 9 29 27-16 Vitesse 24 10 6 8 26 37-36 Heracles s 10 26 27-24 W.llem 11 25 9 9 25 31-33 DFC 25 7 10 8 24 30-32 FSC 26 8 7 11 23 27-35 Graafschap 25 8 6 11 23 27-35 Cambuur 25 6 10 9 22 31-35 HVC 26 6 9 11 21 23-35 Veendam 24 6 8 10 20 30-35 RCH 26 8 4 14 20 27-43 Helm. Sport 26 6 7 13 19 19-29 Fortuna VI. 24 6 6 12 18 29-37 Volewijck. 25 6 6 13 18 23-41 STAND TWEEDE DIVISIE Heerenveen 23 14 5 4 33 48-21 Velox 24 13 7 4 33 36-22 Wageningen 24 13 5 6 31 4S-23 PEC 25 12 7 6 31 47-27 RBC 23 11 8 4 30 25-15 Eindhoven 24 10 10 4 30 38-24 Hermes 25 10 8 28 39-28 Limburgia 23 11 5 27 3S-42 Roda JC 24 10 5 9 25 30-28 Baronie 25 8 9 8 25 32-33 Gooiland 25 6 9 10 21 27-38 NOAD 24 6 11 19 27-38 ZFC 23 4 9 10 17 21-33 VVV 5 7 13 17 26-46 AGOW 24 5 5 14 15 19-44 SC Drente 23 5 3 15 13 18-37 EDO 24 3 7 14 13 21-41

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 11