Raad Zierikzee is in principe voor bouw van sporthal-zwembad BILT Raad Zierikzee boos over uitverkoop van Superdam... Vermindering storing op radio Loodswezen nog onpeilbaar Arts in Flipland laat zieken in kou en tocht wachten Technische en huishoudschool in één brugklas PFAFF 2 KOSTEN KOMEN OP ƒ1,9 MILJOEN GRIEKS ZEEMAN ERNSTIG GEWOND IN VLISSINGEN AAN WAL zeeuws SK BL0KKEUKEN 378,- incl. btw. INDUSTRIALISATIEPROJECT OP PEDAGOGISCHE ACADEMIE RTM-hoofdkantoor mogelijk naar Zierikzee ALMANAK Haringvlietbrug niet voor 1974 tolvrij RAAD VRAAGT MAATREGELEN HAVENSCHAP VLISSINGEN IN DE KAMER RUIL BH ONS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 25 MAART 1970 BURGERZIN-LENINGVAN BEVOLKING ZIERIKZEE De Zierikzeese raad heeft dinsdagavond beslo ten de stappen te ondernemen voor een ambitieus plan: de bouw van een sporthal èn een overdekt zwembad. In principe verklaarden de raadsleden zich akkoord met een voorstel van b en w, dat uitgaat van een com plex, dat in totaal 1,9 miljoen zal kosten en waarvoor men subsidiemogelijkheden ziet tot een bedrag van negen ton. Met het oog op de grondkosten kon men ook meegaan met de sug gestie een dergelijk gecombi neerd project neer te zetten op het noord-sportterrein aan het Groene Weegje. B en w hadden in hun toelichting geattendeerd op de via een en quête gebleken behoefte aan zowel een sporthal als een overdekt bad in Zierikzee. En men had erop ge wezen. dat de financiering van een sporthal vanwege de gel dende uitkeringen uit hét gemeen tefonds gemakkelijker ligt dan bij een overdekt bad, waarvoor in de toekomst wel gunstige fi nanciële perspectieven zijn te ver wachten als gevolg van een wets wijziging. Het college stelde: .Mede gezien het feit, dat stich ting van een eilandelijk zwem bad niet haalbaar blijkt te zijn, zijn wij dan ook van mening, dat thans het moment is aangebroken een combinatie te realiseren, waarbij een sporthal en een over dekt bad zijn betrokken". En de raad was het met die gedachten- gang eens. Het Zierikzeese college becijferde, dat voor de financiering van een en! ander aan rijkssubsidie voor sport hallen ƒ225.000 zou kunnen binnen komen en dat dit in 1971 ook VLISSINGEN Afgelopen mid dernacht vroeg het Griekse schip ,Aghios Nicolaos' via het Vlissing- se loodswezen medische hulp van de wal, omdat zich aan boord een ernstig ongeval had voorgedaan, waarbij een opvarende zwaarge wond was geraakt. Tegen enen voer een loodskotter met de scheepsarts C. P. Dekker uit om de Griek met de eerste hulp bij te staan. Dokter A. J. Mijfilieff vergezelde hem op deze tocht. Op de rede van Vlissingen haalde men het slachtoffer per brancard van de .Aghios Nicolaos' af. Het schip kwam van Terneuzen af. In de Koopmanshaven werd de Gullek later met een provisorisch aangebrachte takel van de loodskotter opgehesen. Een ambulance van de stichting zïekenver- voer Vlissingen stond klaar om de ge wonde man tnaar het ziekenhuis St_- Joseph te vervoeren. het geval zou kunnen zijn voor overdekte zwembaden. Uit de punt van de sociaal-culturele infrastruc tuur verwacht men een maximale bij drage van een ton per object, dus twee ton in totaal, terwijl men een zelfde bijdrage voorziet uit het ont wikkelingsfonds van de provincie. De bijdrage van de Nederlandse sportfederatie begroot men op 50.000. Uit eigen middelen zou de gemeen te nog kunnen beschikken over 300.000 (restant gasreserve), ƒ30.000 (reserve verkoop voormali ge ambtswoning burgemeester 100.000 (vrije reserve van gemeen te). Daardoor blijft een tekort aan dekkinsmiddelen van 570.000. terwijl het financieringstekort becijferd kan worden op 1 miljoen (kosten mi nus subsidies). Het college liet weten een burgerzinlening tot een bedrag van 500.000 tegen 4 procent rente te overwegen en voor 500.000 ge meentelijke geldleningen op te ne men. Redelijk Het waren met name die subsidia bele bedragen, die in de korte discussie in de raad nog nader de aandacht kregen. De heer W. den Boer (pcf) had .de vele subsidies met reserve' bekeken. Zijn vraag: ,Zijn die reëel geraamd, is er -ri kijk op dat ze ook worden toege kend?' Burgemeester D. W. Kas telein bevestigde dat en liet we ten, dat het .redelijk' is om ze ook te ramen. Van de heer M. C. Doeleman (wd) kwam de vraag of gs zullen toestaan, dat ,de gasreserve' van drie ton voor het sporthal-zwembadcomplex wor den gebruikt. Zowel de burgemees ter als wethouder mr K. A. Keuning betoogden, dat een en ander zich gunstig laat aanzien, .omdat het be drag zo een duidelijke bestemming krijgt'. Verder toonde de Zierikzeese raad zich erg blij. dat b en w deze zaak zo voortvarend hadden aangepakt. PvdA-fractievoorzitter M. C. Verheij- en zag die voortvarendheid ook als een steun in de rug voor de commis sie. die uit particuliere bron belang rijke bedragen op tafel moet krijgen en noemde de door b en w opge voerde bedragen ,niet geflatteerd, vooral niet nu de staatssecretaris heeft gezegd, dat ook zwembaden in de toekomst gesubsidieerd kunnen worden'. SGP-raadslid Sprengelmeijer liet we ten niet tegen het principe-voorstel! te zijn, al vroeg hij zich af of een! dergelijk complex voor Zierikzee .draagbaar' zal zijn. Hij verklaarde er op tegen te zullen zijn, dat het de accommodatie op zondag zou wor den opengesteld. Burgemeester Kas telein noemde dit een punt, dat de raad later moet uitmaken. ,Aan de hand van dit besluit kunnen wij de plannen verder uitwerken en de sub- sidieverlenende instantie benaderen. Daar dit een principe-besluit betreft is het niet noodzakelijk de exploita tie en het medegebruik door scholen en anderen nu al te regelen', aldus het college. Concurrentie voor middenstand' JUSTITIE ZAG GEEN REDEN IN TE GRIJPEN ZIERIKZEE Burgemeester D. W. Kastelein van Zierikzee heel't vrijdag middag contact gehad met de officier van justitie in Middelburg over <le mo gelijkheid de verkoop van goederen van afgelopen zaterdag bij het failliete con fectiebedrijf Superdam tegen te houden.; .De officier zag echter geen aanleiding tot een vervolging over te gaan,' zei de heer Kastelein dinsdagavond in de raad, in antwoord op vragen van het VVD- rnadslid M. C. Doeleman, die had ge steld: ,Waar een dergelijke verkoop evenwicht verstorende gevolgen zal heb ben, is U dan bereid bij de officier van justitie alles in het werk te stellen de ze verkoop alsnog op de kortst moge lijke termijn te doen beëindigen. Verschillende raadsleden betreurden de uitverkoop-actie van het failliete bedrijf dinsdagavond nogal, omdat men er ernstige concurrentie in zag van de plaatselijke middenstand. Een 1 (ADVERTENTIE) geheel geplastificeerd, lang 170 cm, compleet met roestvrij stalen blad MIDDELBURG Dinsdag ging in de rijks pedagogische academie, te Middelburg een drie dagen durend project, onder de titel industria lisatie in Zeeland' ran start. De ongeveer vijfhonderd leerlingen van de opleiding voor onderwij zers en de opleiding voor kleuter leidsters benaderen het onderwerp van alle mogelijke kanten: met een enquête, handvaardigheid, to neel en cabaret, journalistiek en totografie. Dinsdag en vandaag (woensdag) staan er dertig inleidingen met discussie op het programma. Ver slagen van deze inleidingen wor den met de resultaten van de en quête (in Nieuvjdorp en Borssele) gebundeld .n een map. Over het algemeen bleken de leerlingen zeer enthousiast, zowel bij de dis cussies als het uitwerken van de verslagen. ZIERIKZEE Burgemeester D. W. Kastelein heeft de Zierikzeese raad dins dagavond op de hoogte gebracht van hot voornemen van de RTM het hoofd kantoor van deze maatschappij over tc plaatsen van Rotterdam naar Zierik zee. Hij verwacht, dat er binnenkort een aanvraag in die richting zal komen. ,Er wordt met spoed aan gewerkt', zei hij. De heer Kastelein sprak over deze ontwikkeling zijn vreugde uit. mede met het oog op een verbetering van de werk gelegenheid. Wethouder C. bij de Vaate haakte op deze opmerking in met de mededeling; dat men er rekening moet houden ,da£ er nog meer naar Zierikzee komt'. De heer W. den Boer (pcf) had over de mogelijkheid, dat de RTM in Zierikzee het hoofdkantoor zal vestigen een vraag gesteld. A. DE JAGER-TOLHOEK N.V. SHOWROOMS: Korte Noordstraat 1, Middelburg Geopend maandag t m vrijdag van 8.00-17.30 uur Houtkade 7, Goes Geopend maandag t m vrijdag 8.00-17.30 uur, zaterdags van 10-12 uur (ADVERTENTIE) „„trtWrf A Ay leeuwse Proper De Goese stationshal het was zondagmorgen was geen toon beeld van drukte. Twee mensen hadden zich, met het voornemen zich te laten verplaatsen, voor het loket geposteerd. Achter de ruit tastten drie beambten voorzichtig de nieuwe dag af. Terwijl één van heil nog bezig was zich in de richting van het loket te ver plaatsen, riep de eerste cliënt al: ,Wat ruikt liet hier schoon De beambte glimlachte gtroffen en wilde tot het slijten van een kaartje overgaan, maar de ma-n bleef aandringen: Soe kan het hier nu op zondagochtend zo schoon ruiken t' Maar op dit traject kon de man achter het loket hem niet van dienst zijn. Intussen waren zijn collega's bedachtzaam genaderd. De man die de meest deskundige indruk maa.kte nam het woord: ,Weet jie dat nieV7e bin aille- maele in bad hewi-st hi-sterren'. DOOR PIRAAT RADIO NORDSEE VLISSINGEN TOT NADER ORDER OP ROTTERDAMSE FREQUENTIE VLISSINGEN Het valt nog niet voor het loodswezen te peilen, nu de etherpiraat Radio Nord- see International in de loop van dinsdag even buiten de territo riale wateren voor de Belgische kust ligplaats heeft gekozen, of hierdoor ook de storing op de vaste golflengte van radio roei- erswacht teniet is gedaan of minder is geworden. Dit komt, doordat de piratenzender giste ren nog niet aan zijn uitzendin gen begonnen was. Vanaf de dag dat Radio Nordsee voor de Nederlandse kust in werking ging, ondervond de radiofrequentie van het Vllssingse loodswezen, zesde district, zoveel hinder hiervan dat zij nood gedwongen haar scheepvaartcontac ten vla de golflengte van het Rot terdamse loodswezen, vijfde district, moest laten lopen. Met ame de bas tonen van beatmuziek kwamen ale een sterk bonkend geluid op 1627,5 kilocycleband van de Vlïssïngse lood- senzender over. Tot nader order zal Vlissingen te gast blijven op de 1642.5 kilocycleband van het Rotterdamse loodswezen, zo zei commissaris J. Heijse. Blijkt evenwel dat de storingen zijn opge houden hetgeen door een afstand van Radio Nordsee ten opzichte van de Vlissingse loodsenradio in princi pe mogelijk is dan zal de roeiers- wacht weer op haar eigen kilocycle band afstemmen. Inmiddels heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van handel al verklaard, dat de uitzendingen van de radiopiraat in ernstige mate ook de verbindingen van de Britse kust wacht stoorden op een golflengte van 183 meter. MINISTER IN KAMER: DEN HAAG Bij de behandeling van de begroting van verkeer en waterstaat in de openbare commissievergadering van de tweede kamer was dinsdag een aaneenschakeling van detailpunten te beluisteren. Enkele weken geleden was het jaarstuk in hoofdlijnen doorgenomen en nu stonden de wegen en oeververbin dingen nog ter discussie. Daaijnee heeft de kamercommissie zich ongeveer drie uur beziggehouden. Een vraag van de heer Van der Peijl of de Haringvlietbrug niet eerder dan 1974 tolvrij gemaakt en door het rijk overgenomen kan worden, deed minister Bakker af met de opmerking: ,Ik heb daaraan geen enkele behoefte, er zijn geen middelen voor aanwezig. Destijds zijn er over deze tolverbincMng afspra ken gemaakt. De consequenties daarvan moeten we nu tot het eind toe doorzet ten. Het gaat niet aan om meteen te proberen van de afspraken af te komen, wanneer zo'n tolverbinding gereed is'. Zoals hij al eerder had aangekcridigd zen de minister in de kamercommissie da de weg over de Volkerakdaxn in au gustus over één enkele baan wordt open- festeld. Het verkeer zal dan tijdelijk ij Dinteloord over de provinciale weg naar Steenbergen worden geleid, voor uitlopend op de totstandkoming van de Zoomweg tussen Rotterdam en Antwer pen. Van ir H. van Rossum (sgp) kwam nog het verzoek aan de minister om in de toekomst toch vooral ook te letten op de wegaansluitingen naar de zeehavens, zoals Rotterdam en het Sloegebied, De bewindsman zegde dat toe. Vier D'66-leden voor vierkiesbare plaatsen raad Vlissingen VLISSINGEN Vier leden van D '66 hebben zich bereid verklaard op een verkiesbare plaats voor te komen op de kandidatenlijst van deze partij voor de gemeenteraadsverkiezingen te Vlissin gen. De kandidaten voor de verkiesbare plaatsen zijn: J. M. Bannmk, J. van Helderen, M. J. Rottier en J. Wibbens. De kandidaten voor niet-verkiesbare plaatsen zijn: H. A. J. van Hoepen. F. A. de Kaart. A. M. van Kesteren, F. J. Mos. P. C. Porrey, L. A. C. Roeters en mevrouw L. M. Wibbens-van den Broelte. Op 4 april zal om tien uur in .Delta' de volgorde van de bij het hoofd bestuur ter goedkeuring in te dienen kan didaten lijst worden bekendgemaakt. ,Zo kan het geen winter langer' SINT PHILIPSLAND De pa- tiënten van de plaatselijke arts de enige van Sint Philipsland zitten 's winters, als zij in de wachtkamer van de dokter op be handeling wachten, te verkleumen van de kou. De wachtkamer wordt onvoldoende verwarmd en de toe gangsdeur tot de ruimte staat di rect in verbinding met de buiten lucht, zodat de wind bij binnen komst van iedere patient door het lokaal waait. Dit onthulden de SGP-raad.sleden L. den Engelsman en C. van Oudenaarde van Sint-Philipsland tijdens do raads vergadering van dinsdagavond. De raads leden vroegen burgemeester en wethou ders te doen, wat in hun vermogen ligt om aan deze toestand een einde te nia- .Zo kan het geen winter langer meer', zeiden ze. Ze wilden weten, of het niet n te bevelen is, de doktersspreekuren het vervolg in het plaatselijke Groe- ne-Kruisgebouw te houden. Burgemeester G. van Velzen vertelde, dat de klachten bij b en w al jaren bekend zijn. Het college heeft de dok ter. die een huis van dc gemeente huurt, voorgesteld, een tochtportaal vóór de ingang van de wachtkamer te bouwen. De dokter voelde hier niets voor. hij had liever, dat een tochtportaal in de wachtkamer werd gebouwd. Dit was. al dus burgemeester Van Velzen, onaan vaardbaar voor b en w, omdat de wacht kamer, die toch al veel te klein is, dan nog kleiner zou worden. De burgemees ter maakte duidelijk, dat b en w niets kunnen doen aan 'de verwarming, .het is een gemeentewoning, maar verwar ming is een zaak van de huurder'. Spreekuur Het houden van het spreekuur Groene-Kruisgebouw verdient volgens burgemeester Van Velzen aanbeveling, .maar dat is een zaak van de plaatse lijke arts. Een dokter heeft, aldus de burgemeester, een vrij beroep, lu'j staat niet in dienst van de gemeente, liet ge meentebestuur kan hem dus niet dwin gen zijn spreekuur op een door de ge meente aan te wijzen plaats te houden. De raad van Sint-Philipsland besloot dinsdagavond toe te treden tot de ge meenschappelijke regeling werkv ning Schouwèn-Duiveland. Eenzelfde voorstel was tijdens een vori ge vergadering aangehouden, omdat de raad meende dat dc gemeente in de toekomst beter* lid kan "worden -r" regeling voor Zuid-Beveland. Namens deze regeling wordt namelijk op Tholen een centrale werkplaats ge bouwd, die voor Sint-Philipsland aan trekkelijker is dan de werkplaats in Zierikzee. B en w kon de raad gerust stellen: ook als de gemeente geen lid meer is van de regeling voor Schouwen, kan de enige inwoner van Flipland, die nu in Zierikzee werkt, daar blijven wer ken. De opzegtermijn van de regeling Schouwen is drie jaar. De raad besloot daarom onmiddellijk, tegelijk met de aanvang van de deelname, op te zeggen, zodat Sint-Philipsland lid kan worden van de regeling voor Beveland, zodra dc werkplaats op Tholen klaar is. De raad ging akkoord met de aanwij zing van de stichting Stad en Landschap te Rotterdam als commissie van advies voor welstandszaken. Raadslid A. A. Rijstenbil (vvd) vroeg wel. of b en w soepel wil blijven bij hel hanteren van de adviezen van de com missie. Hef bestemmingsplan Deensestraat werd door tie raad vastgesteld. B en w gen de raad dit té doen, mede op drang van de bewoners van de straat. en ander werd temeer betreurd, om- dat er ook goederen werden en wor den verkocht die zoals de heer Doeleman zei .nimmer door Su- perdam-Zer.'kzee z:-jn vervaardigd, die volgens eigen advertenties zelfs van elders zijn aangevoerd.' Dit raadslid wilde van het college we ten of men vroegtijdig bekend was met het voornemen van de verkoop aan par ticulieren. of door het bedrijf de nodige vergunningen zijn aantgevraagd en ver strekt of door gemeente of door Ka mer van Koophandel en of b en in stappen hadden ondernomen om de ver koop tegen tc houden. Burgemeester Kastelein maakte melding van een gesprek van vrijdagmiddag met een delegatie van de Zierikzeese onder- nemerscentrale, waarin hem de plannen van Superdam ter kennis waren ge bracht en van een aantal telefoontjes, die hij vervolgens had gepleegd om na te gaan wat er aan de hand was en wat er aan te doen zou zijn. Daarbij was hem gebleken, dat Superdam geen toe stemming van de gemeente nodig had, dat men wel een aanvraag voor een .ves tigingsvergunning' detailhandel bij da KvK "had ingedi end, maar dat di e nog niet was verstrekt, maar dal voor dezo verkoping oolk de uibverkoopwet van toepassing is. ,De verkoop tegenhouding is een zaak van de officier van justitie, die echter geen aanleiding zag ón te gnj. pen. Wel liet de heer Kastelein weten, dat er controle is geweest door de econo mische recherche. De heer Doeleman betreurde met andera raadsleden de gang van zaken en ze: nog, dat men van de kant van het be- drijfsschap van de deta.lhandel wel mo tieven zag om in te grijpen, maar dat ,de pap nu is gestort en iedereen nu met een goedkoop kostuum rondloopt.' Hij verwonderde zieli over de houding van de justitie. De burgemeester meende, dat particulieren wel een civiele actie tegen Superdam kunnen instellen, maar dat b en w en raad aan deze zaak niets kunnen doen. On een vraag van hef KVP-raads- lid Simmers zei de heer Kastelein nog, dat Superdam bij de gemeente en aflossing is betaald en dat het restant per 1 juli zal worden afbe taald. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Eindelijk heeft de twee de kamer dan het wetsontwerp voor het havenschap Vlissingen op de agenda gezet voor de plenaire behandeling; op donderdag 14 april a.s. komt het aan de orde. Daarmee is een eind gekomen aan een jarenlange weg van voorbehande- ling tussen kamer en ministers. Ver schillende malen is het wetsontwerp heen en weer geschoven; er werden wijzigin gen aangebracht nadat belanghebben den waren gehoord enzovoorts. Maar nn is het dan zover. In Zeeland kijkt men verlangend uit naar het moment waar op de wet in het staatsblad zal verschij nen en het havenschap dus officiële sta tus krijgt. EXAMEN Aan de Nederlandse economische hoge school te Rotterdam slaagde voor het doctoraal examen economische weten schappen de heer G. S. Hellinga te Mid delburg. Aan de universiteit van Am sterdam slaagde voor het kandidaats examen sociologie de heer W. M. C. van Baaien te Oost-Souburg. (ADVERTENTIE) SAMENWERKING IN MIDDELBURG Bezoekdag voor leerlingen van basisonderwijs MIDDELBURG De tech- nische school en de industrie ën huishoudschool, beiden aan het Molenwater te Mid delburg, gaan nauwer sa menwerken. Een belangrijke stap zal daartoe reeds in het in augustus beginnende 1 es- jaar worden genomen door de vorming van een gezamen lijke brugklas. Aan het eind van het lesjaar zal in deze, dus voor het eerst door jon gens en meisjes gevormde brugklas, de normale selectie voor de te volgen vakrich ting enz. plaatsvinden. Door het vormen van deze geza menlijke Idas meent men op bei de scholen meer kansen en moge lijkheden, bijvoorbeeld voort meis jes in de elektrotechniek te kun nen scheppen. Zoals eerder gemeld Is bij het ontwerpen van de nieuwe techni sche school, die momenteel in aan bouw is op een terrein aan de Kruisweg-hoek Koudekerkseweg, de aecomodatie er op berekend, dat in de toekomst niet uitslui tend jongens maar ook meisjes de opleiding zullefn kunnen volgen. Het oude gebouw van de techni sche school aan het Molenwater kreeg dinsdag van deze g bevolking al een voorproefje. teren hadden namelijk meisjes en jongens van de zesde klassen van een aantal lagere scholen .bezit' zoals bekend behalve de lts; ook een afdeling voor ito (individueel technisch onderwijs) en de mid delbare school voor scheepswerk- tuigkundigen is ondergebracht. Het was voor de eerste keer, dal de leiding van de school een der gelijke open dag voor leerlingen van het basisonderwijs organiseer de. In voorgaande jaren beporkle men zich tot het geven van een .openbare les' voor ouders en be langstellenden. De traditie van de ze openbare lessen wordt overi gens onverminderd voortgezet. Vandaag woensdag kan deze les bijgewoond worden van half drie tot vijf uur. Sensatie Aan de uitnodiging van het schoolbestuur hadden gisteren in totaal acht schoolhoofden met hun klassen hoofdzake lijk uit Middelburg, maar ook uit Westkapelle, Nieuw- en St-Joosland, Aagtekerke en Biggekerke gehoor gegeven. Doel van deze open dag was onder meer cm zowel ae do centen als de leerlingen in zicht te geven in en vertrouwd te maken met het uitgebreide terrein van het technisch on derwijs. Grootste sensatie voor de meisjes en jongens was wel, dat ze over al aan mochten komen, uiteraard onder deskundig toezicht. Zo kreeg een hele klas in de schil dersafdeling een witte jas aange trokken en kon met een pot verf en een kwast in de hand zich op grote panelen in vrije expressie uitleven. Het was natuurlijk niet t.e verwonderen, dat de afbeeldin gen op de panelen met elke .bij drage steeds abstracter wedden. Veel aandacht trokken ook de hoofdgebouw staande metselloods, hadden geïnstalleerd in een theo rielokaal. Daar verrees al spoedig het ene muurtje na het andere. In de autowerkplaats mochten de leerlingen zelfs motoren starten en bij de lassers een puntlasma- chine bedienen. Ook in andere af delingen. zoals bij de bakkers, de elektromonteurs de timmerlieden, de toekomstige scheepswerktuig- kundigen enz. zette men zijn bes te beentje voor. In verschillende ruimten waren oolc tentoonstel lingen van werkstukken, van sier voorwerpen tot machineonderde len en welgevormde bruine bro den toe, ingericht. Er was voor de meisjes en jon gens zoveel te zien en te doen, dat bet anderhalf uur. die per klas was uitgetrokken, volstrekt te kort bleek. Daarom is nu al be sloten, dat in volgende jaren de ze bezoektijden veel ruimer zul len worden gesteld. uw oude NAAIMACHINE in (ongeacht welk merk). Ruil 'm voor de moderne PFAFF elektrische zigzag lichtgewicht machine. PFAFF Naaimachinehuis Kortemeestraat 17 Bergen op Zoom Nieuwediepstraat 23 Terneuzen Papegaaistraat 4 Goes B. F. van Waesberghestraat 16 Hulst Nieuwendyk 29 Vlissingen VERWACHT. Aanvankelijk veel bewolking nrnar later van het noorden uit opklaringen. Over wegend matigo wind tussen noord en noordoost. Dezelfde middaglcmperatuien als dinsdag of iets hogere. iVeersvooruitzichten voor donderdag en rijdag: Perloden met zon, later kans op regen en temperaturen ln het alge meen beneden normaal met in de nacht hier en daar lichte vorst. Vooruitzichten in cijfers, gemiddeld over Nederland voor donderdag: aantal uren zon 2 tot 8; min temp van ong normaal tot 4 graden onder normaal; max temp van ong normaal tot 3 graden onder norm.; kans op droge periode van min stens 12 uur 90 pet; kans op geheel droog etmaal 70 pet. Vrijdag aantal uren zon 1 tot 6; min temp omstreeks normaal; max temp. 0 tot 4 graden onder normaal: kans op droge periode van minstens 12 uur 70 pet; kans op geheel droog etmaal 40 pet. ZON EN MAAN 26 maart Zon op 06.30 onder 19.03 Maan op 23.48 onder 07.10

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2