REUZENSTAP NAAR DE CUPFINALE CELTIC KLOPT LEEDS HAPPEL: MET EEN BEEN IN FINALE Ajax verder weg van Feijenoord? 13 FEIJENOORD TEGEN LEGIA HET BALDE IJZEREN VUIST WEER CUPVECHTER: VAN WILSKRACHT Everton kampioen Di Stefano trainer bij Valencia Merckx won race Gent- Weveïgem IN EUROPA ANDERE FORMATIE Roma-Gornik 1-1 SCHALKE WON ZEGE INTER OP ANDERLECHT Jachtig TOR SIJBRARDS BLEEF LEIDER Anton v. d. V/ey speelt redelijk ZUIDEMA GAF GEER KRIMP Rederlaag voor voetbaljunioren PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Van onze speciale verslaggever) WARSCHAU (GPD) Weer deed dat vreemde Feyenoord die merkwaardige stap opzij. Weer, zoals nog maar zo kort geleden in Rotterdams stadion, overbrugde de ploeg de kloof, die ligt tussen de glibberige vlakte van de nationale competitie, waarop uitglijden al vrijwel niet meer verhinderd kon worden, en het scherp verlichte platform, waarop Europees voetbal wordt gespeeld. Weer was Feij enoord cupvechter en opnieuw balde de Nederlandse kampioen een yzeren vuist van wilskracht en inzet. Nog altyd is de glorie van de Milanese' duels veel te vaag. Maar toch: Feijenoord won opnieuw. In cyfers uitgedrukt via een 0-0-score, die juist op dit niveau de be zegeling is van een overwinning. Maar de premie voor de draw in Warschau wordt ook in andere waarden uit betaald: Feijenoord verzekerde zichzelf nog eens, dat ln Europa een andere Nederlandse ploeg voetbalt dan het elftal, dat zich hortend door de brei van de vaderlandse competitieduels werkt. Er was, ook ln de plassen van Warschau, die onverzettelijkheid, die geboren wordt als In een compleet nieuwe omgeving moet worden gestreden. En wat nog belangrijker begint te worden: Feijenoord blijkt rijp voor meedogenloos voetbal, zoals het door koele profs wordt bedre ten. Feijenoord zélf was in Warschau de berekende ploeg, die 'n zwaar mathe matisch afwerkt en daarnaast geduldig wacht op de vonk van de inspiratie, die toch eens moet oplichten. De 0-0 tegen Legia is toch weer een goede prestatie te noemen al was het alweer alleen maar om het feit, dat de huiver in de gelederen om de barre verrichtingen tegen Go Ahad van enkele dagen eerder tijdig bleek te zijn bedwongen. Een psychische be nadering van het duel in de modder laat niettemin vele vragen open. Deze bijvoorbeeld: had Feijenoord niet moe ten doelpunten? Ernst Happel is wel degelijk van dat orincipe uitgegaan. Dit Legia, dat slordig oprukte, haas tig zoch naar toevalstreffers, en voor al ook spotte met elementaire zaken in voetbal, dit Legia had met gunstige cijfers bedwongen kunnen worden. Maar Feijenoord kon opnieuw de voor posten niet bezetten. Toegegeven: ragfijn voetbal, dat een defensie uiteen kan rafelen, was in deze brei niet mogelijk. Hoezeer ook Coen Moulijn zijn best deed om de bewijzen van het tegendeel te leveren, hoe vaak ook Wlm van Hanegem het balbezit trachtte te perfectioneren. Maar van dat werk kon niet worden geprofiteerd. Omdat het elan ontbrak, de zelfverzekerdheid om het duel en de omstandigheden helemaal naar eigen hand zetten. Feijenoord bekommerde zich voorna melijk om de afweer. Een juiste in stelling in een uitwedstrijd, die geldt als het eerste deel van een halve finale om Europa's belangrijkste cup. Maar tegen dit Legia was zeker na rust toch meer mogelijk geweest. Want toen al had Feijenoord gedurende lange pe rioden geregeerd. Toen al had het vele minuten achtereen bijna hautain ge tracht in deze bagger, in deze stro mende regen, tóch nog te .schuiven'. ROME (AP) De eerste wedstrijd om de halve finale Europese bekerwin naars tussen Roma uit Rome en Gor- nik uit Polen is te Rome geëindigd met een 1-1 gelijkspel. GELSENKIRCHEN (ANP) Westduitse bundesligaclub Schalke '04 heeft ln Gelsenkirchen de eerste ont moeting uit de halve finales van het toernooi om de Europacup voor be kerwinnaars tegen Manchester City met 1-0 gewonnen. Voor 30.000 be zoekers scoorde Llbuda de enige tref fer. BRUSSEL (AP) Inter Milaan heeft met 1-0 de eerste wedstrijd tegen An- derlecht in de halve finales van het Europese bekertoernooi voor de run nerscup gewonnen. Het enige doelpunt werd in de 49ste minuut na een vrije schop door Bo- ninsegna gemaakt. Na dit doelpunt gingen de Italianen nog verdedigender spelen terwijl de Belgische aanvallen aan kracht verloren. De Italianen wa ren de meerderen in balcontrole en het korte samenspel. De laatste tien mi nuten speelden zij kat en muis met de Belgen. LEEDS (AP) Dankzij een doel punt dat George Connelly in de eer ste minuut scoorde, heeft Celtic gister een 1-0 zege behaald op Leeds United in zijn eerste wedstrijd in de halve eindstrijd van liet Europese bekertoer nooi voor landskampioenen. Connelly kon scoren toen de verdedi ging vain Leeds volledig uit balans ge raakte na een verre voorzet van Bobby Murdoch. Het eerste schot van Connel ly was meteen raak en vanaf dat ogen blik stond Leeds onder druk. Tegen het eind van de wedstrijd stuurde Leeds de centrale verdediger Jackie Charlton naar voren, maar de Schotse verdediging hield zonder veel moeite stand. Celtic kreeg in de 77ste minuut nog een mooie kans de voorsprong t« ver groten. Johnstone, één van de sterren bij de Schotten, omspeelde twee ver dedigers en gal toen door aan Wal lace wiens schot doelverdcdigcr Gary Sprake slechts niet veel moeite kon stoppen. de Polen te vernederen. Natuurlijk werd die opzet van tijd tot tijd wreed verstoord. Legia. opgezwiept door machtig steunende tribunes, haalde wel eens bruut uit. Maar dan toch weer te gehaast om vooral een formidabel glij dende Laseroms uit balans te kunnen brengen. Ja al ln die eerste helft, toen de af weer allengs beter begon te sluiten, toen het .overnemen' door de verdedi gers, die eerst wel eens wat verward tussen de Poolse switsches doorren den, hoe langer hoe beter ging luk ken, toen al zag Feijenoord de mo gelijkheden. En Happel zag dat ook. Hij stuurde, toen de rust eigenlijk een groeiend Feijenoord jammerlijk had gestuit, Ruud Geels in de vuurlinie en hield Hasil, die overigens niet waarlijk had gefaald, in de kleedkamer. Maar ook aie operatie lukte niet. Omdat Geels deze moeilijke wedstrijd niet voldoende had kunnen .proeven', en geconfron teerd werd niet omstandigheden, die een ruime mate van .inspelen' vragen. Feijenoord begon toen te hinken op twee gedachten. Het zag grijnzend toe, hoe de Polen uitermate zwak uitver dedigden, hoe acties van Legia op uiterst domme basis strandden en het wilde zich wel opmaken om daar een doelpunt als straf tegenover te stel len. Evenwel: voor zulk een plan dient men de manschappen te bezitten en zo'n opzet moet met overetuiging wor den uitgevoerd. Die overtuiging miste Feijenoord, omdat het nog te huiverig was en de risico's te groot achtte onder deze omstandigheden. Logisch gevolg daarbij is ook een ze kere kribbigheid, die zijn weerslag vond in eep fors duel tussen een weer in vorm groeiende Kindvall en de Pool se goalie dat beiden op een waarschu wing: kwam te staan. De soms uiterst merkwaardig optredende arbiter Fran cesco meldde later, dat de ,bon' geen directe gevolgen zal hebben, zolang in de tweede wedstrijd de delinquen ten niet opnieuw op de vuist gaan. Dat Kindvall kon duelleren met de Legia-keeper bewijst overigens wel, dat Feijenoord aandrong. En dat zijn acties van tijd tot tijd gevaar inhiel den. Voor de Polen dan, die er uiterst verward door werden, de bal voor de voeten van opkomende Feijenoorders speelden en daarmee de poort soms wagenwijd open zetten. Daar had Feijenoord van moeten en kunnen pro fiteren. Maar als de Polen dan weer tandenknarsend over de eigen onmacflit voouitrenden, dan kroop Feijenoord opnieuw in zijn schulp. Van Ilane- gem demonstreerde dat, door op hal- bezit te gaan spelen, in zulke perioden van Legiaanse bevliegingen. En op links en rechts drongen Van Duiven- bode, die wankel begon, maar zich uitstekend optrok, en Haak, die zijn artisticiteit goed bedwong en op dat punt alleen opviel door zijn voetbal broek vlekkeloos uit te houden, maar sporadisch op. Ais zoiets gebeurt, als dt backs de middellijn maar zelden passeren, dan valt een ploeg niet écht aan. De Polen raakten 4&n ook niet hele maal ln de greep van hun tegenstan der. Zij honoreerden dat met jachtig werk in de richting van de nog altijd prachtig werkende laseroms en de streng regerende Israël. Soms. als zelfs die twee de onvoorstelbaar glibberige grond onder de voeten verloren, dan was er wel eens gevaar. Dat door Treytel knap werd bezworen en door de Legia-aanvallers om hals werd ge bracht via een volkomen falende schut terij. En langzaam doofde toen tenslotte de dreinende regen ook de attentie van de Feijenoorders. Langzaam groeide toen het besef, dat ecu 0-0 in War schau niets anders Is, dan een reuzen stap op weg naar de Europese heker finale. Het was goed zo. Er was vreug de ln het bemodderde groepje strij ders, dat niet opgeheven hoofd af marcheerde. Nu, met .Rotterdam' nog voor de boeg en de wetenschap, dat ook Legia niet reikt naar het hoogste niveau, kan aan Milaan, aan de zesde mei, worden gedacht. Met ook de ze kerheid. dat het alweer is gelukt. Dat Ernst Happel zijn ploeg alweer heeft kunnen .aanpraten' dat Feijenoord een cup-team is. Een elftal dat een mas ker toont aan zijn eigen publiek in de routine van dc wekelijkse compe titieduels. Dat masker, dat niet al te fraai ls geboetseerd, gaat pas af als er alweer een hoogtijdag daar is. Als Feijenoord werkelijk móet. Het zou wel eens kunnen zijn, dat op dat ware gezicht van Feijenoord binnenkort ook een brede glimlach verschijnt. De lands titel, de daarop volgende bekerduels, een heroïsch gevecht tegen Milan kun nen dan wel vervaagd, maar nog niet vergeten zijn. MILAAN" (AP) Ne:i?o Kocco, coach van AC Milan, is tot het eind van de competitie geschorst. Aanvoerder Gianini Rivera werd voor twee compe- titiewedstrjjden geschorst. "De straffen werden opgelegd wegens onregelmatig gedrag tegen een grens rechter jongstleden zondag. Rocco werd geschorst tot 1 juni. WARSCHAU (ANP) Ik dacht, dat we nu niet één been in de finale staan. Met dit resultaat kunnen we toch te vreden zijn, was het eerste commen taar van Ernst Happel. .Natuurlijk hebben we twee grote fouten gemaakt. Het voortdurend volhouden de bal langs do grond te spelen, wat in die modderpoel nooit goed kon gaan en het feit dat er in de eerste helft veel te weinig vanuit de tweede lijn ge schoten werd. Vooral Hasil heeft in de eerste helft op rechts enkele goede kansen voor verre schoten gehad.' Toch was dat niet de reden waarom Hap pel na de rust Hasil door Geels ver vangen had. ,Wij hadden in de eerste helft de wedstrijd volledig onder con trole. Met Ruud Geels wilde ik een aanvaller meer in het veld halen. Wij moeten tenslotte ook doelpunten ma ken.' Happel bleek echter nog een andere reden voor de vervanging van Hasil door Geels te hebben: ,die nummer zes, Blaut, was verschrikkelijk sterk in de lucht. Hasil kan zo'n man niet een gehele wedstrijd in bedwang hou den. Daarom moest Wery terug en Geels in de aanval gaan spelen. Om dat Wery vanuit de tweede lijn ook goed kan schieten, onderving ik twee dingen.' Happel bleek in het geheel niet geïmponeerd door Legia. ,Ik heb ze nu twee keer zien spelen en het is precies gegaan, zoals lk verwacht had. We moesten het middenveld van Legia uitschakelen en dat is door Van Hane gem. die Brychczy moest houden en Wim Jansen, de bewaker van Dejna, voortreffelijk gedaan. Vrijwel alle spelers van Feijenoord vonden het veld bijzonder zwaar. Theo Laseroms: ,Het leek wel een bergetappe. Ik stond erecies op het slechtste gedeelte van et veld. Vooral in het laatste kwar tier smoor de de bal voortdurend in de modder en dat kan soms gevaarlij ke situaties geven.' Doelman Eddy Trey tel: .Legia heeft maar twee kansen gehad en gelukkig voor ons verprutsten ze die. Moeilijk was het niet. Alleen Malkiewicz, die na rust er In kwam, was nog wel eens lastig. Coen Moulijn was het na de rust erg meegevallen. ,Je kan toch merken dat Legia internationale er varing mist. Het kan een wedstrijd niet forceren en dat is juist in een Europa-cup wedstrijd van het grootste belang. In Rotterdam hebben wij be slist de beste kansen. Het void in het stadion is veel beter dan dit modder- veld. En dan kunnen we wel met snel le uitvallen komen.' Edmund Zientara, de trainer van Le gia, bleek onmiddellijk bereid commen taar te geven. .Feijenoord is een tech- LIVERPOOL (ANP) Everton ls woensdag kampioen van Engeland ge worden door een overwinning van 2-0 op West Bromwich Albion op eigen terrein. Hierdoor kwam de club uit Liverpool op 68 punten, negen n dan titelverdediger Leeds United, dat niet meer zo hoog kan reiken. Spelmoment met vlnr Zmijexoshi, Is raël en Lazeroma. Een aanval op het Rotterdamse doel. Treytel ia de situatie echter mees ter. Rechts Van Duivenbode. nisch uitstekende ploeg met grote snelheid en voorbeeldige conditie. Al leen spelen ze soms veel te hard. Daarom was het voor mijn spelers geen prettige wedstrijd. Met Feijen oord heeft Legia tot nu toe in het Eu ropa-cup toernooi verreweg de sterk ste tegenstander gehad. Het is niet te vergelijken met Saint Ètienne of Ga- latasaray omdat deze ploegen volko men anders spelen.' Zientara bleek ook ontevreden over scheidsrechter Fran- cescon. .Die man nam soms de vreemd ste beslissingen. Gelukkig liep het de scheidsrechter niet uit de hand. Maar die mogelijkheid heeft er toch wel in gezeten. Vooral toen onze doelman en Kindvall een kwartier na de rust slaags raakten. Hij ving dat echter goed op. Voor Legia was het een groot geluk dat het veld zo slecht was. Feijenoord kon daardoor niet combine ren zoals het wilde en dat vergemak kelijkte de taak van onze verdediging.' Grote nadruk op Zientara hadden voor al Rinus Israel en Wim van Hanegem gemaakt. Aanvoerder Brychczy, die tegen Gaia- tasary in de kwartfinales drie doelpun ten maakte zei erover: ,Ik kreeg kort na rust een schitterende kans en daarom wilde ik snel schieten. Jam mer genoeg ging mijn schot naast. Maar dat kan nu eenmaal gebeuren. Ik geloof niet dat Legia in Rotterdam kansloos is al zullen we het zeer moei lijk krijgen. Feijenoord speelt tech nisch zeer goed en snel, twee factoren waar wij ons wel tegen kunnen penen. Het grootste probleem wordt echter de hardheid waarmee Feijenoord speelt. Wij zijn dat niet ge wend en dat kan wel eens fataal w - den.' APELDOORN (ANP) Y— Ton Sij- brands heeft door een overwinning op Craane de leiding in het persoonlijk damkampioenschap van Nederland, dat woensdag in Apeldoorn werd voort gezet, behouden. De uitslagen van de zevende ronde zijn: Bronstring - Wiersma 0-2: Van Dijk - Gordijn 1-1; Sijbrands - Craane 2-0; Palmer - Drost 2-0; Van der Sluis - Edink 1-1; Varkewisser - De Jong 1-1. De stand aan de kop ls nu: 1 Sij brands 11 punten, 2 Wiersma 9 punten; 3 Drost 8 punten. De uitslagen van de partijen in de vijfde ronde van het kampioenschap voor jumoren zijn: Strietman - Borgers 0-2; Schunselaar - Goudt 0-2; Sinnema - Van Houtert 1-1: Smeenk - Nijdam 2-0: Storm - Van Ingen 2-0; Janssen - Mathijsen 1-1. De uitslagen van de partijen gespeeld voor de zesde ronde luiden: Strietman - Smeenk 0-2; Jansen - Stennema 0-2; Storm - Schunseflaar 2-0; Mathijsen - Goudt 0-2; Nrjdam - Van Houtert 1-1; Van Ingen - Borgers 0-2. Stand: 1 Goudt 11 punten; 2 Smeenk 10; 3 Storm 9. VALENCLA (ANP) De vroegere midvoor van Real Madrid, Alfredo di Stefano, is benoemd tot technisch di- recteur en trainer van de Spaanse eer ste divisie club FC Valencia. De .blonde pijl' keerde onlangs terug uit Argentinië, waar hij de Boca Ju niores onder zijn hoede had. Z:jn naam I werd genoemd in verband met de op volging van Otto Gloria bij Benfica, Diens functie zal echter het komende seizoen bekleed worden door de En gelsman Hagan. APELDOORN De verrichtingen van de Zeeuwse Jeugdkampioen scha ken. Anton van der Wey uit Goes, In 't Jeugdkampioenschap in Apeldoorn zijn tot na toe bemoedigend. Antan, met r(jn 14 jaar de Jongste van de deelne mers, die gemiddeld 17, 18 Jaar oud z(jn, verloor van de tot nu toe gespeel de 8 partyen er slechts één en speelde er 7 remise. Elke avond belt Anton zijh ouderlijk huls op. ,Hij vindt het prachtig', ver telde Antona vader giste na vond. .Hij doet enorm veel ervaring op'. Het re sultaat van zijn zoon noemde de heer Van der Wey redelijk. De finaleronde heeft Anton niet kunnen halen: wel weerd hij eerste in de C-voorronde. In groep C speelt hij nu ook nog de vol gende 6 partijen tot en met vriyfag. Hij neeft uit de eerste 2 partijen 2 re mises behaald. LEEUWARDEN (ANP) De uitsla gen van de negende mde van de strijd om het Nederlands schaakkam pioenschap. die woensdag in Leeuwar den is gehouden, luiden: Vogel - De Ruiter '--Va, v. d. Weide - Zuidema 0-1, Kerkhoff - Jongsma %-%, Mar cus - Hart och %-Vè. v. Baan :e - Lan- geweg afgelast. Kort - Scholl afgelast. Uit de 8ste ronde: Jongsma - v. d. Weide Vt-V». Stand na 9 ronden: 1 C. Zuidema 6%, 2 en 3 K. Lamgeweg en E. Scholl 5V-> en 1 afgejast, 4 P. v. d. Welde 6. 5 R. Hartoch 4%, 6 J. v. Baarle 4 en 1 afgelast. 7 en 8 L. Kerkhoff en T. de Ruiter 4. 9 en 10 J. Marcus en J. Vogel 3%. 11 J. Kort 3 en 1 afge last, 12 A. Jongsma 3. FISCHER ICLOPT PETROSJAN BELGRADO (ANP) Dc .lange ro- chadc' van dr Max Euwe om op het laatste moment de Deen Larsen het eerste hord toe te wijzen ten koste van het enfant terrible liobhv Fisher, onder druk van de eerste, is tot dusver geen succesvolle manoeuvre gebleken. De jonge Amerikaan heeft tijdens z(jn kluizenaarschap «Ie stukken waar schijnlijk niet onberoerd gelaten, want h(j speelt met de mathematische zui verheid van een computer en lanceert bÜ tijd en wijle volkomen nieuwe va rianten. Reeds in de eerste ronde im poneerde hij niet een vlotte overwin ning op Tigran I'etrosjan en ook de tweede ontmoeting met 'ie oud-we reldkampioen won de Amerikaan! I_-tr- M-n daarentegen werd in 2e zitting door Spasski in slecht» 18 zetten opgerold! De uitslagen uit dc tweede ronde zijn (Russische namen eerst): le bord: SpasskyLarsen (Den) 1-0; 2e bord: PetrosjanFisher 'Ami 0-1; 3e bord: Kortsnoi Portisch (Hong) %-Vè: 4e bord: Poloegajevski Hort (Tsj'sl 5e bord: Geiler—Cli- goric (Zsl) Vb - Ge hord: Smyslov Reshevsky (Ami 1-0: 7e bord: Talma- nov—Uhlmann (O-Dld) 1-0; 8e bord: BotwlnmkMstulovic <Z<1> 9« bord: Tal—Najdorf (Arg) 0-1; 10e bord: Keres—Ivkov Zsl) 1-0. De stand is nu: UVA8V4 voor de Russen (5V4—4Vfc «n C 4-zeges. EMMERIK 'ANP) Het Nederland se voetbalelftal voor spelers van zes tien en zeventien jaar heeft woens dag in Emmer.k met 1-3 verloren van een selectieploeg u Westfalen. BIJ de rust hadden de Westdu-.tse voetbal lers een voorsprong van 2-L BRUSSEL (AP) De Belg Eddy Merckx heeft de wegw-dstrijd Gent - WevHgem, de eerste klassieker van het Belgische wielerselzoen. gewonnen. Vier kilometer voor de finish wist Merckx zich los te maken van zijn landgenoten Julien Stevens, Roger Ro giers en Patrick Sercu, die terugvie len in de tweede groep. De Belg Willy Vrekemans. die het vorig jaar winnaar werd. werd tweede met 10 seconden achterstand. De uit- g:ë; 3 Walter G ode root, België; 4 Ro- fer Rosier, België; 5 Patrick Sercu. !elg:ë; 6 Ju!;er. Stevens. België: 7 Jan Janssen. Nederland; 8 Jean Pierre Monseré. Bëlgië, allen op 10 secon den; 9 Georges C.aes. Belgie, op 30 seconden; 10 Felice Gimondï, Italië. MOSKOU (ANP) De wereldkam pioenschappen tafeltennis zijn woens dagmorgen in Moskou begonnen met de voorwedstrijden voor landenploegen in diverse groepen. Nederland verloor zijn eerste wedstrijd in groep drie. De nemarken versloeg onze landgenoten met 5-2. Later verloor Nederland met 5-1 van Joegoslavië. De Nederlandse dames verloren met S-0 van Polen. VLISSINGEN Het betaald voetbalprogTamma in de eredivi sie liegt er niet om. Om maar met de deur in huis te vallen: Sparta- Feyenoord, Ajax-FC Twente en voor de bezetting van de laat ste plaatsen GVAV-SW wor den spectaculaire ontmoetingen, waar de spanning met duizenden volts tegelyk vanaf zal schieten. Om met de top te beginnen: Ajax heeft het stellig wat makkelijker dan Feijenoord, dat bovendien nog met de zware Europacupstrijd in de benen 'en vooral in de gedachten) rondloopt. Ajax kan daarom zijn voorsprong van drie punten mogelijk groter zien wor den, want al draait de FC Twente mo menteel uitstekend (we denken nog maar eens aan de uitstekende 3-1 zege afgelopen zondag op NEC) we gelo ven niet dat de Enschedese ploeg Ajax tot een nederlaag zal dwingen. En dat nu zit er ln Rotterdam wel in, ten nadele van Feijenoord dan. Het zal niet de eerste maal zijn, dat een lager geklasseerd Spartaans team .gro te broer' Feijenoord een poets bakt. En vooral nu de Rotterdamse schut terij op een laag pitje staat is er alle kans op een Spartazege. Een een ver dere verwijdering tussen Ajax en Feije noord. In Groningen bij GVAV-SW ziet het er naar uit, dat SW nogmaals met de neus op de netelige feiten ge drukt zal worden. En dan kunnen de Schiedammers zich wel zo zoetjes aan gaan opmaken afscheid te nemen van de eredivisie, waarin ze een jaar lang slechts een povere indruk maakten. Andere voor de bezetting van de laat ste plaats belangrijke ontmoetingen zijn MW-DWS (met weinig winstkan- een voor de Amsterdammers;. NEC- DOS (waarin een fanatieke Utrecht se ploeg in Nijmegen wellicht een punt kan veroverenen ADO-Telstar (met zekere winstkansen voor de Haagse formatie). EREDIVISIE GVAV-SW. ADO-Te!star, MW-DWS. Go Ahead-NAC, Sparta-Feijenoord. NEC-DOS, Ajax-FC Twenite, AZ '67- PSV, Haarlem-Holland Sport. EERSTE DIVISIE Elinkwijk-RCH. Helmond Sport- Vo- lendam, DFC-Volewijckers, Hcraclcs- Vitesse. Excelsior-HVC. Willem n- Veendam, Blauw Wit-SC Cambuur, de Graafschap-FSC. Fortune VI-FC Den TWEEDE DIVISIE Velox-EDO, Limburgia-ZFC. Eindho ven-Gooiland, Heerenveen-NOAD.Baro- niePEC. WageningenAGOW. SC Drente-WV, HERMES DVS-Roda JC. ERE DIVISIE Ajax 25 22 2 1 46 68-15 Feijenoord 25 18 7 0 43 60-11 PSV 25 12 6 7 30 50-31 FC Twente 25 11 8 6 30 35-28 ADO 25 10 8 7 28 42-26 Sparta 25 11 6 8 28 41-31 MV V 24 8 11 5 27 34-29 NAC 24 10 6 8 26 30-33 Holl. Sp. 25 11 4 10 26 38-42 Go Ahead 25 9 9 23 27-36 Haarlem 25 5 12 8 22 16-24 NE C 23 6 9 8 21 22-25 AZ'67 24 10 21 24-34 Telstar 25 5 7 13 17 25-37 DWS 25 6 4 15 16 19-36 DOS 25 5 6 14 16 17-43 GVAV 24 4 6 14 14 13-35 SW 25 3 4 18 10 21-66 EERSTE 1 DIVISIE Blauw Wit 25 13 9 3 35 34-15 Volendam 23 13 8 2 34 40-16 Elinkwijk 25 14 6 5 34 40-26 Excelsior 25 12 9 4 33 35-24 Den Bosch 10 8 28 27-16 Vitesse 23 10 6 26 36-33 Heracles 24 7 10 24 24-23 DF C 24 7 9 8 23 29-31 Willem n 24 8 7 9 33 29-33 FS C 25 8 10 23 27-33 HVC 25 6 9 10 21 22-':2 Veendam 23 6 8 9 20 30-33 Graafschap 24 7 6 11 20 36-39 Cambuur 24 5 10 9 20 30-35 RCH 25 8 4 13 20 26-40 Helm. Sp. 25 6 6 13 18 39-29 Fortuna 23 6 5 12 17 29-37 Voleweijckers 24 6 5 13 17 22-40 TWEEDE DIVISIE Heerenfeen 22 13 5 4 31 44-20 Velox 23 12 7 4 31 35-22 PEC 24 12 5 31 46-25 RBC 23 11 8 4 30 25-15 Wagen ingen 23 12 5 6 29 40-23 Eindhoven 23 10 9 4 29 36-22 Limburgia 22 11 4 6 26 36-40 Herm. DVS 24 9 8 26 37-27 Roda JC 23 10 5 8 25 29-26 Baronie 24 7 9 8 23 30-32 Gooiland 24 6 8 10 20 25-36 NO AD 23 6 10 19 26-34 ZFC 22 4 8 10 16 19-31 AGOW 23 5 5 13 15 19-36 WV 24 4 13 15 23-44 SC Drente 3 14 13 16-34 EDO 23 3 7 13 13 21-40 Winnende kolom? ADO-Telstar Go Ahead-NAC Sparta-Feijenoord Haarlem-HoU. Sport Helm. Sp.-Volendam Graaf schap-Fort/Sitt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13