CDU-stemmers Molenbezitter verbolgen op gemeentebestuur Domburg BON VERBOUWINGSPLAN ZEVEN JAAR TEGENGEHOUDEN' PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MEMORANDUM AAN RAAD AUTO DWARS DOOR HEK IN LEWED0RPSE SLOOT ONGEVAL ,MARE SILENTIUM' NAAR RAAD VOOR SCHEEPVAART Mej. Hoogesteger 25 jaar bij CZAV VERONTRUSTING MIDDENSTAND IN RAAD B0RSELE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 MAART 1970 Daar het ona niet mogelijk is om allen persoonlijk te bedanken voor de vele ca deautjes en kaartjes die wij hebben ontvangen bij de ge boorte van ons zoontje EDWIN betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. H. Lauwereins J. Lauwereins-Bakker Roeselaere Mandellaan 464 België. Op donderdag 2 april 1970 hopen onze gelief de ouders, behuwd- en l grootouders, J. J. LAGENDIJK hun 45-jarig huwelijk te gedenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van hun dank bare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Gelegenheid tot felici teren van 19.30 tot 20.30 uur in zaal ,De Koophandel'. Krabbendijke, Oostweg 50. De wering van de 40- jarlge echtvereniging van C. MAAS en P. C. MAAS- ADRIAAN SE op 31 maart 1970 te Middelburg gaat we gens omstandigheden NIET DOOR. De kinderen. Aan allen, die ons blijken van belangstelling gaver bij onze 55-jarige echtver eniging, betuigen wij, mede namens de kinderen, onze hartelijke dank. L. Roelse L. Roelse-Huibregtsen Westkapelle, Zuidstraat 14. Daar het ons onmogelijk is allen schriftelijk onze dank, te betuigen voor de bewijzen van deelneming na het over lijden van onze lieve en zorgzame vrouw, moeder, dochter, zuster, behuwdzus ter en tante HENDRIKNA KWAAK echtgenote van A. J. Quist betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. De hartelijke bewijzen van medeleven hebben ons diep getroffen, en zijn ons in droeve dagen tot grote steun geweest. Fam. Quist. St-Maartensdyk, 't 1970. Diep getroffen door de be wijzen van hartelijke be langstelling en medeleven, ons betoond na het overlij den van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en groot moeder geboren Dingemanse betuigen wij onze oprechte dank. J. J. Daalhuizen en kinderen Fam. Dingemanse Fam. Alewijnse-van Peene Oost-Souburg, maart 1970. Dijkstraat 29. Voor de vele bewijzen van medeleven tijdens haar ziek te en voor de deelneming na het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder en wij onze oprechte Uit aller naam, M. W. Woutersen- Doeleman. Kloetinge, 24 maart 1970. Getroffen door de zeer vele bewijzen van medeleven, welke wij mochten ontvan gen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lie ve vrouw, moeder en groot moeder De Zeeuwse kandidaten, waarop u uw stem heeft uitgebracht, danken u hartelijk. Met deze verkiezing houdt hun activiteit niet op. In het bijzonder middels 'de tweede kamer, zullen zij de belangen, welke wij voorstaan, blijven behartigen. De leefbaarheid van Zeeland een werkelijk economi sche welvaart, waarvan ook de ondernemer meedeelt. De belangen van de horeca, de visserij en de land- en tuinbouw hebben vóór alles onze aandacht. De programmapunten als het openblijven van de Oos- terschelde, Zeeland recreatiegebied voor Europa, beperkte en uitsluitend schone industrieën, blijven hoofdpunten voor Zeeland van onze politieke acties. Indien u geïnteresseerd bent in toezending van de vaste en/of bijzondere publikaties van de CDU of eenvoudig geïnteresseerd bent in contact met de CDU kunt u onder staande bon insturen aan: CDU - Zeeland, p/a dr J. F. P. Kreughel, Marktveld 5, Kloetinge. Woonplaats Voor de vele blijken van i belangstelling ondervonden tijdens de ziekte en de be- J wijzen van medeleven na j het overlijden van onze ge liefde vrouw, moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder ADRIANA VERSTRAATE geboren Brasser betuigen wij allen onze hartelijke dank. Inzonderheid dokter Huy- gens en zuster Bakker voor hun liefdevolle hulp en verpleging. Namens de familie: J. Verstraate Westkapelle, maart 1970. Koudorpstraat 34. betuigen wq allen onze har telijke dank. J. Geldof Kinderen en kleinkinderen Onze hartelijke dank voor iserooskerke maart 1970. de belangstelling en geluk- Xoonlweg ,j,9. wensen die wij mochten ontvangen bij ons 55-jarig huwelijksfeest, mede na mens kinderen en klein kinderen L. Janssen C. J. Janssen-van Dijk Vlissingen, maart 1970. Const. Huijgenslaan 3. Voor de vele gelukwensen ontvangen bij ons 25-jarig huwelijksjubileum, betuigen Wij, mede namens onze kin deren, onze hartelijke dank. M. J. Roelse J. J. Roelse-Waterman Westkapelle, maart 1970. Voor de zeer vele bewijzen medeleven tijdens de ziekte en na het plotseling overlijden van onze lieve en zorgzame vrouw en moeder PAULINA BESUIJEN- DE BREE echtgenote van P. Besuijen eerder weduwe van de heer F. Maas betuigen wij. aan allen onze oprechte dank. P. Besuijen C. M. Poppe-Besuijen Anth. Poppe Serooskerke (W.), maart 1970. Daar mijn vrouw M. MARIJS-LANDOWSKI I de echtelijke woning heeft verlaten, wordt door mij (voor haar niets betaald. W. Marijs, Mansfeldstraat 23, Arnemuiden. VOLDERIJLAAGTE TEL [01180) 27 05 - MIDDELBURG Voor de belangste!l:ng en deelneming, betoond tijdens de ziekte en na het heengaan van mijn lieve vrouw en mijn lieve moeder ELIZABETH JANNETJE HAITSMA-KARELSE betuigen wij onze hartelijke dank. S, Haitsma Laeske Zuidlaren, maart 1970. Kastanjelaan 14. LEES DE PZC G. A. van Bodkei arts - Souburg AFWEZIG van 31 maart tot 6 april. Voor spoedgevallen dokter Bloos Mej. W. Haarsma lerares bewegingsleer CESAR Middelburg AFWEZIG tot 3 april DOMBURG De eigenaar van de molen .Weltevreden' in Domburg is verbolgen op het gemeentebestuur van de ze plaats. In een .memoran dum' en een begeleidende brief, die hij dezer dagen aan burgemeester en wethouders en de raadsleden van Dom burg zond, spreekt hij zelfs van ,een droeve gang van zaken', en een .affaire die zich nu al bijna zeven jaar voortsleept'. Belangrijkste verwijt van deze ei genaar, mr C. van Leeuwen uit Esch (N.-B.), is dat het gemeen tebestuur van Domburg .zonder enige redelijke grond' z'n plannen heeft tegengehouden om van deze steeds meer in verval rakende mo len, die als zodanig niet meer wordt gebruikt, een zomerwoning te maken, en anderzijds evenmin bereid is om de molen van hem over te nemen. In de brief spreekt de heer Van Leeuwen de hoop uit, dat de .kwestie van de molen bin nenkort wederom in de gemeen teraad aan de orde zal komen'. Dhr Van Leeuwc« kocht, zo licht hij in zijn memorandum toe, de molen in 1963 van de inmiddels overleden molenaar J. Comans. Kort daarop gaf hij opdracht aan een architect om een plan te ma ken tot inrichting van de molen als zomerwoning, met volledige instandhouding van het ultwendi- re van de molen en met zoveel mo gelijke instandhouding van het in wendige. De architect hield zich niet volledig aan deze opdracht. Zo voorzag het plan onder meer in de vervanging van een van de deuren door een raam. De vergun ning tot de verbouwing werd dan, ook door de gemeente afgewezen, overigens primair met een beroep, zo stelt de heer Van Leeuwen, op het uitbreidingsplan, waarin deze molen aan de Roosjesweg is gele gen. In het tot agrarisch gebied bestemde deel van dit plan, waar in ook de molen is gelegen, moch ten alleen woningen worden inge richt ten dienste van de landbouw enz. Inrichting van de molen tot tomerwoning zou daarmee in strijd zijn, zo werd hem meegedeeld. De heer Van Leeuwen hield ech ter voet bij stuk en diende in ok tober 1964 een nieuw plan in bij b en w; dat het uitwendige van de molen wel volkomen onaange tast liet en het inwendige van de molen zoveel mogelijk zijn oor spronkelijk karakter zou laten be houden. stelt de heer Van Leeuwen in zijn memorandum, om aan alle moge lijke wensen van de gemeente gericht op de zekerheid dat de molen als zodanig in stand zou blijven tegemoet te komen. Hij verklaarde zich ook bereid om de gemeente het contractuele recht te verlenen cm de molen van hem of van zijn .rechtsopvolgers' te ko pen, indien het .in de toekomst niet mogelijk zou blijken om de molen conform het ingediende plan dus als zomerwoning te blijven gebruiken. Hij voegde bij zijn verzoek ook nog een brief van de vereniging ,De Holland- sche Molen' waarin met het plan volle instemming wordt betuigd. De gevraagde vergunning werd hem echter opnieuw, en weer met een beroep op de voorschriften van het uitbreidingsplan in de cember 1964 .botweg" geweigerd'. De heer Van Leeuwen vermeldt dan verder, dat deze .volstrekt ne- Satieve houding' van de gemeente omburg zich in de volgende ja ren continueerde. Eind 1966 was de eigenaar van de molen de zaak volkomen beu. Hij deelde de burgemeester kort en goed mee, dat de gemeente, wat heau betrof kon kiezen uit drie mogelijkheden: de gemeente kon de molen ko pen voor het bedrag van 40.000 gulden, (dat bedrag had hem de molen tot op dat moment gekost) de gemeente kon alsnog de ge vraagde vergunning verlenen, waarna het "erder een zaak van de heer Van Leeuwen zou zijn om ook de van de provincie en van de rijksdienst voor de monumen tenzorg benodigde vergunningen te verkrijgen. .de gemeente Icon toezien hoe de molen een ruïne zou worden met al de daaraan verbonden schande'. De heer Van Leeuwen reduceer de later het koopbedrag tot 30.000 gulden omdat men van de zijde van de gemeente het eerste be drag veel te hoog achtte. Toen er opnieuw niets gebeurde, werd het de molenbezitter ,te bar'. Hij zocht contact met de commissaris der koningin. Aldus kwam het de heer Van Leeuwen, zo vertelt hij in zijn memorandum, tot een ge sprek tussen de gedeputeerde A. van Geesbergen, ae burgemeester van Domburg, een vertegenwoor diger van monumentenzorgen de heer Van Leeuiwen zelf. Provin cie en monumentenzorg drongen er daarbij op aan, dat de gemeente Domburg de molen zou kopen. Al dus mr. Van Leeuwen, aie ook weet te vertellen, dat van de zij de der gemeente werd toegezegd, dat ,in verregaande mate' hulp in de kosten van de restauratie zou worden verleend. ,Dït onder houd eindigde met de afspraak dat de burgemeester zich zou ori ënteren omtrent de vraag of de gemeente tot aankoop zou kunnen besluiten'. Schrik Aldus de heer Van Leeuwen, die meedeelt dat daarna in overleg met monumentenzorg een taxatie van de restauratiekosten werd op gesteld. Het resultaat van deze begroting (met een totaal van bij na vijftigduizend gulden) heeft volgens de opstellen van 't memo randum burgemeester en wethou ders .kennelijk doen schrikken'. In de raadsvergadering van 4 au gustus van vorig jaar werd de raad inderdaad voorgesteld om niet tot aankoop van de molen over te gaan .omdat de financiële positie van de gemeente Domburg deze uitgaaf momenteel niet toe laat'. .Daarbij werd niet eens ver meld, dat ik een regeling had aan geboden, volgens welke de ge meente de koopsom onder nader te bepalen voorwaarden schuldig kon blijven!' zo betoogt de heer Van Leeuwen. Nadat vooral mevrouw M. Vaan- drager-v. 't Hof (gemeentebelan gen), daarbij gesteund door de heer A. Don (pvda) er onder an dere nog op gewezen had, dat het een .morele verplichting' was om hier stappen te ondernemen, on derschreef de raad tenslotte toch het standpunt van het college. Verbolgen is de heer Van Leeu wen ook over het feit, dat de gemeente een plan liet ontwer pen voor de bouw van een acht tal woningwetwoningen op een terrein aan de Roosjesweg, ,in strijd met het uitbreidingsplan', zo stelt de heer Van Leeuwen, die met verwondering consta teert, dat in dit geval nu in eens wel ontheffing kon wor den verleend. Op de bezwaren, die hij daartegen indiende had hij op het moment van het versturen van het memoran dum nog niets vernomen, Door tussenkomst van de vereni ging ,De Hollandsche Molen', kwam dhr v. Leeuwen in contact met de heer P. Yperlaan, mede werker van het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk. In een gesprek gaf de heer Yperlaan blijk van een bereidheid ,tot een medewerking, waartoe het ministerie slechts zeer zelden over gaat, bestaande uit verlening aan ae gemeente van een subsidie tot aankoop van de molen', aldus de heer Van Leeuwen, die voorts ver meldt, dat deze aankoopsubsidie zou neerkomen op een bedrag van 10.000 gulden. De heer Van Leeu wen vernam ook, dat in de twee de helft van dit jaar een bespre king plaatsvond tussen de burge meester van Domburg en een ver tegenwoordiger van 't provinci aal bestuur, waarbij zou zijn afge sproken, dat de gemeente, zo no dig, een verzoek tot aankoopsub- siaie bij de provincie zou kunnen indienen. .Sedertdien zijn echter al weer enige weken verstreken, zonder dat iemand iets vernam', zo ver zucht de heer Van Leeuwen. DOMBURG De molen aan da Roosjeweg in Domburg, nog steeds aonder bestemming. (Foto PZC)* Kosten Burgemeester F. Sprenger van )omburg zei desgevraagd, dat naar zijn mening de heer Van Leeuwen de zaak omdraaide: ,De heer Van Leeuwen heeft zich met deze mo len miskocht, ook al omdat .eco nomisch' een molen geen waarde meer heeft. Hij had zich ér van te voren van moeten vergewissen, wat hij met de molen kon doen'. De heer Sprenger noemde voorts het door de heer Van Leeuwen ge noemde koopbedrag van 30.000 .buiten alle proporties, vooral gezien het chronisch tekort aan geldmiddelen waarmee de gemeen te Domburg heeft te kampen. Een algehele restauratie, dus met het Intact houden van het interieur zoals door rijk en provincie wor den voorgeschreven zou op zijn minst een ton vergen. Met alle mo gelijke subsidies zal van dit be drag nog tenminste een 40.000 gulden voor rekening van de ge meente Domburg blijven. Zo be toogde dhr Sprenger, die daaraan nog toevoegde, dat de onderhouds kosten en kosten van toezicht toch ook zeker op 1500 gulden per jaar kunnen worden geraamd. Ook al zou dus de heer Van Leeu wen het koopbedrag willen voor schieten, dan blijft de gemeente Domburg toch nog met de vaste lasten zitten, zo constateert de heer Sprenger. Vooral gezien de genoemde finan ciële situatie van de gemeente en bestaande plannen, bijvoorbeeld voor de bouw van een naar schat ting 2,5 ton vergend nieuw vereni gingsgebouw, is het voor de heer Sprenger bepaald een vraag of 't verstandig zou zijn er als colle ge nu bij de raad op aan te drin gen een bedrag van 40.000 gulden voor aankooo van de molen uit t« geven. Overigens zei de heer Sprenger ervan overtuigd te zijn, dat d® zaak ook in de raad wel weer ter sprake zou komen. Alvorens ech ter vanuit het college van b en w bepaalde stappen zouden kunnen worden genomen, zou het colleg® eerst zekerheid moeten hebben over de juiste subsidiepercentage* van respectievelijk provincie en monumentenzorg in de kosten van restauratie en onderhoud. ,Dan kunnen we bezien wat we wel en niet kunnen doen'. Aldus burgemeester Sprenger, dia overigens zei persoonlijk te be treuren dat de voorschriften van rijk en provincie, op grond van de molenverordeniug, zo bindend voorschrijven dat met alleen liet uiterlijk van molen intact moet blijven daar had de heer Spren ger alle begrip voor maar ook het binnenwerk van de molen bij herstel niet veranderd mag wor den. Zou men toestemming krijgen om in de molens een woning in te richten, dan zou de kans dat mo lens als deze door gebrek aan geld voor de vereiste restauratie, ge heel in verval raken, veel gerin ger zijn. Aldus de heer Sprenger. Minister Bakker n.a.v. kamervragen: Tweede machinist omgekomen LEWEDORP Met de schrik en dc auto kwam liet Amstcrdamse echtpaar J. B. vrijdagmiddag in een sloot terecht langs rijksweg 58 onder Lewedorp. Bij het inha len van een vrachtwagen raakte de personenauto in een slip. In een schrikreactie gaf de heer B. zijn wagen een verkeerde koers, die Juerdoor dwars door een rood witte vekeersafriisterïng schoot en in den sloot belandde. Beide inzit tenden liepen slechts lichte ver- vondingen op en werden later ver ier vervoerd naar hun plaats van bestemming, naar kennissen in Vlissingen. (Foto PZC). Wijk (psp), betreffende het geval dat begin oktober vorig jaar plaats vond aan boord van de coaster ,Mare Silentium' en waarbij de tweede machinist J. C'. M. Westerduin om het i leven kwam, deelt minister Bakker me-| dc, dat het inmiddels ontvangen pro ces-verbaal van de politie voor onder zoek aan de raad voor de scheepvaartI zal worden toegezonden. De minister deelt verder mede, dat vol gens verkregen inlichtingen de coaster op 3 oktober 1969 om ongeveer 2.30 uur te Antwerpen is aangekomen. Dezelfde ochtend werd de kapitein door de eerste machinist in kennis gesteld van de ver missing van de tweede machinist Wes terduin. Bij verder onderzoek in de hut van de betrokkene bleek, dat de koffer waarmee deze aan boord was gekomen eveneens was verdwenen. De kapitein heeft daaruit de conclusie getrokken, aldus de minister, dat betrokkene in de nacht, na aankomst van het schip te Antwerpen, was gedrost. Hiervan is on middellijk kennis gegeven aan de immi gratiedienst of rijkswacht te Antwer pen. In het monsterboekje van de twee de machinist Westerduin heeft de ka pitein aangetekend: ,2.10.69. Antwerp 'desertie'. Blijkens een door de gemeentepolitie in Vlissingen opgemaakt proces-verbaal is het juist, dat de zeeloods die het ms .Mare Silentium' vanuit zee naar de rede van Vlissingen bracht, per mobilo foon vanaf de ToodsafhT?lboot de ka-j pitein van het schip heeft, aangeraden, de tweede machinist Westerduin in de gaten te houden omdat hij zo vreemd; deed. Toen de kapitein na vertrok van; de rede van Vissingen met bestemming Antwerpen, Wefsterauin hel. bemannings-j verblijf zag binnengaan, heeft hij aan het advies van de loods verder geen aandacht geschonken. Inderdaad is. aldus de minister, in het monsterboekje van de tweede machinist Westerduin als werkgeefster vermeld de Rotterdamse bevrachting®- en scheen- vaartmaatschappij NV., terwijl het schip toebehoort a m de NV Gehr. De Haas tankvaarthedrijf. Volgens de bepalin gen van het wetboek vain koophandel idiemt de schepeling een arbeidsovereen komst met de reder te hebben aange gaan. De reder is volgens artikel 320 van het wetboek van koophandel hij, die een schip gebruikt tot de vaart ter zee en het daartoe of zelf voert of door een kapitein, die in. zijn dienst staat, doet voeren. De reder behoeft derhalve niet altijd de eigenaar van het schip te zijn. Het is juist dat Westerduin niet aan- swnonsterd aan boord was. Toen hij op 14 september 1969 aan boord van het ms .Mare Silentium' kwam, bestond er blijkbaar geen gelegenheid om nog aan te monsteren, zodat hii als .opstapper' werd meegenomen. Artikel 406 van het wetboek van koophandel biedt hiertoe de mogelijkheid. Van deze gebeurtenissen is door de po litie enkele processen-verbaal opge maakt. Bil nader onderzoek is gebleken dat de officier van justitie te "Middel burg, na bestudering van een door de rijkspolitie te water, district Vlaai-din gen. opgemaakt proces-verbaal inzake neder onderzoek met betrekking tot de omstandigheden waaronder de vermis sing heeft plaatsgevonden van Wester duin. geen aanleio'Tig vond in deze zaak een strafrechterlijke vervolging in te stellen en het ook niet noodzakelijk achtte het proces-verbaal In handen te stellen van de echeepvaartinspectie. WIJZIGING VAN TELEFOONNUMMERS Op 1 april aanstaande te 00.00 uur len de telefoonnummers van de netten Koudekerke en Serooskerke (W) (woon plaatsen: Koudekerke, Biggekerke, Se rooskerke, Grijpskerke, Vrouwenpol der en Gapinge) welke uit 3 cijfers be staan worden gewijzigd in telefoonnum mers van 4 cijfers, door vóór de be staande nummers het cijfer 1 te plnat- broken, worden de werkzaamheden 's nachts uitgevoerd: het ongerief voor de abonnees blijft daardoor tot een mi nimum beperkt. Abonnees die na 31 maart nog de oude nummers kiezen, zorden voorlopig door middel van een berichtenautomaat over de nummer-wij ziging ingelicht. Overste Van Thiel werd bevorderd tot dirigerend officier der eerste klasse MIDDELBURG De districtscomman dant der rijkspolitie in Zeeland, overste A. J. van Thiel, wordt met ingang van 1 april bevorderd tot dirigerend offi cier der rijkspolitie eerste klas. Tot nu toe was de heer Va.n Thiel dirigerend officier der rijkspolitie tweede klaa. Overste Van Thiel werd op 1 maart 1958 districtscommandant van Zeeland. Voordien was hij districtscommandant in Dordrecht. (Verbeterd bericht). WEMELDINGE Mej. L. M. Hooge steger was woensdag 25 jaar in ilienst van de coöperatieve Zeeuwse aankoop- vereniging (CZAV). Zij is nu hoofd van de afdeling facturering en debiteuren administratie. Op haar eigen verzoek werd haar jubileum slechts in intieme kring gevierd. Voor de bestuursvergadering, die in het kantoor te Wemeldlnge werd gehouden, werd zij gehuldigd door voorzitter J. P. Lindenbcrg-h, die haan- prees om haar accuratesse en zin voor verantwoorde lijkheid. Namens de Cebeco organisa tie speldde hij haar de gouden draag- speld op. De directeur van de CZAV, de heer B. W. Alink, schetste In het kort de loopbaan van mej. Hoogesteger bij de CZAV. Hij zei het een voorrecht te vinden dat hij haar namens het be drijf een gouden armbandhorloge mocht aanbieden. Als persoonlijk geschenk bood hij haar een boek aan. Nadat de jubilaresse had bedankt voor de vriende lijke woorden en de geschenken, her vatte zij haar werkzaamheden op haar afdeling. EHBO- examens Een dezer dagen werden in het Groene- Kruisgebouw te Wemeldinge de EHBO- examens afgenomen. Geslaagd zijn de dames: E. M. Dagevos-van Dalen, A. van Gorp-Pieterse. M. Hout-Hals, N. Schouwenaar-Lindenberg. Van de Dool. Van Gorp, Veraluijs, Willemsen, Wisse en Dc Rijke. De examens weiden afge nomen door dokter Noome uit Krabben dijke. BORSELE B en w van Borsele zijn van oordeel dat er onrust groeit onder de middenstand, omdat waarneembaar de bevolking naar andere gebieden mi greert. Deze ontvolking is het directe gevolg van verschillende alarmerende, berichten over luchtverontreiniging, die de expansieve industrialisatie in hot Sioegebied met zich meebrengt. In de raadsvergadering van dinsdag avond 7 april willen b en w deze pro blematiek voorleggen, temeer aangezien verder nog gesteld wordt, dat vele dorpskernen in Borsele door hun .gun stige' ligging ten opzichte van de in dustrie in mindere mate voor uitbrei ding in aanmerking komen, zodat ook hierdoor vrijwel geen dekking voor de achteruitgang in de mïddenstandssector te vinden zal zijn. Deze korte overwoging in gedachten ge nomen vragen b en w de raad of het zinvol is bij bevoegde instanties specia le aandacht voor deze ontwikkeling te vragen. Voorgesteld wordt onder andere bij het provinciaal bestuur, de ministers van economische zaken en cultuur, re creatie en maatschappelijk werker bij op aan te dringen deze consequenties met open oog tegemoet te treden en dusdanige maatregelen te treffen, dat de ontstemming in de middenstand wordt gerelateerd. Uit de toeloop naar hoorzittingen zoals de gemeente Goes en vergelijkbare ge meenten in Friesland die kennen, meent het gemeentebestuur van Borsele te kunnen opmaken, dat het hoegenaamd feen zin heeft er in zijn verschillende orpskernen dergelijke bijeenkomsten te plannen. Uit verstrekt cijfermateriaal van de ge meente Goes blijkt dat men terecht over een bezoek aan de hoorzittingen van anderhalve man en een puurdekop kan sproken. 's-Heer-Arendskerke telde in januari en februari, berekend per zit tingsuur respectievelijk 1% en 15/6 per soon; Kattendijkc: 7 vi en 714 en Wolp- haartsdijk: 3 3/5 en 2 9/10. Aangezien het huidige uurwerk in de toren van de Nederlands hervormde kerk te Hoedekenskerke chronisch ku ren vertoont, stellen b en w de raad voor dit uurwerk te vervangen door een moederklokinstallatie met een automa tische schakelklok voor het op gezette tijden luiden van de klok. De totale kos ten die er mee gemoeid zullen zijn, be dragen 4557 inclusief 12 procent btw. Serooskerkse (W) zangvereniging voor radio SEROOSKERKE De christelijke zangvereniging .Eén in geest en stre ven' te Serooskerke (W) is op 2 april op de radio te beluisteren in het NCRV- prograrrtma .Tijd vrij voor muziek en vrije tijd'. Het programma wordt om 18 uur uitgezonden. In het programma zal het Serooskerkse koor, het op moe ten nemen tegen een aantal andere ko ren. Een wedstrijd, waarvan de uitslag op 23 april wordt bekendgemaakt. PROGRAMMATIPS VOOR ZEEUWS RECREATIEWERK VLISSINGF.X De provinciale inter kerkelijke werkgroep voor do recreatie heeft een handzame brochure samenge steld met programma-tips ten behoeve •an de rccreatiecommissles cn de andc- •cn, die op een of andere wijze zijn betrokken bij het rccreatiowcrk in Zee land. Bij muziek en zang worden tips ge- feven, die variëren van optreden van de ceuwse koorschool, via kerkconcerten. folksongs, spirituals, en dergelijke tot volksliedjes van Marie-Cécile Moer dijk. De andere activiteiten geven on der andere ideeën voor een programma over Israël (van de Collectieve Israël- actie, CIA) en over diakijkhoorspelen en een zelf samen te stellen programma over Rembrandt. Dan is er tot slot een uitvoerig overzicht van tal van discus sie- en speelfilms, van de vereniging filmdiensten van Nederlands filminsti tuut en de stichting Filmcentrum, zo als .Opmars naar de vrijheid' (met de rede van dr Martin Luther King), films over de jonge generatie en haRr problemen, over ontwikkelingssamen werking en jeugdfilms met AH Baba, Flipper of Lassie. Het overzicht geeft alle noodzakelijke informatie over inhoud en duur van het optreden, de financiële zaken en waar men de programmamakers kan berei ken, c. q. de films kan huren. De provinciale interkerkelijke werk groep voor de recreatie, de PIRK voor Zeeland, heeft als secretariaatsadres dat van het provinciaal kerkcentrum der Nederlands hervormde kerk in Middel burg. TV VOOR SCHOOLTELEVISIE VLISSINGEN B en w stellen de raad voor medewerking aan de Vlissingsa schoolvereniging te verlenen voor de aan schaf van een televisietoestel ten behoe ve van de söhooltelevisieultzndingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4