Wester schouwen aanvaardt het 12-miljoens rioleringsplan Actiegroep fruitteelt Zeeland ontevreden over de NFO Werk Scheldepoort lag paar uur stil Vrachtauto ramt woning CPHËD 2 MET 3 PVDA-STEMMEN TEGEN Geen heffingen van bestaande bedrijv en Zwarte bladzij B EN W GOES; NIET BEKEND OF MUZIEKSCHOOL IN MANHUIS KAN 1rief aan kringbestuwr Zuivering Schepen Delwaide in A0-uitgave: pleidooi gemeenschappelijke visie-Deltahavens EEN NIEUWE BRIL ALMANAK VenkcJe koek j Reparatieploeg niet aan het werk RUIL BIJ ONS os BILT PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 7 APRIL 7970 WESTERSCHOUWEN De Westerschouwse gemeenteraad heeft maandagavond met 3 PvdA-stemruen tegen het grote 12-miljoens rioleringsplan voor de recreatiegebieden aanvaard. Op voorstel van de VVD-fractie werd aan die beslissing de voorwaarde verbonden, dat de bestaande recreatiebedrijven geen heffing ineens zullen hoe ven bijdragen. De raad nam een zeer lange aanloop voor men de sprong waagde: 's Middags werd tijdens een openbare voorlichtings bijeenkomst drieëneenhalf uur lang van gedachten gewisseld met technisch deskundigen; 's avonds werd in het dorpshuis in Renes- se om de stroom belangstellenden een plaats te kunnen geven nog eens een kleine twee uur discussie aan de al jaren slepende rio leringskwestie besteed. Voor do wethouder en zijn twee par tijgenoten was het daarna nog steeds een mistige zaak. De socialisten tilden met name zwaar aan de financiële con sequenties. Dat gold trouwens ook voor de andere raadsfracties. Hoewel b en w bij hun meerderheidsvoorstel hadden ge steld, dat de financiële kant van de zaak niet in het geding zou komen, werd er door alle woordvoerders aan dacht aan besteed. Algemeen was men slecht gestemd over het feit, dat Wes- terscTfouwen bij aanvaarding van het. voorstel een zogenaamd artikel 12, of .noodlijdende' gemeente zou worden. De heer L. C. Hoogerhuis (pc) over het vraagstuk: ,De bedrijven weten niet wat ze boven het hoofd hangt'. Zijn fractie genoot Dalebout: .Nee kunnen we niet zeggen. Maar de rechtstreekse subsidie is te laag1. De WD-er M. J. Steur: .Het is totaal fout dit plan te torpederen Maar de bestaande bedrijven kunnen de hoge heffing niet opbrengen'. De so cialist J. Hendrikse: .Het is en blijft een mistige zaak. Ik blijf tegen'. Burgemeester H. P. Everwijn: .Voor de dekkingsmiddelen moeten we blijven knokken'. En wethouder L. van de Klooster vlak voordat het voorstel met 8 tegen 3 stemmen aanvaard werd: .Dit wordt een zwarte bladzijde in hei beleid van deze jeugdige gemeente'. Tijdens de voorlicht:ngsbijeenkomst 's middags in het dorpshuis was in feite al dui delijk geworden, van welke kant de te genstand zou komen. De heer Van de Klooster bracht, nadat burgemeester Bverwijn de lange lijdensweg' naar het rioleringsplan had gememoreerd, zijn vi sie onder de aandacht van het grote gezelschap belangstellenden. Hij maakte nog eens duidelijk, dat hij meer zag in uitbreiding en aanpassing van de be staande zuiveringsinstallaties, waarbij men waarschijnlijk over zes van die in stallaties zou moet enbeschikken. Dhr Van d. Klooster herhaalde ook zijn be zwaren tegen t onttrekken van het riool water aan de grond, door het naar de Oosterschelde të pompen. Hij was van mening, dat dait een verwarming van flora en fauna zou inhouden. De wet houder vond het de vraag of het ge vaarlijk zou zijn om het rioolwater na zuivering in de poldersloten te brengen en hij vroeg zich onder meer af of na afsluiting van de Oosterschelde niet nog eens enkele miljoenen guldens zouden moeten worden besteed ter oplossing van nieuwe problemen. De heer "Van de Klooster was overigens van mening, dat uitvoering van het grote plan niet 12, maar wel 15 tot 16 miljoen gulden zal gaan kosten, omdat de 12 miljoen is gebaseerd op het prijspeil van het vo rig jaar. I Hij maakte duidelijk, dat bij gebruik 'van de zuiver:vgsinstallaties de biolo- jgische zuivering niet wordt omzeild, ter- iwijl men dat met het grote plan, waar- bij een zuiveringsfabriek in de Burghse ,Polder wordt gezet, juist wel heeft ge daan. omdat biologische zuivering zich moeilijk aanpast aan een sterk wisse lende belasting, zoals in Westerschou- wen het geval is. Ir J. Bos van het ingenieursbureau Wit- teveen en Bos te Deventer het bureau dat het grote plan maakte legde uit, dat men als men zou werken met belasting te ondervangen, dan zou dat moeten doen met één installatie, die een dure exploitatie met zich zou brengen', aldus de heer Bos. Hij reken de voor, dat men voor een verwerking van 122.000 inwonerequivalenten waarop wordt gemikt bij het grote f-lan bij een normale zuiveringsinstal- atie in 1960 al 7 en een half miljoen gulden kwijt zou zjjn geweest, waarmee njj wilde aantonen, dat de kosten voor de methode, zoals de heer Van de Klooster wilde, niet veel minder zouden worden. De heer Bos hield zich verder aan het eerder gegeven cijfer, dat af voer van het rioolwater slechts 5 tot 7 procent van het regenwater zou be dragen. De heren Zijlstra en Bos waren geen van betöen bang. dat er kwalijke gevol gen voor flora en fauna zullen optreden. Vanuit de zaal werd tijdens de middag- bijeenkomst van verschillende zijden op gemerkt, dat de kosten voor de recrea- tiebedrijvem te hoog zullen worden. De (ADVERTENTIE) rioolwaterzuivering, zoals wethouder De raad. besloot, zoals gezegd, laten niet Ho u-i™=fo- de heffing van 3.750,- en 7.500.- voor campings en huisjesbedrijven te la ten plaatsvinden. De heer Steud die met dat voorstel kwam, stelde, dat dat niet terecht zou zijn modat dat bij aansluiting van huizen ook niet werd gedaan, toen in de kernen rioler ing werd gelegd. B en w zulle«n zien te bereiken, dat een vem'ijningsuitkering voor de bestaande bedrijven komt. Verder, zo maakte bur gemeester Everwijn duidelijk, zullen de lasten mogelijk verminderen als de zui- veringstaak naar dj waterschappen zal gaan gs overwegen daarover een voorstel te doen au de provinciale sta ten. Tenslotte zal mogelijk de gemeente Middenschouwen gebruik maken van de persleiding van Wesierschouwen, waar door ook die gemeente ecfn bijdrage zou leveren. De heren Hendrikse en Van de Klooster vonden, dat dat allemaal maar in de mist hangt en burgemeester Everwijn maakte duidelijk, dat er nog niets defi nitiefs over valt te zeggen. De heer Evenrijn meende, dat de gemeente ook als het grote plan niet zou worden aan vaard, een aniikel 12-gemeente zou wor den. ,Er is gean andere mogelijkheid wil directie van de camping Julianahoeve i men een gemeente als deze tot bloei te Renesse stelde In een nota: .Wil de brengen. We gaan achter de grote ste recreatie in de Westhoek met alle daar- den aan*. mede samenhangende nevenbedrijven Een inwoners tijdens de voorlichtings- blijven bestaan, dan zal er zeker een bijeenkomst.: ,Het is een raak van natio- goedkoper oplossing voor de bedrijven I naai belang. Hot rijk laat de gemeente moeten komen dan nu is voorgesteld', in de kou staan'. voor 120 winnaars samen 720 pakketten Verkade artikelen van f 25.-. Voor elke winnaar 6 pakketten, een half jaar lang. Maak een tekst bij dit grapje (max. 10 woorden). Antwoord vragen CHU-raadsIeden Onderzoek naar mogelijkheden Zeeuwse Muziekschool bericht te hebben dat niet kon worden ingegaan op het bij brief van 28 februari kenbaar ge maakte verlangen op korte termijn me dewerking te verlenen voor huisvesting van de Goese muziekschool in het Man huis aan de Singelstraat, geen alterna tief plan voorgelegd?' B en w schrijven als antwoord: .In feite wordt al ge ruime tijd over een alternatieve oplos sing gehandeld met de NV Havenzathe. Verondersteld mocht worden, dat deze GOES Pas als een onderzoek naar de a mogelijkheden van liet gebruik van het 1 Manhuis aan de Singelstraat in Goes Is (gesloten, kan worden nagegaan of de Zeeuwse muziekschool daar zou kunnen t orden gehuisvest. Het onderzoek naar de mogelijkheden van het Manhuis wordt 1 op korte termijn afgesloten. Dat delen I onderhandelingen met goed gevolg afge- b en w van Goes mee als antwoord op sloten zouden kunnen worden, maar on- sehriftelyk gestelde vragen, ragen van langs is vrijwel zeker vast komen te de CH r-raads!eden H. P. I. de Jonge staan, dat geen overeenstemming be en J. I'. G. van Ooijen. De beide raads-reikt zal kunnen worden over de huur- Icden zijn in hun vragen ingegaan op'prijs.' de slecte huisvesting van de muziek- school, die nu in een pand aan de \A/in KP>I GfMItlTITn 's-Heer-Hendrikskinderenstraat is on- V» lIlKCItCIlU UIU dergebracht. Daar gaan de heren Van Ooijen en De Op de vraag of b en w het met hen j Jonge ook verder op in. Zij vragen of eens zijn dat Goes als centrumge-het juist is, dat het college van voor- meente ten aanzien van onderwijs-malig Goes, nadat op 10 maart 1969 voorzieningen een bijzondere functienaméns het bestuur van de Zeeuwse heeft, ook als het niet op wettelijke;muziekschool duidelijk was gesteld, dat voorschriften steunend onderwijs is, I men met voelde voor huisvesting in het antwoordt het collegébevestigend. winkelcentrum in Goes-Zuid, doorging Men stelt verder, dat de gemeente met pogingen de school toch in het niet verantwoordelijk is voor de huis- 1 centrum te brengen. En verder: .Is het resting van de muziekschool. De juist, dat het college van b en w van vraag of het verantwoord is de mu zikale vorming te laten plaatsvinden in het pand aan de 's-Heer-Hen drikskinderenstraat, wordt door het college ontkennend beantwoord. De CHU-raadsieden vragen verder: .Waarom heeft het college van b en w op 11 april 1969 het bestuur van de Knip het grapje uit, stuur het met uw tekst, naam en adres en één uitgeknipte naam van een Verkade koek in een envelop (postzegel 25 ct) naar: Verkade-postbus 666-Zaandam. Suggesties voor gezamenlijke actie KRUININGEN De actiegroep fruitteelt Zeeland is niet tevreden over het beleid en de houding van het hoofdbestuur van de NFO. In een brief aan het bestuur van de kring Zeeland van de NFO, waar van een afschrift is gezonden aan het landelijk NFO-bestuur en alle kringen geeft het Zeeuwse actie comité een uiteenzetting van zijn teleurstelling en tevens worden een aantal suggesties gedaan voor VLISSINGEN' De Antwerpse schepen L. Delwaide houdt onder de titel .Drie havens, één achterland' in de AO-reeks- uitgave 1305 een pleidooi voor het tot stand brengen van een gemeenschappe lijke visie op de ontwikkeling en de exploitatie van de Deltahavens. Na drie overzichtelijke beschouwingen Ir K. C. Zijlstra. directeur van het Rijks - V Instituut voor de Zuivering van Afval-^a\en' eJ 'ndustneactiyite.ten van Rot- water (RIZA) zette uiteenf dat het een Antwerpen en Amsterdam, riskante en haast onmogelijke zaak' zou Schepen Delwaide maakt melding \i zijn de bestaande rioolwaterzuiverings installaties uit te breiden en er nieuwe by te bouwen. ,U zon een grote investe- fADVERTENTIE) Dit is het moment voor Zie briilenmode '70 bij OPTICIEN Leeuwse Etentje Een echtpaar uit Kortgene, met kinderen van zes en acht jaar, heeft het er het afgelopen week end eens prettig van genomen. Net e'n viertjes gingen ze wit eten, in Muldelburg. De man had tevoren een beknopt handleidinkje doorgenomen, ten einde met de kinderen niet voor aap te zitten. En hij teas daarbij ■kennelijk gestuit op een hoofd stukje JBoe houd ik ze bezig' want aan tafel, in afwachting van de eerste gang, lanceerde hij nog vóór ze vervelend konden worden een spelletje. Jk zie wat jij niet ziet'. ,'t Is zwart en beweegt'. Dat was de ober. ,'t Is zwart en 't beweegt, maar met een klein wit befje1. Dat was de serveerster. Die was van pa. Toen kwam het meisje van zes. ,'t. Is bruin en 't beweegt'. Niemand wist het. J)ie wrat bij die meneer daar', kraaide het kind vol triomf. Die ging inderdaad bij ieder hap je nogal levendig op en neer. Maar een geslaagd etentje niet gewora inventarisatie, waarmee men in de terparlementaire Beneiuxraad bezig is. Een inventarisatie van de problemen, die zich tussen de Beneluxhavens voor doen. Voorts memoreert de schrijver ar tikel 69 van het Beneluxverdrag, dat uitdrukkelijk voorziet in het tot stand- brengen van een gemeenschappelijk ha- venbeleid van Nederland en België, een beleid dat gericht moet zijn op de har monische ontwikkeling van en de actie ve samenwerking tussen de zeehavens •an deze twee Tanden: ,Dit artikel is tot nu toe een dode letter gebleven. Vandaar dat zodra de thans lopende inventarisatie voltooid zal zijn, de Be- neluxregeringen het nodige dienen te doen om van de harmonisering van de industrievestigingsvoorwaarden d8 ener gieprijzen, de haventarieven, de maat regelen tegen lucht- en waterverontrei niging, in één woord van het tot stand brengen van een gemeenschappelijke vi sie op de ontwikkeling van de Delta havens een levende werkelijkheid maken' In zijn betoog stelt schepen Delwaide vast, dat Rotterdam, Antwerpen en Am sterdam samen meer dan 70 procent van het totale goederenvervoer ter zee van de voornaamste havens in het kustge bied tussen Duinkerken en Hamburg voor "nun rekening nemen. .Daar de drie Deltahavens eenzelfde achterland bedie nen, is het normaal dat er onderling concurrentie heerst, zoals die trouwens bestaat tussen alle Noordzeehavens, voor de ene soort goederen meer dan voor de andere. Zulk een concurrentie kan lei den tot een verhoogd rendement en een betere service op voorwaarde dat ze op een gezonde basis geschiedt. Een gelijkschakeling van concurrentievoor waarden kan de havens van de Delta van Maas. Schelde en Rijn. een gebied dat grootse toekomstperspectieven biedt, alleen maar ten goede komen'. VIER GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING HEINKENSZAND Bij een autobot sing op de voorrangskruising Heinkens- zandseweg - Oudelandseweg zijn maan dagmiddag vier mensen gewond geraakt De heer P. K. (67) uit Goes moest met een bovenbeenfractuur in het St-Joan- naziekenhuis te Goes worden opgeno men. De andere (licht) gewonden de heer C. B. uit Middelburg, mevrouw J. G. uit Goes en het 5-jarig meisje M. v. D. behoefden niet te worden opgenomen. Het ongeluk ontstond doordat de heer B. als bestuurder van een personenauto geen voorrang verleende aan een op de voorrangsweg rijdende bestelauto van de waterlcldingsmaatschappij, bestuurd door A. H. uit Goes. De auto van B •erd door de klap tegen een naast de weg staande varkensschuur geslingerd Auto en schuur werden zwaar bescha digd. Ook de bestelauto liep flinke scha de op. actie van de een gezamenlijke fruittelers. Aan het kringbestuur worden de vol gende voorstellen gedaan: 1 De NI'O moet eisen formuleren om schadeloosstelling te verkrygen voor wat de Nederlandse fruittelers door de discriminerende subsidies in andere lan den van de EEG, op onrechtmatige wij ze is onthouden. Volgens het actiecomité Zeeland kan dit bestaan uit: a uitkering van een bedrag per kg op het geleverde fruit van de kwaliteits klasse I en II van de oogst 1969. b een rentesubsidie op het gehele in de fruitteelt geïnvesteerde vermogen, resul terend in de uitkering van een bedrag van 1500 tot 2500 per ha. c een uitkering ineens van ƒ2000 per ha aan alle Nederlandse fruittelers. 2 Vertder is nodig als tegenwicht voor de in andere EEG-landen verleende subsi- op de produktie- en afzetkosten, een subsidie om de afzet in Nederland te verbeteren en aan de tijdsomstandig heden aan te passen. Dat kan volgens het Zeeuwse actiecomité gebeuren dioor: - De afzet via centraal bureau-2 op nancieren van nieuw te stichten regio nale afzet-coöperaties, waarvan de leden het beschikkingsrecht over hun fruit overdragen aan deze coöperaties: 3 Tevens is noodzakelijk dat de overheid aan de ondernemers van goede fruit- teeltbedrijven een redelijk inkomen ga randeert. De actiegroep staat volledig achter het voorstel van de kring Zeeland van de NFO om binnen deze organisatie een actieve landelijke werkgroep te forme ren. Kritiek heeft het actiecomité op het feit, dat de afdeling West-Noord- Brabant van de NFO op de vorige week gehouden algemene vergadering in Utrecht lof heeft toegezwaaid aan het hoofdbestuur van de NFO. zoals dat tot nu toe in zijn algemeenheid is gevoerd, -een goedkeuring kan opbrengen omdat it hoofdbestuur niet bereid is een ge heel ander beleid te gaan voeren en zich te richten naar de wil van de le den. Verder heeft het actiecomité kritiek, op het feit, dat het Nederlandse fruit- teeltbeleid zowel bij de overheid als de organisaties, is gebracht op het sociale vlak. Gesteld wordt, dat de sociale maat regelen van harte toe te juichen zijn in dank aanvaard kunnen worden door diegenen die er gebruik van moe ten maken, maar daarmee is de Neder landse fruitteelt niet uit de nood. Hoofd doel van het fruitteeltbeleid dient te zijn: de instandhouding van een ge zonde fruitteelt in Nederland. Gevraagd wordt als NFO-kringen gezamenlijk met alle mankracht en middelen hiervoor te strijden. De brief eindigt met de wens. dat de eenheid in de NFO en een goe de verstandhouding tussen hoofdbestuur en ledon spoedig hersteld zal mogen wor den. De brief is ondertekend door de heer A. Suy uit Kruiningen als voor zitter en M. van Iwaarden te Aarden burg als secretaris. VRIJDAGUITGESTELD IN VERBAND MET ZIEKTE ELISABETH ANDERSEN MIDDELBURG De voorstelling, die de Nederlandse Comedie maandagavond in de Schouwburg te Middelburg zou geven van Hugo Claus' toneelspel .Vrij dag' moest gistermiddag plotseling wor den uitgesteld in verband met een acute evenwichtsstoornis van de actrice Eli sabeth Andersen. Voor de voorstelling, - een initiatief van de te Middelburg sa- mpt notiPT rnmiTl! menwerkende culturele instellingen, zal lllOL UUuCiii» j!ater opnieuw een datum worden vast- gesteld. U kunt iedere week meedoen! mals en geurig de huidige gemeente Goes deze i gen voortzet, zonder ter zaïke overleg te Diegen met de muziekschool, zonder er kennis van te dragen of de uit huisves ting in Goes voorvloeiende financiële consequenties door de Zeeuwse muziek school gedragen kunnen worden?' B en w geven daarop als antwoord: ,Het col lege is zich bewust dat de beperkte financiële mogelijkheden van de muziek school zouden kunnen leiden tot het uit lokken van een raadsbesluit of en in hoeverre de gemeente zal suppleren.' B en w beamen, dat voor het Manhuis een adequate bestemming moet worden gevonden en zij sluiten de reeks met antwoorden met de opmerking, dat als het onderzoek is afgesloten, kaïn wor den nagegaan of de muziekschool in het Manhuis kaïn. MIDDELBURGS OUDSTE INWOONSTER WORDT 104 vtlDDELBURG Woensdag hoopt mevrouw K. van Lange raad - Deïst de oudste inwoonster van Middelburg en misschien van Zee land 104 jaar te worden. Burge meester Wolters komt dan om kwart over elf de hoog bejaarde gelukwensen. Overigens wordt het 'eest óp bescheiden wijze in familie kring gevierd. Mevrouw Van Langeraad-Delst werd in 1866 te Zonnemaire gebo ren, als telg van het sterke ge slacht Deïst. Zij had drie broers en een zuster, die alien een zeer hoge leeftijd bereikten. De hoog bejaarde dame is haar gehele le ven kerngezond geweest, en ook nu geniet zij nog een goede ge zondheid. Alleen het gehoor is niet meer zo goed als het was. Zij is niet bedlegerig, eet gewoon met de familie aan tafel mee en heeft de laatste jaren zelfs geen behoef te aan het middagdutje, dat zij vroeger wel placht te doen. De jarige heeft nog voor alles wat om haar heen gebeurt belangstel ling. Ze leest nog dagelijks de krantenkoppen, kijkt vaak televi sie en laat zich graag op de hoog te houden van de wereldgebeurte nissen. Zo volgde zij onlangs de ontwikkelingen rond de verkiezin gen. Misschien dat haar sterke wil om geestelijk met haar tientallen jaren jongere medemensen mee te leven, haar lichamelijke condi tie steeds nieuwe impulsen ver schaft. MOEILIJKHEDEN OVER OPNAME JNHAALUREN' VLISSINGEN Het reparatiewerlt op de Sclieldepoortwerf in Vlissingen- Oost heeft maandagmorgen enkele uren stilgelegen: de om half zes opge komen dugreparatieploeg ongeveer tachtig 111:111 begon eerst tussen aclit en negen uu"r. Dat was de na sleep van enkele moeilijkheden, die zich vrijdagavond op Scheldepoort hadden voorgedaan. Later op de mor gen en de rest van de dag werd er «eer normaal gewerkt. Een aantal mensen uit de ijzerwer- kersploeg haxi nl voor vrijdagavond .inhaaluren' gevraagd: inhaaluren zijn gemaakte overuren, die tijdens de normale werktijden desgevraagd in vrije tijd kunnen worden opgenomen. Bij een zevental werknemers was dat toegestaan. Daarna aldus de .Schel- de'-directie hadden vijf andere mensen uit de ïjzerwerkersploeg .in haaluren' gevraagd voor vrijdag avond. Dat werd niet toegestaan, om dat er twee reparatieschepen in het dok lagen en de 23 man tellende ijzer- werkersploeg dan voor minder dan de helft bezet zou zijn. De vijf betrokken werknemers zijn vrijdagavond rond zeven uur toch zonder toestemming wegL Zij zouden maandag in de dagploeg aan het werk gaan. maar zouden af naar het hoofdkantoor van Schelde' komen om een verklaring van hun gedrag te geven. Dat ge beurde, waarbij zij erkenden niet juist te hebben gehandeld. De overige leden van de tachtig man tellende dagploeg is maandagavond niet aan het werk begonnen omdat men wilde weten wat er met de vijf vrijdagavond vertrokken werknemers gebeurde: men was beducht voor ont slag op staande voet. .Schelde'-direc- teur C. A. Th. Hermsen (personeels zaken): .Van ontslag is geen sprake. Daarover is ook niet gesproken.' Nadat 's morgens een bespreking was geweest tussen de vijf betrokken werknemers, de personeelschef, direc tie en leden van de ondernemings raad, werd de zaak 's middags door gesproken in de afdelingscommissie van Scheldepoort, De betrokken ijzer werkers zullen de uren, die ze vrij dagavond niet hebben gewerkt niet uitbetaald krijgen. Toen bij de reparatieploeg op Schel- depoortwerf na acht uur duidelijk werd. dat de vijf betrokkenen op het hoofdkantoor ontboden waren en dat er geen sprake was van ontslag op staande voet, is men weer aan het werk gegaan. VW Vlissingen neemt afscheid van oud-directeur VLISSINGEN Op de eerstvolgende algemene ledenvergadering van de VW, afdeling Ylissingen. te houden op dins dag 14 april aanstaande in hotel Britan nia, wordt officieel afscheid genomen van oud-directeur W. Huibregtse. De heer Huibregtse zal op deze verga dering nog een overzicht geven van net toeristisch jaar 1969. Op de agenda staat verder een inleiding door mr E. Wage, voorzitter van de pro vinciale VW. over het onderwerp ,Een nieuwe structuur voor de provinciale vereniging voor vreemdelingen verkeer. Tevens wordt een bestuursverkiezing aan de orde gesteld. De aftredende be stuursleden E. T. Oosterhuis en -P Ven- tevogcl stellen zich herkiesbaar. Vergadering van plattelandsvrouwen afdeling Zeeland GOES De afdeling Zeeland van da Nederlandse bond van plattelandsvrou wen organiseert donderdag 23 april haar provinciale voorjaarsvergadering in ,De Prins van Oranje' te Goes. Op het ochtendprogramma staat, behab ve het huishoudelijk gedeelte, een voor dracht van mevrouw R. M. S anders e- Jacobs uit Axel. 's Morgens wordt ook de uitslag bekend gemaakt van do provinciale wedstrijden andiwerken en babypakket, 's Middags is er een optreden van mevrouw Cobie Sohreyer met haar ,tour de troubadour'. (ADVERTENTIE) TBRNEUZEN Een slippende vracht auto ramde gistermorgen bij de Kraag- brug in de weg Terneuzen - Zaamslag de woning van de heer en mevrouw De Bokx. De auto sloeg een groot gat in de voorgevel. De woonkeuken, waar de 76-jarige mevrouw De Bokx aan tafel zat, raakte vol puin. Hoewel er een de flauwe bocht voor he't huis plotseling - enorme ravage ontstond bleef mevrouw - De Bokx op een paar schrammen na on- gedeerd. De vrachtauto, die bestuurd werd door de 22-jarige F. A. L. uit Phi- 2 üppine, kwam enige meters voorbij de 2 woning tot stilstand. De bestuurder ver was geslipt. De vrachtauto sloeg daarbij met ae achterkant tegen de woning. Aan de vrachtauto, eigendom van een firma uit Snelrewaard, ontstond eveneens scha de. Foto: de zwaar beschadigde voorge vel, die later vanwege instortingsgevaar moest worden gestut. (Foto PZC). Dronken bestuurder ramde twee auto's BERGEN OP ZOOM Een dronken automobilist, de 23-jarige H. van S. uit Sas van Gent. maakte zondagavond met zijn auto in Bergen op Zoom een aan tal capriolen, waardoor hij eerst op een geparkeerd staande auto botste en daar na op een tegenligger. De beer Van S. reed in de Steenbergsestraat en ramde allereerst de geparkeerde auto van J. S., die zwaar beschadigd werd. De auto van de tegenligger E. V. uit Bergen op Zoom moest het eveneens ontgelden, maar liep weinig schade op. De wagen van S. eveneens licht beschadigd is door de politie in beslag genomen en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Zijn broer. A. van S. uit Halsteren, die naast hem in de auto zat, verkeerde eveneens on der invloed en werd ingesloten. JONGEN (13) VIEL VAN DAK TERNEUZEN De 13-jarlge jonge man H. V. uit Terneuzen viel maandag middag van een hoogte van ongeveer 2 meter omlaag, toen hij op het dak van een kleuterschool aan de Chopin- laan wilde klimmen om een voetbal te rug te halen. De jongen klom langs een regenpijp om hoog, maar zag geen kans om over de dakrand te klauteren. Hij gleed terug en viel halverwege achterover. Hij is met een hersenschudding naar het Ju- lianaziekenhuis gebracht. Eerste zwaluw gezien in Kats KATS De heer M. van Aren- thals zag een denier dagen rond zijn boerderij te Kats een huis- zwaluw cirkelen, hetgeen de ge zien buitengewoon koude en natte weersomstandigheden nog zeer vroeg te noemen is. daar de na tuur over het algemeen vijf weken later is dan normaal. Voor zo ver thans bekeiul 1 s het dan ook de eerste huiszwaluwwaameming uit Zeeland, ja zelfs van geheel Ne derland. De huiszwaluwen hebben aan de boerderij van de heer Ar en thals verleden jaar een kolome van tachtig nesten gebouwd. Al bete kent volgens een bekend gezegde .een teruggekeerde zwaluw nog neen zomer' een moedgevende len tebode- In deze hardnekkige na,win ter is deze vogel m ieder geval wel! Volgens d.e EnkhuAzer Almanak die het weer dit jaar tot dusver vrij goed heeft, voorspeld (ook de thans heersende koudeperiode) draait over tivee weken het weer definitief om. Het. einde van de Icóiiperiode lijkt dus in zicht. uw oude NAAIMACHINE in (ongeacht welk merk). Ruil 'm voor de moderne PFAFF elektrische zigzag lichtgewicht machine. Ons zig-zagprogramma loopt van 259,— tot 968,— elektrisch, compleet in koffer. PFAFF Naaimachinehuis Kortemeestraat 17 Bergen op Zoom Nieuwediepstraat 23 Terneuzen Papegaaistraat 4 Goes B. F. van Waesberghestraat 16 Hulst Nieuwendijk 29 Vlissingen VERWACHT.. RITEN Veel bewolking met af en toe regen- of sneeuwbuien, maar ook enkele opklarin gen. Matige tot vrij krachtige wind uit noordwest tot noord. Over het algemeen dezelfde temperaturen als maandag maar in liet noorden iets hogere waar den. Vooruitzichten voor woensdag en don derdag. Af en toe regen, ook opklaringen en minder iage temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 5; min temp: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; max temp: van 0 tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent: kaïns op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 6; min temp: omstreeks normaal; max temp: omstreeks normaal; Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent: kans op een geheel droog et maal: 30 procent. 8 april Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2