Rotterdam en Den Haag worden toekomstige metropoolsteden 1391.29 Zwendel rond omscholing van boer tot computerprogrammeur Aantal deelnemers aan eindexamens vliegt omhoog Jusd'orange Tomatensap v 99 STUDIERAPPORT STRUCTUUR VOOR ZUID HOLLAND: Middengebied Chinezen-invasie in Nederland wordt een plaag' caballero. de sigaret. FORS LESGELD EN STEEDS DEZELFDE BOEKWERKJES BETAALCHEQUE TABOE VOOR FISCUS DONDERDAG 26 MAART 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 (ADVERTENTIE} ROTTERDAM (GPD) Den Haag en Rotterdam zullen in de toekomst metropoolsteden van elk i'n anderhalf a twee miljoen in woners moeten worden om het ge wenste voorzieningspeil voor de toekomstige bewoners van Zuid- Holland te kunnen halen. Dit is de kern van een nota van gedeputeer- staten over de ruimtelijke structuren voor Zuid-Holland op een structuurschets voor Zuid- Holland. Het studierapport gaat ait van de steden Rotterdam en Den Haag met een buitengebied in een straal van dertig tot veertig kilometer buiten de toekomstige fly. De verstedelijking van Zuid-Holland zal dan in twee gewesten uiteenvallen: dat ran Rotterdam en dat van Den Haag. Rondom een sterk geürbaniseerd kern- ibiea blijft een aantal gebieden over,' t getoetst moet worden op de betrok kenheid van hun functies op de omlig- jende grote steden en op de kleinere centra. Bollenstreek Het ligt In de lijn van de recente ont wikkeling dat de bollenstreek, het wes telijk deel van het plassengebied, het ebied binnen de vijfhoek Rotterdam, 'en Haag, Leiden, Alphen en Gouda, e westelijke Krimpenerwaard, Dord recht, de westelijke Alblasserwaard, de Hoekse Waard en Voorne - Putten - Rozenburg in meer dan één opzicht zo iterk betrokken zijn of binnenkort be trokken zullen worden op de beide grote steden Rotterdam en Den Haag, dat men deze gebieden in het ene dan wel n het andere stadsgewest zou kunnen acorporeren. Naast de twee stadsgewesten onder scheidt zich volgens het studierap port nog het oostelijke middengebied van Zuid-Holland, met Alphen, Gou da en Gorinchem als voornaamste kernen. Deze worden gezien als voor uitgeschoven posten van het stads gewest met een belangrijk regionaal verzorgende functie voor het lande lijk gebied. Sen extra complicatie hierbij is, dat dit gebied deel uitmaakt van een nog groter ivergangsgebied tussen de stadsgewes ten Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De studiecommissie meent, dat provinciale streekplannen hier ei genlijk niet hun plaats zijn. Een inter provinciaal streekplan wordit voor dit ivergangsgebied noodzakelijk geacht, jok voor Goeree-Overflakkee is voors- lands een interprovinciale streekplan :oodzakelijk, en wel voor Goeree-Over- lakkee tezamen met Schouwen-Duive- e verbindingen een ontwikkeling moge lijk. die het wenselijk maakt dat Goeree- Overflakkee onderdeel gaat uitmaken van het Rotterdamse stadsgewest. In het kader van de twee grote stadsgewesten blijven middelgrote steden als Leiden. Delft en Dordrecht, en nieuwe steden als Zoetermeer, uiteraard een belangrijke rol spelen als secundaire centra. Een tweede mogelijkheid voor de indeling van Zuid-Holland in gewesten is, dat naast de stadsgewesten Rotterdam en Den Haag een stadsgewest van het bol- lengebied komt, terwijl het oostelijk midden-gebied in een noordelijk midden en zuidelijk deel met respectievelijk Al phen aan de Rijn, Gouda en Gorinchem als centrum, wordt verdeeld. voorzieningen in en rond de metro poolsteden maken een geordend patroon van verzorgingscentra nodig. Elk cen trum, aldus het rapport, van een bepaald niveau heeft behoefte aan een daarbij passend verzorgingsgebied. Het rapport zegt verder, dat meer dan voorheen moet worden nagegaan welke industrieën beslist in de provincie Zuid- Holland en meer in het bijzonder in de grote industriële centra een plaats moe ten hebben, in het algemeen komen voor al slechts de meest hoogwaardig inclii: strieën in aanmerking voor vestiging in de provincie. Industrieën die een grote terreinopper vlakte vereisen, kunnen niet meer wor den toegelaten. Een uitzondering moet worden gemaakt voor bedrijven, die be slist aan zeer diep vaarwater moeten liggen. Deze bedrijven zullen dan op de Maasvlakte moeten komen. Niet alle voorzieningen, en ook niet alle werkge legenheid, kunnen in de directe nabij heid van de woonplaats worden gesitu eerd. Een goed functionerend verkeers- en vervoersapparaat wordt in het rap port essentieel genoemd. City's kunnen slechts goed functioneren op basis van een goed georganiseerd comfortabel openbaar vervoer op eigen baan. Krach tige bevordering van het openbaar ver- moet daarom worden bepleit. woners, maar de city-vorming is ach tergebleven door de zeer eenzijdige in dustriële ontwikkeling van dit gewest. In beide stadsgewesten is de city-vor ming bovendien benadeeld door de rela tief zelfstandige positie van de subcen tra in deze stadsgewesten (Haarlem, Leiden en Dordrecht). Naast de voordelen van het formeren van agglomeraties zullen er ook nade len zijn. Volgens het rapport kunnen die nadelen worden voorkomen door zorg vuldige structurering van de stedelijke gebieden. Beperkt Open gebied Het rapport geeft toe, dat de toe komstige ontwikkelingen slechts ir beperkte mate kunnen worden voor zien. Om de verwezenlijking van' nieuwe ontwikkelingen en inzichten later niet in de weg te staan, is het van belang thans zoveel mogelijk ruimte voor dergelijke ontwikkelin gen open te laten. Voor Zuid-Holland is dit geen gemak kelijke opgave. Er zal met de nog aan wezige ruimte moeten worden gewoe kerd. Het is vooral van belang deze ruimte zo min mogelijk te verdelen in kleinere eenheden. In gebieden als bijvoorbeeld de waarden zijn allerlei ontwikkelingen op lange termijn denkbaar. Dergelijke gebieden zullen voorshands niet mogen worden aangetast door belangrijke woon- en industriegebieden. Onder een metropool dient men een stadsgewest te verstaan, dat in bevol kingsaantal is uitgegroeid tot tenmin ste anderhalf tot twee miljoen inwoners, waardoor in de city een zeer hoog voor zieningspeil kan worden bereikt. Over een mogelijke verdere industriële expansie van Rotterdam zegt het rap port, dat de beste mogelijkheden in zui delijke richting liggen. Een andere re den om aan een ontwikkeling naar het zuiden te denken is, dat industriële be drijven bij ecu lokatie ten zuiden van Rotterdam wellicht niet alleen profite- van wat Rotterdam te bieden heeft toeleverings- en hulpbedrijven, maar ook van Antwerpen. Expansie naar het zuiden sluit bovendien aan bij het in West-Brabant aanwezige arbeidsteser- Met het oog op het behouden van een open gebied, van internationale beteke nis wordt gedacht aan twee ontwikke- lings assen. Voor bestudering zou in aanmerking komen de as Rotterdam- Dordrecht - Antwerpen, die de bestaande spoor- en autowegen volgt. Ontwikkelingen in het oostelijk deel van de Hoeksche Waard zijn niet geheel en al uitgesloten, maar niet bepaald noodzakelijk. Het Reimerswaalproject is redelijk goed op de as georiënteerd. Het Sloegehied niet. Zonder het creëren van een groei pool in het Sloegebied. waarvan de mo gelijkheden niet onderschat mogen wor den, vormen de Zeeuwse en Zuidholland se eilanden een groot aantrekkelijk groen gebied. Een andere ontwikkelingsas, die moge lijk geacht wordt is die van Rotterdam Antwerpen, waarin de Zoomweg centraal ligt. Er zal dan wel een nieuwe spoor verbinding moeten komen. De Hoeksche Waard zou in dit geval bij de ontwik- Het is mogelijk tussen de toekomstige1 stadsgewesten recreatie-landschappen te vormen. Deze gebieden moeten worden ontwikkeld tot recreatiestreken, waarin recreatie en landbouw op harmonische wijze samengaan. Het rapport zegt, dat' er in de meer verstedelijkte gebieden een blijvende plaats voor de landbouw is. zij het dat deze wellicht een recreatieve functie zal moeten vervullen. De structuurschets voor Zuid-Holland is een raamstudie voor de ruimtelijke or dening op lange termijn, waarbinnen het beleid op korte termijn, neergelegd in streekplannen en de herziening daarvan, zijn beslag zal krijgen. Het leent zich niet voor concrete conclusies en wil ook geen plan voor het jaar 2000 zijn. Het is bedoeld om met de huidige ken- van en inzichten in wenselijke en mogelijke ontwikkelingen na te gaan hoe op lange termijn een bepaald aantal in woners met hun activiteiten zodanig Zuid-Holland kan worden gehuisvest, dat zij zich, zowel individueel als in groepsverband, zo goed mogelijk kun nen ontplooien. Amsterdam St-EIoy: ,DE POUS HEEFT ZICH GEDISKWALIFICEERD' DTRECHT (ANP) ,Drs De Pous, voorzitter van de Sociaal Economische Raad en commissaris zowel bij Philips tls bij de NKF is voor de werknemers gediskwalificeerd en lijkt zich te hebben geïdentificeerd met een groep werkge vers, die denkt met werknemers te kun nen knikkeren', aldus het NKV-blad St- Eloy. "'.-Eloy vindt dat voor de zoveelste maal aangetoond dat de mens in het eco nomisch verkeer niet telt: De NKF-werknemers zijn met het be- Irijf mee verkocht zonder enig overleg nf een mogelijkheid tot inspraak. Het huidige systeem biedt nog alle mogelijk heden om ,snel een slag te slaan', zon der dat welke ondernemer dan ook zich torgen hoeft te maken over eventuele yevolgen voor het personeel, laat staan ■erantwoording af te leggen. Deze af- 'aire heeft duidelijker dan ooit het fa- en van de huidige sociaal-economische rtructuur bewezen en zal het toch al liet geringe onbehagen onder de werk nemers in het algemeen zeker vergro ten'. .-Eloy zet een vraagteken bij de Ireiging van een overval zogenaamd de iVestduits bedrijf en veronderstelt het bestaan va,n een goed beraamd Philips- ilan om onder het voorwendsel van een bevreesd te zijn voor een overvaller, om- n daartegen maatregelen had ge- De rol va.n dis De Pous wordt schok kend genoemd. ,Hij heeft naar buiten de indruk gewekt een dubbelrol op slech te wijze te hebben gespeeld, waarbij hij de fusiecode van de SER naast zich neer heeft gelegd. Zijn verklaring dat er mo gelijke communicatiestoornissen zijn op- jetreden, lijkt iet bloeden'. In Nederland kan alleen het stads gewest Amsterdam, Waartoe in dit verband gerekend worden de IJ-mond Haarlem, de Zaanstreek, de agglo meratie Amsterdam en het Gooi. een metropool worden genoemd. Toch ziet het rapport zelfs dit stadsgewest, met zijn 1.8 miljoen inwoners, nog niet als een metropool, gelet op de zelfstandige positie van Haarlem. In Zuid-Holland is sprake van twee elkaar enigszins overlappende stadsge westen, die geen van beide aanspraak maken op het predicaat metropool. Het stadsgewest Den Haag (agglomeratie Leiden, agglomeratie Den Haag, Delft. Zoetermeer) telt ruim 1 miljoen inwo ners. He't stadsgewest Rotterdam (van Hoek van Holland tot en met de Drecht- steden) telt ruim anderhalf miljoen in- HEERLEN (GPD) Volgens officier van justitie, mr J. Ek, wordt de inva sie van Chinezen in ons land langza merhand een plaag. Hij merkte dit op tijdens een zitting van het kantonge recht maandag in Heerlen, waarbij vijf Chinezen die in Heerlense eethuizen werken veroordeeld werden tot geld straffen van 50 tot 150 gulden, aange zien ze illegaal ons land waren binnen gekomen en zich niet bij de betreffen de instanties liadden gemeld. ,Ik neem aan', aldus mr Ek. ,dat als wij naar communistisch China zouden gaan, ons ook zouden moeten melden' Volgens de officier heeft deze zaak de aandacht behalve van justitie ook van het ministerie. .Het is van belang', al dus de heer Ek ,dat we de illegaal ;n ons land verblijvende mensen van Chi nese landaard 'onder controle krijgen. Een tijdlang wisten we zelfs niet hoe ze hier en waar ze vandaan kwamen. Het valt me wel steeds op, dat. als ze ons nodig hebben ze goed Nederland." spreken, maar als wij hen nodig heb ben kennen ze alleen maar Chinees'. (ADVERTENTIE) puur uitgeperst fruit- nu voor een proefprijs Geniet van alle B3 fruitsappen - puur geperst uit appels, tomaten, druiven, sinaasappelen, abrikozen, peren en perziken. 14 april: bijna 50.000 jongeren onder het mes DEN HAAG (GPD) Het aan- (al leerlingen van het algemeen voortgezet onderwijs dat over en kele weken aan de eindexamens meedoet, is ten opzichte van vorig .jaar omhoog gevlogen. Op slechts 36 na wordt nu dc 50.000 gehaald, een vermeerdering met 11.990 ten opzichte van 1969. Deze stijging van meer dan 30 proeent wordt duidelijk veroorzaakt door de be langstelling voor de nieuwe schoolsoorten havo en mavo. Al le schriftelijke examens starten op 14 april. .Uitleg', het orgaan van het minis terie van onderwijs en weten schappen meldt deze week de vol gende cijfers over de deelneming aan de examens: gymnasium a (oude stijl) dit jaar 2652, vorig jaar 2649: gymnasium b (oude stijl) dit jaar 3344, vorig jaar 3072: hbs-a (oude stijl) dit jaar 7712, vorig jaar 8027 hbs-b (oude stijl) dit jaar 9784, vorig jaar 10824; middelbare meisjesschool oude stijl) dit jaar 6652, vorig jaar 6383; havo (nieuwe stijl) dit jaar 11558, vorig jaar 2831: mavo-4 (nieuwe stijl) dit jaar 3783, vorig jaar 3206; mavo-3 (nieuwe stijl) dit jaar 2528, vorig jaar 971. Daarnaast nog in verhouding mi nieme aantallen leerlingen van de handelsdagscholen met drie- en vierjarige cursus, resp. 364 (517) en 23 (34). In de rij van de ondcrwijstypen nieuwe st\jl ontbreken nog het atheneum en het (nieuwe) gym nasium. De langzaam voortstap pende mammoet is nog niet zover gevorderd dat ook deze reeds aan eindexamens toe zijn. Bij de sterk stijgende aantallen die mavo en havo dit jaar leveren moet wel worden bedacht, dat intussen de mulo-examens een aflopende zaak aan het worden zijn. Deze worden eveneens in april ge houden, maar de overheid heeft er niets mee te maken. De exami nering is een zaak van particulie re lichamen. Het ministerie van onderwijs en wetenschappen signaleert dat de enorme groei van het havo vooral voor rekening komt van de 94 havo-afdelingen, die verbonden zijn aan de pedagogische acade mies. Uit de cijfers kan de conclu sie worden getrokken dat school typen oude stijl (hbs, gymnasium) slechts geringe daling vertonen, de mms zelfs nog een stijging. Binnen enkele jaren zullen al de ze schooltypen niet meer bestaan. Havo, mavo-4 en mavo-3 laten aan de leerling de keus om een pakket van vakken samen te stel len, waarin hij examen wenst te doen. Nederlands en een moderne taal zijn verplicht. Bij de keuze van de zes examenvakken voor havo en mavo-4 en van de vijf vakken voor mavo-3 valt evenals vorig jaar op, dat de nadruk zwaar op het Engels ligt. De ver deling der moderne talen is als voigt: havo: Engels 96 procent, Frans 52 procent, Duits 71 procent; mavo-4: Engels 97 procent. Frans 37 procent. Duits 82 procent: mavo-3: Engels 95 procent. Frans 4 procent, Duits 72 procent. De exacte vakken liggen laag In de belangstelling: bij geen school type kiest meer dan 37 procent wiskunde; scheikunde en natuur kunde brengen het er nog aan zienlijk slechter af. Aardrijkskun de en geschiedenis liggen bij het havo veel beter in de markt. Res pectievelijk 63 en 62 procent van de leerlingen doet er examen in. Niet alleen het aantal vakken en de keuzemogelijkheid vormen het verschil tussen oude stijl en nieu we stijl. Als bijvoorbeeld op 14 april, de eerste examendag, de gymnasiasten een .Engelse verta ling' moeten maken, buigen de havo'ers zicli over een .tekstbe griptoets Engels'. Dat tekent het zeer wezenlijke verschil in het on derwijs. Na wat onderbrekingen loopt de schriftelijke examinering 23 en 24 april af. anders dan andere. Toneelspeler en TV-acteur Eric Schneider. kelingen betrokken kunnen worden, wel- licht ook Oostflakkee en in elk geval NW-Brabant. Bij een verdere studie gaat men ervan uit. dat de demarcatielijn van de Maas vlakte onverkort blijft gehandhaafd, dat Voorne en Putten als agrarisch recrea- tief en als woongebied in stand blijft, dat in de Hoeksche Waard geen zeeha venindustrieën komen en dat aan de eventuele behoefte aan terreinen voor grote agglomeratie-industrieën bij voor keur voldaan wordt door vestigingsmo gelijkheden in westelijk Brabant te scheppen. Recreatie DEN HAAG Beeld tijdens de heropening van de luchthaven van de miniatuurstad Madnrodam door LEEUWARDEN (GPD) De nood der boeren, die met lege portemonnees tot uitdrukking wordt gebracht, heeft ook vin dingrijke lieden die op een gemakkelijke manier veel geld willen verdienengeïnspireerd tot het geven van schriftelijke lessen, die de beurzen nog wat leger maken. Er zijn boeren, zo is in het noorden van Friesland onder meer in de om geving van Dokkum gebeurd, die be zoek kregen van goed van de tong riem gesneden heren met veel begrip voor de narigheid va.n de geringe op brengst van het harde werken in het boerenbedrijf. Die lieden hadden er een oplossing voor omscholing en dan vijftienhonderd gulden per maand verdienen. Het ging om omscholing van boer tot computer-programmeur. Omdat niet iedereen hiervoor geschikt is, werd belangstellenden, die wel voor die omscholing voelden, een exa mentje afgenomen. Een test om uit te maken of men zo'n cursus wel zou kunnen volgen. Een van de vra gen luidde- ,de eerste mensen op dc wereld waren Adam en en wie wist, dat ,Eva' moest worden inge vuld, was geslaagd. Hij mocht dan een contract tekenen waarin ook dat mooie bedrag van vijftienhonderd gulden werd genoemd Alleen bleek naderhand dat de on dertekenaar zich verbonden had voor een schriftelijke cursus vijftien bank jes van honderd te betalen..... cursus nog duurder, vanwege de ad ministratiekosten en zo. De cursus wordt inderdaad gegeven. De wer vers die met mooie papieren kun nen schermen, delen mee. dat het in stituut in België is gevestigd te Brussel De slachtoffers krijgen 'n paar boek jes toegezonden, waaruit ze hun com puter- en programmeurkennis moe ten opsteken. Na verloop van tijd volgen er weer boekjes, maar met dezelfde inhoud. Daarmee schieten de boeren, die zich 'n carrière droom den als computerprogra.tr zelfsprekend niet veel op. Aanbetaling Dat is dan het begin van de ellen de. Tegenspartelen helpt niet, want die vijftienhonderd gulden moeten (zeggen de wei-vers van de .compu- er-cursisten') worden betaald. Het mag ook op termijn, per maand of per week, maar dan moet er wel een flink bedrag als aanbetaling worden gegeven. De termijnbedragen liegen er voorts niet om, en al met al wordt die Regelmaat Er wordt wel van hen verwacht, dat ze met de regelmaat van de klok betalen, Schort daaraan iets, dan ko men er dreigementen over dwang bevelen en dagvaardingen. Er zijn boeren die. ofschoon ze goed wisten dat Eva de vrouw van Adam was, daardoor van hun stuk raken en maar betalen. Of er veel boeren het slachtoffer zijn geworden van dé Nederlandse of Belgische (dat weet men eigen lijk niet) wervers van cursisten in de computerwetenschappen, is onbe-j kend. Voor zover valt na te gaan, heeft nog niemand zich met klach ten tot de politie gewend. Van een jurist, die met de gang van zaken op de hoogte is gebracht vernamen we dat de boeren, en wellicht ande ren. die meer of minder vrijwillig zo'n contract hebben getekend, cr goed aan doen zich tot de politie te wenden, en zo mogelijk ruimen en adressen van de wervers te ver strekken, of als men deze lieden in huis krijgt de politie te waar schuwen. Er kan dan eens worden onderzocht, hoe zuiver of onzuiver deze .koffie' is. In elk geval deu gen de wervingsmethoden niet. De boeren doen er vooral goed aan, hun standorganieaties onmiddellijk te ver-I Nog een adves van dezelfde juri-i dische z(jde: absoluut niet betalen. Laat de dwangbevelen en dagvaar dingen maar komen. Ze moeten al heel dik zijn om georganiseerde boe ren hang te maken. Belgische douane greep gezochte Belg in Nederland BERGEN OP ZOOM (ANP) De Belgische douane heeft op Nederland* grondgebied in de omgeving van Zun- dert een Belgische auto tot stoppen ge dwongen. De bestuurder, O. T. uit Ant werpen, is aangehouden. De Belg werd gezocht voor douane- overtredingen. Een en ander ging nogal met wat sensatie gepaard want toen de Belg de Nederlands-Belgische grens over kwam gereden, stoorde hij zich niet aan het teken van de douane om te stoppen. Hij reed In volle vaart naar Nederland verder. De Belgische douane heeft toen een achtervolging ingezet, waarbij kara- bijnschoten op ae auto werden afge vuurd. waarvan een de benzinetank lek schoot. Het is de achtervolgers toen ge lukt de auto klem te rijden en de man op Nederlands gebied aan te houden. Hij is overgegeven aan de rijkspolitie in Zundert waar hij werd ingesloten. DEVENTER (GPD) Betalen met een lietaalcheque en een girokaart 1* op de belastingkantoren nog niet mo gelijk. De belastingontvangers zitten namelijk met het probleem dat ze of officieel alleen contant per post-giro of bank-giro betaald mogen worden. De bepaling is opgesteld op een tijd stip dat er noch van een betaalcheque, noch van een girobetaalkaart sprake was. Voor de fiscus is er dus nog wei nig veranderd aan het nieuwe betalings systeem, dat door een staatsbedrijf, "de giro, en de banken is ingevoerd en al gemeen geaccepteerd wordt. Bij de voorlichtingsdienst van het mi nisterie van financiën werd desgevraagd meegedeeld: de ontvangers mogen be taalcheques en giro-betaalkaarten niet accepteren, en ik zie niet, da: d't voor schrift op korte termijn vefandert. Waarom betaalcheques en girobetaal kaarten geweigerd moeten worden, kon in het ministerie niet worden meege deeld. Bij de afdeling voorlichting van het ministerie kon men na intern beraad wel laten weten dat men het belang van het publiek en de bezwaren tegen elkaar moet afwegen. Accepteren van betaalcheques en girokaarten wordt ge- zien als een afwijking van een be staand systeem dat inefficiency tot ge volg zou hebben. De dood op de weg NISTELROLDE (ANP) Het 4- jarig meisje W. v. d. Wiele uit Nisteiro- de werd gistermiddag om drie uur op een buitenweg, even voorbij Nistelrodê toen het plotsklaps overstak, door een auto aangereden. Het kind was op slag gedood. Kerkeliike mutaties NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Nijkerk T. Lekkerkerker te Oosterwolde (Gld); beroepen te Nieuw Buinen J. Valk. kandidaat te Bilthoven. Benoemd door de stichting interconfessioneel ziekenhuis tot predi kant van net Lucasziekenhuis te Apel doorn P. C. de Bruyn te Wagenlngen. die deze benoeming heeft aangenomen. REF. KERKEN Beroepen te Badhoevedorp A. van Eg- mond te Wormer. die dit beroep heeft aangenomen; beroepen te Nijkerk W. Haverkamp te Aalsmeer, beroepen te Harderwijk dr H. J. Kouwenhoven te Vlaardingen. Bedankt voor Rotterdam- Delfshaven D. N. Wouters te Pijnacker- Nootdorp. GEREF KERKEN VRLJGEM. Beroepen te Siiedrecht M Bakker te Maastricht (buiten verband). Aange nomen naar Pretoria ,die vrije gere formeerde kerk') J. G. G. Meijer te Zwijndrecht. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Schiedam J. van de Vlies, kandidaat te Apeldoorn. Bedankt voor Hoogeveen J. Westerink te Kerkwerve.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13