Onderw ij s j u bi leu m groeide uit tot dorpsfeest in Heikant 8 Bibliothekendag in Zeeland E Plaats uw familieberichten in de PZC o C.H.U. voor vernieuwing tegen verwarring: lijst 3 C.H.U. 'N ZOEN VAN DE BURGEMEESTER A. van Tilburg (Borsele) 25 jaar in politiedienst BELANGSTELLING GROOT VOOR HET NIEUWE ZWEMBAD VAN VLISSINGEN Gezamenlijke uitvoering Voorzitter W., Brand nam afscheid van Raiffeisenbank 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 16 MAART 1970 Op vrijdag- 20 maart, om 14.00 uur, in het stadskan toor van Goes, trouwen YVIM DE REGT FEVA VERSCHRAGE Receptie van 5 tot 6 uur in hotel Ockenburgh te Goes. Toekomstig adres: Waterstraat 4, Goes. Zaterdag 21 maart 1970 hopen onze geliefde ou ders en grootouders E. J. DE JONGE H. DE JONGE- VAN SABBEN hun 30-jarige echtver eniging te gedenken. Heinkenszand, maart 1970 Dorpsstraat 203 Gelegenheid tot felici teren op zaterdag 21 maart, van 16.30 tot 17.30 uur, in het Ned. herv. dienstgebouw te Heinkenszand. Geheel onverwacht is van ons heengegaan, onze lieve man en vader JAN VAN DE ZANDE op de leeftijd van 49 jaar. Vlissingen: J. M. van de Zande- Kouwenberg Bergen (N.-H.): A. Bergsma- van de Zande J. Bergsma Vlissingen, 14 mrt '70 K. de Keyzerstr. 4 De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 18 maart op de algemene be graafplaats. Vertrek van huis om 14.00 uur. Heden behaagde het de Here uit ons mid den weg te nemen, na een moedig gedra gen lijden, onze innig geliefde en zorgzame vader en grootvader JOHANNIS CORNELXS KOLE (sedert 17 augustus 1958 weduwnaar van Jannetje Jacoba Steéndam), op de leeftijd van ruim 79 jaar. Colijnsplaat: T. J. M. de Bruijne- Kole M. de Bruijne Janneke Colijnsplaat, 14 maart 1970 Havenstraat 34 De begrafenis zal plaatshebben DV op dinsdag 17 maart, des namiddags om 2 uur te Colijnsplaat vanaf de Ned. herv. kerk. Condoleren na de be grafenis in het zaal tje. Na een geduldig ge dragen lijden is he den, tot onze diepe droefheid, van ons heengegaan tot haar Heer en Heiland, on ze lieve moeder, groot- en overgroot moeder JOHANNA VAN LOENEN weduwe van Izaak de Rijcke, op de leeftijd van 86 jaar. Australië: J. J. de Rijcke A. de Rijcke- ter Horst Vlissingen: J. de Rijcke N. de Rijclce- Wielemaker Gouda: J. de Vos-de Rijcke Canada: A. de Rijcke N. de Rijcke- Wielemaker Klein- en achter kleinkinderen Vlissingen, 15 mrt '70 Vondellaan 29 Condoleantieadres Vrijdomweg 34 De rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 18 maart 1970 om 12.30 uur, waarna de teraarde bestelling zal plaats hebben op de alge mene begraafplaats om 13.10 uur. Op zijn ziekbed getuigend van Zijn Heer en Heiland en verzekerd van zijn opneming in heerlijkheid, heeft God tot Zich geroepen Zijn kind PIETER MAURING CHRISTIAAN LINDENBURG op de leeftijd van 20 jaar. Er is in de liefde geen vrees, maar de volmaakte liefde drijft de vrees uit. 1 Joh. 4 18 Middelburg: J. G. P. Lindenburg J. Lindenburg-Louisse Koos Jacqueline Jolanda Mauring De begrafenis zal plaatsvinden DV op woens dag 18 maart, 1970 om 15.00 uur, op de alge mene begraafplaats te Middelburg. Vooraf wordt om 13.45 uur een dienst gehou den in de .Ontmoetingskerk', Oosterschelde- straat, Middelburg. Na afloop van deze dienst gelegenheid tot condoleren in de hal van bo vengenoemde kerk. Geen toespraken. Vertrouwende op zijn Heer en Heiland is van ons heengegaan, onze lieve neef PIETER MAURING CHRISTIAAN LINDENBURG op de leeftijd van 20 jaar. Spreuken 3 5 Goes: W. Chr. Louisse C. J. Louisse-v. d. Reepe Vlissingen: W. van Veen-Louisse J. P. van Veen Goes: L>. Louisse Goes: A. A. Louiisse-Melse Middelburg: Jac. Louisse Middelburg, 14 maart 1970 Heden overleed ln verpleeginrichting ,Ter Valcke' te Goes tot mijn droefheid, mijn ge liefde en zorgzame man HENDRIK VERLINDE in de ouderdom van 85 jaar. Goes: J. Verlinde-Geschiere Goes, 14 maart 1970 Verpleeginrichting ,Ter Valcke' L. de Colignylaan 2 De begrafenis zal plaatsvinden te Veere op donderdag 19 maart 1970, om 15 uur op de begraafplaats. De overledene zal op de dag van de teraardebestelling worden opgebaard in het verenigingsgebouw, öudestraat 5, Veere, alwaar ook gelegenheid geboden wordt de fa milie te condoleren, na afloop van de plechtig heid. IKJ a jsgga 3 Ega?3 3 ^33 ca Niemand kiest alleen voor zich zelf. Kiezen is ook be slissen over de belangen van de ander. De CHU dient j heei het volk. Daarom kunt ook U op de CHU stemmen. BETROUWBAAR. POSITIEF. ONZE KANDIDAAT- STATENLEDEN CITEREN KERNPUNTEN UIT HET C.H.U. VERKIEZINGSPROGRAMMA. ook U Lijst Een open beleid, duidelijk gebracht, waardoor Zeeland een provincie kan zijn, waar het nu en in de toekomst d wonen en leven is. Uitnodiging voor een openbare verkiezings bijeenkomst op; maandag 16 maart (heden) Schouwburg Middelburg 8=00 uur n.rn. staatssecretaris DR R. J. H. KRUISING A Het volledige manifest wordt U op verzoek gaarne toegezonden. C.H.U. Zeeland Pr. Kennedylaan 39 Middelburg. Samenwerking met allen die positief zijn ingesteld ten opzichte van een voortdurende en weloverwogen vernieuwing van onze samenleving. C. F. v.d. Peijl (57) Kloetinge Speciale aandacht voor de zelfstandigen,ln beroep en bedrijf, omdat zij een belangrijke funktie in het economisch bestel vervullen. E. Ph. Nieuwkerk (43) Poortvliet Het planologisch beleid dient gericht te zijn op concentratie van zee havenindustrieterreinen, waardoor woon- en recreatiegebieden optimaal benut kunnen worden. P. G. v.d. Bosse (47) Axel Krachtige maatregelen ter bestrijding van lucht- en waterverontreiniging, met een streng toezicht op de naleving daarvan. Maatschappelijke dienst verlening stimuleren. Mr. J. L Osterman (46) Vlissingen Het agrarisch bedrijfsleven verdient dezelfde aandacht ais de industrie en dient zo min mogelijk belemmerd te worden. Ir. J. Prins (36) Goes Bevordering, zo nodig door subsidiëring,van sporten jeugdwerk in nauwe samenwerking met de Zeeuwse jeugdraad. J. A. Scheele (30) Groede Meer en betere wegen. Minder tolheffing op bruggen en veren daar dit als een belemmering voor de ontwikkeling wordt ervaren. H. IJssel(52) Zierikzee Een aktief onderwijsbeleid, waardoor meer mogelijkheden voor hoger- en gevarieerder beroeps onderwijs op centrale punten ontstaan. Cultuur bevorderen. Af. Verboon (52) Middelburg HEIKANT De bevolking van Heikant heeft zaterda,g even spontaan gereageerd op het 40- jarig jubileum van mejuffrouw E. Vael als onderwijzeres van de lagere school, als enkele weken geleden bij de 100ste verjaardag van Alfons van Houte. Mejuffrouw Vael en haar familie stonden de hele dag in het middel punt van de feestelijkheden, die 's morgens vroeg al begonnen. Bij aankomst vanuit St-Jansteen (haar woonplaats) werd zjj aan ,Het Hoek- ske' opgewacht door het feestcomité en een feestelijke stoet met bruidjes en tamboers. In het parochiehuis zorgden de kin deren en enkele onderwijzeressen voor een warme ontvangst, waarna de heilige mis volgde. Om twaalf uur 's middags aanzienlijk later dan volgens schema kwam het dorpsfeest pas goed op gang. Jong en oud kv/amen opdraven voor een fees telijke optocht door het dorp dat rij kelijk met vlaggen was versierd. Het v/as een lange stoet, waarin zelfs enkele praalwagens meereden en een groot aantal jongens en meisjes met versierde fietsen, waarvoor een 80- tal prijzen beschikbaar waren ge- steld. In het dorpshuis volgde vroeg ln de middag een huldiging waarbij de mu ziekvereniging van Heikant en de meisjes vereniging .Erika' zich niet onbetuigd lieten. Het hoofd der school en tevens voorzitter van het feestcomité, de heer A. Zwartelé noemde de persoon van mejuffrouw Vael ,een begrip in Heikant', waar haar levenswerk ligt. Hij bracht ook namens alle oud-leerlingen zijn dank over. Burgemeester mr J. I. M. Reuser van St-Jansteen sprak van een .markante verschijning'. ,Ik waardeer u om uw buitengewoon zeldzame trouw aan de school, maar vooral aan de hele ge meenschap', zo zei hij. De burgemeester bracht ook zijn spijt tot uiting over de .liquidatie' van de gemeente in verband met de komende herindeling en bood mejuffrouw Vael omdat zij als ds meest trouwe in woonster wordt beschouwd als eerste een tinnen herinneringsbord aan van de gemeente, waarna hij zijn blijk van waardering met enkele flinke zoenen bezegelde. Voorzitter R. Martinet van de mu ziekvereniging kon wegens een nijpend geldgebrek niets anders doen dan een symbolisch geschenk aanbieden. Het werd een gele bloem, die hij haastig uit een der vaasjes griste. De dankbaarheid van de on derwijzeres was er niet minder orn. Nadat mejuffrouw Martinet een pas send gedicht had geciteerd, was een gouden armband namens het feest comité en de hele bevolking, de belo- FIEIKANT Mejuffrouw Vuel stond de hele dag in het middel- gumt van de feestelijkheden. Hoog tepunt voor de jeugd was de op tocht met. versierde f ietsen. ping die mejuffrouw Vael tot slot in ontvangst mocht nemen. De jubilaresse zelf reageerde even spontaan als haar dorpsgenoten. De uitingen van grote liefde voor ,De Heikant' liet zii vergezeld gaan van een enorme dankbaarheid voor ,a!Ie schone cadeaus'. Het gebaar van bur gemeester Reuser om haar als eerste het tinnen herinneringsbord van de gemeente aan te bieden, was a haar reden om deze enthousiast ln de lofuitingen te betrekken. ,Ze hebben me wel moeten beloven dat ik na mijn afscheid met stille trom mag vertrekken', zo besloot ze haar met markante gebaren ver duidelijkte dankwoord, ,en je mo gen me nog eenmaal met de koets af halen om me in Heikant te begraven'. In de lagere school was er gelegen heid tot feliciteren waarna de feeste lijkheden werden voortgezet met on der meer een gekostuméerde voetbal wedstrijd. 's Avonds was er nog een lampionoptocht met aan het slot een vreugdevuur met vuurwerk. De be woners konden de hele avond te recht ln alle dorpsgelegenheden voor een ,dans, een Lied en een pint' en daarmee besloot Heikant deze dag van enthousiasme en dankbaarheid. In de raadzaal van het nieuwe huis der gemeente Borsele te Heinkenszand werd op officiële wijze het feit herdacht dat de wachtmeester der rijkspo) tie le klas A. van Tilburg 25 jaar geleden in dienst trad bij het korps rijkspolitie. Voor de ze gelegenheid was hij met zijn echtge note, kind eren, a.s. schoonzoon en schoondochter uitgenodigd, terwijl het ehele personeel van de groep Borsele Jer rijkspolitie ook aanwezig was. Tot de aanwezigen behoorden verder het col lege van burgemeester en wethouders van Borsele, de majoor Borra der rijks politie, die de districtscommandant der rijkspolitie verving, de adjudant-groeps commandant der rijkspolitie te Borsele B. J. Wisse, de voormalig groepscom mandant, de adjudant buiten dienst J. J. de Bukviel, en de adjudant van de gemeentepolitie te Vlissingen H. Wij- gèrgangs, namens de r-k politiebond ,Sint-Michael. Nadat burgemeester J. L. Dregmans de jubilaris en zijn gezin welkom had geheten, werd deze door de burgemees ter toegesproken. ,Ik ken u', zo vervolg de burgemeester Dregmans, ,mede in ver band met de nieuwe gemeentelijke her- indeking, nog maar zeen- kort en uit de de juiste man op de .tuiste plaats. In de uitoefening van uw taak en bij het con stateren van een strafbaar feat, zag u eerst de mens in al zijn facetten, het geen door de inwoners van uw stand plaats hoog op prijs werd gesteld. Ik hoop voor u dat u in de naaste toekomst voor een bevordering in aanmerking komt.' Hierop kwam majoor Borra aan het woord, die in het kort cle loopbaan van de jubilaris memoreerde. ,U kwam op 18 augustus 1945 aJls hiuilpm-air eohaius- see bij de politie met als standplaats Domburg. Een. opleiding zoals de heden daagse jonge politiemannen krijgen., was er toen niet bij. U hebt u zelf opgeleid. In 1946 werd u als wachtmeester der zaam bent, hebt u getoomd wat u waard was', aldus majoor Borra. De majoor bood zijn gelukwensen aan die vergezeld gingen van de gebruikelijke enveloppe. Adjudant Wisse roemde de staat van dienst van de jubilaris en in zijn toe spraak haalde hij aan dat Van Tilbui altijd bereid was, ook in zijn vrije ti; een collega te helpen die bijvoorbee met een onderzoek aan een zware an rijding op de rijksweg bezag was. Ad judant wisse liet zijn felicitatie ge paard gaan met een cadeaubon namens het personeel en aan mevrouw Van Til burg werd een fraaie plant aangebo den. Adjudant Wljgergangs noemde de jubilaris een trouw hondslid en over handigde hem de gebruikelijke gratifi catie. Hierop volgde het dankwoord van de jubilaris, waarna, men nog eniige tijd gezellig bijeen bleef. In de avonduren was er nog gelegenheid in het vereni gingsgebouw te Lewedorp de jubilaris en zijn familie te feliciteren. VLISSINGEN Vele Vlissingers heb ben het afgelopen weekend van de gelegenheid gebruik gemaakt om eens te gaan kijken hoe het nieuwe sport- fondsenbad aan de President Roo- soveltlaan er van binnen uitziet. Za terdag van half tien tot twaalf uur en van twee tot vijf uur dag van tien tot twaalf uur kon iedereen immers het zwembad in- uit wandelen. Zwemmen was er teraard nog niet bij, Daarmee wordt vandaag (maandag) begonnen. De .kijkdagen' hebben wel bewezen dat er een grote belangstelling is voor het bad, want er werden al heel wat. abonnementen verkocht, terwijl er ook een zeer grote vraag was naar leslcaarten. Hiervan werden er zeker zo'n 2-50 verkocht. Het water van het zwembad, dat 25 bij 8,5 met ex- groot is, wordt op een constante temperatuur gehouden van rond de 27 graden. Het bad heeft een aflopende diepte van 40 cm tot 2.10 meter bij het school zwemmen, terwijl het water bij het vrije zwemmen wordt opgedrukt, zodat de laagste en diepste stand dan respectievelijk 80 cm en 2,70 me ten- zijn. De lei>\ng van het bad is voorl handen van de chefbadmeester, de heer L. J. ten Haaf uit Dordrecht. Overigens het gehele uit zeven man bestaande personeel, onder wie vier gediplomeerden, twee badjuffrouwen en twee badmeesters, komt uit Dor drecht. Dit is namelijk een ploeg die alle nieuwe sportfondsenbaden in Nederland afreist om de exploitatie op gang te helpen brengen. Deze ploeg zal ongeveer een half jaar in Vlissingen bliven. Tegen die tijd is het vaste personeel voldoende in gewerkt om de leiding over te kun nen nemen. Ook de exploitatiedirec teur van alle sportfondsenbdaden in Nederland, de heer J. Veenhof, was het afgelopen weekeinde in het Vlis- slngse zwembad aanwezig. KAPELLE De vijf in Kapelle-Bie- zelinge opererende muziek- en zangver enigingen hebben zich vrijdagavond met een uitvoering aan het publiek gepre senteerd. Dat gebeurde in het gemeen schapshuis ,De Vroone' die voor deze gelegenheid goed gevuld was. De mu ziek- en zangavond werd geopend met de mars .Zauberklang' gezamenlijk opge voerd door het fanfarekorps ,Ons Genoe gen' en het tamboers- en trompetter korps .Jonge Kracht'. Na een kort wel komstwoord van de heer D. Burger, trad vervolgens het dameskoor voor het voet licht met daarop weer aansluitend het tamboers- en trompetterkorps .Jonge Kracht' en het christelijk gemengd zang koor .Zang Veredelt'. Na de pauze was het ,Ons Genoegen' en het mannen koor ,Zang en Vriendschap' die iets van hun kunnen lieten horen. Ook b en w ga.ven deze avond van hun belangstel ling blijk. Slot van pagina 1 ln de leeszaal. Het lijkt mij helemaal niet nodig dat mensen die het al druk genoeg hebben zich ook nog eens met die ob moeten bemoeien. Hoe kam bo vendien een eenhoofdige leiding voor beide zaken zich ten volle aan beide geven? Er ligt aan dlit rapport een heel verlceeMe gedachtemgamg ten grondslag'. De heer Mggmteins was die eerste spre ker tijden-; de forumdiscussie waar bij de commissieleden, mr W. D. de Bruane (voorzitten-), mej. W Hol, J. Stemvert, J. Toledo, ma- J. P. Boersma, J. H. Stouthart en A. C. A. M. van Betten, achter de tafel zaten. De heer De Bruine antwoordde dal de ph niet geïdealiseerd moet wor den: ,We worden overspoeld inet ob- klanten en het contact met juist dezo mensen maakt ons duidelijk dat wo tot integratie moeten komen. Boven dien heeft een onderzoek ons geleerd dat de wetenschappelijke bibliotheek in gebieden met een goede ob-voor- ziening meer aandacht krijgt'. De heer J. A. vam Bemmekom waar schuwde voor een nivellerende ten dens naar beneden en vroeg of het documentatie centrum Zeeuws delta gebied niet bussen kaïa/i en schip zal vallen als de integratie 'n feit wordt. Volgens de commissie blijft dit do cumentatiecentrum zo onverbrekelijk met de pb verbonden dat het niet eens aipart genoemd hoefde te wor- nooit achteruit in rechtspositie zei mogen gaan. .Zelfstandigheid is ges oplossing. We hebben juiist de voor gestelde integratie haard nodig dat betreft: géén getimmer'. De heer A. van Aalst, districts!» stuurder van de ABVA, zei blij H zijn niet de verklaring van de liea Boersma en stelde nier vreugde dat in deze gedachte aan een ge meenschappelijke regeling rekeniiij is gehouden niet de ambtenarenwet en de pensioenwet, lm het verloop van die discussie werf verder moig de aandacht gevraag voor de nijpende personeelssïbuotii, de regionale en lokale het bestuur gehoiord toezicht biblioü» ken_en de _medieverantwo ordelijidiel Ambtenaren Mr J. Kolkman vroeg aandacht voor de positie van de medewerkers die bij het vormen van de gemeenschap hun ambtelijke status dreigen te verliezen en pleitte voor een zelf standige ob on pb in een gezamen lijke overeenkomst niet de provin- ,Het gehele personeel in drenst van de pi-ovd-ncie, waardoor een eenheid in de personeelsvoorziening en de ar beidsvoorwaarden wordt verkregen', Mr Boersma, die zal persoonlijk fer vent voorstander te zijn vain èen ge meenschappelijke regeling, herinner de aan de verklaring van gs dat het personeel bij welke verandering ook Inbraak in Nieu w-Namen Dooi- het induwen van een ruit hebben onbekenden zich toegang verschaft tot een zomerverblijf te Nieuw-Namen., dat: toebehoort aan M. Vergouwen uit Antwerpen. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Vooral antieke voorwerpen zijn ontvreemd zoals een loet-el, een een klok, een crucifix - Grahamfilm TERNEUZEN Zaterdagmiddag werd in het Zuidlandtheater te Terneuzen de Billy Graham-film ,De rustelozen' ge draaid. Een jeugdfilm, die de afgelopen week in zes plaatsen in Oost-Zecuwsch- Vlaanderen werd vertoond en waarvoor veel belangstelling bestond. Vanavond (maandag) wordt de film gedraaid in Oostburg-, donderdag in Breskens. een gong, dergelijke. DOMBURGTijdens de ledenvergadf- ring van cle Raiffeisenbank tc Dom burg is vrijdagavond afscheid genomes van voorzitter W. Brand, die 26 jaar d: voorzittershamer heeft gehanteerd. B) was periodiek aftredend, maar goziw zijn leeftijd niet meer herkiesbaar. Dt scheidende voorzitter word toegespro ken door de voorzitter van de raad va; toezicht, de heer Samuel de Visser Pzn, (lie hem namens alle leden een kleuren televisie aanbood. Mevrouw Brand mocht een boeket bloemen in ontvangst ne men. Namens de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht werden waarderende woorden gesproken door de heer A. Oudkerk, rayon-inspecteur in de provincie Zee land. Hij overhandigde de heer Brawl de legpenning met inscriptie van de Raiffelsenorganisatie. De directeur van de bank te Domburg, de heer-C. Minder- houd, sprak namens directie en perso neel. Hij bood de scheidende voorzit ter een tafeltje voor de televisie aan. De heer Brand sprak tenslotte een dank woord. Voorafgaande aan dit afscheid werd de bestuursverkiezing gehouden. Het be stuur werd aangevuld met de heer A, Flipse uit Westkapelle. In de raad van toezicht werd opnieuw gekozen de heer J. Huibregtse uit de De Casembrootstr, te eWstkapelle. De heer S. d. Visser Pzn werd herkozen in de raad van toezicht, De bank heeft een gunstig jaar gehad, er werd een winst gemaakt van ruim 68.000,-. De totale inleg bedroeg rond 125 miljoen gulden. Het spaarderskapi- to.al is gestegen tot ruim 22 miljoen, terwijl het aantal spaarders tot ruim 6000 is toegenomen. Tijdens deze vergadering liet de schei dende voorzitter een reeks dia's zien. die de groei en de ontwikkeling van de bank in de laatste 26 jaar uitbeeldde. Deze documentaire werd door de zeer vele aanwezigen bijzonder op prijs ge-1 steld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 18