extw ZELFS AAN DE RIVIÈRA MAAKTE IK REKLAME VOOR NIEUWVLIET' WIELER- VARIA VLAAMS JOURNAAL KABINET Mevrouw Tienstra-van der Peijl: SCHAAKCLUB TERNEUZEN: KLEINE ZELFSTANDIGE NAAST TOEKOMSTIGE ZEEUWSE SCHAAK-MAMMOET VRIJDAG 13 MAART 1970 ZEEUWSCH-VLAANDEREN VIJFTIEN JAAR SECRETARESSE VW Mevrouw Tienstra zoals velen haai kennen. Gastvrij houdt zij de deur v bezoeker open. (Foto PZC). XIBÜWVLIET Zelfs aan de Franse Rivièra heb ik reclame voor Nienw- vliet gemaakt. Dat waren kennissen van nie. en die komen hier nu voor het zesde jaar.' Aan het woord is de nu 74-jarige mevrouw M. S. Tienstra-van der Peijl, die al vijftien jaar vol enthousiasme de functie van secreataresse van de WV afdeling Nleuwvliet vervult. ,Ach, weet u: Zeeuwsch-Vlaanderen is zo'n mooi land. Het is zo wijds. Als het mooi weer is ga ik altijd naar de zons opgang en de zonsondergang kyke». En dan denk ik, wat is het hier toch mooi'. Er gaat ook zo'n rust van uit. Je kan je natuurlijk afvragen waarom ik zo niyn best doe om de toeristen liier heen te krijken als ik zo op die rust gesteld ben. Ach, mensen uit de grote steden hebben ook wel eens lucht en rust nodig. Het is eigenlijk een plicht van ons ze dat te bieden.' 65 plus kaart va/n de spoorwegen e daar maak ik veel gebruik van.' Fiets Mevrouw Tienstra is vain geboorte een Terneuzense, maar in 1915 is zirj al bij de PTT in Arnhem gaan wer ken. ,Ik had mijn diploma voor onder wijzeres, maar in die tijd waren er veel te veel onderwijzers en boven dien werkte mijn verloofde in Arn- aem', vertelt mevrouw Tienstra. Enke le jaren later is zij met haar ver loofde getrouwd en omdat haar echt genoot bij de rijkspolitie werkte, heeft zij dn versdlii'llende plaatsen in N'ederland gewoond. Pas in 1955 kwam zij van uit Sliedreeht weer naar Zeeuwsch-VUaanderen (Nreuwvliet) te rug. .Mijn man, die in 1942 is over leden, vond Zeeuwsoh-Vlaanderen zo'n mooi land en hij heeft meer dan eens gezegd dat hij hier best zou willen gaan wonen. Ik geloof dat dit mijn keus voor een groot deel heeft be paald. Bovendien woonde mijn zus ter in Nieuwvliet.' Bn hoe kwam mevrouw Tienstra nu bij de VW terecht ,Ik woonde hier nog maar kort toen de voorzitter van de WV, de heer Brakman mij vroeg of ik secretaresse wilde wor den. Ik wist toen nog niets van het werk af en ik heb hem dan ook ge vraagd of ik mijn beslissing een week in beraad mocht houden. Na die week zei ik dat ik het voorlo pig wel een jaar wilde proberen. Maar in dat jaar bleek het zulk leuk werk te zijn dat ik het ben bli|jven doen tot nu toe. Het wordt mij nu echter te druk. In mei neemt mevrouw Dg Puit-de Keuning mijn werk over', 'aldus mevrouw Tienstra, die enige tijd geleden al afscheid heeft genomen van de WV. ,Ze heb ben me gelijk erelid gemaakt. Toch wel handig van ze. Dan kan nk na tuurlijk nooit weigeren om eens te helpen als het nodig is. Maar dat geeft niks hoor. Ik heb het altijd leuk werk gevonden.' Het bestuur heeft my bij mijn af scheid die mooie klok gegeven. Dat vind ik reusachtig aardig. Ik zal de WV trouwens toch eng missen. Al le vergaderingen werden bij mij thuis gehouden en dat gaf toch altijd een hoop gezelligheid. Bovendien heb ik door dit werk veel kennissen gekregen. Die kennissen zoek ik soms ook op. Ik heb zo'n Er is overigens wal wat veranderd in het VW-werk in de tijd dat me vrouw Tienstra secretaresse is ge weest. Toen zij dit werk pas deed had Nieuwvliet ongeveer 5000 over nachtingen per jaar. Het afgelopen jaar waren dat er 91.000. In het af gelopen seizoen heeft zij ruim dui zend telefonische inlichtingen ver- strékt en ruim achthonderd monde ling. ,Soms bellen ze 's avonds om elf uur nog op om te vragen of we ook fietsen verhuren. Dat zijn ver velende mensen. Maar er zijn geluk- kig ook hele lieve mensen en daar kijk ik altijd maar naar. Je moet het leven van de zonnige kant zien rvlndt mevrouw Tienstra en daar heefit ze dan ook altijd naar geleefd. ,Ik ben zelf ook dikwijls op reis ge weest In Europa. In de meeste plaat sen ben ik ook naar het VW-kan- toor geweest en als ik de mensen dan vertelde dat ik ook van de VW was, dan waren ze zo vriendelijk voor mij. Zo heb ik in Italië een hele mooie plaat gekregen, die heb ik ingelijst.' Maar ondanks de mooie omgevingen kon mevrouw Tienstra het toch niet laten: ,Ik heb bijna overal reclame voor Nieuwvliet ge maakt en dat heeft ons toch weer gasten opgeleverd.' Toen ik pas bij de WV was keek men nog vreemd tegen een vrouw aan. Het waren toen nog echt van die mannenverenigingen. Ik herinner mij nog een vergadering in Vlissin- gen. Ik kende daar niemand en ik zat daar helemaal alleen. Tegen de middag dacht ik ,ze kunnen me wat. Ik ga winkelen' en dat heb ik toen maar gedaan. Maar langzamerhand is men mij toch gaan accepteren. Er zijn nu wel meer vrouwen bij do VVV'. Een paar jaar geleden ging mevrouw Tienstra nog dikwijls op de fiets alle campings af om pamfletten op te hangen. ,Dat doe i!k nu niet meer Het werd me een beetje te druk. Fietsen doe ik nog wel, maar alleen voor mijn plezier.' Gaat mevrouw Tïenstra na mei, als zij haar functie van secretaresse heeft neergelegd, stil zitten? ,Nee, dan ga ik mijn boek met krante knipsels over de VW en over de toekomst van Zeeland bijwerken. Want dat heb ik al zo lang verwaar loosd. En verder lees ik ontzettend MENSEN IN DE SPORT TERNEUZEN ,Wij willen terug naar de oude situatie in de Zeeuwse schaakwereld. Dat komt neer op onafhankelijke plaatselyke clubs. Mensen die behoefte hebben om in de landelijke competitie te spelen moeten dan maar lid worden van Vlissingen. Wy zien niet goed in, waarom de schaak clubs in Zeeland hun zelfstandigheid moeten prysgeven, terwille van die 15, misschien 20 man die behoefte hebben aan contacten niet Holland. Een ander bezwaar is, dat de nieuwe Zeeuwse schaakclub gefinancierd moet worden door de plaatselijke verenigingen. Dat heeft voor ons ook zwaar gewogen. Dnar komt nog by, dat je als plaatselijke, schaakclub het risico loopt je beste spelers definitief kwyt te raken aan de Zeeuwse teams die landelyk spelen. Wanneer er gekozen moet worden laat men meestal z'n gewone clubavonden vallen.' Dat zegt secretaris C. H. Provoost van de schaakclub Terneuzen. Hij heeft zaterdag, op een bijeenkomst in Goes, namens zyn vereniging dan ook een zeer beslist ,nee' laten horen, op het plan om in Zeeland te komen tot één schaakolub. Het idee, gelanceerd door het bestuur van de Zeeuwse Schaakbond en geaccepteerd door 7 van de 8 aanwezige clubs (Sluiskil, Sas van Gent, Oostburg, Brulnisse en Kamperland waren er niet, al lieten de twee laatste verenigingen telefonisch weten achter het plan te staan), maakt een eind aan een door de Koninklijke Nederlandse Schaakbond wel jarenlang in stilte getolereerde, maar in feite illegale situatie in het Zeeuwse topschaken. Tot nu toe was de provincie in de landelijke KNSB- competitie vertegenwoordigd met de teams Vlissingen-A (eerste klas) en Vlissingen-B," die echter werden samengesteld uit spelers van diverse ver enigingen. In de nieuwe opzet zullen alle schakers gaan behoren tot de provinciale Zeeuwse schaakclub, waarbij de plaatselijke verenigingen wor den .omgebouwd' tot .afdelingen'. De schaakolub Terneuzen 22 leden doet niet mee, secretaris Provoost laat er tijdens een gesprek achteraf geen twijfel over bestaan. ,Wy hebben altijd ai bezwaren gelind tegen het feit. dat de Vllssingen- teams optraden in de landelijke competitie. Maar toen we ze naar voren brachten, werd ons verteld dat de KNSB er niet zo zwaar aan tilde. Waar om nu ineens die radicale verandering? Alleen voor die paar mensen die belangstelling hebben voor contact niet de randstad Holland? Gezien de ervaringen mot de Vlissingen-teams zyn dat er niet meer dan enkelen. Er werd enorm verzuimd, als men uit-speelde, het aantal spelers is in die tyd heel snel gewisseld.' Voor de Terneuzense schaakclub gold'verder als een doorslaggevend be waar. dat de plaatselijke verenigingen opererend als .afdelingen' een belangrijk stuk zelfstandigheid zullen prijsgeven. ,Goed, er wordt dan wel gezegd dat we onze eigen bevoegdheden en contributie houden, maar in. de praktijk zal er een bestuur boven ons staan dat en zo tóe ik het ook wel eens beslissingen neemt die ten nadele van de verenigingen uitvallen', aldus de heer Provoost, die nog eens met klem zijn oplossing herhaalt: ,Laat spelers die behoefte hebben aan contacten met Holland en aan het spelen in de landelijke competitie rustig lid worden van Vlissin gen. Ik weet, dat is even hare' voor bepaalde clubs, maar'we vragen ons toch af, of de reorganisatie die nu lykt te worden doorgevoerd niet veel meer overhoop gooit.' moet zeggen, dat het me reusachtig is meegevallen dat men ons niet voor een voldongen feit heeft gesteld: jullie leggen je erbij neer of anders ga je maar uit de KNSB. Dat is niet gebeurd, het heeft mij verrast.' Volgens Provoost had zijn club steun verwacht van Sluiskil bij het streven de oude Zeeuwse schaaksituatie in ere- te herstellen. Het is er niet van gekomen. Achteraf zegt hij: ,Er lag wel een brief van een aantal Sluiskil schakers, waarin het idee werd geopperd om tot een afzonderlijk Zeeuws- Vlaams team te komen. Die brief is onder tafel gewerkt, niet helemaal on terecht overigens: er werd een uitspraak gevraagd over één Zeeuwse schaakclub en die is in die brief niet gedaan.' Binnen de Terneuzense schaakvereniging wordt in feite slechts één top- speler, de heer Cohen door de moeilijkheden getroffen. ,Hy heeft meege daan in een Vlissingen-team, maar hij staat, en dat weet ik pertinent, niet achter de plannen zoals die nu op stapel staan. Hij heeft ook altijd ge zegd: het is in het belang van de schakers om contracten met Holland te onderhouden, dat moet hun club niet betalen.' Volgens de heer Provoost is de kans dat zijn vereniging leden verliest doordat de mogelijkheid om via de Zeeuwse vereniging in de landelijke competitie mee te draaien nu is afgesneden (de club levert uiteraard geen spelers aan het provin ciale team, terwijl men ook niet meebetaalt in de kosten) vrij klein. .Het besluit is met zeer ruime meerderheid genomen. Mochten de meningen veranderen, dan kunnen we altijd terug.' WAT NU? Wat nu? Twee schaakclubs In Zeeland: Terneuzen en de (machtige) pro vinciale vereniging? Provoost twijfelt of het er wel van komt. ,De opzet is weliswaar aanvaard, maar als je ziet dat Sluiskil, Oostburg en Sas van Gent niets van zich hebben laten horen, dan lijkt me de waarde van de beslissing die zaterdag gevallen is twijfelachtig. Het uitgangspunt één Zeeuwse club is in feite al teniet gedaan doordat wij niet meedoen. Ik Secretaris Provoost ...oude situatie... De Belgische Wieier Bond schijnt een startverbod te overwegen voor Nederlandse amateurs en nieuwelingen. Een verbod oni in België te rijden. Voor de aankomende renners met name in het zuiden van ons land zou dat niet minder dan een ramp betekenen, gewoon omdat, er in ons eigen landje onvoldoende koersen worden verreden. Kijk maar naar de kalender, nu in België het seizoen als bet ware op volle toeren draait, moet de eerste echte koers in ons land nog beginnen. Op een enkele uitzondering na, start het wielerseizoen bij ons pas rond Pasen. Het startverbod zou bedoeld zijn als een represaille voor het besluit van deKNWU, Nederlanders te verbieden bij de jongste wereldkampioenschappen te Brno, als gang maker te fungeren voor Belgische stayers. U kunt het zich wellicht nog herinneren, Nederland had twee man in de finale, Boom en Stam. Gangmaker De Graaf zou de Belg De Vleminck in die finale gangmaken, hetgeen hem door de KNWU werd verboden. Men was bevreesd dat onze vaderlandse belangen in gevaar zouden worden ge bracht door een eigen landgenoot. Een nogal aanvecht bare beslissing, meenden wij ook toen al. België dreigde toen al met tegenmaatregelen en die zouden dan nu worden gerealiseerd door een startverbod van Nederlanders in België. Een nogal kinderachtig be sluit, waar uiteraard het eind van zoek is. Het lijkt overi gens weer erg op een zoeken door hen, die het nooit heb ben kunnen verkroppen dat in sommige koersen de vette pryzen door Nederlanders worden veroverd. Als zodanig bestaat het dreigement al jaren. Maar iedere weldenkende sportman kan op z'n vingers natellen dat het internatio nale sportverkeer door dit soort maatregelen alleen maar in gevaar kan worden gebracht. Als dat startverbod inderdaad doorgaat hetgeen we werkelijk gezegd nog niet geloven dan zou onze Belgische sportbroeders toch eens aan bet verstand moe ten worden gebracht dat ook wij wel eens een minder sympathieke maatregel zouden kunnen overwegen. Wat zouden de Belgische sporthengelaars, die een groot deel van het jaar elk weekeinde in hun vakanties, met hon derden. soms duizenden naar ons goede Zeeland komen, en daar alles wegvangen wat er maar uit het water te halen is van een hengelverbod in Zeeland denken.? Vrij wel bij elk concours gaan zRj met de vette prijzen slepen, aan de vele kreken zitten ze vaak van 's morgens vroeg tot 's avonds Iaat, waarna ze naar huis gaan met vang sten die vaak voor negentig procent uit ondermaatse vis sen bestaan. Een zodanig verbod zou voor onze zuider buren waarsclüjnlijk als een nóg grotere ramp worden beschouwd, dan wat zij onze jonge renner» willen aan doen. Zoals elk voorjaar moeten we weer even wennen aan al die nieuwe namen, die we in de uitslagen tegenkomen. Ik had tenminste nog niet gehoord van de Italianen Che- niallo en Millioll, van de Fransen Campagner en Grelln, van de Belgen Eyers, .Scheys en Nassen. Over Parijs-Nice, die maandag aanstaande eindigt, valt uiteraard in de beginfase weinig te vertellen. De. mannen zijn wel in Siberische omstandigheden gestart maar zij hebben het geluk dat zc naar de zon toe rijden. Overigens hebben een stuk of wat van onze landgenoten zich al flink vooraan laten zien. Maar nogmaals, de .Koers naar de Zon' duurt nog lang. In Nice krijgen de renners twee dagen de tijd oni op adem te komen en dan volgt donderdagmorgen de start voor één van de zwaarste klassiekers van het voorjaar, namelijk Milaan - San Remo. Een klassieker die Jan Janssen dit jaar zo graag zou win nen. Maar die zijn er meer Er zijn mensen die menen dat Eddy Merckx minder sterk is begonnen dan vorig jaar. Hij beeft nog niets ge wonnen, stellen zij. Nou, dat had hij vorig jaar om deze tijd ook nog niet. Toen begon hij eigenlijk pas met de Ronde van de Levante (9 maart), daarna won hij Parijs - Nice, greep de bloemen in Milaan - San Remo, waarna hij ijlings naar z'n vaderland snelde om de keiharde Ronde van Vlaanderen op z'n naam te brengen. Wie zegt ons dat liij dat staaltje niet herhaalt. Hij heeft zich ingereden in de .Omloop van het Volk' (7e) en moest in de Ronde van Sardinië, alleen z'n landgenoot Patrick Sercu voor lal en gaan. Neen, van Merckx horen we ook dit jaar wel weer het nodige. De KNWU reikte de afgelopen weken aan de volgende Zeeuwen een licentie uit: Amateurs: J. Moelker, Wemel- dinge, J. Tolhoek, Yerseke; C. v. d. Berge, Sint-Maar- tensdijk: J. Marijs. Vlissingen; A. Doorns. Terneuzen; W. de Feber, Sluiskil; A. Klaeysen, Biervliet; G. Bak ker. Aardenburg; C. Bal, Kwadendamme; T. van Poecke, Koewacht; A. Stroosnyder, Kruiningen; C. de Smit, Hoofdplaat. Nieuwelingen: F. Bouchaut. Sluiskil; M. Paauwe, Hans- weert; A. Geense, St-Philipsiand; W. Westdorp, Hein- kenszand; F. de Belie, Hulst; N. Faas, Terneuzen. Adspiranten: B. Scheers, Middelburg; A. Biddelo, Graauw Eerstejaars amateurs: I). Smallegange, Ellewoutsdyk A. v. d. Bunder, IJzendijke; S. Boekhout, Terneuzen. Dames: Keetie Hage, Sint-Maartensdijk. Het komende weekeinde gaat in Nederland de eerste amateur-klassieker van dit seizoen van start, namelijk De Ster van Zwolle (zaterdag de 14e) waarna de volgen de dag (als het startverbod nog niet van kracht is) tientallen jonge renners over de grens gaan voor de zoge naamde .Kattekoers' (Gent-leper). Voor de beroepsrenners, die niet waardig werden bevon den voor Parijs-Nice is er zaterdag de omloop van Zuid- West-Vlaanderen en zondag de bekende Elfstedenronde van Brugge. Intussen blijken in de loop van de week de uioeilyklie- den rondom het rijden van Nderlandse amateurs en nieu welingen in België te zijn opgelost. Zoals u inmiddels hebt kunnen lezen, heeft de KNWU- consul B. Ysebaert, het in Brussel gedaan gekregen dat het ryden van Nederlanders in België gewoon doorgaat. Een mooi resultaat voor consul Ysebaert. aka Blues in Oostburg Morgen, zaterdag, treedt in dancing .Victory' in Oost- burg de bluesgroep Oscar Benton's Bleus Band' op. Kunstschaatsen in Antwerpen In het Antwerpse Sportpaleis worden vandaag (vrijdag) en morgen de Belgische kampioenschappen kunstrijden gehouden. Vandaag van 19 tot 22 uur worden de ver plichte figuren voor junioren en senioren verreden, za terdag van 8.30 tot 13 uur de verplichte figuren voor scholieren en zaterdagavond om 19 uur de vrije figuren voor alle categorieën. Evenementen in Brugge Hieronder een agenda van de voornaamste evenementen die deze maand in Brugge plaatsvinden. In de Korrekelder aan de Kraanplaats is er maandag een voorstelling van .Kolder in de kelder', cabaret met Ge rard Vermeersch en Jacky Jackson. Morgen, zondag, en op 18, 21, 23 en 28 maart presenteert de Baaklijnzolder ,De Nonnen' van Eduard Manet door het Centrum voor Theaterstudie. Nogmaals: de Korrekelder. Morgen, zaterdag, en verder op 18, 19, 20 en 21 maart: ,De bank in dc tuin' van Mar guerite Duras. Aanstaande, zondag is er in het Brugse concertgebouw om 10.30 uur een concert op grammofoonplaten, gewijd aan Beethoven, Rimski-Korsakow en Ravel. De koninklijke Stadsschouwburg presenteert 17 maart dus volgende week dinsdag en woensdag 18 maart een opvoering van ,40 karaats' van Bariliet en Grédy. Brugse .Matthaus' en Chopinavond Speciale aandacht voor de uitvoering van Bach's Mat- tliaus Passion in de Brugse Sint-Walburgakerk door het Westvlaams Orkest en het koor van de Europese ge meenschappen onder leiding van Dirk Varendonck. De uitvoering begint om 20 uur. Ter gelegenheid van het feit dat Frederic Chopin 120 jaar geleden overleed brengt Atelier Storie aan de Brugse Steenhouwersdijk maan dag 23 maart een bijzondere Chopin-avond met de Pool se pianist Stefan Askenase. Toneel in Brugge Nog enkele toneelevenementen. De Koninklijke Stads schouwburg van Brugge biedt dinsdag 24 maart onder dak aan het toneelgezelschap van de KNS in Antwerpen, dat .Familie Tot' van St.-Orhény speelt. In de Korrekel der op 30 maart een opvoering van .Wanneer heb je mijn moeder voor het laatst gezien', een stuk van Christopher Hampton. Brugse Heilig bloedprocessie Een Brugs evenement dat al 8 eeuwen bekend is: ,De Heilig Bloedprocessie. Dit jaar wordt de processie op donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) gehouden, Om 15 uur trekken de groepen door de straten van de Belgische kant-stad. Ijsbaan Antwerpen open De ijsbaan van het Antwerpse Sportpaleis blijft tot nader order open tot en met woensdag 8 april. Handelsjaarbeurs In het Antwerpse Sportpaleis wordt van 13 tot en met 28 juni de zevende handelsjaarbeurs gehouden. De to tale tentoonstellingsoppervlakte is 3500 vierkante meter. De beurs staat open voor bedrijven uit heel Europa. De slijtageslag om het kabinet is in volle gang. Dat is het aardige van kabinetten: zij bestaan altijd bij (le gratie van een oppositie die altijd zegt dat het kabinet een wankele basis heeft, het niet goed doet en geen lang leven beschoren is. Het kabinet knarst en piept, het kraakt en het kreunt, het zwiept op zijn iele pootjes. Minister De Block viel uit. Hij wendde het zorgelijke snoetje af en ging heen. De bouwminister blijft. Hij kijkt minder zorgelijk en lijkt dan ook meer iemand van het peinzend opti mistische type. Een zwartgallige bouwminister zou trouwens in ieder kabinet misstaan. Bouwminister is geen junctiehet is meer een roe ping, waar hij zelf in moet geloven. De voorgangers van deze minister vjaren ook allemaal mensen die de zonzijde van het beleid zagen. Zij stelden allen exact het. einde van de woningnood in zicht. Ze gin gen heen en er is niemand die nog aan hun woorden denkt. Wel aan die van de huidige bouwminister. Zo heeft deze eens een paar woningbouwcijjers ge noemd, die achteraf niet helemaal bleken te kloppen. Koren op de molen van de oppositie. jHa' grijnsde ze tegen hem zoveel duizend? 't Waren er maar zoveel, ha, ha, ha, die Schut. tJa maarbegint Schut- voorzichtig de weers omstandigheden....'. Geen moer mee te maken' honen de opposanten,je hebt zóveel gezegd'. ,Het vorstverlet en de ziekte in de bouw', vult de minister naarstig zijn woorden aan, allemaal die zere ruggen van de bouwvakkers'. Je hebt zóveel duizend gezegd' jent de oppositie verder. ,-Je bent on bekwaam man, ga heen. Voor jou tien betere'. JSn dan dat bomcrijp maken van de grond't viel allemaal zo tegen', waagt Schut nog schuchter. JSn de vergunningen lagen er toch', 't Helpt allemaal niets. Maak dat je grootje wijs' is de respons. Twee de-kamerlid Van den Doel zit baardig en waardig in de bank, de linker borstzak van het proletarische colbert gevuld met het bandje. De minister-president- heeft ergens gesproken en gezegd, dat het niet goed gaat met. het bouwbeleid. Hij heeft de bouwminis ter hiermee laten vallen en hem voor schut gezet. Er zijn er die het niet willen geloven. ,Goed', zegt Van den Doel', goed, dat sullen we dan wel eens ho ren ,Zet hem op Kees1 dit laatste tot een kamerbo de. ,Niet doen, niet doen, smeekt kamervoorzitter Van Thiel1, er is toch al genoeg stennis De premier komt na een paar dagen in de kamer op draven want de arm der democratie reikt ver. Jon gens', zegt hij schalks rondziend over zijn halve brillen glaasjes, .jongens, ik heb me versproken. Ik bedoelde zus. maar ik zei zo, dat kan de beste over komen, niet?' ,Nee' roepen de iezegrimmen van de oppositie ,dat kan niet. wat dacht je wel, 't komt toch niet uit, teut ik daar in het donkere zuiden te Roermond zeg? Maar wij weten het nu: there's something rotten in het kabinef. ,Ik heb me versproken', herhaalt de premier blank. ,Niet waar', dramt de oppositie, .er is herrie in de keet'. De mannen in de tweede kamer wonden zich zo nog een tijdje op over het onderwerp, de een zijn ja was zo goed als de ander zijn nee. Een leugende tector kwam er niet bij te pas en tenslotte ging de discussie teloor want het is, zoals laatst een politieke leider op een verkiezingsvergadering zei: de ban ken in de kamer zitten goed, het is er goed van eten en drinken en de dagen gaan er vlug voorbij. Het is er best om uit te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 29