PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MET PASEN GEEN RECORDDRUKTE TE VERWACHTEN Commando's en Libanezen opnieuw slaags Aantal gebruikers van drugs'neemt ook in Zeeland toe Nationaal Bureau Toerisme: Israëliërs melden neerschieten vier Egyptische Migs Vroege pasen niet altijd koud Brief Zeker zes Palestijnen gedood Vandaag in de krant... NIX0N: ZWARE STRAFFEN NA BOMAANSLAGEN VOORAL IR LEEFTIJDSGROEP 15-25 JAAR Bom in Griekse ambassade Kopenhagen 213e jaargang - no. 73 Donderdag 26 maart 1970 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Olractl. N V Beh. Mij. van <1. C V Provincial* 2 0 Bur. Villi., Walstr. 56-60, 1*1. 5144 (b 9 g i Zioriltece, rad. tel. 3346, adm. lel. 2094 I. 3508, adv. 01186-584, exp. 27S1). I. 7651 (b 3 3 red. 2^78/3169.P*dv. 6248). Goes enli. f 6.—. Ingezonden mededelingen 21* j poal t 16,00 per kwartaal. ad. 5213). Ooitburg, Iel. 2) 4ó btw. Giro 359300. I DEN HAAG (ANP) Het nationaal Bureau voor Toerisme verwaeht dit jaar niet Pasen geen recordaantal buitenlandse toeristen. Daarvoor vallen deze feestdagen te vroeg in het jaar, wat ook maakt, dat nog weinig bollen in bloei staan. De Paasdagen zijn niettemin traditioneel uitgaansdagen en het is dus waarschijnlijk, dat toch een vrij groot aantal Duit sers, Belgen, Fransen en Britten ons land zal bezoeken. als door de ANWB en hef, Rode Kruis extra personeel en materieel worden ingezet. Naast de inmiddels algemeen be leendveronderstelde bottlenecks zoals: bij Hoevelaken, Bergen op Zoom - Middelburg, Heemstede - Hilversum en de Schip/tolweg, is er een aantal trajecten vaar het verkeer bij drukte tevens hinder kan ondervinden, mede in verband met wegopbrekingen, te wjten: a In de grote doorgaande route Amsterdam Utrecht - Den Bosch Eindhoven ter hoogte van Ab coude, Zaltbommel, de bebouwde kommen van Den Bosch en Eind hoven. b -In de route Amsterdam - Rot terdam - Breda, ter hoogte van Zoeterwoude en op de Van Brie nenoordbrug. c -In de route Amsterdam - Haar lem tussen Halfweg en Haarlem. Met; name op tweede paasdag zijn er een aantal evenementen, die veel publiek kunnen trekken, met. alle consequenties van dien voor de doorstroming van het vorkeer. Genoemd worden: internationale pnasraces in Zandvoort, interna tionale grasbaanraces in Balkburg, internationale motocross in Berg- haren en internationale moto- cross in Udenhout. Voor zover nodig zal bij deze en andere knelpunten extra politie toezicht worden gehouden. Hierbij zal het weer een belang rijke rol spelen. Aangezien 1 mei vrije dag in Duitsland, Frankrijk en België, dit jaar op een vrij dag valt, verwacht het Nationale Bureau voor Toerisme, dat het voorjaarsbezoek op die dag en in het daaropvolgende weekeinde het talrijkst zal zijn. Het Nationaal Bureau voor Toerisme baseert de ze verwachting op het feit, dat deze dagen klimatologisch veel gunstiger liggen en op de waar schijnlijkheid, dat de bollen dan hun volle kleurenpracht zullen to nen. De drukte, in en rond het paasweekend staat of valt met de weersomstandigheden, aldus de rijlcspolitie en ANWB. In het geval dat het met Pasen mooi weer is, zal er zeker behoefte bestaan om na deze uit zonder/ijk lange winter er op uit te trekken. Mochten zich tenge volge van weersinvloeden, file vorming dan wel andere oorza ken moeilijkheden op de weg voor doen, dan zullen de drie op het gebied van verkeersinformatie sa menwerkende instanties te weten de rijkspolitie, de ANWB en het. KNMI, via de radionieuwsdienst- ANP de weggebruiker hierover in formeren. Afhankelijk van de verkeersdruk te zal zowel door de rijkspolitie Doordat het reeds twee dagen na 21 maart (het begin van de lente) volle maan was dit jaar, zitten wij niet een vroege pasen, na melijk de zondag die volgt op (leze eerste lente-volle maan. Toch bete kent een vroege pasen niet dat het dan al zeker een koude pasen moet worden. Wij hebben in het verleden meer dan een voorbeeld dat een pasen na de eerste helft van april soms nog kouder verliep dan in de laatste week van maart. De meeste vroege pasen in deze eeuw hebben wij al gehad name lijk 24 en 25 maart in 1940 en waar niemand op had gerekend temperaturen van 18 tot 20 gra den in ons land. Gemiddeld over 30 jaar hebben de paasdagen een middagtempera- tuus van omstreeks 12 graden Wat het ook wordt, verwend zijn wij tot vandaag niet. Mochten de komende vroege paasdagen over wegend droog weer. zonnige perio den err 'n temperatuur vain 12 tot 15 graden brengen dan zullen wij al zeer tevreden zijn. Een record voor maart als in 1968 met op 29 maart een maximum in De Bilt van 24 graad en in Brabant 25.6 is te extreem om dit tijdens de laatste maartdagen nog eens te mogen verwachten. Tijdens luchtgevecht aan Suezkanaal ONTKENNING UIT CAIRO TEL AVIV - CAIRO (AFP der geraakt. Bij het luchtgevecht wa ren 16 Egyptische en Israëlische vlieg- t?ti?\ I tuigen betrokken. Volgens de Israëli- K1K) |sche versie zijn sinds het einde van de nuari. van dit jaar. voerder heeft bekend gemaakt, dat vier Egyptische vliegtuigen van het type Mig 21 woensdagmor gen door Israëlische toestellen zijn neergeschoten tijdens een luchtge vecht. Alle Israëlische vliegtuigen zijn op hun bases teruggekeerd. Het luchtgevecht geschiedde tijdens een Israëlische aan val op Egyptische radarinstallaties in de centrale* sector van het Suez-kanaal. Waargenomen is, dat twee Egyptische vliegers aan een valscherm naar bene den kwamen, nadat zij van hun schiet stoel gebruik hadden gemaakt. BEIROET (AFP - RTR) De spanning tussen de Palestijnse com mando's in Libanon en rechtse groepen is woensdag tot uitbarsting gekomen in een aantal incidenten in Beiroet en omgeving. Bij vuur gevechten werden zes commando's gedood. LISSE Vandaag gaat de Keu kenhof open voor de bezoekers, die zich eventueel in het bleke zonnetje kunnen koesteren op de nog zeer lege terrassen. Jongen verdronken De ernstigste incidenten vonden plaats in het stadje Kahhala, in de buurt van Beiroet, een bolwerk van rechtse chris tenen. Hier werd geschoten op Pale stijnse commando's die het lijk van een van hun officieren die dinsdag In een gevecht met smokkelaars om het leven was gekomen, naar Amman wilden bren gen om daar ter aarde te stellen. overeenkomst van Cairo van vorig jaar november, waarbij de positie van de commando's in Libanon werd geregeld. OPNIEUW ONTVOERING DIPLOMAAT BUENOS AIRES (RTR) In de Ar gentijnse hoofdstad Buenos Aires is dinsdagavond een consul van Paraguay ontvoerd. De (laders, die zeggen tc be horen tot het, Argentijnse bevrijdings front, eisen in ruil voor hem de vrijla ting van twee politieke gevangenen. De in Buenos Aires ontvoerde diplo maat is Waldemar Sanchez, consul van Paraquay in de noordelijke stad Ituzain- go. Hij was dinsdag naar de hoofdstad gekomen in verband met de aankomst daar van zijn president Alfredo Stroess- ner, die met zijn Argentijnse collega On/gania onder andere handelskwesties zaü bespreken. Scholen Volgens ooggetuigen werden de auto's van de Palestijnen van de daken af, uit de heuvels en uit een kerktoren met machinegeweervuur bestookt. Vier com mando's werden bij deze beschieting ge dood en 25 gewond. De commando's vluchtten uit de geva renzone met achterlating van auto' met kogels doorzeefd waren en waarop overal bloed zat. Volgens de burgemees ter was de schietpartij het werk van .onverantwoordelijke elementen' en niet van de bewoners, ,die de Palestijnse zaak steunen'. Een tweede incident vond plaats toen een delegatie van de inwoners van Kah hala en een aantal leiders van de Pa lestijnse commando's in Beiroet een be spreking hadden met de minister binnenlandse zaken. Kemal Joemblatt, die de verantwoording draagt Aboe-Achmed Steitie. de aanstichter van een botsing met Palestijnse com mando's. die dinsdag in een wijk van Beiroet heeft plaatsgevonden is dood aangetroffen in een dorp bij Tripo li, in het noorden van het land. Volgens goedingelichte kringen zou hij na door een rechtbank van de Pale stijnse verzetsorganisatie in Amman ter dood te zijn veroordeeld, woensdag in een vluchtelingenkamp in Bourj-Bara- jni, ten westen van Beiroet, terecht zijn gesteld. Ook een van zijn familieleden werd vermoord gevonden. EEN VREEMDE EEND IN DE BIJT AMSTERDAM Je zou het een vreemde eend in de bijt kunnen noemen. In ieder geval zal één persoon zijn auto makkelijker te rugvinden dan de vele anderen. Ontkenning Een Egyptische militaire woordvoerder heeft de vernietiging van vier Egyp tische toestellen tegengesproken. Vol gens hem zijn alle Egyptische jacht vliegtuigen na het luchtgevecht op hun bases teruggekeerd. Een Israëlisch vliegtuig was neergeschoten en een an- Brief WAAR is de brief over de derde dubbeldeksveerboot gebleven f Vorig jaar heeft het. proviciaal be stuur de brief naar Den Haag verstuurd. Het antwoord ligt naast de deur (pagina S). Program DE ARP heeft een program van actie het licht doen zien voor de jaren '71 tot '75. Enkele hoofd punten zijn: de stijging van de overheidsuitgaven en .zonodig op voering van de defensie-uitgaven.' (pag. 3). Examens Het ministerie van onderwijs meldt in zijn orgaan .Uitleg', dat het aantal deelnemers aan de komen de eindexamens van middelbare scholen vergeleken bij vorig jaar met meer dan 30 procent is ge stegen. (pag. 13)- Binnen- en buitenlands nieuws: pag. 1, 3 en 13. Zeeuws nieuws: pag. 2, 5 en 7. Sport: pag. 15. Financieel nieuws: pag. 21. Radio en tv: pag. 19. Terechtstelling Doodstraf voor Soebandrio in levenslang omgezet DJAKARTA (.AFP) Vóór zijn ver trek naar Maleisië, op 16 maart jongst leden, heeft president Soeharto van In donesië de op 25 oklolier 1966 tegen (lr Soebandrio uitgesproken doodstraf gewijzigd in levenslange gevangenis straf, aldus is uit welingelichte bron ernomen. Dr Soebandrio is minister van buiten landse zaken geweest tijdens het be wind van president Soekaimo. Dr Soebandrio werd ter dood verooT- deeld in verband met de mislukte staats greep van 30 december 1965. tijdens welke zes generaals werden vermoord. Elders in deze krant wordt uiteengezet wat cr nu pre cies aan de hand is met do brief van gedeputeerde staten aan de minister van verkeer en waterstaat over de bouw van een derde dubbeldekker- Uit de woorden van minister Bakker dinsdtg in de tweede kamer was af te leiden, dat er helemaal geen brief was. Uit vroegere verklaringen van het provinciaal bestuur was daarentegen duidelijk geworden, dat wél een aanvra ge bij de minister was ingediend. Enfin, het mysterie is nu opgelost: het stuk ligt sinds vorig jaar mei op de tafel van de hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat in Middelburg. Deze hoofd ambtenaar bekijkt namelijk de aanvrage mede met het oog op de consequenties van de vaste verbinding bij Kruiningen- Perkpolder en daarvoor zijn nog niet alle studies afgerond. Het was hem derhalve nog niet mogelijk de brief van gedeputeerde staten met een afgerond advies aan de minister door te zenden. Waarom hebben gedeputeerden de minister niet rechtstreeks ge schreven? Het antwoord ia eenvoudig: als het om veerdiensten op de Wester- schelde gaat, mogen zij dat niet. Zoals men weet neemt het rijk alle exploita tietekorten voor zijn rekening, een flink bedrag: voor 1970 staat niet minder dan twaalf miljoen gulden voor dit doel op de begroting van verkeer en waterstaat BREDA (ANP, - Gfctemidd»e fa DJ- Aa„ de veAtrekk,„g mn de„ bljdraga (lens het spelen de 10-jange Hubertus __ht.r pBrl hele reeks voorwaarden IJpelaar uit Breda in het water van IS ®cnt®r .1 reeKs voorwaarden de Aa gevallen. Het jongetje verdronk, verbonden, destijds vastgesteld bij mi- De politie, die om kwart voor twee nisteriële beschikking. Zij komen er op kennis kreeg van dit ongeval, heeft nog neer, dat gedeputeer- - - - ■- a-• (je staten voor vrij wel alles wat de veer diensten betreft toe stemming van de mi nister of van zijn ge machtigde nodig hebben. Die gemach tigde is de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in Zeeland. Aan hem ook dienen alle voorstellen te worden gericht het staat nadrukkelijk in de ministeriële beschikking voorgeschre ven. De hoofdingenieur-directeur zendt deze voorstellen .voor zoveel nodig', voorzien van zijn advies, door aan de minister. Er is geen speld tussen te krijgen: de brievenbus van de minister hangt voor zover het de veerdiensten betreft, voor gedeputeerde staten bij de hoofdingenieur-directeur van rijkswa terstaat. De hierboven geciteerde formulering van de bewuste ministeriële be schikking kan tevens zó worden gele zen, dat de bewuste hoofdambtenaar de voorstellen van gedeputeerde staten pas dan hoeft door te zenden naar Den Haag, voor zoveel dat nodig is. In het onderhavige geval werd die noodzake lijkheid kennelijk niet aanwezig geacht, omdat het in feite niet alleen om een derde dubbeldekker gaat, maar om de hele problematiek van de verbindingen inclusief de vaste over de Wes- terschelde. Bij de bestudering daarvan behoort immers mede de vraag te wor den behandeld of een derde dubbeldek ker nodig zal zijn. Pas als daarover dui delijkheid zal zijn ontstaan kan in deze gedachtengang de aanvrage worden doorgezonden aan de minister, voorzien van een zinnig a geprobeerd de jongen te vinden. Brand weerlieden hebben ruim een uur na d€ melding het stoffelijk overschot uit het water gehaald. Westduitsers wegens spionage ingerekend KAISERSLAUTERN (RTR) Twee Westduitsers die naar men aanneemt militaire geheimen aan Oost-Duitsland hebben verraden, zijn in Kaiserslautern gearresteerd. Beide mannen zouden twee jaar lang voor de Oostduitse geheime dienst heb ben gewerkt en deze dienst in het bij zonder gegevens hebben versterkt over militaire installaties in het gebied van Kaiserslautern. WASHINGTON (RTR) De Ameri kaanse president Richard Nixon heeft woensdag opgeroepen tot het uitdelen van zeer zware straffen om daarmee het hoofd te kunnen bieden aan de reeks misdadige bomaanslagen die zich de laatste tijd met name in New York hebben voorgedaan. Nixon noemde zelfs de doodstraf inge val er bij dergelijke bomaanslagen slachtoffers zouden vallen. In een scher pe verklaring veroordeelde Ndxon de .alarmerende toename van de aansla gen'. Het is duidelijk dat vele aansla gen het werk zijn van politieke fanati ci. jonge misdadigers die als romanti sche revolutionairen door het leven gaan. Zij zullen moeten worden behan deld als potentiële moordenaars'. Nixon stelde voor om de maximum-straf die op bomaanslagen staat te verdubbe len tot twintig jaar gevangenisstraf of een boete van meer San 70.000 gulden. Mocht er iemand gewond raken dan zouden beide straffen moeten worden opgelegd. De maximumstraf voor het dreigen met aanslagen zou moeten worden verhoogd van een jaar tot een maximum van vijf jaar en-of boete van 18.000 gulden. Het gebruik van explosieven om schade toe te brengen aan federale eigendom men zou moeten worden aangemerkt ais een federale misdaad, evenals het bezit van explosieven zonder vergun ning. AKKOORD OVER UITWISSELING AMERIKAAN IN SANTO DOMINGO SANTO DOMINGO (AFP, REUTER) De ontvoerders van de Amerikaanse luchtvaartattaehé, luitenant-kolonel C'rowley, en de regering van de Domini caanse republiek, hebben woensdagavond overeenstemming bereikt. De 21 po litieke gevangenen, die tegen Crowley zullen worden uitgewisseld, zullen een vrijgeleide naar Mexico krijgen, aldus de perschef van de regering. Onder deze gevangenen bevindt zich ook de secretaris-generaal van de linkse Dominicaanse volksbeweging, Maximiliano Gomez. ZEEUWS CONSULTATIEBUREAU CONSTATEERT: MIDDELBURG Het aantal gebruikers in Zeeland van mid delen als marihuana en hasjiesj, maar ook lsd, waarmee het ZCBA (Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcoholisme) contac ten heeft is vorig jaar plotse ling en in opvallende mate toe genomen. Deze groep steeg na melijk van twaalf per eind 1968 tot veertig in de loop van het vorig jaar. Het merendeel van deze gebruikers kwam met het bureau in contact via justitione le organen, zoals rechtbank, po litie enz. Met een aantal kon echter ook een behandelingsre latie worden aangegaan in de sfeer van de maatschappelijke zorg. Op het consultatiebureau te Middel burg is men zich er intussen van bewust dat het werkelijke aantal gebruikers van dergelijke middelen waarschijnlijk een veelvoud zal zijn van het genoemde cijfer. Niet alleen melden zich buiten deze druggebtui- kers. met wie dus in de meeste ge vallen een meer regelmatig contact is gelegd, zich anderen aan met het verzoek om informatie over een bij voorbeeld door hen gebruikt middel, maar ook uit gesprekken met be trokkenen blijkt, dat er in hun .om geving' meer gebruikers zijn. Zo •raamde een van hen het aantal, dat in een stad als Vlissingen een of meer keren per week enigerlei .stuff' gebruikt op 150 en het aan tal dat het eens probeert op zo'n 500. De directie van het consultatiebu reau wijst er in dit verband overi gens direct op. dat het bepaald moei lijk is om reële schattingen te ma ken, omdat het merendeel van het gebruik, dat nu eenmaal bij de wet is verboden zich .ondergronds' af speelt. Vast staat evenwel, dat het gebruik zich niet alleen maar in de steden is geconcentreerd, maar over de gehele provincie kan worden waargenomen. Ofschoon de toename van het aan tal. bekende, gevallen ook in de meeste andere delen van het land was dat het geval door het ZCBA niet direct als verontrustend wordt aangemerkt, meent men toch alleszins, dat de huidige situatie ,tot nadenken' stemt. Directe oorzaken voor de toename, zo stelt men, zijn niet aan te wijzen, wel kan een ef fectiever justitieel toezicht en meer .openheid' van de kant van de ge bruikers het grotere aantal contac ten tussen betrokkenen en het con sultatiebureau hebben bewerkstel- ligd. Bezorgdheid bestaat er wel over het feit dat juist in de groep jongeren van ongeveer 15 tot 25 jaar, verhou dingsgewijze veel belangstelling blij ken te bestaan voor het experimen teel gebruik van soft drugs zoals marihuana en hasjiesj. Vooral bij deze groep, die zich in een zo belangrijke en bepalende levensfase bevindt studie enz kan overmatig en verkeerd ge bruik van dergelijke middelen fu neste gevolgen hebben. Zo lang het bij dit ,eens een keer probe ren', het experimentele gebruik blijft, behoeft er natuurlijk geen sprake van nadelige gevolgen te zijn. Anders wordt het. zo stelt het Zeeuws consultatiebureau, als de gebruikers via een min of meer regelmatig gebruik dik wijls nog niet of evenmin storend op het levenspatroon terecht komen in de kritische en uitein delijk in de chronische fase. In dat stadium heeft de gebonden heid aan het middel een .proble matisch karakter' gekregen, zo merkt men op het bureau op- Op grond van de tot nu toe opgeda ne ervaringen is men voor wat be treft de druggebruikers in Zeeland tot een, voorlopige, verdeling in drie groepen gekomen. Naast de genoemde groep jongeren en voorts een aantal psychisch la biele of zelfs gestoorde personen, wier stoornis door het gebruik van dergelijke middelen wordt gecamou fleerd, zijn er ook een aantal perso nen, bij wie het druggebruik ge paard gaat met criminaliteit. Zoals bekend heeft vorig jaar in Zeeland een aantal berechtingen waarbij of de marihuana, hasjiesj enz. een rol speelden, of het om de daadwerkelij ke handel daarvan ging, plaats ge vonden. Behoeft dus het. zeker ex perimenteel gebruik, van soft drugs zoals marihuana enz. niet direct aan leiding tot ernstige bezorgdheid te geven, anders wordt het, zo stelt men op het consultatiebureau, als het gaat om het gebruik van midde len als lsd en zelfs opium. Deze mid delen, die in Zeeland in aanzienlijk geringer mate worden gebruikt, kun nen de psychische gesteldheid van de gebruiker zonder meer in gevaar brengen. De functionarissen van het ZCEA willen het gebruik van deze en an dere middelen niet zozeer als een medisch-sociaal maar primair als een maatschappelijk probleem zien en j daaraan ook de begeleiding van de| .cliënten', die bij het bureau worden aangemeid en de benadering van de genen, die alleen maar meer willen weten over de .stuff', aan die ziens wijze zoveel mogelijk aanpassen. krijgen. Maar dat neemt toch niet weg, dat er een zotte indruk is geves tigd. Een minister in dit geval bo vendien nog geassisteerd door zijn secre taris-generaal laat een kamercom missie merken, dat er géén officiële aanvraag is voor een derde dubbeldek ker. Het enige dat hij daarover weet ie, dat de commissaris der koningin on langs bij de overdracht van de tweede boot een opmerking in die richting had gemaakt. Er was echter wél een aan vraag. In feite lichtte de minister de kamer verkeerd voor, weliswaar niet opzettelijk, maar dat maakt deze kwes tie niet minder vervelend. De kamerle den hebben in zo'n situatie geen moge lijkheid meer om de bewindsman nadere vragen te stellen; er is immers geen brief van de provincie, zo liet de minis ter weten, met andere woorden: waar praat de kamer eigenlijk over? Boven dien bleek ditmaal deze altijd zo voor treffelijk geïnformeerde bewindsman niet op de hoogte te zijn van de totale problematiek van de Westerscheldever- bïndingen. Als dat wel het geval zou zijn geweest, had hij immers geant woord, dat er over de aanvrage voor een derde dubbeldekker nog geen defi nitieve mededelingen waren te doen om dat de prioriteit daarvan mede wordt bekeken in het licht van de totale ver keersproblemen over de Westerschei de- Ais hij dat zou hebben gezegd, zou hij een heel wat betere indruk hebben ge maakt nis tussen provinciaal bestuur en de minister, eigenaardig vooral, omdat ze te verklaren is met behulp van een ministeriële beschikking. Gedeputeerde staten zouden maar eens moeten over wegen in de toekomst de minister door slagen van hun brieven te sturen. Nog beter zou het zijn wanneer de bewuste ministeriële beschikking zou worden aangevuld of gewijzigd in die zin, dat de hoofdingenieur-directeur afschriften van alle stukken van het provinciaal be stuur, ongeacht de vraag of ze nog van advies moeten worden voorzien, direct doorzendt aan de minister. Daarmee kan worden voorkomen, dat de minister het parlement onjuist of onvolledig voorlicht. Voorbarig Daarbij wil wil men op de eerste plaats de gebruikers zo goed moge lijk inlichten over het middel, dat zij gebruiken en over de mogelijke (Zie slot pag. 7 kol. 6) KOPENHAGEN (AP) Een benzine bom is woensdag door een raam de Griekse ambassade in Kopenhagen bin- nengeworpen. Een functionaris van de ambassade is niet verwondingen naar een ziekenhuis overgebracht, aldus de politie. Verdere bijzonderheden waren niet on middellijk bekend. Woensdag wordt het feit herdacht dat Griekenland 149 ja ren geleden onafhankelijk werd van'da Turken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 1