Vanavond krijgt u een totaal andere kijk op kopieerapparaten. BB weinig aantrekkelijk voor man uit Brouwershaven Belgisch minister naar Kloosterzande Hulster Ambacht' wil meebetalen aan wegverbetering lééfinjehuis! J» Fabery de Jonge MEERDERHEID VAN KUNSTENAARS IN COMMISSIE BEELDENDE KUNST HAVENAFFAIRE BITTERE PIL IN LAATSTE RAADSZITTING' In eerste week mei diverse festiviteiten HUISEIGENAREN TEVREDEN RAAD CLINGE GING AKKOORD MET BESTEMMINGSPLAN ,DE STERRE' Afscheidsbezoeken mr van Aartsen in Z.-VIaanderen Vanavond komtde'Océ'TIOOopTV. Wat gaat u zien? pee: JATERDAG 21 MAART 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 UITGEVLOEKTEVLOEKTE VOOR POLITIERECHTER TERUG DRIE BELGEN STALEN 60 a 70 KILO MOSSELEN (ADVERTENTIE) jflDDELBURG Nogal boos richtte politierechter mr P. van Empel zich donderdagmorgen tot de heer B. A. uit Brouwershaven, (oen die zich minder vleiend uit liet over getuige De B. plaatsver vangend hoofd van de BB te Goes. A, had de gang naar de Middel burgse politierechter moeten ma ken, omdat hij bij herhaling had blijk gegeven zich van de organi- jatie te willen distantiëren, waar voor hij tegen zijn zin was opge roepen. Zo was hij bijvoorbeeld niet verschenen bij een kleding- inspectie. De heer A. heeft een druk aannemingsbedrijf. Waarom A. zo gebeten was op De B.? Omdat deze voor hem een belichaming vormde van de BB, waarvan een func tionaris hem eens had .uitgevloekt'. ,Ik Iaat me door niemand uitvloeken,' ver klaarde de man uit Brouwershaven, di< sl rijn waarzin tegen de BB in enkede krachttermen aan het adres van functionaris De B. ontlaadde. De officier, mr Th. Lebret meende dat A. maar te komen had, net als ieder cider, die voor de organisatie wordt op- eeroepen. Zijn eis luidde een week voor waardelijke gevangenisstraf en een boe- Ie van ƒ200. ,AJs u bij het horen van het woord BB al rood aanloopt, is er toch niet te praten. Probeert u de zaak wat minder emotioneel te benaderen en spreekt u in het vervolg met De B. zoals u met een zakenrelatie zou doen', was het advies van de politie rechter. Zijn vonnis luidde: een week gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar plus een boete van ƒ200, Een autoritje met de wagen van een ander, gemaakt zonder rijbewijs en zon der toestemming van de eigenaar, werd voor L. J. A. V. en B. A. W. uit Wisseti- kerke een nogal dure aangelegenheid. Met een paar rijlessen en gehuurde wa gen was men mogelijk goedkoper uitge weest. Nu moesten beiden voor een kor te vreugde 150 betalen. Mr an Em- Eel deed met dat vonnis 50 af et door de officier gevorderde bei tot een gevangenisstraf veroordeeld, waarvan het voorarrest nog afgaat. De officier had aanvanke lijk vijf dagen met aftrek geëiGt. Een diefstal van een verlengsnoer kwam S. uit Rilland-Bath niet alleen op ontslag te staan maar ook een boe te vam 150. Het vonnis was conform Dat was ook het geval in de zaak tegen A. F. J. d'H. te Terneuzen die een inbraak had gepleegd en daarbij een som geld had weggenomen. Het leverde hem uiteindelijk niets op dan een boete van ƒ200. Dijkrecreatie Een gezelschap Belgen legde wel een1 »r »™cier ïedraf5ijtü?S>fi"^an°dé':llg.° ZondïSteTn" 9-L i Groede had voor fornieren de eigenaar het wel goed 200 boete waarop 4e diefstal van een hadd6„ 70 ku„ .„„„felon boor uit het bedrijf waar hij weg wilde weggehaald van een perceel van J. de K. hem kwam te staan, beter zotte Yerseke. De Belgen. R. van P; M. r. ding kunnen kopen. Het vonnis A, T die overiiens niet waren ko- was conform de eis. De zeeman H. I uit opdagen, had.]™ verzuimd te beta- V0O.r ee" d'w" voorts de eigenaar op hardhan- tal van een bedrgH geld van een schipidige wijze teruggave van de mosselen geweigerd. Vervolgens was men in een auto gestapt en K. had het nakijken. Dat deed deze laatste dan ook en no teerde het nummer van de wagen. De civiele vordering werd toegewezen. Het buitenlandse gezelschap werd bij ver stek tot respectievelijk ƒ150, ƒ50 i 50 veroordeeld. Vergadering Zeeuwse Culturele Raad Adviezen aan gs over subsidie verzoeken MIDDELBURG De Zeeuwse cultu rele raad zal de drie beroepsverenigin gen van beeldende kunstenaars, dc Zeeuwse Kunstkring, BBK en BBK "6!) uitnodigen vertegenwoordigers aan te wijzen in een commissie voor beeldende kunst. De kunstenaars zullen hierin een meerderheid hebben. De raad, die gis teren in het gebouw van de stichting Zeeland te Middelburg vergaderde, mi tigde het dagelijks bestuur in het o leg met de kunstenaars akkoord te gaan met een commissie van negen of zeven leden, waarin dan respectievelijk vijf W. M. Luteijn in raad Breskens: Besloten tot bouw van toeristisch zwembad BRESKENS De gemeenteraad vs Breskens heeft zich in de vergadering van donderdagavond enige tijd bezigge houden met een aantal schriftelijk ge stelde vragen van het raadslid J. W. Carels (gb). De brandgangen achter de woningen in de Philips van Kleefstraat kunnen niet meer verbreed worden in verband met tijdgebrek. Deze vraag zal aan de nieuwe gemeente Oostburg den doorgegeven. De heren Carels os II. M. van Schaick (kvp) betreurden dit. Volgens hen had dit reeds eerder kunnen geschieden. Over de inrichting van een jachthaven is met het college van gs gecorrespon deerd. De regering is bereid om 337.000 bij te dragen in een bedrag van 396.500 maar rijkswaterstaat staat daarbij op het standpunt dat de inrichting van een jachthaven gekoppeld dient te worden aan de overdracht van alle havens aar de gemeente. Deze visie is voor het col lege teleurstellend en kan stagnatie ver oorzaken in de realisering van het jacht havencomplex. Met gs is het college van b en w van mening dat deze beide din- een los van elkaar gezien dienen te wor den. Uit het mondeling overleg met gs kwam inmiddels vast te staan aat er op nieuw een gesprek zal plaatsvinden met de hoofdingenieur-directeur van rijks waterstaat. Overdracht van de haven is een aangelegenheid die behoort tot de competentie van de nieuwe gemeente. Wat de aanleg van een nieuw zwem bad betreft, deelde de voorzitter mee dat besloten is tot de bouw van een zogenaamd toeristisch zwembad met gelden uit de pot van de toeristische infrastructuur. De heer W. M. Lu teijn (prot. chr.) vond de havenaf faire een bittere pil voor deze laat ste werkzitting van de raad van Breskens. Hij was het eens met het standpunt van het college van b en w en hoopt dat de nieuwe raad een zelfde gedragslijn zal volgen. De afrastering van een brandput bij de bejaardenwoningen kan niet doorgaan om technische redenen. De heer Carels en mevrouw M. M. Niermans-Gossije (vrije sociale arbeiderslijst) waren het hier niet mee eens. Zij vonden de situatie levensgevaarlijk, en konden zich niet aansprakelijk stellen voor de toekom stige ongelukken. Wethouder W. C. van de Hooft (pvda) vond het toch wel .gor tig' van de heer Carels dat hij op deze onsympathieke wijze het college de ver antwoordelijkheid in de schoenen wilde schuiven. In antwoord op één van de vragen van de heer Carels deelde het college mee dat gaarne medewerking ge geven zou worden aan het eventueel op vangen van de vissersvloot van Colijns- ilaat. )e openbare lagere school wordt uitge breid met een speelleerlokaal en een ge meenschapsruimte. De kosten hiervan bedragen 350.911,38. De uitvoering werd overgedragen aan de nieuwe raad van Oostburg. De heer J. J. Vergouwe (pvda) vond dit besluit in de laatste werkzitting van de raad verheugend, Aan de stichting .Sportbelangen' werd opgedragen de exploitatie en het beheer van de gemeentelijke sportaccommoda ties en deze stichting kreeg een sub sidie van 4.500. Wethouder W. C. van de Hooft en het raadslid Th. P. Cam- bier (vvd) blijven in deze stichting voor lopig de gemeente vertegenwoordigen totdat de nieuwe gemeenteraad zijn ei gen vertegenwoordigers heeft aange steld. kunstenaars zitting zullen heb ben, aangevuld mot een minderheid van niet-kunstenaars, gevormd uit leden van de Zeeuwse culturele raad. De vice-voorzitter van deze raad. ge deputeerde M. J. van Poelje, verklaar de dat er een ,goed gesprek' is geweest met de kunstenaars, waarin men ove rigens ,niet direct tot resultaat was ge komen'. Van de kant van het dagelijks bestuur van de raad lag er echter thans het vergaande voorstel, de kunstenaars f*en meerderheidspositie te laten inne men in de commissie voor beeldende kunst. Het algemeen bestuur ging hier mee akkoord en om de kunstenaars de vrijheid te laten vier of vijf vertegen woordigers aan te wijzen, werd het ge tal van de commissie opengelaten: ne gen of zeven. Het is overigens niet de ledoeling, zoals de heer Van Poelje toe lichtte, dat deze commissie direct de ma teriële belangen van de kunstenaars zal behartigen. Volgende week is er, na in tern beraad van de kunstenaars, een be spreking met de raad, uit welk over leg zal blijken of de kunstenaars met een dergelijke vertegenwoordiging ak koord kunnen gaan. Tot nu toe voelden de beeldende kunstenaars zich in de Zeeuwse culturele raad zwak vertegen woordigd. In de raad leeft de wens om tot uit breiding van het dagelijks bestuur te komen: van vijf naar negen leden, zo deelde de heer Van Poelje in zijn openingswoord mee. Ten aanzien van het cultuurfonds was het gevoelen algemeen, dat een beheers commissie nodig zal zijn om tot een snelle besluitvorming te kunnen komen, eon beheerscommissie, waarin provinci ale staten vertegenwoordigd zullen zijn. De culturele raad sprak zich in deze vergadering uit over verschillende sub sidieverzoeken, waarover advies aan ge deputeerde staten moest worden uitge bracht. Zo werd geadviseerd, voor 1971 een extra subsidie van 1000,- te geven aan de Zeeuwse bond voor harmonie- en fanfareverenigingen. De stichting gemeenschappelijke open bare bibliotheek (streekbibliotheek Oostburg) had een bijdrage van 30.000 gevraagd voor de verbouwing van een pand, dat men in huur heeft van de ka tholieke kring ad 6000,- per jaar. De verbouwing kost ƒ50.000.-. Hiervoor werd een bijdrage gevraagd uit het ont wikkelingsfonds. Men vond dit gerecht vaardigd vice-voorzitter Van Poelje noemde het werk ,een prettige activi teit' maar het is niet mogelijk een bijdrage te geven aan gebouwen, die niet in eigendom zijn bij de stichting. Muziekbibliotheek van 50.000,- uit het ontwikkelings fonds van de stichting Zeeuwse cen trale muziekbibliotheek te Middel burg wilde men positief adviseren. Sedert de opening in mei van het vorig jaar hoeft dit initiatief veel weerklank gevonden. De basiscollec tie is redelijk, maar is uitbreiding nodig voor bepaalde categorieën als kerkorgel en muziek. Men wilde echter gaarne eerst bezien, of dit niet op de gewone dienst van de provincie kan drukken. Voor een expo sitie van beeldende kunst te Klooster- zande op 5 mei uitwisseling met Eks- waarde had het .Feestcomité Kloos- terzande' een .royale' bijdrage gevraagd in de kosten groot 2500,-. Geadviseerd werd een normale subsidie van 500,- te geven. De orgelstichting .De Grote Kerk' te Goes had twee subsidies ge- SCHIPPERTJES KLOKKEN Met prachtig handgeschilderde of geëtste ornamenten. 8- Daags belslagwerk. Ook met maanaanwijzing. Diverse for maten. Prijzen vanaf ƒ261, HORLOGERS - SINDS 1334 LANGE KERKSTR. OPENING EXPOSITIE zande-Eksaarde, 7 met is er een mu ziekfestival met diverse gezelschappen en een beatfestijn. De bejaarden uit net Land van Hulst worden op 8 mei ver wacht in een tent die ruimte biedt aan 1000 mensen. P.ien van Nurmen en Bert van Dongen zullen er hun programma .Breng eens eén zonnetje' presenteren, in de avonduren is er J .Beierse avond". Op 9 mei kunnen de jongeren van de 7 kerkdorpen van Hontenisse plus de jeugd van Eksaarde hun krachten me ten in een .jeugd-achtkamp' voor oudere inwoners is er een .tweekamp' Kloos- terzande-Eksaarde. 's Avonds treden in de tent ,De Spelbrekers', de zangeres :liluatIC Ul Patricia Paav. .The Shepherds' en het m5)tpr-..at 1 Hanoriki-Vidcrt fW-~=-* <£i maten*ai. BRANDWEER KRING WALCHEREN IN RAAD VEERE KLOOSTERZANDE De Belgische minister van Nederlandse cultuur prof. dr F. van Mechelen zal op 2 mei in de coöperatieve raiffeisenbank van Kloos terzande een tentoonstelling openen van werk van Nederlandse en Belgische beeldhouwers en schilders. De expositie duurt tot 20 mei en is ingericht kader vaD c™ reeks tet». .„j, „„g „ader verband houden met de uitwisseling Kloosterzande - Eksaarde (B) en de viering van 25 jaar bevrijding. Het feestcomité Kloosterzande dat in het begin van mei diverse activitei ten ontplooit heeft voor de opening ook de minister van erm dr Marga Klompé uitgenodigd. De Oostburgse kunstcriticus Willem Enzinck richt het Nederlandse, de Belgische schrijver Re- OOSTBURG VEERE De gemeenteraad van Vee re komt maandagmiddag om half vier in nre-^nLcren »IM'abare vergadering bijeen. Ann de or- de komt onder meer een voorst» van b zogenaamde|c|] w f<), deeInaim. „an .Gemeen- schappelijke regeling regionale brand weerkring Walcheren.' dansorkest .Coloriet aewerkt ng van K. J. A. baron Oollot d'Escury. M. I. Hoste 25 jaar bij Rode Kruis my de Cnoddor het Belgische deel van de tentoonstelling in. Op 1 mei zal Geoffrey Madge in de hervormde kerk van Kloosterzande een pianoconcert geven. Tegen 3 mei Is er een wielerkoers voor amateurs gepland. De organisatie berust bij het plaatse lijke wielercomité en onder de renners die deelenemen is vermoedelijk Fedor den Hertog. Op 5 mei wordt er in de rk kerk van Kloosterzande een geza menlijke dienst van protestaten en rooms-katholieken gehouden, waarin voorgaan pastoor Verster en hervormd predikante ds H. B. de Neeling. Op 6 mei komt de schooljeugd aan bod tijdens een sportuitwisseling Klooster- Verenigingen kregen nog subsidies los CLINGE De raad van Clinge heeft donderdagavond zonder veel opmerkin gen het gewijzigde bestemmingsplan ,De Sterre', nodig voor de bouw van een •akzinnigeninternaat, vastgesteld. De opzet van het oorspronkelijke plan, waarbij, voor de aanleg van de toegangs weg 10 huizen zouden moeten wijken, is veranderd: Het gaat nu om 5 wonin gen, gelegen aan de Gravenstraat. Waarnemend-burgemeester P. V. M. Ver- cauteren deelde mee, dat er met 4 van de 5 bewoners overeenstemming is be reikt over de vergoeding. De onderhande lingen bussen de stichting ,De Sterre' en de 5e man, de heer E. Claus, verlo pen gunstig. Een raadscommissie, inge steld om te bemiddelen wanneer de be woners geen overeenstemming konden bereiken met de stichting, hoefde geen bezwaren te noteren. .Toch zou ik die commissie geen 10 willen geven', zei het raadslid P. F. Goossens, doelend op het feit dat de situatie voor de heer Clans kennelijk nog steeds niet gunstig is. t De heer Claus heeft van de mogelijk heid om bezwaren in te dienen geen ge bruik gemaakt', lichtte commissielid B. de Keijzer toe, waarmee het werk van de heren volgens de burgemeester best met 10 gehonoreerd kon worden. Overi gens verzekerder hij, dat de stichting alles in het werk stelt om de plannen zo te wijzigen, dat de huizen met weg hoeven. Van de kant van de bewoners zou dat bijzonder worden toegejuicht. ,Maar ik weet niet, of er een andere oplossing mogelijk is. In ieder geval werd het tijd om het gewijzigde be stemmingsplan vast te stellen. Later kunnen er dan altijd nog veranderingen optreden in de ideeën van de stichting maar dat zien we dan wel', aldus de burgemeester. vraagd, een in het tekort van 1485, op begroting openingsconcerten bij de ingebruikneming van het Deense orgel, een voor series jaarlijkse concerten, met een voorlopige plan voor tien con certen in 1970. In het tekort van 1485,- waren mede begrepen reiskosten van Deense genodigden 4 1000,-. Men wilde adviseren hierin geen subsidie te geven, wel een subsidie tot de helft van het restant van 485,-, met een maximum van f 250. Het tweede verzoek wil men volgend jaar inwilligen op voorwaar de, dat men de concerten inbrengt op de programma's van de stichting cultuur spreiding Zeeland. De plaats van mevrouw Huijsman-Griep zal in het algemeen bestuur van de Zeeuwse culturele raad worden ingeno men door mevrouw M. S. Evers-Pauw, op .persoonlijke titel'. Mevrouw Evers is provinciaal presidente van de bond van plattelandsvrouwen, die zich alzo toch vertegenwoordigd weten. Subsidies is In deze laatste werkvergadering van de raad Clinge stevig niet subsi dies gegoocheld. .Laten we, nu we toch aan het einde van de rit zijn, maar voor sinterklaas spelen. Dat is heel dankbaar werk', vond de heer Goossen: De burgemeester zei echter, dat dit z niet moet worden gezien. Het begon al met de volleybalclub. Die had geen opgave verstrekt van het aan- 'eugdleden dus kon zo redeneer- iet college ook niet in aanmer king Icomen voor een subsidie vam 8.- per jaar per jeugdlid. De heer De Keij zer, die in een vorige vergadering al een lans had gebroken voor de volley ballers, meldde echter dat het om 18 jeugdleden ging en nadat hij had ver teld dat de vereniging het door on der meer de hoge zaalhuur lang niet makkelijk heeft, besloot de raad de 144,- voor dit jaar op te trekken tot ƒ250,-. De voetbalvereniging Olinge 800,- op het subsidielijstje kwam met een (gevraagd) bedrag van ƒ1250,- uit de bus, nadat het raadslid (en voorzit ter) A. E. van der Kelen nog eens had gezegd dat met die ƒ800,- de uitgaven voor het jaar 1970 onmogelijk konden worden betaald. Hij lichtte verder toe, dat de begroting enigszins onvolledig wae, omdat er momenteel wat moeilijk heden rond bestuursvacatures zijn. De raad voelde mei 9 tegen 2 stemmen met de moeilijkheden mee. De EHBO- vereniging van Clinge kreeg een voor stel van de heer Van der Kelen, dat echter was aangehouden omdat tijdens de vorige vergadering de stemmen staakten een bijdrage van 1000,- waar in 770,- was verwerkt voor het aan schaffen van een oefentorso. Op voor stel van de heer A. P. M. van Duyse besloot de raad met 8 tegen 3 stem men om de EHBO-vereniging van Nieuw-Namen, die donderdagmorgen oir steun had verzocht, 230,- te geven ,De oefentorso moeten ze allebei ge bruiken, dus ook Clinge heeft in feit- maar een subsidie van 230,- gehad' zei de burgemeester. De raad stelde verder nog een krediet van 304.500,- beschikbaar voor het aanbrengen van deklagen op de weg Clinge-Nieuw Namen. De burgemees ter bedankte de raadsleden voor hun medewerking tijdens Olinge's zelfstan dige jaren. De laatste (maar dan: fees telijke) vergadering is volgende week zaterdag. Dezer dagen B en w van Véere zeggen In een toe lichting onder meer, dat zij als een be langrijk punt zien, dat de mogelijkheid i wordt geschapen om te komen tot coör- i zangeres dinajp de aanschaf van brandweer- materiaal. Het college wijst er verder op, dat de commandanten van de vrij willige brandweerkorpsen hun zelfstan digheid behouden. B en w zeggen dat door toe te treden tot de gemeenschap pelijke regeling een goede stap wordt gedaan in de richting van een betere brandpreventie, die mede kan dienen tot ontlasting van een taak van de plaatse lijke brandweercommandanten. ,Een taak die te zwaar dreigt te wor den voor een vrijwillig dienst doende commandant," aldus b en w. Het colle ge adviseert de raad deel te nemen aan jaar geleden dat de heer M. I. Hoste te Oostburg, zijn diensten vrijwillig aan bood aan het Nederlandsche Roode Kruis in West-Zeeuwsch-VIaanderen. In maart 1945 werd de heer Hoste secretaris van w de afdeling West-Zeeuwsch-VIaanderen in de kosten van de regeling. De agen- van het Nederlandsche Roode Kruis, na da voor deze raadsvergadering vermeldt daarvoor reeds lid te zijn geweest van j verder onder meer een voorstel tot Wij de EHBO-colonne. ziging van de verordening op de hef- Betekende deze charitatieve functie In fing van een hondenbelasting (voorge- eerste instantie een niet teveel tijd vra- gende vrijetijdsbetrekking, juist door de activiteit van de heer Hoste zelf is dit afdelingssecretariaat uitgegroeid tot een dagtaak. Niet alleen groeide het le dental van de afdeling van ongeveer 500 tot nu 5700 leden, daarnaast kwam ook nog de bloedtransfusiedienst, am bulancedienst en de jaarlijks terugke rende filmtournee. Deze filmtournee, be doeld als een ledenwerving en leden binding. is een idee van de heer Hoste, di ein Rode-kruisverband landelijk na volging heeft gekregen. Naast de uit breiding van het ledental in de streek en ook alle andere Rode-kruistaken is ook de bloedtransfusiedienst een onderdeel dat de thans 72-jarige heer Hoste zeer na aan het hart ligt. Op alle filmvoor stellingen die gedurende de wintermaan den in de diverse plaatsen worden ge houden beklemtoont de heer Hoste steeds weer de belangrijkheid van deze tak van dienst. Had deze bloedtransfu siedienst bij een plaatsvindende reorga nisatie in 1948 ongeveer 25 donors, thans kan beschikt worden over de belange loze medewerking van ruim 600 bloed gevers en geefsters in de streek. Het jubileum van de heer Hoste, dat zonder enige ruchtbaarheid bij hem thuis werd gevierd, ging voor velen ongemerkt voorbij. Het afdelingsbestuur kwam de jubilaris zijn gelukwensen aanbieden, daarbij de dank betuigend voor het vele werk dat de jubilaris in zijn 25-jarige Rode-kruisloopbaan heeft verricht. Reclameweekeinde in Van Eeghenhuis AARDENBURG Onder auspiciën van de vormingscentra Van Eeghenhuis te Aardenburg en Hedenesse wordt 25 en 26 april in het Van Eeghenhuis een weekend gehouden met .Reclame' als kernthema. Behalve dat de heer Luijckx medewerker van een reclame adviesbu reau een inleiding houdt, zullen ook de deelnemers zelf ,aan reklame gaan doen'. Men zal de diverse soorten reclame analyseren en verder worden er proeven genomen. Dit weekeinde werd voorbereid door Riekje ten Have Mark Claus. de steld wordt een verhoging met ƒ5 de tarieven voor een luxe hond en een bedrijfshond), de wijziging van de leges- verordening, de aanleg van een geluids installatie in de zweminrichting ,De Goudvijver' te Serooskerke, het plaatsen van enige schommels en een verhoging van de tarieven voor het zwembad, eea voorstel tot herziening van de grond prijzen in het bestemmingsplan Gapin- ge en een voorstel tot sluiting van het badhuis te Veere. TERNEUZEN De commissaris der koningin in Zeeland, mr J. v. Aartsen heeft donderdag weer een aantal infor mele afscheidsbezoeken gebracht aan enkele Zeeuwsch-Vlaamse gemeentera den, die in verband met de komende den van Nieuwvliet, Cadzahd, Retren chement, Zuidzande en Sluis op het pro gramma. Maandag aanstaande worden achtereenvolgens waterlandkerkje, Phi lippine, Hoek, Terneuzen, Zaamslag en Vogelwaarde door mr Van Aartsen be zocht. (ADVERTENTIE) OLIFANT MET FRANS BLOED. Reeds vele jaren wordt door de bekende firma J. J. Melchers Wz. een Olifant gekweekt met Frans bloed. Deze firma gebruikt voor haar hollandse Vieux een Cognac, die uit Frankrijk, nèt Cognac-land, komt Olifant Vieux is dan ook voor de liefhebbers dé Hollandse Vieux. IN VERKAVELING KIELDRECHT Dit voorjaar start werk aan dijkvak Baalhoek HULST Het waterschap .Hulster Ambacht' wil meebetalen aan het ver beteren van wegen in de ruilverkave ling Kieldrecht, op voorwaarde, dat de technische dienst betrokken wordt bij de werkzaamheden, de gemiddelde ver- kavelingskosten niet lager liggen dan "^e in de ruilverkaveling Stoppeldijk en s sluis in de Van Alsteïnpolder wordt verplaatst naar de Vlaamse Kreek. De ze mededeling deed de dijkgraaf van het I .Hulster Ambacht', de heer VV. P. J. Staal donderdagmiddag in de algemene vergadering in ,De Koning van Enge- Aan het verbeteren van de wegen, die een breedte van 3.5 meter krijgen en een zwaardere fundering dan die in de verkaveling Stoppeldijk, dragen de ge meenten Clinge, Graauw en Sint-Jan steen bij voor in totaal ƒ378.000,De heer Staal kondigde tegen de volgende vergadering een voorstel over het wa- (aixNszxaAav) Het elektrostatisch kopieerapparaat, dat snel van alles kopieert ^elk formaat, tot en met A 3), Jat kinderlijk eenvoudig te bedienen is an slechts in de prijsklasse van een alektrische schrijfmachine valt. Dat apparaat gaat u vanavond om 19.57 (Ned. 1) zien. Wilt u onmiddellijk uitvoerige informatie over de 'Océ' 1100? Bel dan een van onze verkoopkantoren: Amsterdam - 4410 88, Den Bosch - 2 44 61 Den Haag - 51 46 61Eindhoven - 6 98 25, Hengelo - 1 05 69, Rotterdam - 1450 66. Of stuur de bon op naar VAN DER GRINTEN N.V., Den Bosch. kopieert In uw voordeel. Vul in-knip uit- stuur op. BON voor informatie over de 'Océ' 110C Ik wil graag alles weten over de 'Océ' 1100. Firma: T.a.v. Adres: VAN DER GRINTEN N.V. Verkoop Nederland, Aartshertogenlaan 151, Den Bosch. Hulster Ambacht' zal kosten. Wei hij in de werkzaamheden ook een zaak waarbij het waterschap belang heeft. De vergadering ging akkoord met het kopen van grond voor de verbe tering van het dijkvak Baalhoek- Paal. Met de transactie was ƒ110.000,gemoeid. De dijkgraaf kondigde aan, dat er in de loop van d:t voorjaar met de werkzaam heden zal worden begonnen. Er lopen nog aankooponderhandelingen met 2 a 3 betrokkenen, maar hij verwachtte niet dat dit een vertraging van het kar wei tot gevolg heeft. Tijdens de bijeenkomst van donderdag werd de Grontmij gemachtigd om te be ginnen met het u.tvoeren van een plan om de waterlozing in de Hoogland en Nijspolder te verbeteren. Het totale pro- jekt dat al eerder was besproken kost circa 1 miljoen. Het aandeel van het waterschap is 525.000,waarvan na aftrek van 60 procent subsid.e nog circa 200.000,resteert. Er zal een verrekeningsregeling met de grondeige naren worden getroffen. Mechanisatie e vergadering: krediet van 25.000,voor het mechaniseren van kadaster en lasteoheffing, het ophef fen van het waterschap Hulst-De Paal en het aankopen van het onderhoud van onder het jchap berustende wegen en het beschikbaar stellen van ƒ300.000, voor het verbeteren en verbreden van wegen in het kader van de ruilverkave ling Koewacht. Het gaat cm die ten noorden van de provinciale weg Hulst- Drieschouwen. Öp de vraag van de hoofdingeland mr J. I. M. Reuser deel de de heer Staal mee., dat voor 1 juli van dit jaar een financiële regeling 'zal zijn getroffen voor de wegen ten zui den van de provinciale weg. De vergadering maakte verder de aan beveling op voor het benoemeD (of her benoemen) van een dijkgraaf en g renen. De voordracht voor de dijk is: 1. W. P. J. Staal, 2. K. J. A. 1 Collot d'Escurij en 3. Th. J. D. Bau-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13