Nieuwe crisis in Libanon Uw salaris via de Boerenleenbank Boerenleenbank .De man van Nazareth' tussen de koffie en de rode kool ACTIES TEGEN NIEUW BEWIND IN CAMBODJA Volkerakdam wijzigde snelheid stroom op rivierentraject DRS HELDERMAN, DOMBURG: ,EEN ECHT GEZINSBOEK GEWORDEN' Vrijheidsheld Nooit vergeten Doorzichtig ONDERZOEK VERVUILING STRANDEN Onderzoek naar wapendiefstal in Oirschot ZATERDAG 28 MAART 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT directeur van de Gooise academie komst kunstenaar Piet Worm op zijn pad Ze beginnen samen hel boek te maken. .Maar ais je met uitgevers in contact komt merk je al gauw dat ze in het algemeen erg benauwd zijn, ze moeten wel heel zeker van de afzet zijn'. Een directeursrelatie van Albert Heyn ziet iets in het hoek, ook omdat een Engelse krant weet te melden .Supermarkets sell Bi ble best'. Dan wordt Mies Bou- huys, hekend schrijfster van kin derboeken, ook op bijbelgebied, erbij gehaald, die haar literaire in breng levert. De visies blijken aan vankelijk niet helemaal te kloppen. DOMBURG ,Het is een boek dat je na de rode kool en tegelijk met de koffie pakt en in je karretje stopt. Neen, geen bezwaar tegen dat ze het verkopen in een super- mart, wel jammer dat het ook niet in de boekhandel te koop is. Bij het NBG, het bijbelgenootschap, willen ze 't ook graag hebben. Het zou mooi passen in de rijdende bijbelwagen, eigenlijk een boekensupermart. Ze zijn er nu over aan het praten met Albert Heyn. Ben benieuwd of het ze lukt'. Na de rode kool en tegelijk met de koffie: .De man van Naza reth, een gezinsbo&k over leven, land en volk van Jezus', voor Do- rothee Sölle ,de gelukkigste mens' die zij kent. Een sympathiek boel;, .opgetekend door Mies Bouhys en Piet Worm', staat voor in te le zen. Maar bij de verantwoording van Piet Worm staat de historie vermeld: ,Ik ben illustrator, geen theoloog: hoe meer ik me in deze materie verdiepte, hoe duidelijker het me werd dat ik me in een gebied vol voetangels en klemmen had gewaagd. Ik had de hulp van een theoloog nodig'. Die theoloog was drs. J. Helder man (33), gereformeerd predikant van Domburg en Westkapelle, die eigenlijk de hele research voor het boek deed. ,Het werd een in tensieve samenwerking die ten slotte bijna vijf jaar zou gaan du ren', schrijft Piet Worm. pet boek kwam een paar weken geleden uit. Dertigduizend exem- laren. Ds Helderman: .het schijnt ird te gaan, ik geloof dat ze al weer aan een nieuwe druk den ken'. .De man van Nazareth* is oor spronkelijk een idee van tekenaar Piet Worm: ,lk dacht dat een boek vol informatie over de histo rie, het leven, de gebruiksvoor werpen. de politiek, de economie van de tijden voor en tijdens het leven van Jezus verhelderend zou zijn. Het zou een boek moeten worden dat voor iedereen toegan kelijk moet zijn en dat er aantrek kelijk uitzag". ,Het had eigenlijk ,Om nooit te vergeten' moeten heten. Nou, het is in ieder geval met alles erom heen 'n zaak geworden om nooit te vergeten', vindt ds. Helderman Hij komt met een verhaal over dat begin bij 1960, als hij lezin gen houdt over Egypte voor de Gooise academie, voor beeldende kunsten in Laren. ,Lk studeerde toen Egyptologie'. Hij vertelt over zijn proefschrift over de Anapau- sis, het begrip rust, de zondag en de sabbath. Het is ook terug te vinden in ,De man van Nazareth', in de kleine lettertjes, de marge. Pagina 80: ,De zondag heeft als dag voor de eerste christenen niets met de sabbat te maken gehad. Het was een gewone dag, die wel een bijzonder karakter kreeg door de viering van het .Avondmaal'. Pas door de christenkeizer Con- stantijn de Grote werd de zondag tot officiële rustdag. Door onjuis te toepassing van de oude joodse sabbatswetten werd ,de dag des Heren' meer en meer een opge schoven sabbat'. Via Laren, rondleidingen op de expositie 2000 jaar Egypte en de .Piet Worm had nog de wat voor oorlogs, wat poëtische benadering van Jezus leven, een beetje de sfeer van een r-k kathedraal. Ik lean er wel inkomen, ik heb ge noeg luthers bloed om dat aan te voelen, maar het is tooh nog wel wat anders geworden, directer voor deze tijd. Voor mensen die zeggen: nou, ik weet niks van dat alles af, maar ik wil er wel eens wat van zien. Dat idee van de oecumenische tienerbijbel waaraan indertijd is gedacht, is nu ook ge- evolueerd. En Mies Bouhuys had van Jezus een soort Ché Guevara gemaakt, een politieke vrijheids held die in moeilijkheden kwam. De evangeliën waren verslagen van zijn leven. Kijk, dat kan ook weer niet helemaal. We hebben er heel fijn met elkaar over gepraat, in haar zomerhuisje juni '69. Ed Hoornik was daar toen ook nog bij. Als het een boek van Worm en mij was geworden, zonder Mies Bouhuys was het nooit zo mooi geworden'. Het is nu een gezinsboek. .Kinde ren van zo'n acht, negen jaar kij ken erin, op kleur zijn kinderen gek. Ik heb de proef genomen met mijn oudste zoontje van 7. Het is een boek dat ook ouderen zó kunnen lezen zonder het idee te hebben dat ze een bijbel lezen. Maar het is de bijbel, verteld, met daaromheen alle mogelijke infor matie. Het is het Tamoedprocédé, in het midden de wettische voor schriften, in de kantlijn de uit leg. En het gebruik van mr Everi Straats vertaling. ,De goede bood schap volgens Markus. Matthijs. Lukas en Jan' past helemaal in Mies Bouhuys' stijl Straat voelt dat koinè-Grieks. de volkstaal uit stekend aan'. Ds Helderman heeft de moderne exgetische ontwikkelingen In het boek verwerkt. Bijvoorbeeld de in formatie over het proces van Je zus: zowel een joods als een Ro meins proces. Bij de honderden illustraties is er één van een pa pyrus, die nog nooit in een en cyclopedie is gereproduceerd. Piet Worm tekende de tekst heel mini- tieus na, evenals alle andere kleu rige en historische verantwoorde illustraties-- ,Een fijn boek'. Als je alleen al die eerste regels leest: ,Zo blauw, doorachtig als het glas van een oude fles en te gelijk ondoorgrondelijk zó is de Middellandse Zee'. Nou, zo is het verhaal over Jezus ook. Als een gewone man, maar toch een raadsel. Het blijft nietnieuw. Niet orthodox, ook niet Sölle-achtig'. WHL VERKERK BRUSSEL (ANP) De Belgische Ver bruikersunie, een zusterorganisatie van de Nederlandse Consumentenbond, heeft de resultaten bekend gemaakt van een onderzoek dat is ingesteld naar de ver ontreinigingsgraad van zeewater in de Europese badplaatsen. De stranden zijn na dit onderzoek ingedeeld in vijf cate gorieën: gezond, aanvaardbaar, verdacht, gevaarlijk en zeer gevaarlijk. Alle Bel gische badplaatsen vallen in de catego rie verdacht. De voorzitter van de Verbruikersunie, Neirynck, heeft verklaard dat slechts de massale bouw van zuiveringsinstal laties op de lange duur een oplossing voor dit probleem kan brengen. Riool water blijkt de grootste verontreiniger van de kustwateren te zijn. Het onder zoek heeft ook uitgewezen dat bijvoor beeld de grote Franse badplaatsen slech te cijfers halen. Monaco en Monte Car lo brachten het tot de categorie gevaar lijk. r.'.it laatste zou ook gelden Vlissingen en Scheveningen. DRIEMAANDELI]KS BERICHTDELTA WERKEN MAXIMUMSNELHEID BIJ STAVENISSE VLISSINGEN De bouw van de Volkerakdam heeft niet al leen tot gevolg gehad, dat de getijstromen op het rivierentra ject Volkerak-Krammer-Zijpe- Mastgat-Keeten aanzienlijk zijn gewijzigd, maar heeft ook in vloed gehad op de stroomsnel- heden ten zuiden van de Volke rakdam. Dat blijkt uit een on derzoek naar het .gedrag' van de stroomsnelheden in dit rivie rengebied, waarvan de resulta ten zijn gepubliceerd in het jongste nummer van het drie maandelijks bericht van de deltawerken. Omdat de snelheden bij de Volkerak dam thans nul zijn, heeft men daar de grootste veranderingen geconsta teerd. Uit het onderzoek is naar vo ren gekomen, dat op het, traject Vol kerak - Krammer - Zijpe - Mastgat - Keeten en ebsnclhcid vanaf de Volke rakdam in westelijke richting af neemt tot de oostkant van de Plaat van Oude-Tongc. Nog verder west waarts verandert de vermindering van stroomsnelheid geleidelijk in een vermeerdering, die in de buurt van Stavenisse het maximum bereikt. In het traject Volkerak - Krammei valt het tijdstip van maximale vloed nu ongeveer 20 minuten vroeger, ter wijl het moment van maximale eb ruim anderhalf uur eerder valt dan vóór de afsluiting van het Volke rak. En dat betekent aldus de rapportage van het onderzoek dnt de maximale ebstroom optreedt bij één moterhogere waterstand dan voorheen. Na het wegvallen van de invloed van de stroming door het Volkerak is de maximale ebstroomsnelheid in het Zijpe sterker dan vroeger afhan kelijk geworden van het tijverschil. Uit het onderzoek blijkt, dat voor het Zijpe de ebsnelheid bij gemid deld getij met 3 procent is toege nomen, dat het tijdstip van maxi mum ebstroom bijna anderhalf uur eerder optreedt dan vóór de afslui ting, dat de maximum-vloedsnelheid gemiddeld met 21 procent is afgeno men. Er wordt op gewezen, dat na de afdamming van de Grevelingen de maximale vloedsnelheden groter wa ren dan de maximale ebsnelheden. nu na de afsluiting van het Vol kerak is het omgekeerde het ge val. het moment van maximum-afvoer uit de Krabbekreek, terwijl ook de kom- berging van het gebied op dit tijd stip nu groter is dan vroeger. ZOUTGEHALTE TOENAME Wat de verandering van snelheden in de mond van het Keeten nabij Stavenisse betreft heeft het on derzoek uitgewezen, dat de maximale ebsnelheid bij gemiddeld getij met 30 proeent is toegenomen, dat die snel heid minder lang duurt en dat de maximum ebstroom vijf kwartier eerder optreedt dan voorheen, üc hoogste vloedsnelheid bij springtij is met 4 procent afgenomen. Evenals in het Zijpe is de stroomsnellieids- kromme sterk van vorm veranderd. Ten aanzien van het totale traject blijkt voorts, dat na de afsluiting van het Volkerak de maximale eb- afvoer in de Krabbekreek door de grotere getijverschillcn maar weinig is toegenomen, die in het Zijpe ech ter met 12 procent en die in de mond van het Keeten bij Stavenisse zelfs met 28 procent. Die toename, in het Zijpe is vooral (9 procent) het gevolg van het grotere stroomvoe- rende dwarsprofiel dat het Zijpe na de damaanleg tijdens maximum- ebstroom heeft gekregen. Tn de rapportage in het driemaan delijks bericht van de deltawerken wordt opgemerkt; dat de toename van de maximale ebstroom uit het Keeten verklaard kan worden uit dc toename van de ebafvoeren in het Zijpe en de vervroeging van het tijdstip van maximum ebstroom. Een verklaring Is verder, dat het tijdstip van maximale stroom in de mond van het Keeten nu zeer dicht valt bij liet driemaandelijks bericht van deltawerken gaat ook nader in een verandering van de zouttoestand in de wateren aan weerszijden van de Volkerakdam: uit waterhuishoud- ktindig oogpunt, wordt het van lang geacht te weten met welke zoutgehalten men nu rekening moet houden, omdat dit verschil in zout gehalte van de wateren ten zuiden van de dam met dat van Haring vliet, en Hollandseh Diep een uitwis selingsproces veroorzaakt in de schutsluizen van de Volkerakdam. En daardoor worden Hollandseh Diep en Haringvliet tot aan de af sluiting van de Oosterschelde met afwisselende hoeveelheden zout be last. Gebleken is, dat het Haring vliet zich snel binnen 5,6 getij- perioden aan het nieuwe getij- reginie aanpast. Het traject Zijpe - Volkerak past zich door de sterk ge- reduceerte getijstroming in het noor delijk deel meer geleidelijk aan. Het zoutgehalte bij Numansdorp voor de Volkerakafsluiting nog indi rect beïnvloed door de zee blijkt nu gelijk te zijn aan dat van de Rijn; men vindt er geen men ging met Maaswater en geen invloed van het zoutbezwaar van de Volke- raksluizen. Stroomafwaarts wordt het zoutgehalte van het Haringvliet hoger, aan de zuidoever sterker dan aan de noordoever. Bij Middelharnis met het gehalte aan beide oevers ge lijk en houdt het midden tussen dat bij Den Bommel en dat bij Nieuwen- dijlt. Bij Hellevoetsluis en Rockanje is ook na de sluiting, het in mindere mate, de invloed van de zee nog merkbaar. Ten aanzien van het traject Ooster schelde - Zijpe - Volkerak wordt op gemerkt, dat nog wordt onderzocht, wanneer de evenwichtstoestand in de zoutverdeling op dit traject zich heeft ingesteld Wel is duidelijk ge worden, dat de afvoer van het om ringende afwateringsgebied hierop mede van invloed moet zijn geweest. ADVERTENTIE OITFANT HAD EEN STAARTJE. Hoe het mogelijk is, weet de heer H. te E. nu nóg niet. Maar alles zat hem gisteren legen. Te laat op 7.'n werk, door zijn bureaustoel gezakt, thuis gekomen zoonlief een ruit ingegooid en z'n vrouw met griep op bed. Gelukkig was er nog een staartje Olifant Vieux in huis! Slot van pagina 1 ze Vietnamese indringers misleide Canv bndjanen, de kop in te drukken'. Viet-i eong-troepen waren donderdag de in het uiterste zuiden gelegen provincie Kiimpot 12 km binnengedrongen om handopnamen te laten horen van Siha- noeks oproep, verzet te bie-den tegen de regering van generaal Lon Nol. Radio Pnom Penh verklaarde dat de Vietcong en Hanoi door prins S:hanoek te steunen, de onafhankelijkheid van het Cambodjaanse volk ernstig in ge vaar hadden gebracht. Alle nodige maat regelen zouden worden genomen ,om de invaller te bestrijden'. Prins Sihanoek, die zich in Peking op houdt, heeft opnieuw omverwerping van het nieuwe bewind bepleit. In een bood schap die door het persbureau Nieuw- China werd verspreid, spoorde hij alle .bevriende volken en regeringen' aan tot ondersteuning van de te stichten ver zetsorganisatie .verenigd nationaal front'. Peking beschuldigde er vrijdag Amerika van, Cambodja's nationale soe- vereinibiet, onafhankelijkheid, neutrali teit en territoriale onschendbaarheid tel saboteren. De Indonesische minister van buiten landse zaken, Adam Malik, heeft ge zegd berichten te hebben vernomen over een geleidelijke terugtrekking van de Noordvietnarnese en Vietcong troepen uit Cambodja. Hij verklaarde tegenover journalisten in Djakarta, dat de terug trekking er op duidde dat de communis tische strijdkrachten niet sterk genoeg waren. Malik had tevoren erkenning van het nieuwe Cambodjaanse bewind door Indonesië aangekondigd. Militaire kringen in Zuid-Vietnam zeiden vrijdag dat Zuidvletnamese keurtroepen met pantservoertuigen, de grens waren overgetrokken voor een aanval op een Vietcong-kamp, drie km op Cambodjaans gebied. De eenheid leverde een gevecht met naar schatting 300 guerrillastrijders, die zich hadden verschanst in een dicht- bebost gebied. Drie Zuidvietnamese militairen sneuvel- JOURNALISTEN WILLEN REKENSCHAP VAN DRIE NVJ-CURATOREN SCHOOL VOOR DE JOURNALISTIEK AMSTERDAM (ANP) Een veertig tal leden van de Nederlandse vereni ging van journalisten heeft zich tot het bestuur van de NVJ gewend naar aan leiding van het besluit van het curato rium van de school voor de journalistiek om in september geen eerstejaars toe te laten. Zij vragen het bestuur een vergadering te beleggen en de drie curatoren, die namens ae NVJ in het bestuur zitten, daar rekenschap te laten afleggen van hun beleid. den. zeven werden gewond. Zuidviet namese vliegtuigen aeden in de loop van de middag twee aanvallen erver de grens. Amerikaanse helikopters die de actie steunden, werden beschoten maar drongen volgens genoemde kringen het Cambodjaanse luchtruim niet binnen. Men wilde niet zeggen of Cambodja oin de Zuidvietnamese actie had verzocht. Wel hadden plaatselijke Zuidvieiname- se en Cambodjaanse functionarissen te voren besprekingen gevoerd. Een woord voerder van het Amerikaanse opperbevel in Saigon zei dat het hoofdkwartier geen mededelingen verstrekte over Cam- Slot van pagina 1 verwoestten zij het plaatselijke bu reau van de rechtse Libanese liberale partij. Toen een politie-officier de guerrillastrijders aanmaande, zich te rug te trekken, schoten zij. De poli tie, die donderdag verliezen leed een dode en zeven gewonden rea geerde niet en het vuren hield op na besprekingen tussen de- plaatselijke overheid en guerrillaleiders. De crisis, die deze weel; is ontstaan, is de ergste sinds de botsingen van oktober vorig jaar tussen guerrilla strijders en het Libanese leger, waar bij het ging om de vrijheid van be weging van de guerrilleros in Liba- Gezien de samenhang met de zenuw oorlog aan het zuidelijke front met Israël, dat met zware vergelding te gen" Libanon dreigt" in verband met de .activiteit van de gueriHeros is het voorw i arnemers duidelijk dat de aanwezigheid van de guerrillastrij ders in Libanon het hoofdpunt zal vormen in de komende verkiezings campagne. hammedaanse nationalisten het centrum van Beiroet binnenrukten. Zij schoten in de lucht en schreeuwden om wraak tegen aanhangers van rechtse partijen, die de afgelopen dagen met de guerril lastrijders slaags zijn geraakt. In de Beiroetse voorstad Basta hebben mohammedanen vrijdagavond schoten gewisseld met aanhangers van de recht se christelijke Falange-partij. Zowel rechtsen als linksen controleren auto's en de -inzittenden alvorens ze door te laten. Anarchie Na viier dagen van schietpartijen in het gebied van Beiroet schijnt de Libanese hoofdstad volgens berichten uit Libanon, die in Syrië zijn ont vangen. op de rand van anarchie te staan. In vele arbeidersgebieden prijs gegeven te hebben gewapende benden van christenen en mohammedanen. Winkels en biosco pen zijn gesloten. De onlusten begonnen toen groepen mo- Leger Volgens waarnemers in Damascus schij nen de schietpartijen in Beiroet deel uit te maken van een gecoördineerde poging om Libanon in een staat van wanorde te dompelen op een dusdanige wijze, dat minister Djoemblatt gedwon gen is het leger te hulp te roepen om de orde te herstellen. Dit zou koren op de molen van de rechtse groeperingen zijn en gunstige voorwaarden scheppen voor een conservatieve overwinning bij de aanstaande presidentsverkiezingen in Libanon. Maar aan de andere kant houdt ingrijpen van het Libanese leger het gevaar in, dat de linksgeoriënteer- den en de guerrillastrijders in Libanon zich gewapenderhand tegenover het Li banese leger stellen. Hoewel tegen het midden van vrijdag avond de situatie in Beiroet rustiger scheen te worden, is de situatie toch nog hoogst onzeker. Openbare gebou wen en het gebouw van de radio-om roep in Beiroet worden zwaar bewaakt door de politie. Volgens waarnemers biedt Beiroet thans de aanblik van een stad, waar de staat van beleg heerst. Kunstenaarsbonden gaan fusie aan UTRECHT (ANP) De Alg. Bond van Kunstenaars (ABK), de Bond van Chr. Kunstenaars in Nederland, de Ned. Beroepsvereniging voor Muziek en Dra matische Kunst en het Orkestenverbond hebben vrijdagmiddag tijdens een verga dering in Amsterdam besloten om sa men te gaan in een nieuw opgerichte organisatie, te weten de Algemene Ne derlandse Organisatie van Uitvoerende Kuntenaars (ANOUK). De -ANOUK zal per 1 april aanstaande de werkzaamheden en de taken ran de vier gefuseerde bonden overnemen. De nieuwe organisatie, die ongeveer 2.100 leden zal tellen, gaat zich aansluiten bij het NW en bij de Federatie van Beroepsverenigingen van Kunstenaars (de ABK was reeds bij het NW aange sloten). Ook de leden van de op 1 januari jongstleden opgeheven Ned. Kath. Bond van Musici en Artiesten kunnen van de ANOUK lid worden. De besturen van de vier gefuseerde bonden achten een samengaan noodzakelijk voor het schep pen van optimale mogelijkheden voor een succesvolle belangenbehartiging. MAN TRACHTTE VROUW EN KIND TE OVERRIJDEN AM STER DAM (ANP) De Amster damse politie heeft donderdagmiddag de 37-jarige autohandelaar J. G. uit de hoofdstad aangehouden wegens poging tot doodslag. Op het Staringplein had de man getracht zijn vrouw en kind, die daar liepen, met zijn auto te overrijden. De vrouw zag op het laatste ogenblik kans zich met haar kind tussen gepar keerd staande auto's in veiligheid te brengen. De man had acht jaar in con cubinaat geleefd met de vrouw, die hem al meer dan een half jaar heeft gewei gerd tot haar toe te laten. OIRSCHOT (GPD) Het bureau bij zondere criminele onderzoeken van de kon. -marechaussee is belast met het onderzoek naar de diefstal van zes UZI- pistoolmitrallleurs en vijf FN 9 mm- nistolën uit de Generaal-majoor De Kuyter van Steveninckkazerne in Oir schot. De wapens zijn in de nacht van woens dag op donderdag verdwenen uit kis ten van militairen die met verlof zijn. In drie legergebouwen werden de sloten van kasten vernield, waarbij tevens een klein bedrag aan geld van één der mili tairen werd ontvreemd. TWEEJARIGE VERDRONKEN DRACHTEN (ANP) De bijna 2-jari- ge Oedse Bergsma uit de Veenhoop bij rachten ls donderdag bij zijn ouderlij ke woning in een sloot geraakt en ver dronken. De dood op de weg DEN HAAG (ANP) De 16-jar.ge Sybren Adema uit Wvmbritseradeel ia vrijdagavond om het leven gekomen bij een verkeersongeval in zijn woonplaats. Hij werd, toen hij aan de rechterkant van de weg liep, door een achteropko mende auto geschept. Hij was op slag dood. ASSEN (ANP) Vrijdagmorgen omstreeks vijf uur is de 40-jarige P. Heeres uit Smïlde vermoedelijk als ge volg van gladheid met zijn auto van de rijksweg Aleppel-Assen in Assen in de Smildervaart geraakt. De heer Heeres was op weg naar zij nwerk. Niemand heeft het ongeluk opgemerkt. De poli tie constateerde in de loop van de dag wel dat er enkele paaltjes langs de weg waren vernield. Er werd een onderzoek ingesteld en men vond niets. Toen men uit Smilde bericht kreeg dat de heer Heeres werd vermist zocht men op nieuw. De auto werd vrijdagavond ge vonden en was omstreeks tien uur uit de vaart opgetakeld. ASSEN (ANP) Op de provinciale weg tussen Hoogeveen en Assen zijn bij het viaduct over het Oranjekanaal gis termiddag twee personen, de heer A Freriohs en mevr. J. E. Frerichs-Jorla uit Eindhoven, bij een frontale botsing om het leven gekomen. Tijdens een sneeuwbui raakte de heer Frerlchs waarschijnlijk de macht over het stuur kwijt. Hij kwam ln frontale botsing met een vrachtauto. RUSSEN (ANP) Donderdagavond werd de 68-jarige heer H. Bosman uit Rrjssen bij het oversteken van de Bn- andere auto. Hij was op slag dood. UTRECHT (ANP) Op de rijks weg Arnsteifiarn - Utrecht bij het ver keersplein Oudenrijn is donderdagavond de 3o-jarige Zwitser Rene Windier uit Bazel met zijn motor onder een vracht auto gekomen. Toen hij de op de rechter baan rijdende vrachtauto wilde passe ren, zag h:j kennelijk niet een achterop komende personenauto op de inhaal strook naderen. De bestuurder van de personenauto kon een botsing met de motorrijder niet meer ontwijken. T"n gevolge van de botsing verloor de heer Windier de macht over het stuur en raakte weer op de rechter weghelft; waar hij onder het linker achterwiel van de vrachtauto temcht kwam. Na aan komst in het Utrechtse ziekenhuis bleek hij te zijn overleden. Een rechtbank in Dallas in Texas heeft donderdag de 21-jarige Larry Joe Knox wegens aanranding en verkrach ting tot 1001 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. AMSTERDAM (ANP) De 31-ja- rige Zweedse ingenieur A Morlin ia donderdag op het Rokin in Amsterdam om het leven gekomen, toen hij plotse ling de rijweg overstak en door een tram werd aangereden. Het slachtoffer maakte deel uit van een Zweeds gezelschap. VELDHOVEN (ANP) Vrijdag ia in Veldhoven een Duitse personenauto tijdens een sneeuwbui geslipt en in een langs de weg gelegen greppel terecht gekomen. De bestuurster, de 21-jarige mevrouw D. T. Bongarts uit Rheinhau- sen (Duitsland), raakte hierbij zo ern stig gewond dat zij tijdens het trans port naar een ziekenhuis in Eindhoven is overleden. De twee andere inzitten den werden licht gewond. GOES: St-Adriaanstraat 6 - 'S-HEERENHOEKWerrilaan 25 - HEINKENSZAND: Mr Dr Meslaan 1 - LEYVEDORP: Scheldestraat 54 - OVEZANDE: Kerkplein 6 - VLISSINGEN: Lange Zelke 19 Daar is alles voor te zeggen. Want als het eenmaal zover is. dat ook Uw salaris via een bank betaald gaat worden, zit U goed met een Privé- rekening bij de Boerentoenbatik. Omdat daar n aantal extra voordeien aan vastzitten, die U een hele hoop zorg kunnen besparen. l.een maand salaris extra Als U regelmatig Uw saiaris ontvangt via een Privérekening bij de Boerenleenbank, hebt U de mogelijk heid een maand saiaris extra op te nemen. 2. een Persoonlijke Lening Onverwachte groie Uitgaven kunnen 't U niet meer moeilijk makqn. Omdat U een Privérekening bij de Boerenleenbank hebt. Dan kunt U een Persoonlijke Lening sluiten vanaf f500.- tot f 5000,-. 3. een hypotheek tot 90% Een eigen huis is nu binnen Uw bereik.; Houders van een Privérekening kunnen 'n hypotheek krijgen tot zelfs 80% van de taxatie waarde van het te kopen huis. 1150 vestigingen I de bank voor iedereen en bovendien Alle voordelen van saiaris ontvangen via de bank. 3;<yVo rente. Gemakkeiijke. veilige betaalcheques Uw betalingen volkomen kosteloos voor U verzorgd door de Boerenleenbank. De vriendelijke bank met de ongedwongen sfeer, dicht ö:j U Ir de buurt. Met alle bankzaken „onder één dak". De heie dsg open (meestal ook nog op een avond in de week).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9