Brabantse staten willen snel regeringsuitspraak Reimerswaal ,D'66 maakt slechte beurt In Zeeland' T\ a mm Eede herdacht de terugkeer van koningin Wilhelmina zonder Margriet lééfinjehuis! S' 2 LIEVER MAAR ZWIJGER OVER ALTERNATIEF SAEFTINGE Niet terecht Eisen Brand verwoest schaftkeet bij Pechiney Zwijgende derde' Pressen' SCHLINGEMANN OP VVD-VERGADERING ZIERIKZEE ,Vee/ onzindelijke woorden gesproken' BELG IN ARREST IN HULST Invaliden straks vrij parkeren bij parkeermeters Tweemaal Scapino-los ALMANAK COMMISSARIS LEGDE NU KRANS Bestemming Land van Saeftinghe nog niet aan de orde toto BAGK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 14 MAART 1970 DEBATJE OVER RAPPORTEN OVERLEGORGAAN (ADVERTENTIE! (Van een onzer redacteuren) DEN BOSCH Een ingepolderd Land van Saeftinge bestemd voor havenindustrialisatie als alternatief voor het ReimerswaaJ- plan is voor het provinciaal bestuur van Noord-Brabant een on derwerp, waar men op dit ogenblik liever het zwijgen toe doet. .Het ligt primair niet op onze weg, daarover te spreken. Wij hou den vast aan het Reimerswaalplan; vast aan de toezeggingen, die ons tiaar daarover zijn gedaan. Wij claimen dat.' Brabants com missaris der koningin, dr C. N. M. Kortmann, stelde dat vrijdag middag vast, toen de staten een uurtje hadden gedebatteerd over de rapporten van de commissie-Verburg uit het Overlegorgaan zeehavenontwikkeling Zuidwest-Nederland en de beleidsadviezen van het dagelijks' bestuur van dat orgaan en van het eigen college van gs. Uiteraard stond in die bespreking het plan-Reimerswaal centraal. langs termijnplanning voor de haven- otïtwük'keliing, maan* een planning' voor vijf jaar vond hij intussen te kort. Bovendien pleitte hij voor een ope rationeel plain, waarin duidelijk wordt vastgelegd wat er nu werkelijk in opeenvolgende fasen van de gronc! moet en kan komen. Be Brabantse staten waren de eer sten van de vijf partners, die de ad viezen over de rapportage van de com missie-Verburg eens onder dc loep na men, voordat het algemeen bestuur van het overlegorgaan op 6 april in Middelburg over dit onderwerp zijn (eerste) openbare vergadering houdt. De staten van Zeeland doen het vol gende week vrijdag: de Rijnmond- raad behandelt de zaak ook nog; al leen de raad van Rotterdam komt er vóór de zesde april niet aan toe. Ben vlammend debat is het niet ge worden, gisteren im het provinciehuis te Den Bosoh. In anderhalf uiur -,vas d zaak bekeken. Er werden wat kant tekeningen gemaakt, maair in het al gemeen kon mien zich wal vinden in het aidivies van gs. Dat staat name lijk voor: géén lamge-t ermijn-plan- ning voor de ontwikkeling van het deltagebied, daarvoor zijn de progno ses te weinig betrouwbaar; de zui delijke delta (Westersdheldebekken) zal in betékenis moeten toenemen, wil men tot een evenwichtige plano logische ontwikkeling komen; de voor zeehavens beschikbare fondsen moe ten zo worden verdeeld dat aan sprei ding van havenindustrieën en even wichtige planologie zoveel mogelijk reciht wordt gedaan. om te kijken, wie de wedstrijd wint. Alles stropt juist op dit punt'. Overigens tilde de heer Maiijer ook' weer niet zo geweldig zwaar aan de tweeledige visie van de oommissie- Verburg. Soms is het beter met een discussie naar buiten te komen dan met algemeen ,hoiera-gieroe.p'. Een nationaal havenbeleM, dat was de concrete wens van deze KVP-woord- voerder, die vaststelde dat anders ook het overlegorgaan is gedoemd uiteen te vaillen en dat anders te veel vragen onbeantwoord blijven. Met daf laatste doelde hij op de toespraak die Zeelands commissaris der konin gin, mr J. van Aartsen enkele we ken geleden in Antwerpen hield en waar hij de .kwestie-Saefbimgeter sprake bracht. .Brabant moet weten of Reimerswaal er kan komen.' ,Hoe kunnen we anders een streeek- plan voor West-Brabant aannemen, dat helemaal op dit zeehavenplan is afgestemd. Als Saeftinge werkelijk als alternatief voor Reimerswaal zou worden besehonwd, dan zou dit streekplan er toch wel heel anders moeten gaan uitzien'. De heer Maijer vond dat er op het ogenblik ook in het overlegorgaan te veel ,ïn de ruimte wordt gepraat' met het risico dat veel moeite en kosten voor niets zullen blijken te zijn gedaan.' Commissaris Kortmann vond (Ie kritiek op het stilzwijgen van de regering iiiet helemaal terecht. Hij wees op de uitspraken, die minister Bakker kort geleden nog in de tweede kamer heeft gedaan over het afremmen vam de haven- uitbreiding in Rotterdam en het verbod op Vooime-Putten en de Hoeksche Waard nieuwe havenge bieden te maken. Verder atten deerde .hij de statenleden op ds commissies, die momenteel alle maal iin het deltagebied werkzaam zijn. Om te beginnen de rijkscommissies voor het Rotterdams gebied, de Westerschelde en het middenge bied (Brabant). De laatste is in januari met de stdies (techni sche) over Moerdijk en Reimerswaal begonnen en zal nog dit jaar eind rapport uitbrengen. Dan de interpro vinciale commissie van Brabant en Zeeland en verder de rijksaeehaven- comm issie-PostJiitU nus. Dr Kortmann zag ook graag wat meer schot iin de plannen voor Rei merswaal. ma.ar aan de andere kant moest hij vaststellen dat juist dit project in die commissies een onder werp van stuidie is. .Terecht', aldus de commissaris, .calculeert het streekplan voor West-Brabant dat Reimerswaal helemaal in. Het mag ook niet los worden gezien van de ontwikkelingen in Zeeland en België.' De Brabantse staten voorzit ter sprak intussen wel de hoop uit dat het rijk snel een beslissing zal nemen of het wil deelnemen (.zon der het rijk kunnen we niet verder'), in een havenschap voor Reimerswaal. Wat tenslotte het grootscheepse Rei merswaalplan van "de gemeente Ber gen op Zoom betreft: daarin zijn gs van Brabant pas gekend, toen het gereed was. Dr Kortman zei dat nog in antwoord op een vraag van de heer Willems. ,Vóór 6 april zullen we daarover overigens nog een ge sprek hebben met de burgemeester van Bergen op Zoom'. Zonder daarover te stemmen gin gen de staten tenslotte akkoord met het beleidsadvies en gs over de rapporten van het o verte; gaan- VLISSINGEN Een uitslaande brand heeft vrijdagavond een schaftkeet bij de in aanbouw zijnde fabriek van Pe chiney im Vlissingen-Oost in de as ge logd. Doordat de" brandweer de be drijfsbrandweer van De Schelde en de gemeentelijke brandweer van VKeringen snel waren gearriveerd konden an dere keten zij staan maar een me- m elkaar gespaard blijven. De brand werd omstreeks 18.20 uur ont dekt. De oorzaak is niieit bekend. Het personeel had omstreeks half vijf de keet verlaten. Eerste aardbeien uit Duiveland ROTTERDAM Opd e coöperatieve tuinbouwveiling van de Zuidhollandse eilanden te Rotterdam zijn vrijdag de eerste acht doosjes kasaardbeien aan gevoerd. De opbrengst hiervan, 122,60 werd door de aanvoerder, de heer C. Kik te Bruinisse, ter beschikking gesteld van het Koningin Wilhelmina fonds voor de kankerbestrijding. Buiten de concrete inhoud vam de rapporten van en adviezen over het werk van de oo/mmissie-Verburg zet teer de Brabantse staten overigens wel een paar dikke lijnen onder ei sen en wensen, waarover zij zich al lang >im het onzekere woel en; De regering moet nu eindelijk eens een duidelijke uitspraak doen over Reimerswaiaflkomt het er nu of komt het er niet en wanneer kunnen we daar beginnen We hébben een nationaal ha- venbeleiid riodiiig; de regering moet nu eens zeggen, in welke rich ting het met de havenaanpak moet; geen incidentele' uitspraken van een enkele minister, maar een stuk -beleid dat in het parlement aan de orde komt. Er mo:et een bovennationaal beheersorgaan voor de havens In het deltagebied van Nederland en België; en dan niet alleen voor het "Westersoheldebekken en Ant werpen, maar een constructie waar in alle partners va.n het overleg orgaan meedoen. KVP-woordvoerder mr H. A. Maijer vroeg zich af of het geruzie en ge harrewar binnen het overlegorgaan en nu ook weer in de commissie-V er burg (imet haar meerderheidsrap port en minderhedidsnota) eigenlijk niet voortkomt uit de omstandigheid dat de regering steeds zoiets is als een zwijgende derde'. Letterlijk zei liij: .Zijn de versdhnillen tussen Rot terdam en de anderen nu wel zo groot en had due aparte noba vain Rotterdam en de anderen nu wel zo groot en had die aparte nota van Rotterdam nu qua stijl en inhoud zo scherp moeten zijn? Uiteindelijk gaat het toch om nationaal-ecomo- mische kwesties, waarbij de belang en van aflle partners moeten worden ge combineerd. De regering kan niet langer op de tribune blijven zitten In grote lijnen konden de drie woord voerders van de andere partijen in de Brabantse staten dit betoog wel ondersteunen. Ir C. S. Knottnerus (wd) vroeg zich overigens wel atf of een internationaal havenbeheers orgaan de ontwikkeling niet eerder zou vertragen dan versnellen. Mr J. N. Scholten (peg) wilde, dat gs van Brabant de regering pressen om snel een uitspraak te doen over Reiimers- waal. ,Zij moet kiezen en wij moete voor Reimerswaal de sterke argumenten aandragen De heer J. M. Willems (pvda) was ook niet direct een voorstander van ZIERIKZEE ,D '66 heeft de partijen verzocht vóór de statenverkiezingen hun kandidaten bekend te maken voor het college van gs. Toen verschillende par tijen met namen kwamen, werden men sen die hun sporen reeds in het college verdiend hebben eenvoudigweg als on geschikt bestempeld. De democraten heb ben echter tot nu toe verzuimd andere namen te noemen. Er zijn in deze partij vele onzindelijke woorden gesproken. Dr mensen die deze partij in Zeeland pre senteren, hebben eenbijzonder slechte beurt gemaakt.' Deze aanval op de de mocraten kwam uit de mond van mr J F. G. Schlingemann op een VVD-bijeen- komst vrijdagavond in Zierikzee. Overigens had de liberale lijsttrekker nog wel meer op D '66 aan te merken, zo wat betreft hun standpunt te ijve ren voor een tolvrije Zeelamdibrug. ,Deze mensen hebben geen verstand van de zaak. Jaren geleden zijn er voorwaarden gestéld, waaraan we moesten voldoen om de brug te kunnen bouwen. Daar kunnen we niet van onderuit. We willen natuurlijk ook van de tolheffing af. maar het lean eenvoudig niet. Het is na tuurlijk gemakkelijk als jë geen enkele verantwoording hebt met dergelijke kre ten te komen. De stemmen die D '66 daarmee haalt, kunnen ze wat de WD betreft krijgen.' Naar aanleiding van een vraag ging de heer Schlingemann in op de verhouding tussen de WD en D'66, landelijk bezieD. ,De huidige politieke situatie is zodanig, dat een progressief linkse meerderheid er niet in zit. Vandaar dat wij een sterke rechtse meerderheid wilden vor men om de regeerbaarheid te vergro ten. Daar in wilden we ook D'66 betrek ken, zonder dat men onze standpunten kenden, wees Van Mierlo ons aanbod tot een gesprek de volgende dag al van de hand. De heer Van Mierlo wilde zich als gekozen moest worden liever bij de PvdA aansluiten. Wij kunnen daaruit alleen maai' concluderen, dat D'66 een aanhangsel is van de socialistische par tij en zich aan de regeerbaarheid van ons land niet veel gelegen laat liggen'. De heer Schlingemann vond dat de re gering, hoewel dan misschien niet zo spectaculair optredend, toch hard heeft gewerkt en veel tot stand gebracht heeft; Langdurig werd gediscusieerd over de deltaschadewet,. ex-artikel 8. Dat weet de liberale" lijsttrekker vele departementen er aan moeten ken. .Bovendien is de materie bijzonder ingewikkeld, maar in elk geval heeft minister Bakker tijdens deze regerings periode de wet ingediend'. Een nadeel voor de vissers vond de heer Schlinge mann toch ook wel, dat ze zo weiig eensgezind zijn. Uiteraard kwamen ooit de problemen met betrekking tot de recreatie ter sprake. De heer Schlingemann vond dat alle mogelijkheden, vooral om de recrea tie in de stille tijd te bevorderen, nog lang niet allemaal onderzocht waren. Hij zag veel in een diepgaande studie door bijvoorbeeld het ETI en de Pro- sterker gepropageerd kunnen worden. De heer L. M. Moenmond wees op de grote mogelijkheden van het Grevelin- genbekken voor het toerisme. ,Er zijn echter geweldige investeringen mee ge moeid. Plet rijk' zal hieraan flink mee moeten betalen. Er moeten niet alleen jachthavens komen, er is aan de land zijde met name grote behoefte aan si e era? weerïfc co ih módat fes? -Véél sl éch te landbouwgrondmoét'vrijgemaakt, worden voor de recreatie'. SINT-JANSTEEN In nauwe samen werking mot de Belgische rijkswacht heeft de rijkspolitie van de groep Hulst vrijwel zeker <le inbreker ingerekend, die de afgelopen week aan verschillende openbare gebouwen in Hulst en Sint- Ja, nsteen een nachtelijk bezoek heeft gebracht. Het is de 24-jarige Belg L. ii M. zonder vaste woonplaats, die zijn land bij de rijkswacht als zwer- r te boek staat. Van M. werd verscholen achter stro balen in een afgelegen boerenschuur aan de parallelweg van de rijksweg 60 te Kapelienbruig gevonden. Hij bleek daar voorlopig zijn bivak te hebben op geslagen, want hij had genoeg rant soen in de vorm van flessen drank en etenswaren bij zich. De rijkspolitie van Hulst kwam de Belg- op het spoor, doordat zij een onbeheerd Belgisch rijwiel gevonden tussen Sint- Sansteen en Kapeliebrug bij de veld- wadhtêr in Climge afleverde. Daar kreeg zfj te horen, dat de Belgische zerver Van M. voor het laatst op deze fiets was gesignaleerd. Na. deze tip heeft de rijkspolitie de hele omgeving van Ka.pellebirug uitgekamd. Bij arrestatie ontkende Van M. alle 'mibraken. Zekere aantoonbare bewijzen pleiten evenwel tegen hem. Verschil lende mensen in Sint-Jamsteen hebben hem van een foto herkend; hij was 's avonds in het licht van de straat lantaarns gezien. Bovendien had de Belg een forse snee in -de hand. Vast staat, dat de bloedsporen, achtergelaten bij die inbraken, van de zwerver zijn. Voor een onderzoek heeft de rijkspolitie bloed van Van M. en bloedsporen naar het ge-rechterlijk laboratorium in Den Haag opgezonden. Maandag za-1 de Belg aan de of factor van justitie on Middelburg wor den voorgeleid. MIDDELBURG Wanneer er straks parkeermeters zullen wor den geplaatst op de markt in Mid delburg zal een categorie onthef fing kunnen krijgen van de plicht om voor het parkeren te betalen. Het gaat hier om invaliden. Wan neer zij een verzoek indienen krij gen zij ontheffing van het ver bod om te parkeren bij een me ter. B en w van Middelburg, die een soortgelijk voorstel voor na dere studie onlangs terugnam van de agenda stelt dat liet niet mo gelijk is een algemene ontheffing tè verlenen. Een ontheffing kan alleen in bijzondere gevallen wor den verleend. Van geval tot geval zullen de in geding zijnde belan gen tegen elkaar worden afgewo gen. SCAl'INO-BALI.ET (ZVl.'t I.I;I)I:I,THI;.VTI.R. oosïBLKr. Scapino heeft vrijdag in Oost'burg twe» balletvoorstellingen gegeven, een voor eeu iiciu explosief jongerenpubliek en een met een wat uitgebreider programl ma. in de avonduren. We dachten dat Scapino geen enkele teugel heeft go- vierd en de goede naam nog eens heeft bevestigd In een ,snel', goeddeels bekend repertoire. Nu heeft die naam Scapino bij de eerste klank bedriegelijk veel herkenbaars weg van ,oh, dal: schoolga, zelschap'. Dat is ten dele - - naar de ;oede zijde waar, het is voor liet n-dere deel en oolc naar de goede ijde voor veel uitbreiding vatbaar. Scapino laat daar zelf, we moeten het zo van tijd tot tijd melden, geen twijfels over bestaan. Het mag dan zo zijn dat de schoolvoor stelling op het gebied van programma- opbouw en instructieve begeleiding bij zonder goed uitgebalanceerd zijn, voor de grotere' voorstellingen komt het pro- gramma er niet enige aanvulling en zonder ook maar iets van zijn speels- heid te verliezen, minstens zo goed van af. Scapino brengt vrijetijdsba'Uet, maar jat we-1 goed. Je hoeft er niet voor te gaan zitten en een opgeprikt gevoel kan thuisgelaten worden. Scapino loost zijn streken zonder veel moede te vragen. In de jaren van zijn bestaan heeft dit balletgezelschap de juiste formule ge vonden voor de binding van wat in \v&- ongebonden elementen zijn. Ds choreografieën doen lekker los aan, mu ziek en beweging volgen daarijn, ds aankleding zingt dezelfde zang. Onder leiding van Hans Snoek is zo niet de volle inzet van een aantal uiterst enthousiaste jonge krachten een res pectabel repertoire vastgelegd, dat van jaar tot jaar uitbreiding en enige ver frissing ondergaat. Oostburg heeft dat gisteren tweemaal kunnen meemaken. Hoewel aan de uit voering van -,De Comedianteri, aan» vanganummer, nogal wat nare schoon heidsfoutjes kleefden (bepaald onzorg- vuldüg gedanst), kwam men to de loop het programma, dat als gezegd eel oudjes ten tonele bracht, zo goed op dreef dat de voorstelling als geheel bijzonder leuk en aanstekelijk werd, Divera Stavenuyter, als we een naam mogen noemen, heeft daar met haar oos terse dansen zo zoetjesaala ook al ee.n vast programmapunt - ongetwij- feeld veel toe bijgedragen. O. IADVERTENTIE n GOES: Opril Gr. Markt 2, tel. 7999 MIDDELBURGSt-Pieterstr. 1, tel. 4029 VLISSINGEN: Hoek Hobeinstraat/Paul Krugerstraat, tel. 2593 Zeeuwse Ajax Een kleine huiselijke tragedie van daag, opgetekend in Vlissingen, waar een voetbalver slaaf de de t v- uitzending van woensdagavond, de glorieuze Ajax-overwinning, door een trouvoéloos optreden van sijn echtgenote lelijk heeft gemist. Pas om half acht kondigde een verheugd glimlachende dame op de buis aan, dat de wedstrijd, vanaf kwart, over acht, toch ge heel op de televisie te volgen zou zijn. Maar dat had alleen de vrouw van die voetballiefhebber gehoord. En zij wilde, op een ander net, het spektakelstuk Politie New- York volgen. Daar heeft die man toen ook maar naar gekeken, met stijf tegen het oor gedrukt, het transisiortoestelletje van zijn zoon, waaruit de stem van de ra dioverslaggever hern de gebeurte nissen óp het veld op de voet liet volgen, 't Is uitgekomen. Maar deze nasleep leent zich meer voor behandeling achter gesloten deuren. MIDDELBURG Wat de betekenis van het land van Saeftinghe als potenti eel zeehaven-industrieterrein betreft meent het college van gs van Zeeland te moeten opmerken dat onder de te genwoordige omstandigheden een be stemming als zodanig nog niet aan de orde komt. Het college zegt dit in ant woord op vragen van de commissie van economische zaken uit de provinciale staten betreffende het beleidsadvies overlegorgaan ZeehaVenontwikkeling. Op de vraag of het geen tijd wordt, om voor de havenontwikkeling een spe ciaal bestuursorgaan in het leven te roepen zeggen gs dat liet vraagstuk van regionaal havenbestuur voor zuid west Nederland binnen het kader van een studiecommissie van liet overlegor gaan zeehavenontwikkeling ter hand is genomen, terwijl oolc de (rijkscommis sie zeehavenoverleg (commissie Posthu mus) het bestuur en het beheer va.n zee/havens aan de orde heeft gesteld. Gs wachten de resultaten van deze stu dies af. De commissie van economischs zaken vraagt zich verder af of de ont wikkeling vam de arbeidsmarkt in de toekomst een belemmering voordezorg- ga/ng van de industrialisatie za.l vor» en of de woningbouw gelijke tred de te verwatilïten immigratie houdt. H'et antwoord van gs hierop is: ,Het is onze stellige indruk dat in de taak stelling voor "onze provincie in het be leid van de zeehavenontwikkeling ook een opdracht vervat is voor een ar- beidsbeleid. Met het oog hierop zien wij In de regio nale raad voor de arbeidsmarkt, waar van de oprichting wordt voorbereid door een studiecommissie, een instrument bij uitstek voor deze specifieke (aak. Ons streven zal erop gericht zijn het element van de arbeidsmarkt bij de ontwikke ling als een mede bepalende factor te doen gelden, waarbij de fasering van da ontwikkeling dus afhankelijk zal zijn van de omvang van de arbeidsmarkt. Tot op heden houdt de woningbouw ge lijke tred met de immigratie. Aan de hand van epn prognose," die gebaseerd is op reëele gegevens hebben wij de mi nister va.n volkshuisvesting en ruimte lijke ordening er op gewezen, dat in de komende jaren bepaalde aantallen wo ningen in Zeeland moeten worden ge- baftiiwd.' Gs verwachten dat de bevol kingsgroei en de woningbouw in de toe komst synchroon zullen verlopen, EEDE In het grensplaatsje Eede is de terugkeer van koningin Wilhelmina op 13 maart 1945 gis termiddag zonder prinses Margriet herdacht. Vlak voordat de prinses bij paleis Het Loo in een lucht machthelikopter zou stappen, werd de reis vanwege het heiige weer afgelast. Van de mogelijkheid om de tocht per auto te maken werd afgezien, omdat de prinses haar jongste zoon zelf voedt en het dan niet mogelijk was op tijd terug te zijn. De heen- en terugreis per heli kopter en het verblijf in Eede- Aardenburg was namelijk zo uitge- Terwijl schoolkinderen, genodig den en belangstellenden een ere haag rond het monument vorm den, legde de commissaris der ko ningin in Zeeland in plaats van prinses Margriet een krans met het wapen van koningin Juliana. Andere kransen werden geplaatst namens de ministerraad,' het pro vinciaal bestuur en het 'gemeente bestuur. idend, dat de tocht precies tussen twee voedingen in viel. Voor de met oranje feesümütseai ge tooide schooljeugd uit Eede en Aa.v- denburg was het wegblijven vam de prinses duidelijk een grote tegenval ler. Alleen het feit, dat de virije mid dag eir niet bij inschoot, vergoede nog iets. Prinses Margriet was overigens de enige die ontbraJk. Staatssecreta ris A. Th. Duymstea van defensie werd heiig of niet wél door een wen telwiek afgezet. De staatssecretaris was van Ypentourg vertrokken en bo vendien veel vroeger op de dag. Een belangrijk onderdeel dat uit het herdenkingsprogramma, moest wor den geschrapt, was een bezoek aan de grens, waar prinses Margriet net aL haar grootmoeder in 1945, over een .meelstreep" zou stappen. Wat wél doorging was een kranslegging bij het monument, dat later aan de rijksweg Ln Eede ter herinnering aan de terugkeer van koningin Wilhelmi na werd opgericht. De taak van prin ses Margriet, die namens haar moe der een krans zou leggen, werd over genomen door de commissaris der ko ningin, mr. J. van Aartsen. Staat oretaris Duynstee plaatste een krans namens de ministerraad. Gedeputeer de J. M. A. C. van Dongen bracht de krans aan van. het pravrimciaal be stuur en burgemeester M. G. M. van Berdkell deed hetzelfde rniet een krams namens het gemeentebestuur. Na de kranslegging, waarbij de marechaus- voor een erewacht zorgde, zpeeide aan mevrouw mr M. van Berckel- bijirgemeester van Aardenburg. In het niéuwe bejaardentehuis Coens- dike zouden de loden vam de Aarclen- burge gemeenteraad na de krans- 1 egging aan prinses Margriet zijn kennismaking te vervallen, maar om dat bij Ooensdiiike schoolkinderen Aairdemburg er toch uilIn het Aar de nburgse.. gemeentehuis werden on derwijl de officiële gasten dooi wet houder E. J. F. Lansu ontvangen. Bij deze genodigden waren ondermeer de heren J. Casparie en C. Schijve als vertegenwoordigers van de illegali teit im Zeeuiwsch-Vlaanderen. de vier mareohaussee's die koningin Wilhel- milma op 13 maart 1945 begeleidden, de gedeputeerden van Dongen, jtir mr T. A. J. W. Schorer, A. J. Ka,land en A. L. vam Geesbergen, generaal b d. mr. H. J. Kruis, die koningin Wil helmina in maart 1945 begeleidde en de echtgenote vam de toenmalige com- Generaal b.d, mr U. J. Kruis, die m /Sip5 koningin Wilhelmina bij haar terugkeer naar Nederland begeleiddeontmoette in Eede de marechaussees C. de Korte, J. Schalkoort, A. L. van dar Wal en P. Bosch, die indertijd het escor te vormden. sarls der koningin, mevrouw A. D. Quarles vam Ufford - baronesse Mn Hert tot de Leemcule en notaris Mijs uit Öost- burg, bij wie koningin Wilhelmina op 13 maart 1945 de maaltijd gebruikte. Aan hot begin van fle ontvangst in het gemeentehuis zei wethouder Lan su dat Aardenburg er trots op is de terugkeer van koningin Wilhelmina te kunnen herdenken, omdat deze te rugkeer verbonden is met het begrip vrijheid. ,Een vrijheid' waarvan bet tegenwoordige geslacht niat nicer weet wat het betekent en waarvan zelfs mis bruik wordt gemaakt, aldus de heer Lan- ADVERTENTIE) St-Jacobsstraat 27, Vlissingen DROOG Half tot zwaar bewolkt en droog weer. Zwakke tot matige wind, aanvankelijk noordoostelijk, geleidelijk krimpend naar westelijke richtingen. Maximumtempe raturen van 4 graden in het noorden tot omstreeks 9 graden in het zuiden van het land. Overwegend dn temperaturen ii der normaal. Voor maandag: temp aantal uren zon 2 tot istreeks normaal; max temp van ongeveer normaal tot 4 gra den onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 pro cent; kans op een geheel droog etmaal 80 procent. 15 maart Zon op Maan op ZON EN MAAN 16 maart Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2