Verbetering pensioenen door geleidelijk optrekken aow Wegenbelasting in '7112 pet hoger iüS3 In Zuid-Nederland geen oefenterrein I PTT-tarieven voor drukwerken en periodieken in 1971 omhoog VS-besluit is van invloed op toekomst Israël berini Kiesvereniging SGP Rijssen met spoed bijeen Raad advies ruimtelijke ordening: Wijziging NEDERLANDS CONSULAAT IN RHODESIË GAAT DICHT Slowaken vallen politiemannen aan Frans Molenaar blijft de korte rok trouw Principe-akkoord bij Unilever over salarisstructuur Aankondiging minister Bakker: Rentevergoeding hii girodienst V/OENSDAG 25 MAART 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT UNANIEM ADVIES VAN SER: (ADVERTENTIE) DEN HAAG (GPD) Do Sociaal-Economische Raad is unaniem van mening dat de hoogste prioriteit moet worden toegekend aan verbe tering va nde pensioenen via een geleidelijk optrekken van de aow aww tot het niveau van het netto minimumloon. Dat blijkt uit het van daag verschenen eerste advies over de programmering van de sociale verzekering op middellange termijn. Als tweede punt op de lijst van sociale vertamgens noemt de SER een arbeids ongeschiktheidsverzekering voor niet- loontrefckenden. De SER wil bovendien in de gelegenheid gesteld worden op zo kort mogelijke termijn een advies uit te brengen over een algemene bodemvoor ziening op het gebied van de arbeids ongeschiktheid. Het beraad in de SER over een blijvende of tijdelijke vermin dering van het niveau van de kinder bijslag, waarover de meningen sterk uit eenlopen, is nog niet afgesloten. De raad heeft ervan afgezien de periode aan te geven, waarin ""de extra verho ging van de aow-aww volledig moet zijn gerealiseerd. Het tempo, zo zegt de SER. zal worden bepaald door de toe neming van het reëel besteedbare in komen in de volgende jaren. Die stij- over) zijn de opvattingen inmiddels ge wijzigd. Nu wordt gepleit voor een bo demvoorziening met het karakter var een volksverzekering, waardoor de (be staande arbeidsongeschiktheidsverzeke ring voor loontrekkenden het karakter van een aanvullende voorziening zou krijgen. De SER meent dat deze sug gestie een nadere studie waard is. Het beraad over het kinderb'jslagbeleid is nog niet afgesloten. De SER is van plan ook het recente, geruchtmakende rapport van de staatscommissie-Vos, waarin wordt voorgesteld de kinderbij slag voor het eerste kind af te schaf- Vooral de positie van de tegenwoordi generatie van bejaarden heeft «n ae betering van de oudedagsvoorziening de SER de doorslag gegeven cm aan ver- hoogste prioriteit toe te kennen. Premielast De SEiR gaat er in zijn advies van uit dat de noig bestaande sociaJle ver langens geleidelijk verwezenlijkt moéten worden om althans een aan vaardbare stijging van het reële in komen te behouden. Vooralsnog ziot de raad geen reële mogelijkheden om tot beperking van de sociale lasten te komen. Een analyse heeft uitge wezen dat in de jaren 1971-1073 zonder dat de sociale verzekering wordt uitgebreid de premielast voor loontrekkenden met gemiddeld 1 pet per ir zal toenemen. Voor zelf stand' m is deze gemiddelde stij ging O.-i pet. Over de opzet van een arbeidsonge schiktheidsverzekering voor zelfstandi gen (de SER adviseerde er al eind 1965 ENSCHEDE (GPD) Het bestuur van de kiesvereniging van de SGP in Rijs sen zal de leden bijeenroepen in een spoedeisende vergadering vooor een be spreking van het advies drie gemeente raadsleden niet herkiesbaar te stellen. De vergadering wordt nog deze week gehouden. .Binnen drie dagen weten wij meer', zei de heer W. Haase, één van de drie raadsleden die niet op de lijst worden geplaatst. Maandagavond kwa men de heren W. Haase, J. Voortman en G. J. Smeijers bijeen om de gedrags lijn voor de naaste toekomst uit te stip pelen. Algemeen wordt in SGP-kringen verwacht dat derden zullen proberen de partijen te .verzoenen', maar of dit zal lukken is niet zeker. In elk geval zal de heer W. Haase vanavond de verga dering van de Twente-raad niet bijwo nen. Hij zal worden vervangen door de heer H. W. Jansen (pvda). fen en daarvoor een looncompensatie te geven, in zijn oordeel te betrekken. De meningen over een eventuele ver mindering van kinderbijslagen zijn ver deeld. maar ook de leden die een der gelijke vermindering niet afwijzen zijn beducht voor repercussies op het ter- van de loonvorming. Maatstaf De SER meent dat voor de bepaling van het tempo van de verwezenlijking van sociale verlangens als maatstaf de de ontwikkeling van het reëel beschik baar inkomen moet worden genomen. Uit berekeningen van het centraal plan bureau blijkt dat bij een ongewijzigd beleid op het terrein van de sociale ver zekering en zonder bijstelling van de tarieven van loon- en inkomstenbelas ting de gemiddelde stijging van het net to besteedbare inkomen van 1971 1973 zal variëren van ruim 3 pet (i nimumloonniveau) tot ruim 2 pet (sa laris van veertig mille). Vindt er wel een bijstelling plaats dan zijn deze per centages respectievelijk 31 en 26 pet. Hierop moet dan nog de extra premie last (extra aow-aww) in mindering ko men. steen van de maand april gouden sieraden met diamant van af f 100.- DIAMANT M€3Ê Door zijn ongeëvenaarde schittering en betoverende kleurenspel met recht "de koning der edelstenen'n Uniek en blij vend waardevol geschenk, dat als geen ander uw gevoelens vertolkt voor de vrouw die in april jarig isl heetman edelsteenkundigef.g.a. diamantexpert g.i.a. filiaal: oostzeedijk 155-157, rotlerdam SCHEEPSRAMP PHILIPPIJNEN MANILLA (RTR) Bij een scheeps ramp op 560 km ten zuidoosten van del Philippijnse hoofdstad Manilla zijn naar. men vreest bijna 200 mensen omgeko men. Zij bevonden zich op een boot, die, zonk op de rivier de Kadaka-An. De dood op de weg HAARLEM (ANP) Gistermiddag' is in het ziekenhuis St.-Joannes de Deo in Haarlem overleden de 47-jarige boek-1 houder D. Dekker uit IJmuiden, die in de nacht van zaterdag op zondag bij het oversteken van de weg in een bocht bij het Kenoupark en de Kinderhuisvest door een auto is aangereden. Met een hersenletsel en ernstige hoofdwonden was hij naar het ziekenhuis vervoerd. De auto werd bestuurd door de 23-ja- rige mej. W. M. van V. zonder beroep uit Haarlem. VEGHEL (ANP) —In het zieken huis te Veghel is maandagnacht de 24- jarlge W. L. M. A. Voets uit St-Oeden- rode bezweken aan de .maandagavond bij een verkeersongeval óp de Kremse- lenweg in zijn woonplaats opgelopen verwondingen. Het slachtoffer was tij dens zware regenval met zijn brom fiets frontaal in botsing gekomen met een tegemoetkomende bromfietser. overweging te nomen, Indien zowel in het buitenland als in eigen land geen alternatief aanwezig blijkt te zijn. Oirschot Sprekende over een eventueel oefen terrein in het zuiden van het land zegt de raad- mocht het feit. dat bij het huidige terrein in de omgeving van Oirschot militaire instellingen zijn gevestigd, waarvan de overplaat sing vermoedelijk niet op korte ter mijn zal kunnen worden gerealiseerd, voor de regering doorslaggevend zijn voor de vestiging van een regionaal oefenterrein, dan zal deze vestiging naar de mening van de raad slecht3 ^en tijdelijk karakter kunnen neb ben. De raad ziet :n het algemeen aanleiding om uitbreiding of verplaatsing van mi litaire activiteiten ln eerete instantie te zoeken in de minder verstedelijkte de- eerder te beperken dan uit te brei- DaÜrti)' fpetaï jjglj overwegingen een rol omtrent de taak stelling van de Nederlandse parate troe- Het Lauwerezeegebied wordt door de! pen in Navo-verband en stimulering raad niet in zijn advies betrokken. In van sociaal-economische ontwikkelingen leder geval, zo zegt de raad, zal nog in dit landsdeel, een regionaal oefenterrein in het noor den moeten worden gesitueerd, waarbij in de eerste plaats het gebied bij Sellin- fen in het raam van het nader te bestu- eren zogenaamde divisieproject Ter Apel zal kunnen worden bezien. De raad DEN HAAG (ANP) In een door de raad van advies voor de ruimtelijke ordening ongevraagd aan de regering uitgebracht ad vies over het vraagstuk van de sl- Ituering van regionale oefenterrei- ;nen voor de koninklijke landmacht meent de raad, dat in het zuiden van ons land in wezen geen plaats is voor een volwaardig militair oe fenterrein van 3000 ha. Het ligt meer in de lijn om hier, evenals is. ook voor de Veluwe zou moeten gelden, de militaire activiteiten De raad gaat in het advies ln op zich wijzigende opvattingen over het uit cul- tuur nemen van landbouwgronden, Daar- acht eigenlijk geen enkele vorm van mi- toe bestaat aanleiding, omdat in de litair gebruik van de Harskamp aan- tweede nota over de ruimtelijke orde- vaardbaar in verband met de grote na- ning in Nederland is gesteld^ dat voor de situering van regionale militaire oe fenterreinen eerder wordt gedacht aan minder geschikte landbouwgronden. De raad heeft getracht een indruk te krijgen van de wijze waarop de selectie van mogelijke oefenterreinen door de r tuurwetenschappelijke waarde van dit gebied. Het schietkamp zou verplaatst moeten worden naar minder goede land bouwgronden in de Noordoostpolder of naar het nog niet ontgonnen deel van Oostelijk Flevoland en in geen geval, naar het Kuinderbos. De raad acht het|?e«ng heeft plaatsgevonden. De rand slechts verantwoord de situering van acht de motivering van de selectie In de een terrein in de Harskamp onnïeuw in;regeringsnota in het algemeen te on genuanceerd weergegeven en betreurt het dat aan de presentatie van de af weging van de alternatieve mogelijkhe den zo weinig aandacht is besteed. Tante Leen en Johnny Jordaan gehuldigd LOP1K Evenals in enkele an dere plaatsen in Nederland sturen boeren en tuinders uit LopiJc en omgeving hun lege beurzen op naar de minister van landbouw in Den Haag- DEN HAAG (ANP) Het Nederlandse consulaat-generaal in Salisbury wordt met ingang van 1 april gesloten, aldus heeft dé woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken dinsdag in Den Haag meegedeeld. Slot van pagina 1 bruggen moeten komen en waar schijnlijk de verkeersstroom uit het zuiden zal moeten verwerken. Voor de oude brug worden plannen ont wikkeld om de peilers wat te ver plaatsen om zo weinig mogelijk hin der op te leveren voor de duwvaart. Op een vraag van het socialistische ka merlid Oele of het niet mogelijk is de nieuwe brug boven de staande te bou wen, zoals oolc in de Verenigde Staten is gebeurd, antwoordde minister Bak ker dat hij meer heil zag in een geheel nieuwe brug, omdat de breedte van de oude niet ideaal is. recreatiegebied Spaarndammerwoude. Toch meende minister Bakker dat bin nen een aantal maanden een beslissing over het tracé zal moeten vallen. In 1975 moet deze tunnel klaar zijn en de vaststelling van het tracé moet dan niet later dan midden dit jaar plaats vinden, zo verduidelijkte hij. NEW YORK Militairen zijn maandagavond in New York be gonnen met- het wegwerken van- de bergen post- die zich in de stad hebben opgehoopt als gevolg van Amerika's eerste poststaking. Er zijn in eerste instantie 2500 mili tairen ingeschakeld. Bovendien zijn 15.000 man van de nationale garde opgeroepen. Tunnel De minister kon nog niets concreets zeggen over de tunnel onder het Noord zeekanaal bij Buitenhuizen. De juiste plaats moet nog steeds worden vastge steld, de aanvankelijke plannen zijn op losse schroeven komen te staan dooi de discussie over de vijfde landingsbaan van Schiphol. .Zelfs als die landings baan er niet komt, zou het toch beter kunnen zijn dat deze rijksweg iets wes telijker komt te liggen', meende drs Bakker. Hij wees op het voordeel dat deze tunnel dan dichter bij de agglome ratie Haarlem komt te liggen en een verlichting van het verkeer door de Vel- sertunnel zou kunnen vormen. Er ko men dan echter weer gevaren voor het GPD .Mag u van uw man wel eens 'n broekpak aan?' vroeg gis teren 'n dolmeuwsgierige showbe zoekster aan mevr. Luns. De echt genote van onze minister van bui tenlandse zaken, die do ore-gaste was bij een presentatie van do Voorburgse ontwerper Jcan Lou- zac, zei schuchter: ,nou... eh... als het niet al te gek wordt zo af en toe'. En daaruit blijkt al weer. dat mannen als het om mode gaat een stevige vinger in de pap heb ben. Omdat er nu eenmaal meer mannen voor mini, dan voor maxi zijn zorgde- Jean Louzac er met opzet voor, dat hij dit voorjaar ïog niet zonder korte rokken komt te zitten. Rokken, die hij evenals zijn kleurige gastvrouw-jurken, strandensembles en .pancho's heel exotisch met kraaltjes in ananas en vïsdessins borduurde. Wat de roklengte betreft waren de zaken bij Nederlands meest ta lentvolle couturier Frans Mole naar niet anders gesteld. Naast de nieuwe midi's en broekpakken blijft hij zelfs de komende winter nog trouw aan de korte rok. Bij Molenaar, die in zijn futuristische modehuis aan de Amsterdamse Van Baerlestraat alvast zijn ge confectioneerde collectie voor de komende winter liet zien, kan ge woon alles en is er een mode voor iedere vrouw. Zo tegen het na jaar zullen bij exclusieve modeza ken Molenaars kvakterislieke jur ken met kleurige ingezette puz zelstukjes te koop zijn in het kort vanaf 130 en in midi-formaat vanaf 160. Molenaars jersey jumpsuits gaan dan voor 150 de deur uit, terwijl zijn met vistram Kortom mode van internationaal niveau waar mode en prijsbewuste vrouwen beslist blij mee zullen zijn. ook al ziet hij Molenaar door zijn voorkeur voor zwart, bruin cn beige het najaar wel erg somber Zijn veel vrolijker getinte voor jaarscollectie kunt u vanavond ge noeglijk bij een kopje thee nu een.c zelf op uw gemak bekijken wan neer de AVRO op Nederland 2 aan het slot van een Parijse mode reportage een selectie van zijn modellen zal laten zien. Het spcci ale modeprogramma, dat ook in kleur wordt uitgezonden, begint om 19.04 uur en duurt bijna een uur. HEILO (GPD) Ia hotel-restaurant ,De oude herberg' zijn gistermiddag Tante Leen en Johnny Jordaan gehul digd met het feit dat zij 15 jaar ge leden zijn gestart met het populariseren van het Amsterdamse levenslied. In de ze 15 jaar zijn er van Johnny Jor daan 3 miljoen platen verkocht door zijn maatschappij Bovema. Tante Leen en Johnny Jordaan ontvin gen voor hun trouw aan de Heemsteed- se maatschappij de His Master's Voice- ring. ROTTERDAM (ANP) De directie van Unilever Nederland en vertegen woordigers van de hoofdbesturen van de ABC, CBC en St.-Willibrordus hebben in principe overeenstemming bereikt, over het streven naar een geïntegreerde salarisstructuur voor arbeiders en be ambten per 1 januari 1971. Het geharmoneerde salarissysteem zal gelden voor de werknemers bij alle Uniilever-bedrijven in Nederland waar voor eerder dit jaar een algemene ar beidsvoorwaardenregeling werd afgeslo ten, waarbij de rechtspositie van arbei ders en beambten met betrekking tot secundaire arbeidsvoorwaarden werd ge harmoniseerd. Tussen Unvlever. de di rectie van .de afzonderlijke bedrijven en de vakbonden zal nader overleg worden gepleegd- over de wijze waarop het nieu we salarissysteem zal worden doorge voerd. Hoewel Unilever bereid is een landelijk geldend geharmoniseerd sala risniveau na te streven, meent zij geen onvoorwaardelijke verplichtingen voor de toekomst te kunnen aangaan. Zoj be houdt zich het recht voor om indien lan delijke, bedrijfstakgewijze of regionale omstandigheden hiertoe aanledma ge ven, met~de vakbonden overleg tè ope nen over afwijkingen van het vast te stellen gemeenschappelijke salarisni veau. Inmiddels is reeds overeengekomen dat de .per 31 dec. jl bestaande inko mensverschillen tussen de verschillende bedrijven in 1970 niet zullen worden ver groot. IN MAASTRICHT 30 PROCENT NIET-STEMMERS JONGER DAN 25 MAASTRICHT (GPD) De gemeente Maastricht is bezig een onderzoek in te stellen naar de leeftijdsgroepen van ruim 40 procent stadsbewoners die bij de jongste statenverkiezingen geen ge bruik hebben gemaakt van hun stem recht. Bij een eerste steekproef in vijf stern- districten van Limburgs hoofdstad is gebleken dat ruim 30 procent van de niet-stemmers 25 jaar of jonger is. Over twee a drie weken hoopt men het onder zoek voltooid te hebben. PRAAG (RTR) Een duizendtal dor- peLingen in Slowakije hebben een aan val gedaan op een politiepatrouille bij pogingen om een priester uit de gevan genis te krijgen. Dit is dinsdag bericht |door het Tsjechoslo waakse partijblad De woordvoerder deelde dinsdag meeRude Pravo'. dat de consulaire afdeling van de am-[Volgens het blad werd een van de vier bassade te Pretoria de werkzaamheden politiemannen hierbij ernstig gewond. ,„i c„u«,K,._ Het jncident heeft drie weken geleden plaatsgevonden in het dorp Zazriva. De van het consulaat-generaal te Salisbu ry zal overnemen. Het arbeidsterrein van het consulaat-generaal beslaat ,Zuid-Rhodesïë', dat wil zeggen het ge bied van de .republiek Rhodesië' en Portugees Oost-Afrika. De Nederlandse waarnemende consul- l generaal te Salisbury, mr H. J. Tade- ma-Wielandt, gaat naar Pretoria, om :onsula priester, een zekere Albin Senaj, was in twaalf jaar tijds bij zijn parochianen zeer populair geworden, maar, aldus het blad, ,hij begon ze financieel en geeste lijk voor de gek te houden'. In 1968 was hij begonnen te preken, dat de joden ,een verdoemd volk' waren en .hij had I daar de consulaire werkzaamheden te j Hitier geprezen voor de moord op de blijven verrichten ten behoeve van de I joden', aldus .Rude Pravo', dat echter Nederlanders in Rhodesië en Portugees I niet zei waarom de priester nu precies Oost-Afrika. was gearresteerd. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Bakker heeft gisteren in de tweede kamer' verklaard dat de posttarieven voor periodieken en drukwerken in 1971 drastisch moeten worden ver hoogd. ,De PTT kan gewoon niet meer tegen de huidige tarieven blijven werken', aldus de bewinds- a. De tarieven voor brieven zullen daarentegen in de nabije toekomst niet ook niet in 1971 behoeven te worden verhoogd, omdat de briefpost voor de PTT, sinds de jongste tariefsverhoging van 20 cent tot 25 cent, rendabel is. Drs Bakker deelde mee dat er in 1969 op de briefpost 60 miljoen gulden winst werd gemaakt. Op de bezorging van de nieuwsbladen werd daarentegen een verlies geleden van 52 miljoen gulden. Volgens de minister maken de dagbla den slechts een fractie uit van "deze periodieken. De overgrote meerderheid zijn weekbladen, zoals omroepgidsen en dergelijke. De bewindsman meende dat riefsverhoging, er dan in overleg met het ministerie van erm moest worden .etreden. Het kabinet zal moeten oor- lelen over een speciale ondersteuning an de dagbladen, zo meende minister Bakker. Verder maakte de bewindsman gisteren bekend dat het kabinet in principe be sloten heeft de post, cheque en giro dienst de rente te laten vergoeden over de tegoeden van de inleggers. Er is weliswaar advies gevraagd aan de Ne- deriandsche Bank, maar" dit is slechts een advies en geen oordeel, zo bena drukte de minister. Hij vond dat de PTT een gezonde concurrentie met de bankbedrijven niet uit de weg moest gaan, omdat de banken in de laatste tijd een andere categorie rekeninghou ders zijn gaan zoeken, die vroeger in de interessesfeer waren van de PTT. Volgens dr. Bakker is er een vraag- explosie ontstaan bij de telefoondienst waaraan de PTT niet op korte termijn kan voldoen. Er is een categorie aan vragers bij gekomen, die vroeger geen aansluiting verlangde. Het verhoogde tarief voor telefoonaan sluitingen voor hardhorenden zal wor den verlaagd tot het normale telefoon tarief. De aanvragers moeten dan wel een officiële medische verklaring kun nen overleggen. Zelfstandige NV Hoewel minister Bakker in het ver leden had beloofd dat hij in 1969 met een wetsontwerp zou komen waarbij de status van de PTT zodanig zal veranderen dat de PTT een zelf standige nv zou kunnen worden zo als bijvoorbeeld de Staatsmijnen, ze; de bewindsman gisteren dat hij hoop te dat er eind dit jaar een oplos sing zal komen voor het probleem, dat op ïnter-departementaal niveau hierover is ontstaan. Volgens Ingewijden zou vooral minister Witteveen er niet voor voelen om al te veel speciale tegemoetkomingen in het leven te roepen voor een dergelijke naamloze vennootschap. De discussie tussen 't departement van verkeer en waterstaat en van financiën zou voor namelijk draaien om de volgende pun ten: het al of niet laten betalen van de vennootschapsbelasting; het al of niet laten betalen van btw; het verplichte vermogen van de PTT; al of niet afdragen van de over winst aan het rijk; de positie van het personeel en over eventuele verstoring van de ka- Jk geloof dat het op langere termijn verstandiger is de PTT een zelfstan dige positie te geven', aldus minister Bakker. Hj vond het echter geen drin gende aangelegenheid omdat er tot 1971 geen moeilijkheden worden verwacht. Maar hij had ernstige twijfels over een langere termijn, omdat de PTT dan nog grotere bedragen zal moeten gaan investeren, waarvoor geleend zal moeten worden. Hogere winst (Van onze correspondent in Washington) (Van onze correspondent in Washington) president Nixons beslissing om voorlopig geen straaljagers aan Israël te leveren kwam niet als een verrassing. Het Witte Huis had de voorzorgsmaatregel genomen om berichten erover al van te voren te laten uitlekken, en hoopte daarmee de te verwachten kritiek af te zwakken. Niette min heeft de Israëlische ambassadeur in Washington, Isaalc Rabin, verklaard dat het besluit van de president verkeerd is én de toekomst van Israël zal beïnvloeden. De door Nixon als pleister op de wonde ter be schikking van Israël gestélde 360 miljoen gulden voor economische doeleinden scheen niet op te we gen tegen het uitblijven van de gevechtstoestel- len, en werd door de ambassadeur niet eens ter sprake gebracht. Het afwijzen van de leverantie van de 105 straaljagers werd politiek blijkbaar zo gevoelig geacht, dat de aankondiging niet dooi het Witte Huis werd gedaan, maar op een pers conferentie van minister van buitenlandse za ken William Rogers. De minister zei dat de ca paciteit van de Israëlische luchtmacht door de Amerikaanse regering voorlopig voldoende werd geacht, maar hij voegde daaraan toe dat de Ver enigde Staten op korte termijn in staat waren 'om zowel onderdelen als straaljagers te leveren, mocht dat nodig zijn. De bekendmaking was dusdanig verpakt, met bewoordingen als ,een tussentijdse beslising', dat in feite te verstaan werd gegeven, dat Ame rika zich ervan bewust is dat de leveranties in de toekomst noodzakelijk en zelfs onvermijdelijk zijn. maar dat het politiek op dit ogenblik meer kan opleveren om de aflevering op te schorten. Minister Rogers maakte duidelijk dat de Ameri kaanse regering nu verwacht dat ook de sowjet- Unie zijn wapenleveranties aan de Arabische lan- ;len zal beperken. Washington hoopt dat Nixons beslissing nu op korte termijn een gunstige in vloed heeft op de beraadslagingen van de grote drie, die zich tot nog toe zonder succes hebben beziggehouden met het vinden van een vredesfor- muls voor het Midden-Oosten. Maar er zijn geen aanwijzing dat deze strategie inderdaad iets op zal leveren. De winst over het afgelopen jaar zal hoger blijken dan was verwacht, zo deelde drs. Bakker mee. Over 1969 be droeg de winst ongeveer 260 miljoen. het gevolg van de gunstige conjunctuur en een verhoging van de produktie. Daategenover staat dat de bewinds man vervacht dat dit jaar de lasten ongeveer 250 miljoen gulden zullen be dragen. in plaats van de geraamde 180 miljoen. .Ondanks de hogere kostenstijging zal toch een belangrijk gedeelte worden in verdiend', zo zei de bewindsman en voeg de er aan toe dat de PTT in 1970 een winst zal gaan maken van ongeveer 200 miljoen gulden. ADVERTENTIE) De Sowjet-Unie heeft gedurende de laatste maanden een aantal defensief geachte raket ten met bijbehorende Russische technici in Egyp te gestationeerd. De Amerikaanse regering is van mening dat deze de militaire balans in het Mid den-Oosten nog niet hebben verstoord ten voor dele van de Arabieren, maar de Israëlische am bassadeur wees er in een vraaggesprek op dat de Sowjet-raketten in wezen offensieve wapens zijn. De Israëlische luchtmacht is onze vliegende ar tillerie,' zei hij. ,Onze toestellen worden gebruikt; om de artillerie van de vijand te bestoken. Wan neer de Russische raketten gebruikt worden om net Arabische geschut te verdedigen, en dus om; ïnze vliegtuigen neer te halen, dan hebben zij; wat ons betreft een offensief karakter. De am bassadeur maakte zich ook bezorgd over de mo gelijkheid dat Russen gedood of gewond zouden worden bij Israëlische aanvallen. BROMMEN opzwbest: Mensen van nu op brommsre van nu! De Berinivan Gazelle is verrassend goed en duidelijk van deze tijd. Hij is sportief, is modieus, hoort bij jong-zijn, snel-zijn en overal bij zijn. Model VE 600, in liefst 4 kleuren lever baar groen, blauw, fris rood en hipgeel. Ga eens kijken bij uw Gazelle dealer. VAN GAZELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 3