0 Grand-prixraces worden dit jaar zeer spannend Rijproeven Sé-ros PZEM terug naar de tweede klas leep en St-Aloy gelijk Voor Brabham wellicht een derde come-back Goed debuut Durnei in Luxemburg DEGRADATIE VAN SCHAKERS TERNEUZEN Een all-round auto, dieMercedes280 Een klasse apart. Al eens gereden? 15 VEEL KANSHEBBERS VOOR WERELDTITEL Juniorenvoetbal SMERDIEK KAN AL KAMPIOEN WORDEN! HALVE FINALE OPEN PAREN GUUS HAAK WEER IN FEIJEN00RD van OEVEREN MONA Wilno III en't Zand werden kampioen C0EN ZUIDEMA ALLEEN AAN DE LEIDING Zuid-Beveland kampioen NBB viertallen Zeeland-Midden Ton Sijbrands naar Den Haag Leeds-Manchester WOENSDAG 25 MAART 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GOES Vrijwel iedereen had het voorspeld, vrijwel iedereen heeft gelijk gekregenJacky Stewart, sinds het heengaan van Jim Clark wel ,de vliegende Schot' genoemd, is in 1969 wereld kampioen der coureurs geworden. Jacky dankt dit aan zijn fa belachtig goede rijden en zijn uiterst snelle en betrouwbare Ma- tra-Ford. Aangezien bij de start van het race-seizoen zowel de eigenschappen van de rijder als van de auto bij de insiders be kend waren was het gemakkelijk om te voorspellen, wie de mooiste kansen had. Te meer, daar de eertijds zo onverslaanba re Britse Lotuswagens in het vorige seizoen minder betrouw baar bleken. (ADVERTENTIE) Voorts had Jackie Ickx, de Belgische conreur, die geacht wordt Stewart naar de kroon te kunnen steken, slechts de beschikking over een iet wat verouderde Brabhamwagen. Ickx beschikt zelfs niet eens over de snelste Brabham, want die werd gebruikt door stalbaas Jack Brabham zelf. De Brabhamstal kwam in 1969 nauwe lijks aan het bestrijden van de tegen standers toe, Ickx, de jongste formule I-coureur en Jack Brabham, de aller oudste, vochten doorgaans tegen elk aar. Dit jaajr ziet het er allemaal! anders uit, het zal spannender worden op de circuits. De grootste verandering voor 1970 betreft de wagens: er is een nieuw merk verschenen, de March, verder gebruikt de Franse Matra nu een eigen motor en eindelijk heeft Jack Brabham zijn eigen wagens ge heel vernieuwd. De Brabhams zijn nu gebouwd volgens het gewichts- besparende .monocoque-principe', het trouwe buizenframe heeft afgedaan. De motor in de Matra wordt, om pu- bliciteitsredenen, aangeduid met de naam Simca. Het is duidelijk, dat de ze motor net zo weinig met Simca heeft te maken als de door Cosworth gefabriceerde machine, die alle andere Grand-Prixwagens aandrijft, een Ford-motor is. Toch wordt deze laat ste motor wel degelijk Ford genoemd maar ook dit gebeurt slechts omdat Ford het geld voor de ontwikkeling van de formidabele achtcilinder K>o- tor ter beschikking heeft gesteld. De stallen Matra blijft dit jaar in Franse han den. Er wordt geen wagen meer ter beschikking gesteld van het team van de Brit Ken Tyrell, de baas van Stewart. Tyrell heeft voor zijn top- coureur nu een March gekocht. De Marchfabriek brengt zelf twee wa gens aan de start, bestuurd door Chris Amon en Jo Siffert, beiden cou reurs, die best voor overwinningen kunnen zorgen. Mario Andretti, het Amerikaanse racewonder, zal een door de Amerikaanse STP-fabrikant Granatelli ingeschreven March rij den. Andretti, winnaar van de be roemde Indianapolis-500 race. wordt door velen beschouwd, als een man. die met een auto alles kan. Vorig jaar reed hij incidenteel voor Lotus. Jacky Ickx heeft zijn ontslag geno men "bij Brabham en is teruggekeerd bij zijn vroegere werkgever Ferrari. Aan Ickx zal het niet liggen, hij is goed genoeg om wereldkampioen te worden, de vraag is echter, of hij dat ook zal kunnen met een Ferrari. Lo tus brengt Jochen Rindt weer aan de start. Tweede man in zijn team wordt de uit de formule drie raeerij over gekomen Brit John Miles. Rindt is beslist een kanshebber en Lotus moet dat ook zijn, de wagen beschikt ten slotte over dezelfde betrouwbare mo tor als bijvoorbeeld de March en de Brabham. De is echter, of de rest van het voertuig ook steeds lang ge noeg heel blijft. Jack Brabham Jack Brahliam is dit seizoen baas in eigen huis. Er is geen tweede rijder meer, de 44-jarige drievoudige we reldkampioen kan zich dus volledig op zijn concurrenten gaan richten. Zijn overwinning in de Zuidafrikaan- se Grand Prix en zijn prestaties in een recente formule éénrace in En geland hebben bewezen, dat de oude haas ernstig zint op een derde co back. Het klinkt vreemd, maar vierde wereldkampioenschap zit er dik in. Snel werk kan ook verwacht worden van het, dn Amerikaanse sportwagen races onverslaanbare duo Bruce Mc Laren en Dennis Hulme. Hulme was al eens wereldkampioen in een Brab ham. Beide N i euvzeel and ers (of Nieuw-Zeeuwen) rijden in een McLa ren, wagens, die vorig jaar steeds bij de snelsten behoorden en in iedere kopgroep te vinden warWn, maar die net iets te weinig extra hadden, om volledig te triomferen. Ma/tra gaat dit jaar in het Fralns ge kleed, een eigen motor en de land- MIDDELBURG Het voetbalpro gramma voor de A-junioren in Groep A I van het Zeeuwse juniorenvoetbal vermeldt voor dit weekeinde de vol gende wedstrijden: Zierikzee A 1 - Steen A I (14.45); Arnemuiden A I - Terneuzense Boys (16 15); Middelburg A I - Terneuzen AI (14.45). ADVERTENTIE genoten Jean-Pierre Beltoise en Hen ri Pescarolo in de cockpits. Vooral Beltoise zal het goed doen, al is het de vraag, of hij het Engelse geweld kan doorbreken. Behalve met de bekende serie privé- inschrijvingen in de achterste rijen moet dit jaar rekening worden ge houden met twee vooraanstaande een lingen: Graham Hill, tweevoudig we reldkampioen en met 41 jaar de één na oudste rijder en John Surtees, in de vijftiger jaren aas op de motor fiets en reeds eenmaal 's werelds beste in een formule I-wagen. Hill is na zijn zeer zware ongeluk van eind vorig seizoen wonderlijk snel opgeknapt en verschijnt dit jaar aan de start in een privé ingeschreven Lotus van Rob Walker. Stirling Moss bewees vroeger, dat rijders in een privé-wagen het de fabriekscoureurs wel degelijk lastig kunnen maken. Ook Hill zal dit jaar stevig meetel len. een nieuw wereldkampioenschap moet echter betwijfeld worden. Sur tees is bezig met het bouwen van een eigen wagen, een nevenactiviteit, die De kanshebbers Het is duidelijk. Grand Prixracen kan dit jaar spannend worden, span nender zelfs dan in voorgaande sei zoenen. Er zijn veel kanshebbers, de Graham HiLl. met helm op in zijn Lotus, in gesprek met Jochen Rindt. Rindt is dit jaar Lotus-rijder nr. één. grootsten onder hen lijken Jacky Stewart. Jochen Rindt, zelfs Jack Brabham, Jackie Ickx, als zijn Fer rari tenminste niet tegenvalt en wel licht Mario Andretti, als hij niet te veel races overslaat. Er verschijnt helaas geen Nederlan der aan de start, verrassingen zijn echter niet uitgesloten. Alfa Romeo schijnt een formule één-auto in voor bereiding te hebben en Toine Heze- mans, Nederlands beste rijder, staat onder contract van AlfaDe Ita liaanse fabriek zal snel genoeg door hebben, dat Toine ook hun beste rij der is en als Alfa dat niet ziet, be grijpt binnen een paar jaar een an dere fabriek dat wel. Op 7 juni is in Spa de Grand Prix van België, op 21 juni wordt in Zand- voort de Nederlandse Grand Prix ge houden. U hebt dan de kans om al dit moois dicht bij huis met eigen ogen te zien. HANS TEN HOUTEN ...en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alloon bij apothekers on .drogiston Serooskerke Zaterdag hield de eer ste burgerr\jver»jniging in Zeeland onder leiding van hun federatie-instruc teur J. Meijers, in manege ,De Een dracht' te Serooskerke (\V)„ voor haar leden rijproeven (klasse B) in het ka der van de promotieregeling. Dit om haar leden bij promotivering in de ge legenheid te stellen in de toekomst aan officiële spriugeoncourses te kunnen deelnemen. Elke combinatie moest minstens 60 pet van het maximaal te behalen punten in-casu 90 behalen. Jurering vond plaats door de in de hip pische nationale en internationale sportwereld bekende mejuffrouw E. S. Tak uit Den Haag, als docente verbon den aan het Hippisch sportcentrum te Deurne. Uitslag B1 ter verkrijging van een rij vergunning: M. v. d. Berg, Bikt 61; H, Zuideman. Donar 60; L. Meijers, Pourqoui Pas 59; K. den Herder, Selene 57; C. Visser, Saraceen 56; M. van Bennekom. Selene 55; L. Meertens, Blitz 54; K. Homan, Rex 54; I. Visser, Pourquoi Pas 50. Uitslag B 2 ter verkrijging van een rij vergunning: M. van Bennekom, Selene 64; L. Meij ers, Pourquoi Pas 62; H. Zuidema, Do- nar 59; C. Visser, Saraceen 55; M. v. d. Berg, Biki 53; K. Homan, Rex 50; L. Meertens, Blitz 49; K. den Herder, Selene 48. Verder zijn er rijproeven BI verreden buiten het kader van de promotie regeling voor nieuwelingen en gevor derden. Uitslag BI nieuwelingen. M. Maas 91, L. Wattel 87%, M. Plan- teijdt 86%, A. Bulder 86, M. Postma 84 E. Weug 83%, T. Meertens 83%, E. Bol 83, P. de Meijer 83, M- Baas 82%, K. van Oppen 82%, W. Oosten dorp 81, C. Baas 80, C. Soester 79%, M. Dekker 78%, M. Hermes 78%, K. Schouten 78. M. Heijse 77%, K. Maas 75, C. Abee 71%. R. Nieuwenhuijze 70. Uitslag B1 gevorderden: M. van Tongeren 66, L. v. d. IJssel MIDDELBURG In de 2e klas B van hot landelijk zaterdagvoetbal heb ben de Zeeuwse clubs een dagje vr!:~* RVVH speelt een thuiswedstrijd t«„ De Zwerver. Hekkesluiter Barendrecht moet het opnemen tegen Ter Leede en Excelsior M ontvangt, het nog steeds ongeslagen Noordwijk. In de 3e klas start Noad'32 als fa voriet in de thuiswedstrijd tegen Din- toloord. Rillandia ontvangt bezoek van een van de koplopers, namelijk Wou- drichem een lastige tegenstander maar desondanks moet het mogelijk zijn dat de thuisclub niet met lege handen achterblijft. In de 4e klas kan de kampioensbe slissing zaterdag vallen. Als Smerdiek erin zou slagen om in Heiningen van Crhislandia te winnen en de kans daarop is toch wel groot dan is men onbereikbaar geworden voor alle anderen. Yerseke - WHS heeft door deze ontmoeting al veel van zijn be langrijkheid verloren, maar desondanks kan het in interessante krachtmeting worden. Yerseke kan mogelijk liet ter- re invoordeel uitbuiten en de volle winst inpalmen. Nuinmer voorlaatst van de ranglijst, Nleuwlamcl, zal zonder enige twijfel alles op alles zetten om .los' te komen va.n Veere, dat niet speelt. De uitwed strijd naar Kapeile biedt Fritz c. inderdaad wel mogelijkheden. 2e klas B: RWH - De Zwerver; Bs rendrecht - Ter Leede, Excelsior M Noordwijk. 3e klas: Noad'32 - Dlnteloord, Rillan dia - Woudriehem (15.00). 4e klas B: Ohrislandia - Smerdiek, Yerseke - WHS (15.00); Kapeile - Nieuwiland (16.15). 65, W. Petter 64, T. van Tongeren 63, E. J. de Voogd 61, L. Zuidema 58, C. Gabriëlse 58, G. M. Reverse 57, M. Hoogslag 55, H. Ensing 53, R. Polkk 51. I. Visser 49. H. Bakkes 47, J. Pol derman 41, R. Visser 40, G. Nieuwen huijze 38. Na afloop reikte voorzitter C. Hoog slag de behaalde strikken met een toe passelijk woord uit en dankte het jury lid voor haar deskundige jurering. Als laatste bedankte mejuffrouw Talc de voorzitter voor zijn waarderende woorden en prees de vereniging ge lukkig met een manege die op zo'n goed peil staat. In het Strandhotel te Vlissingen vond zaterdagavond de halve finale plaats van de open paren wedstrijden, die dit seizoen door de ZWC op Walcheren zijn georganiseerd. Tweeëndertig pa ren traden aan, waarvan de helft, dus 16 paren, overgaan naar de finale op 4 april a.s. Donderdag 26 april vindt nog een .herkansing' plaats, eveneens in het Strandhotel te Vlissingen. Van deze open paren wedstrijd wordt nog een beperkt, aantal winnaars tot de finale toegelaten. De uitslagen van de halve finale zijn: groep I: 1. echtpaar Fonteyne (103); 2. v. Voorst Vader - v. Geel (94); 3. da.mes Leynse - Westrate (92); 4, mevr. Puis - Ensing (88). Groep II; 1. echtpaar Braak (112); 2. Jansen - Laurens (90); 3. echtpaar Van Iren (83); 4. echtpaar Minet (82). Groep III: Dieleman - De Visser (120); 2. echtpaar Mocrmond (99); 3 en 4 da mes Geers - v. d. Wal en echtpaar De Vlieger (91). Groep IV: 1. echtpaar Nas (109): 2. echtpaar Howell (99); 3. mevr. Kroeders - v. Laar (96); 4. mevr. De schipper - De Schipper (93). Bij de prijsuitreiking werd de heer H. v. Nieuwenhuizen, penningmeester van de ZWC bh monde van de heer Van Voorst Vader namens de aangesloten verenigingen dank gebracht voor het feit dat hij gedurende 12% jaar de penningen van de organisatie voortref felijk had beheerd. Hij liet die dank vergezeld gaan van een mand met fruit, waarna de heer A. van Iren de jubile rende penningmeester nog een doos sigaren aanbood namens het ZWC- bestuur. ROTTERDAM (GPD) Ex-interna tionaal Guus Haak (32) maakt zater dagavond als rechtsachter zijn rentree in liet Feijenoord-elftal tegen Go Ahead. Het is verder wel zeker, dat Guus Haak ook in beide wedstrijden tegen Legia Warschau, in de halve fi nales voor de Europa Cup zal aan treden. Trainer Ernst Happel heeft met Guus Haak een (nieuwe) oplossing gevon den voor het probleem van ae bezet ting van de piaats van rechterverde- diger, die Romeijn noodgedwongen we gens zijn schorsing op Europees ni veau moest afstaan, en door Ruud Geels vooral verdedigend niet overtui gend werd bezet. Ernst Happol wil Haak een reële kans geven en is beslist van plan hem de komende weken op die plaats te handhaven. Haak beschikt over vol doende ervaring om zich opnieuw als rechterverdediger bekwaam op te stel len. Als halfspeler maakte hij jaren geleden op die plaats een geslaagd de buut in het Nederlands elftal tegen de Zwitsers. Guus Haak toonde zich verheugd met de beslissing van trainer Happel: .Hoe wel ik liever verder niet veel daarover wil zeggen. Falen en slagen haingt zo vaak van soms onberekenbare fac toren af. De rijkst geïllustreerde brochure verbleekt, vergeleken bij een proefrit met de Mercedes 280 S of SE. Die is groots. Hier ondergaat u één harmonische totaliteit van veiligheid, betrouwbaarheid en comfort zoals u misschien niet voor mogelijk hield. In deze auto is op alle punten nèt dat stapje verder gegaan waardoor de volmaaktheid bereikt lijkt. Mooie woorden? Neen. Want zoals we al zeiden: de praktijk is nog veel mooier. Een praktijk die niet hoeft te éindigen met een proefrit. N.V. GARAGE Goes, Couwervestraat 51, tel. 01100 - 6100 GARAGE Middelburg, St Janstraat 20-22, tel. 01180-5251 MIDDELBURG In de hoogste Zeeuwse klas van de Zeeuwse tafelten- niscompetitie zorgde kampioen St- Aloy 2 tegen het Vlissingse Wilno 2 voor een grote 91 zege, waarby al leen Bakker een partij uit handen moest geven. Ook St-Aloy 3 kwam weer tot winst. Tegen Wilno 1 werd het 6waarbij zowel Paul, Mathijsen als Mangnus elk tweemaal wonnen. Ook H.iringman 1 maakte weer ren forse uitslag en stuurde ONA 1 niet een 9I nederlaag huiswaarts. PZEM 1 werd het kind van de degradatiere- kening, want doordat de lichtmensen met 73 van MZ 1 verloren en Big Smash I er in slaagde de MZ-reserves met dezelfde cijfers aan de zegekar te binden, passeerden de Biggekerkers PZEM, waardoor dit team na een ver blijf van een jaar in de Ie klas weer moet degraderen. ONA 1 slaagde erin Wilno 1 in eigen huis een 46 neder laag toe te brengen en aldus de com petitie zegevierend te besluiten. TWEEDE KLAS. Ook hier werden de laatste competitiekruimels bij elkaar feveegd. Kampioen Haringman 2 on- ervond zeer sterke tegenstand tegen dan ook nu weer in Haringman 2 in eigen huis te bedwingen (55). Big Smash 2 liet er geen twijfel over be staan dat MZ 4 in deze formatie te licht werd bevonden voor de tweede klas en via een 100 nederlaag was Doordat zowel Jeep als St-Aloysius 1 zaterdag in de overgansklas tafelten nis hun laatste competitiewedstrijd wonnen is een beslissingswedstrijd om de bezetting van de bovenste plaats in de promotieovergangsklas E noodzake lijk geworden. De winnaar hiervan heeft het recht met nog drie landelijke teams in een volledige competitie te gaan uitmaken wie er in aanmerking komt voor de hoofdklasse, waarbij de kansen 50 pet zijn aangezien de bovenste twee over gaan. St-Aloysius I maakte in de laat ste wedstrijd tegen Ons Vermaak II geen fotit en vooral Buamgarte en Van Waterschoot deden weer van zich spre ken door hun enkelspelen te winnen. Theo Vemimmen, die inviel voor Du- mez, won één partij en dat maakte met de dubbeloverwiiming de eind stand op 8-2. Jeep behaalde in de las tige wedstrijd tegen Irene II in Til burg ook de volle winst door 3-7 te laten aantekenen. Red Star besloot de competitie met een 9-1 zege op Bel- crum n. De beslissingswedstrijd tussen Jeep en St-Aloy wordt reeds zaterdag aanstaande gespeeld in Breda in het clublokaal van Belcruim. GRAAUW Wilfried Dumez, de 13- jarige tafeltennisser van het Graauw- se St-Aloysius, heeft het afgelopen weekend tijdens wedstrijden in Luxem burg een goed figuur geslagen in de Nederlandse afvaardiging. In zijn eer ste internationale wedstrijd kwam hij uit in drie onderdelen. In liet enkel list Koels,, terecht in de herkansing waar hij Streef van de Belgische jeugd- ploeg uitschakelde. In de kwartfinale moest hij met de cijfers 17-21, 22-20 en 15-21 de eer laten aan Henk van de Zee (JCVJ. In het dubbelspel behaalde Dumez met v. d. Zee der derde ronde waar zij door de latere winnaars Scheijbel - Kloos (Lux) werden uitgeschakeld. Ook in het mixed-dubbel, dat Dumez samen met mejuffrouw Wagemakers (Vice Versa, Oudenbosch) speelde, overleef de hij de eerste ronde door het sterke Belgische dubbel Remy - Michèl te kloppen. Helaas werd hem, wéér door Scheijbel met paujSner Doom, een halt toegeroepen met 18-2i en 19-21. Laatst genoemden werden ook winnaar in de mixeddubbelklas. De jeugdinterland tussen Luxemburg en Nederland, waarin Dumez overigens niet meespeelde, werd door de gasthe ren met 5-4 gewonnen. LEEUWARDEN (ANP) Na twee ronden van het toernooi om het Ne derlands kampioenschap -in Leeuwar den heeft alleen -Coen Zuidema zijn score op 100 procent weten te hand haven. De internationale meester ver sloeg met zwart de Leidenaar Kort, die thans de onderste plaats bezet. Van de puntendelingen was die tussen Lange weg en Hartoeh het belangrijkst. Beiden behoren immers tot de kans hebbers. De aanvankelijk afgebroken partij lussen Scholl en .Jongsma werd na enige analyse remise gegeven. Uitslagen tweede ronde: Lange wegHartoeh De Rui terKerkhof KortZuidema 01, Marcusv. d. Weide v. BaarleVogel 10. SchollJongsma Stand"na 2 ronden: 1 C. Zuidema 2; 2 A. Jongsma 1%; 3- 10 J. v. Baarle. R. Hartoeh, L. Kerk- hoff, K. Langeweg, J. Marcus, T. de Ruiter, P. v. d. Weide, E. Scholl, allen 1; 11 J. Vogel 12 J. Kort 0. VLISSINGEN De Zeeuwse schaak- competitie loopt moeizaam naar liet einde. In de eerste klas werden beide nog te spelen wedstrijden afgewerkt. Voor de tweede en derde plaats was alleen de ontmoeting Vlissingen S. Landau Axel nog van belang. De Vlis- singers wonnen met 7 2%. Vlissin gen staat nu, evenals vorig jaar, op de tweede plaats. Voor de degradatie werd de belang rijke wedstrijd TerneuzenZierikzee gespeeld en de Terneuzenaren trokken aan het kortste eind: met 37 verlo ren de Zeeuws-Vlamingen, zodat ze ADVERTENTIE Modieus geadviseerd door Walstraat 78 - Vlissingen volgend jaar een klas lager moeten spelen. Zij ruilen hun plaatsen om voor die van VSV Sluiskil. In de tweede klas werd niet gespeeld. Hier is alleen belangrijk de degradatie plaats. Kamperland staat er het on gunstigst voor. Zowel Kamperland als Goes II moeten nog spelen tegen Oost burg, dat telkens verstek laat gaan, bij gebrek aan spelers. In de derde klas B is Middelburg II kampioen geworden door Vlissingen III met 71 te verslaan. Dus de Middel burgers mogen het het volgend jaar een plaatsje hoger proberen als zfi de beslissingswedstrijd tegen de kampioen van 3 A dat wordt waarschijnlijk HWP Sas van Gent kunnen winnen. In 3B versloeg HWP Sas van Gent Middelburg Hl met 1%—6%. De standen: eerste klas: Goes I 7 5 2 0 12 45% "Vlissingen. I 7 5 2 0 10 40 S. Landau Axel 7 2 2 3 6 29 Zierikzee 7 3 0 4 6 34 Middelburg 7 2 1 4 5 33% Terneuzen 7 0 3 4 3 28 Tweede klas: VSV Sluiskil 7 5 1 1 11 34% Vlissingen II 6 4 1 1 9 25 DZD Kruiningen 6 2 2 2 6 24% Goes n 6 2 0 4 4 20% Oostburg 5 2 0 3 4 19 Kamperland 6 0 2 4 2 16% Derde klas A HWP Sas van Gent 4 3 0 1 6 21% Middelburg Hl 5 1 2 2 4 17% DZD H Kruiningen 5 2 0 3 4 17% Goes III 4 1 2 1 4 16 Derde klas Middelburg H 6 5 1 0 II 30% Koudekerke 6 4 0 2 8 29 TOG Bruinisse 5 2 2 1 6 21 Vlissingen IH 6 2 0 4 4 22% Zierikzee H 5 0 14 11" In de hoofdklas viertallen NBB Zee land-Midden is de beslissing gevallen. Zuid-Beveland I heeft zich ae sterkste getoond. Het kan zich nu met ere kam pioen noemen van Zeeland-Midden. Het viertal bestaande uit: mevr. De Schip- per-De Schipper en Wartena-De Schip per, wist uit de laatst te spelen wed strijd tegen de Vlissingse Fles I nog twee punten te veroveren. Dit was voldoende om rivaal ABC I, één punt achter zich te laten. De Vlissingse Fles H heeft zich niet kunnen handhaven, maar zal in het volgende seizoen in de eerste klas wel van zich doen spreken. Zuid-Beveland I moet nu een beslissingswedstrijd spe len tegen de kampioen van Zeeuwsch- Viaanderen, Oostburg I. De winnaars kunnen zich kampioen van Zeeland noemen en gaan door naar de kwart finale van de NBB welke op 18 en 19 april a.s. te Eindhoven zal worden houden. Als tegenspelers zullen zij d ontmoeten de kampioenen van Utrecht B; Nijmegen; Noord-Brabant A en B; Noord- en Midden-Limburg en Zuid- Limburg A en B. de vier best geplaat sten gaan door naar de halve finale. Deze wordt gehouden te Utrecht in de Nieuwe Jaarbeurs op 25 en 26 april 1970. Bij eventuele plaatsing moeten zij wederom in het strijdperk voor df finale, wederom te Utrecht op 2 en mei 1970. Uitslag gespeelde wedstrij den. Hoofdklas: ABC I - Vlissingse Fles I 82-53 (5-1): Vlissingse Fles I Zuid-Beveland I 50-43 (4-2). Eerste klas: Zuid-Beveland H -' Papyrus IT 111-74 (6-0); Papyrus T - Vlissingse Fles III 79-68 (4-2); ABC II - Vlis singse Fles III 53-73 (1-5); Papyrus n - Papyrus I 68-113 (0-6): Zuid-Be veland II - ABC H 62-50 (4-2). Tweede klas: Zuid-Beveland Hl - Papyrus IV 62-28 (6-0): ABC HE -ABC IV 91-27 (6-0); Papyrus IV - Papyrus III 27- 104 (0-6);"Zuid-Beveland ni - ABC III 41-53 (2-4). Eindstand hoofdklas: 1 Zuid-Beveland I 26 punten uit 6; 2 ABC I 25 punten uit 6; 3 Vlissingse Fles I 17 punten uit 6. 4 Vlissingse Fles II 4 punten uit 6. Tussenstand. Eerste klas: Zuid-Beveland 30 punten uit 6; Papyrus I 21 punten uit o; Vlis singse Fles III 15 punten uit 5: AEC H 13 punten uit 6; Papyrus H 5 pun ten uit 6. Tweede klas: ABC ni 25 punten uit 6; Papyrus III 20 punten uit 5; Zuid-Beveland IH 19 punten uit 6; ABC IV 13 punten uit 5; Papyrus IV T punten uit 6, DEN HAAG (GPD) Ton Sijbrands, Europees en nationaal damkamploen. topspelen van het Amsterdamse VAD, zal per 1 april deze matichale kam pioensclub verwisselen voor het Resi dentie Damgenootschap. dat dit sei zoen zijn verloren plaats in de ereklas heroverde. Sijbrands wordt trainer-spe ler van de .grote Haagse'. LONDEN (ANP) Leeds United en Ma/ach ester United spelen donderdag in BoHbon hun derde ontmoeting om uit te maken welke club uitkomt tegen Chelsea in de finale van het FA-cup- toernooi. Oorspronkelijk was deze hal- ve-finalewedstrijd vastgesteld op woemsdag, maar. zoals een woordvoer der van de FA meedeelde, om voldoen de gelegenheid te hebben de kaarten te drukken is de wedstrijd een dag ver schoven. Tot dusver hebben Leeds en Manches ter drieëneenhalf uur tegenover elkaar in het veld gestaan zonder één doel punt te maken. de degradatie van MZ 4 een feit. ONA 2 kon het zich tegen Big Smash 3 zelfs permitteren met 4 6 te verliezen, want het ontliep nog net de degrada tie. Haringman 3 kreeg, doordat het tegen MZ 3 niet opkwam, jammer ge noeg de eerste verlieapunten in minde ring op hun totaal. DERDE KLAS A. Wilno 3 kon hier by de nederlaag die MZ 5 leed tegen Goes 1 de kampioensvlag al uitsteken. De Goesenaren wonnen met 46. En kele dagen later bevestigde Wilno 3 de titel door oolc tegen Goes 2 ongeslagen te blijven en met de cijfers 73 de overwinning in te palmen. Theo Out won nu driemaal. MZ 5 te gen Croon eindigde onbeslist (55>- Paula Wondergem was in een produk- tieve bui en won al haar enkelspelen. A. van Sluijs won eenmaal. BIJ Croon wonnen Jacobs en v. d. Berge elk tweemaal. DEERDE KLAS B. In deze degradatie- groep werd MZ 6 winnaar aoor een gelijkspel te bewerken in Graauw te- ten St-Aloy 5. HVB degradeert door at zij ook tegen PZEM 2 niet tot winst konden komen naar de vierde klas (2—8). VIERDE KLAS. De jonge Middel burgse vereniging 't Zand 1. pas voor het tweede seizoen uitkomend in de NTTB werd glansrijk kampioen. Dit feit werd bereikt na een 82 zege op MZ 8 waarna de bloemen tevoorschjjn kwamen. Ook Zand 2 behield zijn fraaie tweede plaats door Big Smash 5 royaal met 91 van zich af te hou den. MZ 8 tenslotte behaalde in de laatste competitiewedstrijd een eerste zege door in Biggekerke baas te blij ven over Big Smash 5. In de vierde klas B bleek ONA 3 plotseling veel sterker dan PZEM 4 en behaalde in deze uitwedstrijd een 28 zege. Ook Apollo 1 behield een goede tweede plaats door eveneens met 28 tegen MZ 9 beslag te leggen op de overwin ning. JUNIOREN' A. In de Jeugdgroep viel 2 in Vlissingen niet 3—7. Ook ONA 1 kwam via een frauie 28 zege op MZ 2 twee punten verder. Wilno 1 tenslotte maakte tegen Big Smash 1 geen fouten en ging er na 37 met de volle winst vandoor. In groep B bleek MZ 4 weer sterker dan MZ 6 en drukte dit uit in 28 cijfers. ONA 2 nam niet vergeefs de boot want het haalde tegen MZ 5 suc cesrijk uit door met 37 op beide winstpunten beslag te leggen. De standenlijsten zijn: Overgangsklas E: Jeep 10 9 0 1 18 73- 27 St-Aloy 1 10 9 O 1 Irene 2 10 5 0 5 Red Star 10 3 0 7 Ons Vermaak 10 2 2 6 Belcrum 2 10 0 2 8 Eerste klas: St-Aloy 2 18 16 MZ I 18 15 Haringman 1 18 13 St-Aloy 3 18 6 Wilno 2 17 7 Wilno 1 17 5 ONA 1 18 5 MZ 2 18 4 Big Smash 1 18 3 PZEM 1 18 3 Tweede klas: Haringman 2 16 13 Goes 1 16 11 St-Aloy 4 15 9 Big Smash 2 16 7 MZ 3 16 6 Haringm. 3*) 15 7 Big Smash 3 16 4 ONA 2 16 2 MZ 4 16 1 Derde klas A: Wilno 3 MZ 5 Croon 1 Goes 2 PZEM 3 Derde klas B: MZ 6 PZEM 2 St-Aloy 5 Big Smash 4 HVB Vierde klas A: Zand 1 Zand 2 MZ 7 MZ 8 Big Smash 5 Vierde klas B: Zand 3 Apollo 1 MZ 9 ONA 3 PZEM 4 Junioren A: MZ 1 Wilno 1 ONA 1 Wilno 2 MZ 2 Big Smash 1 Junioren B: ONA 2 MZ 4 Wilno 3 MZ 3 ONA 3 10 52- 48 6 45- 55 6 36- 64 2 24- 76 2 0 34 137- 43 1 2 31 135- 45 1 4 27 130- 50 3 9 15 75- 75 0 10 14 70-100 3 9 13 70-100 3 10 13 75-105 4 10 12 60-120 4 11 10 68-112 3 12 9 64-116 3 0 29 121- 39 3 2 25 123- 47 5 1 23 101- 49 2 7 16 98- 62 1 11 0 14 0 15 65- 95 32-128 27-133 7 7 0 0 14 49- 21 8 4 1 3 9 47- 33 8 3 2 3 8 45- 35 8 3 1 4 7 39- 41 7 0 0 7 0 10- 60 6 1 3 2 5 28- 32 5 2 0 3 4 25- 25 7 1 0 1 2 18- 62 7 4 0 3 8 35- 35 8 1 1 6 3 27- 53 8 0 1 7 1 23- 57 8 2 2 4 6 31- 49 6 1 1 4 3 23- 37 7 1 1 5 3 25- 45 5 1 2 11 47- 53 31- 49 25- 55 20- 60 8 2 0 6 4 8 0 0 8 0 MZ 5 MZ 6 1 13 52- 28 2 13 58- 32 0 12 50- 20 4 8 43- 37 4 6 32- 38 28- 62 0 0 8 0 17 63 Het kampioensteam van de Middel burgse tafeltennisvereniging 't Zand. Vlnr: trainer Snijder, L. van Vlaande ren, P. Boon en H. Rtdderikhof.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 15