Veel belangstelling 9open middag' over Indonesië Verfijning van schaderegeling Overslag zette punt achter zelfstandigheid Gezicht ARP niet bepaald door de keuze PvdA of VVD Open bejaardenwerk Terneuzen wordt veel intensiever 4 Vlissingse pekinees reservekampioen Extra uitkering aan Zeeuwse plaatsen met slechte bodem Duits motorschip voer op havendam Mantels in tricot PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 24 MAART 1970 OP .HEDENESSE', CADZAND INFORMATIE OVER DE ONTWIKKELINGSHULP CADZAND Ruim 200 be- langstellende Zeeuwen waren zon dagmiddag voor de ,open dag' over ontwikkelingssamenwerking met Indonesië naar het vormingscen trum .Hedenesse' in Cadzand ge komen. De open middag was het geslaagde slot van een weekeinde over dezelfde pro blematiek dat .Hedenesse' voor een deel in samenwerking ïjiet het Amsterdamse dispuut Semper voor enkele tientallen Amsterdamse studenten aan VU en uni versiteit van Amsterdam, onder wie en kele Zeeuwen, had georganiseerd. Er wa ren voorts enige Zeeuwse gasten. Op de open middag kon men via films en een boekentafel informatie krijgen over In donesië en ontwikkelingssamenwerking. In negen kerkgebouwen werd voorts af-, gelopen weekeinde aandacht besteed aan Indonesië, hetzij door informatie ovei het weekeinde en doordat een preek- sohets over ontwikkelingsproblematiek werd verwerkt in de prediking, hetzij alleen door informatie van de studenten. Eén en ander gebeurde zondagmorgen in de hei-vormde Johanneskerk te Vlis- singen en de hervormde kerken van Wa terlandkerkje, Sluds, Aardenburg, Oost burg en Zuidzande alsmede in ae gere formeerde kerken van Aardenburg en Breskens. Zaterdagavond was aan dit onderwerp al aandacht besteed in de r-k kerk van Biervliet. Structuren Het weekeind was vrijdagavond begon nen met twee sprekers. De eerste was de historicus drs F. Tichelman, wetenschappelijk medewerker aan het internationaal instituut voor sociale ge schiedenis van de universiteit van Am sterdam. Deze trok de vraag rond ont wikkelingssamenwerking met Indonesië vooral door naar de noodzakelijke ver anderingen in de structuren in de noor delijke landen van de wereld. Er zijn wel verschuivingen, maar geen funda mentele ontwikkelingen in de econo mische afhankelijkheid te constateren. Er ontbreekt in de ontwikkelingslan den een werkelijke ontwikkeling in de richting van een industriële revolutie, zoals de westerse landen die wél hebben gekend. Bovendien constateerde hij het ontstaan van militaire dictaturen, die dan in de ontwikkelingslanden als laatste redmid del van de neo-koloniale status quo wor den gebruikt. Dat betekent dat staats activiteiten alleen maar westerse be drijfsactiviteiten steunen (garantie van privé-investeringen bijvoorbeeld en ga ranties tegen eventuele nationalisering). Ten aanzien van Indonesië merkte drs Tichelman onder andere op dat alle re- regimes in dat land varianten zijn ge weest van een heersende klasse die er op uit is de status quo te handhaven. Bij Soekarno lag het accent meer op de PKI (communistische partij van Indo nesië): maar via parlementaire weg, en bij het regime van Suharto gaat het om een toplaag van militairen die tevens managers van bedrijven zijn. Hi" op desintegratie van de dorpen c kleine bóeren (sociale en sche ruggegraat) die onder het huidige regime worden weggeconcurreerd. Drs Tichelman wees op een gelijdelijk weer omhooggaan van de inflatie (november jl 15 procent), een nieuwe toename van het rijsttekorl, groei van de versluierde werkloosheid, cor ruptie, een schrikbarende schulden stijging, bevolkingsexplosie en een ongelimiteerde vrijheid voor bui tenlandse bedrijven. .Japan met na me is erg grijpgraag. Dit land heeft gechanteerd met zijn hulp, het heeft nu alle visgronden gekregen', zo zei hij. Resultaten Drs M. Sanders, wetenschappelijk mede werker aan de Nederlandse economische hogeschool in Rotterdam, die drie jaar in Indonesië het regime Suharto als ge Nederlander adviseerde op econo misch gebied, was de tweede spreker. •Hij kon meegaan waar drs Tichelman de economische onafhankelijkheid van het noorden constateerde en dat de han delspolitiek neerkomt op meer halen dan ernaar toebrengen. Drs Sanders constateerde dat de ont wikkelingshulp voor Indonesië reële re sultaten heeft gehad: de inflatie is ver dwenen en ligt volgens hem nu op Euro pees niveau: acht procent. Ook de zwar te marlet is verdwenen. ,Er zijn wel een hele hoop fouten gemaakt, maar ik heb er nu meer fiducie in', zo stelde drs Sanders. Het vijfjarenplan van Indone sië noemde hij .niet zo ambitieus, wel realistisch'. Het gaat er vooral om een 'Drs Sanders zag geen systeem om de werkloosheid (stijging 1 miljoen per jaar. nu al tussen de 6,5 en 10 miljoen per jaar) op te lossen. Die zal nog jaren duren. Bestrijding is alleen mogelijk op lange termijn door grote economische groei, voornamelijk in de landbouw. Tot slot zei hij dat Indonesië nü in staat is een deel van de hulp zelf te finan cieren, maar dat de buitenlandse hulp een belangrijke rol zal blijven spelen. Hij verwachtte dat de noodzakelijke hulp zich zal stabiliseren op omstreeks 600 miljoen dollar (een bedrag gelijk aan de hulp voor Pakistan) Hij moest overigens toegeven dat marktmechanisatie op te zetten. Hij j sprake is van he: opdringen van bepaal - moest echter toegeven, dat de sociale - - - rechtvaardigheid op de tweede plaats is gekomen. Maar zo stelde hij: het bedwingen van de inflatie is ook een stukje sociale rechtvaardigheid en betekent een socialer instelling van de maat schappij. Ook het feit dat de niarkt- crlses verdwenen, heeft een der gelijke waarde. de projecten, echter: ,Het tot nu toe gelukt zélf zijn prioriteiten te bepalen. Maar er gebeuren ongeluk ken.' Het weekeinde was voorts aan groeps- en forumdiscussie over deze inleiding gewijd. De dagen werden bijgewoond door de heer I. F. V. Salim, verbonden aan de persafdeling van de Indonesische ambassade in ons land. CSlot van pagina 1 twee jaar nog niet die ervaring heeft kunnen opdoen als In Duits land. Met deze regelingen en maatre gels kunnen landbouw en industrie er samen toe bijdragen, dat het accent van de laatste tijd op luchtveront reiniging mogelijk weer verdwijnt. x: eau re bij sehade-meldin- Wat de proci gen veraer betreft: de bedoeling is, dat direct na de melding zowel de - landbouwkundige taxatiecommissie als de .oorzakencommissie' worden geïnformeerd. Deze laatste commis sie zal dan proberen na te gaan wat de oorzaakvan de schade is. Die kan zowel door verontreiniging als door een landbouwkundige oorzaak ontstaan. Anderzijds zal de taxatie commissie de ontwikkeling van het produkt tot aan de oogst volgen. In dit kader wees ir J. Prins er nog Hert in het verkeer gedood HAAMSTEDE Vorige week stak op de Vroonweg, de weg van Haamstede naar Renesse, plotseling een hert over. Een passerende dienstbus der RTM kon het aier niet ontwijken, het werd bij de botsing gedood. Het dier werd ge slacht en het vlees werd ter beschik king gesteld van de bewoners van rust huis .Duinoord' te Haamstede. Een sla ger uit Burgh maakte het dier voor con sumptie gereed. Schoolkinderen lopen ten bate van Cameroun BRESKENS De vastenactie in Breskens, die dit jaar geheel ten bate komt van Kameroen, belooft een succes te worden. Vooral de verloting waarvoor 'n beeldhouw werk werd beschikbaar gesteld, gaat goed. Alle duizend loten wer den verkocht. De winnaar van de loterij werd heer H. Fenijn uit Breskens. De prijs viel op zijn lot, nummer 614. Wo len zes van de r-k lagere school in Breskens lopen voor Kameroen. Ze zoeken supporters die hen een kwartje voor iedere kilometer die ze lopen willen betalen. Het tra cé begint bij de Hoofdplaatseweg en voert naar de Lentedijk en te rug. 'oensdagmiddag aanstaande zul- n de klassen drie, vier, vijf en ,OEI, OEI, WAT EEN PECET Lof en geschenken voor burgemeester G. Dierick OVERSLAG ,Ze moeten weg, ze moeten weg. Oei, oei wat een pech'. Zo zong de schooljeugd van Overslag maandagavond bij het afscheid van gemeenteraad en burgemeester. Dat afscheid vond plaats na de allerlaatste gemeente raadsvergadering die precies 50 seconden duurde en waarbij de raad de plaatselijke muziekvereni ging nog een subsidie gaf van 100,-. De vele toespraken waren aanvankelijk in mineur gestemd. .Overslag raakt niet alleen zijn zelfstandigheid kwijt', zei wethouder A. A. J. de Clerck, ,het heeft bovendien geen eigen vertegenwoordiger in de nieuwe AxeLse raad en het ver liest het predikaat kleinste gemeente van Nederland. Overslag is dood'. De heer De Clerck had veel lof voor bur gemeester G. Dierick, die 35 jaar ,de be langen van Overslag behartigde op eer manier waarover wij alleen maar te vreden kunnen zijn'. Namens de gehele bevolking boden Dymphie de Roenk en Paul de Clerck met een toepasselijke samenspraak (,Onze burgemeester weg. Waarom eigenlijk? We zijn altijd lief voor hem geweest?') ee: de kaart en een portable radio aan. Oud-burgemeester M. Puijlaert van Zuiddorpe sprak zijn spijt uit dat Over slag, Zuiddorpe en Koewacht niet tot een gemeente zijn samengevoegd. Pas toor Strobbe, sprekend namens kerkbestuur, zei dat mede dank zij dei steun van het gemeentebestuur de (in België bestaande) kerk kon worden hersteld en gerestaureerd. Adjudant De Jong uit Axel loofde de kwaliteiten van de burgemeester als hoofd van po litie. Burgemeester Scheers van Wach- tebeke zei. dat men Overslag beter bij deze Belgische buurgemeente had kun nen voegen. Hij noemde een gemeen schap zoals Overslag uniek. Bij wijze van anecdote vertelde burgemeester Scheers, dat hij een jaar of acht gele den een oude Oostenrijkse Overslag weghaalde. ,Het 75 jaar omver, maar een dag later had ik de Nederlandse marechaussee aan de deur. De paal werd netjes teruggezet'. trouwheid van de Overslagse Burgemeester Dierick liet een rouw brief zien waarin afgedrukt stond .Over slag ruste in vrede', Hij kondigde aan, dat burgemeester M. K. van Dijke van Axel op 1 april in Overslag kennis komt maken. Ter herinnering aan de ,oude' gemeente bood hij alle raadsleden en het gemeentepersoneel een tinnen bord met net gemeentewapen aan. n serenade van het plaatselijke mu- kgezelschap leidde vervolgens een drukke receptie in, waar bewoners van Nederlands en Belgisch Overslag per soonlijk afscheid kwamen nemen van burgemeester en gemeenteraad. Goud voor wethouder A. A. J. de Clerck van Overslag OVERSLAG Tijdens de afscheidsbij eenkomst van de gemeenteraad van Overslag ls wethouder A. A. J. de Clerck maandagavond onderscheiden met de eremedaille" in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Burgemees ter G. Dierick, die de versierselen op speldde, zei dat de wethouder die func tie al 20 jaar bekleedde. Daarvoor was hij 4 jaar raadslid. jn g€ paalde schade. Zo stelde hij, dat niet helemaal bekend is hoe suikerbieten op fluor reageren, dat in sommige gevallen ook de schademeldmg wat laat kwam en dat daardoor niet al tijd een analyse kon worden getrok ken. ,We willen nu een zo duidelijk mogelijk beeld krijgen van wat er éVLJSSINGEN De pelinees .Koala van ter Paauwen J. W. '69' (jeugdwin- naar in 1969) van mevrouw Suzie Tum- mers-Keerssemeeckers te Vlissingen is in Luxemburg res.kampioen geworden. De schone pekinees kreeg deze trotse titel op de vier en twintigste .Exposi tion canine internationale', een honden tentoonstelling dus. die afgelopen week einde in Luxemburg werd gehouden. Er was concurrentie van 1199 honden voor .Koala van ter Paauwen J.W.'69' uit Duitsland, Frankrijk. België en Luxem burg zelf. Het was het eerste optreden van de Vlissingse pekinees in het nieu we wedstrijdseizoen. VLISSINGEN Vier Zeeuwse gemeen ten en gemeentekernen kunnen een ex tra uitkering krijgen in verband met slechte bodemgesteldheid. Het zijn Bors- sele, Ril land-Bath, St-Anna)land en St- Phildpsland. Dit blijkt udt een nadere mededeling van het ministerie van fi nanciën over de in de ministerraad vrij dag jongstleden besproken maatregelen te dien aanzien. Nadat de raad van state over het voor stel is gehoord kan een algemene maat regel van bestuur tot stand komen, waarbij op grond van de financiële ver houdingswet (rijk-gemeenten1960, meenten met een slechte bodemgestèl heiid kan worden gegeven. De uitkering is groot ƒ3 per inwoner voor gemeenten met minder dan 5.000 in woners. In deze categorie vallen genoem de Zeeuwse plaatsen, volgens het mi- nisterie van financiën. Hoechst en de Zeeuwse raad voor de Het motief voor de extra uitkering is luchtverontreiniging als onafhanke- dat <*e desbetreffende gemeenten met lijke instelling een lid aanwijzen. de bouw en aanleg en het onderhoud Op een vraag of eon soortgelijke PWP»*™ vreifen (straten, leid»- regeling ook met Pechïney zal wor den getroffen, liet gedeputeerde Ka- land weten, dat Hoechst en Peclii- ney zich in principe bereid hebben verklaard, ,dit gezamenlijke pro bleem ook gezamenlijk onder ogen te zien'. Als Pechïney in bedrijf komt en er is sprake van schade aan landbouwgewassen of bij dieren komt men voor het probleem te staan: van wie komt de fluor af? Als beide bedrijven tot een oplossing zijn gekomen, zal men daarover con tact opnemen met landbouw en pro vincie om de zaak dan verder door te praten. Eerste kievietsei in Terneuzen TERNEUZEN De 17-jarige Terneu- zenaar A. Wilting heeft zaterdag nabij Spui een kievitsei gevonden. "Voor zo ver bekend is dat het eerste kievitsei, dat dit voorjaar in deze omgeving werd gevonden. ARP-VOORZITTER VEERMAN: KAMPERLAND Het gezicht van de Anti Revolutionaire Partij mag niet worden bepaald door de keuze VAT) of PvdA, aldus ARP-voorzïtter dr A. Veer man maandagavond tijdens een zeer druk bezochte vergadering in Kamper land. De heer Veerman zei te weigeren, dat de ARP er van moet uitgaan, dat er slechts twee keuzemogelijkheden zijn ,We moeten in eerste instantie gewoon ons zelf blijven en voor de kamerverkie zingen met een heel duidelijk program ma komen. liet. gezicht van de ARP blijkt niet alleen uit de keuze van vriendjes'. De ARP-voorzitter herhaalde zijn stelling, dat het langzamerhand niet naeer mogelijk is om een keuze te doen, nu allerlei partijen elkaar uitslui ten voor samenwerking in een regerings combinatie. De heer Veerman ontkende, dat de ARP te veel aan de leiband van de WD liep. Hij memoreerde, dat de WD-fractie jaar vanuit de partij juist kreeg, dat men te veel aan de leiband van ae ARP liep. Over voortzetting van de huidige regerings coalitie sprak de heer Veerman zich niet uit: ,Daar is moeilijk een wijs woord over te zeggen. Ik wel eerst de programma's zien'. De verkiezingsuitslag van vorige week achtte de heer Veerman ondanks het door hem vooropgestelde verlies van de ARP, bemoedigend: .Gebleken is, dat christelijke politiek in brede lagen van de bevolking weerklank vindt. Dat tekent, dat we voor volgend jaar een -;oed resultaat mogen verwachten.' )nder de titel .Lijnen naar de toekomst' ging de heer Veerman uitvoerig in op ae zijns inziens noodzakelijke bezinning op de betekenis van het evangelie voor de hedendaagse politiek. Hij stelde, dat deze tijd dynamische mensen vraagt met een dynamische manier van den ken: ,En dat laatste ligt de ARP niet zo. We zitten meer in de trant van Groen van Prinsterer en Kuyper, maar ook dat waren kinderen van hun tijd'. Het historisch denken (Groen) en het causale denken (Kuyper) heeft, aldus de ARP-voorzitter de neiging tot een zekere verstarring te leiden: .Het den ken zou niet in de eerste plaats moeten worden bepaald door het ,waar van daan', maar door het .waarheen'. De door de ontwikkeling van techniek en wetenschap optredende schaalvergro ting leidt volgens de heer Veerman tot het gevaar, dat ,de mens verdrinkt in liet grote geheel': ,We moeten dus zoe ken naar vormen van medezeggenschap om een stuk verantwoordelijkheid terug te geven. Inspraak op het moment, dat de voorbereiding van een bepaalde maat regel of plan begint'. De ARP-voorzit ter wilde hierbij wel nadrukkelijk stel len, dat inspraak de aanwezigheid van gezag veronderstelt. NU ,DE SCHAKEL' KLAAR IS BURGEMEESTER DROEG GEBOUW OVER AAN HET STICHTINGSBESTUUR TERNEUZEN De Stichting Open Bejaardenwerk Terneuzen heeft maandagmiddag officieel de beschikking gekregen over het ge bouwde en gemoderniseerde ex - jeugdgebouw ,De Schakel' aan de Kerkhoflaan. Het gebouw werd namens het gemeentebestuur over gedragen door burgemeester J. C. Aschoff, die het een duidelijke zaak noemde dat het van belang is dat ook de bejaarde Terneuze- naars een goed tehuis hebben waar zij elkaar kunnen ontmoeten. ,Maak er met elkaar wat van. Dat is de opdracht die ik bij deze gele genheid mee zou willen geven', al dus burgemeester Aschoff. Stichtingsvoorzitter J. Hoevens deelde mee. dat het beschikbaarkomen van De Schakel nog dit jaar een belangrijke in tensivering van het bejaardenwerk tot gevolg zal hebben. De sociëteitsmidda gen worden van twee tot vier per week uitgebreid. Er komen meer culturele middagen en het stichtingsbestuur gaat onderzoeken of het serveren van maal tijden op prijs wordt gesteld. Behalve uitbreiding van de bestaande activitei ten kondigde de heer Hoevens ook een aantal nieuwe aan: bejaardengymna- stiek, hobbyclubs, handenarbeid, pedicu rehulp en haarverzorging. Per 1 mei komt bij de stichting een full-time con sulent voor open bejaardenwerk in dienst. ,Wij zien een dergelijke maat schappelijk werker voor het open be jaardenwerk als onmisbaar voor het goed functioneren er van,' aldus de heer Hoevens. Burgemeester Aschoff zei, dat het ge meentebestuur met heel veel genoegen het gebouw .De Schakel' ten behoeve van het bejaardenwerk heeft laten verande ren en verbeteren. ,De bejaarden maken een belangrijk deel uit van de bevolking, dus van de hele gemeenschap van Ter- neuzen,' zo betoogde hij. maakt en voor wie alle veranderin gen van de laatste jaren vaak het meest ingrijpend zijn. Het bejaardenwerk in Terneuzen tot nog toe het werk van vrouwelijke vrijwilligsters. Mevrouw J. Aschoff - Stierman, presidente van de afdeling Terneuzen van de Federatie van vrou welijke vrijwillige hulpverlening (Wh) herinnerde er aan, dat de federatie 14 jaar geleden het initiatief nam tot de oprichting van een bejaardensociëteit. De grote zaal van De Schakel in Terneuzen onderging bij de ver bouwing een ware metamorfose. (Foto PZG) Nu stichting terug. ,Met een tikje weemoed,' aldus mevrouw Aschoff, die namens de fede ratie een koffiezet-apparaat aanbod. Voor het werk van de vrijwilligsters raken zowel burgemeester Aschoff s de heer Hoevens hun diepe bewon dering uit. ,Het werk van de vrijwilli ge hulpkrachten kan in de toekomst overigens niet worden gemist,' zo be nadrukte stichtingsvoorzitter Hoevens. Ter gelegenheid van de officiële inge bruikname bood de heer N. Dleleman namens de bejaarden een elektrische wandklok aan. Ir J. C. van der Tas kwam met een letterlijk en figuurlijk .klinkend' geschenk van Philips Neder land NV: een complete geluidsinstalla tie, bestaande uit een stereo-radio en een dito bandrecorder. De vele genodig den waren tot slot in de gelegenheid een kleine expositie te bezientigen van materiaal dat door de soos-bezoekers werd gemaakt. Weemoed Burgemeester Aschoff pleitte er voor om begrip op te brengen voor de be jaarde bevolbings-categorie, die een heel ander Terneuzen hebben meege- Statenbehandeling ZTI-subsidie MIDDELBURG Men wijst ons erop, dat er in het verslag van de behande ling in de Zeeuwse staten van het sub- sidievoorstel voor het ZTI te Goes een onjuistheid is geslopen. In het verslag stond, dat de heer Roels een .verkeerd voorstel' had ingediend. Het blijkt nu, dat de heer Roels voor de statenverga dering twee concept-voorstellen had ge maakt, die voor hem en onder meer ook voor de AR, meer aanvaardbaar waren dan het afwijzende voorstel van gs. Toen bleek, dat het ene voorstel geen meerderheid zou halen werd ingetrok ken en kwam het tweede voorstel op tafel. Het eerste voorstel ging ervan uit, dat 't ZTI 10.000 subsidie zou krijgen met een terugbetalingsclausule, het tweede ging uit van hetzelfde subsidiebedrag, maar bevatte geen nadere voorwaarden. HANSWEERT Maandagavond is met afgaand water liet 967 ton metende Duitse motorschip ,Ida', komende vanaf dc Westerschelde, bij het binnenvaren van de haven van Hansweert op de oostelijke havendam gevaren en vast blijven zitten. Het met. ijzer geladen vaartuig dat van Antwerpen op weg was naar Dortmund, werd door het ber gingsvaartuig .Zeetijger' vlot getrokken. Bij het vastvaren heeft de ,Ida' geringe lekkage in de voorpiek gekregen. Nadat een Borgsom hij rijkswaterstaat wa6 gestort voor de eventuele schade aan de steenglooiing, mocht het binnenschip zijn reis voortzetten. Een mantel voor nu, voor Pasen en voor later vindt u bij uw van //sseldijk „y/noep geruit effen tweed pied de boute Teveel om op te noemen. Kom zelf eens kijken. Heden nam de Here tot Zich in de volle zekerheid des geloofs, mijn innig geliefde en zorgzame vrouw en mamma MAATJE SANDEE geboren Jansens op de leeftijd van 35 jaar. Lewedorp: L. Sandee Marjoleintje Lewedorp, 23 maart 1970. Paralelweg 4. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 26 maart om 2 uur te Nieuwdorp, vanuit de consistorie van de gereformeerde kerk te Lewedorp. Heden werd van onze zijde weggenomen on ze innig geliefde doch ter, zuster en tante MAATJE JANSENS op de leeftijd van 35 jaar. 's-Heer-Arendskerke: Chr. Jansens J. Jansens-Sandee Cr. van de Guchte- Jansens M. van de Guchte Hannie Els Door een noodlottig ongeval is heden uit ons midden weggeno men mijn geliefde man, vader, zoon, broeder, zwager en oom, de heer LEENDERT PHILIPPE S MOELKER echtgenoot van D. K. M. Pladdet op de leeftijd van brj- na 50 jaar. D. K. M. Moelker- Pladdet J. M. Moelker P. NïColai Marian Fam. Moelker Fam. Pladdet Breskens, 22 maart 1970. Kon. Emmastraat 9. De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 25 maart 1970 op de algemene begraafplaats te Bres kens vanuit liet ge bouw .Immanuël' aan de Weijckmanlaan om 13.30 uur. Geen bloemen. Na een geduldig, ge dragen lijden, nam de Here tot Zich, on ze innig geliefde schoondochter en schoonzuster MAATJE SANDEE- JANSENS op de leeftijd van 35 jaar. Sterke de Here ons in deze zware beproe ving. Openbaring 214. Nieuwdorp: J. Sandee M, Sandee-Melse 's-H.-Arendskerke: P. v. d. Guchte M. v. d. Guchte- Sandee Den Haag: Joh. Sandee Goes: S. Sandee M. P. Sandee- Nijsse Nieuwdorp, 23 maart 1970. Getroffen door een noodlottig ongeval overleed, op 21 maart, tot onze droefheid, onze broer, zwager en oom JACOBUS DE REGT Middelburg: Mevr. L. de Kam de Regt .Swerfrust' Vlisslngen: Mevr. JL de Regt- de Kok v. d. Spiegelstr. 21. Neven en nichten Middelburg, maart 1970. Rusthuis .Swerfrust'. In plaats van kaarten. Geheel onverwachts is van ons heengegaan onze lieve broer, zwa ger en oom FRANCISCUS HENDRICUS UITERSCHOUT op de leeftijd van bij na 64 jaar. Rotterdam: J. L. Uiterschout Vlisslngen: A. C. Biesen- Uiterschout L. Uiterschout Den Haag: E. Steijn- Uiterschout Th. Ste(jn Nichten en neven De overledene is op gebaard in de rouw kamer van het St- J osephzieltenhu i s. Bezoekuren van 10.30- 11.30 uur en van 16.00-17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 25 maart op de algemene begraaf plaats. Vertrek van Ambr. Bosschaei't- straat 5 om 14.00 uur. Na een langdurige ziekte is tot onze die pe droefheid plotse ling van ons heenge gaan onze lieve va der, behuwd-, groot- en overgrootvader JANNIS VAN HANEGEM weduwnaar van Janneke Elisabeth de Gardeyn in de ouderdom van ruim S3 jaar. Amstelveen: S. L. van Leeuwen van Hanegem Di M. van Leeuwen Frits en Hans Vlissingen: P. van Hanegem A. van Hanegem- Vermeulen Jan, Marianne en Annemarie Oostburg: P. Bruggeman M. Bruggeman- Steurreys Middelburg: B. Bruggeman T. Bruggeman-Bril Patrick en Asti-id De bijzetting In het familiegraf te Sluis zal plaatsvinden op donderdag 26 maart 1970. Aanvang rouw dienst 14.00 uur. 22 maart 1970. Condoleantieadres: Max Havelaarlaan 54, Amstelveen. Heden overleed, zacht en kalm, nog onver wachts, mijn geliefde man en onze geliefde vader, behuwd- en grootvader ABRAHAM MALJAARS echtgenoot van E. P. Kwekkeboom. op de leeftijd van ruim 74 jaar, Grijpskerlce: E. P. Maljaars-Kwekkeboom A. Maljaars J. Maljaars-Dekker Oostburg: M. Maljaars S. C. Maljnars-van der Meulen Veere: L, Witte-Maljaars N. Witte En kleinkinderen Grijpskerke, 22 maart 1970, Mariekerkseweg 29. De begrafenis zal plaatsvinden DV op donder dag 26 maart 1970 om 12.00 uur op de alge mene begraafplaats te Grijpskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4