Actie verwarming bad Kloosterzande 0£ BILT Meisje zwaar gewond bij aanrijding te Kruiningen Terneuzense muziekschool trekt in KMC-gebouw Raad Reimerswaal 2 Kamervragen van Van Bennekom (ar) over Baalhoekkanaal ALMANAK Binnenschip door hekgolf zeeschip overspoeld Breskense commissie sport accommodaties wordt een stichting Kom de nieuwste Pfafi naaimachine melde „derdehand'' bij ons zien! Nieuwe bruggen bij Rilland aanbesteed onbeperkte keus... Sportcentrum Schouwen geinstalleerd PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 18 MAART 1970 ,ZAAK VOOR NIEUWE GEMEENTE' HANDTEKE NINGEN AANGEBODEN DOOR RAADSLID KLOOSTERZANDE Ondanks een grootscheepse actie van een vyftal jonge scholieren in Kloos terzande, die de afgelopen week meer dan 800 handtekeningen van medebewoners verzamelden, ziet het er niet naar uit dat het zwem bad in Kloosterzande binnen zeer korte tijd verwarmd wordt. De lijst met handtekeningen werd dins dagavond tijdens de allerlaatste zitting van de huidige gemeente raad namens de jongelui aangebo den door het KVP-raadslid J. F Menu. Zoals bekend hebben b en w in de vo rige raadsvergadering voorgesteld i niet tot de aanleg van verwarming het bad over te gaan, gezien de hoge exploitatie opzet zoals die door de Ne derlandse Heidemaatschappij was voor gerekend. Ondanks een pleidooi va heer Menu werd het voorstel van w toen door de raad aangenomen. De heer Menu stelde ook nu weer na drukkelijk dat de begroting van de Hei- demij aan de hoge kant is: ,Die begro ting was ongeveer 40.000 gulden. Ik heb nu bij een installateur prijsopgaaf gevraagd en die. vertelde mii dat een ander dat kan doen voor 29.770. Dat is wel een groot verschil.' Aan de orde was feitelijk het voorstel van b en w op verzoek van de raad met betrekking tot de aanleg van een derde sportterrein in Kloosterzande. Tijdens de vorige zitting had de ge meenschap namelijk hals over kop be sloten om de meeste spoed te betrachten met de aanleg hiervan. Ter dekking van de kosten zou de reserve voor dorpsontwikkeling worden aangewend. De totale kosten volgens een begroting ook van de Heidemij worden raamd op 90.000, De heer Menu: ,En de beschikbare serve voor dorpsontwikkeling is naar schatting maar 85.000, dus dan is die reserve niet volledig dekkend'. Hij wees er bovendien op dat er diverse subsidieregelingen mogelijk zijn en vond het onjuist dat de aanwezige re serve zou worden .opgesoupeerd' voor dat die mogelijkheden zijn nagegaan. En door dit betoog kwam het .thema' .ver achter de aanleg van het sportterrein staat stelde dat de reserve ook voor verwarming in het zwembad benut kan worden, indien er voor het sportveld subsidie wordt verleend. gemeenteraad, maar wilde wel het voorstel van de heer Menu inwilligen om in het voorstel betreffende het der de sportveld de aantekening te maken dat de reserve voor de dorpsontwi.kke- ling aangewend zal worden voor de kos ten die niet gesubsidieerd zullen wor den. De raad heeft het voorstel betreffen de het derde sportterrein goedge keurd en dat betekent dat b en w :ht zullen geven tol waarna een voor i voorge- Heftig De discussies over wel of geen sport terrein- en wel of geen verwarming kregen evenals in de vorige raads vergadering nogal een rumoerig en hef tig 'karakter. Raadslid J. J. Cornelissens wilde alleen zijn stem geven aan het voorstel als ook de achterstand van de sportaccommo datie in Terhole wordt ingehaald. De heer 'K. J. A. baron Collot d'Escury noemde dat een zeer kwalijke zaak: ,Ik begrijp niet dat de heer Cornelissens de mensen, dat terrein niet gunt. Hij steunt het voorstel niet als wij zijn voor stel niet steunen. Dat betekent groot gebrek aan vertrouwen'. Publiek Een tiental jeugdigen waaronder initiatiefnemer van de handtekeningen actie Chris Koumeyer volgde de dis cussies in de raad op de publieke tri bune. .Dat is wel het duidelijkste voorbeeld van Inspraak', aldus de 'heer Menu,. ,Het aa allemaal buiten mij omgegaan maar ik verzoek u toch om de mogelijkheid van verwarming in het oog te houden. Bij een sportveld hebben we te maken met zo'n 150 spelers, maar het zwem- DEN HAAG De heer J. A. van Ben nekom, lid van de tweede kamer voor de ARP, heeft schriftelijke vragen ge steld aan de ministers van verkeer en waterstaat, volkshuisvesting en ruimte lijke ordening en cultuur, recreatie en maatschappelijk werk over de aanleg van het Baalhoek-kanaal: 1. Is het juist dat de onderhandelingen met België over de mogelijkheden tot de aanleg van het zgn Baalhoek kanaal en van een afsnijding van het Nauw van Bath door bet Ver dronken Land van Saeftinge in een vergevorderd stadium verkeren? 3, delen de ministers de mening, dat de in vraag 1 bedoelde werken moe ten worden beschouwd als maatre gelen, die voor het regeringsbeleid inzake de ruimtelijke ordening van zodanige betekenis zijn, dat, alvo rens terzake beslissingen worden genomen, krachtens artikel 3 lid 1 van de wet op de ruimtelijke orde ning, de Rijks Planologische Com missie dient te worden gehoord? S. Indien dit bevestigend wordt beant woord zijn de ministers dan bereid de Rijks Planologische Commissie dan advies te vragen en de kamer hieromtrent, alvorens een beslissing wordt genomen, hierover te infor- leeuwse Gerucht Onged/wongen naar da stembus; vrijheid is toch maar alles niet waarZo'n gang naar da stem bus heeft overigens heel wat voe ten in de aarde. Daar gaat héél wat aan vooraf. Zelfs geruchten gaan er aan voor af. Hoe ontstaat nu het gerucht, dat een bedaagd Zeeuws gedepu teerde de aankoop van eèn nieu we auto zou over vie gen, waarbij hij het oog zou hébben laten val len op een snelle, blitze cabriolet, gespoten in de hippe Kleuren van zijn partij? Zo'n gerucht ontstaat, om dit concrete voorbeeld te vol gen, op de provinciale boot. Tien groepje bestuurders, onder wie en kele gedeputeerden. had. zich reeds, met bestemming Breshens, Ingescheept, toen zo'n driftig au tomobieltje met veel aplomb het rij dek opdaverde. (Kijk zo'n auto gaat gedeputeerde X kopen,' vierd toen aangekon digd, fhij wil meer openheid.' Maar dan zullen ze toch eerst de ynrvAlwaarde moeten vaststellen. Tijdens deze raadsvergadering werd ook een voorstel goedgekeurd tot het ver lenen van medewerking voor realise ring van het bouwplan 1970, te weten 16 bejaardenwoningen, 9 premiewonin gen, 3 corporatiewoningen en 8 woning wetwoningen in Kloosterzande, 10 pre- miewpningen in Lamswaarde en 10 pre- miéwoningen in Terhole. De raad heeft eveneens goedgekeurd dat enkele straat namen in verband met de gemeentelijke herindeling worden gewijzigd. Ook is besloten om een Internationaal gemeen tecontact met Eksaarde in België aan te gaan. De geloofsbrieven van de nieuw geko zen raadsleden zijn door de daarvoor benoemde commissie in orde bevonden. Eerste aardbeien op Goese veiling GOES Op de Goese veiling zijn dinsdag de eerste 30 aardbeien geveild. De aardbeien werden aan gevoerd door de heer J. M. Plat- schorre uit Driewegen. Deze vruchtjes werden per stuk geveild en door verschillende kopers ge kocht, met de opdracht weer op nieuw te verkopen. "Uiteindelijk kocht de heer D. Fokke uit Goes het partijtje voor een bedrag van f 201,20 dat zal worden overge maakt aan het Rheumafonds. BEROEP TEGEN SLUITING WEYKMANLAAN BRESKENS ONGEGROND VERKLAARD DEN HAAG Bij koninklijk besluit zijn de beroepen van de firma De Bliek en Obrie en Van don Heuvel NV te Breskens, gericht tegen het besluit van b en w, waarbij de Weijkmanlaan in de richting van de Dorpsstraat vanaf het perceel Weijkmanlaan 5 tot de split- -erklaard -oor voetgangers e verklaard. fietsen, ongegrond De kroon zegt, dat de Weijkmanlaan schuin tegenover de Langeweg en nage noeg loodrecht uitkomt óp de zuidooste lijke zijde van de "Dorpsstraat, welke in belangrijke mate voor het doorgaande verkeer dient. Als gevolg van de vrij dicht bij elkaar gelegen hoeken, welke deze beide straten met de Dorpsstraat vormen, kan van een onoverzichtelijke situatie voor het verkeer worden gespro ken. Het helamg van het verkeer eist, dat onder meer de Weijkmanlaan in de richting van de Dorpsstraat voor alle verkeer wordt gesloten, aldus de kroon. Dit brengt met zich mee, dat de bezoe kers van het aan de Weijkmanlaan ge vestigde garagebedrijf van de firma De Bliek met hun auto de Dorpsstraat slechts via twee omwegen kunnen berei ken. Deze omwegen zijn volgens de kroon van geringe betekenis. Dit geldt ook ten aanzien van de vrachtwagens van het aan de Nieuwstraat gevestigde bedrijf van Obrie en Van den Heuvel NV. De kroon zegt, dat moet worden aan genomen, dat deze vrachtwagens, ook indien zij van een aanhanger zijn voor zien, zonder bezwaar de route via de Dr. Broodmanstraat en Vogelenzang Musnnem rijden. BATH Op de Westerschelde t< hoogte van Bath liep het Nederlandse binnenvaartuig ms .Martinus' dinsdag middag zeer ernstige waterschade op in de woning op het achterschip. De ,Mar- tïnus' werd getroffen door de enorme hekgolf van de passerende Finse boot .Wirta'. Schipper W. J. Oosse, die met zijn 730 ton metende' binnenschip, geladen met ijzer, van Antwerpen op weg was naar Thionville, zag het tegenliggende zee schip met grote snelheid naderen. Hier op stopte hij zijn schip om zo min mo gelijk last van de hekgolf te hebben. OndaDks dat werd de .Martinus' door de geweldige golf van de 9729 brt me tende .Wirta' overspoeld. Op het ach terschip werden twee ramen van de wo ning ingedrukt en het water spoot met kracht 'de woning binnen. Het zes maan den oude dochtertje Els van de familie Oosse was juist voor voeding en ver schoning uit de wieg gehaald en in de box gelegd. De onder het raam staande wieg werd door de kracht van het ter in de kamer gegooid, waar hij derste boven op de box terecht kwam.. Het kind werd wel kletsnat, .maar kwam er verder goed vanaf. In het woonge deelte. werd door het water overigens niets gespaard. De schade wordt ge schat op zeker ƒ2000,-. De heer Oosse is verzekerd. EXAMEN Voor het eerste gedeelte van de akte N XIX (huishoudva.kken) slaagden C. L. Alfons te MMdeilburg; P. L. Donze te Breskens; J. C. D'Hondt te Schoon- dijke; M. P. Kortsmit te Vhssmgen; H. A. Kousemaker te Goes; S. S. La- ko te Sdhoond'.jke; H. V. .J OostwaJ te Oostburg: E. D. G. Sandee te Goes; C. P. Segeler te Middelburg; fer te Middelburg: J. Schcffer te Kloè- tinge; M. W. Springveld te West-Sou burg; J. Verstelle te Philippine. Allen leerling van de Scholengemeenschap ,De Vakschool' te Goes. De heer A. L. van Vossen te S'int-An- naland slaagde te Voorschoten voor automonteur-hersteller. De heer T. Huisman uit Terneuzen slaagde bid het Nederlands ihandelsinsti- buut voor het prakbijkdiploma machine- sdhrijven fsnemeidsd'iiploma) met eervol le vermelding (cijfer 9) en met een aan tal van ruim 6000 aanslagen in een haJlf tuur- Auto reed door na aanrijding: zwaargewonde S HEER ARENDSKERKE Bij een verkeersongeval te 's-Heer Arendskerke werd dinsdagmiddag de 16-jarige bromfietser W. zwaar gewond. Per ambulance werd hij overgebracht naar bet Sint Joanna ziekenhuis te Goes. Over de toe dracht van het ongeluk is weinig bekend. Vermoedelijk werd de bromfietser aangereden door een auto (een gele Opel-Kadett), die na de aanrijding is doorgereden. BRESKENS De commissie voor het beheer en onderhoud der sportaccommo daties in Breskens wordt, behoudens goedkeuring van de gemeenteraad, een stichting. Men heeft hiertoe besloten in verband met de komende gemeente lijke herindeling. De commissie werd op 11 oktober 1965 geïnstalleerd door de burgemeester van Breskens, de heer -1. A. Eekhout, Men kreeg het beheer en het onderhoud van de sportvelden aan de Sportlaan toevertrouwd en later ook de gemeentelijke sportzaal. In het jaarverslag meent de voorzitter van de commissie, de Breskense wet houder W. C. v. d. Hooft, dat de af gesloten periode zich heeft gekenmerkt foor de wijze waarop door alle leden 'an 'de commissie ia samengewerkt het beoogde doel. De stichtingsakte v de nieuwe stichting .Sportbelangen Bres kens en 'omgeving' is op 9 maart 1970 inmiddels gepasseerd. De heer Van der Hooft schrijft dat de stichting positief staat tegenover het initiatief van Oost burg om te komen tot een overkoepelend orgaan voor geheel W.-Zeeuwsch-Vlaan- deren, maar men acht het in de gege ven situatie zonder meer noodzakelijk dat vanuit de gemeenschappen zelf een directe bijdrage wordt mogelijk ge maakt. De stichting .Sportbelangen' wil deze bijdrage leveren door het dragen van de directe verantwoordelijkheid het beheer en onderhoud der sport accommodaties die aan haar zorgen wor den toevertrouwd. Daarnaast wil men met betrekking tot al datgene wat ver band houdt met een verantwoorde sport beoefening het gemeentebestuur graag adviseren. De secretaris van de commis sie, de heer J. A. J. Boekhout, geeft voorts een kort verslag van de afgelo- irijf jaar. De statuten voor de stich- werden op 5 januari 1970 door de nissie vastgesteld. De stichtingsak te werd op 9 maart gepasseerd in aan wezigheid van notaris A. H. M. v. d Hoek te Groede, wethouder P. Zegers en alle leden van de commissie. Het dage lijks bestuur van de stichting zal gaan bestaan uit de heren W. C. v. d. Hooft, voorzitter, C. J. Eraemus, vice-voorzit- ter, J. A. J. Boekhout, secretaris en Th. P. Caraibier em mejuffrouw M. Kraaij- mes. In de raadsvergadering van de ge meente Breskens van donderdag komt de omzetting van de commissie in stichting aan de orde. DOW gaat zelf stank opsporen TERNEUZEN Het chemisch bedrijf van deDow Chemical gaat een zelfre- gistrerend meetapparaat opstellen tus sen de fabrieken en de bebouwde kom van Terneuzen. Dit naar aanleiding van de vieze nogal sterk riekende luchten, welke maandag boven Terneuzen hin- -en en die algemeen als van Dow af- :omstlg werden beschouwd. Een woordvoerder van dit bedrijf ont kende dit In zoverre, dat nergens in het bedrijf Iets bijzonders is voorgevallen en geen lekken werden geconstateerd. Het ondersoek werd in de loop van dinsdagmorgen voortgezet zonder enig resultaat. De reuk was toen evenwel ai verdwenen. Met de meetapparatuur hoopt men In de toekomst luchtjes, stof fen en gassen die de lucht bezoedelen, te kunnen identificeren waardoor het gemakkelijker wordt de veroorzaker van deze verontreiniging op te sporen. ADVERTENTIE) Dé wonderbaarlijkste naaimachine ooit ge bouwd. Kom een vrijblijvende .demonstratie bijwonen bij1 Pfaff Naaimachinehuis W. Rikken N.V. Kortemeestraat 17 Bergen op Zoom Nieuwediepstraat 23 Terneuzen Papegaai straat 4 Goes 5. F. v. Waesberghestraat 16 Huist Nieuwendijk 29 Vlissingen DEN HAAG lil Den Haag werd dins dag het maken van de onderbouwen voor vier stalen bruggen over de Schel- de - Rijnverbinding in liet openbaar aanbesteed. Het gaat hier om een brug in de bestaande rijksweg 58, twee brug gen in de nieuwe rijksweg eu een spoor brug (bij Rilland). Voor dit werk waren 54 inschrijvers. De laagste inschrijver was NV P. H. de Koning uit Papen- drecht voor 2.754.000 en de hoogste aannemingsbedrijf E. Blok uit Rotter dam voor ƒ4.073.000. De tfen laagste inschrijvers zijn: (zon derbtw): P. H. de Koning, Papen- dreo'ht 2.754.000, Velt huizen en Van Hoften 2.765.000, Koning en Ippel Nieuwendijk 2.866.000, Amsterdamse Ballast, mij Amsterdam 2.875.000, NV aamn bedr. voorheen Hill.en en Roozen Amsterdam ƒ2.894.000, fa A. Verhagen aann bedr Terheijden 2.898.000. gebr. Haverkort NV Vroonshoop 2.920".000, Dubbers Soest NV Soest 2.950.000, aann. bedr. gebr. SmitVijfhuizen NV. Vijfhuizen f 2.960.000 en aann. bedr. De Kondor NV Amsterdam f 2.989.000. Gemeenteraad besloot tot huur ,AAN PLAN-JAVA WORDT GEWERKT' TERNEUZEN De huisvestingspro blemen van de Terneuzense muziek school zullen binnenkort tot het verle den behoren. De gemeenteraad besloot gisteravond na een beraadslaging van ruim een uur achter gesloten deuren om van. de St-Willibrordusstichting het katholiek maatschappelijk centrum aan de Leeuwenlaari te huren.' Het was al geruime tijd bekend, dat de exploitatie van dit KMC-gebouw voor de (r-k) St-Willibrordusstichting de laatste jaren een bijzonder zwaar financieel probleem betekende. Het ge bouw werd vrijwel uitsluitend gebruikt Slot van pagina 1 le raad had hij wat moeite. ,Het moet een beetje een draagbaar geheel worden, niet allemaal'kun stenaars en dergelijke.' De bur gemeester bleek ook geen voor stander van gemeentelijke uitke ringen aan kunstenaars. ,Voor mij hoeft het niet', bekende hij in antwoord op een verzoek van SGP-woordvoerder W. Koster, die om afschaffing van de uitkerin gen had gevraagd. De gemeente is echter tot dergelijke uitkeringen ver plicht. Met de meeste raadsleden bleek de burgemeester een tegenstander van het graven van een nieuw kanaal bij Waarde ais toegangsweg tot het Rei- merswaalbekken. Aanpassing van het kanaal door Zuid-Beveland door het te verbreden en het een aftakking te maken naar Yerseke, zoals door J. L&ko (chu) werd bepleit, zag ook rar Pijl Hogeweg als de beste oplos sing. De heer Lako toonde zich een fel voorstander van het Reimerswaal- plan. Hij wees er op, dat het een on werkelijke zaak is de Oosterschelde alleen voor recreatie te bestemmen. Er is volgens de CHU-woordvoerder plaats voor zowel recreatie als in dustrie. De heer Lako vroeg b en w, of de gemeente Reimerswaal niet het ini tiatief kan nemen tot een schrijven aan de regering namens alle bij de fruitteelt betrokken gemeenten, waar in wordt gepleit voor aanvullende financiële steun voor de getroffen fruittelers. Burgemeester Pijl Iloge- weg had hiet wel oren naar. Alle fracties pleitten voor. radicale krotopruiming. ,De krotten moeten ook niet moer bewoond mogen wor den als vakantiewoning', aldus me vrouw N. G. Kamps-Visser (vvd). De burgemeester zegde toe binnenkort met een voorstel van deze strekking ln de raad te komen. (ADVERTENTIE) een goed kostuum, mooiere kleuren, rustige dessins, perfecte pasvorm, kostuums die veel verkocht worden, onbeperkte keus. oxford vanaf 198,-, groninger stijlgroep tot 309,-. L. DELFT 86-88 MIDDELBURG Wat betreft nieuwbouw kon de bur gemeester meedelen, dat er goede hoop bestaat voor een extra woning toewijzing. Ook op het gebied van de particuliere premiebouw worden er in Reimerswaal activiteiten ondernomen. De heer E. A. E. M. Suy drong er in zijn algemene beschouwing onder meer krachtig op aan, dat alle be sluiten van de vorige gemeenten on verkort zullen worden uitgevoerd. De burgemeester beloofde dit en zegde toe, dat bij uitzonderingen, de zaak opnieuw in de raad zal worden ge bracht. De heer Suy wenste er nog niet in te geloven dat Reimerswaal financieel al aan de grond zit. ,Ik hoop op een grootse toekomst voor de gemeente', zei hij aan het eind van zijn beschouwing. Zorgenkind van alle fractievoorzit ters was de dienst gemeentewerken. Er werd veel over gezegd, maar nog weinig besloten, ornaat de burgemees ter niets definitiefs wilde doen vóór deze dienst, geheel is doorgelicht. Hij weigerde ook kritiek op de uitgaven van gemeentewerken te aanvaarden. ,Wij hebben al drastisch besnoeid, maar de dienst is een erfenis van vóór de herindeling.' Een voorstel van de PvdA, om een proef te nemen van een .peuterwin kel', een plaats waar kinderen tus sen twee en vier Jaar onder deskun dige leiding overdag kunnen verblij ven, kreeg de sympathie van b en w. Mr Pijl Hogeweg beloofde te gaan praten over de mogelijkheden van zo'n ohèche in Reimerswaal. PvdA woordvoerder Korst-anjë had an zijn. algemene beschouwing verteld, dat er in Reimerswaal een volledige bevoeg de kleuterleidster is, die graag een .peutèrwkikêl' wil opzetten. Niet al leen voor werkende moeders, maar ook voor moeders die rustig willen winkelen of na-ar de kapper willen, zal een crèdhe een uitkomst zijn, al dus de PvdA. De raad heeft een aantal gemeente lijke belastingen moeten verhogen, om althans een beetje rond te kun nen komen. De personele belasting is.voor de hele gemeente gebracht op 250 opcenten. Vergeleken met enkele vroegere kernen een uiterst forse stij ging. ZoZ fors, da.t de heer E. A. Suy- (kvp) en mevrouw N. G. Kamps- Visser (wd) het .onaanvaardbaar' uitspraken. Ook de heren W. Koster (sgp) en .P C. van Putten (ar; toon den zich uiterst geschrokken. Burge meester mr C. Pijl Hogeweg maak te aan de hand van enkele voorbeel den duidelijk, dat Reimerswaal met 250 opcenten vergeleken met andere gemeenten nog aan de la,ge Kant zit. .Persoonlijk vnnd ik deze verhoging Le weinig', aldus de burgemeester, die vertelde, dat minister Beam ink 550 opcenten als normaal beschouwt. ,Eén van de oorzaken van onze ver hoging is de recente belastingverla ging van de regering', verduidelijk te wethouder C. Slaobekoorn, ,door die belastingverlaging worden de uit keringen aan de gemeenten besnoeid. Nu moeten de gemeenten het geld weer terughalen va-n de burgerman'. Vijf raadsleden stemden te-gen de verhoging, tien gingen er mee ak koord. De straatbelast-iiig van Reimerswaal wordt gebracht op 22 procent ge bouwd en II procent ongebouwd. .De liet houden van consultatiebureaus roor de bijeenkomsten van het Rode Kruis. De raad besloot om in het bestemmdngsr plan Java grond te verkopen aan het algemeen ziekenfonds voor Zeeuwsch- V.laanderen voor de bouw van een nieuw kantoor. Bij de behandeling van agendapunt informeerde de heer P. Huijbrecht (pvda) naar het tijdstip waarop een afgerond plan voor het Java kan worden verwacht. Volgens wethou der M. de Vos (openbare werken) wordt daar hard aan gewerkt. Er is, zo zei hij, een werkgroep bezig een afgerond én financieel Haalbaar -plan op tafel te brengen. Hij antwoordde bevestigend op een vraag van de heer ARa-mondt (ar) of dit plan ook zal passen in het to tale ontwikkelingsbeeld van Terneuzen De raadsleden hadden geen bezwaar tegen verkoop van grond in het be stemmingsplan Sluiskil aan de wo ningbouwvereniging Terneuzen, de heer R. Cornelissens en de heer A. G. Strijdonk. Aan J. Lindenberg te Terneuzen werd vrond verkocht op het industrieterrein Priewegen - Mr Haarmanweg. De stich ting katholiek schoolbestuur Terneuzen kreeg toestemming om voor de St-Wil- librordusschool een radio met luidspre- kerinstaüatie aan te schaffen. Bij de rondvraag informeerde de heer A. C. S. van Bréda Vriesman naar de mogelijkheid om bij de oplevering van nieuwe woningen te zorgen voor een schets, waarop de toevoerleidingen voor gas, water, elektriciteit en telefoon zijn aangegeven. Dit in verband met de gas ontploffing gevolgd door een felle brand ln een bungalow aan de Otheense Kreek. De heer R. Hol* vroeg het college iets te doen aan wat hij noemde de ,ware ratfenplaag' In Sluiskil. KRUININGEN De 17-jarigs Krummgse scholiere M. van w, raakte 'dinsdagmorgen zwaar ge wond, toen zij op rijksweg 58 bij haar woonplaats met haar brom fiets werd geschept door een per sonenauto. De scholiere Jcwam vanaf de Sta tionsweg/wachtte even met over steken en liep vervolgens voor de into, bestuurd door B. uit Ossen- "drecht de rijksweg over. De auto mobilist kon haar niet ontwijken. Het meisje werd door de auto ge schept en werd tientallen meters weggeslingerd. Zwaar gewond werd zij per ambulance naar het ziekenhuis Sint-Joanna te Goes gébracht, (foto PZC). Statencommissie afwijzend voorstel subsidie ZTI MIDDELBURG De stateneommissii voor onderwas en cultuur, zegt het te betreuren dat gedeputeerde staten van Zeeland een afwijzend voorstel hebben gedaan over een. subsidieverzoek van het- Zeeuwsch Technisch Instituut. Volgens de commissie geeft het exploi tatietekort van-de rekening over 1968/ 1969 een geflatteerd beeld van de situ atie. Volgens de commissie kon het te kort zo laag blijven omdat er is afge zien van de uitvoering van enkele za ken zoals het aanstellen van een ad junct-directeur en het optrekken van de honoraria van de docenten. Algemene vergadering NFO in Utrecht UTREOHT (ANP) De algemene ver gadering van de Nederlandse Fruittelers Organisatie wordt gehouden op donder dag 2 april in Utrecht. Ir A. Groot, se cretaris-directeur van de organisatie, zail in zijn inleiding de conclusies be kendmaken uit een door de Nederland se Fruittelers Organisatie onder de fruittelers ingestelde enquête. .Proloog' bracht modern toneel voor leerlingen MIDDELBURG In de schouwburg bracht de toneelwerkgroep .Proloog' on der auspiciën van de ZVU een .intro- firogramma van modern toneel voor de eerlimgen van de hogere klassen van het voortgezet onderwijs Ln Middelbu-rg. De jeugdvoorstelling had tot doel om door middel van een drietal voorbeelden de leerlingen een .introductie' te geven in modern toneel voornamelijk wat betreft sfeer, Inhoud era doelstelling. Men had daarom een éénakter van David Camp- ton ,een sketch vara Harold Pinter en ,Het verhaal van de dierentuin' var Edward Albee gekozen. Na de voorstel ling kregen de leerlingen gelegenheid om met de spelers van .Proloog' over de gespeelde stukken vara gedachten te wisselen. Daarvan werd door een vrij ZIERHIZEE Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland'. Deze naam kreeg de commissie mee, .die gaat ijveren voor een combinatie overdekt zwembad-sporthal op Schou wen-Duiveland. Tijdens een korte plech tigheid werden de leden vrijdagavond op hot stadhuis vara Zierikzee geïnstal leerd doof burgemeester D. W. Kaste lein. In een toespraakje wees hij er op, dat de commissie een doel voor ogen .heeft dat niet in .dagen, weken of maanden' te realiseren is. .Het wordt een hels moeilijke taak, die op uw schouders rust'. Burgemeester Kastelein hoopte op een goede samenwerking waardoor het doel, de bouw van een overdekt zwem bad en een sporthal onder één dak snel ler bereikt zou kunnen worden. Ook de heer A, Bakker van de middenstandscen- trale (die de bevolking opriep tot het aangaan van een burgerzinleving) leg de de nadruk op een goede samenwer king. De commissie ziet er als volgt uit: F. K. Vos, voorzitter; A. P. de Reyer, secretaris; C. J. Dijkstra, penningmees ter en leden mevr. J. P. de Jonge- Schot, mevr. C. A. Flikweert-Vecwoerd, H. M. v. d. Post, C. D. Bal, B. v, Leeuwen, C. Va ara on-Morel, F. A. de Jager, D. D. J. v. d. Poel, en J. Gelder blom. De heer Vos vertelde, clat het ira de. be doeling ligt, de commissie uit te brei den met vertegenwoordigers uit andere gemeenten. .Tenslotte is dit geen Zie» rikzees maar een ei landelijk belang. Ook zal een comité van aanbeveling in het leven geroepen worden'. De installatieplechtlgti eiid werd onder andere bijgewoond door het college van b en w en verschillende raadsleden. Hot is nu al vrijwel zeker dat, mocht men een combinatie kunnen bouwen, een sub sidie verkregen kan worden van 575.00C gulden. Bouwt men alleen een sporthal dan kan men rekenen op een subsidio gara 475.000 gulden. Woensdag 25 maart zal de commissie voor de tweede keer bij elkaar komen. Men gaat zich dam bera den óver de mogelijkheden om een groot raad na/m dit aan met elf stemmen groot aantal jongelui gretig gebruik ge- vóór en-vier tegen- I maakt. WIND EN BUIEN Aanvankelijk veel bewolking met al in liet zuiden enige regen, later nok opklaringen en verspreide, buien, sommi ge niet hagel of natte sneeuw. Matige tot krachtige, aan de kust af en too harde wind tussen west en noordwest^ In hot algemeen Iets lagere middag- temperaturen (lan dinsdag. Vooruitzichten voor donderdag en vrij dag: Maartse buien met temperaturen over dag onder, en in do nacht over het al gemeen iets boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor donderdag": aantal uren zon: 1 tot 5; min. temp.: 0 tot 3 graden boven normaal; max. temp: 1 tol; 5 graden on der normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 proeent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 2 tot 7: min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal: max. temp.: 1 tot 5 graden onder normaal; kans op een droge periode vara minstons 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Normalen voor 17-21 maart, respectle* velijk min. temp. era max. temp.: Den Helder 3 3 Eelde 1 9 De Bilt 2 10 Vlissingen 3 9 Vliegveld Zuid-Limburg 3 11 19 maart Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2