,Wild-west'-achtervolging op Bevelanden voor kantonrechter Borsele gaf eerste informatieblad uit, ,De Westender' Bijdrageregelingen korrelmais en groenvoeder- gewassen INDONESISCHE AMBASSADELEDEN IN FORUM ONTWIKKELINGSWERK Voorjaarscollectie foundations ELEGANT' MET EEN VEELZIJDIGE SHOW CORSETTERIE EN LINGERIE Inbrekers maken 1000 cfulden buit Terneuzense jongelui stalen bromfietsen DONDERDAG 19 MAART 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 GEZELSCHAP UIT RUCPHEN JRAD OP' IN MIDDELBURG In moeilijkheden door gastvrijheid JHDDELBURG Een compleet wild-westverhaal. Dat kreeg men woensdag voor de kantonrechter te Middelburg te horen toen de zaak tegen enkele stropers uit het Brabantse Rucphen diende. Het waren W. H. en C. v. d. B., aan wie ten laste was gelegd dat ze zich in de Wissenkerkepolder op Noord-Beveland aan stroperij hadden schuldig gemaakt. Bij het horen van getuigen, twee politiemensen en twee inzittenden van de auto waarin ook de 2 ver dachten hadden gezeten, kwam aan het licht dat zich op de 1# december langs de Noordbeveland- $e dreven een wilde achtervolging moet hebben afgespeeld, zoals men anders alleen maar in sommige films kan zien. Het gezelschap uit Rucphen, vjjf man van wie er twee als getuigen én twee ais verdachten optraden en waarvan er één verstek liet gaan, reed met grote snelheid op de bewuste dag met een iwarte personenauto Noord-Beveland jond, achtervolgd door twee politiewa gens, nadat m ?n achter de praktijken van het Rucphense gezeleschap was komen. Met snelheden die tussen de tachtig de honderd kilometer per uur moeten hebben gelegen was de hele karavan kom van Colijnsplaat geraasd. Een po- liteambtenaar had gepoogd een stuk ii te snijden, vervolgens de wagen aan ;e iiouden, maar de bestuurder, de lieer J. A. M. K„ die in deze zaak als getuige optrad, had het stopteken genegeerd Pas bij de overweg hij Kloetinge was de wagen voor een rood stoplicht blij ven staan, nadat men eerst nog door een rood licht bij het Ceresbeeld te Goes was gereden. In de kofferruimte, van de wagen trof men negen patrijzen en zes fazanten aan. Bij de overweg li Koetinge waren W. H„ C. v. d. B. en M. J. M. uit de wagen gesprongen «n over de overweg Goes-Zuid Inge vlucht. Aldus in het kort het verhaal van de vier getuiigen. Do verdachten ontkenden hardnekkig ooit in Zeeland te zijn geweest en toen de niede-inzitenden van de wagen on der ede hun heweringen tegenspraken, tras dit aldus de verdachten een leugen die door wraakgevoelens was ingege ven. Allerlei aantijgingen ail dan niet met veel verheffing-van stem uitgespro ken aan het adres van de getuigen- mede inzittenden baatten echter niet. De eis van imr C. W. Mouton was twee maal vijf weken hechtenis voor W. H., twee maal drie dagen voor C. v. d. B. en twee maal drie dagen voor M. J. M. (de laatste bij ver stek). Hef vonnis van kantonrechter mr A. Veenhoven luidde respectieve lijk twee maal een week, twee maal een week en twee maal vijf dagen keer met S. proberen, en maakte er een voorwaardelijke ontzegging van ge let op het feit dat S. met zijn rijbewijs zijn brood verdient. I)e kantonrechter merkte nog op dat dergelijke overtre dingen zijn toegenomen sinds de stro ken voor het langzame verkeer langs1 rijksweg 58 zijn aangelegd. C. W. G. uit Vlissingen kreeg een boete van 5,- omdat hij met zijn fiets een stuk over de rijweg had gereden op de President Rooseveltlaan, waar een ver plicht rijwielpad was, dat evenwel voor een stuk wa3 opgebroken geweest. G had echter zijn overtreding gemaakt voorbij het opgebroken stuk weg. De hij te Kruinmgen met een foute linker koplamp had gereden. De officier eiste daarvoor 30,-. Mr Mouton mankte er 20,- van omdat de verdachte expres voor de zitting uit Tholen naar Middel burg was gekomen. Te snel rijden kwam mevrouw A". E. T. S.-L. uit Vlissingen op 20,- te staan na een eis van 25.- Eenzelfde overtreding kostte G. F. K. uit Vlissingen 40.- na een eis vaD 60,-. Ook J. A. J. uit Souburg had te snel gereden. Hij werd tot een boete van 80.- veroordeeld. De officier had 100,- geëist, gezien ook het feit dat al eens eerder voor hetzelfde ver- rijp was gestraft. Hetzelfde gold voor B. uit Middelburg. Het kostte hem 75,-, bij een eis van 90.-. Lijst MIDDELBURG -— Met een zeer afwis selende collectie lingerie en foundation toonde de firma Elegant uit Middelburg de schouwburg in Middelburg woens- g een greep uit de nieuwe oor jaars collectie. Voor de pauze viel het accent op de corsetterie, na de pauze op de lingerie. Mejuffrouw C. Asmus uit Amsterdam, instructrice van de Wala-ateliers gaf een uitvoerige toelichting bij de geshow de modellen. De mannequins varleerden in maat van 36 tot 44, en omdat ook de grote maten dus aan bod kwamen, gaf deze show behalve een aardig showelement ook een belangrijk stuk voorlichting. De show begon met een witte ochtend jas, licht gewatteerd, getailleerd en iets gerend, afgezet met goudgalon. Daaron der droeg de mannequin een behaatje en in dezelfde tint lindegroen. de panty als de beha waren van elastische lycra. Een zeer groot deel van de collectie was gebaseerd op de ,soft look': geen knellende baleinen, beugels of stevig voorgevormde beha's, wél ste vig maar soepel en rekbaar materiaal, waar nodig eventueel extra verstevigd. De natuurlijke lijn blijft de basis. Zo was er aan het begin van de show ook voor de grotere maten een gewoon Deze zaak was de op een na laatste veest, die woensdag voorkwam. Daar vóór werden de gebruikelijke verkeers overtredingen behandeld. Als .aatst; verscheen de vrachtwagenchauffeur P. A. H. S. uit Boxtel voor de kanton rechter. Een .man, waarvan men een in drukwekkende lijst van verkeersovertre dingen kon tonen. Dit keer moest S. zien verantwoorden voor het feit dat hij met zijn wagen was gaan inhalen op het moment dat ei een tegenli&ger aankwam. Deze had naar rechts moeten uitwijken. Drie maanden onvoorwaardelijke ont- togging van de rijbevoegdheid en een boete van 1150,- was de eis van de of ficier. Mr Veenhoven wilde het nog eer BORSELE Bewaar dit boekje c itann belangrijke gegevens in'. Met de- te goede raad besluit het informatie blad .De Westender' vim de nieuwe ge meente Borsele, dat dezer dagen vooi de eerste keer huis-aan-huis werd be- xorgd. Een keer per kwartaal wordt dit gebonden drukwerkje kosteloos uitgege ven. Het bewaren van deze eerste uit gave is zo belangrijk, omdat alle be langrijke contactadressen, zoals ge meente- en rijksinstellingen, politie er brandweer, er in worden opgesomd. Ook de openingstijden van verschillende openbare instanties staan geprecisieerd. In een voorwoord laat de interim-bur gemeester van Borsele. de heer J. L. Dregmans. de ingezetenen met dit me dedelingenblad kennis maken. Beknopt zet hij uiteen, dat het de bedoeling is de bevolking met die zaken te informe-' ren waarvan redelijkerwijs mag worden aangenomen dat men er belangstelling voor heeft. Met name de aangelegenhe den genoemd, die direct met de gemeen telijke huishouding te maken hebben. Zo wordt onder het kopje .Postzaken' de aandacht gevraagd voor de vermel ding van adressen op poststukken. Ge steld wordt: ,De gemeentelijke herinde ling heeft niet geleid tot een herziening van de postkringen'. Hiermee wil men benadrukken, dat een adres niet kan volstaan met Borsele alleen, maar dat steeds de naam van het kerkdorp, waar in men woonachtig is. er aan toege voegd dient te worden. Dit voorkomt een hoop zoekerij en stagnatie voor de PTT ter plaatse. Bromfietser botste tegen autobumper en werd gewond VLISSINGEN. De bromfietser C. J de IC. uit Koudekerke viel woensdag middag omstreeks kwart over v(jf, ter hoogte van de Vlissj.igse brandweerka zerne van zijn voertuig af. Hij had een gewonde voet opgelopen bij een onzachte aanraking met de voorbumper van de auto van C. P. E. M. uit Vlissingen. M. stond met zijn auto voorgesorteerd op de kruising Van Dishoeckstraat Verkuyl Quakkeiaarstraat, toen De K. hem links voorbijreed en zijn bumi raakte. De bromfietser reed aanvanl lijk door. Vanaf de brandweerkazerne werd hij naar liet St-Josephziekenliuis gebracht. Hij werd daar behandeld en daarna door do automobilist M. naar huis gebracht. Aanhangwagen I. de M. uit Middelburg was ten laste gelegd dat zijn knalgele aan hangwagen voorzien van dubtoele re fiecoren, dn de Rudterstraat te Mid delburg onvoldoende verlicht gepar lceerd had gestaan. De wagen stond wel binnen de vastgestelde afstand van 'n openbare lichtbron, 't Was ech- ter de vraag of de bromfietser die er tegenaan was gereden, niet ver I bi.nd is geweest door een tegemoet komende wagen. Bij de aanrijding werd de duopassagiere van de brom- mer licht gewond, De eis was twee maal f 15,-. Schriftelijk vonnis over veertien dagen. W. van B. uit Middelhui^ stond terecht omdat hij bij het linksafslaan op de ventweg langs de Nieuwe Vlissingseweg een dame op een bromfiets had gehin derd, waardoor een botsing was ont staan. De eis van mr Mouton was 30,-. Van B. ging tegen het vonnis van 25,- beroep. I-T. K. uit Middelburg had door een sa- memloop van omstandigheden verzuimd om komend van de President Roosevelt laan te Vlissingen voorrang te verlenen aan een dame óp een bromfiets op de Koudekerkseweg. Een botsing was ge volgd. De kantonrechter vonniste 11,- boete na een eis van ƒ30,-. M. G. M. uit Oosterland moest een gulden beta len voor het feit dat hij bij het rijden op een brommer zijn verzekeringspaple- ren niet bij zich had gehad. De "eis was 5,- geweest. A. M. uit Middelburg tenslotte kwam in moeilijkheden vanwege zijn gastvrij heid. Hij had onderdak verschaft aan 'n vreemdeling, genaamd Mohammed A., van wie hij had moeten weten dat deze hij de vreemdelingenpolitie als onge wenste vreemdeling bekend stond. A. had zich blijkbaar nogal misdragen en was uit Nederland uitgewezen. De zaak werd aangehouden. BROMFIETSER VRIJ ERNSTIG GEWOND OP ZUIDSLOEWEG VLISSINGEN De chauffeur van e ielige vrachtwagen, J. F. uit Zon- ten zuiden van de grote 5" "r" '"J'jzte k«r.i™« niet op ruimere schaaf wordt geteeld, wordt het risico Op weekeind .Hedenesse Veel doorzichtige nachtkleding veterkorset, maar daarnaast werd een afwisselende serie van panty's, gaines en corseletten getoond van lycra. Voor de kleine maatjes waren er leuk gekleurde en gedessineerde setjes van lehaatje, slipje, onderjurkje, panty en nachthemdje. Transparant r de niet té grote maten was er ook de .transparant look': de zachte, dunne en doorzichtige mode, zoals bij voorbeeld getoond in een zijdezacht dun huidkleürig nachthemdje, waarbij een bijpassend behaatje en slipje werd ge dragen. Maar ook voor de grotere maten mocht er tussen de lingerie wel wat van die transparant look bij: zo was er bijvoor beeld een luxueus wit complet van nachthemdje en duster. Voor kille avonden en nachten war ook fel gekleurde pyjama's, huispakken en lange dusters, zoals bijvoorbeeld een rood exemplaar, afgezet met zilverkleu rige garneringen. Veel nachthemdjes zijn gemaakt van een batistsoort met synthetische vezel: licht, dun en makkelijk in onderhoud. Wat de kleuren betreft, wit en diverse pasteltinten zijn nog steeds favoriet. Brand aan boord van sleepschip TERNEUZEN De roef en het voor schip van hot Belgische sleepschip .Ma ria' (1437 ton) uit Gent zijn woensdag middag volledig uitgebrand. De .Maria' was ter hoogte van Terneu- zen, toen door de felle wind het boven stuk van de roefschoorsteen op het voor schip terechtkwam. De oliekachel in de roef ontplofte, waarna brand ontstond. De Terneuzense brandweer was met twee wagens paraat. De .Maria' is voor lopig afgemeerd bij de binnenvaartsluis. Slachtoffers van stookolie onder vogels geteld VLISSINGEN Dezer ilagen vond de telling plaats van slachtoffers van Ie stookolie onder de vogels. Bijna de ge hele Icust. tussen Calais en de Duitse grens en grote delen van de Duitse en Engelse kust werden geteld. In Zeeland namen leden van de christe lijke jeugdbond van natuurvrienden en de Nederlandse jeugdbond voo matuur- studie de stranden van Walcheren, Nrd Beveland, Schouwen en een deel var het Veerse Meer voor hun rekening, ir totaal ongeveer 55 km. Hner werden 331 vogels gevonden, waar van 235 niet stookolie. Vorige tellingen hebben uitgewezen dot gemiddeld per wintermaand een derge lijk aantal vogels aanspoelt, wat onge veer neerkomt op ongeveer 15 slachtof fers per jaar per km strand. Bovendien zinken vele vogels naar de bodem, meer landinwaarts in de zeega ten vallen ook vele slachtoffers. De meeste vogels lagen tussen Vlissin gen en Westkapelle ("circa 12 kun) waai i25 vogels gevonden werden, waarvar 109 met stookolie. De meeste slachtoffers vielen onder de zwarte zeeëenden, alken, zeekoeten en futen. Hiervan werden er respectievelijk 46, 44. 26 en 21 geteld. Verder waren er veel roodkeelduilcers en verschillende soorten meeuwen.bij. Ook werden enke le ganzen en eenden van verschillende soorten gevonden, twee roodihalsfuten en vier jan van genten. Dr Nelemans sprak over verslaving MIDDELBLTRG Dr F. A. Nelemans. hoofd van een van de TNO onderzoek- afdelingen, hield onder auspiciën van dr ZVU een lezing over het onderwerp .Ver slaving.' De heer Nelemans stelde voorop dat ver slaving een .alledaags verschijnsel' if waaraan velen zich dagelijks hlootstel- len. Hij gaf een uiteenzetting over de ver schillende vormen van verslaving, waar bij hij er ook op wees dat een enke.e keer gebruiken van een middel reeds tot verslaving kan leiden. Vooral de verslaving aan de gewone pijnstillende middelen, die men in de winkel kan verkrijgen, is een veel voor komend verschijnsel. Ook het veel ge bruiken van slaapmiddelen leidt vaak tot verslaving, waarbij men dan dezo slaapmiddelen ook overdag gaat gebrui ken, aldus dr Nelemans. dié aan de hand van talrijke voorbeelden dit probleem op een duidelijke wijze uiteenzette, Tot besluit werd men in de gelegenheid gesteld hierover met dr Nelemans van gedachten te wisselen. Communicatie op kaderdag Bond van Plattelandsvrouwen GOES. Een hele dag hebben de be sturen van alle Zeeuwse afdelingen van de bond van plattelandsvrouwen op de kaderdag te Goes geploeterd op de schriftelijke communicatie met de leden. Onder leiding van mevrouw B. Bausch- Polak werd deze vorm van public rela tions in groepsvorm doorgewerkt, daar men dit voor iedere vereniging van groot belang acht.'Er werd een vergelijking ge maakt met het werk van een glazenwas ser: .Ruimten moeten zowel van binnen naar buiten, als van buiten naar binnen helder en doorzichtig zijn'. Richtlijnen voor een duidelijke berichtgeving aan de leden konden via een ABC worden gege ven. Ze moeten accuraat, actueel en in alledaags Nederlands gesteld zijn. Ze moeten boeiend, compleet en duidelijk zijn. Men is ervan overtuigd dat door déze vorm van kadering de leden van de bond van plattelandsvrouwen uitste lsend geïnformeerd zullen worden ovet de activiteiten van hun afdelingen. De provinciaal voorzitster van de bond, me vrouw M. Evers-Pauw, dankte na afloop mevrouw Bausch voor de instructieve dag. NBHP Goes nam afscheid van oud-voorzitter GOES De afdeling Goes van de Ne derlandse bond van hotelpersoneel heeft dezer dagen afscheid genomen van oud- afdelingsvoorzitter A. Lindenhergh. De lieer Lindenhergh was reeds anderhalf jaar uit Punctie, maar door omstandig heden moest het afscheid geruime tijd ■den uitgesteld. De afscheidsavond werd geopend door de huidige voorzitter De Mol. Hij be groette de bondsvoorzitter Wagener, de NVV-districtsbestuurder Heeren, die bonds-districtsbestuurder Heeren, dio het afscheid bijwoonden. De heer De Mol herinnerde er aan dat de heer Lindenhergh mede-oprichter was van de afdeling Goes. De scheidende functionaris kreeg een enveloppe niet inhoud aangeboden. Ook mevrouw Lin denhergh werd i>n de hulde betrokken. Zij kreeg een bos bloemen. Ook van de bondsvoorzitter kreeg de heer Linden hergh een enveloppe met inhoud. De lieer Lindenhergh dankte, nadat hij door vele Sprekers was gehuldigd, voor do goede woorden en voor het in hem ge stelde vertrouwen. IN MIDDELBURG: MIDDELBURG In het afgelopen weekeinde is in een woning aan de Veersesingei ingebroken waarbij de on bekende dader of daders een bedrag van ongeveer duizend gulden buit maak ten. Men verschafte zieh toegang tot de wo ning door het forceren van de achter deur. Uit de woonkamer werden twee geldkistjes ontvreemd. De inhoud de kistjes bestond onder meer uit vijf honderd nieuwe bankbiljetten, genum merd van 1EQ096G35 tot en met 0967350 en vijfhonderd nieuwe zilveren rijks daalders. Van de onbekende(n) ont breekt tot nu toe elk spoor. bromfietser M. P. V. uit kerke, toen h\j met zijn vraelitwage binatie, komende vanuit de richting Scheldepoort, op de Zuidsloeweg een in rit wilde indraaien. De bromfietser reed op het rijwielpad. 'iep een hoofdwond, een gespleten ge hemelte op. De verbandkamer van Scheldepoort verleende hem eerste hulp. Met een ambulance van dit bedrijf werd hij daarna naar het St-Josephziekenhuis vervoerd. De brommer werd van voren beschadigd. De vrachtauto liep geen schade op. Zuster gewond na val van fiets GOES Na een va«l van de fiets is de Goese religieuze zuster C. woensdag avond per ambulance naar ziekenhuis Sint-Joanna te Goes gebracht. Het on geluk gebeurde tegen half zeven in de jvertsenstraat. Toen de zuster daar op haar rijwiel passeerde werd zij ge raakt door een bal. waarmee drie jon gens op de weg aan het spelen waren. Bij de val werd de zuster ernstig aan het hoofd gewond. Dokter Van aer Feen verleende eerste hukp. Bromfietser gewond bij botsing TERNEUZEN De bromfietser P. v, O. uit Terneuzen moest zich woensdag middag met een hoofdwond onder dok tersbehandeling stellen. V. O. verleende geen voorrang aan de wagen van K. J. G. uit Terneuzen op de kruising Zuid- landstraat - Guido Gezellestraat. De au to kwam uit de Gezellestraat en reed richting Driewegen. De bromfiets werd volledig vernield. CULTURELE BIJEENKOMST IN HET DIENSTENCENTRUM MIDDELBURG —Vrijdagmiddag. 20 maart om half drie is er een culturele bijeenkomst in het dienstencentrum .Het Schuttershof' te Middelburg. Jhr I. F. den Beer-Poortugael draagt gedichten voor over .Visser en vissersleven' en de heer J. W. Eising vertoont, op verzoek' dia's over het werk van het diensten centrum. J aarvergadering Goese NW- bestuurdersbond GOES Vandaag donderdag houdt de NVV bestuurdersbond Goes in .De Prins van Oranje' de jaarver gadering. Aan de orde komen versla gen van secretaris en penningmeester en de verkiezing van bestuursleden. Uit het jaarverslag wordt onder meer dui delijk dat de ledenwinst over 1969 voor alle afdelingen samen 56 bedroeg. Voor zitter J. P. Schrier geeft in een voor woord bij het verslag zijn gedachten over een aantal gebeurtenissen in 1969 en hij toont zich verheugd over de goe de samenwerking met de andere plaat selijke vakcentrales, CNV en NKV. De secretaris spoort in het jaarverslag de leden aan zich in te spannen voor wer ving van nieuwe leden. De vergadering begint om 8 uur. Excelsior gaf muziekuitvoering De muziekvereniging Excelsior te 's-H- Arendskerke hield dezer dagen haar jaarlijkse muziekuitvoering. In het ope ningswoord van de voorzitter, de heer H. P. I. de Jonge, werden vele verlan gens getuit niet alleen ten opzichte van de muziekvereniging, maar voor het ge hele culturele leven in dit dorp. Er zou den volgens de heer De Jonge plannen bestaan, om bij het leegkomen van de openbare lagere school, die zeer aan nieuwbouw toe is, dit gebouw dienst baar te maken aan het plaatselijke ve renigingsleven. Deze plannen lijken mooi en aardig, maar in 's-Heer-Arends- kerke heeft men al eerder met dit bijl tje gehakt. Het huidige verenigingsge bouw is namelijk een produkt van een verbouwing van de oude openbare la gere school. Met deze ervaring weet men dat men met veel kosten nog geen ge bouw realiseert dat voldoet aan de eisen die men aan zo'n gebouw moet stellen. Bovendien bljjft men dan tot in lengte van dagen zitten met beide verbouwde scholen, die de dorpskern niet bepaald sieren. De heer De Jonge meende, dat het ge meentebestuur van Goes er goed aan zou doen, de mogelijkheden te onder zoeken, of het niet wenselijk en finan cieel meer verantwoord was, om te ko men tot het bouwen van een ontmoe tingscentrum. Hiermee wordt dan doeld, een complex, dat eventueel onderdelen wordt uitgevoerd, maar dat dienstbaar zou zijn aan het onderwijs, jeugdwerk, verenigingsleven etc. 5 mei-üiering te Renesse Tijdens de maandagavond in hotel .Het wapen van Zeeland gehouden vergade ring van de Oranjevereniging .Juliana' te Renesse is een voorlopig feestpro gramma voor 5 mei samengesteld. Verschillende aanwezigen kwamen met uitstekende ideeën waaruit tenslotte het volgende programma werd gedestil leerd: Om half 9 zal de muziek vereni ging .Luctor el Bmergo' koraalmuziek eraorgen. Hierna zullen de schoolkin deren op de Kromme Reke opdrachten moeten uitvoeren, die met een prijs be loond worden. De aanwezige afvaardi ging van de jeugdsoeiëteit, beloofde aan de organisatie van dit evenement mee te zullen helpen. 's-Middags wordt er een versierde optocht gehouden. Om half drie wordt begonnen met ringsteken, waarbij er dit jaar streng op het tempo wordt gelet. Tenslotte volgt, na de prijs uitreiking van het ringsteken een zak- kendans met publiek. Voorzitter J. A. Kouman zei blij te zijn, dat men op de ze avond tot een vc&ledig programma had weten te komen. Raadsvergadering Sint-Philipsland GOES De gemeenteraad van Sint- Philipsland vergadert dinsdag 24 maart. De vergadering begint om half acht. Op de agenda sïoat onder meer een voor stel van burgemeester en wethouders om een welstandscommissie an te stel len. CADZAND Het vormingscentrum reikt voor de open dag. zo rui a; DEN HAAG «ANP, - H« «t.DU.- I .JISlSS: xfetKtSS mei tir Ml,„ui.- Je .m,»,Wel mei h„lrr„ ring van dc teelt van korrelmais. DeiIndonesië. Op hetweekeinde, dat \n» - - niet - -coral gericht op het gebied; dagrivond dlfon"- mogS? ^rdên 'uitgereikt, óm-lat men p.rwerp bespreken en zondagmiddag daar de eigen zondagmiddag ordt de Zeeuwse bevolking er middels sten stelt boven de zondagnmld-.g op pen ruien «Ihl- nader bibetrokken. I Hedent-jse over Indonesië. r zijn on- Het Indonesië weekeinde begint morgen, der andere belijdenisdlensten. I--r is ech- cwer hitó voor en tegen van de ontwikke- ter ook een kerkdienst. «P^iaal lingssamenwerking met Indonesië door het on d e rwe rp In don «is1 ter sprak e zal drs M. Sanders, wetenschappelijk me-! worden ?ebr;,ch^ P™8™'' de Ned. Economische ho-dagmiddag op Hedenet.se omvat film SS££f«n5L3£. f.i;S5S3&'a» Tichelman, wetenschappelijk tentnonsteJlinz v. ker aan het inteirnationale van de investeringen in de voor deze teelt benodigde machinerieën nog te hoog geacht voor de boeren. Daarom zal het fonds nu aan een beperkt aan tal zogenaamde maïskernen, waarin een aantal boeren samenwerkt, een bijdrage kunnen geven in de kosten van aan schaffing van de voor deze teelt beno digde aanvullende zaai- en oogstappa- ratuur. De- bijdrage bedraagt eenderde van deze kosten Tot een maximum van 10.000 per kern. Een kern zal, om voor de bijdrage in aanmerking te kun nen komen, in de regel een oppervlakte maïs van 40 a 60 ha moeten hebben. De regeling voorziet in overeenkomsten, te sluiten tussen de maïsverfjouwers enerzijds, loonwerkers of werktuigenco- operatles anderzijds. Het bestuur van het fonds heeft ver der een bijdrageregeling vastgesteld die beoogt de'rationalisatie van teelt en verwerking van de groenvoedergewaa- luzerne, klaver, raatgras en snij- i te bevorderen. Tevens wil men er de samenwerking tussen akkertwuwbe- drijven mee bevorderen. Wie meedoet, moet vijf jaar lang individueel of sa men met anderen van de genoemde ge wassen verbouwen op een of meer per celen met elk een oppervlakte van ten minste 5 ha. Het geoogste gewas moet feleverd worden aan een groenvoeder- rogerij, die zich aansluit bij een op te richten samenwerkingslichaam van gros nvoederdrogeri jen. De bijdrage loopt af van 350 per met een maximum van 7000 in het eerste jaar tot ƒ150 per ha met een maximum van 3000 in het vijfde Jaar. De aanmelding begint pas in december, maar belanghebbenden kunnen nu al vast over de op te richten samenwer- kingslichamen gaan bcmen. EXAMEN Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaag de voor het doctoraal examen biologie de heer J. H. Lupker te Ledden, voor heen te Vlissingen. medèwer- ten, tentoonstelling van boeken instituutteriaai over Indonesië, en voor kmde- i eveneens films en voorlezen. T elef oonkabelbreuk in Middelburg-Zuid sociale geschiedenis van de uni versiteit van Amsterdam. Vrijdagavond is er groepsdiscussie over de inleidin gen en over stiudierapporten, die stu dentenwerkgroepen hebben samengesteld ten aanzien van onderwijs, economie en politiek. De zaterdagmorgen wordt begonnen aan rapportage van de discus siegroepen. I MIDDELBURG Ongeveer 500 abon- Om elf uur zaterdagmorgen is er een nees :n M:ddelburg-Zu 1 kwamen w<«ns- forumdlscussie waaraan behalve de he-:dag zonder ^'efooni te ^_-i. n .engevol ken St^e|rSledenTivanmde SoneSejSS! Bij gmaafw -ikzaanm-id^ voor ,lr» De VUleneuv. Je Heer I »n »egre™«™ct,e .«d. Wlnwr.ttjjt SSt Zondagmorgen zullen .n— Zeeuwsch-Vlaanderen en Vlissingen en te tip Middelburg uitnodigingen worden ultge- activiteiten vow de zondagmiddag voor.I gütroKlten en b^imdlgd. Met MM ülen in vele kerken van pjoegen .an drie m.in men net «wel gegaan. Mogelijk :s de schade g (donderdag) hersteld. TERNEUZEN Met het aanhouden van een meisje van 13-, en twee jongens van 13 en 15 jaar, allen uit Terneuzen heeft de Terneuzense gemeentepolitie een aantal bromfietsdlefstallen opgelost. De afgelopen weken verdwenen er onder meer Dij de Image-Club zeven brommers. De beide jongens bleken er zes te heb ben ontvreemd, het meisje nam er één voor haar rekening. Tegen de jongelui is proces-verbaal opgemaakt. Scholiere uit Groenendijk won kleurwedstrijd GROENENDIJK Een- leerlinge van de rk-melsjesschcol in Groenendijk. Pau la Kerckhaert, is winnares geworden van een door de stichting .Het Ivoren Kruis' georganiseerde .Appelkleurwed- strijd', De beloning vooi haar inzending mag zij maandagmorgen o.*n half elf in ontvagst nemen uit handen van een bestuursvertegenwoordiger van de stich- ting.De prijs wordt uitgereikt in de school. De kleurwedstrijd is georgani seerd om landelijk aandachg te besteden aan een juiste tandverzorging, tandhygiëne enzovoorts onder het mot to .Snoep verstandig, eet een appel'. Heden overleed mijn lieve vrouw en onze lieve moeder, na een langdurig, doch zeer geduldig gedragen lijden HERMANCE NELLY SALOME echtgenote van K. Schippers, op de leeftijd van 27 jaar. K. J. Schippers Karin Michael Kamperland, 18 maart 1970 Molenweg 69 De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 21 maart 1970, om 14.00 uur, op de begraafplaats te Kamperland. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in het De Casem- broothuis te Kamperland. Heden overleed, geheel onverwachts, tot onze droefheid, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader LEENDERT VERLINDE echtgenoot van C. P. Brouwer, op de leeftijd van 74 jaar. Veere: C. P. Verlinde-Brouwer J. S. van Wallenburg- Verlinde L. van Wallenburg- Leo, Leen, Anja, Ineke S. J. Kodde-Verlinde J. Kodde Jannie, Carine, Simone, Joke De overledene ligt opgebaard in het mortua rium van het gasthuis te Middelburg, Gelegen heid tot bezoek dagelijks van 10.00 tot 11.00 en van 18.00 tot 19.00 uur. De begrafenis zal DV plaatsvinden op zaterdag 21 maart om 13.15 uur op de begraafplaats te Zandijk (gemeente Veere). Vertrek uit het verenigingsgebouw aan de Oudestraat om 13.00 uur, alwaar ook na de begrafenisplechtigheid gelegenheid wordt geboden de familie te condoleren. Geen bloemen. Heden overleed, na een langdurig, doch zeer geduldig lijden, onze lieve dochter, schoondochter en zus ter HERMANCE NELLY SALOMÊ echtgenote van K. J. Schippers, op de leeftijd van 27 jaar. Fam. L. C. Salomé Fam, C. J. Schippers Kamperland. 18 maart 1970 Heden overleed, enkele dagen na haar man, plotseling onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder CORNELIA VAN DALEN geboren Heljügers, in de ouderdom van bijna 78 jaar. Kloetinge: J. van Dalen 's-H.-A'kerke: D. Priester-van Dalen A. Priester Klein- en achterklein kinderen De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 21 maart 1970, om 11.45 uur, op de algemene begraafplaats te 's-Heer-Arendskerke. Geen bloemen. Heden overleed, zacht en kalm, in het rusthuis te Sas van Gent, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, betovergrootvader, broeder en oom JANNIS VAN DER LINDE weduwnaar van Maria Johanna Babijn, op de leeftijd van 88 jaar. Biervliet: G. Faas-van der Linde A. Faas BiervlietJ. van der Linde M. van der Linde-Babijn P. van der Linde C. van der Linde-Kotvis VlissingenC. Rijnders-van der Linde J. Rijndera Klein- en achterklein kinderen De teraardebestelling zal plaatshebben a.s. za terdag 21 maart, des v.m. 11 uur in Biervliet. Heden werd door God thuis gehaald, Zijn kind, onze lieve vrouw en moeder WILLEMINA WALKAVE echtgenote van J. M. van de Vrie, op de leeftijd van 38 J. M. v. d. Vrie Ineke Ar da Quinten Biezelinge, 18 maart 1970, Evertsdijkseweg 2. De begrafenis zal plaatsvinden op za terdag 21 maart om 12.00 uur, vanaf de consistorie der Ned. herv. kerk. Heden nam de Here tot Zich, na een ge duldig, gedragen lij den, onze lieve doch ter, zuster, behuwd zuster en tante WILLEMINA VAN DE VRIE geboren Walrave, op de leeftijd van 38 jaar. Biezelinge: J. Walrave A. Walrave- Smallegange Wolphaartsdijk N. Klippel- Walrave J. Klippel Martin Heden overleed na een kortstondig ziek bed onze geliefde broer, zwager en oom ENGEL WESTVEER de leeftijd n 68 jaar. Krniningen: E. Westveer C. Klaasse- Westveer Z. Klaasse Oosterland: G. Stouten- Westveer M. Stouten Franslen Voor ons te vroeg, maar op Zijn tijd, nam de Heer. na een moedig gedragen lij den, tot Zich, Zijn kind, onze lieve schoondochter en schoonzuster WILLEMINA VAX DE VRIE geboren Walrave, op de leeftijd van 38 jaar. ,Want wij hebben hier geen blijvende stad'. J. J. v. <L Vrie- van 't Veer M. Verhulst S. Verhulst v. d. Vrie D. v. d. Vrie B. v. d. Vrie A. v. d. Vrie- K1 oosterman .NL Wisse J. Wisse-v. d. Vrie J. Dekker A. Dekker- v. d. Vrie Biezelinge, 18 maart 1970. Heden overleed, zacht en kalm, na een kort stondig ziekbed, mijn geliefde en zorgzame man, onze zorgzame vader, grootvader en zoon ENGEL WESTVEER op de leeftijd van ruim 68 jaar. Kruiningen: P. M. Westveer- Verschuure A. M. Westveer A. Westveer- Jobse Eddy en Hans Kapelle: M. F. Dekker- Westveer J. C. Dekker Peter, Ella en Erik F. M. Verburg- Westveer A. J. Verourg Petra en Colin ligt Kruiningen, 18 maart 1970 Hoofdstraat 8 De overledene opgebaard in mortuarium van het ziekehhuis ,St Joanna" te Goes. Gelegenheid tot be zoek van 11.00-12.00 en van 15.00-16.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 21 maart a.s. om 12.00 uur op de algemene begraaf plaats te Kruiningen. Vertrek vanaf .Ons Dorpshuis' te 11.45 uur. Met droefheid geven wij kennis, dat na een bezit van enkele uren, weer van ons is weggenomen, ons dochtertje en zusje. A. Oppeneer C. A. M. Oppeneer- Klaassen Leo en Jan Middelburg. 16 maart 1970, Wijdauwstraat 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 11