ty Bouw scholengemeenschap in Middelburg ,in zicht' ■AGENDfta RIJK STELT BIJNA VIER MILJOEN BESCHIKBAAR B EN W REEDS IN BEZIT VAN LOKALENPLAN m NOORD-ZEELAND Plattelandsvrouwen Bevelanden hielden jaarvergadering MARKTBERICHTEN Marius-school te Goes hield actie 'innr Malmm (Ah.) TUINBOUWSCHOOL KAPELLE HAD 21 GESLAAGDEN LASCURSUS EXAMEN ,HET KLEUTERHUIS' DINSDAG 24 MAART 1970 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 MIDDELBURG Het gemeente bestuur van Middelburg heeft van het rijk bericht gekregen, dat voor de bouw van de nieuwe ste delijke scholengemeenschap plan Klarenbeek een bedrag van 3,8 miljoen gulden beschikbaar zal worden gesteld. Het college heeft tevens van het betrokken de partement het ,lokalenplan' ont vangen van dit nieuwe complex, waarin het gymnasium, havo en mavo rullen worden samenge bracht. Wethouder van onderwijs M. Hubregtse, rlie deze .plezierige mededeling' deed, in de maandag gehouden raadsvergadering, voegde daaraan toe, dat nu spoedig ook een werkcommissie zal worden gevormd, die zich zal bezighouden met onder meer do grondverwerving, inrichting van de jchool, keuze van een architect enz. Deze commissie zal daarbij nau- menwerken met het curatorium van de scholengemeenschap. Aldus de wethou der. Een en ander betekent, dat nu bin nen afzienbare tijd met de bouw var het complex in zijn geheel, en niet in fasen, zal kunnen worden begonnen. De wethouder deed de mededelingen naar aanleiding van vragen van de heer W. Don (pvda) tijdens de behandeling van een voorstel tot het verlenen van een krediet van 110.000 gulden voor de bouw van een vierklassige noodschool. Deze lokalen, noodzakelijk door de toename van het aantal leerlingen, zullen worden gebouwd, op een terrein bij het school gebouw aan de St-Pieterstraat. Het aantal leerlingen zal naar verwacht in het komende schooljaar toenemen tot rond 800. De raad hield zich maandagmiddag ook uitvoerig bezig met de nieuwe verorde ning op het grondbedrijf van de gemeen te, De raad verklaardde zich met name niet akkoord met artikel 15 uit deze verordening, die er op neerkomt, dat de verliezen op restauratie panden ten las te zouden moeten komen van een bij de algemene dienst te vormen reserve. De heer Don, die hiertegen in een uitvoerig betoog zijn bezwaren uitte, gaf daarbij het college de raad, om de begroting van het grondbedrijf door de commissie femeentewerken eens ,goed te laten uit- iepen'. De heer Don zei er voorts .voor te bedanken' dat in het grondbedrijf ge maakte winsten, bijvoorbeeld bij de wo ningbouw, zouden worden aangewend voor de tekorten in de exploitatie van industrieterreinen. Naar zijn mening zou juist moeten worden nagegaan hoe hier middelen zouden kunnen worden gevon den voor het ,op gang brengen' van bij voorbeeld saneringsprojecten in de bin nenstad. De heer drs M. de Bruijne, die eveneens bezwaren had tegen artikel 15, zei op dit punt niet in te zien waarom winsten op bepaalde projecten naar de algemene dienst zouden moeten worden overgeboekt, terwijl de risico's op de exploitatie van industrieterrein nog on voldoende waren gedekt. De heer De Bruijne, die zei het eens te zijn met de heer Don, dat tekorten op sanerings panden, niet .imperatief' met middelen uit de algemene dienst zouden moeten worden gedekt, betoogde dat het grond bedrijf het beste als een geheel zou kun nen worden gezien, vooral ook met het oog op de risico's, die in verschillende complexen worden gelopen. De heer M. Almekinders (chu) vroeg zich nog af, of het geen tijd wordt, dat i,de hele zaak van het grondbedrijf eens wordt doorgelicht door een super-speci alist', bijvoorbeeld een register-accoun tant. Wethouder Hubregtse zei in zijn ant woord, dat ook het college bij het dekken van tekorten op sanerings panden, graag naar andere middelen, zou omzien. ,Het ontwikkelingsfonds vrijwel zijn opgesoupeerd'. Aldus de wethouder, die betoogde dat aldus nog twee mogelijkheden overbleven namelijk de algemene dienst en de re serves grondbedrijf. Deze tweede mo gelijkheid was, zo stelde hij, ook af gevallen omdat deze reserves te ge ring waren geworden. Als oorzaken daarvan gaf hij onder meer aan de verliezen op de erfpachtgronden opgelopen tot 37.000 gulden en verwacht tekort op het plan Lange Geere van twee ton. ,Dat moet toch ook allemaal worden gedekt', aldus de heer Hubregtse. Alvorens het college besloot om. gevolg te geven aan de wens van de raad om artikel 15 en nog enkele andere artike len uit de verordening opnieuw te bestu deren, had de heer Don zich ook nog gekant tegen een toeslag, ten behoeve van het fonds stadsontwikkeling, van 2,75 gulden op gronden voor woningbouw en slechts 25 cent op industriegron- den. De heren C. Kammeraad (wd) en De Bruijne zeiden het beiden niet wijselijk te achten om ook dit laatste bedrag öp te trekken. ,Men staat toch al niet te dringen om in Middelburg industriegron- den te kopen', zo betoogde de heer Kam meraad. Het voorstel tot het verlenen van vrij stelling van betaling van parkeergelden door invaliden werd door de raad met instemming begroet. Ook het scheppen van een mogelijkheid tot .collectieve me ting' van het gasverbruik voor flats, die zijn aangesloten op blok- en wïjkver- warmingen enz. kreeg het fiat van de raad. De heer Mol noemde het evenwel geen .gelukkig voorstel' omdat naar zijn me ning een berekening' naar rato van ver bruiker per verbruiker' niet uitvoerbaar zou kunnen zijn. De heer Mol had hier met name het oog op de groep, die de voorkeur zou geven aan .elektrisch ko ken'. W7ethouder mr J. van der Weel onderstreepte echter de voordelen van deze meting, waardoor onder meer een vermindering van het tarief per woning Dinsdag 24 maart 1970 SOUBURG De Zwaan, 16-22 uur: kijkdag inboedelveiliing. AXEL De Halle, 20 uur: toneelvoor stelling Oom Wanja. BROUWERSHAVEN Jeugdgebouw 20 uur: volksliedjesavond Nederlandse bond van plattelandsvrouwen. MIDDELBURG Stedelijke scholen gemeenschap: oprichtingsvergadering comité Nederlandse hartstichting. Gouden Poorte, 20 uur: vergadering NW-vrouwenbond Brasserie. 14 en 20 uur: schow schoon heidsmiddelen. Wapen van Middelburg: bijeenkomst D'66. SINT-.ANN AL AND Verenigii gebouw, 19.30 uur: jaarvergadering christelijke kleuterschool. VLISSINGEN Britannia, 10 i bijeenkomst Nederlandse vereniging van huisvrouwen. Britannia, 10.30 en 14.15 uur: jeugdto neelvoorstelling. WESTKAPELLE Hervormde kerk, 20 uur: muziekavond door leerlingen en leraren christelijke pedagogische acade mie te Middelburg. HULST Boekhandel Van Geyt, 9-12 en 13-18 uur: tentoonstelling werken Tlne Aafjes-Wesseling MIDDELBURG Rijksarchief Sint- Pieterstraat 38, 9.30-12.30 en 13.30- 17.30 uur: tentoonstelling .Bladzijden uit Veere's verleden.' WESTDORPE Galerie Troutzaerte. 9-18 uur: tentoonstelling werken Paul Citroen. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 uur: Zoveel naakte heerlijkheid, 18 Jaar. GOES Grand, 20 uur: Sex in groeps verband, 18 jaar. MIDDELBURG City. 20 uur: De bas taard. 18 jaar. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Sectie S contra Golman, 14 jaar. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Via Erotika, 18 jaar OPGAVIN VOOR OP INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK* G. VAN OORSCHOT P/A VLISSINGEN- TÉL.C1IB43I44. Verlies van 15 gulden per jaar zal kunnen wor den bereikt. De wethouder krreg in zijn pleidooi vooral steun van de heren Don en Almekinders. Beatfeest Naar aanleiding van vragen en opmer kingen van dc heren Don, W. Rentier (sgp) en drs G. Kerkhof (ar), betref fende het voorstel tot het verlenen van een krediet van 23.000 gulden voor de viering van het vijfde lustrum van de bevrijding, ging burgemeester Wolters vooral in op het .beatfeest'. Voor dit beatfeest, dat door .'t Trefpunt in de sporthal zal worden georganiseerd Ls een bedrag van 11.000 gulden uitgetrrokken. Uit dit bedrag zullen worden bekostigd, zo deelde de heer Wolters mee, het op treden van een .goede' en bijgevolg ze ker niet goedkope band, de huur van de nodige geluidsapparatuur en voorts on der meer nog de .aankleding" van de sporthal. Wethouder Hubregtse voegde daaraan nog toe, dat de entree voor dit feest laag zal worden gehouden zodat de sporthal voor iedereen toegankelijk zal kunnen zijn. Zoals gemeld zijn leerlingen van het voortgezet onderwijs bij ae samenstel ling van het programma via gesprekken en een enquête betrokken. Ook voor de leerlingen van de kleuterscholen en de lagere scholen zullen er op deze dag een aantal attracties zijn, terwijl de ko ninklijke vereniging .Uit het Volk - Voor het Volk' doende is met de uit werking van een programma voor de gehele bevolking. Kantine Tot de verschillende andere voorstellen, die nog aan de orde kwamen en werden goedgekeurd behoorde ook het verlenen van een krediet van 58.000 gulden onder meer nodig voor het inrichten van het gymnastieklokaal aan de Nieuwe Haven tot onder meer kantine en wasgelegen heid voor personeel van de dienst van gemeentewerken, Wethouder W. Baars deelde in dit verband nog mee, dat in een volgende raadsvergadering een voor stel tot sloop van de overige gebouwen van deze school kan worden verwacht. Tenslotte werd ook een krediet van dui zend gulden beschikbaar gesteld als bij drage in de kosten van een uitwissel- lingsexpos;tic van B pbantse kunste naars in Middelburg en van Zeeuwse kunstenaars in Bergen op Zoom. De eerste expositie zal naar verwacht in april in de Vleeshal van het Middel burgse stadhuis worden gehouden. HAAMSTEDE Optreden kinderkoor ZIERIKZEE Parallelwegen bij Zierikzee 'gedeeltelijk klaar Zoals bekend worden er langs rijkswe- 18, ter hoogte van de Burgemeester van Veenstraat tot en met Het kruispunt bij Zierikzee, dat eertijds de naam JDe Tol' droeg, parallelwegen voor langzaam verkeer aangelegd. Deze week kwam een groot gedeelte ervan gereed, name lijk vanaf het Zierikzees-.- kruispunt tot aan de .Viersprong" bij Capelle. Dit ge deelte is al voor het bromfiets en fiets- verkeer opengesteld. De andere zijde, wordt nu gedeeltelijk onder handen ge nomen. Het geasfalteerde gedeelte om vat alleen nog maar de rechter rijstrook, in de richting Zieriikzee. NOAD-pupillen kampioen Nadat enkele weken geleden de adspi- ranten er in de microkorfbalcompetitie van cle SDKB te Zierikzee in waren ge slaagd om de kampioenstitel te verove ren is deze titel ook in de pupillenafde- ling bij NOAD uit Dreischor terechtge komen. In de twee beslissende wedstrij den werd eerst met 1-1 gelijk gespeeld tegen Brouwershaven waarna met 2-1 werd gewonnen van titelkandidaat Dos- ko uit Noordwelle. NOAD werd onge slagen kampioen! SINT -ANNALAND Kijkavond van school met de bijbel Jonderdagavond werd in de school met den bijbel te Sint-Annaland, de jaar lijkse kijkavond gehouden voor de ou ders van de schoolgaande kinderen. Er was van de zijde der ouders zeer veel belangstelling, vooral het hand werken en handenarbeid hadden bijzon der veel bekijks. Verder was er volop gelegenheid voor de ouders om met het onderwijzend personeel van gedachten te wisselen over de vorderingen van de kinderen. Streekvergadering vrouwenverenigingen In het hervormd verenigingsgebouw te Sint-Annaland werd een streekvergade ring gehouden van de hervormde vrou wenvereniging. Ds J. de Hoed, Neder lands hervormd predikant te Meerkerk, sprak op deze bijeenkomst over het on derwerp ,Het Gebed'. Mevrouw J. Droo- ers-van Poortvliet en mevrouw C. J. uijzer-van Dijke brachten de jaarver slagen en financiële verslag uit. Ver der werd de avond gevuld met samen hang en zang door een koortje. Er was an de zijde der zusterverenigingen ;oede belangstelling. Collecte In de gemeente Sint-Annaland werd een Het kinderkoor .Westelijk Schouwen' heeft veel succes gehad in Haamstede. Vrijdag was er een tweede optreden voor een bijna volle zaal waarin het publiek weer heeft genoten van voor treffelijke zang en een even goede stein en de pianiste mevrouw E. Vos- Simons veel bijval. Zaterdagmiddag was de laatste opvoering voor de bejaarden uit Westerschouwen waarbij echter Se- rooskerke verstek liet gaan doordat men de Strao niet kon missen. Na afloop sprak de burgemeester een algemeen dankwoord, hij noemde de uitvoering .Machtig mooi'. Spreker was bijzonder blij dat deze avonden en middag weer zo goed waren en roemde allen die tijd noch moeite spaarden om dit alles in te studeren. Namens de bejaarden sprak de heer Van Splunter uit Renesse een dankwoord: hij bood een cadeau aan. VZAC weer in de lucht iveloppenactle gehouden ten bate e herdenking van de bevrijding op mei a.s. Een bedrag van 1061,85 was reeds binnen. Ongeveer 800 enveloppen werden verspreid. 320 kwamen er bin nen met inhoud. Door de gemeente werd een bijdrage gegeven van 1000,-, be stemd voor traktatie schoolkinderen en door middenstandsvereniging .Activa' 250,- voor parijzen vooa" de kinderspelen. NOORDWELLE Botsing tussen brommer en auto NOORDWELLE Zaterdagmiddag ontstond op de splitsing Stoofweg- Smidsweg te Noordwelle een aanrijding tussen een personenauto, bestuurd door A. M. B. uit Noordwelle en een brom fiets. De bromfietser stak de rijbaan van de Stoofweg over en werd door de auto gegrepen. De bromfietser werd te gen de grond gesmakt, maar liep slechts lichte verwondingen op Dokter Simons uit Renesse verleende de eerste hulp. De bromfiets werd zwaar, de personen auto werd löeht beschadigd. van de VZAC te Haamstede zich bezig hielden met opknappen en bijschilde ren van hun materiaal, zetten de zweef vliegers zaterdag de deuren van de han gar weer wijd open om de eerste toe stellen naar buiten te rollen. Daar aan alle weersfactoren voor een zweefvlucht was voldaan .hingen' spoedig de eerste toestellen in de voorjaarslucht. Ook zon dag zette zich de vliegerij voort en reeds kwamen er de eerste passageirs opdraven om eens een vluchtje mee te maken. De VZAC heeft een splinternieuw toe stel in de vaart gebracht. Een maand geleden arriveerde op de Haamsteedse vliegweide een Ka-13 een hypermodern tweepersoonstoestel met een fraaie vormgeving dat zich vooral uit in dt stroomlijncockpit. Ditmaal een midden dekker wat wat meer aandacht vraagt van de vlieger bij de landing: de vlueg^i ligt wat dichter bij de grond. Het toestel werd ingeschreven ais F.H. 409 en kreeg de doopnaam ,Leen Wii raven'. Wijlen de heer Walraven was een der grote steunpilaren van de VZAC en zijn werk voor en vlak na de oprich ting was onnavolgbaar. Ook latpr bleet hij de VZAC trouw en tijdens zijn va kantie kwam hij steeds naar Haamstede om te vliegen en de vereniging met ad viezen en raadgevingen verder uit te houwen. De VZAC beschikt nu over vijf toestellen, namelijk een Ka-7, twee ICa- 8's, een Ka-13 en een Rhönlerche. Hiervan zijn twee stuks solomachines en de andere tweezitters. Alle materiaal is goed in orde en de vereniging gaat met groot vertrouwen het seizoen tege moet. Bijzondere ouderavond Ouders van kinderen die openbaar la ger onderwijs volgen in Burgh - Haam stede kunnen woensdag 's avonds te acht uur in een der lokalen der open bare lagere school te Burgh kennis ne men van de veranderingen die de laat ste tijd zijn ontstaan in het onderwijs. Daartoe zal de heer A. G. C. Kappen berg, medewerker aan het regionaal pe dagogisch centrum Zeeland in oprich ting een lezing houden over: ,Het onder wijs is in beweging'. Tevens zullen mej. P. L. Romeijn, hoofdleidster van de kleuterschool te Haamstede en mej. J. Bliek onderwijzeres aan de openbare la gere school te Burgh aanwezig zijn om te vertellen hoe zij de andere onder wijsmethoden voorbereiden. Ook andere belangstellenden zijn welkom. OOSTERLAND Brandwachtexamen OOSTERLAND De brandwach ten eerste klasse van de brandweer van Duiveland. de heren L. A. van den Berge, J. Dane. Jac. van 't Hoff en L. M. Meer man. allen woonachtig te Oosterland, slaagden voor het diploma perslucht drager. Dit houdt ln dat genoemde brandweerlieden in geval van brand met hevige rookontwikkeling een gebouw kunnen binnendringen met hun pers- luchtinaskers, om bijvoorbeeld zich nog in het pand bevindende personen van een verstikkingsdood te kunnen redden Gunning bouw 20 woningen OOSTERLAND Door het architec tenbureau Leo de Jonge te Rotterdam is opdracht verstrekt, namens de op drachtgever: de woningbouwvereniging .Beter Wonen' gevestigd te Z erikzee, aan het aannemersbedrijf fa De Hartog Zn te 's-Gravendeel tot de bouw van een twintigtal woningen aan de Van den Abeel est raat. Uitreiking van verkeersdiploma's OOSTERLAND Dezer dagen had in de .Conferentiekamer' Ie Oos terland de afscheidsavond met diploma-uitreiking plaats van de beide verkeerscursussen, die te Niewer- kerk en te Oosterland dit seizoen wer den gehouden onder auspiciën van de afdeling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer. De voorzitter van de afdeling, de heer M. de Reus, heette de aanwezigen welkom. De voorzitter vond het jammer, dat de animo voor der gelijke cursussen steeds meer een dalen de tendens vertoond, gezien de weinige eurs.sten die de leergang deze winter volgden. Het waren er te Nieuwerkerk. met als docent de heer Boogert, maar acht, en te Oosterland waar opperwacht meester der rijkspolitie Pluijt doceerde, 19. Overigens hadden de leergangen een prettig verloop. Vervolgens werd over- ~egaan tot het uitreiken der diploma's oor burgemeester J. D. de Kam waar bij Jannïe Flikweert Jd. het predikaat .cum laude' kreeg toegewezen, omdat zij als enige met 0 routen uit de bus kwam. De verdere geslaagden uit Nieuwerkerk waren: J. Flikweert, C. P. Brekelmans, mevr. J. Goedegebure-Traass, H. de Valk, A. P. Sloofcmaker, J. C. Koster, D. Ver boom. De geslaagden uit Oosterland wa ren: A. Bal, J. M. Bal, H. C. Barendse. mevr. Bolkeabaas-Geleijnse, L. W. Bolle, C. Bouwman, mevr. G. Dorst-Hoogvliet, J. J. Dorst, Jac. van den Houten, mevr. L. de Jonge-Van 't Hoff. L. J. de Jonge. J. W. Olree, B. Matthee, mevr. G. M. Matthee-Hartman, Matth. Steenpoorte Az., mevr. S. J. Stouten-Van der Slikke, mevr. J. L. Westrate-Schooff, J. W. bij de Vaate en mevr. A. K. Zwager-Van Sluijs. Burgemeester De Kam feliciteer de de geslaagden en sprak de hoop uit dat het geleerde hen in de Draktijk goed van pas komen zal in het "steeds inten siever wordend verkeer. De voorzitter sprak een dankwoord tot de burgemees ter en sprak namens de afdeling een woord van gelukwens tot de 27 geslaag den. Deze leergangen, aldus de voorzitter zijn steeds voor herhaling vatbaaj- om dat er telkens nieuwe voorschriften bij de verkeerswetgeving worden ingelast. Volgend seizoen hoopt men weer cursus sen te houden te Ouwerkerk en te Sïr- .ansland. Verder werd onder de vier ge slaagden, die slechts één fout hadden een extra prijs verloot, aangeboden door een garagebedrijf, die door de heer Mat thee werd gewonnen. Opperwachtmees ter Fluijt gaf vervolgens een overzicht van de examenvragen, en merkte op dat de resultaten bevredigend waren. De voorz tter sprak een dankwoord tot de docenten Boogert en Fluijt, en bood hen namens de afdeling een geschenk onder couvert aan Ook de cursisten vertolk ten hun dankbaarheid bij monde van de heer A. Bal, die getuigde dat de leer- ~wng bijzonder plezierig was verlopen, lij bood opperwachtmeester Fluijt een boekebon en een bloemetje voor zijn vrouw aan. Hij dankte ook het afde lingsbestuur voor de organisatie van de cursussen. Opperwachtmeester Fluijt bracht dank voor deze mooie geste en zei zeer prettig in Oosterland te hebben ge doceerd. Na een koffiepauze werden nog enige films vertoond, direct of indirect met de verkeersproblemen in verband staande. NIEUWERKERK OPBRENGST KINDER20RG In Nieuwerkerk werd in 1969 voor de vereniging Kinderzorg te Middelburg 292,90 opgehaald. Paasbijeenkomst Traditiegetrouw houdt Ge Nederlands hervormde zondagsschool te Nieuwer kerk haar Paasbijeenkomst :n de her- vonmde kerk. Aanvang half drie. (Eerste Paasdag). Chr. nat. school hield vergadering Dezer dagpn hield de christelijke natio nale school .School met de bijbel' te Nieuwerkerk haar jaarvergadering in de kleine zaal van ,Oiik Dorpshuis'. Voor zitter, S. van Klinken, opende de ver gadering met zang en gebed. Vervolgens sprak hij een woord tot de aanwezigen, waarin h.j de gebeurtenis- breiding van het schoolgebouw met Ijfde leslokaal met handenarbeidraim- te en magazijnen, en zag veel reden tot dank voor ce zegeningen dit jaar onder vonden. De secretaris, C. N. Syriër, gaf een terugblik op de vorige jaarverga dering, terwijl de penningmeester, H. Kik. de financiën de revue liet passeren Na de pauze werd een algemene bespre king gehouden over die punten, die uit de vergadering naar voren werden bracht. Er werd zoal gesproken over al of niet hebben van een vrije woens dagmiddag, de schooltijden, over de mo gelijkheden of kinderen die moeilijk mee kunnen al of niet kunnen blijven zitten. GOES De christelijke plattelands vrouwenbond, afdeling Zuid- en Noord- ADVERTENTIE) DIVANBEDDEN in vele modellen en prQsklaMCa ook met anti-herniasplraaL Als voorjaarsaanbieding NU met GRATIS matrasdek. WALSTRAAT 36 - TELEFOON (01184) 2491 - VLISSINGEN VEILING .ZUID - BEVELAND' VEILING ROTTERDAM 23 maa.—per stuk: kropsla I 1624. n 12. Vrijdag 2'J maar! 1370 Cl 512, afw. doordraai, per kilogram: Andijvie 93104 Grote Peen 915 per kg. aardappelen 32; witlo! I 91—120. II 73- Peteree He 14—17 per boa. Pree 76—95 per kg. 99; afw. 45—69: stek IS—25: spruiten AI Dl, Selderij 6—12 per bos. Sla zwaar 20—26. sla Al geschoond 110, afw, 78—79. boerenkool licht 17—21 per stuk Spinazie 82- 114 Uien II 38; uien stek 12—39: prei II 26- 53: an- 57—82. Spruiten Ia 118—147 lb 126.1d 119— dijvie II 75; spinazie I 114—120. veldsla '43, Witlof Ia 144—:X. 11a 92—116. lib 84— n 126—141. afw 25. 4104 per kg Aanvoer witlof 24 ton VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1767. Slachtrunderea I28L Varkens 486 Prijzen. Stechtrundereo per kg: extra kwali teit 5.40—5.55; eerste kwaliteit: 4.55—5.06: tweede kwaliteit" 4.05-4.30. derde kwatitett: 3.75—3.U3. Stieren per kg 4.45—5.05. Woretkoeien per stuk 3.80—3.80 Slachtzeugeo per kg: 2.25— 2.35. varkens per stuk le kw.: 2.802.85. 2* kw.. 2.75—2,80: 3e kw 2.70—2.75. Zware var- ■1 kens per kg 2.45-2.55. Slachtrunderea: aanvoer ieta korter, handel kalm prijzen prijshoudend. Varkens, aan voer groter, handel aanvankelijk willig, af loop traag, prijzen: lager, enkele prima"» bo- notertng. Jaarvergadering proeftuin De vereniging tot bevordering van het tuinbouwonderwijs op Schouwen en Dui veland, korter bekend als de proeftuin, vergadert vanavond, dinsdag' s avonds te acht uur in hotel Bom te Haam stede. Op de agenda de i-bruikelijke punten waaronder de resultaten reke ning 1969, bestuursverkiezing en het proeftuinverslag door beheerder J. Jon ker. CJV ontvangt Lübbecke In het kader van het uitwisselingspro gramma van de Zierikzeese CJV (chris telijk jongerenverbond) ontvangt Zie rikzee gedurende de komende Paas dagen een groep van circa 30 Duitse jongens en meisjes in de leeftijd van 14-20 jaar uit Lübbeke. De Duitse jon geren arriveren vrijdag 27 maart en Beveland,"hield dezer dagen in"bê'Prins vertrekken weer op maandag 30 maart. - - Verreweg het grootste gedeelte van de voorbereidingen in Zierikzee is al ge troffen. De Duitse jongens en meisjes zullen te gast zijn bij de ouders van de CJV-leden in Zierikzee. Ier Wiele te Kats, opende de vergadering op gebruikelijke wijze en verzorgde de meditatie. Nadat alle aan wezigen waren verwelkomd, werden de notulen en het jaarverslag van de se cretaresse voorgelezen. Het ledental van de afdeling bedraagt thans 159. De penningmeesteresse bracht hierna haar financieel verslag uit, waaruit bleek dat er een batig saldo was. De af tredende bestuursleden, mevrouw G. M. v. d. Guchte-Nijssen te Kapelle en me vrouw F. E. de Neef-Eversdijk te Kloe- tinge, werden herkozen. Omdat de vice- presidente, mejuffrouw J. K. Domini- cus te Wemeldinge aftredend en niet herkiesbaar was, werd als nieuw be stuurslid mejuffrouw C. E. de Dreu te Driewegen gekozen, die haar benoeming aannam. De presidente dankte de scheidende vi- ce-nresidente voor alles wat zij voor de afdeling had gedaan en overhandigde haar als blijk van waardering 'n bloem- stukje en een presentje. De Nederland se christelijke reisvereniging verzorg de een kleurenfilmprogramma. Voor deelname aan een reisje op 22 april naar de Keukenhof gaven zich een aan tal dames op. De volgende vergadering zal in mei worden gehouden. GOES Na een paar weken voorbe reiding heeft de r-k lagere school Ma- rius te Goes maandag een actieavond gehouden, waarvan de opbrengst (on geveer 625) bestemd is voor het Afri kaanse ontwikkelingsland Malawi. Met name hebben de leerlingen van de vijfde en zesde klas zich voor deze actie in gespannen door de te verloten prijzen bij verschillende middenstanders in te zamelen. Het resultaat van deze prij- zenophaaldlenst was 180 stuks. Voor de actie hadden de jongens en meisjes een tentoonstelling ingericht, waarop het economische leven van Ma lawi en andere ontwikkelingslanden op het gebied van landbouw, verpleging en export in beeld werd gebracht. De baten werden gewonnen uit de prijsverloting via het rad ran avontuur en de koffie- verkoop in de pauze. De avond werd afgesloten met een modeshow van eigen AUTODIEFSTALLEN IN BERGEN OP ZOOM BERGEN OP ZOOM In de nacht van zondag op maandag hebben onbe kenden op verschillende plaatsen bi Bergen op Zoom auto's gestolen Uit een garageloods waar een tiental nieuwe auto's (met de sleuteltjes er op en ben zine in de tanks) stonden werden twee wagens gestolen Eerst was een ruit vernield van het magazijn waarna een kniptang werd ontvreemd waarmee de ketting van de loods werd doorgeknipt. Omdat er maar drie liter benzine m de tanks zat kwamen de dieven niet ver. Dezelfde nacht werd een auto met beschadigd spatbord aangetroffen langs de grote verkeersweg naar Hoogerheide, de tweede werd in de buurt van Steen bergen aangetroffen. BRUINISSE Extra kerkdienst De oud-gereformeerde gemeente te Bruinisse houdt dondei-dagavond aan staande een extra kerkdienst om half acht. Voorganger is ds L. Gebraad uit St-Philipsland. Yerseke, K. de Koeijer, Bïezelinge, J.'J. P. Kole, Nieuwdorp. L. J. Wabeke, We meldinge, L. M. Gijzel, Bïezelinge, A. A. Jacobs, Kloetinge, P. Meeuwse, Goes, A. Nieuwdorp, Kloetinge, J. G. de Roo, Schore, M. P. van Weele, Waarde, M. de Witte, Nisse, J. Mol, Kapelle, J. J. Mol, Nisse. J. Mol, Nlsse, J. A. Nijssen, Kapelle, M. de Schipper, Kapelle, G. Timmerman, Kattendijke en J. van Wal lenburg. Kapelle. Namens de cursisten spraken de heren M. de Schipper en L. J. Wabeke een dankwoord tot de le raren Van de Vrie en Eversdijk onder overhandiging van attenties. ANNA-JACOBAPOLDER Demonstratie gymnastiek ANNA-JACOBAPOLDER Onder lei ding van de heer Dogge uit Steenber gen gaf de gymnastiekvereniging ,De Flippers' een aemonstratie-avond in ,Ons Dorpshuis' te Anna-Jacobapolder. De kinderen toonden wat zij zoal konden presteren op brug en springkast. Door de dames werd een demonstratie vrije gymnastiek gegeven. Na de pauze traden de keurturnsters en -turners van de vereniging ,Odiles-Rapid' op. KAPELLE ,De lagere tuinbouw-1 personen worden afgewezen. De namen school te Kapelle heeft haar bcstaans- van de geslaagden zijn: M. C. Aarnout- reclit ten volle bewezen. Voor het ge-!se. 's-Gravenpolder, W. in 't Anker, meentebestuur is het dan ook zaak dat I Schore, H. van Essen, Goes, C. Fraanje, de school hier blijft ondanks de wat lessimistisehe geluiden die er over te loren zijn.' Dit zei zaterdagmiddag wet houder ir P. J. Balkenende ti'dens de eindles van een lascursus, waf f ij een entwintig geslaagden uit handen van de lieer C. L. de Wilde uit Goes hun ge tuigschrift in ontvangst mochten ne- In zijn toespraak zei de wethouder, dat ook deze lascursus heeft doen blijken, dat er niet alleen op de ,Ir. A. W. van de Plasscheschool' les wordt gegeven die direct verband houdt met de fruit teelt. maar dat ook verschillende facet ten die nauw verband houden met de tuinbouw vla cursussen in het geven van onderricht worden betrokken. Het was voor de wethouder, die sprak na mens het gemeentebestuur van Kapelle, ook een gelukwens waard, omdat geble ken is, dat de mensen die op school les hebben gekregen bij de dustrie en het overige bedrijfsleven als goede arbeidskrachten worden aange merkt. Van het recht op bestaan ge tuigde ook de heer C. Traas die zijn gelukwensen aan de cursisten aanbood als voorzitter van de commissie van toe zicht. .Het mag in de fruitteelt momen teel niet zo best gaan, toch zijn er al tijd mensen die hun kansen grijpen orr op een ander terrein over te schake- getuige het onderwijs dat er weei bijgekomen als cursussen in bloem- sierkunst, tuinonderhoud en tuinaanleg. Een groot aantal cursisten heeft op de ze school al onderricht gehad en de be langstelling voor een aantal richtingen blijft groot.' Een woord van dank richt te hij vervolgens tot de directeur, de heer J. op 't Hof, leraren en examina tor. Voordat de heer De Wilde tot de uit reiking van getuigschriften overging dankte hij met name het gemeentebe stuur voor de medewerking die steeds verkregen is. Bij het examen dat des morgens door de heer P. Geense uit Terneuzen was afgenomen, moesten 2 23 n i iffJO. .020 stuks. stemming goed Prij zen ln f per 100 stuks: Eieren van 54-55 gram: 10.CB'0.56; 58-59 gram: 10.00—10.84; 60-61 gram: 10^2—10^6: 64- 65 gram: 11.01—11.83. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het binnenland: Bintje 35 mm opwaarts 29.0030.00, Bintje 50 mm opwaarts 30.00—31.00: Furore 35 mm op waarts. geen notering. K3e-:-aardappeler. voor de export: Bintje 35- 50 mm 28 CO29.50; Bintje 50 mm opwaarts 30.00—3"..'CO Voer-aardappelen 2 00—6.50. Stemming: binnenland en export rustig. Prijzen (excl. omzetbelasting) vastgesteld pe* 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteits eisen binnenland cq export. GROENTE EN FRUITVEILING ZWIJN DRECHT 23 maart: per kilogram: andijvie 111: spi nazie 30—92; veldsla 70—130: witlof AI 133—145. AH 114—126. Bil 97—112: sprui ten A 116—132. B 118—126: D 77—94: knot- selderij per stuk' 10—69: Sla AI 15 23—28, 11 21—25. CI 13—15: komkommers 60 76—81. 50 61—83, 40 54—55 35 48—49. 30 -46, 25 36—37. krom per kg 8491 stek 1746: tomaten per bak A 28.40. C 27.50. CC 17,10: per boe: radijs 72—77; selderij 12: peterselie 22—25. Golden Delict 27—44 kilogram. VISMUN COLIJNSPLAAT 23 maart: per kg.: exportgarnalen 1322: schar 86: bot 214: kabeljauw 128: schol 272; wijting 2; tong 13; paling 20; spiering 20; zalm 3; ongesorteerde via 13. INDUSTRIEVEILING BERGEN OP ZOOM 23 maart: sla aanvoer 65.000 stuks. 12—16 kg. 10—25.70, 17 kg a.p. 25.70—27.70. VEILING BERGEN OP ZOOM 23 maart, per stuk: komkommers 5665, rode kool 5665: witte kool 3640: gete kool 3742; "oreekpeen 10—17; prei 32—62; radijs 51—67: sla 12—21; spinazie L15—1.46: spruiten 902,65, witlof 391.13; koolrapen 15—19. Golden Delicious 24—61: Conference 3373. pecht heeft u ervaring wanneer bij een aanrijding de schuldvraag in het geding treedt of op wie de kosten verhaald moeten worden? in 9 van de 10 gevallen blijkt onwetendheid veel geld te kosten, het is dan ook een specifieke materie. er zijn mensen die niets anders doen, specialisten die alles haarfijn uitzoeken en overal de- weg weten. vraagt u ons eens naar een rechtsbijstand- en verhaalkosten verzekering! voor de prijs hoeft u het niet te laten, een nederland-dekking heeft u al voor 40,—, een buitenland-dekking voor 45,—. 01110 2*.)7 geeft u het kantoor, waar u over assurantie en financiering alles te weten komt financiering bijdevaate zierikzee De heer H. St. Schouwvlïeger uit As sen (voorheen te Kruiningen) is aan de rijksuniversiteit te Groningen geslaagd voor het. doctoraal examen Duitse taal en letteren. Moeders, er is vast wel iets, dat uw kleuter nog niet lieeft. Het Kleuterhuis heeft het wél, zoals: Royale commode met bijpassend ledikantje (60 X 120) f 17Q van 199,- nu samen voor J A BABYTRONEN Badjes met standaards Boxen - ook in groen/wit, rood/wit e oranje/wit Kinderstoelen Tweede-kindzitjes Hobbelpaarden Elektrische baby- en klenterdekentjes Kleuters kiezen kleding uit Lange Nobelste." 10 - Zierikzee - Tel. (01110) 2925

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 21