Inbraak in rechtbank: stunt uit verveling' Wethoudersbenoeming in Terneuzen krijgt een lange nasleep BILT Winkelcentrum in Goes in juni open Gemeenteraad Goes maakte tocht langs nieuwe kernen April doet wat hij wil 2 rrico ALMANAK Tentenkamp SGP-Middelburg stelt vragen over popshow J en M Spring uit het raam, schat, we gaan trouwen GOES VRAAGT DE COMMISSIE .MIDDELBURG' Zeeuwse jaarbeurs 13 april open LotoBACKl Höfiwetxte Zeeuwss courant ZATERDAG 4 APRIL 1970 OFFICIER IN REQUISITOIR TEGEN EERSTE TWEE (VAN VIJF) VERDACHTEN: MIDDELBURG De inbraak op zich is niet op de eerste plaats, on rustbarend, wél de mentaliteit van de inbrekers. Zij hebben uit verve ling de stunt bedacht om in het gebouw van de rechtbank in te bre ken'. Aldus karakteriseerde vrijdag de officier van justitie, bij de rechtbank te Middelburg, mr J. Andreae, de opzienbarende daad van vijf jongemannen, die in de nacht van 1 op 2 december van het vorig jaar zich toegang verschaften tot het gerechtsgebouw in Middelburg op zoek, zoals ze later verklaarden, naar wapens en verdovende mid delen. EIS 8 MAANDEN WAARVAN 4 VOORWAAR- DELIJK Mr Andreae, maakte deze opmerking In zijn requisitoir tegen één van deze vijf verdachten, H. G. van H. uit Middelburg. Hij eiste tegen deze 21- Jarige lis werkman een gevangenis straf van acht maanden, met aftrek voorarrest maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De officier vroeg de rechtbank voorts om Van H. onder toezicht te stellen van het Zeeuws consultatiebureau voor alco holisme. De officier had eerder dezelfde straf geëist tegen W. 't G. wiens zaak we- aohter gesloten deuren werd behan deld. De rechtbank doet op 17 april uitspraak. Mr Andreae stelde ln zijn requisitoir ook nadrukkelijk, dat hetgeen Van H. ia tenlaste gelegd beslist niets uitstaan de heeft met de brandstichting, die in dezelfde nacht in het gerechtsgebouw plaats vond. Zoals gemeld is heronder zoek tegen drie van de vijf verdachten, waaronder degene die enige tijd na de inbraak terugkeerde en de brand in het gebouw stak, nog gaande. De president van de rechtbank, mr P. van Empel, wees er later ook nog op, dat deze brand een .geheel andere ach tergrond' aan deze inbraak had gege ven, dan normaal het geval zou zijn ge weest, Kale boel Wat wel ten laste werd gelegd was een poging tot inbraak in het be bouw aan het Hofplein. Dat het bij een poging was gebleven was uit sluitend te danken, zo bleek uit de tenlastelegging, aan het feit dat het vijftal niets van zijn gading aantrof. De vijf mannen, allen uit Middelburg afkomstig, waren die avond bij elkaar gekomen en hadden de mogelijkheden van het plegen van inbraken bespro ken. Nadat ze wat heen en weer hadden ge reden ze .bekeken' onder meer een zaak aan de Kanaalweg en de a-sfaJtfa- briek aan de Kleverskerkseweg zon der evenwel tot actie over te gaan, rijp te tenslotte het drieste plan om in het gerechtsgebouw, voor enkelen van hen geen onbekend terrein, in te breken. De mannen kwamen op de binnenplaats via de poort, die de naam draagt van ,De drie tonnetjes', waarna één van hen. probeerde met een bajonet het slot van de deur naar het parket open te maken. Toen dat niet lukte werd met grote zorgvuldigheid uit een andere deur een raampje verwijderd en kwam men zo toch in het geheel verlaten gebouw. Op de vraag van mr Van Qnpel, nog (ADVERTENTIE) niet vergeten*. Frico eten FRICO, KAAS MET EEN GROTE K .eeuwse Geschenk bare cliënteneen uurwerk ten ge schenke gekregen. Ter gelegen heid van het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, 't Is een stoelklokje. dat sinds die heuglijke dag met twee koperen gewichten de voornaamste wand van het bedrijf siert. Een in overaU gestoken man kwam het brengen, in een doos. ,'k Heb geen geiser besteld' ver weerde de kastelein zich nog, maar toen het pakket verder werd uitgepakt en htj het kaartje ,van uw dankbare avondklanten' ont waarde, was hij geheel ontroerd. De aap is lelijk uit de mouw ge komen. Het bedrijf sluit normaal om half twaalf. Maar het nieuwe stoelklokje heeft de lakse eigen schap per etmaal één uur achter te lopen, zodat de wijzers eerst om half één het sluitingsuur aan geven. Een handigheidje. 'De jubilaris heeft nog niets in de gaten gehad, maar vroeg of laai zal het wel opbreken. eens te vertellen wat zij nu precies zochten zei Van H. aanvankelijk wat vaag: .Alles wat we zouden vinden.' Na enig aandringen bleek h:J echter wei bereid om toe te geven, dat hij .per soonlijk veel belangstelling had vuurwapens.' Op hun speurtocht door het gebouw troffen ze echter noch de wapens, noch .stuff' tijdens het onderzoek hadden ze aan de politie toegegeven dat te heb ben gezocht noch andere zaken van hun gading ,Het was er dus maar een kal eboel' zo constateerde mr Van Empel. Het vijftal had, met lege handen, het ge bouw weer langs dezelfde weg verlaten, als zij er binnengekomen waren. Mr Andreae, die er op wees, dat Van H. een volledige bekentenis had afgelegd, zei van mening te zijn, dat in deze groep geen bepaalde persoon was aan te wijzen, die meer schuld dan een ander aan de poging tot in braak had. .Het plan Is in dit gezel schap in zijn geheel opgekomen. Daarna heeft men elkaar op sleep touw genomen.' De officier, die er nog aan herinner de, dat Van H. al eerder misdrijven had gepleegd, waarbij eveneens de drank een belangrijke rol speelde, zei dan ook geen aanleiding te zien om bij het bepalen van de strafmaat .anders te redeneren' dan in de an dere zaak (tegen W. 't G.) en kwam daarom tot eenzelfde vordering. Mentor Verdediger mr J. Vreyling bleek het met een dergelijke .gelijke behandeling' volstrekt niet eens te zijn. Naar zijn mening was veel eerder W. O., die nog terecht moet staan, het boze genius. O., die ook bepaald ouder is dan de ande ren, blijkt steeds weer jonge mensen om zich been te verzamelen, die hij in spireert en het vuile werk laat op knappen'. Aldus betoogde de verdedi ger, die in O., ,als een soort mentor van deze knapen', dan ook de belang rijkste oorzaak zag van het gebeuren. Uit de aanwezigheid van O. in het ge zelschap maakte mr Vreylmg Ln tegen stelling tot de officier, ook op dat het hier niet op de eerste plaats om stunt werk, maar wel degelijk om het m be zit komen van wapens en .stuff' was gedaan. Mr Vreyling concludeerde dan ook, dat zonder Van O. de anderen niet tot deze daden zouden zijn geko men. ,De andere vier zijn eerder branie schoppers, dan figuren, die bezig zijn aan een criminele loopbaan.' Zo pleitte de verdediger, die de geëiste straf voor zijn cliënt dan ook niet op zijn plaats achtte. Voor zijn cliënt (.Hij is van de brand misschien nog wel meer geschrokken dan u', zo zei mr Vreyling tot de pre sident) vroeg de verdediger, de duur van de straf zodanig te bepalen, dat Van H. na aftrek van het voorarrest, dat op 6 maart inging, over ten hoogste veertien J"~an weer op vrije voeten zou komen. Slot van pagina 1 t hele project heeft rond de tweeëneenhalf miljoen gulden gekost. De huurprijs per winkeleen heid ligt iets boven de 8.000,- per jaar. Er zijn wat verschillen, omdat de units niet allemaal precies even groot zijn. Boven de supermarkt Is op dit mo ment nog een ruimte vrij. De heer Cohen: ,We denken aan een sociaal- ROYEMENT IN HET VOORUITZICHT PvdA-fractie wil niet meer met R. Hol samenwerken TERNEUZEN Het ziet er naar uit dat de benoeming van PvdA- wethouder R. Hol tegen de wil van de Terneuzense PvdA-ge- meenteraadsfractie in, nog een lange nasleep zal hebben. Het staat vrijwel vast dat de met steun van de liberale en chris telijke fracties benoemde heer Hol uit de PvdA-fractie zal wor den gestoten. ,Wij willen met de heer Hol in geen geval meer in één fractie zitten. Dat zullen we in de eerstvolgende raadsverga dering ook duidelijk vertellen. We hebben in hem geen enkel vertrouwen meer', zei PvdA- fractiewoordvoerder P. J. Huij- brecht gistermiddag. ,Om de gang van zaken bij de wethou dersverkiezingen te bespreken, zal de afdeling Terneuzen van de PvdA ln de loop van volgende week een open bare ledenvergadering beleggen. In deze bijeenkomst zal in ieder geval worden voorgesteld de heer Hol te royeren als lid. Namens de PvdA- raadsfractie zal verder verantwoor ding worden afgelegd van de voor besprekingen over de wethouderskan didaten. Over de woensdag reeds duidelijk gewor den ontwikkeling rond de Terneuzen- Volgens de heer Huijbrecht scheelde het bij het samenstellen van de gros lijsten voor de gemeenteraadsverkie zingen maar een haar, of de heer Hol was helemaal niet meer op de kandidatenlijst voorgekomen. .Er wa ren over zijn kandidatuur indertijd twee stromingen. De ene kant vond dat de heer Hol in het verleden als raadslid onvoldoende kwaliteiten de dag had gelegd en dus moest verdwijnen. De andere kant met name bestaande uit oudere Terneuze- naars vonden dat je iemand zo maar niet kon laten vallen. Die laat ste categorie kreeg het gedaan, dat de heer Hol als nummer drie op de lijst kwam te staan ten koste van de heer Dijk uit Biervliet'. se wethoudersbenoemingen, heeft het PvdA-afdelingsbestuur al voor de eigenlijke verkiezingen contact ge zocht met het gewestelijk en lande lijk bestuur van de partij. Geweste lijk secretaris P. A. Roels verklaarde het vrijdag in hoge mate te betreu ren, dat de eigen kandidaten van de PvdA-fractie zonder verdere opgave van reden als onaanvaardbaar waren bestempeld. ,Ik vind het bovendien volkomen onjuist dat de heer Hol zijn benoeming aanvaardt tegen de wil van de fractie', aldus de heer Roels, die meedeelde dat de gebeur tenissen in ieder geval punt van be raadslaging zullen zijn op de eerst komende gewestelijke vergadering. Over de te volgen gedragslijn, ook ten aanzien van de positie van de heer Hol als PvdA-statenlid, zal ad vies worden ingewonnen bij het lan delijk partijbestuur Het heeft, zo zegt de heer Huljbrecht, de heer Hol al dadelijk dwarsgezeten dat hij niet meer als lijsttrekker en evenmin als wethouder in aanmer king kwam. De fractie beschouwt dit dan ook als de voornaamste reden dat de heer Hol zich aan zijn achter ban niets meer gelegen liet liggen, toen h(J via de VCP wél uitzicht kreeg op het wethouderschap. Over zijn motieven verklaarde de heer Hol zelf in de gemeenteraadsver gadering van donderdag, dat hij vol ledig achter het PvdA-programma fractie anders helemaal op dood spoor zou zijn gerangeerd, voor naders toelichting was de heer Hol gisteren niet bereikbaar. Haar culturele bestemming. Ik weet nog niet precies wat. Dat zou een dans school kunnen zijn, maar ook iets heel anders. Het lijkt me gunstig om by een winkelcentrum iets te creëren, dat niet uitsluitend commercieel ge tint is, maar waar iets aan ont spanning gedaan kan worden'. Be langrijke voorwaarde om een winkel centrum te kunnen laten functione ren is de aanwezigheid van parkeer ruimte. Direct bij het winkelcentrum kunnen op een parkeerplaats 80 au to's worden weggezet en dan is er in de aangrenzende straten zoals de Beukenstraat ruimte om te parkeren. Het centrum heeft een opmerkelijk vorm gekregen. Het heeft iets van de kleine nederzetting: .het tentenkamp', zeggen ze ln Goes-Zuid. Architect H. Westerweel uit Bussum heeft ge bruik laten maken van een nieuw soort gevelblokken van veredeld kalkzandsteen en bij de toepassing van dakbedekking is geëxperimen teerd met een nieuwe kunststof. De NV Staalprojeot heeft het geheel in opdracht van de NV Havenzathe ge bouwd. Op welke datum de opening zal zijn en wie dat zal doen is nog met bekend. De heer E. Veerman, adviseur projectontwikkeling van Pakhoed NV, is bezig een vereniging van de grond te krijgen van de win keliers, die het centrum gaan bevol ken en de bedoeling Ls een vertegen woordiging van die winkeliers te la ten beslissen, hoe men de officiële opening gaat la/ten plaatsvinden. Eind juni zal het niewwe winkel centrum in Goes-Zuid worden ge opend. Zo ziet het geheel er van bovenaf gezien uit. (Foto PZC). MIDDELBURG Naar aanleiding van de popmanifestatie van Jeugd en Mu ziek, die dinsdag in de Middelburgse schouwburg werd gegeven, heeft de SGP-raadsfractie van Middelburg schriftelijke vragen gesteld aan de bur gemeester en aan het college van b en w. In de beide brieven zeggen de SGP- raadsleden dat hen uit een publikatie in de PZC van 2 april was gebleken dat er tijdens deze manifestatie enkele .ge heel ontklede jonge vrouwen' over bet toneel liepen. Men vroeg de burgemees ter of hij niet van mening was dat het hier een .openbare vermakelijkheid be trof', omdat deze voorstelling voor ieder een tegen betaling toegankelijk was. steld naar aanleiding van artikel 2 de algemene politieverordening in het belang van de openbare orde en zedelijk heid. ,Zo geen voorwaarden zyn gesteld, acht u dit voor de toekomst niet ge wenst en bent u beneid hiertoe over te gaan', aldus de brief. Aam het college van b en w vroeg men of het bereid was bij de subsidieverle ning aan Jeugd en Muziek dusdanige voorwaarden te stellen dat voornoem de voorstellingen worden voorkomen. De SGP-fractie vroeg eveneens of het col lege bereid zou zijn de subsidieverlening te beëindigen. De SGP stelde eveneens vragen aan het college over de taak van het schouwburgbestuur in deze. ,ls uw college niet van mening dat het be stuur van de schouwburg aan de ver huur van zaal ruimte voorwaarden dient te verbinden ter voorkoming van zeden- ondermijnende voorstellingen? Zo ja, heeft de vertegenwoordiger van uw col lege in dit bestuur hieromtrent reeds stappen ondernomen of is hy voortne- mens dit in het betrokken bestuur ter sprake te brengen', aldus de brief van de SGP-fractie, die werd ondertekend door de heren A, J. Schot en W. P. Ren tier. LUC LUTZ EN TRUDY LABIJ; BRITANNIA VLISSINGEN Er ls bij de première nogal wat kritiek geweest op Dimitrl Frenkel Franks .Spring uit het raam. 6Chat, we gaan trouwen' en wie Luc Lutz en Trudy La- bij elkaar m ,Er zit een haar in m'n soep' partij heeft zien geven, gaat met. en dat is dan tegelijk een mooie indi catie voor de sfeer, .hooggestemde ver wachtingen' Hans Boskamps nieuwe prod uk tie zien. En dan bestaat altijd de mogelijkheid om van een heel koude ker mis thuis te komen. Maar zó koud is die kermis niet. 't 16 zelfs een heel mooie, bonte kermis, een vermaakcentrum. dat goed in de verf zit: de attracties lonken met fraaie decors, maar daarachter zit, behalve wat nonchalant gespijkerd hout werk. dat de facade overeind houdt, in het geheel niets Zo heeft de auteur het ook bedoeld: hij schreef een verrukke lijk blijspel, waarin hij geestig en speels op het amusement mikt. op het onder houdende avondje-uit. Maar Dimitri Frenkel Frank gaat dan toch Juist iets verder. Als zijn anti-Don Juan Sebas- tiaan binnenstormt met een geweer, la dat nog altijd een geweer, .waarmee z'n grootvader onder Van Heutz rust bracht op Atjeh' en het onnozele meisje, wier maatsch appel yke behoeften weinig ver der reiken van het slijten van nasibal- ien is bij hem te prefereren boven het gepolijste, sophisticated in-meisje, dat blasé en hinderlijk aandringt op het hu- weiyksntueel. Het meisje van de nasi- ballen heeft trouwens op Sebastiaans huwelijksadvertentie gereageerd, omdat het de enige annonce was van een heer, .waar geen vitaal bijstond.' Seba6tiaan, een gearriveerde, al bedenkelijk middel bare violist, heeft haar brief uit 48 exemplaren uit z'n kussensloop geschud. Het meisje lijkt geheel door de wol ge verfd. Op zeer jonge leeftijd was er al iets met een glazenwasser en uit de late klanten van het nasikraam heeft ze een kijk-op-mensen gepuurd die er waarach tig niet om liegt. Maar de stap met Se- bastiaan ziet ze al3 een onderneming die gevoel voor traditie vraagt, de distantie van een maagd. Dimtri Frenkel Frank heeft dit gegeven bijzonder geestig en beweeglijk uitgewerkt en het is over bodig te zeggen, dat hij in Luc Lutz en Trudy Labjf het ideale koppel vond om zijn spel te spelen: hij heeft het op hen en voor hen geschreven. Ze spelen deze .Spring uit het raam' met een vaart en een routine, die vee! respect afdwingt, respect voor de dominerende inbreng van Luc Lutz, respect voor het jonge talent Trudy Labij. dat zich niet door de er varen Lutz laat wegspelen. En waar het spel soms even dreigt te derailleren in een wat alledaagse klucht Frenkel Frank voegt die banaliteiten overigens duidelijk in vanuit een teveel vangen zij dit met veel esprit, met sprankelend spel op. .Sprine- uit bet raam' was gis teravond in .Britannia' te zien, een ge lukkig initiatief van de te Vlissingen sa menwerkende culturele instellingen. Er was een groot publiek, dat bij de atten tie van de instellingen langdurig ap- plaudiseerde, ta welke hulde regisseur Adrian Brine en zijn landgenoot Keith Norman, die voor het fraaie decor te kende, deelden. H. JL, ADVERTENTIE IS1 GABRIËLSE MIDDELBURG GOES VLISSINGEN Contrapreslalieregeling beeldende kunstenaars: VLISSINGEN Naar aanleiding van de controverse tussen de Beroepsvereni ging van Beeldende Kunstenaars (ge west Zeeland) en de gemeente Vlis6ia- gen over de samenstelling van de ge meentelijke commissie sociale kunstop drachten, waaraan we ln onze editie van gisteren uitvoerig aandacht besteedden, vernemen wij nog dat artikel 5, lid 4 van de regeling complementaire arbeidsvoor ziening voor beeldende kunstenaars zegt: Tenzij dit voor een voed functioneren van dé commissie noodzakelijk is, wordt tot lid of plaatsvervangend lid niet be noemd of herbenoemd een beeldend kun stenaar die voor rijn inkomsten in be langrijke mate op de regeling is aange wezen'. Dat betekent dus dat in bepaalde gevallen een beroep op de diensten ring de bevolkingscijfers vastgesteld van van .contraprestanten' kan worden ge-gemeenten, waarvan het inwonertal se- daan. Zoals inmiddels gemeld heeft delaert 1 januari 1969 dermate is toe- ol gemeente Middelburg, na de volgens de ministeriële richtlijnen verplichte con sultering (voordracht) van de BBK, contraprestanten in de commissie op- Volgens deze cijfers had de gemeente genomen. Vlissingen op 1 januari 1970 40.197 in- ïn Goes is meegedeeld dat de gemeente woners. Het aantal raadsleden komt Goes al enkele weken geleden de ge- daardoor van 25 op 27. De gemeente Mid- meente Middelburg heeft verzocht haar delburg had 30.211 inwoners, waardoor commissie ln voorkomende gevallen ook het aantal raadsleden met twee ver in Goes te laten optreden en adviseren, meerdert tot 23. RECREATIEDAG OP 12 MEI IN MIDDELBURG MIDDELBURG De provinciale raad voor de recreatie in Zeeland houdt op dinsdag 12 mei in de Schouwburg te Middelburg de Zeeuwse Recreatiedag. Het thema zal zijn .De recreatieve func tie van Zeeland in de toekomst'. In het ochtendprogramma zijn er van 10.45 tot 11.30 uur inleidingen van de heren A. L. v. Geesbergen, lid gs en voor zitter van de provinciale recreatieraad. P. L. van Steenveldt, directeur recrea tieschap Veluwe, en mr E. Wage, voor zitter van de provinciale Zeeuwse VVV. Van 12 tot 12.30 uur zijn er inleidin gen door de heren B. M. van Gnethuy- sen, hoofd van de hoofdafdeling open luchtrecreatie van het ministerie van erm, en N. J. M. de Rooy, adjunct directeur binnenland van dê Stichting Nationaal Bureau voor Toerisme. Van 14.15 tot 16.30 uur volgt een discussie met de inleiders. De leiding is daarbij in handen van de commissaris der ko ningin, mr J van Aartsen. die tevens een'samenvatting van de discussie zal geven. Meer raadsleden in Vlissingen en Middelburg VLISSINGEN Het centraal bureau voor de statistiek heeft in verband met de gemeenteraadsverkiezingen bij voor- GOES De bestuurderen van Goes hebben vrijdagmiddag een deel der kernen van dc nieuwgevormde ge meente bezocht. Het gezelschap reis de per bus en had vooral belang stelling voor de recreatiegebieden, die er door het slechte weer wat troosteloos bijlagen. Het eerste bezoek gold het Blok huis in Krabbendijke. Dit gemeen schapshuis, dat gemeenteëigendom is, werd door de raad en het college van burgemeester en wethouders bezich tigd. Hierna Het men zich uitleggen hoe de nu reeds geruime tijd in wer king zijnde chlorerlngsinstallatie voor het Goese afvalwater werkt. De in stallatie bevindt zich in Katten- dijke. Het nieuwe kampeerterrein bij die kern kreeg ook een bezoek. In de kantine van de camping, die tegen Pinksteren officieel zal worden ge opend, dronken de bezoekers een kop koffie. Via Wilhelmmadorp. waar de bus zon der stoppen een korte rondrit maak te, ging men naar het clubgebouw van de zeilvereniging Ln Wolpnaarts- dijk. In het gebouw gaf de heer J. P. J. Ruisaard, de vroegere gemeente secretaris van Wolphaartsdijk, een overzicht van het ontstaan van de w&tersportgelegenheid in die plaats. Aan de hand van kaarten ging de heer Ruiaaard uitvoerig in op de snel le ontwikkeling, die de naven heeft doorgemaakt sinds het afsluiten van het veeree Meer. Na Wolphaartsdijk reed de bus non-stop via het nu nog zeer sombere recreat.epark De Piet. Oud-Sabbinge en Lewedorp naar 's-Heer-Arendskerke. In het voorma lige gemeentehuis van 's-H.-Arends- kerke eindigde de excursie. De raad kreeg er een verversing en werd via rijksweg 58 naar de kern Goes ge bracht. Op de foto: voor het vroegere ge meentehuis van 's-Heer-Arendskerke stapten de Goese raadsleden uit om binnen een verversing te gebruiken. (Foto PZC) MIDDELBURG Van 13 tot en met 18 april wordt op het Hof van ™,"-ge te Middelburg de vierde Zeeuw- aarheurs gehouden. Burgemeester P. A. Wolters, verricht op maan dagmiddag 13 april om vier uur de opening. Voor liet publiek gaan de deu ren om zeven uur 's avonds open. Ze bUjven open tot. 23.00 uur. De openings tijden voor de rest van de week zijn van half twee tot half zes en 's avonds van zeven tot elf uur. Het aantal stands bedraagt ongeveer 50, dus opgeveer evenveel als het vorig jaar. Op de beurs, waarvan alles te zien is, va.n wasmachines tot piano's en or gels en van kaassoorten tot verfproduk- ten tot lectuur, aangeprezen door de NVSH, is ook een restaurant ingericht. Men kan daar koffie, limonade, gebak en llcht-alcoholieche dranken gebruiken. Noemenswaardig is verder nog een modeshow. De Zeeuwse Jaarbeurs wordt gehouden een soort pre-fab. constructiehal, iraan reeds druk wordt gebouwd. Tot de entourage van een en ander hoort tenslotte ook nog een vijver compleet met bloemen, planten en een fontein. (ADVERTENTIE) FOTO'S in 1 dag klaar. VERWACHT. MINDER WIND Opklaringen, maar ook plaatselijk een bui. Zwakke tot matige wind uit noor delijke richtingen. Weinig verandering in tempera tuur. Vooruitzichten voor zondag en maan dag, opgesteld door het KNMI op vrij- dng om 18.00 uur: Zonnige perioden, plaatselijk buien en vrij koud. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor zondag: aantal uren zon: 3 tot min temp.: van 0 tot 4 graden onder normaal: max. temp van 1 tot 5 gra den onder normaal; kans op een droge periode vAn minstens 12 uur: 80 pro cent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent Voor maandag: aantal uren zon: 1 tot 7; min. temp.. 0 tot 4 graden onder normaal; max. temp.: 1 tot 6 graden onder normaal; kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 60 procent: kans op een geheel droog etmaal: 30 -irocent. formalen voor 6-10 april, respectieve- m 'en H< Eelde De Bilt Vlissingen Zuid-Limburg 5 april Zon op Maan op ZON EN MAAN 6 april Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2