Geluk is niet voor geld te koop. Het Effect Plan is dan ook geen kwestie van geluk. ZELANDICA Industrialisatie in Zeeland welzijn sif toris lawaai Effect Plan burgemeester van goes 7 SGP-Rijssen GELUIDSHINDER WOENSDAG APRIL 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (ADVKl. TENT IE) In Zeeland is al geruime tijd een dis cussie gaande over de industrialisa tie. Ui volg deze discussie met aan dacht en ik heb de indruk dat de meningen nogal verdeeld zijn. Terecht wordt ervan de zijde van provincie en gemeente op gewezen dat het hier een zeer gecompliceerde materie betreft, waarbij een gedegen a kennis van zaken noodzakelijk is om tot een juist oordeel te kunnen ko men. Helaas moet ik keer op keer weer constateren dat deze gedegen kennis van zaken ontbreekt. Bij pro vincie en gemeente, wel te verstaan. Het is, lijkt me. een zeer zware ver antwoordelijkheid om beslissingen te nemen zonder voldoende informa tie. Ik zou tenminste niet graag in de schoenen van provincie en gemeen te staan en soms verbaas ik me er over dat het enthousiasme om de industrie te bevorderen zo groot is, r dat het wordt aangedurfd om op grond van onvlledige gegevens, of, met weglating van tegenstrijdige ge gevens, een beslissing te nemen. Ik besef dat het een ernstige zaak is om provincie en gemeente te be- schuldigen van gebrek aan kennis van zaken en daarom zal ik een paar voorbeelden geven. gewezen op de nadelen en gevaren verbonden aan het onbeperkt lozen van afvalwater op de Westerschel- de. Om een beslissing tc kunnen ne men over het lozen op de Wester- schelde is het nodig dat een aantal gegevens bekend zijn. Zo is het nodig te weten hoe lang het duurt eer het afvalwater in zee is (dus de ver blijfstijd in het ontvangende bekken, en dan niet slechts het gemiddelde, maar ook de uitersten). Verder moet bekend zijn of er geen gevaarlijke concentraties op zullen treden door concentratie in de voedselketens of door absorptie aan slib. Voorts of er geen gevaarlijke reacties optreden met stoffen die al dn het water aan wezig zijn en tenslotte moet bekend zijn hoe snel de geloosde stof atf- febroken wordt en hoeveel zuurstof aarvoor nodig en beschikbaar is. Ik wil er op wijzen dat al deze gegevens niet beschikbaar waren bij welke in stantie dan ook toen er een beslis sing genomen werd over het lozen van afvalwater in de Schelde! Een ander voorbeeld: over de gevol gen voor het milieu bij het vestigen van een raffinaderij is het rapport- Eilers uitgebracht. Hierin staat, vol gens de PZC, dat zo'n vestiging geen noemenswaardige schade aan het mi lieu zal veroorzaken doordat b!j een moderne raffinaderij ae procestempe- ratuur zo hoog is dat de S02-be- vattende afgassen een grote stijg- kracht zullen hebben. Maar de andere zijde van de medaille wordt niet ver toond: door de hoge proeestempera- tuur wordt een deel van de S02 om gezet in S03. Deze stof is vele ma len schadelijker! Daar komt n(>g bij dat de waterverontreiniging niet de aandacht krijgt die ze verdient. Olie houdend water, bij het Sloe geloosd, is bij afgaand water dn ongeveer 4 uur bij de Walcherse stranden. Bij westen wind duurt het wat langer," bij oos tenwind is het er wat vlugger. De vestiging van een raffinaderij zal on getwijfeld een terugslag te zien ge ven voor het toerisme op Walcheren door de vervuiling van de stranden. Vaak wordt gezegd: ,Als de volks gezondheid (alleen de lichamelijke?) in het geding is worden er geen com- Êromissen gesloten. Een zoethoudertje Ir is niet bekend of de volksgezond heid in het geding is; er wordt geen onderzoek naar verricht. Het kan dan ooit zo'n bewering waargemaakt worden? In de randstad Holland waar er wel onderzoek naar verricht is, werd tijdens langdurige perioden van ongunstige weersomstandigheden een oversterfte waargenomen en men sen die er gevoelig voor zijn hebben een grote kans of bronchitisachtige aandoeningen. Er is dan ook, terecht een vertrekoverschot; de randstad loopt leeg, het zogenaamde agglome ratie-effect. Een van grote bestuurskracht getui gend beleid zal nodig moeten zijn om een ontwikkeling in die richting te voorkomen. Zo'n beleid is er nog niet geweest. G. S. Heerebout, Leiden-Wilhelmiinadorp. zijn. Er wordt over gediscussieerd het wordt gepropageerd. Bij velen blijkt het, dat ze het leven in .wel zijn' niet enkel in welvaart zoeken, maar in het menselijke vlak. Er wordt dan direct gesproken over voorkomen van luchtverontreiniging, goede woningen enz.: allemaal za ken, die op de uiterlijke levensom standigheden van de mens zijn afge stemd. Doch ik geloof, dat deze za ken, (al zijn ze wei belangrijk) toch niet het leven in welzijn kunnen ver wezenlijken. Het leven in welzijn is niet te bereiken door menselijke in spanning, doch diit vloeit voort uit een andere en betere orde. We kun nen ogenschijnlijk in welvaart of ook wel welzijn leven, doch dat het dit in werkelijkheid toch niet is. Ten eerste is. zoals er geschreven staat, de mens van een vrouw gebo ren, kont van dagen niet alleen, doch ook zat (of vol) van onrust. In psalm 73 lezen we van Asaf, hoe hij ook nijdig was op de goddeloze voorspoed. Voor Asaf verre van een leven in welzijn. Totdat hij, staat er, in Gods heiligdom inging, en op hun einde merkte. Toen werd het on danks zijn moeilijkheden wel een le ven in welzijn; toen kon hij zeggen, de Heer was aan mijn zij en onder steunde mij. En dan lezen we voorts nog van iemand welke niet in wel vaart mocht roemen, doch wel in wel zijn leerde te leven, Habbakuk 17-18. Hoewel er geen rund meer de stal zou zijn, en geen vrucht aan de wijnstok enz. zo zou hij nochtans in de Heere van vreugde opspringen en zich verheugen in de Gode zijn heils. En dan lezen we voorts meer in de algemene zin, dat het weinige, dat de rechtvaardige heeft, beter is dan. de overvloed ve ler goddelozen. Dus voor een werke lijk leven in. welzijn is niet de wel vaart doorslaggevend, doch wel de erkenning van de gever. C. Kleinepier, Wolphaartsdijk. Naar aanleiding van uw ae In de Haagsehe Courant van dinsdag 10 maart jl las ik een artikel over Middelburg en niet name over de Kuiperspoort ,Kuperspoort', zoas wulder da vroeger zeeën, nu weet u meteen waarom ik dat artikel (een hele pagina) met aandacht heb gele zen. Juist ik ben een oud en ouwe Middelburger, zo gezoid een niane- blusser. Ik had de kop, waaronder het geschre ven was: ,Een nieuwe tijd voor de straat van Kuipers' nog niet eens ge lezen, maar zag die tekeningen en dacht, dat is de Kuperspoort en dat is vanaf de Dam richting Gistpoort gezien. Zowat een maand geleden ben ik na vele jaren even in Middelburg geweest met familie, die ons dat uitje per auto heeft aangeboden. Dat we daar van genoten hebben, kunt u geloven. De veranderingen begonnen al bij de .Sloesendam' en verder naar Nieuwland met in de verte de melk fabriek en Lange Jan in 't verschiet. De overweg over, langs het kanaal voorbij ,d' öge brug' station en de brug over naar de stad. Van de Se- geerstraat mag je niet meer links ,de kreek' in. Nu rechtsaf, Korte Delft in langs ,'t uus mee de rooie pleléren' (Schutte vroeger) zo naar een parkeerterrein, waar de helft van de Giststraait voor is afgebroken. Met ontzag heb ik naar alle restauratie werken gekeken. De Gistpoort leen de ik terug, maar verder in de Pae- terstraat, was alles veranderd. Op de .Balans' aangekomen, werd ik wel even stil, niet dat ik nu zo dartel en la waaiig ben. Nee, maar ik zag de so ciëteit St.-Joris weer opgebouwd en .knappies opgeknapt!' En dit nu, is de aanleiding tot dit epistel. Boven op de gotische gevel ontbreekt nog iets, en dat zal er nog wel op komen ook vermoed ik, nl Sint-Joris met de draak. U moet nl weten, ik heb voor de oude St.-Joris, die met de ver woesting van Middelburg is gesneu veld, destijds de ruwe vorm gemaakt in grote houten blokken. Ik was toen plusminus 15 jaar. Ik heb dip blok ken toen pasklaar gezaagd en ge streken en samengevoegd opdat de beeldhouwer de figuren uit kon hak ken. Ik werkte toen bij de firma Jeras in de Korte Delft. De firma, die jaren aan stadhuis, en abdijgebou wen, waar ik in een raadzaal nog de lambrizering heb gemaakt, wer ken uitvoerde. Die ruwe blokken- vorm gingen naar de beeldhouwer Den Hollander. Toen die daar mee klaar was heb ik zijn prachtige werk in blank grenenhout gezien, want ik moest het zelf naar de loodgieter Me- derveen brengen. Die loodgieter heeft de hele groep met lood bekleed. Na dat hét beeld een loden jasje aan had, heeft de firma Jeras het bovenop die topgevel geplaatst. Misschien kunt u nu begrijpen waarom ik zo met zoveel aandacht naar die nu nog lege plek omhoogkeek. Mijn vraag is nu, zou iemand, ik weet niet tot wie ik me moet wenden, mij kunnen en willen informeren of St.-Joris weer op z'n plaats komt, en welke beeld houwer en firma dat werk zullen uit voeren en in welk materiaal? Als iemand ter zake kundig mij wilt schrij ven, zal ik dat zeer op prijs stellen. Ik heb veel werk aan die oude ge bouwen verricht, zoals in abdijge bouwen. de steenrots in de Grote Kerk van de Lange Jan, stadhuis en Gaarne wil ik hulde bren gen aan de architect met zijn mede werkers, die de restauratie van Mid? delburg zo prachtig hebben tot stand gebracht en nog brengen. Waar is de tijd heen, dat wij destijds .as kivê- joengers' voor een verzamelpunt géén betere plek wisten te bedenken .as bie de derde pisbak in den Elm!' Dit dan tot mênneblussers van mien leef- tied. Mee baste groetenisse van: Joh. H. van der Bel, Rozenstraat 47, Den Haag. Naar aanleiding van uw artikel in de PZC van vrijdag 20 maart jl over de bar ,de Schuur' te Westkapelle graag even het volgende: Zouden de bewo ners van de Casembrootstraat zich eens willen realiseren dat niet zij al leen, maar met hen de gehele Zeeuw se horecasector met enige veront rusting de zómer tegemoet gaat, al is dit dan uit een ander oogpunt. Dat er meer plaatsen in Nederland zijn (Rondom Schiphol bijvoorbeeld) waar men geluidshinder voor lief moet nemen en het belang van de economie, even zo goed als elders de verontreiniging van lucht, water en bodem. Dat men het ook daar graag anders zou willen, maar beseft dat gedaan wordt wat redelijkerwijs mo gelijk is en men niet meer kan doen, even zo goed als de politie te West kapelle gedaan zal hebben wat ze kon om het lawaai te beperken en ook de ondernemer of het nu een in dustrieel of een café-houder is doet wat hij kan om ongemakken zoveel mogelijk tegen te gaan. Het toeris me is even goed een belangrijke in dustrie en brengt zijn ongemakken mee, maar is gelukkig niet schade lijk voor de volksgezondheid. Ont spanning Is voor de toerist even be langrijk als goede accommodatie. Het is een belangrijk onderdeel van het toeristische pakket. En laten wij er met zijn allen voor zorgen dat het (niet langer) in het Walcherse pak- aller belang. Geldelijk voordeel kan een kwestie van geluk zijn. Het vervelende is alleen dat het geluk de meeste mensen zo zelden toelacht. Misschien kunt U in geldelijke zaken daarom beter gevolg geven aan het advies van deskundigen. Zoals de beleggings specialisten van de AMRO-Bank en die van Pierson, Heldring Pierson. Wanneer kunt U op hen rekenen? Als U deelneemt aan het Effect Plan. U stort dan telkens een bepaald bedrag (minimaal f 500,- perjaar).En Udoetdat gedurende 10,15 of 20 jaar. Volgens een vast plan dus. Uw geld wordt dan op een uitgekiende manier belegd door specialisten die het Amro-Pierson Fund beheren. Zodat U.als het Plan is voltooid, er hoogst waarschijnlijk aan zienlijk beter van bent geworden. Het aardige van het Effect Plan is bovendien.dat het altijd wordt voltooid, omdat het is geconstrueerd als een levens verzekering. Als U b.v. niet meer zou kunnen betalen omdat U invalide bent geworden,dan nemen twee grote verzekeringconcerns (de Eerste Nederlandsche en Nationale-Nederlanden) Uw ■i betalingen voor hun rekening; Uw Plan gaat normaal door. En mocht U tijdens de looptijd van het Plan overlijden, dan ontvangen Uw nabestaanden de uitkering. Direct. Het Effect Plan is dus een com binatie van beleggen en verzekeren, waaraan tevens belangrijke fiscale voordelen zijn verbonden. En wij menen dat mensen, die iets meer van hun geld willen maken, maar daarnaast toch zekerheid wensen, prijs stellen op een duidelijke uitleg. - Dat kan in een kwartier - Op onze kantoren. En in een gesprek met Uw eigen verzekeringsadviseur. U kunt daarbij rekenen op meer wijsheid dan geluk. In het Effect Planwerken samen: de Amsterdam-Rotterdam Bank; Pierson, Heldring Pierson (die het Amro-Pierson Fund beheren); Nationale-Nederlanden; de Eerste Nederlandsche; En hopelijk U. Deze brief schrijf ik u naar aanlei ding van de opvallende wijze (plaats ruimte en lettertype) waarmee a in uw blad van 24 maart meende te moeten gewagen van de strubbeling die zou zijn ontstaan tussen een deel van de SGP-raadsfractle met hnn kiesvereniging in het verre Kijssen. Het elan waarmee u dit bericht over nam doet denken aa.n de spreekwoor delijke bok, springend op de haver kist; en ze zou de grootste leek op het politieke erf aan het denken zet- Reeds eerder heb ik op deze plaats in deze courant mijn mening gege ven over de onverkwikkelijke zaak rond burgemeester Huber. Nu is alles gelukkig voorbij. Althans, dat wen sen we. Waarom dit alles is gebeurd is voor mij niet duidelijk. Moge ln het ver volg een dergelijke procedure ele ganter verlopen. Dit was onwaardig. En wederom geloof ik dat de poli tiek hier de zaak heeft vertroebeld. (En dan vraagt men zich nog af hoe het komt dat het Nederlandse volk zo weinig politiek bewust is). Mr Huber is CHU, ik niet, maar dat kan me niet schelen als de burgemeester maar alle belangen behartigt zonder aanziens des persoons. De PvdA heeft een burgemeester van zijn kleur gewenst. Dat is niet doorge gaan wat mij verheugd, omdat het géén motie! is voor de keus van een burgervader. Zijn ldeur is onderge schikt, alleen zijn rechtschapenheid en kwaliteiten zijn relevant. Ik lees uit de commentaren van de raadsle den dat nu juist weer de PvdA een soort lijdelijk verzet pleegt. Dit wen sen wij als burgerij niet. Wij wen sen integraal medewerking en sa menwerking voor het welzijn van on ze gemeente. En in elk vaandel van elke politieke rlohting liet woord .sportiviteit.' Een goed verliezer is waardevoller dan een slecht over winnaar. Weer wens ik mr Huber sterkte en succes en geluk met zijn herbenoeming. Wij zullen u positief benaderen en achter u staan. G. C. van 't Loo 's-Heer-Hendrikskinderen ten, wat tooh wel de onder- en ach tergrond kan zijn. O mhder nu toch zo'n ophef van te mallien! Wanneer een deel van de landelijke pens dit doet moest de PZC zich nog maar eens bedacht hebben, ook za kelijk bekeken, daar uw blad toch altijd door vele SGP-ers, om zijn re gionale berichtgeving wordt gelezen. Vandaag, alweer een bericht, nu toch al wat bescheidener want... op de te houden spoedvergadering ls er een kans dat partijen bij elkaar komen. Nu zie ik met spanning uw krant van morgen tegemoet, niet om wat en hoe het in Rijssen is afgelopen, want dat zit daar wel goed; maar om de grootte van lettertype en plaatsruimte die u dan ter beschik king zult willen stellen Maar Iaat ik me niet aan een ander ergeren; want hiervoor ben ik eigenlijk veel te content over het positieve geluid dat u mogelijk onbedoeld, voor do SGP iaat horen, namelijk wanneer men de voorzitter der kiesvereniging verklarend laat zeggen: ,Het gaat bij ons niet in de le plaats om het aan tal, maar wel om het principe'. Dat moeten we ook in deze tijd nog heb ben: een duidelijk omlijnd, beginsel en werkprogramma en de ernstige wil te trachten hiernaar te handelen. J. Kooyman. Rijksweg 30, Nieuwerkerk. Met dankzegging voor de correcte wijze, waarop uw redacteur mijn klacht over geluidshinder van straal vliegtuigen heeft verslagen in de ru briek ,Punt-Komma' PZC van 18 maart jongstleden, wil fk u gaarne hieronder mijn reactie geven Met Interesse heb ik het commentaar gelezen, dat door de luchtm achtc om - mandant werd gegeven als antwoord op bovengenoemde klacht. Het heeft mij zeer getroffen en mijn ijdelheid gestreeld, dat de commapdant zoveel moeite heeft genomen om uitgebreid te antwoorden op vragen van een ambteloos, ondeskundig burger, die zich zorgen maakt over zijn bezit en zijn leefklimaat. Dit leefklimaat wordt steeds meer bedreigd door luchtvervuiling, watervervuiling, bo demvergiftiging, geluidshinder. Deze dreiging is direoter, intenser en ver nietigender dan een wereldoorlog en kan moeilijk worden weggepraat door een vloed van woorden. Uit het uitvoerig antwoord van dc commandant moet kennelijk blijken dat de klacht betreffende geluids hinder door een ondeskundige is ge steld; het TNO heeft immers vol gens de commandant vastgesteld, dat eerst alle ruiten moeten sneuvelen, voordat door trillingen scheuren of scheurtjes in muren kunnen ont staan. Dit is natuurlijk wel erg ge ruststellend en deze zorg is dus af doend weggenomen. De klacht be treffende het leefklimaat is volgens de commandant geheel onderge schikt aan de paraatheid en het mo reel van zijn luchtmachttroepen, waarover hij kennelijk ook zijn zor gen heeft. Zijn vliegeniers hebben dat .boom' hard nodig om in vorm te blijven en dan is het .boom' boven land belangrijker dan boven zee. Bo vendien is het volgens de comman dant mogelijk dat een straaljager die je meent vlak boven je hoofd te zien, zich reeds boven België bevindt en daar wonen weer heel andere mensen. Ik kan de commandant geruststel len dat het moreel van ae jongens in Nederland al veel jaren terug op een laag pitje stond, ook in mijr jeugd was dit een grote zorg voor d( leiders. Maar ook toen werd er wat aan gedaan. Ik zie nog in gedachte voor mij het mismoedig en teleur- festeld gezicht van de Nederlandse laagd, als wij uit volle borst ten zingen: Fiere jongens, stoere knapen foei, hoe sullig staat gij daar! Zijt gij (aanvoegende wijs) dan niet welgeschapen Zijt gij niet van zessen klaar 't Zal je zoon maar wezen!! Excursie PZEM-personeel Het personeel van de NV PZEM zal op zaterdag 18 april aanstaande een excur sie maken naar de centrale Zeeland te Vlissingen. De duur van de excursie zal ongeveer 2,5 uur in beslag nemen. Zij zal uit twee delen bestaan name lijk eerst een lezing in de kantine der centrale, gevolgd door een rondleiding met deskundige toelichting. Middelburgers visten bij Dishoek De Middelburgse hengelsportvereniging hield op zaterdag 28 maart zijn paas- wedstrijd. Op het strand nabij Dishoek met windkracht 7 en af en toe een ha gelbui wierpen 82 hengelaars hun sim in zee. De prijswinnaars waren: 1 J. Dronkers 7 vissen 795 punten; 2 L. Wil-' lboordse 9 v 575 ptn; 3 J. M. Flip- se 10 v 535 ptn; 4 H. Willemse 5 v 505 ptn; 5 Jo Loon 4 vissen 505 ptn; 6 M. Minderhoud 5 v 470 ptn; 7 W. de Groot 465 ptn; 8 W. Ajitheunïsse 4 v 450 ptn; 9 H. den Ekster 6 v 350 ptn; 10 P. de Ruyter 5 v 290 ptn. Totaal werden 150 platvissen gevangen. De prijzen bestonden uit eieren. DOORGEREDEN NA AANRIJDING VLISSINGEN Op het Vlissingse Bel- lamypark deed zich zaterdagmiddag een kleine aanrijding voor, waarbij de Vlis- singer A. van M. een geparkeerde Duit se auto aanreed en daarna doorreed. Hij kon later door de politie worden aangehouden en bekende de aanrijding. Paaswijding chr. jeugdverenigingen In de gereformeerde kerk te Westka pelle werd een paaswijdingsdienst ge houden door de christelijke jeugdvereni gingen. De meditatie werd verzorgd aoor dr. ds. Bakker met als onderwerp .De heer is waarlijk opgestaan'. Door een aantal jongeren werd gedeclameerd en de bijbelgedeelten voorgelezen. Het .orgel werd bespeeld door de heer Lous. iVoor deze dienst bestond bijzonder veel I belangstelling. Voor de eerste keer na de herbouwing was ook het balkon over- IvoL ,r\e basis waarop het administratieve en het wetenschappelijke beheer van het musea berust is de registratie en inventarisatie van de verworven objecten. Bij aankomst in een museum behoort ieder voorwerp te worden ingeschreven in een zogenaamd inventarisboek, waarin gegevens over de naam en herkomst van het voorwerp eventueel de prijs, en dergelijke worden geno teerd. Dit is de ouverture van een artikel over: De boerenwagens van de landbouwtentoonstelling van 1913, in de Bijdragen en Medede lingen van .Het Nederlands Openluchtmuseum', van de hand van dr. J. M. G. van der Poe! (1969, nummer 2). Aan de hand van een voorbeeld uit de geboortetijd van het Openluchtmuseum beschrijft de auteur hoe de geschiedenis van een aantal boerenwagens tot een spel van vergissingen een klassiek stuk dat tot drie bedrijven ls uitgegroeid. In 1913 werd ter gelegenheid van de nationale en internationale landbouwtentoonstelling in Den Haag een historisch landbouwfeest gehouden bestaande uit een optocht van boerenwa gens uit alle provincies, beladen met veldvruchten en begeleid door mannen, vrouwen en kinderen in gewestelijke dracht. De oude wagens waren in alle provincies gekocht. Eerste bedrijf: alle wa gens werden in tegenstelling tot de originele versiering .schitterend' geschilderd en van rijmen uit onder ander Vader Cats voorzien. ,De stoet werd geopend met een ,oud-Zeeuwsche oogstwagen uit Zuid-Be veland, met langen boom Op den achterkant de Oranjeboom, op geheven uit de zee door Holland's leeuwen en gedekt door het devies Luctor et Bmergo' op oranjelint met de drie nationale kleuren, ter wijl in goud het cijfer 1813. Op de zijkanten bloemfestoenen.' In werkelijkheid kwam een dergelijke overvloedige versiering op de eenvoudige Zeeuwse menwagens niet voor. Het tweede bedrijf speelde zich af toen de coUectie wagens, die een ware gedaanteverwisseling had ondergaan, geschonken werd aan het Openluchtmuseum dat toen in 1913 alleen op papier bestond De wagens waren de eerste objecten die het museum verwierf en wel de nummers 1 tot en met 9; twee wagens waren niet aangeko men: de Zeeuwse en de Gelderse. Hoewel de toenmalige directeur de gegevens nauwkeurig heeft overgenomen, werd de herkomst der wagens in 3 gevallen onjuist vermeld. Zo kreeg het lichte Utrecht se speelwagentje de titel: boerenwagen uit Zeeland Eenmaal inge schreven gingen de boerenwagens hun derde levensperiode in, de periode namelijk van object van onderzoek. In publicaties over deze wagens werd eerst her ophalen van de oude kleuren genoemd en la ter ging men de Meuren als authentiek beschouwen naar mate van het verstrijken der jaren. De foute toeschrijvingen gingen ook een eigen leven leiden cot in de dissertatie van Oudemans toe, waarbij het ham onbegrijpelijk niet is opgevallen dat het Utrechtse speelwagentje als Zeeuwse wagen werd gedetermineerd. Nog in een publicatie van 1968 werd met geen woord over de vreemde beschil dering gerept. Het spel der vergissingen bestrijkt een halve eeuw, maar thans heeft Van der Poel er een einde aan gemaakt. De wa gens moeten thans in hun oorspronkelijke staat worden hersteld. Een goede registratie en inventarisatie is inderdaad de basis van het museumbeheer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7