Winnen moeten jullie toch, maar 't zicht was 200 meter' Vrolijk Pasen ECONOMISCHE KRONIEK FEBRUARI Zuidelijke delta en Eemsmond zijn de spreidingsgebieden Saeftinge voorlopig niet in aanmerking NOORD-ZEELAND DE BEVELANDEN VOOR DE PAASDAGEN: J. M. LODEWIJK VRIJDAG 27 MAART 1970 VV/S-J3. BLVtLANDEN u/iccn PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT de binnen- ansluitings- De minister van verkeer en waterstaat heeft in de tweede kamer het zeehavenbeleid weer eens omschreven. De expansie in Rijnmond wordt be perkt, de zuidelijke delta en Eemsmond zijn de spreidingsgebieden. Voor het zuidwesten wordt een federatief havenbeheer aanbevolen. Het land van Saeftinge komt voorlopig niet in aan merking, omdat dit leidt tot versnippering en het gebied natuurwetenschappelijk van grote waarde is. Het orgaan Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren Oost denkt daar anders over, maar legt vooral de nadruk op wonen en landschap. Intus sen is berekend dat inpoldering van de mossel- banken bij de Braakman voor Dow 30 a 35 min zal kosten. Zij is nog altijd niet zeker. Het Instituut voor plantenziektekundig onderzoek heeft zijn meetnet in het Sloe uitgebreid en heeft aldus nu voor Pechiney een tweede nulfase vastgesteld. De inspectie van de volksgezondheid en milieu-hygiëne heeft gerapporteerd over de vestiging van een olie raffinaderij. Nu de kans bestaat dat het Franse bedrijf Total zich in het Sloe zal vestigen is het goed te we ten dat er vrijwel geen luchtverontreiniging behoeft op te treden. Vlissingen en Zeebrugge zijn verkozen als Westeurope- se aanvoerhavens voor containerschepen die Australi sche wol vervoeren. Dit zal gebeuren aan de nieuwe kade in Vlissingen-Oost, dat wil zeggen begin 1971. De verwerking beloopt 30.000 tot 40.000 containers. Een mooi succes van de NV Haven van Vlissingen! De Ned. Scheepvaart Unie heef tde Kon. Mg De Schel de in Vlissingen een opdracht verleend voor de bouw van twee hypermoderne vrachtschepen. De PZEM hoopt in het najaar een 150 KV-verbinding in gebruik te ne men tussen Goes en Sluiskil, een belangrijke uitbrei ding van de transportcapaciteit naar Zeeuwsch-Vlaan- deren. Deze maand (maart) wordt de onderbouw voor 4 vaste bruggen over de Schelde-Rijnverbinding ter hoogte van Rilland-Bath aanbesteed. Middelburg staat aan het begin van de uitvoering van een groot plan van verkeersontsluiting dat 13 miljoen gaat kosten. Het gaat onder meer om de aan- sluitingswerken van de nieuwe brug naa stad, de bouw van nog een ltanaalbrug. werken aan de zuidzijde van het kanaal en verdubbe ling van de Schroeweg. richting Sloe. Het ministerie van crm heeft voor een zestal recrea tieprojecten in Zeeland over 1969 een subsidie toege kend tot een totaalbedrag van 1.5 miljoen. Uit een ETI-nota over het toerisme bleek dat de drukte in 1969 ongeveer gelijk was aan die in 1968. Fruitteelt De actiegroep Fruitteelt Zeeland zag zijn ideeën over genomen door andere fruitteeltgebieden in ons land. Er is dus kans op bezetting van het ministerie. Gedepu teerden hebben er intussen ook op gewezen dat de nood niet kan worden opgelost met halve middelen. De meeste veilingen hadden in 1969 een lagere omzet, maar vooral door de stijging van de uienomzet op Tholen kwam het totale cijfer toch van 37 op 39 miljoen. Op Walcheren is men zich aan het bezinnen op bedrijfsamenwerking - arbeid en machines - tussen de landbouwers. In Middelburg werd eindelijk de eerste paal gesla gen voor een nieuw lts-schoolgebouw. In augus tus 1972 moet deze bijzonder-neutrale school gereed zijn. Er zal plaats zijn voor vrouwelijke leerlingen. Nu de aanleg van een nieuwe dijk bij Waarde niet wordt toegestaan met het oog op natuurbeschermings waarden, zullen de bestaande dijken worden verhoogd en verzwaard, over een lengte van 3,4 km. Vlissingen heeft het structuurplan Lammerenburg aan de raad voorgelegd. Dit biedt woonruimte aan 18.600 mensen. Het plan is het sluitstuk van de stadsuitleg in noordelijke richting. Op initiatief van de vrouwenad- vicscommissie voor de woningbouw wordt in Middel burg-Zuid een enquête gehouden naar het woonklimaat. Axel heeft plannen voor de bouw van een nieuw, ver warmd, openluchtzwembad (ƒ1,5 miljoen) en van een sporthal 1 miljoen). Na het in gebruik nemen van twee nieuwe gymnastieklokalen in Scherpenisse en Stavenisse beschikt Tholen over voldoende gymnastïek- ruimte voor alle lagere schoolleerlingen. Vermeldenswaard is nog de start van een trombose- dienst op Walcheren, op initiatief van de huisartsen vereniging. In januari waren er 2208 mannen en vrouwen werk loos, tegenover 2406 in december, een vooruitgang die vooral toe te schrijven is aan het vrij zachte weer. De industrie in Zeenwsch-Vlaanderen doet een steeds groter beroep op de Belgische arbeidsmarkt. Vooral ongeschoolden zijn schaars. De inkomende pendel is nu ongeveer 1500 mannen en 600 vrouwen en meisjes. Men verwacht een verdere toeneming. Drs M. C. Verburg. Meeste veilingen hadden lagere omzet. Gymnastieklokalen in Stavenisse en Scherpenisse. KAMPERLAND Jaarvergadering NCVB Dezer dagen hield de NCVB afdeling Kamperland in het jhr mr A. F. C. de Casembroothuis haar jaarvergadering onder leiding van haar presidente, me vrouw Poelman. Na een openingslied, gebed en schriftlezing hield ae presiden te een korte meditatie. Het jaarverslag van de secretaresse werd '.•oorgelezen en vermeldde dat eind 1969 deze bloeiende afdeling nog 75 leden telde. Ook de pen- ningmeesteresse las haar jaarverslag voor. Hieruit bleek dat er een batig sal do was. Na de pauze werd eerst het bondslied gezongen, waarna mejuffrouw S. Verburg enkele gedichten voordroeg. Daarna voerden een vijftal leden van de afdeling Colijnsplaat een toneelstukje op, getiteld: .Het onstuimige nichtje.' Deze dames oogstten veel succes. De ere presidente, mevrouw E. Verburg-Rem- houdt verzorgde de declamatie van en kele gedichten op de haar geëigende wijze. Zij eindigde deze avond met dank- Protestantenbond wijst VPRO af voor eeuwfeestuitzending VLISSINGEN Het hoofdbestuur van de Nederlandse protestantenbond, die dezer dagen 100 jaar bestaat, heeft be sloten geen gebruik te maken van het aanbod van de VPRO aan de viering van het eeuwfeest in november aan dacht te schenken. Het hoofdbestuur heeft nog niet beslist of, en met welke omroepvereniging men voor dit feest aandacht zal vragen. Men vindt het juist de volgens NPB .hoogst waar schijnlijk gunstige' beslissing af te wachten van minister Klompé op de aanvraag om zendtijd, die de NPB vo rig jaar heeft ingediend. Voor het eeuw feest. dat in november in het jaarbeurs congresgebouw in Utrecht zal worden gevierd, zijn internationaal bekende buitenlandse theologen uitgenodigd, on der andere Harvey Cox en Dorothee Sölle. Ook is overleg gaande over een Europese première van een bekende Amerikaanse musical, die in samenwer king met de studentenvereniging VCSB waarschijnlijk zal worden gebracht voor tien van de 108 NPB-afdelingen. De NPB kent in Zeeland afdelingen in Tho len en Terneuzen. COLIJNSPLAAT Raiffenbank Colijnsplaat' had gunstig jaar De coöperatieve raiffeisenbank .Colijns plaat' hield dezer dagen in hotel .Zeelan- Jia' de algemene vergadering. De voor zitter de heer P. J. Bom opende deze druk bezochte vergadering niet een har telijk welkom tot allen, inzonderheid oud-bestuursleden, leden raad van toe zicht en het nieuwe lid de heer Bij de Vaate, oud collega-secretaris van de bank uit Bruinisse. Voor onze bank was 1969 een gunstig jaar, hetgeen blijkt uit de cijfers, aldus de voorzitter. In de loop van 1969 trad de bank toe als lid van de vereniging voor de effectenhandel, waar door men actiever de handel in effec ten ter hand kan nemen. Door het vol gen van een opleiding tot erkend as surantieagent door één der personeelsle den, kon "de bank van register C naar register B worden overgeschreven. Hier door is 't mogelgk geworden deskundig te adviseren bij verzekeringen. De direc teur de heer A. de Wild bracht verslag uit over het boekjaar 1969. De omzet was ruim 50 miljoen. Het balans to taal steeg tot 8.906.817,96. De netto winst van 20.038,54 werd toegevoegd bij de reserve. Het aantal leden groeide van 390 naar 398, de spaarders van 2340 naar 2398. Hot aantal rekeninghouders steeg als gevolg van de girale betalin gen tot 455. Hierdoor steeg ook het aan tal dagboekposten met 19 procent. De betaalcheques blijken in een behoefte te Collecte reumafonds Wegens aftreden van de heer C. M. Han son als bestuurslid volgde een stem- ng. In deze vacature werd de heer M. van der Weele benoemd. Tot lid id van toezicht werden de heren C. Janse en A. van der Zande benoemd. Ais plaatsvervangend lid raad van toe zicht werd de heer H. C. van der Maas gekozen. Hierna volgde het afscheid van de heer Hanson, dié gedurende 20 jaar de bank heeft gediend als lid raad van toezicht en 3 jaar in het bestuurscollege. Met een hem passend geschenk, in de vorm van een bon voor rookartikelen, bedankte de voorzitter hem voor het ve- rerk en de prettige samenwerking. Hierop aansluitend memoreerde de heer Hanson de prettige tijd die hij hij de ge stadig groeiende bank heeft meege maakt én bedankte tevens voor de ge sproken woorden en het aangeboden ge schenk. WEMELDING E Inzameling De zaterdag te Wemeldinge gehouden inzameling van goederen voor OKK, die op zaterdag 25 april verkocht zullen worden op een .rommelmarkt' is een groot succes geworden, 's Morgens met begeleiding van een geluidswagen en 's middags met begeleiding van OKK zelf is er een groot aantal goederen op- jehaald van televisie, radio's en huis orgels tot veel kleding, meubilair, pot ten en pannen toe. Alles is opgesla gen in het fruitpakhuis van de heer J. J. Lindenberg. Na sortering zal het op de markt worden gebracht op het Dorpsplein 's morgens om 10 uur. Autodiefstallen in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM De Bergen op Zoomse recherche heeft snel de auto diefstallen te Bergen op Zoom opgelost. Woensdagmorgen werden aangehouden de gebroeders J. en A. G., respectieve lijk 16 en 17 jaar uit Steenbergen die bekend hebben de twee auto's bij een garage te hebben gestolen. Ze waren met deze wagens in Hoogerheide en Steenbergen gestrand omdat er niet ge noeg benzine in de tanks zet. Verder bleken zij ook de daders te zijn van de vernielingen aan en het open breken van twee wagens van de firma Van T. de H. op het stationsemplacement, een wagen van de heer T. uit Breda en een wagen van de heer R. uit Bergen op Zoom. TELEFOONINFORMATIE VOOR FRUITTELERS GOES - Vanaf woensdag 25 maart kun nen de fruittelers uit Zeeland en West- Brabant weer per telefoon de laatste in lichtingen krijgen over de ziektebestrij ding in de fruitteelt. Op die datum is de telefonische waarschuwingsdienst voor de ziektebestrijding in werking getre den. Deze gaat uit van de kring Zeeland van de NFO in samenwerking met het consulentschap voor de tuinbouw te Goes. Wanneer men het. telefoonnum mer 01100-5335 draalt krijgt men het laatste nieuws oo dat terrein. Tot en met de bloei zullen er regelmatig tele fonische waarschuwingen tegen schurft- infectie worden weergegeven. De bcstrij- dingstijdstippen voor een aantal andere ziekten en plagen in de fruitteelt zullen per waarschuwingskaart aan de telers worden doorgegeven. Over de schurftbe- strljding wordt in de eerste mededeling aan de fruittelers opgemerkt dat tot nu toe de ontwikkeling van de fruitbomen traag verliep. Bij aanhoudende stijging van de temperatuur kan echter een snel le ontwikkeling worden verwacht. In ge val van takschurft zeker wanneer ko per wordt gebruikt moet deze bespui ting worden uitgevoerd wanneer de eer ste groene delen aanwezig zijn. Ook bij gebruik van andere middelen moeten de telers er rekening mee houiden dat bij takschurft infectie optreedt zodra aan de voorwaarden is voldaan. De ascospo- ren van de schurftzwam zijn nog niet rijp. Afhankelijk van de weersomstan digheden kan dit binnenkort wel het ge val zijn. Zodra er rijpe ascosporen zijn kunnen de telers dit ook telefonisch ver nemen. VERDACHTE TOT KANTONRECHTER ZIERIKZEE: ZONDER GROOT LICHT IN DE MIST: ƒ40 ZIERIKZEE ,Ik zal er maar mee akkoord gaan, want winnen moeten jullie toch. Maar het zicht was meer dan 200 meter'. Onder het uitspreken van deze woorden stapte D. C. B. uit Dreischor woensdagmorgen lichtelijk veront waardigd de zitingszaal van het kantongerecht te Zierikzee uit. Het was min of meer een antwoord op de vraag van kantonrechter mr A. Veenhoven of B. tegen het von nis in hoger beroep wilde gaan of dat hij ermee akkoord ging. Er was B. een boete van 40 opge legd omdat hij op 30 november op ryksweg 18 op Duiveland geen groot licht had gevoerd bij mist. Volgens de politie was het zicht minder dan 100 nieter, maar B. zei ervan over tuigd te zijn dat het meer dan 200 meter was. De officier van justitie, Th, Lebret, meende evenwel dat. de zich lelijk vergist moest hebben en eiste een boete van f 50,-. .Maar uw zoon moet die boete betalen', zei mr Veenhoven toen A. C. S. uit Den Bommel bezwaar maakte tegen de 300,- boete die de officier de zoon van S., J. A. S., opgelegd wilde zien. De man, die zijn zoon vertegenwoordigde omdat deze niet aanwezig kon zijn in verband met het vervullen van zijn dienstplicht, wees daarbij op zijn invaliditeit en het daaruit voortvloeiende geringe pensioen tje. Het was evenwel zijn zoon die op rijksweg 18 verbaliseerd was omdat hij met afgesleten voorbanden reed. Mr Lebret had dit, zeker in de winter, le vensgevaarlijk genoemd. De kantonrechter reduceerde de eis van de officier tot een boete van 80,-, wat de vader toch nog steeds erg veel vond. Nogmaals werd er hem op gewezen dat het de bedoe ling was dat zijn zoon de boete voor zijn rekening nam. Mr Veenhoven meende bovendien dat men momen teel nog niet zo slecht verdient in dienst. .Hij heeft alle tijd, als hij nu wekeljks een tientje opzij legt...' De vader hoorde het allemaal met een verontschuldigende glimlach aan en informeerde toen: .Waar kan ik betalen?' Het juridisch college zucht te diep en gelaten. Moer Aan de vliegmoeren aan de wielen de auto van N. B. van M. uit Rotter dam zaten weliswaar geen uitstekende delen, maar de kantonrechter achtte de ze overtreding niet van dien aard dat hij een boete op zijn plaats achtte en besloot daarom tot schuldigverklaring zonder oplegging van straf. De kleine vleugeltjes aan de moeten waren ge constateerd op 6 september. Deze uit stekende delen waren volgens mr Lebret niet functioneel. Ook hij zag deze over treding niet zo zwaar in en eiste een boete van 10,-. A an M. betoogde dat hij van «Ie politie in Rotterdam had vernomen dat de moe ren voldeden aan de eisen van de wet. Bovendien bleek dat er voor de uulo die hij bereed geen andere moeren krijgbanr waren in Nederland. Pa.s sinds november blijken er voor zijn auto nu ook achtkantige moeren be schikbaar te zijn. De niet ter zitting verschenen P. A. K. uit Duiveland was er op 16 september op betrapt te rijden met versleten banden en een lekke remkabel. Hij werd bij verstek, conform de cis van de offi cier, veroordeeld tot een boete van 125,- en onttrekking aan het verkeer van de handen en de remleiding. J. C. K. uit Zierikzee had zonder rijbewijs achter het. stuur van auto gezeten en in die situatie geen voorrang verleend aan een politie auto. K. beriep zich erop dat zijn broer, die wel in het bezit van een rijbewijs is, naast hem zat. De be trokken politieman, C. de L. uit Zie rikzee, merkte echter op dat die broer nog geen drie jaar in het be zit van dat rijbewijs was. ,Op een week na', merkte K. wat schamper op. Aan het niet verlenen van voorrang de de officier niet al te zwaar tillen het is een weinig overzichtelijke kruising niaar het rijden zonder rij bewijs vond hij ernstiger. Hij eiste pectievelijk 30,- en 100.- boete. Mr Veenhoven wilde de toezichthoudende broer nog wel enigszins in zijn heoor- deling betrekken en vonniste 30,- en 75.-. Salonwagen De rheumacollecte heeft te Wemeldinge opgebracht 593,71. YERSEKE Bejaardentehuis De bewoners van het bejaardentehuis .Vrederust' te Yerseke, die ongeveer 2 jaar in de bejaardenwoningen Azalealaan waren gehuisvest in ver band met de bouw van het nieuwe mo derne gebouw aan de Damstraat, heb ben thans het nieuwe gebouw betrok ken. Het gebouw dat 71 bedden telt, zal binnen enkele weken geheel bevolkt zijn. Zondag (eerste paasdag) zal In de her» vormde kerk te Yerseke een paaszang- dienst worden gehouden, waaraan me dewerking zal worden verleend door de gemengde zangvereniging .Excelsior' en een voor deze gelegenheid gevormd meisjeskoor. De dienst begint om vijf uur. Vogel- en natuur vrienden heeft vele plannen In de vergaderzaal van café .Helene' te 's-Heerenhoek vergaderde de negen le den tellende vereniging ,de Vogel- en Na tuurvrienden' te 's-Heerenhoek. Nadat voorzitter, de heer P. Bos de aanwezi gen hartelijk had verwelkomd, werd overgegaan tot het bespreken van de zorg over het park met zijn brandvijver, het hertenkamp, de zwanen en ndn in die vijver en de vogels in de volière, zorg over het park met zijn brandvijver. het hertenkamp, de zwanen en eenden Aan het hertenkamp wil men onder andere toevoegen een parelhoender (poelepetaan), een pauw en een klim» geit, cq-bok. Daar de vereniging finan cieel niet bij m&ohte is voor de aankoop van voedsel te zorgen, geschiedde dit door de gemeente 's-Heerenhoek. Men krijgt nu hiervoor een subsidie van het staatsbosbeheer en de grontmij. Een volsrend punt was het houden van vis wedstrijden in de brandvijver, zowel voor volwassenen, bejaarden en school kinderen. Men heeft daartoe enige ki lo's jonee paling in de brandvijver uitge zet. Zodra het vis-seïzoen wordt open gesteld nemen de viswedstrijden een aan vang. Men zal hierbij een afzonderlijke wedstrijd houden voor de wiselbeker, die momenteel nog m het bezit is van de heer L. Menheere. Als de heer F. Craenenbroeck winnaar van deze wed strijd wordt, dan wordt deze definitief de eigenaar van deze beker. De banken die momenteel in het park staan wil men vervangen voor nieuwe, zulks ter verfraaiing van het park. De gedachten gingen uit naar banken met afneembare zittingen en rugleuningen. Men zal hier toe een verzoek aan burgemeester en wethouders van Borsele richten. Daar de rekeningen van het waterleidingbedrijf erg hoog zijn voor de fontein in de brandvijver. wil men hiervoor een pomp, aangedreven door een electro- of benzi nemotor aanschaffen, die het water van uit de vijver naar de fontein leidt. Hier toe zal ook een aanvraag worden inge diend. De volgende vergadering zal in mei in verband met de viswedstrijden plaats vinden. BROUWERSHAVEN Afscheid ds Keizer in Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Ds J. Kc.zer zal paaszondag 's middags om drie uur, afscneid nemen van de gereformeerde kerk van Brouwershaven. Zondagmid dag 12 april zal hij om dr;e uur. na vooraf 's morgens om half tien te zijn bevestigd door dr P. G. Kunst un Am sterdam. intrede doen als predikant van de gereformeerde kerk van Blc-iswijk. Johannes Keizer werd 14 november 1910 te Heereaveen geboren. Hij bezocht het fereformeerd gymnas.um te Lf.-uwar- en, daarna dat te Kampen en studeer de aan de theologische hogeschool van de gereformeerde kerken in Nederland Aampen, waar hij in 1942 zijn kan didaatsexamen theologie aflegde. Op 11 oktober 1942 werd hij door zijn oudere broer, ds P. K. Keizer, toen nog predikant van de gereformeerde kerk van Voorburg en thans predikant van de gereformeerde vrijgemaakte» kerk van Groningen-Noord, bevest;gd als pre dikant van de gereformeerde kerk van Krommenie. In deze, zijn eerste gemeente, ging da Keizer op 3 september 1944 met de vrijmaking mee en maakte hij zich los van de synodale besluiten. Op 20 fe bruari 1946 verwisselde ds Keizer de e reformeerde (vrijgemaakte) kerk van irommenie met die van Heemstede, vanwaar hij 19 april 1948 naar d:e van Leiden vertrok. Op 23 december 1951 werd hij bevestigd als predikant van de ereformeerde (vrijgemaakte) kerk van Srouwershaven. In deze gemeente her enigde ds Keizer met zijn Icerkeraad zich op 8 oktober 1968 met de gerefor meerde (synodale) kerken in Nederland. Sindsdien diende hij de gereformeerde kerk van Brouwershaven, waar dr B. Wentsel bijstand in het pastoraat ver leende. ZIERIKZEE Collecte De collecte voor het Nationale Rheu- mafonds heeft in Zierikzee opgebracht 1047,50. Vorig jaar was het een van 960.-. Ledenvergadering chr kleuterschool Dinsdagavond wer verenigingsgebouw ledenvergadering christelijke kleutei van de leden was door de voorzitter De opkomst Na opening dc notulen OOSTERLAND Dak N.H. kerk wordt gerestaureerd OOSTERLAND Dezer dagen werd op een vergadering van kerkeraad en kerk voogdij van de Nederlands hervormde kerk te Oosterland, waarbij ook een ar chitect en een bouwdeskundige uit eigen gemeente aanwezig waren besloten eer lang tot restauratie over te gaan van het kerkgebouw. Getracht zal worden om in april van het volgend jaar met de werk zaamheden te starten. Rijk en provincie dragen aan de kosten hun steentje bij. terwijl ook de hervormde gemeente zelf een niet onbelangrijk bedrag op tafel zal moeten leggen. De restauratie zal hoofdzakelijk plaatsvinden aan het dak dat al geruime tijd ernstige gebreken vertoont. Enige jaren geleden zijn reeds noodvoorzieningen getroffen door een ;edeelte dakleien, die verteerd waren, e vervangen door dakleer. Muren, steun beren en ramen zijn reeds in 1951 ge restaureerd. van de vorige ledenvergadering en het jaarverslag over 1969 door de secreta ris voorgelezen. Hierna bracht de pen ningmeester ver: cieei beheer, ah het onderzoek v de rekeningcommissie. Ook de begroting voor het jaar 1970 werd behandeld. De voorzitter bracht dank aan de secreta ris en de penningmeester, alsmede de administrateur voor de verrichte werk zaamheden in het afgelopen jaar. Bij dc bestuursverkiezing werd dc heer F. J. Burger'.i herkozen. Het lid van de financiële commissie, de heer M. Bruljn- zccl. was aftredend. Op voorstel van de voorzitter werd dc heer Bruijnzeel her kozen. Een nieuw huishoudelijk regle ment werd vastgesteld, nadat dit arti- ezen. Verder zette de voorzitter de gang van zaken uiteen met betrekking tot dc bouw van het derde lokaal. Hij dankte het ge meentebestuur voor de medewerking en sprak de hoop uit dat het lokaal bij de aanvang van het nieuwe leerjaar in ge bruik kan worden genomen. Nadat nog enige vragen bij dc rondvraag door dc voorzitter werden beantwoord, sloot de ere-voorzittcr de vergadering met dank gebed. Grote avond' openbare lagere school Dinsdagavond was het een belangrijke avond voor de leerlingen en oudere van de openbare lagere school te Tholen. De school gaf namelijk de grote avond', ge vuld met muziek en toneel. Eerst kwam het toneelstuk .Jingetje vermist' aan de beurt. De jeugdige acteurs en actrices gingen dusdanig in hun spel op dat ze moeite hadden hun lach in te houden. Daarna kwam de accordeonclub aan de beurt onder leiding van mevrouw Zwaan Duvvendïjk. De leerlingen hadden hier geducht voor gerepeteerd en het resul taat was er dan oak naar. Na de pauze werd de musical ,De wonderlijke ma chine van profêïjsor Knap' opgevoerd. Aan de opvoering waren vele repetities voorafgegaan. Dit onder leiding van de heren Hoek van Dijk en Kousemaker. Brandje in Oosterland Het zal nog niet dikwijls voorgekomen zijn dat de brandweer van Duiveland zichzelf presenteerde bij een felle brand. Dit gebeurde toen de hemel in noord westelijke richting rood gekleurd was en men toch geen oproep kreeg. Na eni- fe telefonische informaties met naburige orpen. bleek de brand te woeden op de boerdeerij van de heer Boonman aan de Maatje Harings Jobs weg te Oosterland. Een brandweerman, die" ijlings op on derzoek uitging, kwam tot de ontdek king dat een grote hoop tol- en ruiter- houten in lichterlaaie stonden. Men had in cie nabijheid zaken verbrand en daar door had het hout vlam gevat. Omdat de wind echter gunstig woei en er geen gevaar voor de in de nabijheid staande opstallen bestond, vond de landbouwer het niet nodig de hulp van de brand weer in te roepen. met 'n frisse plant en verse snijbloemen U vindt een ruime keuze bij BLOEMISTERIJ FELIUS - Zierikzee 1 Naast de bioscoop - Telefoon 01110-2131 Te" Dreischor had W. de K., zo werd op 30 december geconstateerd, een van de openbare weg af zichtbare salon wagen staan zonder vergunning van b en w. De wagen stond er al zo'n zes jaar, waarvan lange tijd met vergun ning. Toen waren er evenwel wat ver wikkelingen gekomen met huurders met het gevolg dat de vergunning in de vergeethoek terecht was gekomen. De K. nad ervoor gezorgd dat de wagen inmiddels is verdwenen. Mr Lebret eiste een boete van 25.- die door mr Veenhoven gereduceerd werd tot 15.-. E. M. de M. uit Rotterdam had nabij was hem geen schikking gestuurd om dat hij de laatste tijd nogal wat over tredingen op zijn lijstje nad staan. De officier eiste een boete van 100,-, waar De M. duidelijk van schrok. Mr Veen hoven wilde het nog goed met hem ma ken en bracht het terug tot 50.-. Op 2 januari had L. v. d. S. uit Zierik- Contactavond o. l.-school In de lokalen van de openbare lagere school te Oosterland werd een contact avond gehouden, waarop voor de ouders der leerlingen gelegenheid bestond om over de vorderingen van hun kinderen met het onderwijzend personeel van ge dachten te wisselen. Voor het eerst werd de organisatie van deze avond nu op een andere leest geschoeid om van de vaak lange wachttijden, zoals vorige analen voorkwam, af te komen. De leerlingen hebben hun werk een dag van te vorer mee naar huis genomen, opdat de ou ders van te voren de schriften en derge lijke konden nazien, om zich een beter beeld te kunnen vormen hoe het met hun kinderen gaat op school. Aan de hand hiervan kon dan*met de betrokken onderwijzer of onderwijzeres worden overlegd. Voor iedeir ouderpaar was vijf minuten per leerling uitgetrokken. Ver der was er nog een kleine tentoonstel ling van door de kinderen gemaakte handwerken, die het bekijken waard was. Nieuwe uniformen voor de brandweer De brandweerlieden van Duiveland zijn thans van nieuwe uniformen voorzien, waarmee ze bij de eerstvolgende oefe ning gekleed zullen zijn. De uniformen verschillen in zover van de oude dat de broeken zwart gekleurd zijn. met een geelkleurige uniformjas. Dit laatste om bij nacht en bij zware rookontwikke ling gemakkelijker gezien te kunnen worden. De jassen zijn mooier afgewerk dan de vroegere, die meer leken op een oliejas uit vroeger tijden. Distinctieven op de uniformen geven de rangen aan. f// zee op de provinciale weg grote lichten gevoerd en daarmee een tegenligger verblind. Ook had hij niet gereageerd op de knipperende lichten van de tegen ligger. Helaas voor Van der S. was deze tegenligger een polltie-auto. Mr. Le bret eiste een boete van 40,-. Van der S. voerde aan dat het zicht door regen erg slecht was en voorts moest hij rechts afslaan. Hij zei zodoende de hele tegenligger niet te hebben gezien. De kantonrechter- vond deze overtredins toch te ernstig om veel van de eis af te doen: 35,-. Bijl fles Rubicos sherry 4,85 1 fles sinaasappelkwast van/ 0,98 jj SLUTERU J. V.D. VALK T VRIJE - ZIERIKZEE Kist pils 6,72 Gazeuse 3 voor 0,98 Vruchtenlimonade 2 voor 0,98 Nu liters COLA en FANTA 0,78 Korte St-Janstraat 19 ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 27