Failliet Superdam Zierikzee paradijs voor koopjesjagers Stijlvolle charter-uitreiking aan Vlissingse Rotary Club Instandhouding van internaat onmogelijk zonder rijkssubsidie 2 DE RUYTER ALS GOED VOORBEELD Kom de nieuwste Pfaff naaimachine met de „derde hand" bij ons zien! voor verenigingen DODELIJK ONGELUK BIJ BRESKENS Twee inbraken in Heinkenszand REGELING VOOR ACUTE GEVALLEN IN VLISSINGSE ZIEKENHUIZEN MIDDELBURGSE BEJAARDE (88) NA ONGELUK BEZWEKEN B en w Zierikzee vragen van raad een principebesluit voor sporthal ,Lentefestwal' trok veel belangstelling MIDDELBURG KRIJGT EEN MEA-0PLEIDING ALMANAK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 23 MAART 1973 VLISSINGEN Tijdens een stijl volle en tegelijk feestelijke plech tigheid in Britannia' is zaterdag middag het charter uitgereikt aan de Rotary Club te Vlissingen, een bezegeling van de officiële erken ning in september van het vo rig jaar van deze tweede afde ling op Walcheren. De afdeling Vlissingen is ontstaan als .dochter' van de afdeling Middelburg van deze service-club, die mede een be vordering beoogt van de moraal en de vriendschap in het maatschap pelijke leven. De club Vlissingen, die thans 28 leden telt, heeft als werkgebied de gemeenten Vissin gen, Valkenisse en Westkapelle. Het was zaterdagmiddag de gou verneur van district 160 van Ro tary International, de beer J. W. Heringa, die in tegenwoordigheid van vrijwel alle leden van de af deling Vlissingen, belangstellenden van andere afdelingen, vertegen woordigers van andere service- clubs en talrijke gasten charter uitreikte aan de voorzitter van de afdeling Vlissingen, de heer W. K. Schilling. Eerder waren de leden van de nieuwe afdeling geïntroduceerd door een uit een lijst tredende Michiel de Ruy- ter, >vat voor gouverneur Heringa aanleiding was "een parallel te trek ken tussen de activiteiten van deze vlootvoogd en die van de nieuwe af deling. .Michiel draaide in zijn jeugd al aan het wiel', zei hij, wijzend op het Rotary-embleem, .een voor- De wonderbaarlijkste naaimachine ooit ge bouwd. Kom een vrijblijvende demonstratie bijwonen bij Pfaff Naaimachinehuis W. Rikken N.V. Kortemeestraat 17 Bergen op Zoom Nieuwediepstraat 23 Terneuzen Papegaaistraat 4 Goes B. F. van Waesberghestraat 16 Hulst Nieuwendijk 29 Vlissingen gevallen machines, liepen gedurende de hele dag grote aantallen, meest in fa milieverband toegestroomde mensen rond. In geïmproviseerde kleedkamers werd snel gepast en snel beslist. Een stijlvol kostuum voor honderd gulden was mooi meegenomen. Kopers met voor uitziende blik betastten de winterjas sen voor het volgende koude seizoen. Het is een slechte dag geweest voor de gewone confectiebedrijven op Schouwen- Duiveland en in de verre omgeving. Brandje op Steldijk bij Wemeldinge WEMELDINGE 2k>ndagavond om streeks half twaalf raakte door tot nu toe onbekende oorzaak een werkkeet op de Stoltdjjk tussen Kattendljke en We meldinge in brand. Hot mobiele hokje, dat toebehoorde aan de fa. Duinhouder te Kloetinge, brandde geheel uit. De brandweer uit Wemeldinge, die pools hoogte kwam nemen, constateerde geen gevaar voor de omgeving. B en w Tholen willen tennisbaan GOES De gemeenteraad van Tholen vergadert dinsdagavond "om half zeven. Op de agenda, staat onder meer een voorstel voor het aanleggen van een tennisbaan. B en w vragen de raad hiervoor een krediet van 22.000 gulden. DEZELFDE MIDDAGTEMPERATÜREN Iii het algemeen veel bewolking met voornamelijk in het zuiden van het land mogelijk regen. Overwegend niatign wind krimpend naar zuidoost tot oost. Ongeveer dezelfde temperatuuren al» gisteren. 24 maart Zon op Maan op KUNST JAARVERSLAG ZEEVAARTSCHOOL IN BRITANNIA' niet verkochte, door het failliete Super dam gefabriceerde herenconfectie. De prijzen waren laag, de kopers willig. Wegens liquidatie van het bedrijf moest alles worden verkocht, liefst zo snel mo gelijk. Zaterdag, de eerste da.g va,n de fahrieks- verkoop, werd er al veel omgezet. Er hangt echter nog genoeg. De verkoop in de fabriek zat dan ook voorlopig door gaan. In de fabriekshal, tussen ae stil- BRESKENS Zondagmiddag half zes is de 49-jarige heer L. P. Moelker uit. Breskens op rijksweg 58 bij het kruispunt Buitenkist' dodelijk verongelukt. De heer Moelker haalde een auto in, bestuurd door J. A. D. uit Zuidzande, die in de richting Schoondijke reed, en raakte hierdoor niet het linkervoorwiel de opstaande rand van een verkeersge leider. Vlak voor de auto van D. zwenk te de heer Moelker met zijn auto naar rechts. Toen de auto de verkeersgelei der raakte, werd de heer Moelker door de voorruit geslingerd. De arte Van den Endt uit Breskens constateerde na on derzoek de dood. Het slachtoffer was ge huwd en laat twee kinderen na. De auto kwam in de berm tot stilstand. Van Aartsen bracht ziekenhuisbezoek aan burg. De Wilde Tijdens de afscheidsbezoeken die de com missaris der koningin in Zeeland, mr J. van Aartsen, donderdag aan enkele West Zeeuws-Vlaamse gemeenten bracht, bezocht hij ook de burgemeester van Zuidzande, de heer J. Ph. de Wilde, in het St.-Antoniusziekenhuis te Oost- burg. Burgemeester De Wilde wordt hier al gedurende enkele maanden verpleegd. Na 1 april weg met voederbieten met spruitvorming GOES Het landbouwschap wijst de veehouders erop, dat na 1' april op de bedrijven geen voederbieten met spruit vorming mogen voorkomen. Verleden jaar moestin Zeeland in 45 gevallen proces-verbaal worden opgemaakt, om dat niet tijdig aan de voorwaarden was voldaan. OPLEIDING GEÏNTEGREERD OFFICIER WACHT OP OVERLEG MET INSTANTIES VLISSINGEN Het baart de itiehting Zeevaartschoolbelangen te Vlissingen zorgen, dat de leer lingenbezetting van het zeevaart schoolinternaat steeds- meer af neemt. Hieraan verbindt men dus danige financiële consequenties, dat, indien het internaat niet met rijkssubsidie wordt gesteund, het op lange termijn niet meer moge- HEINKENSZAND' In de nacht van vrijdag op zaterdag werden twee in braken gepleegd te Heinkenszand, in garage M. aan het Claraspad en in de zuivelhandel C. G. aan de Dorpsstraat. In beide zaken werden kasten en la den overhoop gehaald en was de buit enkele honderden guldens. Het ging de dieven blijkbaar om baar geld want an dere dingen bleven ongemoeid. De buit bleef nogal beperkt, doordat de twee middenstanders de nodige veiligheids voorzieningen hebben getroffen. De rijkspolitie van de groep Borsele heeft zich met de opsporing van de dader (s) belast. Auto sloeg bij Axel over de kop AXEL In de nacht van zaterdag op zondag is op de Lange weg te Axel tus sen de eerste en de tweede verkorting bestuurder R. O. T. uit Sas van Gent met zijn auto over de kop geslagen. T. raakte in losse steenslag langs de kant van de weg in een slip en kwam met de wielen hoog tot stilstand. De automo bilist liep hierbij een hoofdwond op. lijk is bet internaat in stand te houden. Deze conclusie staat te lezen in het jaarverslag 1969 van de vereniging ,De Ruyterschool'. Een ander nijpend probleem brengt het onderdak \an de boten met zich mee. Nog sfeeds kunnen ze in de Vlissingse jachthaven afgemeerd worden, maar het jaarverslag voorspelt moeilijkheden, als het ministerie niet- snel haar fiat hecht aan de Ingebruikneming van een nieuwe plaa ts voor de botenberging. Het jaarverslag spreektverder wel zijn bevrediging uit over de examenresulta ten van de primaire opieidini°-. Er wordt echter de kanttekening bijgegeven, dat nog steeds volgens het verouderde exa mensysteem te werk wordt gegaan, on danks het feit dat het bestuur al jaren in zijn jaarverslagen heeft gepleit, even wel tot op heden zonder ingrijpend re sultaat. Om toch de aandacht op deze wenselijke veranderingen in de examenmethodes te 'esbigen heeft het bestuur besloten in een afzonderlijke brief aan het ministe rie deze kwestie nog eens aan te roeren. Ten aanzien van de ontwikkeling van het zeevaartonderwijs spreekt het jaar verslag de hoop uit, dat de plannen om te komen tot een experimentele oplei ding voor geïntegreerd officier in 1970 beter gerealiseerd kunnen worden dan voorheen het geval was. In 1969 kon men niet met deze opleiding als experiment starten, omdat er geen overleg was ge weest tussen de instanties, die hun me dewerking aan dit experiment moeten verlenen. Ter besparing van de schaarse arbeidskrachten is door de Vlis singse ziekenhuizen een regeling getroffen. Er wordt een toerbeurtdienst ingesteld voor de acute chirur gische gevallen (waaronder ongevallen).. Deze zullen iedere avond en nacht van 18 uur tot de volgende ochtend 8 uur en van vrijdagavond 18 uur tot. maandagochtend 8 uur slechts in: dat ziekenhuis kunnen worden geholpen, dat in de betreffende week met deze dienst is belast. Deze regeling gaat in op vrijdag 27 maart. In de week met deze dag beginnend zal het ziekenhuis St. Joseph voor acute chirur gische gevallen gedurende genoemde tijden dienst hebben. De week daarop (beginnend vrijdag 3 april) het ziekenhuis Bethesda. MIDDELBURG Na een onge luk op de kruising Seisweg - Lau rens Stommesweg r Zandvoortweg te Middelburg is zaterdagmiddag de 88-jarigë J. de Regt om het le ven gekomen. De oude man stak op zijn fiets'de. Seis weg- over, op het moment dat daarover uit de richting Grijpskerkë de Middel burgse automobilist C. V. naderde. Krachtig remmen kon het ongeluk niet voorkomen. De bejaarde die in het bejaardentehuis ,Swerf-Rust'. woonde, bezweek enige uren na het ongeluk aan zijn verwon dingen in het Gasthuis te Middelburg. Het ongeluk gebeurde zaterdagmiddag omstreeks kwart over twee. DRIE WAGENS BESCHADIGD BIJ KETTINGBOTSING BIJ IJZENDIJKE IJZENDTJKE Bij een gecompliceer de aanrijding op rijksweg 61 bij IJzen- dijke zijn zondagmiddag drie wagens beschadigd. Twee inzittenden van één van de auto's moésten zich met rug klachten onder doktersbehandeling stel len. Het ongeluk gebeurde toen de bestuur der A. W. J. R. uit Middelburg, rijdend in de richting van Schoondijke, moest remmen toen oen tegenligger uit de file schoot. R.'s wagen Werd aan dé achter zijde aangereden door die van C. R. S. uit Aardenburg en J. E. v. D. uit Zuid zande botste vervolgens tegen de auto van de Aardenburger. Mevrouw S. en S' 14-jarig dochtertje klaagden over pijn in hun rug. De rijkspolitie gaat na. wie de oorzaak van de botsing is geweest. De betref fende wagen staat op naam van een zekere V. uit Utrecht, maar men hééft nog geen zekerheid of deze bestuurder inderdaad de fatale manoeuvre heeft ge maakt. GOES B en w van Zierikzee vragen de raad tijdens de vergadering van dins dagavond een principe-besluit te nemen voor de bouw van een sporthal annex zwembad. In hun toelichting zeggen b en w: dat de realisatie van een eilandelijk zvvemba niet haalbaar blijkt te zijn. Zij wijzen er de raad op, dat de financiering en exploitatie van een sporthal in verband met de uitkeringen uit het gemeente-1 fonds veel gunstiger is dan voor een overdekt zwembad gfeldt. .Te venvachten is echter', aldus b en w, ,da,t de natte gymnastiek binnen afzien bare tijd ir< de financiële verhouding rijk-gemeente tot uitdrukking zal wor den gebracht. Een en ander zal met na me de exploitatie van een overdekt zwembad in gunstige mate sterk beïn vloeden.' B en w berekenen de kosten van het GROTE KERK GOES In een zeer goed bezette Grote Kerk kon men zaterdags,vond kennis maken met het merendeel van hetgeen stad-Goe.i aan solisten, koren en niuziek-ensembles te bieden heeft. Onder auspi'cieën 'van de Goese culturele raa.cl werd voor, liet eerst een .Lentefesitiivail' gehouden, waar voor grote belangstelling bleek te be staan. De organist en muzri ökschool-docent Stoffel Gunst opende het festival me', een kort werkje van Bach, .Alia Breve'. Stoffel Gunst trad die avond nog meer dere malen op, ook als bègeleider van koren en solisten. Zo viel hij in voor de cellist Marinus Hillebrand. die door ziek- te was verhinderd. Gunst bracht een frisse orgelfantasie .Voluntary' van Handel. Voor een homogeen en prima u'itgeba- lanceerd stukje 16e eeuwse .muziek zorg de het blokfluitkwartet van de Zeeuw se muziekschool, Ingestudeerd door Dick Boon. Het .Quartet' van Praetorius bleek het in dit kerkgebouw uitstekend te doen. Paul C. van Belzen. adjunct-directeur van de Zeeuwse muziekschool in Goea verrastte zijn publiek met een fraai concert in f. van Georg Philip Telemans. gespeeld oo de picolo-trompet. Ofschoon de uitvoering hoge ersen stelde aan d? musicus het concert is voor hobo geschreven en moest getransponeerd worden .beleefde het mede darik zij de kundige begeleiding van Stoffel Gunst een uitvoering van niveau. De Zeeuwse Koorschool, geleid door Evert Heljblok was eveneens van deza muzikale lente-partij. Het publiek kon onder meer genieten van een frisse weergave door de koor school van een tweetal volksliedjes, met een niet vaak voorkomende begeleiding: Paul van Belzen omspeelde ,De winter is vergangen' en .Hertog Jan' met trom- p etversi erï ngen Later trad dit jongenskoor samen op met het katholiek mannenkoor in het ,Lauda Jerusalem' van de 18e eeuwse Franse hofcomponist Delalande en in Hendrik Andriessen's .Magnificat', bei de .werken van een magistraal karak ter. Dat geldt ook voor de twee koren uit de .Messiah' van Handel .The Lond gave the Word' en .Behold the Lamb of God', die de chr. oratorium vereniging Willem 't Hooft onder directie van Adri- aan Kousemaker zong: koorwerken, die allen een zeer aanvaardbare vertolking beleefden. Aan het festival wenkten ook twee Goe se fanfare-orkesten mee: .Hosanna' en .Euphonia', biede nog niet zo lang ge leden overgegaan %'an harmonie- op fan farebezetting. In het begin van de avond bracht .Hosanna', geleid door Foort Smit .Into Thy Hands' van Wolséy, en .April Evening' van Roberton: twee niet onverdienstelijk gespeelde hymntunes, die werden gevolgd door Mortimer's be werking van het Schotse volksliedje .John Peel'. Daan Burger dirigeerde .Euphonia'. Dit orkest bracht een vrij vlotte en heldere vertolkling van Jack I-Iarvey's suite .Four MoodS'. Het publiek beloonde de uitvoerenden met een hartelijk applaus. Het concert werd gepresenteerd door de landelijk voorzitter van de Brassband Club Nederland, de heer Gerard C. van Loo. die :n zijn slotwoord er aan herin nerde, dat burgemeester F. G. A. Huber het idee voor een Lentefestival had ge opperd, waarop het publiek met applaus reageerde. MIDDELBURG De christelijke middelbare detailvakschool voor Zeeland te Middelburg krijgt een middelbaar economisch admini stratieve opleiding (MEAO), aldus is vorige week telefonisch aan di recteur P. Geelhoed meegedeeld. Doze onderhandse mededeling is nog of ficieus en zal vermoedelijk o\er enkele dagen met een of/ieiële brief van staats secretaris van onderwijs en wetenschap pon, mr -J. H. Grosheide, worden be krachtigd. Per wanneer deze opleiding zal ingaan, is nog een open vraag. De hoer Geelhoed zei er op te hebben .aan gedrongen', in elk geval ,de suggestie* to ho.lihen gedaan, do meao niet in het cur susjaar .1970 te laten starten maar in 1971. Hij acht, dit wenselijk in verband met onder meer hot aantrekken van Ie raren en liet regelen van huisvesting. De meao betekent voor de detailhari- dclsvakschool een bekroning op naar ja renlange pleidooi voor 'n dergelijke stu dierichting. Directeur Geelhoed dacht, dat het voor een groot deel te danken is aan de prettige besprekingen tussen de verschillende betrokkenen. De ge sprekken resulteerden er tenslotte, in dat het convent van 't voortgezet chris telijke onderwijs akkoord is gegaan, dat de detailvakschool haar langgewenste mea-opleidmg zou kunnen krijgen. complex, dat op het noodsportterrein oj liet Groenweegje zal worden (j(. rrein op gebouwd, op 1.900.000 gulden. Zij verwachten dat van dat bedrag 1,330.000 gulden za.l kun nen worden gesubsklieëerd. treffelijk admiraal, omdat hij door een zelfontworpen seinstelsel een goe de communicatie invoerde. Hij gaf in zijn tijd al gelegenheid tot in spraak door voor iedere slag te over leggen met zijn commandanten, on dercommandanten en manschappen'. Het optreden van Michiel de Ruyter in wie velen de Middelburgse Ro tarian J. A. Tavenier meenden te her kennen was een bijzonder gees tig onderdeel van deze charter-uitrei king. Het Vlissingse lid J. D de Voogd, tekende voor de .spitse rijme larijen', waarmee de vlootvoogd de Vlissingse Rotarians stuk voor stuk aan het uitgebreide gezelschap, in de grote zaal van Britannia bijeen, voorstelde. De admiraal leidde zichzelf in met een .Gegroet hier, zo altesaam, De Ruyter, M. A. aangenaam' en richtte zich vervolgens tot burge meester drs D. Roemers lid van de jonge club .Ik hoop vriend Roemers, dat bij 't beste kunt doen voor deze veste'. Voorbeeld Gouverneur Heringa wees er in zijn toespraak op, dat De Ruyter een goed Rotarian zou zijn geweest, door zijn studie, zijn veelzijdige interes se. zijn buitenlandse reizen. ,U hebt De Ruyter als voorbeeld gekozen een goed voorbeeld, doet a.ls hij', zo zei hij, om met een woord van De Ruyter te besluiten: .Vertrouw op God, onze rechtvaardigde zaak zal zegevieren'. Voordat gouverneur Heringa tot de charter-uitreiking aan de heer W. K. Schilling overging, had deze voorzit ter van Rotary Vlissingen in een welkomstwoord de leden opgewekt regelmatig de lunches van de afdeling Middelburg te bezoeken. .Tussen Mid delburg en Vlissingen wordt een goed contact nagestreefd en. in praktijk gebracht', zo formuleerde nij. De voorzitter herinnerde er aan, hoe eind 1968, begin 1969 in overleg met de club Middelburg de eerste kandida ten werden aangezocht en hoe kort daarop in februari 1969 de eerste lunch met tien adspirant-Ieden volg de, een aantal dat snel tot twintig groeide. Op 20 september van het vo rig jaar volgde de officiële erken ning. De heer Schuling wees op het interessante werkgebied van Rotary Vlissingen, dat in zijn karakteristiek varieert van havengebied tot schil derachtig platteland. Nn de charter-uitreiking en 't dank woord van voorzitter Schuling tot de gouverneur sprak als eerste burge meester Roemers, die de Rotary Vlis singen ,een belangrijke aanwinst voor onze gemeente' noemde en op een van de doelstellingen wees, het bevorde ren van internationale contacten en vriendschappen, die van onschatbare betekenis zijn. Maar ook lokaal zijn dergelijke contacten van groot belang zo wees drs Roemers er op, dat de Rotary Clubs de samenwerking tus sen de steden Middelburg en Vlis singen wil bevorderen, .tal van col lectieve voorzieningen kunnen alleen efficiënter en doelmatiger uitgevoerd worden als er een grotere samen werking tussen Middelburg en Vlis singen zal zijn', zo zei hij. Geschenken Vervolgens bood de voorzitter van .sponsorclub' Middelburg, ir. J. Zuur deeg, bet Rotary-embleem aan en sprak een ander Middelburgs lid, mr. J. Kolkman, die namens de gou verneur belast was met de oprichting van de nieuwe formatie, eveneens een gelukwens uit. Al eerder had mr. Kolkman een tafelbel aangebo den: nu offreerde hij onder grote hi lariteit een onderhoudsmiddel. Bloe men en een tweede tafelbel 't mag geruild hoor' waren er van de voorzitter van de Soroptïmistenclub Walcheren, mevrouw C. Kannegieter. het dochtertje van de secretaris van de Vlissingse club, Jacqueline Vel, bood als Walchers boerinnetje in dia lect het geschenk van de dames van de leden van de nieuwe club aan. een fraai kathederkleed met het Ro tary-embleem. Namens de Lions Club International Walcheren en de Tafel ronde Walcheren boden de heren H. W. Maul en dr. D. van Oijen samen een voorzittershamer aan. De heer W. F. de Pagter offreerde namens de Juniorkamer een geschenk, de oud-Vlïssinger H. P. Veening sprak namens het bestuur en leden van de Rotary-club Amsterdam een feli citatie uit, de heer C. ter Poorten, vroeger directeur van het Loodswe zen te Vlissingen bood namens de vereniging van oud-Rotarians een vaantje aan en het internationale ac cent van Rotary kreeg reliëf in een Nu de charter-uitreiking aan de Rotary Club Vlissingensaterdag- middag in Britannia, bood de voor zitter van de ponsorclubMiddel burg, ir .7. Zuurdeeg (links) de Vlissingen-voorzitter W. K. Schu ling het Rotary embleem aan. Achter de tafel zittend van links mar rechts burgemeester Roemers, secretaris H. C. Vel van de club Vlissingen en gouverneur J. W. Heringa. (Foto PZC) Eelukwens. uitgesproken door Ewald uhr, voorzitter van de Club Mül- heïm-Ruhr. Hierop aansluitend volgde voor de vele gasten van de Ftotary Club Vlissingen een verrassing in de vorm van een onaangekondigd optreden van de folkloristische dansgroep Medioburgunv uit Mid delburg, die onder meer 'n Zeeuw se rei en een bruiloftdans demon streerde en, heel leuk, de klepper mars van Jan Morks liet herleven. Na een korte theepauze verliet men .Britannia' voor het maken van ex cursies, waarbij de Rotarians en hun gasten de keuze hadden tussen een bezoek aan het nieuwe zeehaven- en industriegebied Vlissingen-Oost of 'n trip naar Westkapelle, waar men de landingsplaats van de geallieerden ('44) bezocht, gecombineerd met een bezoek aan Veere. 's Avonds volgde een koud buffet, een gezellig samenzijn, waarbij werd gedanst op muziek van 't trio Leen ZIetse. Onder de vele clnbleden en gasten, die 's middags de charter- uitreiking bijwoonden, was ook Zee- lands commissaris der koningin (en Rotary-lid) mr. J. van Aartsen. Deze week éénmaal veiling te Kapelle KAPELLE In verband met de goe de vrijdag zal er deze week bij de vei lingvereniging .Kapelle - Biezelinge en Omgeving' slechts eenmaal veiling zijn en wel op woensdagmiddag half éen. De week daarop zal er weer normaal op woensdag en vrijdag een verkoping van fruit gehouden worden. Zeeuwse Vrek In een klasje kleintjes van een Vlissingse lagere school is vorige week de betekenis van het woord je {vrek? behandeld't Stond in een boekje. jWa.t is een vrek f' wilde de on derwijzeres weten. Niemand wist het. Tot een klein blond meisje met een oplossing kwam: flat is iemand, waar je de pest aan hebt - die zegt dan wat tegen je en dan denk je vrek'. T eraardebestelling E. M. Westveer Onder grote belangstelling word zater dag op de algemene begraafplaats te Kruiningen het, stoffelqk overschot van de heer E. M. Weétveer ter aarde be steld. Dc begrafenis werd voorafge gaan door een korte rouwdienst in .Ons dorpshuis' geleid door ds Baks. De heer Westveer was vele jaren lid en be stuurslid van de wielerclub .Rentoc', waarvan het voltallige bestuur de be grafenis bijwoonde. Meer dan 25 jaar was de heer Westveer agent van de PZC. Namens de directie werd het woord gevoerd door de lieer G. Schout, inspecteur buitendienst. Een zoon van de overledene sprak woor den van dank. Talrijke bloemstukken dekten de baar. ZIERIKZEE Het was plotseling weer druk, veel drukker zelfs dan vroeger, voor de onlangs stilgevallen Zierïkzeese lieren confectiefabriek .Superdam'. De drukte was er zaterdagmorgen al voor negen uur. Rijen mensen wachtten op hel openen van de fabrieksdeuren. Toen do klok geschenk van het inmiddels ontslagen personeel in de fabrieks hal negen uur wees, konden de koop jesjagers binnenkomen. De ruiime fabriekshal hing vol met nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2